Tienduizenden Zwitsers in Rijnsburgse flora Zingt Bloemlust in Lisse week de zwanenzang deze Excelsior Sassenheim voerde luchtig programma uit NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 25 FEBRUARI 19; Lenteshow in wintervlagen "IV^OKDOOST was de WIND.... Hij kwam guur en koud over het vlakke land en joeg de sneeuw in grote massa's door en over de Haarlemmermeer en bedekte de bollen streek onder een dikke, donzige deken. In de haven van Lisse klotste gisteravond donker en driftig het water tegen de kademuren en bij de Bloemlusthal stond een complete karavaan automobielen in te sneeuwen. Het was druk daar bij die veilinghal aan de Grachtweg, maar als de winterjassen met inhoud zich door de kou en het altijd tochtende halletje in de zaal hadden gewerkt, dan liep men linea recta de lente binnen. In één dag en één nacht is van een kale veilinghal een bloemenpaleis gemaakt: de tweede Bloemlust-tentoonstelling is weer open, en deze stelt de eerste editie van dit jaar ver in de schaduw. In een fraai, los en sierlijk arrangement staan vele duizenden tulpen, narcissen en hyacinten te pronken. En de storm buiten wordt onwerkelijk, omdat de lente binnen zo tastbaar aanwezig is. Er valt echter een schaduw over dit bloemenfeest Naar we van zeer betrouw bare zijde vernemen Is er grote kans, dat dit de laatste tentoonstelling van Bloem lust Is. De stichting Bloemlust houdt met Ingang van zaterdag 1 maart op te be Turfmolm, flagstones, graszoden, wat duinzand, coniferen, berken, wat bloelen de heesters, enkele tientallen kubieke metere leidingwater, veel werklust, veel animo en enkele duizenden tulpen hya cinten en narcissen, waren de ingrediën ten die de architecten Buurman uit Oegstgeest'en Van Koper uit Bennebroek. beschikbaar hadden Dennen en sparren maskeren de kale wanden, met berken, wat bloeiende en groenblijvende heesters, werd de grote ruimte „gebroken" en met zeildoek werd de kiel gelegd voor de grote vijver, waar omheen de fa. Rijnveld uit Hiliegom, die zo om en nabij tweederde van het mid denvak in beslag neemt, een weelde aan bolgewassen etaleert. De fraai aangelegde „borders", met de voortreffelijke kwaliteiten naroissen. tul pen en in mindere mate hyacinten, trek ken sterk de aandacht. De bescheiden crocus is natuurlijk ook present, met de nodige andere kleine bolgewassen, die de vakman „bijgoed" noemt De narcissen zijn rijk vertegenwoordigd en de tulpen kwekers hebben weer een topprestatie geleverd:, de hyacinten zijn in niet zo grote hoeveelheden aanwezig. Naast de bloemenshow wordt in het aangrenzende gebouw de grote mechanisatietentoonstelling gehou den. waar men alles vindt wat tussen een mestvork en een sorteermachine aan variante is te bedenken. Men kan er desgewenst ook een complete schuit zien en kopen of een knus kant-en-klaar-prieel van plastic. De bollenrooimachine, ar geloden nogal ophef is gemaakt, aar die in de praktijk niet bleek te vol doen, is ook nu weer present, althans een deel; men is bij het instituut tuinbouwtechniek te Wageningen bezig met drastische veranderingen aan te brengen, en men hoopt dat het niet al te lang meer zal duren voor men het bol- Bloemen-RIJNSBURG Export legde beslag op grote partijen Het staat een beetje gek voor de buren, maar anders zou bloemen-RUnaburg stel lig een standbeeld oprichten voor de mannen, die enkele Jaren geleden nieuwe bronnen voor de bloemenexport aanboor den cn de kansen volledig wisten uit te buiten. Zonder overdrijving mag men zeg gen, dat de broelerU der tulpen cissen daar de laatste jaren v zeer belangrijk deel op heeft gedreven. En wat er de laatste weken was gebeurd, wanneer er geen grote hoeveelheden naai België en Zwitserland waren geëxpor teerd, Is zonder meer duidelijk. Wanneer de binnenlandse markt deze bijzonder grote aanvoeren alleen had moeten verwerken, dan had men onge twijfeld voor een „baisse" komen staan Nu nam de export grote hoeveel heden uit de markt tegen bevredigende prijzen. De meeste bossen gingen naar Zwitserland, terwijl ook België heel wat kon gebruiken. Wat lichtere kwaliteiten (i.v.m. de hoge invoerrechten die op het gewicht drukken!) werden naar Engeland gezonden. Over het geheel genomen, was de nan- del in het begin van de vorige week wal levendiger dan in het laatst en ook giste ren was het prijzermlveau nog niet op de hoogte van een week geleden. Het best betaald werden de Bartion-sports met 1-15 en 1-20 per bos voor de beste kwaliteiten- Copland bleef ook gevraagd en extra beste partijen gingen van de hand voor 1.— en 1.10 per bos. Van der Eerden varieerde zeer sterk. Wat lichte kwaliteit deed 0.70. maar mooie partijen uit het gestookte warenhuis kwa men aan 1.30 per bos. Topscore (extra) bracht 1-30 op en mooie Ossi Oswalda idem. Roland en Lustwige Witwe deden 1.30 en 1.40. Apeldoorn ging weg voor 3 per bos en Dover voor f7 De rode All Round verkreeg 140 1.50. De narcissen lagen allemaal tussen 0.50 en 0.60 per bos en beste hyacin ten voor 18.— tot 22— per 100. Brandje bij Van der Vijver Ten gevolge van nog onbekende oorzaak brak gisteravond om 7 uur brand uit in de kuiperij van Van der Vijvers Conser- venfabrieken. Het nieuwe alarmsysteem van de vrijwillige brandweer bleek perfect te functioneren. Reeds acht minuten na ontvangst van de melding was de brand weer ter plaatse. Voordat het vuur stig om zich heen kon grijpen, was de brand reeds meester, zodat de schade beperkt bleef. C.J.M.V. Ter gelegenheid van het tachtigjarig be staan van de C.J.M.V. wordt morgen overmorgen gehouden. N.Z.H. nlenws Voor de zestallencompetitle bond een team van N.Z.H. gisteravond de strijd aan tegen het zestal van Noordwijk. Da Noordwijkers namen reeds spoedig de lei ding. Enkele blunders van de bovenste twee borden waren ei dat Noordwijk met 4 Gedetailleerde uitslag: D. Schoneveld (NZH)R C. de Lange (Noordwijk) 0—1 W Binnendijk—F Hoek 0—1; Jac. P. Noort—G. Vink 1—0; D. v. d. Vijver—W. van Rooyen 10; H. v. d. WestenJ. v. d. Bos 0—1; N. de Vreugd—P. C. Marvans 0—1. Voor groep I van de bordencompetitie speelde L J. Goudrlaan een goede partij tegen H. Tijsterman, die als sterk favoriet startte. Een walk-over" werd het echter beslist niet. In een stelling die voor beide partijen kansen biedt, werd de partij af- geivoken. feestelijke bijeenkomst lenvak de zo lang gewenste machine kqn Doch hoe mooi de show ook is, als de voortekenen niet bedriegen, zal dit de laatste Bloemlust9how zijn. Vooral de fi nanciële resultaten en het gebrek aan medeleven bij vele vakmensen, hebben het besturu van Bloemlust tot dit be sluit gebracht. Waarschijnlijk zal een speciale afdeling van de Kon. algemene vereniging voor Bloembollencultuur zich in de toekomst gaan bezighouden met het organiseren van exposities; in deze afdeling zouden enkele bestuursleden van Bloemlust zit ting krijgen. Wanneer echter de exposities lande lijk bepaald zullen worden, is de kans niet gering, dat Lisse in de toekomst geen grote tentoonstellingen meer zal krijgen, omdat de gedachten dan meer zullen uitgaan naar de grote steden, waar men op een hoog aantal bezoe kers kan rekenen. Doch zou deze expositie van Bloemlust de laatste zijn, dan is zij een waardige zwanenzang: De beste van haar tweejarig bestaan. Bloemenweelde te Noordwijk 33e Hukasch beoordeeld EEN WARE LAWINE van bloemen in de prachtigste kleuren is te zien in garage Roskam aan de Quarles van Uffordstraat. De 33e Hukasch (huis-, kas- en schuurbroei) van bloembollen exposeert met een weelde van kleuren en geuren. Een grote variatie van allerlei soorten getrokken bloembollen is te bewonderen en de kwaliteit van de inzendingen is dit jaar uitstekend. Zeer geslaagd is de opstelling van de bollen en vermelding verdiend de stand „Klein Avifauna" met een fraaie volière vogels. Ir. A. F. Vlag, rijkstuin- bouwconsulemt te Lisse, opende de expo sitie met een woord van bewondering. Hierna maakte de jury de uitslag be kend. Deze luidt als volgt: Huisbroei K.J.B.: J. de Winter 20%, J. Steenvoorden 19%, J. Omzicht 18%, J. de Ridder 17%, Th. v. Rijn 17. Kasbroel KJ.B.: A. v. d. Meer 27. J. Zandwijk 25, C. Zandwijk 23%. Huisbroei N.K.J.B.: L. v. Schae 25%, J. Heemskerk 23. D. v. Tilburg 17, W. Zon neveld 13. Kasbroel N.K.J.B.: G. Steenvoorden 24, M. Zandwijk 22, R. de Haas 21%, B. Koe- lewijn 19%. Schuurbroei: Tuin Gerlee (Th. Hoger- vorst), Schuur Bronsgeest (N. Turnhout). Huisbroei Huismoeders: mevr. De Rid der-Lubbe 23 p; mevr. Heemskerk-Waas dorp 22%, mevr. Gravendaal-Kozijn 22, evr. Van Leeuwen 21%. Huisvaders Huisbroei: A. de Ridder 23%, H. C. Rijnbeek 22, A. van Oosten 21, D. v. Tilburg 19%. Huisvaders Kasbroel: W. v. d. Meer 24, G. Caspers 22. Huismoeders vr(jc inzending: Heemskerk-Waasdorp 27 p. met lof jury, mevr. Gravendaal-Kozijn 24, mevr. Rijn beek 20 p. Vrjje kasbroel: L. Pesschier 27%, J. Ho- gervorst 26, B. Steenvoorden 25, gebr. Zandwijk 22%. OUDE WETERING Betere beveiliging bij basculebrug te Oude Wetering Naar aanleiding van een verzoek de ANWB zal de provinciale waterstaai van Noordholland het beveiligings systeem van de basculebrug over dc Ringvaart te Oude Wetering geheel ver beteren- Deze brug ligt in de provinciale weg tussen de Haarlemmermeerpolder Leiden; de weg maakt sinds de openstel- van het tweede gedeelte van Rijks- 4a deel uit van de verbinding Am- ■dam-Rotterdam. Wanneer de brug open is, wordt het- verkeer slechts ge waarschuwd door een klein rood lampje, dat volkomen onvoldoende moet worden geacht. De ANWB had voorgesteld, grote neon- bakken aan te brengen in combinatie knipperlichten. De provinciale wa terstaat heeft toegezegd, dat de beveili ging geheel zal worden gewijzigd, ter wijl ook op de wegen, die even vóór de brug op de provinciale weg aansluiten, verkeersseinen zullen worden geplaatst. Intussen is reeds opdracht gegeven, de bestaande lampjes te vervangen dooi grote rode lampen. BENTHUIZEN Ledenvergadering N.A.S. Gisteravond werd in het vereniging» gebouw een ledenvergadering gehouden van de gymnastiekvereniging Na Arbeid Sport. De heer A. van Noort werd in deze vergadering benoemd bot voorzitter; hij was reeds waarnemend voorzitter. Tot bestuurslid werden gekozen mej. N. de Vlaming en de heer C. van Staalduinen. De heer J. de Vrij trad af als penning meester en bestuurslid. Hij heeft deze functie veertien jaar bekleed. De kleutergroep wordt wegens de'grote belangstelling in tweeën gesplitst. Er werd op aangedrongen, de openluohituibvoering in de zomer niet te houden in de week, dat de bouwvakarbeiders vakantie heb ben. De penningmeester meldde een batig Het verdere van de avond werd met spelen doorgebracht. TER AAR Gecombineerd jaarfeest De Herv. J.V. op G.G. Jonathan en de meisjesver. Arbeid Adelt hebben eei combineerde jaarvergadering gehouden onder leiding van ds. Van Amstel. Mej. J. van Vliet behandelde het onderwerp: Het voorrecht van het gebed. Mej. J. de Bruyn vertelde in haar jaar verslag, dat de M.V. 19 leden telt. De J.V. floreert minder goed: er zijn slechts 8 'lieden. De financiën zijn derhalve ook niet ruim, al hebben beide verenigingen nog een batig saldo. Ds. Van Amstel gaf een toelichting bij een filmstrook over Maarten Lutiher. En door leden van beide verenigingen op- voerd dectomfftxwiimm De dagen levens, viel zeer in de smaak van de goed gevulde zaai. Ondier leiding van mej. G. Kerkhoven werd een wedstrijd gespeeld. De heren bleken de dames de baas te zijn. Rijdend bijbelhuis Het rijdende bijbelhuis, een grote rij dende bijbelwinkel, maakt deze week eei tournee door onze polderstreek. Woens dag wordt Ndeuwveen en Zevenhoven be zocht en donderdag is onze plaat6 aan d« beurt. Overdag wordt een rondrit ge maakt door de gemeente, 's Avonctè kiest de winkel standplaats bij de molen te Aardam van 78 uur. RIJN- EN VEEN STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Onbewoonbaarverklariiig Door de dienst van gemeentewerken is een onderzoek ingesteld naar de toestand, waarin de woningen Hoorn 61, 110, 112 en 118 verkeren. Daarbij is gebleken, dat deze woningen ongeschikt ter bewoning zijn en niet door het aanbrengen van verbe teringen in bewoonbare staat kunnen wor den gebracht, De hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en bouwnij verheid in Zuid-Holland is het met de dienst eens en hij merkt bovendien op, dat bij een onderzoek naar de toestand van het pand Hoorn 61 is gebleken, dat deze woning één bouwblok vormt met de woning Hoorn 63, die mede als gevolg van verzakking in een bouwvallige staat ver keert. Naar de mening van de hoofdin genieur-directeur komt laatstgenoemde woning ook voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking. B. en W. stellen de raad voor genoemde huizen alle onbewoonbaar te verklaren. Besturenbond vierde zijn jaarfeest Door de weersomstandigheden liep het aanvankelijk wat traag, maar toen voor zitter W. Geerlof gisteravond de in Con cordia gehouden jaarvergadering van de Chr. besturenbond opende, was er toch een behoorlijk aantal belangstellenden, onder wie ook verscheidene dames, bij- De heer Geerlof sprak een inleidend woord. Nu de zorgen weer toenemen, moeten we ons bezinnen op onze roeping. In de eerste plaats medeleven met de genen die door werkloosheid worden ge troffen, voorts waakzaamheid ten op zichte van een eventueel misbruik ma ken van de omstandigheden. Spr. wekte op in vertrouwen op God verder te gaan en de arbeid te verrichten die nodig is. De le secretaris, de heer C. Burggraaf, gaf een overzicht van het afgelopen jaar Het ledental van de aangesloten organi saties vertoonde groei; men passeerde voor het eerst de 1500. De Chr. metaal bedrijf sbond is de grootste afdeling 312. In het verslag waren overzichten op genomen van het algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt elkanders lasten". Het werk var de oulturele commissie passeerde d< De heer Burggraaf besloot zijn ver slag met de opmerking, dat de C.B.B. een grote bevolkingsgroep verenigt, maar dat de invloed die men in de gemeente heeft, daarmee niet in over eenstemming is. Men heeft vrijwel geen vertegenwoordigingen. Naar zijn mening moet hierin verandering De heer C. Vis vertelde een en andei over de financiële toestand, die geen pro blemen oplevert. Voor een gezellig verloop van de avond zorgden de Lola's, o.l.v. Henk Verschuur, met zang van mevrouw M. Verschuur- Ter Wal en Gerrit Verschuur. Een vier tal van deze groep voerde ook het schets je De Tandarts op. Garantie diacoiiessenhuis met restrictie Het bestuur van het diaconessenhuis te Leiden heeft een beroep gedaan op een aantal gemeenten voor de betaling van rente en aflossing van de aan te gane geldleningen. B. en W, van Alphen menen, dat de fi nanciële belangen van de gemeente zich niet tegen het deelnemen in de garantie verzetten. Met het oog op de plannen voor de bouw van een ziekenhuis dn Alphen is het college echter van opvatting, dat deelneming (die men wil baseren op het gemiddelde aantal verpleegdagen per Rozengeur in Züricher stadhuis Nahandel in gladiolen verloopt vlot Hoewel het plantseizoen met rasse schreden nadert, was het aanbod van gladiolen In de afgelopen week lang niet klein. Normaal is het zo, dat men in deze aan wat restantenopruimingen bezig vaak tegen prijzen, die nn niet be paald van de vrolijkste zijn. Het seizoen 19571958 is nu eenmaal niet normaal. De gladiolen veranderden van eigenaar tegen behoorlijke prijzen en het zal Inter essant zijn te zien. hoe lang die prijzen zich In het late naseizoen zullen kunnen handhaven. Uitschieters waren er niiet veel. Wèl ■as de hoge prijs, die men voor veertie- en van Paiul Rubens besteedde 8.— per 100 opmerkelijk. Eenandere varië teit in het purperkleurige genre Me morial Day kwam tot 7.50. De slecht- groeiende en schaarse Lavender Dream bracht ook 8.per 100 op en de gele Hopmans Glorie, die het gehele seizoen al sterk in de running i6 geweest, werd eveneens afgedrukt op 8.— per 100 of daaromtrent. Veertienen van Nieuw Europa en Johan van Konijnenburg heb ben we niet gezien. Wanneer ze er weest waren, hadden ze vermoedelijk grif 9.per 100 opgebracht. Als men nagaat dat zelfs tienen van Johan van Konijnen burg met 7.50 werden gewaardeerd, dan mag men aannemen, dat veertienen zeker 2.— per 100 méér hadden genoteerd. Ook voor het plantgoed werden goede prijzen gemaakt. De kwekers hopen, dat de exporteurs volgend jaar de zaken op dezelfde voet zullen voortzetten. Besprekingen hebben al veel resultaat voor de export ^TIENDUIZENDEN ZWITSERS hebben in de eerste dagen van de grote J- Nederlandse bloemenshow een bezoek gebracht aan het stadhuis in Zürich, waar de prachtigste soorten van de Nederlandse bloemen zijn op gesteld. De Rijnsburgse Flora heeft wel het leeuwenaandeel in deze ten toonstelling en nadat de expositie donderdagavond was geopend, kon de voorzitter van de Rijnsburgse veiling, de heer T. Kralt, vele belangstellen de kopers naar de Zwitserse importeurs verwijzen, zodat er voor het ko mende seizoen op een grotere afzet naar Zwitserland kan worden gerekend. Vooral het midden van de grote stadhuiszaal geeft de indruk of men op de Rijnsburgse Flora staat. De stadspresident vam Zürich bood donderdagmiddag een luinch aan, waarbij de Nederlanders gast waren. Half zeven 's avonds hield stadspresident Landolt een toespraak in het stadhuis, temidden van vele autoriteiten. Hij beklemtoonde de goede verstandhouding tussen Neder land en Zwitserland, vaak onder heel moeilijke omstandigheden zoals ln het laatste jaar van de tweede wereldoorlog. Ook wees de heer Landolt op de Refor matie, die in beide landen dezelfde bron nen had. De Nederlandse consul-generaal, jhr. J. W. M. Snouck Hurgronje, sprak de wens uit, dat de bloemenexpositie de handelsbetrekkingen tussen beide landen zal verbeteren en de bloemenhandel zal stimuleren. Speciale dank kregen de voorzitter en seoretaris van de Neder landse Kamer van Koophandel v de voorbereidingen. Bloemattentie De eerste-klas winkels van Zürich had den op de dag van de opening een prach tig bloemstuk gekregen, dat de étalages Mevrouw Kralt bezocht de moeders In Zürich, die op de tcntoonstellings- dagen het leven aan een jonge Zwit serse) schonken, en overhandigde een bosje met tien tulpen. Ook de trouw lustige Ziirichers werden niet verge ten en kregen eenzelfde attentie. Na de opening boden de Nederlandse bloemenhandelaars een receptie aan, waarbij Nederlanders en Zwitsers met elkaar konden kennismaken. De burge meesters en de functionarissen die bij onze wethouders te vergelijken zijn (de Stadirat), waren er en de honderdtwintig gemeenteraadsleden. Het was een leuk onderonsje, waarbij de heer Kralt aan vele Zwitserse gasten vertellen moest van het moois van de bollenstreek en het Een moeilijkheid is altijd de juiste in deling van een tentoonstelling. Het prach tige Züricher stadhuis (zie N.L.C. 17 fe bruari) leent er zich wel buitengewoon voor. De vele trappen, gangen en zuilen een sierlijke blik- rijen zijn kunstig versierd met bloemen het trappenhuis, ine grond van het uit de zeve auw daterende stadhuis is en blauwe druifjes. Alles is zo nagebootst dat de bezoeker die Rijnsburg kent denkt, in een kas tussen Oegstgeest en Rijnsburg te wandelen. Op de eerste verdieping zijn langs de pilaren en de balustrade bloem stukken opgesteld. Voor de gemeen te-ambtenaren is het deze weken wel heel prettig werken. Hun kamers zijn weliswaar van bloepien vrijge houden, maar ze brengen de dag te midden van de kleuren van narcissen en tulpen door en dat verhoogt de ijver van de Zwitserse beambten. In een stad met 490.000 inwoners is er dagelijks heel wat in het stadhuis te doen. Verder kan men daar de bloemstukken bewonderen, die uitbundig zijn opge maakt met anjers, orchideeën, fresia's en seringen. Voorbereiding Vorige week maandag waren de Neder landers met de Viscount 800 uit Amster dam vertrokken. Nog dezelfde middag kon in Zürich met het werk worden begonnen. De pilaren waren omhuld en men verwachtte met spanning de vracht wagens met bloemen. Aam de grenzen waren geen moeilijkheden; zonder opont houd konden de bloemenwagens doorrij den. Veel werk werd verzet door de heren Kiersch en Van den Berg en donderdag avond konden de Nederlanders de schoon heid van hun bloemen tonen. Ook gisteren was er veel bezoek en van morgen waren er talrijke autobusonder nemers, die een reisje naar de expositie over vijf jaren, voorafgaande aan het jaar waarin eventueel een exploita tietekort ontstaat met ingang van 1 janu ari van het jaar volgende op dat waarin een ziekenhuis in Alphen in gebruik wordt genomen, behoort te worden ver leend. op grond van de dan nog voor in woners van Alphen in het diaconessen- huis te reserveren verpleegdagen. Koninklijk zilver voor onderbaas S. v. d. Gaag Vanmorgen heeft de heer S. van der laag, onderbaas op de fabriek in Koude kerk aan den Rijn van de firma F. P. Bos te Alphen, tijdens een bijeenkomst in hotel Molenaars uit handen van burgemees- Z. Bruins Slot de eremedaille in zil- r van de orde van Oranje-Nassau ont vangen in verband met zijn gouden jubi leum. Op de huldiging komen wij morgen Verhoop bouwgrond Zwammerdam wM van Alphen een stuk bouwterrein kopen aan de Vinkebuurt— hoek Spoorlaan, voor de bouw van 21 wo ningen. De prijs i6 17.50 per m2. Jubileum J. Idelenburg Het veertigjarig jubileum van de heer J. Ideleniburg bij de fa. P. van Dijk wordt zaterdag gevierd. Avondvierdaagse in Alphen De wandelkring Leiden en omstreken van de Ned. Bond voor lichamelijke op voeding heeft besloten, dit jaar behalve in Leiden, Katwijk en Noordwijk ook in Alphen een avondvierdaagse te organi seren. Deze vierdaagse wordt gehouden op 4, 5, 6 en 7 juni. Er wordt gestart bij het IJsclubgebouw. De afstanden zijn voor de jeugd van 8 tot 14 jaar viermaal tien km en voor de oudere deelnemers drie maal 15 km en eenmaal 20 km. De heer J. P. Woordes, Herman Gorterstraat 1 bov. is gaairne bereid nadere inlichtingen te verstrekken. Ouderavond Bloemhof Dank zij de vele zorgen van een groot aantal dames en bestuursleden van de speeltuinvereniging Bloemhof hebben gis teravond ouders en genodigden in de zaal van het Nut genoten van een uitstekend verzorgd programma. De voorzitter, de heer W. Schouten, verwelkoihde speciaal de heer H. Brofcaar als Vertegenwoordiger van het gemeentebestuur en de heer J. de Raat, de opzichter over de speeltuinen en zijn echtgenote. Voor de pauze bestond het programma uit de opvoering van de operette Goud haartje en de Troubadour een spel in drie bedrijven. De kinderen speelden het met overgave; troubadour Hans de Heij, Goud haartje Jopie van de Woensel en tover heks Lies Griffioen traden het meest op de voorgrond. De heer J. Roos zorgde voor heel goede decors en het dames comité had zich weer beijverd voor prima kostuums. Het kinderkoor stond onder leiding van mevrouw Verweij Na de pauze traden de ritmische groe pen op onder leiding van mej R. Ver hagen. Het acoordeontrio van Henk To- meij, Hans Zaunbreoher en Wlm va Woensel zorgde voor prettige afwisseling. Aan het eind: veel dank voor alle uit voerenden en medewerke>rs(stersl). HAZERSWOUDE Afscheid zuster Boer Vrijdagavond half acht zal zuster B in het gymnastieklokaal van de chri lijke school afscheid nemen. Leven in de gevangenis De jongerenorganisatie van de Holl; se Maatschappij van Landbouw, Hazerswoude en omstreken, maandagavond half acht in Het 0 Raadhuis. Ds. D. Westerveld te Rotter; spreekt over „Het leven in de gei Deze week beginnen de inentingen gen kinderverlamming voor kindei boren in 1952 tot en met 1957. De inentingen zijn vastgesteld in Wit-Gele-Kruisgebouw, Rijndijk 200, donderdag 27 februari en 6 maart, 3 a; 10 april en 8 mei. In het raadhuis in de Dorpss-traa: gelegenheid tot inenten op 11 maart maart, 22 april, 29 april en 7 wordt op gerekend, dat er ongeveer kinderen komen- ALKEMADE Str(jd tegen polio Aam de ouders vam kinderen geb tussen 1952 en 1957 zijm aanmelddngsk ten gezondem voor de inenting tegen derverlamimimg. De kaarten moeten nen een week aam het gemeentebes te Roelofarends veen worden tem stuurd. Ouders drie geen kaart hé ontvangen, wordt verzocht zich binding te stellen met de afdeling Be kring vam de seoretaris (K 1713333). LEIDERDORP Foto-amateurs bijeen De de Leiderdorpse fotoclub kwar*ut het dorpshuis bijeen. De heer JPiee' Leiden vertoonde negentig dia'! Zwitserse zomer- en winterophamen, de pauze werden „Wasdag" en „Zomi Zwitserland" vertoond. Staatsraad dr. J. I Scholten overledet Op 73-jarige leeftijd is na een vam enige weken overleden dr. Scholten, lid van de Raad vam State werd in 1884 te Amsterdam geboren, zocht het gymnasium te Arnhem deerde te Leiden reohtswetenschapp Achtereenvolgens was de heer S ten advocaat en procureur en substituut-griffier bij het kamt* recht te Amsterdam. In 1919 trad 1 dienst van de Raad van State als mies vam Staat. In 1922 bereikte h rang vam referendaris en in 1945 ha* benoeming plaats tot lid vam ons h< staatscollege. Hij had zitting in de Idmg voor geschillen vam bestuur. Tot voor kort had d-r. Scholten lm het ambtenarengerecht te Den I In 1932 trad hij op als 1 de staatscommissie-Kooien nistratieve rechtspraak, in 1947 als lid de commissie -De Momchy, die zich eens met de administratieve rechtsp bezig hield. Dr. Sohodtem was ridder im de orde j Hel I Karakterverandering bracht winst TAE CHRISTELIJKE mondaccordeonvereniging Excelsior te Sassenhe heeft gisteravond de eerste van haar beide uitvoeringen gegevtj Zoals gewoonlijk was er nauwelijks een plaats in de zaal van het K.S.A gebouw onbezet. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 150 1 en trad voorzitter J. Oudshoorn voor het voetlicht, om de aanwezigen welka te heten en hun van een aantal wetenswaardigheden uit Excelsiors gl schiedenis van het afgelopen jaar mededeling te doen. De bezoeken a( inrichtingen, zoals de Van den Bergh-stichting, werden weer troit gebracht. Minder prettig was het verlies van acht muzikanten, die, pocfe' namelijk om studieredenen, afscheid moesten nemen. Weliswaar kwaml er veertien nieuwe voor in de plaats, maar die zijn allemaal nog heel jor, en moeten dus van de grond af worden geïnstrueerd. De Excelsioranen zijn een en al aan dacht voor hun aanvoerder. Men moet voor de vobrbereiddmg, do- hem en zijm volijverige medewerker, pi niet W. vam Striem (die bovendien ai arrangementen klaar maakte) ,niet gera denken. Het grootste deel der leden ac het notenschrift even duister als de Ai bieohe Lettertekens. Daarom moeten stukken regel voor regel op het gehd worden geoefend en gememoriseerd. ze het eigendom vam de spelers zijn 1 worden. Een respectabele prestatie. 1 Aarrn Aardige werkjes waren ook de Jojo! wals en Carnaval (beide van P. F. Kort). Van dezelfde componist waren drie potpourri's (over Nederlan J volksliederen, Voor Koningin en Vac land, een collectie uit het bedaagde I »u je nog zingen) afkomstig. Maar d d overdaad schaadde. Een momdaocorde orkest kam in een potpourri-uitvoei ld niet genoeg afwisseling bremgen, om 1 'S vend te boeien. De voorzitter dankte tem slotte de Kriek en Vam Stri-en en overhandigde H inhoudrijke enveloppe. De dames krc^J witte seringen en rode tulpen. Na de pauze beleefde men vreugde de opvoering vam het blijsepl Tot dienst bereid. Joh. van Wolfsv Maiar dirigent J. F. Kriek cleim-tje" niet vervaard. Hij speelde het klaar, ondanks de tegenslag, het eenmaal vastgestelde programma voor uitvoering gereed te krijgen. Een mooie aanwinst die tot bij te Succes imma toonde een wat luch tiger inslag dan andere jaren. Deze ka rakterverandering mooht ais winst wor- aangerekend- Het was merkwaardig juist de radioschlagers De Postkoets ik sta op wacht, het best klonken en het meest succes hadden. Behalve slagwerk werkte het koortje hieraan krachtdadig mee. (imcl-usief de vrouwe lijke soldaten). De mogelijkheden van een ensem ble, uit mondaccordeons, plus nog en kele mandolines, accordeons en een piano bestaande, zijn immers maar heel beperkt. Men kan er waarlijk geen wonderen mee doen. De contrast werking, zoals die in genoemde mu ziekjes moet worden aangebracht, geeft reliëf en veroorzaakt muzikaal leven. En de uitvoering was verzorgd cn geestdriftig. Maar dat kon van de meeste vertolkingen worden gezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 4