Kerkedag classis Leiden krijgt gestalte (Vp-mlW cAristo Charlotte Kohier voor uitverkochte zaal tflEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 8 MAART 1958 Menigte te hoopop Pinkster-maandag Voor jeu igd wel enkele apart programma in en op de Burcht E ORGANISATIE van de Kerkedag die de classis Leiden van de Her vormde Kerk op tweede Pinksterdag in Leiden houdt, is met voort varendheid op gang gekomen, al zijn de verschillende commissies nog niet geheel „uit de zorgen". Bij een kijkje in de keuken van het centrale commissiewerk zijn wij wel tot de conclusie gekomen, dat de voorbereiding van zo'n dag heel veel aandacht, energie en tijd vraagt. En I organisatorische punten van ondergeschikt belang nog meer zorg dan de grote lijnen. Heeft een spreker of een spelgroep eenmaal bevestigend geantwoord op het verzoek om medewerking, dan is dat voor het pro rramma een vast punt geworden. Maar daarnaast zijn rraagpunten. Een van de vragen op de laatstgehouden ergademng van een commissie was bij- oorbeeld, hoeveel Kerkedag-boekjes er loeten worden gedrukt; met andere woor- op hoeveel Kerkedag-gangers moet porden gerekend? Waarschijnlijk zuilen r tweeduizend programma's komen, rpaar r waren er tooh, die vijftienhonderd al m de royale kant vonden. Afgaande op de cijfers in andere stre- en van het land achten wij een aantafl in 2000 ndet aan de hoge kant. Maar het an zijn, dat Lenden en omgeving op het oor deze streek toch nieuwe fenomeen ainder gunstig reageert dan men bier en laar hoopt. Zo goed als het vaststaat, dat ige Hervormde Gemeente in k classis al serieus met de Kerkedag en ijn onderwerpen beziig is, zo is het ook aker, dat de idee van deze dag in ver- c'neidene Gemeenten in bet geheel nog eet lietefit. toch wel bijzonder venbeu- Send zijn, ais straks alie- Gemeenten groter of kleiner contin gent" zorgden. Het zij met nadruk gezegd, dat de dag er niét is voor Ge meenten met een bepaalde geeste lijke en kerikeflijke signatuur, maar alle Hervormden in dit gebaad, ongeacht bun modaliteit, ongeacht hun verschillen. Dat da Kerkedag op het Pinksterfeest wordt gehouden, heeft dan ook in diit verband wezeaiüjlke be tekenis. Bij het historisch Pinkster gebeuren vloeiden heel wat verschillen ,En zij werden allen vervuld met de heilage Geest". „Toen dat ge luid gekomen was, Liep de menigte hoop en verbaasde zich". „En zij waren allen buiten zichzelf en. geheel met de zaak verlegen". Dat laatste kan ook op de Kerkedag worden betrok ken, want uit de onderwerpen die daarop in aantrekkelijke vorm aan de orde komen, blijkt wel, dat de Ge meente met de praktijk van het thema „God met ons" op menig punt nog verlegen is. De Kerkedag 'wil als het kan inzicht n helderheid daarover geven. En hoe an dat beter, als zeer velen met een lij gemoed bit gebeuren willen mee- Commissies Om te beginnen beeft men een centrale immissie gevormd. Daarin hebben zitting Is. P. Kloek van Leiden als voorzitter mej. G. Stroo te Koudekerk aan den lijn als secretaresse. Verder mevrouw F in der Wind-Peereboom Voller te larfliandlerveen, de predikanten J. H. Be iers te Alphen aan den Rijn, E. H. Kalk te Voorhout, F. Offerimga te Katwijk lee en G. C. Cabee te Oudshoom, de H. D. Lens te Leiden, de heer F. te Noondwijk, de heer H. A. Bal te looardwijk, de heer J. A. Mulder te Oegst- en mr. A. W. Kist van Oud-Poel- >rie van deze centrale leden vindt men de culturele commissie terug, te weten ivrouw Van der Wind en de heren Bal Kist. Dat is ook zo met de financiële nmissie, waarin de heren Lens, Mulder Bunt zitting hebben. Ten slotte is er i'muziekcommiesie, die gevormd wordt loor de heren Adiriaan Blankenstein, or- lanèst van de Pieterskerk te Leiden, Dirk Vliet te ALphen aan den Rijn en S. P. bisser te Hdllegom; beide laaitsten diri- in de classis Ledden verscheidene Dienst De dag wordt geopend met een dienst in ie Pieterskerk, die duurt van tien uur tot ■eeks kwart voor elf. Daarna hoopt ds- D. J. Vossens, voorzitter van de classis, te gaan. Aan het begin van de Litur gie zullen de kerkkoren van Leidein, Voor- echoten, Hillegom, Alphen aan den Rijn, Boskoop en Rijnsburg een door Adriaam ilankenstein gecomponeerde Introïtus zim- >e Gemeente zingt dan psalm 118. het psalterium van het Pinksterfeest. In deze Liturgie zal ook een plaats wor den ingeruimd voor wisselzang tussen ko- i Gemeente en ook wordt het Ker kedag-lied gezongen. Dat Lied vindt de Van der Luit HAAGWEG 31 - LEIDEN iin bit artikel in kader afgedrukt. Het gedicht door Jan Wit en getoonzet door Gerard Kiremer. Tussen 11 uur en half 12 wordt koffie gedronken. Over de plaats daarvan moet nog nader worden ge sproken. Na deze pauze verdelen de deelnemers zich over de Pieterskerk en de Stadsgehoorzaal om inleidin gen te horen over de vreugde en de nood van het Gemeente-zijn. Voor deze inleidingen hebben prof. A. Teeuw te Ledden, ouderling van de Leidse stu dentenpredikant dr. K. H. E. Oppen- heimer, en de heer J. Vink, hoofd van de Ds. R. P. A. Rutgersschool te Kat wijk aan Zee, zich bereid verklaard. De lunch zal waarschijnlijk worden ge houden van kwart over twaalf tot half Lunchpakketten kunnen niet worden venstrekt, ook al omdat tot op de Kerke dag zelf niet met zekerheid is te zeggen, hoeveel mensen er komen. Men moet dus brood meebrengen. Actuele vragen Het middagprogramma begint met twee bijeenkomsten, die ook in de Pieterskerk en in de Stadsgehoorzaal zijn geprojec- Dan zal het thema van de dag, ,,God met naar vers child temde actuele vragen worden behandeld. Een maatschappelijk werkster zal een tien-minuten-toespraak verzorgen over de woningnood, burge meester H. Duiker van Katwijk heeft toe gezegd, te zullen spreken over het thema verband met het verkeer, en er komt ook iemand praten over het dagelijkse werk. De toespraken zullen maar kort zijn, opdat er ruimte is voor een beperkte be spreking. De culturele commissie legt zich in het bijzonder toe op het tweede gedeelte van de middag. Een lekespel- groep van Alphen aan den Rijn-Ouds hoorn zal in de Stadsgehoorzaal een opvoering geven van Nijlioffs Pink sterspel „Des Heilands tuin". Elders draait een film, Wie buiten wil zijn, kan zich melden voor een rondwan deling langs Leidse oudheden onder leiding van een kenner. Br is ook een rondleiding ontworpen door het mu seum voor voLkenkunde aan de Steen In een van de zalen van de gehoor zaal kunnen liefhebbers van panto mime hun hart ophalen aan een voor stelling van de pantomimegroep van Oud-Poelgeest. De dichter Hans An dreus komt vertellen over dichtkunst en zal ook voordragen uit eigen werk. In de Pieterskerk wordt een concert gegeven door de organist Blankenstein met medewerking van een solist. Voor de jeugd \Jan belang Is, dat vader of moeder niet hoeft thuis te blijven voor kinderen van zeven jaar af. Br komt namelijk ook een jeugd-Kerkedag, waarvan de organi satie in handen is van de classicale com missie voor het jeugdwerk. De jeugd komt in de grote zaal van de Burcht en op de rotonde bijeen. Jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar, van 12 tot 16 en van 17 en ouder zijn hartelijk welkom. Men heeft deze leeftijdsgroepen vastge steld met het oog op bepaalde onderdeler van het programma, dat onder meer ver schillende spelen, een filmvoorstelling err een hagepreek omvat. Jonge-Kerkers worden ook op deze jeugd-Kerkedag ver wacht, maar zij kunnen vanzelfsprekend ook aan het andere programma deel- Om half zes zal de sluiting van de dag plaats hebben, en wel op het plein ach ter de Pieterskerk. Daar zullen liederen worden gezongen, zoals gezang 76: „Geest des Heren, kom van BovenDs Kloek, voorzitter van de centrale com missie. hoopt daar een kort slotwoord te spreken. Een zonnige stemming met Deze mooie gordijnstoffen geven uw int een sfeer van zon en fleurigheid. Vraag uw woninginrichter naar ARISTO GORDIJNSTOFFEN met garantiebewijs voor kleurechtheid. WYERS Décorstoffen Grootmeesteres van het ivoord IN EEN GEDICHTJE van A. Roland Holst, afgedrukt in het programma zit veel waarheid, en zo bezien zou het een hachelijke onderneming ge weest zijn van de Leidse Boekverkopersvereniging om in de boekenweek nog wel, mevrouw Charlotte Kohier op te laten treden. Het is immers de bedoeling, dat men méér gaat lezen! Nu behoeven de schrijvers niet aan het voordragen te gaan, zo lang er in ons land nog iemand als Charlotte Kohier op het toneel staat, die bij elke voordrachtsavond die zij geeft, bewijst, dat haar kunst op een niveau ligt, waar slechts weinigen aan kunnen raken. Tussen de bladzijdet Op 18 maart volgt een herhaling We schrijven dit, ondanks onze bezwa ren, de we in het verleden en ook gister avond hadden. Wanneer men 't niet in alle onderdelen met een uitvoerend kunste- naar(are6) eens is, wil dat niet altijd zeg gen, dat men zijn of haar kunst niet hoog aanslaat Integendeel. Juist o-mdat iemand over buitengewone begaafdheden beschikt moet er soms kritiek zijn Ohariotte Kohier heeft een zeer expres sief gezicht, elke nuance tekent zich op haar gelaat af, bovendien heeft ze een uit stekende plastiek. Zulke kunstenaars lo- Leidse Chr.-Hist. vrouwengroep Over verhouding A.R.P.-C.H.Uis laatste woord nog niet gezegd TN DE TURK hield de Christel|jk-Histo- rische vrouwengroep gisteravond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van mevrouw N. Kuiper-Hazcwindus. Na het huishoudelijke gedeelte droeg mevr. J. W. van der Voet-van der Ven een stuk je proza voor. De heer P. hel i „Wal „Het is vanzelfsprekend", aldus de in leider, „dat wij ons deze vraag stellen in de drukke tijd, die aan de verkiezingen voorafgaat. Het doel van ons werken is dan toch, een zo groot mogelijk aantal stemmen te verenigen op de lijst van de Chr.-Historische Unie'". Over de samenwerking met de A.R.P Kerkedag-lied God heeft het eerste woord. Hij heeft in den beginne het hcht doen overwinnen; Hij spreekt nog altijd voort. God heeft het eerste ivoord. Voor wij ter wereld kwamen, riep Hij ons reeds bij name; Zijn roep wordt nog gehoord. God heeft het laatste woord. Wat Hij van oudsher zeide, wordt aan het eind der tijden in heel Zijn rijk gehoord. God staat aan het begin en Hij komt aan het einde. Zijn Woord is van het zijnde oorsprong en doel en zin. spreker, dat e partijen personen t samensmelting eniging is op dit ijk te houden. De pasverschenen brochure legt wellicht iets te sterk de nadruk op de scheiding, ook in de toekomst. Het laatste woord hierover is zeker nog niet gesproken. Wellicht zal de com missie, tot wier oprichting op de al gemene vergadering van de Unie is besloten, hier goed werk kunnen Ten slotte wekte de heer in deze weken te strijden steeds waardevolle doel var torische Unie. Har ZILFA PLEET origineel r« juwelierspleet ROSSEM du CHATTEL estraat 95 DRIESSEN J. HOOGERVORST Morschscraai 9 P. J. MAARTENSE Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 J. du PON pen het gevaar van een „teveel" te geven. Wij zouden ook gisteravond de voordracht graag wat soberder, wat strakker gezien hebben. We zijn van mening dat daardoor sommige gedeelten meer tot hun recht zouden gekomen zijn (ib.v. waar ze naar de Grenouillère zijn gegaan» Het beste gedeelte was de scène waarin Yvette haar moeder vertelt, dat zij haar met Léon Saval op de kamer gezien heeft en waarin zij haar Het is niet gemakkelijk om nu nog vooi „Yvette" van Guy de Maupaeant veed be langstelling te wekken. Wanneer men het etixk leest is het nogal onwaareohijnlijk. Wij kunnen tenminste in de Yvette van Maupassant niet meer ten volle geloven. We vinden dat Servigny volkomen gelijk heeft wanneer hij mompelt: „Yvette i6 een merkwaardig meisje", 't Is voor ons moeilijk om zowel in haar onnozelheid als in haar besluit tot zelfmoord te geloven. Mevrouw Charlotte Kohier heeft enige coupures aangebracht, waardoor op Yvette eigenlijk een ander licht is gevallen, maar waardoor ze zo niet aanvaardbaar, dan tooh begrijpelijker wordt. Aan deze Yvette hefet ze zich geheel ge geven en hoe de tot de nok gevulde schouwburg dlit apprecieerde bleek wel uit het ovationele applaus en de grote hoeveelheid bloemen, waardoor de kuns tenares lichtelijk overrompeld scheen, voor welke hulde ze op charmante wijze dankte, omdat het toonde, dat ze ook in het hart van vele Leidenaare een grote (en verdiende) plaats inneemt. De velen, die geen kaartje voor deze avond konden krijgen (de schouwburg was enige malen uitverkocht) zullen ongetwijfeld prettig vinden te veme dat mevrouw Kohier, voor ze naar Italië gaat. op 18 maart een tweede avond hoopt te geven. Ook weer onder auspiciën de Boekverkopcrsvercniging. De burgemeester sprak gisteravond kort openingswoord, waarin gewezen De graaf van Luxemburg LIDO Franz Lehar schreef en poneerde voor een publiek, dat wilde dro men bij ongelooflijke histories, da leven nog zo kwaad niet vond en ki lijk kon genieten van de meest on\ schijnlijke verhaaltjes, als zij maar vuld waren van muziek, liefde en r meisjes, wier enige probleem bestond uil het kiezen tussen :harmante Joneema non. die als om strijd aan haar voetji vielen. Dergelijke verhaaltjes behoefden geen psychologie te hebben en alles was mogelijk, als er maar gezongen ei danst kon worden. In een dergelijke tijd vierde de operette De Graaf van Luxi burg. die als film In Lido draait, triom fen. De liedjes zijn meeslepend, de ge schiedenis charmant en alles erg onwaar schijnlijk. Technisch biedt de film weinig nleuwf en weinig vermeldenswaard', hij is eer gemiddelde, dat niet door grootheid, noeb door slechtheid opvalt. En (3e liefde loopt zo luchtig door het gehele verhaaltje heen. dat niemand ook maar één moment denkt, dat dit realiteit is, die slechts voor hém niet ber Daarom zijn dergelijke films niet vaarlij-k en als onschuldige vlucht uit nuchtere werkelijkheid kunnen ze verdienstelijk jijn ook- (Cha 1 Nathalie LUXOR Nathalie is een rolprent van Christian Jacque, een echte opruimings film. Een opruiming in de Parijse onder wereld dan altijd. Het gegeven is weinig origineel: j: lendiefstal, moord op een gravin, de keerde schuldig beschouwd, de politie doet domme dingen, de gangsters in aller lei verwikkelingen, met een slot, waarbij alles zo klaar als een klontje wordt. Toch is dit niet hét echte genre Jacque. Daarvoor is het gegeven ondanks alle grimmige ernst veel te vriendelijk uitgewerkt. (Veel geschreeuw, weinig wol). Johnny knapt het op CASINO Een robbertje vechten iets, waarnaar blijkbaar altijd weer graag wordt gekeken. Eddie Constantane heeft Hoogheemraadschap van Rijnland TN DE VERGADERING van Rijnland zjjn nabeschouwingen gehouden de storm van 25 februari, die Rijnlands boezem enerzijds heeft opgewaaid anderzijds afgewaaid. De mening sommige leden, dat Rijnland meer behoren te doen tot het voorkomen die hoge standen, werd door dijkgraaf en hoogheemraden niet gedeeld; hui zjjds werd meer aandacht gevraagd het feit, dat vele poldcrkaden niet vol deden aan de eis. dat de kruinshoogtc minstens 10 cm onder N.A.P. moei dragen. Maar in de waardering voc waakzaamheid en energie door tijdens die avond en nacht aan de dag gelegd, waren alle aanwezigen eensge zind. In verband met dc voorgenomen buiten gebruikstelling van enkele poldermolens werd aandacht gevraagd voor het belang, dat die molens, in noodgevallen kunnen hebben, afgezien van hun betekenis vooi het landschapsschoon. Dijkgraaf en hoog heemraden hebben toegezegd in deze richting mede waakzaam te zullen zijn. De door Gedeputeerde Staten voorge stelde herziening der salarissen van d< topfunctionarissen gaf aanleiding tot eer uitvoerige bespreking; het voorstel ter zake van de dijkgraaf en de diensthoof den is ten slotte met 21 tegen 8 stemmen aangenomen, nadat dijkgraaf en hoog heemraden hadden toegezegd te zullen komen met een voorstel ook ten aa van de overige topfunctionarissen, als mede ten aanzien van de andere ambte naren zodra het rijksstandpunt bekend zal zijn- In de plaats van de heer C. van Beem, die in december overleed, is als hoofd ingeland toegelaten de heer G. G. Log gers, burgemeester van Aalsmeer. werd op het grote belang van het lezen van boeken en de plaats dde Leiden genomen heeft en nog inneemt in de geverswereld en als stad met een unii siteitebibliotheek. A. C. Bouwi Bewogen i de week de oud- Anna-Parochie ont ij na enkele dagen zijn vrouw zijn wo- zelfs het zeil van de Een dokter nodig zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokters Meel, Stof- (ers, Wydicks, Van Alphen, en Rooden- burg Vermaat. Welke apotheek? De avond-, nacht- en zondagsdienst an de apotheken wordt waargenomen oor de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; de Havenapotheek, Haven 18, tel. 20085; apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Gouden doctoraat Maandag is hot vijftig jaar geleden, dat leeg, koster stcld uit, toen afwezigheid me' ning betrad, wat vloer was verdwenen. De. politie was niet zo ontsteld als men redelijkerwijze had mogen ver onderstellen. Maar een agent wilde toch wel meegaan om ter plaatse een onderzoek in te stellen. De weg die de agent liep, verbaas de de heer en mevrouw Andringa- Grond hooglijk. Want zij vonden, dat zij na al die jaren plaatselijk autori teit te zijn geweest, toch wel meer be kendheid hadden mogen hebben. Voor een nieuwe woning bleef de agent staan en hij opende de deur. Voordat de oud-koster had kunnen protesteren, zag zijn vrouw alle ver trouwde meubeltjes in de nieuwe ka mertjes staan. Toen kwam de oplossing. De heer en mevrouw Andringa woonden in een heel oud huisje. Zij kregen enkele weken geleden een nieuw huis toege wezen en de Gemeenteleden hadden de vakantie van het bejaarde echtpaar afgewacht, om deze verrassing te ver dubbelen. Buurvrouwen zijn gaan schrobben, de mannen hebben 's avonds het zeil gelegd en de lampen opgehangen; bin nen de week was het oude huisje ont ruimd en de nieuwe woning ingericht. Onze lens heeft deze week wel erg ver gereikt. Maar zelfs het kleinste T wijfelachtig T^EJV SPEL, dat enkele jaren qeleden uit Amerika is ko men overwaaien, heeft heel Ne derland in korte tijd mét oprechte vreugde vervuld. Er zullen maar weinig Neder landers zijn, die nog niet met gemengde gevoelens kunnen terugzien op een avondje, waarop zij verdiept zaten voor een kort rijtje lettertjes en een bord met de meest onmogelijke woorden. Wij vonden „ingemepten" een heel redelijk woord, afgeleid van het in de sportverslagen algemeen erkende werkwoord inmeppen, daarvan het voltooide deelwoord en dat in de meervoudige per soonsvorm gebruikt. Zelfs al was het niet helemaal juist geweest, dan nog had deze verdediging alleen al onze tegen standers moeten vertederen. Doch dezen waren zo hard als een spij ker, omdat we vijftig punten vóór stonden. Dit is trouwens de enige keer geweest d.at wij voorstonden. Ons ontbreekt het aan voldoende avontuurzin voor dat trillende spel. Als wij een „u" trekken, laten we haar tot het einde van het spel op ons latje staan, daar we zeker weten anders precies de „q" te trekken, als we de „u" heb ben weggelegd. Wat men met een „q" zonder „u" kan doen, weet iedereen, die zich tijdens het scrabbelen wan hopig over de meest uitgebreide woordenl oeken heeft gebogen. En het is zo leerzaam, zo ver telde ons de verkoopster, toen wij enkele maanden geleden het spel gingen kopen. Maar hiervan zijn we niet helemaal overtuigd. We hebben een vriend, die in vak kringen een goede naam heeft op het qebied van Nederlandse taal beheersing. Doch als wij met hem scrabbelen, kan hij met een on schuldige blik vragen: schrijf je voetbal nu met een of met een .,v" Voor de ingewijden in dit no bele spel. is het dan duidelijk, dat hij een „f" op zijn plankje heeft, die hij nergens profijtelijk kan wegleggen. Nood TA IE VRIEND van ons bewoont een woonboot en soms wordt het al tijd zo rustige water rondom dit schip hevig in beweging gebracht, wanneer het onbewogen scrabble-bord op tafel staat. Turn is een redelijk woord, ver telde hij enkele weken geleden, af geleid van het bekende tum-tum. De heren Koenen en Endepols, die bij leder potje aanwezig zijn als on partijdige scheidsrechters vonden de bekendheid zo matig, dat zij het niet in hun woordenboek hebben opgeno men en daarom gaat onze vriend een eigen woordenboek samenstellen. Behalve tot het winnen van zijn scrabble-potjes zal dit woordenboek kunnen bijdragen tot verzachting van zijn lasten. Maar dan moet het wel een groot succes worden. Want woon bootbewoners drijven meesta' niet zo vrij, als de argeloze voorbijganger meent te kunnen aannemen. Een woonbootbewoner leeft zelfs zeer ge bonden, niet slechts met de verschil lende kabels naar de wal, maar ook met vele kosten, die van gemeente en rijkswege onbarmhartig op hem worden gestapeld. De Amsterdamse burgemeester heeft van de week het plan bekend gemaakt alle woonboten uit de hoofdstad weg te voeren en het Is om meer dan één reden te hopen, dat de Leidse vader aller burgers dit plan niet overneemt. Ten eerste is de woningnood in de Sleutelstad al uitgebreid genoeg en in de paar honderd woonboten langs de Leidse singels en grachten wonen evenzoveel gezinnen, die anders aan spraak konden maken op woonruimte Voorts zou het de gemeente op een aardige duit komen te staan, hetgeen de onlangs aangenomen begroting ook weer niet aanmoedigt. Want de waterbewoner moet voor alle kosten, die zijn stadgenoot aan de wal nooit in rekening ziet gebracht, zelf opdraaien. Hij moet voor eigen wateraansluiting zorgen, voor elektri citeit en voor de reparaties aan deze leidingen; hij moet op eigen kosten een waterput laten slaan en bij dit alles komt nog een bijzonder soort belasting, die de geheimzinnige naam „precariorecht" draagt. Nee, een woonboten-overvloed is niet slechts een noodmaatregel voor de gemeente waar ligplaats wordt ge kozen, maar ook voor de bewoners van deze drijvende huisjes. Tot dan toe hadden we een hotel kamer slechts gezien als een gelegen heid, waar je met veel goede wil en fantasie kunt slapen, als je beslist anders meer terecht kunt. Ma: doorslaande w|jz« Tot vooi diepingen curieuze in het gr Timp heert nkele bovi Stee dat op Ti(m)p-top J}E HEER A. P. G. TIMP JR. is op eigen initiatief de kamernood Lel den gaan bestrijden. En zoals we gis teren hebben kunnen ontdekken, met een kleurig resultaat. icling kamertjes, waar erleden studenten hun weg naar de wetenschap vonden en in een minder grijs verleden enkele ge zinnen een onderdak kregen. Ruim anderhalf jaar geleden kwa men de beide verdiepingen vrij cn de heer Timp bedacht, hoeveel toe risten in Leiden tevergeefs naar hotel kamers zoeken. Hij besloot echter geen toeristen-stalling van zijn huis te maken, maar een groep kamers in te richten, waar men zich thuis kan voelen, die men niet behoeft te ont vluchten. maar waar men naartoe ge trokken wordt als de daglaak in de vreemde stad ten einde is. Dit alles is natuurlijk erg loffelijk. En het feit, dat Leiden nu twintig ho telbedden rijker is. die zijn geplaatst in de stijlvolle omgeving van modern gekleurde en modern ingerichte ka mers, erg prettig. Maar toch zou de heer Timp daarmee niet onder onze loep zijn gekomen. Want de adver tentie-rubriek staat enkele pagina's verder. Dat hij toch in de peiling liep, dankt hij aan het feit, dat h|j praktisch alles zelf heeft gedaan. Hij heeft maanden lang geschilderd cn gesloopt, gespij kerd en allerhande procédé's toege past, die hij wel heeft uitgelegd, maar die door ons na de vierde maal nog niet werden begrepen. Waarop wc maar beleefd en neutraal antwoord den: juist, juist En daarom gaat onze bewondering naar de heer Timp uit. Daar we zelf nog niet in staat zijn een heel klein schilderijtje op draaglijke wijze aan dg muur te krijgen. dit uitgebuit.in de film Johnny knapt het op. Ca va barder, zegt de Franse titel, het gaat spannen. Nu dat doet het zeker: er wordt gevochten op allerlei manderen; op de vuist, met de revolver, met het mes. En bij allerlei gelegenheden: 's morgens, 's middags, 's avonds, op de kade, in de kroeg, op het strand en in de vuurtoren. Zoveel wordt wel duidelijk, dat het gaat om oplichterspraktijken bij een wapen handel op Mozambique. Nadat er voort durend handgemeen is geweest tussen een heel stel geboefte, met mooie vrou wen als inzet, zegt een jongedame tegen de onoverwinnelijke Johnny: Ga mee, dan zal ik je alles uitleggen. Gelukkig voor deze sterke man. Zo komt hij tenminste te weten, waarvoor hij zich al die tijd zo druk heeft gemaakt. Ons is het nog steeds een raadsel. (Vele rake klappen ten spijt een mis slag). Mombasa REX Een zekere Matt Campbell wil langs Mombasa om zijn broer te helpen met een uraniummijn. Opgestookte „lui paardmannen" dulden dit ndet en zo doende volgt het ene gevaar na het an dere. Kitschkitsch en nog eens kitsch). Liefdesroman TRIANON Voor de derde en laatste week draait het sentimentele sprookje De liefdesroman van een koningin, dat een idyllisoh beeld geeft van het huwe lijk van de Engelse koningin Victoria met prins Albert van Saksen-Koburg. Kinderverlamming Inenting in Leiden Nadat verleden jaar alle kinderen, ge- horen in 1955 opgeroepen zijn geweest voor de Inenting tegen kinderverlam ming, komen nu aan de beurt de kinde ren geboren In de jaren 1952, 1953, 1951, 195G en 1957. Deze jaarklassen tellen rond 8.600 kinderen. De Inentingen worden vernicht door de artsen van de G.G. en G.D., in het St. Antonius-CIubhuris, Mare 43. De inenting bestaat uit een seinie van drie inspuitingen, waarvan die tweede een maand na de eerste, en de derde een halfjaar na de tweede moet worden ge- Voer die inspuiting zijn of worden de kinderen opgeroepen tussen dinsdag 11 maart en zaterdag 29 maart a.s., de in- enttijdien zijn van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Kinderen uit één gezriu zullen steeds op dezelfde tijd worden opgeroepen. Men kan erop rekenen dat men binnen 5 minuten geholpen is, als men zich houdt aan de In de oproep vermelde tijd; het is dus van groot belang, op de aangegeven tijd te komen en ook verder te letten op de oproeping vermelde aanwijzingen. De oproepmgskaart moet meegebracht worden. Het feit dat tussen de inentingen tegen kinderverlamming en andere inentingen een tijdsduur moet zijn van enige weken, en de tweede Inspuiting tegen kinder verlamming zal worden gegeven tussen 8 en 26 april, betekent dat voor de be trokken kinderen alle andere inentingen tot omstreeks 15 mei moeten worden uit- Tweede amateuravond van Leidse d'Oprechte Amateur De afdeling Leidien van de Stichting „d1 Oprechte Amateur" zal op vrijdag 14 maart a.s. in het Antonius-olubhuds een tweede amateur avond houden. Het ge varieerde programma bevat zowel klas sieke als meer populaire muziek, o.a. voor piano, zang, fluit en gitaao*. De leden zullen solistisch en dn ensemble- verband optreden. Het kwintet „Rdndiu Mulukku" zal Ambonese melodieën ben gehore brengen, bovendien werkt aan deze avond het Ohx. mandoline -gezelschap „Sem.pre Avanti" met zangers en zange- De naikritlek zal vermoedelijk wederom door de vice-voorzitter der Stichting, mr. Harm Smedes, worden gehouden: de al gehele leiding van het programma is in handen van Han Zhrkzee. Gezien het resultaat van de eerste avond hoopt de nog jonge Leidse afde ling op grote belangstelling. Leef verstandig! Werk niet onder hoogspanning. Doe het liever geleidelijk «an. MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD B'j hoofdpijn OEïïnrana Ze helpen .nel co •fdoend.behoudeoUoRe vermoeidheid of rer.uffingzij^ dwrdoor I ■-I Wandeltocht Willen is Kunnen voor asiel Zaterdag 29 maart houdt de Leidse WandeJspontvercn>iging Willen Is Kunnen voor de vierde maal een voorj aarswan deltocht ten bate van het Leidse diieren- 1. In 1957 namen 1316 wandelaars aan de tochten deel. Een bedrag van 223 kwam ter beschikking van het asiel. Do afstanden zijn 10, 15 en 25 km., naar keuze Bij Oud-Hortuszicht wordt gestart. Voor groepen zijn enkele prijzen be schikbaar gesteld. De inschrijf adressen zijn: C. Venstraaten Langestraat 63 Lei den, W. Ch. de Wekker Resedastraat 19 Leiden, D. Donker Broekweg 3 Wasse- J. P. Woordes Herman Gorterstnaat 1 boven. Alphen aan den Rijn. Iedere vijftigste Individuele deelnemer en elks 25ste vereniging, die vóór 17 maart aan staande lnsohrijft en tegelijk het Inschrijf geld betaalt, ontvangt aan de start het inschrijfgeld terug. Voor vervolg stads nieuws pagina 9

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 3