olie unm-ismm éinwiSeUi naar wat Uw kamers vragen Overhemdblouse onder mantelpak „STIEFMOEDERS in hei ziekenhuis GEESTELIJKE - OF - KLETSPRAATJES ZONDAGSBLAD ZATERDAG 15 MAART 1958 IS DIE 1214 GRAM EXTRA VET EEN DUBBELTJE WAARD Eén liter melk is ongeveer gelqk aan een kilogram melk. Dit wat raadselachtige zinnetje wordt duidelijker uit het vervolg van dit verhaaltje. We krijgen immers binnenkort weer volle melk. Het boteroverschot moet beperkt worden en als men het vetgehalte in de melk iets gaat verhogen, dan blijft men niet met die grote voor raden roomboter zitten. Der gewoonte getrouw wordt er in het voorjaar, en wel van 20 t/m 29 maart a.s., weer een „Tiendaagse voor de Woning inrichting" gehouden. Dat wil zeggen, dat er dan in vele ge meenten tentoonstellingen zullen worden gehouden over allerlei, wat met woning inrichting heeft te maken, dat er bijzondere etalages zullen zijn in de winkels, dat er lezingen worden gehouden, kortom, dat Uw woning en al wat haar prettig, gezellig en nuttig maakt, in het middelpunt van de be langstelling wordt gezet. Bij woninginrichting komt van alles kijken en één onderdeel daarvan bespreekt een van onze redactrices in nevenstaand artikel. mer opslokt en niet gezellig wil zijn. Ja, hoe vreemd het U ook mag !i.„ eigen i kamer heeft melk 25 gram vet. Dat wordt nu waarschijnlijk bij de volle melk 37,5 gram. En voor die 1214 gram meer moet de melk handelaar u tien cent per liter extra gaan rekenen. Beter Is de voedingswaarde. of de smaak. resp. hoger en beter door die extra-toevoeging aan vet? Voedseldeskundigen verklaren onomwonden, dat de huidige ge standaardiseerde melk voor de gezondheid meer dan voldoend is en alle voedingsstoffen bevat, die ook in volle melk zitten. Met uitzondering dan van het vleugje extra-vet. wél, het Men ziet de oplossing in het ver- dan niets te- krijgbaar stellen van twee soor ten, n.l. de gewone standaard- melk en daarnaast voor de lief hebbers, die het kunnen betalen ook werkelijk volle melk met procent vetgehalte. „Neen", antwoorden de meeste lezeressen veren, heeft hij me juist van morgen aan de deur gezegd," zo verklaarde mevrouw W. en dit was wel een merkwaardig argu ment. evenals dat van onze laat ste geënqueteerde, die verklaar de: ..Ik laat mijn vrouw, als het dan zo gezond en zo goed is, maar een klontje vet in de melk gooien, dan zijn we er ook en veel goedkoper. wü.enHij neemt ander niet. Mag voren worden aangekocht? Na tuurlijk wel: huishoudelijke voor werpen. kleinigheden. Maar mo derne lampjes, bij de verloving gekregen, kunnen bij het huwe- - lijk verouderd of algemeen zijn Wij hebben deze week een kleine „Kom nu eens even mee naar zolder, we hebben toch zo'n prachtig bankstel op de kop getiktJa, van vrienden die gaan emigreren, 't Is nog zo goed als nieuw. En blauw net de kleur, die we in ons hoofd hadden. Voor een koopje, zeg. Ais we ddarmee niet heb ben geboft't Is wel jammer dat de glazen tafel die we al hadden gekocht, verchroomde buispoten heeft en dit stel poten van kersenhout, maar och, dat zal elkaar wel verdragen Helemaal opgewonden van blijd schap over haar mooie aankoop toont het meisje het wat zware bankstel, dat op zolder bij elkaar geschoven staat, netjes onder oude lakens. Er naast de glazen tafel en de vrolijke, berkenhouten toilettafel: het rijke verlovingsgeschenk van haar ouders. Al bijna anderhalf jaar wacht dat pronkstuk en het zal nog wel 'n maand of acht du ren. eer het naar haar eigen wo ning kan worden gebracht. Maar het duurt nog een vol jaar. Dan heeft het paartje, na veel troosteloos gezoek, eindelijk woon ruimte gevonden: twee kamers met een geïmproviseerd keuken tje in een hokje naast-aan. Zijn ouders hebben, zodra er sprake was van woning-zoeken en het paar een beetje vroeg had aangetekend. hun huwelijksge schenk aangeboden: de slaapka mer. Het was een lichtpuntje in „Mooi" gehakt tè gekleurd In het verslag van de Haagse Keuringsdienst werd onlangs ge zegd, dat het gebruik van zwa- veligzuurpreparaten voor de kleur- verbetering van rauw gehakt, on danks een reeds jarenlang verbod, weer is toegenomen. Dat is te wij ten aan het feit, dat de slagers hun vlees soms (te) vroeg tot ge hakt malen en de huisvrouwen weigeren zgn. verkleurd gehakt te kopen. In de Consumentengids wordt er met nadruk op gewezen, dat bij zgn. ..verkleurd" vlees ten onrechte aan bederf wordt ge dacht, hetgeen geenszins het ge val behoeft te zijn. De kunstgre pen met kleurstoffen zijn veel ichadelijker Publiek en jury eensgezind Een Amsterdamse drukker van gordijnstoffen gaat opnieuw bewij zen, dat het niet nodig is voor het vinden van mooie dessins naar het buitenland te gaan. Met succes werd enige tijd ge leden een prijsvraag uitgeschre ven onder de leerlingen en oud leerlingen van het instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Am sterdam. Tien ontwerpen werden bekroond en in vele kleurstellin gen in de handel gebracht. Het publiek toonde zich eensgezind met de jury en kocht het meest de gordijnstoffen, die de eerste drie prijzen hadden gekregen. En dat terwijl de uitslag bij dat pu bliek niet bekend was. Over die wedstrijd hebben we destijds uit voerig geschreven. Nu is op dit ogenblik weer zo'n wedstrijd aan de gang. Leerlin gen van drie kunstnijverheidsscho len (Amsterdam. Enschede, en Eindhoven) hebben dessins inge zonden. De jury nam reeds een beslissing en wacht nu af, of het koopsterspubliek ook nu weer de zelfde mening over de bekroon de ontwerpen heeft. Sparen, kijken en ideeën vormen be horen bij elkaar, het kopen komt daarna geworden en., wat veel erger is, niet kleuren of niet passen. Daarom: vóórdat er woonruim te is, sparen, kijken, veel kijken en voorlichting opdoen, zodat er als het zover is. snel gekozen en gekocht kan worden. Meet eerst Uw woonruimte behoorlijk op. oe antwoorden enquête gehouden onder enkele van onze lezers en de vraag ge steld: ,,Gaat u volle melk ko pen, zodra die verkrijgbaar is?" Enquête de duisternis van teleurstellingen meubels, de stoffering, de ver bij het zoeken, om dat ameuble- lichting kiezen en aanschaffen. ï'slhaffa?' Hetlaïskiedï toilet™- Een w°nill8 vraaS' e" laa1 M bil t Keije afsteSn. u rfora kan wel zeggen: „he ja, we ne- geel en blauw en zwart", kijk, wat U kunt plaatsen opdat alles niet volgepropt wordt. Doe liever afstand van een droom, dan het evenwicht van Uw woning prijs te geven aan een misstaand of overbodig meubel. En bij verhuizing dan..? Wel, als het even mogelijk is, reken dan bij verhuizen zeer goed met de terd hebt naar wat Uw kamers vragen, kunt ge goed gaan in richten en zal elke kamer U die nen met gezelligheid en huiselijk heid. ip voo r° Smyrnaknoopsters Van mejuffrouw P. Mostert, een lezeres uit Den Haag, ontvin gen wij een aardige tip. die wij graag aan u doorgeven. Zij is be zig met het knopen van een smyr- na-kleedje van ongeveer een me ter in het vierkant. Toen ze meer dan de helft klaar had werd het door de grote zwaarte moeilijk te verschil lend. levrouw T., die jarenlang in Zee land woonde en daar op het plat teland steeds de melk zo van de koe dronk, kon, nu zij haar woon plaats in de stad heeft gevonden, het verschil vrijwel niet proe ven. Zij zou bij voorkeur dat dubbeltje op iedere liter bespa ren en gewone, gestandaardiseer de melk blijven drinken. !evr. Chr. daai haar tafel uitsluitend roombo ter en zal ook dat extra-dubbeltje gaan^ betalen voor volle 3% pet. Niets te kort Van mevrouw Van B. uit Den Haag ontvingen we per briefkaart dit korte en krachtige antwoord: „Geen volle melk, mijn vier kin deren komen niets te kort." Onze lezeres M. uit Rijswijk vond het onzin om voor die 12Va gram tien cent te gaan betalen en me vrouw E. uit Utrecht schreef ons, dat zij haar gezin gestan daardiseerde melk en gevitami- niseerde margarine zal blijven voorzetten, als dat mogelijk is. Zij vond het betalen van het gro te prijsverschil zeker niet ver antwoord. Wy gaan zo langzamer- hand weer denken aan een leuke blouse onder ons mantelcostuum. Een overhemdblouse is nog altijd een gewild model en daarom hebben toe dit deze keer voor ons patroon Jfc pekozen. Ons nummer 263 heeft een aangeknipte kraag met revers. Het schouderpasje is iets ver lengd. De mouwen zijn. driekwarts, met een brede manchet, die evenals de kraag en revers breed Zal het volle melk worden, of sal het gestandaardiseerde melk blijven? BRUSSEL dure stad „Expo" jaagt prijzen van voedsel op 9 Op 17 april begint te Brussel de Wereldtentoonstelling die een half jaar zal duren. De Expo-koorts jaagt de prijzen in de Belgische hoofdstad retds nu aanzienlijk omhoog. De Brusselse huisvrouwen be ginnen zich daar reeds zorgen over te maken. Vooral het vlees is al heel toaf duurder geworden. De eet- gelegenheden in geheel België mogen tijdens de „Expo' hun prijzen met 25 pet. verhogen en de kleinhandelaren wilden blijkbaar met de Wereld tentoonstelling in zicht, niet achterblijven. Blikjes Inrichten En nu worden de kamers inge richt. Als de leverancier de zo lang bewaarde slaapkamer stuurt, lijkt het ledikant ineens wel twee maal zo groot als of linde met bruin en noemt U hanteren. Het gleed steeds weg. verder maar op, maar het is he- tot de strijkplank er aan te pas lemaal de vraag, hoe de allure kwam Met grote veiligheidsspel- Een afwijkende mening hoorden van de te meubelen vertrekken is. den aan de zelfkant van het kleed we van mevrouw H. De vorm. de stijl de lichttoe- heeft onze tipgeefster haar werk- dam. Zij gebruikt voer door de ramin. de hoogte :»uk aa" de strijkplank bevestigd. blikje van de kamer zelfs stelt eisin. Het wegglijden is nu voorbij en Wat de ene kamer flatteert, maakt het Is Plezier,8 werken. Men heeft ongeveer 2.25 meter stof nodig van 90 cm breedte, voor de maten 42 - 44 - 46. Patroon nummer 263 is verkrijgbaar aan onze bureaus voor f 0.50 per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toegezonden, de prijs is dan 0.60. Dit bedrag gelieve u in postzegels te plekken op de briefkaart, waarop u uw bestelling doet. Plak deze postzegels naast de gewone frankeerzegelWilt u uw bestelling voor 22 maart a.s. doen? Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aanvaard. doorgestikt moet worden hebben de levensmiddelen. prijzen ..aangepast" aan de vraag van het ogenblik. De dames van Brussel en om geving zien daarom al dat drukke gedoe rondom de tentoonstelling maar met zeer gemengde gevoelens aan. Dat de bezoeker straks wat meer moet betalen, vinden ze niet zo erg, maar dat de eer om een Wereldtentoonstelling te organiseren in hun eigen portcmonnaie merkbaar vinden ze wat te ver gaan. Rotter- uitsluitend melk. „De melkboer heeft er de apparatuur niet voor en zal geen volle melk gaan le- Zo tegen het einde van een ge zellig avondje. toonzaal. Het wordt passen en me- opfleurt, maakt de andere opzich ten om 't geplaatst te krijgen, tig. wat hier rust geeft maakt Hier moet rekening worden gehou- daar saai. tïsSei1"dïnuSSlUk „Sl^Vsl'1 enTezïllig^nS' "'"''„oifi ktm«SEe„Uó wa'ar Sta* ?p eerst gaan verkennen, laten spre ken tot de verbeelding. En dan *de°kamer~ pas «aan kopen, al moet je nu wel schuiven er nog tussendoor te komen kunnen de dubbele bedden nau moet de toilettafel die droom jaren, nu staan?< Maar goed, wrmgen alles toch lijks worden opgemaakt. En dan het bankstel! Ze had den gedroomd van zachtgeel be hang bij het blauw en van een moderne eethoek, helemaal zwart met een gele strook over de ta fel. Er komen tranen van de bruid aan te pas, maar er is niets aan te doen: de bank moet met de leuning tegen de ramen staan, wil er nog een eethoek worden ingericht. En als de ka mer klaar is. biedt al dat samen gepropte blauw en zwart maar 'n akelig-sombere aanblik. Verkeerd Ze hebben het zo goed bedoeld en 't is zo verkeerd uitgepakt. Luisterend naar allerlei voorlich ting op het gebied van woningin richting. over kleuren, schikking, stijl en moderne opvattingen, heb ben ze van te voren gekeken, ge keurd, overdacht... allemaal heel best, als ze maar niet hadden ge kocht! En deze fout maken vele, vele paren. In hun enthousiasme ver geten ze het belangrijkste punt, nl dat woninginrichting betekent: het inrichten van een woning. Eerst dus de woonruimte, of dat nu een paar kamers zijn. een flat of een villa, daarna pas de De Zwitserse vrouw Van 17 juli tot 15 september wordt In Zürich een tentoonstel ling gehouden onder de naam Saf- fa 1958. Het onderwerp ls: de Zwit serse vroutv, haar leven, haar werk. De gehele tentoonstelling wordt georganiseerd, ontworpen en uitgevoerd door Hoe menig jong paar zit niet ongelukkig te kijken in te vol ge propte kamers of met te iele meubeltjes in een moderne flat. Dit kan en moet voorkomen wor den De hele pret is van een toi lettafel af. als het ding, hoe snoe zig ook, een sta-in-de-weg- wordt, en het beminde bankstel wordt een vijand als het de halve ka- Wie wel eens de kinderzasl in een ziekenhuis bezocht, zal soms met medelyden hebben gekeken nsar dat ene bedje met het meisje, dat die middag geen bezoek kreeg. In Chicago heeft men een oplossing gevonden voor die verlatenheid van sommige jeugdige patientjes. De doktoren van het grootste ziekenhuis in deze' Amerikaanse stad ontdekten, dat juist het bezoek van moeder heel dikwyls de genezing in de hand werkte. Daarom heeft men een oproep geplaatst voor „stiefmoeders". Tientallen vrouwen bezoeken nu dagelyks in dit ziekenhuis kinderen, die door verschillende omstandigheden tijdens hun verblijf op de zaal vrijwel geen visite van de eigen familie ontvangen. Deze therapie blijkt uitstekend te werken en de eenzamen onder de jeugdige zieken sluiten spoedig vriendschap nieuwe tante en hun genezing wordt er door verhaast. graag met een hartig hapje. Maar kant en klaar besteld wordt dat broodsnijdster het ooit zelf kan vrü duur en zelf maken koat, zo krijgen. Met een heel klein glaas- denkt men dikwijls veel tijd en je (een borrelglas bijvoorbeeld» moeite. Natuurlijk kan men sand- boort u uit elk sneetje rondjes, wlches maken, doch over het alge- Met wat passen en méten krijgt meen is het succes dan niet zo erg u zeker drie, misschien wel vier groot. Toch kan men met weinig rondjes uit een snee. Een brood kosten en eigenlijk ook weinig ellige schotel maken, systematisch te werk gaat. Onze basis is een gesneden wit tebrood. Misschien kunt u uw bak ker vragen extra dun te snijden. We raden beslist machinaal i gemiddeld twintig sneden Met wat tout Het biefstukje mengt u goed met wat zout en peper naar smaak en legt kleine hoopjes op de rond jes brood, een pluisje peterselie staat er weer leuk op. Heeft u nog ham over, hak die dan heel werk een gezellige schotel maken, vert dus zestig tot tachtig rondjes, fijn (een plakje koud varkensvlees •- U houdt de korsten en wat rest- is ook best) verder wat fijngeknip- jes van het zachte brood natuur- te peterselie (knippen Ls beter dan lijk over en daar maken we dan snijden, het wordt dan fijner) en de volgende dag een heerlijk meng dit met wat mayonaise tot een stevige pasta. U heeft dan in een ogenblik uw rijtjes belegd en behoeft ze slechts op een grote schaal te schikken: een toefje peterselie zo hier en daar en het is klaar. In de komkommer- en tomaten- broodschoteltje In rijtjes daar dit veel Uw rondjes legt u in rijtjes van dan de beste tien op de aanrecht en smeert ze heel dun in met wat mayonaise. Vooral niet dik, het gaat er alleen laagje te krijgen tijd is het nog wat gemakkelijker. De Engelse beeldhouwster Anity Hoy komt de eer toe, dat één van haar scheppingen dage lijks in handen van koningin nen komt. Zij is namelijk de ontwerpster van de vorm, waarin een nieuwe zeep van de Britse hofleverancier Bronnley w uerschenen Het nieuwtje ervan is, dat deze zeep eigen lijk de cleansing-cream vervangt. Inplaats van met een watje of tissue cream op en van het gezicht te moeten werken, kan roen nu een schuimbad aan het gaf vorm aan zeep gelaat gunnen en behoeft men niet met een glimmend vet ge zicht naar bed. om de volgende morgen met een uitgeruste huid wakker te worden. Door de ingrediënten mout, lanoline en avocado-olie is dit resultaat verkregen. Mout ver wekt namelijk het reinigende schuim, lanoline bevat voedende bestanddelen en de olie van de avocado-vrucht (die we in- Ne derland tegenwoordig ook al in de duurdere vruchtenzaken zien) verzacht de huid. aan, waarop een vertoond werd. Mevr. M. zich af: ..Verbergen wij o elkaar, is het CINDS eind november ligt de dagavond op bezoek brief van mevr. M. er al televisie aan, waarop op te wachten, dat ik wat dieper op de inhoud zal woording 7 december. Nu kom ik daar eindelijk aan toe, mevr. M. Intussen heb ik veel over uw brief nagedacht en acht de inhoud wel van zóveel be lang om daarvan ook iets aan onze lezerskring voor te leggen. de ne gemeenteleden verlopen in :ircus oppervlakkig gepraat, raagt Nu raakt u in uw brief precies 5 dan de wondeplek aan m.i.. waar valse u schrijft: ..waar het hart vol 'einig van is, loopt de mond toch Zij heeft familie-leden, met geen kerk meer iets te ma- persoonlijk: „Is ken willen hebben, omdat zij wel brandende in ons?" Bran- naar hun zeggen, het echte le- dend van liefde voor Hem, die zo ven in de kerk niet meer vinden, nameloos leed om ons te red- Zij lezen mi zondags thuis met den? Waarom verlopen onze vi- hun kinderen een preek. Hoewel sitg-avonden zo dikwijls in op- mevr. M. met haar gezin zover pervlakkig gebazel over kunst- niet gaat, bespringt haar tóch zet offensief, gedirigeerd van uit de hel, op Christus' gemeen te op aarde? Laten wij toch, met de hul, van Zijn Geest on ze schouders eronder zetten in de kerk, de gemeente, de ver- de grote vraag gadering, waarin Hij ons ge- ons allen en voor ieder plaatst heeft. Véél bidden, óók hart nog op alle zes de werkdagen voor onze voorgangers en laten zij dit voor ons doen. Levende getuigen van onze Heer zijn, van wie an deren met récht kunnen zeggen: „Zie, hoe lief zij hun Heiland én elkaar hebben!" Altijd in de geest der liefde raketbases. Hier is een vrouw aan het milie-leden woord, die vartwege haar ge- ben? zondheid veel moet rusten Mevr. M. laat mij buurvrouw? En éénmaal hierop vrienden of kennissen open de bontmantel elkaar trachten te benaderen. Zo .Dan zie je zoveel, waar ande ren geen tijd voor hebben" Hoewel zij over bezoeken van ambtsdragers niet direct wil klagen, blijft er bij haar toch al tijd iets onbevredigends achter, wat zij geen naam weet te ge ven en niet kan verklaren. For meel is alles in orde en tóch blijft er een leegte achter. Zij sgt zich na zo'n bezoek af: Overpeinzingen van Margaritha de kerken nóg zo dor e „Is er hier sprake van gebrek uit, dan mogen wij Godsvrucht: is alles standelijk, te weinig doorleefd of verwacht ik teveel? Onlangs was zij lichamelijk kerkdienst, met haar uitlopen. Deze week nog zei of je praat eens na over de iemand en heus niet de eerste preek, dan beleef je zo'n inten- de beste tegen mij: „De kerk se vreugde van zo'n bezoek. Je is een puinhoop". Dit is natuur- voelt je weer innerlijk verrijkt, lijk overdreven maar wie is Je beleeft de gemeenschap der bij de Heer vrienden op bezoek te gaan. De vriend was ouderling. Haar man, die veel aan de pas gehoorde zal worden' preek had en er r/og vol van levende Heer was begon daarover te spreken. De gastheer achter legde hem het zwijgen op. door hem kerken? Dat is heiligen. Hoe willen zij, die toch Hij, die gezegd heeft dat de uit lopen, om zichzelf thuis te rokende vlaswiek niet uitgeblust gaan stichten, deze weelde ooit Dat is toch onze ervaren? Wij hebben de vorige n Koning, die Zijn week met elkaar even bij de kerk tot aan het eind der we- voetwassing stilgestaan en reldgeschiedenis in stand zal met ontsteltenis gezien, wat 'n houden. Zijn ene. heilige, alge- armzalig stelletje, de Here Je- het b.v. best zijn, met M.. dat die ouderling, bij wie u toen op bezoek was, zélf niet zoveel aan die preek gehad heeft en uw man zijn zegen niet wou ontnemen, 't Ligt alles zo subtiel op geestelijk terrein. Willen wij over geestelijke waar den spreken, dan moet er éérst een sfeer van vertrouwen zijn en deze komt soms het makkelijkst door het spreken over heel ge wone dingen. Het zomaar op eens in de geestelijke dingen plonsen geeft zo gauw iets ge ëxalteerds. En dan sluit de an der zéker z'n hart potdicht. De Here Jezus sprak óók meestal het éérst over de heel gewone dingen van het dagelijks leven, om van dèèruit op het geestelij ke over te gaan. Wat moeten wij nog véél van Hem leren! MARGARITHA Joop, blijf gerust schrijver wilt beloof niet. dat als het uitzeggen te bieden en gelijk op mene Christelijke Kerk, ander onderwerp gaan (de kunstmaan). Het treft Mevr. M. telkens weer bij een ontmoeting met gelijkgezinden, dat het zelden of nooit komt tot een gesprek over de eeuwige dingen. De gesprek ken blijven bijna altijd zo hope loos aan de oppervlakte. Dik wijls verdienen ondanks zijn volmaakt gaard uit alle streken. En het is Herderlijke zorgen hier op Zijn schuld niet, als alles zo dor de moest achterlaten. Dat was en zo lauw, zo formeel en zo vlak nu Zijn gemeente, Zijn kerk! is in onze kerken. Dat is de schuld van ons allemaal. Van ambtsdragers en gemeenteleden. Is het eigenlijk zo verwonder lijk. dat nu Hij Zich haast te komen, het er onder ons zó uit- Zonder dat u zich daarvan bewust 2iet, Hee(t Hjj zich mi,lchien w«s. spreekt u dit zo duidelijk tsn a,„z)e„ vsn tijd ,,ge. s vermenen ze nier meer a vraagd, of Hij bij Zijn weder- de kwalificering: kletspraat- anbtsdragers en gemeenteleden komst nog geloof zal vinden op Bil een andere kennis (ook de aarde? Is die grote opper- haar eigeTi kérk) zet- een ho1 8evoel van binnen, achter, vlakkigheid bij velen niet het De bezoeken van en bij gewo- voorspel van een groots opge- •lles Jou helpt, wil i Je luisteren. Ik ben »ente op sarde. Hierop kom ik nog -ug ln een volgend stukje. Sterkte alles hoort Blijf dichtbij Jezus! ilevr. G. "Z. Sterkte met da gezondheid gaat toch z terwijl zij daar op zon- nlet Juist. Wilt u het o luldelljk schrijven? waar het belegsel niet af kan glij den. Wanneer u nu nog heeft een hard gekookt ei. een hall ons ma gere ham. een miniatuur blikje leverpastei en ansjovispastei (de kleinste die u maar krijgen kunt), een biefstukje tartaar, wat peter selie en een beetje paprikapoeder, dan heeft u genoeg om straks een prachtige schaal binnen te bren gen. Eén rijtje belegt u met een plakje ei. gegarneerd met een blaadje peterselie, één rijtje met een dubbel stukje ham, waarop u in het midden wat paprikapoeder strooit, één met de ansjovispastei, terwijl u ook duurdere ingrediën ten als paling, crab e.d. kunt kie zen. Maar nodig is dat beslist niet! BroodscHoteltje De volgende dag levert het over gehouden brood ons nog het be loofde broodschoteltje. Een halve liter melk koken en over de wat fijngemaakte broodresten gieten. Is de massa niet meer al te warm dan er een eierdooier doormengen, twee eetlepels appelmoes en een ons krenten, rozijnen en wat su- cadc. Ten slotte het met suiker die gegarneerd wordt met wat fijn stijf geklopte eiwit toevoegen gehakt eiwit (de uiteinden hardgekookt ci, waarin geen geel meer zit). Als u het heeft kunt u door de leverpastei een beetje room roeren en deze rondjes gar neren met een klein stukje au gurk. snuifje kaneel. Het mengsel in een beboterde vuurvaste schotel doen, wat stukjes boter erop en in de oven tot cr een mooi bruin korstje op gekomen is. U heeft dan alle plezier, dat mogelijk la, van uw brood gehad! »M X K X X Uk Elegant uoor de <^ente^> GJtTD (2-3 tc>Q-3(rZ> Is dit geen elegant pakje voor de tijd, die komen gaat: de lente? Dit voorjaars- costuumpje is ge maakt van dunne grijze wollen stof. Het zeer korte jasje toont een soepel val lende lijn, die ner gens wordt verbro ken. De voorzijde van het jasje doet enigszins denken aan een vest. Het geheel wordt harmonieus gecompleteerd door een platte, brede kraag. De dubbele strik t-an hetzelfde materiaal geeft het pakje een vrolijk Gitrzx2Jnr&2Jnrt>

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 19