'UWE LEIDSCHE COURANT Speldde stepte op de fiets, en reeds het gebouw van de krant. In de hal stond een grote lessenaar, waarop een klap per lag, die de kranten, welke dat jaar ver schenen waren, bevatte. Speldde bladerde zenuwachtig de pagina's door. Zijn blik viel Op de verslagen, dae Ben Bokkel uit Fles- a had doorgetelefoneerd van de bedde Fratzki's en hij keek verge noegd naar zijn portret, dat bij het artikel was afgebeeld. Maar waar was nu dat be richtje dat hij zocht? Hij moest minder ver terug zijn. Opnieuw sloeg hij gejaagd de bladzijden om. Wacht, daar had hij het Hij las het kleine artikeltje haastig door en sloeg zich dan uitgelaten op zijn dijen. Wat zouden zijn vrinden raar opkijkenI Hij haalde een stuk papier en een pen voor de dag en nam een gedeelte uit het kranten berichtje over. Hij was er juist mee klaar, toen hij een bekende stem achter zich hoorde zeggen: ,,Zo, Spekkie. Dat is leuk, jou hier op de vroege ochtend al aan te treffen." Spekkie draaide zich snel om en zag Ben Bokkel voor zich staan. Hij frommelde het stukje papier bijna schuldbewust in zijn zak en sloeg nerveus de klapper dicht. „Dag, mijnheer Bokkel," glimlachte hij dan. „Ja, ik moest even iets nakijken in de krant." „Over onze avonturen in Flescona?" infor meerde Ben Bokkel. „Ik dachit dat je Je die nog wel zou we'en te herinneren. Spek." „Ja, maar ik was iets vergeten," antwoord de Spekkie schichtig. „Ik wist niet meer hoe die berggids heette, die Johan Trappel sak. weet u wel? Maar nu weet tk het weer: Trappelsak, heet hij. Johan Trappelsak. Maar ik vlug weg, mijnheer Bokkel," voegde hij eraan toe, „anders kom ik te laat op school." „Het is nog maar net kwart over acht. Je heb nog alle tijd, Spek," zei de journalist „Dat weet ik wel, maar ik ben dp de fiets," zei Spekkie verward. „Dag mijnheer Bokkel. tot ziens. De groeten aan generaal Gurts." En voor de journalist nog verder Iets kon zeggen of vragen, was Spekkie het gebouw uitgestormd. Ben Bokkel staarde hem verbaa-sd na. Wat was er met Spekkie aan de hand? Hij kon wel eens vaker vreemd voor de dag komen, maar zulke gekke antwoorden als daarnet had hij hem nog nooit horen geven. Ben Bokkel schudde nogmaals verwonderd het hoofd, haalde zijn schouders dan op en begaf zich fluitend naar de redactiekamer. IWordt vervolgd) Onfrisse mond, beslagen tong maag en ingewanden raken van streek. U voelt zich opgeblazen en naar. Kortom, u is maar een half mens - heeft nergens zin in. Andrews spoelt maag en Ingewanden schoon Alle narigheid weg. Bruisend Andrews Gezondheidszout werkt snel en afdoend. Smakelijk Andrews, een lepeltje op een glas water, zet maag en darmen aan het werk om zelf af te rekenen met al wat u dwars zit - van boven naar beneden schoon - u voelt zich weer honderd procent. Haal vlug een busje van f 1.65. Neem geregeld heerlijk bruisend GEZONDHEIDSZOUT 2 lepeltjes m een glas water. VOOR ADVERTENTIES: Telefoon 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 12