krommenie Daar ligt een rapsodie in kleur, de nieuwe collectie linoleum krommenie linoleum Linoleum: modern produkt met vele plus-punten Reeds 100 jaar wordt er linoleum gemaakt en tóch is het een modern produkt. Geen wonder, want het voornaamste bestanddeel is de op één na eerste ge patenteerde kunststof („plastic"zegt men tegenwoordig). Maar er komt meer bij kijkenPortugese kurk, hout- meel uit Zweden en jute uit India, Afrikaanse gommen en harsen, pigmenten van overal ter wereld. Aan dit alles dankt linoleum de eigenschappen die u zo waardeert. Het is. veerkrachtig en geluiddempend, dus prettig om op te lopen. Het is koude-isolerend en hygiënisch. De kleuren gaan door-en-door. Nieuwe kleur, in bloemrijke verscheidenheid. Alleen al 14 nuances van blauw, 11 van rood en 18 van groen. Texas-geel en Aubergine, Portlandbeige en Albast. Meer dan 100 varianten. Waarom zoveel kleur? Waarom zoveel keuze? Om u mevrouw, voor u meneer. Om de vreugde van een harmonie, die weerklank vindt in uw eigen hart. De beheerste harmonie van Velvet-Lino in uw zitkamer, waar rust en behaaglijkheid wonen en waar luidruchtigheid niet past. De harmonie van het praktische Marmoleum in uw eethoek of keuken, het vrolijke samenspel van veelkleurig Holland-Granité of Confetti in de kinderkamer. Zo heeft elke structuur een eigen temperament, een eigen gamma van kleuren. Van uitbundig spontaan voor mensen-van-morgen, tot sympathiek bescheiden, al naar uw karakter uw voor keur bepaalt. Kleuren om zonder meer uw vloer mee te bedekken, of om smaakvol te combineren. Kleuren met zoveel „persoonlijkheid" dat u daaraan dadelijk linoleum herkent. De complete collectie-folder, uitgevoerd in kleuren druk, ligt voor u klaar. Een briefkaart aan Linoleum Krommenie met de vermelding „Rapsodie in Kleur" bezorgt u 12 pagina's blijmoedigheid. Gratis! De moderne vrouw kiest linoleum Het onderhoud is eenvoudig Er zijn nog altijd mensen, die bij linoleum denken aan alsmaar-boenen-en-wrijven. Wat een misverstand! Even een droge doek erover en linoleum is glansrijk schoon. Slechts af en toe een vleugje goede vloeibare was is voldoende. In overleg met de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen werd een folder samengesteld met doeltreffende onderhoudsadviezen. Gratis verkrijgbaar hij uw woning inrichter of bij Linoleum Krommenie. Linoleum is voordelig: Er is linoleum krommenie reeds vanaf f 11.50 per i (200 centimeter breed!), dat is dus f 5.75 per vierkante mete».

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 16