Bedrijfschappen (voorlopig) beperkte bevoegdheden TER STIMULERING VAN DE P.B.O.: Vertrouwen en begrip zijn Twee jaar voor brandstichting beslist nodig Bejaarde evacués kwamen verkeerd terecht Let op lichten en sluitbomen! Gillette Noorse minister pessimistisch: Rusland is het Westen militair ver voor WAARDIGE KROONPRINS VAN DIOR Yves Saint Laurent koning van de Parijse modewereld Verplaatsingen van de hemelpool 5 VRIJDAG 31 JANUARI 1958 Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in hoger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen de 38-jarige machinist P. J. G. te Assen, verdacht van brandstichting in een hotel te Haren (Gr.). G. werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van acht maanden preventief. De eis was drie jaar met aftrek. Het vonnis van de rechtbank luidde eerder twee en een half jaar. Academisch ziekenhuis der Vrije Universiteit Directeuren der Vrije Universiteit heb ben Zuster N. Verburg te Utrecht mei ingang van 1 februari 1958 benoemd tot adjünct-direetrice van het in aanbouw zijnde academisch ziekenhuis. Zuster Verburg is als verpleegster werk zaam geweest in het Sint Geertruiden- ziekenhuis te Deventer, het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht en in diverse ziekenhuizen in het buitenland Tot voor kort was Zuster Verburg offi cier Milva Geneeskundige Dienst le klasse tewerkgesteld als algemeen adviseuse op verpleegkundig gebied bij de Inspectie van de Militair Geneeskundige Dienst te 's-Gravenhage. Voorts benoemden Directeuren de heer J. D. Kuypers te Alphen aan den Rijn met ingang van lmei 1958 tot economisch adjunct-directeur van het ziekenhuis. De heer Kuypers studeerde economie san de Vrije Universiteit, waar hij in 1955 bet doctoraal examen in de bedrijfsecono mische richting aflegde. De heer Kuypers is thans werkzaam bij de firma N. Samson te Alphen aan den Rijn. (Van onze sociaal-economische redactie) I~AE HEER C. J. VAN MASTRIGT, tweede voorzitter van het C.N.V.. heeft gisteren op een C.N.V.-studieconferentie, gewijd aan de p.b.o., een warm pleidooi gehouden voor het instellen van meer publiekrechte lijke bedrijfsorganen. Als voornaamste oorzaak van de vele moeilijkheden zag hij vooral wantrouwen, zowel bij de werkgevers als bij de werknemers. Hij stelde daarom voor, dat men zal overgaan tot het instellen van be drijfschappen, die voorlopig alleen verordenende bevoegdheden hebben voor interne aangelegenheden. Volgens de heer Van Mastrigt zijn de p.b.-organen primair organen van advies en overleg Belangrijk achtte de referent het, dat ook vanwege het departement van econo mische zaken de p.b.o wordt gesimu leerd. Wanneer de ondernemers zich hier melden voor een onderhoud, dan zal in herinnering gebracht moeten worden, dat er een wet op de bedrijfsorganisatie is. die de vorming van een bedrijfsorgaan per bedrijfstak als eis stelt. En via dit orgaan zou men gezamenlijk met de werknemers de regering moeten bena- De heer Van Mastrigt riep de bestuur ders van de vakorganisaties op, het de partement van economische zaken rvr c reserveren voor de ondernemrs, om dan zelf te volstaan met sociale zaken. De werknemers zullen zich In belangrijke aangelegenheden ook bij economische zaken moeten melden, wellicht dat daar door de gedachte, dat de gehele bedrijfs tak behoort vertegenwoordigd te zijn, r tot leven zal komen. Geen Scheiding iding en verdeling van de sociale en omische aangelegenheden. Ook de Toch kwam alles voor elkaar giersschip Himalaya arriveer den gisteravond in Rotterdam op nieuw 850 evacuees uit Indonesië. Na hun ontscheping werden zij met i autobussen overgebracht naar het kamp in Budel. Enkele zieke kinde ren, die onderweg mazelen hadden gekregen, werden opgenomen in een kinderziekenhuis in Blaricum Oné Bij spoorwegovergang JpJ spoorwegovergangen met hele sluit bomen, die op afstand worden be diend (b.v. vanuit een nabijgelegen sta tion) is het gevaar niet denkbeeldig dat een weggebruiker tussen de dalende bomen wordt gevangen. Reeds velen zijn tot hui} schrik hiervan het slachtoffer geworden. Om dit gevaar van insluiten tussen de bomen te voorkomen en om tevens de wachttijd voor de gesloten overweg zo veel mogelijk te bekorten, is men in ons land sinds enkele jaren overgegaan tot de plaatsing van z.g. halve sluitbomen met dubbele rode knipperlichten, (er zijn er thans 73 in ons land). Deze installatie werkt automatisch en wordt door de trein in werking gesteld. Naast de rode lichten gaat ook bij iedere boom een bel rinkelen, die ophoudt zodra de bomen zijn gesloten. Als het licht rood Is, de bellen rinkelen en de boom staat nog omhoog of begint juist te dalen, betekent dit: STOP! Een ieder die dan nog probeert links voorbij de boom te rijden speelt met zijn leven. De weg is pas weer vrij ais de bomen omhoog zijn en als de rode lichten xijn gedoofd. Een dringende raad van de ANWB: blijf op de bomen letten, want deze kun nen soms direkt weer gaan dalen voor een trein uit de andere richting. U kunt pas veilig oprijden als de rode knipperlichten niet meer werken. in Bandoeng. Vroeger was hij sportleraar aan boord van de Willem Ruys. Hij vertelde tot december plezierig te hebben gewerkt, eerst daarna werd het leven wat onaangenamer. Tot decembei werd de sohool bezocht door ongeveer 300 leerlingen ruim 200 van hen zouden echter na de Kerstvakantie niet meer te rugkeren: zij waren namelijk als Indo nesische staatsburgers verplicht de bui tenlandse scholen te verlaten. Van de Nederlandse leerlingen vertrok eveneens een belangrijk aantal. Zij keer den na de ontbranding van de Irian-actle naar Nederland terug. Dc heer Nuis ver wacht, dat het lyceum nog voor 1 april zal worden gesloten. Na de ontscheping in Rotterdam, die ongeveer vier uren duurde, zette de Hi malaya koers naar Londen. Gistermorgen arriveerde in ons land een trein uit Genua met ongeveer 500 re- patriërenden. Ze waren met een Italiaans schip, de Roma, naar die havenstad ge reisd. Onder hen bevonden zich 22 kinde ren met mazelen. Voor deze kleine zieken was een deel van de trein door het Rode Kruis tot kenzaal ingericht. De kinderen werden van Utrecht mot negen ambulancewagens naar het kindersanatorium „Hoog-Blari- cum" in Laren gebracht. In Weert waren al 425 repatriërenden uitgestapt en doorgezonden naar Budel Men had de ouders van de zieke kinderen in Driebergen willen onderbrengen, maar door de grote haast, waarmee in Weert moest worden gewerkt, zond men deze ouders door naar Budel en liet men een groep van 40 bejaarden in de trein zitten. Toen de trein in Utrecht aankwam, was er voor deze oudjes transport noch on derdak. Men heeft deze vergissing trach ten te herstellen, door de bejaarden tijde lijk in Driebergen onder te brengen ii plaats van de ouders van de 22 zieke kin- Thorneycroft De besturen van alle Engelse graaf schappen en gemeenten hebben een circu laire van de regering ontvangen, waarin z\j worden aangemaand de uiterste zui nigheid te betrachten, met name bij het op stellen van hun begrotingen voor het fl nanciële jaar 1958-1959. dal over twee maanden begint. De eigenaardigste bij- zonderheid van de circulaire is. dat zij een citaat bevat uit een Lagerhuisrede van oud-minister Thorneycroft. die een maand geleden uit de regering trad, omdat deze volgens hem het mes niet dra tische genoeg in de overheidsuitgaven wilde zetten. Verleden jaar oktober zei Thorneycroft in een inmiddels beroemd ge worden passage tot het Lagerhuis, da' loonronden, die vooruitlopen op de alge mene welvaartsgroei der bevolking, het grootste gevaar vormden, dat Engeland bedreigde en dat allen, die loonronden eisten, betaalden of als bemiddelaars toe kenden, het oog scherp op dit feit ge richt moesten houden. Die zinnen worde» in de regeringscirculaire aan de plaatse lijke besturen geciteerd. Dit is een van de vele recente tekenen, die erop wijzen, dat men van Thorneycroft als politicus kan zeggen wat over John Brown, de in 1859 terechtgestelde strijder voor de bevrijding van de Amerikaanse negers, gezongen wordt. Zelf ligt hij te verteren in het (politieke) graf. „but his soul goes mar ching on" Nieuwe Rot t. Courant) economische zaken liggen op het terrein van dc vakbeweging. Maar dc werkne mers zijn van deze zaken dikwijls nog tl ver verwjjderd. De economische proble matiek moet bestudeerd worden De heer Van Mastrigt toonde begrip voor de huivering op dit punt bij d« werkgevers. Zij hebben altijd zelf ei leen de economische beslissingen geno men en nu zullen zij deze moeten delen met de werknemers. De ondernemers hebben van hun kant recht op werkne mers. die de problematiek kennen- Als dan bovendien de werknemerevak- centtralen de loon- en arbeidsvoorwaar den buiten de p.b.o. willen houden (waar aan het C.N.V echter niet heeft meege daan). omdat men te wantrouwend staat, dan is het anderzijds begrijpelijk, dat do ondernemers huiverig zijn de economi sche belangen er aan te wagen. Om tot een doorbreking van deze stand punten te komen drong de referent aan organen met voorlopig zeer beperkte verordenende bevoegdheden. De verord-e ngen zijn immers niet het wezen, hot gaat om samenwerking, overleg en advies. Striirl om c.a.o. De heer Van Mastrigt erkende, dat do p.b.o. voor de vrije organisaties opoffe ring zal betekenen van een deel van haar macht. De vrije organisatie zal de rege ling van loon en arbeidsvoorwaarden los moeten laten. Hier zit een grote moeilijk heid. Maar men kan geen organisatori sche medezeggenschap vragen zonder an derzijde geen eigen bevoegdheid prijs te Wel zouden de p.b.-organen bij het op stellen van verordeningen meer de vrije organisaties kunnen Inschakelen. De wet laat dit inderdaad toe De referent achtte het onjuist, dat de S.E.R. dit weigert aan bedrijfstakken die er om vragen. Met het oog op de ervaringen, die de bouwnijverheid dc laatste tijd heeft op gedaan met het Ingediende ontwerp-c.a.o. kwam uit deze hoek dc vraag of men in derdaad wel kan zeggen, dat de strijd voor de collectieve arbeidsovereenkomst gestreden is. Keert deze strijd niet in of andere vorm terug? De heer Van Mastrigt repliceerde hier op, dat b»i de doorvoering van de en dc opheffing van het Buitengcv Besluit Arbeidsverhoudingen, inderdaad een duideliike regeling getroffen zal ten worden omtrent de vraag, welke be houdt t welke allei Afkeuring sprak de heer Van Mastrigt ten slotte uit over de n°g te veel komende jacht naar zetels in de besturen van de organen. Als ik dit soms zie. dan word ik er bang van. aldus spreker. Ook achtte hij het onjuist, dat de moei lijkheden maar naar de S.E.R. verschoven worden Er moet meer gepoogd worden in de eigen bedrijfstak zelf klaar te ko men. Ook blijkt in deze aangelegenheden mnar al 'e dikwijls het kanaal vat vakorganisatie naar de vakcentrale stopt te zitten. (Advertentie) üw Rheuraatische Pijnen wijken voor een bloedzuiverende kuur. Met Kruscben Salts iedere dag die kleine dosis. :eds be- Waarom er niet morgen gonnen' Iedere dag verder leven in dragelijke pijnen betekent voor U een verloren dag. U weet uit eigen ervaring hoe die pijnen Uw hele gestel ondermij nen. En het gaat van kwaad tot erger, tenzij ge de bloedzuiverende organen die .ve stimulans geeft, waardoor 't bloed jeugdig snel door de aderen vloeit. Voor alles moet een man weten hoe het hoort en hij moet schoon, fit en fris zijn en er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met water, zeep* en blauwe Zon man ziet er niet alleen schoon en fris uit, hij voelt zich ook schoon en fris. Gebruik morgen ook een Blauw Gillette mesje. Haal meteen een pakje. '...Gillette scheercrème is het beste achter dan aangenomen wordt. Deze verontrustende mededeling heeft de Noorse minister van buitenlandse zaken, Halvard Lange, gisteren in het parlement gedaan. Verder deed de Noorse minister de pessimis tische voorspelling, dat de westelijke strijdkrachten wellicht over een paar jaar niet meer in staat zullen zijn het Russische gebied op effectieve wijze uit de lucht aan te vallen. Dit betekent, dat de zo geroemde Ame rikaanse strategische luchtmacht zijn waarde zal verliezen. De Russen zouden dan met hun raketten het Westen hun wil kunnen opleggen. Letterlijk zei minister Lange tijdens het debat over de buitenlandse politiek: „Te oordelen naar de laatste beschik bare inlichtingen zijn de militaire tech nologische ontwikkelingen in het Oos ten sneller geweest dan verwacht werd. Wij moeten er ongelukkigerwijze reke ning mee houden, dat de Russen over een paar jaar over geleide interconitt- nenitale projectielen zullen beschikken, die kernladingen kunnen vervoeren. Het Westen zal dan nog niet over der gelijke wapens kunnen beschikken, maar voor zijn offensieve en defensieve kracht op vliegtuigen zijn aangewezen" „Maar dit is niet het ernstigste gevaar. Volgens de jongste inlichtingen is de Rus sische luchtafweer, die op raketten baseerd, veel verder dan aanvankelijk aangenomen en heeft de ontwikka- (Van onze moderedactrice) PARIJS, vrijdagmorgen rVOR, dag van triomf voor de 21-jarige Yves Saint Laurent, een schuch- tere jongeling, rood van opwinding en de hitte, die gisteren na de première van zijn collectie in de salons van Dior omhelsd, gekust en bijna platgedrukt werd. Toen werd hij door de fotografen oip het balkon geduwd om zich den volke te vertonen. „Saint Laurent, Saint Laurent", schreeuwde de menigte. Hij knikte en boog, maar eigenlijk wist de plotseling tot koning van de haute couture geproclameerde jongeling geen raad met zichzelf. Dc galatoiletten zijn grandioos: grote fichu's en brede stola's van tule of mousseline over het strapless décolleté en daarbij bloemen in het kapsel. Zo Is dan Yves Saint Laurent de koning van de dag: Le roi est mort, vive le roi! Guy Laroche QUY LAROCHE is een van de ontwer pers, waarop de Parijse haute couture haar hoop voor de toekomst heeft ge vestigd. HU werd precies in één jaar beroemd en tot dc dag van vandaag Is hij het enfant chérie va nde ParUse mo dewereld. Nu heeft hU zijn glorie af moeten staan aan de 21-jarige Yve» Saint Laurent. Dit neemt echter niet weg ,dat zijn col lectie zeker ook nu verdienstelijk is, al misten we zijn „jeunesse". de jeugdige frisheid en nieuwe ideeën, die zijn de buut tot zulk een succes maakten. Zijn collectie heeft geen naam en ook geen bepaalde lijn. Het is alsof Laroche gepoogd heeft aan de hemdjurk te ontsnappen, maar dit is hem siechts gedeeltelijk gelukt. D« japonnen en mantels zijn kokervormig- Middenvoor en middenachter zijn zeer grof gerimpelde banen ingezet, die ver uitspringen en dus de rechte lijn breken. Laroche brengt kostuums met wijkende kragen en heel lange revers, de knoop- II\j zag eruit alsof hij het liefst in de grond zou willen wegzakken. Intussen hadden de dames van het huis Dior hun tranen gedroogd. Tranen van blijdschap om het succes van hun jonge „maitre", die het voortbestaan van het huis Dior met zijn fantastische mooie collectie heeft ver zekerd en daarmee ook de Parijse haute couture over een crisis heengeholpen De collectie die Yves Saint Laurent heeft ontworpen, is geheel in de stijl, die men van de grote Christian gewend was. Meer dan honderdzeventig mo dellen zagen we, die merendeels geken merkt worden door de ligne Trapéze; het trapezium, het meetkundige figuur, dat van boven smal is en van onderen breder üitloopt. Dat betekent dat de mouwen hoog en puntig zijn ingezet. Ze staan daardoor iets af. De tailleurjasjes zijn plat. reebt en kort en raken de taille niet. Ze lij ken nog het meest op de caraco, die Dior twee jaar geleden in zijn collectie In tegenstelling tot alle andere Parijse couturiers vertoont deze collectie niet de bollende rug, behalve in een enkel avondtoilet. De japonnen onder deze jasjes hebben «en lijfje, dat op een blouse lijkt, met «en „badpak"-deeolletét twee schouder banden en de foals rond uitgesneden. De rokken vallen bijna recht of zijn heel wijd geplooid. Deze ensembles waren uitgevoerd in rus tige tweeds, flanellen stoffen of shan tung. Er waren bijzonder weinig, wat we zouden willen noemen „gewone' mantels. Wel mantels van dezelfde stof als de japon, bijvoorbeeld een cocktail- mantel, die als een hoes over de bij passende toiletten gaat. De kraag van de japon valt over de mantel. Een bij zondere vermelding verdient de zg. robe-manteau, de wandeljapon met knoopsluiting van achteren. De cocktailtoiletten nemen een grotet plaats in met tere tinten van rose, rese- dagroen en felrood of combinaties var awart-wit De laatste zijn lievelinge- combinaties van Yves St Laurent H(j noemt zUn cocktail- cn avondtoilet ten robes de lingerie. Zc zfin dus geïn spireerd opnachtjaponnen. De lijf jes zijn kort en strak, hebben geen taille en wijde rokken. Dc stof valt in plooien uit het halfronde rngdecolleté. DIOR (Yves S. Laurent) LIJN: ligne Trapéze MODELLEN: van boven smal met puntig ingezette schou ders. Korte jasjes, wijde rokken. Mantels die van de japonstof gemaakt zijn KLEUREN: rose, residagroen en zwart-wit combinaties. GUY LAROCHE MODELLEN: soort overhemd japon, waarbij de ruimte op zij los valt. Bij de kostuums wijkende kragen en lange revers STOFFENorganza, mousse line en shantung. sluiting is hierbij laag geplaatst. Zijn mantels hebben een enorme omvang. De ruimte wordt bijeen gehouden door een wel 30 cm brede geïncrusteerde ceintuur of bewaard voor het onderste deel van de mantel. Veel bijval oogstten de japonnen die een kruising vormen tussen de robe-sac en de chemlsier. Dat werden overhemd japonnen met gladde schouderspas en daaraan geplooide voor- en rugpanden. De ceintuur is door vier knoopsgaten ge ling veel sneller plaats dan in het Westen berekend was. Russische afweerraketten kunnen dan westerse vliegtuigen verhin deren boven Russisch gebied door te dringen. Ik geloof niet, dat het gevaar zo groot is, dat de Russen een oorlog zullen ont ketenen op grond van hun militaire su perioriteit, maar wel dat zij het Westen hun wil kunnen opleggen". Volgens minister Lange bedraagt de numerieke meerderheid van de Russische landstrijdkrachten drie tegen een. Boven dien zal Rusland na de aangekondigde vermindering van de strijdkrachten vier keer zoveel vliegtuigen hebben als de westelijke strijdkrachten. Inmiddels is in het westelijke kamp de controverse over het vervaardigen van kernwapens blijven bestaan. De Fransen blijven de Ver. Staten en Engeland ver denken bet monopolie te willen hand haven. De Franse minister van defensie, Jac ques Chaban-Delmas, heeft gisteren het vuurtje weer opgerakeld door te verkla ren, dat Frankrijk binnen het westelijke bondgenootschap onafhankelijk will zijn op het gebied van de atoomenergie. Hij deelde journalisten mee, dat een onbe perkt bezit van atoomwapens de voor waarde is voor de aanleg van raketbasea op Frans grondgebied. Frankrijk wenst eigenmachtig beslissingen betreffende zijn atoomwapens te kunnen nemen. Met deze verklaring heeft de Franse minister zich geplaatst tegenover het Amerikaanse standpunt, dat de landen alleen een recht van veto krijgen over het afschieten van „Ik weet van niets", zei de perschef van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken. Lincoln White gisteren, toen hem gevraagd werd wat er waar ia de berichten, dat Amerika besloten heeft in mei of juni een topconferentie met de Russen te houden. Tussen Amerika, Frankrijk en Enge land is uitgebreid overleg gepleegd over deze kwestiè, zei White, maar er is niets bekend. De geruchten dat de topconferentie in het verschiet ligt, blijven aanhouden. Gis teren moest in Londen van welingelichte zijde worden tegengesproken, dat Mac- millan in zijn antwoordbrief, die volgen de week wordt verzonden, een datum dd topconferentie zal voorstellen, zou Macmillan voorstellen de topcon ferentie voor te bereiden door een con ferentie van de ministers van buiten landse zaken of door middel van diploma tieke onderhandelingen. haald en alleen voor en achter zicht baar. De zijkanten vallen dus soepel en recht naar beneden. Hij had zo twee bijzonder oharmante exemplaren in zijn collectie. Een van effen lavendelkleurlge shantung en een japonnetje van witte zijde met oranje Veel geklede middagjaponnen, cocktail- en avondjaponnen, hebben over het rugpand een losse baan, die vlak bij de zoom samengenomen wordt door een bandje met 6trik. Zeer goed waren de japonnen met aan geknipte mantels. Die mantels vallen vanaf de schoudernaad of buste los naar achteren. Ze fladderen erbij en gewen het model een flatteuze beweeg lijkheid. Vooral mousseline, organza en shantung en crêpe blijken hiervoor het geschikte materiaal. HET LEVEN immmWMSItÊ z(j dat *el, dan zou -king hebben dan dat lar gelede ■rd ge»la, indruk va de lijd toen Egyplens Chaldeeën dr heme rzoeken. Een blik di op de nachtelijke hf n, gaf dus vrijwel de Klei Bef hebber •el aU nu. schil dat helangrljk .oldoende geduld be? \Y/"E HADDEN een schriftelijke en een telegrafische uitnodiging ont- vangen van de heer Rolf ten Kate, publiciteitschef van de N.V. Phonogram voor een bijeenkomst in het Hof van Holland te Hilversum, waarop Jan Corduwener gehuldigd zou worden, omdat er „sinds het begin van zijn activiteit als grammofoonartist, medio 1946, meer dan 500 ver schillende plaatopnamen werden gemaakt, waarbij hij was betrokken als dirigent, arrangeur of uitvoerend musicus, vaak zelfs in alle drie deze kwaliteiten". ^fprrpn sterren. Willy Albert! was er. ültilt11 ger. en Frans van Schaik (weet Ketelbinkie. „Toen we uit Rotterdam vertrokken"), en de blonde mevrouw Mieke Telkamp. en ook Joop de Knegt. die Jaren geleden als L.S.K.-korporaal met High Noon furore maakte met „Ik sta op wacht" Holland heeft veroverd. We hebben Thom Kelling een hand gegeven, de zang* Spaanse lied, en geknikt tegen Lex Kansemeyer, en tegen Ria Verda. de radio-ontdekking van de laatste maanden, en tegen Rita Reys, Jan Corduwener de mooiste platen heeft gemaakt, en we zeiden tegen velen gewoon „dag jongen" O JAAR. W SCHRIJFT Kleine Beer gegeven, maai gewone mensen noemen de ster die o[ het topje van dc staart van de Klein. Beer ligt heel huiselijk de Poolster. Dal is de enige ster die niet aan de dagelijkse gevee beweging van de hemel deelneemt; alle voorc andere sterren beschrijven in de loop punt van het etmaal een grotere of kleiner, cirkel die de Poolster tot middelpun' Dit alles ïrlljk slechts schijn jm de Poolster draait, uiaur ui werke Ijjkheid voeren wjj zelf die draaiende hr uit. De ster Alfa van de Kleine niet altijd Poolster geweest- On geveer 5000 jaar geleden zagen onze vooronder* de hemel draaien om een punt in het sterrenbeeld Draak en ovei >000 jaar zullen onze nazaten de hemel koepel zien draaien om een punt in hc sterrenbeeld Cephcus. Dc as waar d. aarde om draait, verandert dus van rich ling en wyst in de loop der tijden naai billende I zodanig, dal «Ie If, d.i. de pui heen wijst, beschrijft daardoor een cirkel. Dal gaal héél langzaum, want die cirkel wordt in 25.800 jaren beschreven. Dat wil dus zeggen, dat de ster die momen teel Poolster is, dat over 25.800 jaar wéér zal zijn. Dienovereenkomstig zal het punt in het sterrenbeeld Draak, dat >000 jaar geleden hemelpool (Poolster) was, in het jaar 22.758 door ons nage dacht wederom als hemelpool worden Na deze indruk over de kortstoudig- i opzi De uk hie wfist en daardoor lijkt Het <mm of alles ia hot feit, dat de aarde niet volkomen le godsdiensten, n volgende keer. (NADRUK VERBODM^ Een iccr, die „Jan Corduwe niet kendet bespeelt, hel liefst viool, piano en Ham mond-orgel. Hfj begon zjjn carrière alt violist te Amsterdam en nu zit hü al 33 jaar in hat vak." Waardering Br werden vele bloemstukken aange dragen en tal van toespraken gehouden. Eduard van Beinum, de grote, had een hartelijke brief gezonden, die begon met .Beste Jan", en Max Tak had enkele woorden op een band laten vastleggen en uit Amerika naar Hilversum opgestuurd. Van de N.V. Phonogram kreeg Jan Cor duwener een mooi cadeau, „iets wat tikt niet aan de muur hangt". Het was spontane huldiging van een gewaar - Vrouwelijke leden. Het Britse Hoger huis heeft gisteren zonder een tegenstem het wetsvoorstel aanvaard waarbij de mo gelijkheid wordt opengesteld dat vrouwen het Hogerhuis zitting krijgen. deerd musicus, naar wiens feest zeer velen waren gekomen. „En nu had jij nog al gedacht, dat er maar twee mensen in de zaal zouden zitten, die ambtshalve niet konden wegblijven." schertste Rolf ten Kate tegen Jan Corduwener. ZWCRV6R PRIJSVERLAGING VOOR CITRUSFRUIT Mr. P. A. Blaisse (kath.v.), lid van de Tweede Kamer, heeft de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening gevraagd naar de mogelijkheid om het invoerecht op citrusfruit tijdelijk te doen vervallen, opdat er tegen redelijke prijzen fruit te verkrijgen zal zijn. Hij wijst er in dit verband op, dat de prijzen van het binnenlandse fruit, als gevolg van het ge deeltelijk mislukken van de oogst, een ongekende hoogte hebben bereikt. Tefen hoest verkoudheid Ipri-QBl* KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5