Deiningmeter bij Katwijk van grote betekenis Meting ongebroken golven ten behoeve van Delta-werken Jaarvergadering CJBTB in Alphen aan den Rijn De openbare school moet voor twaalf kinderen open blijven Scheidsmuren vallen weg door zang en muziek (OöP. RAIFFEISEN-BANK nieuwe leïdsche courant 9 donderdag 30 januari 1958 Experiment van Waterstaat (Van een onzer verslaggevers.) VOOR DE KUST van Katwijk wordt de golfslag gemeten. Tweehonderd meter van het strand af rijst een paal met een totale lengte van een flinke kerktoren uit de zee omhoog, waarin een apparatuur is opgeborgen, die automatisch de hoogte van de golven en het getij registreert. Zoals wij al eens eerder schreven, zijn er de laatste tijd wel meer deiningmeters langs de Nederlandse kust geplaatst, maar die in Katwijk is de eerste en voor- i de golven meet, voordat zij op de 1 lopig ook de enige, die de hoogte i banken in stukken slaan. Tot nog toe heeft men in Nederland, wanneer men tot de bouw van kustver- dedigingswerken wilde overgaan, geen pogingen aangewend de golfslag te me- Men ging tewerk aan de hand van vroegere ervaringen. INZICHT Het Deltaplan ls echter zo'n enorm karwei en het heeft zulke vérstrekkende gevolgen, dat het niet verantwoord zou zijn beslissingen te nemen, zonder vol doende kennis van de golfbewegingen. Men heeft inzicht in deze materie nodig, n in de labbratoria „zeetje te gaan spe- n". Er moeten proeven worden geno- en teneinde te berekenen, hoe groot de golfdreiging straks, na uitvoering van de plannen, zal zijn. Om te beginnen, heeft men ongeveer twaalf deiningmeters vlak onder de Ne- 1 derlandse kust geplaatst. Deze zijn voor de uitvoering van de werken waaraan i bezig is, van groot belang, maar zij verschaffen geen inlichtingen, die aanwijzingen kunnen geven voor de si tuatie, zoals deze na de totstandkoming i het Delta-project zal zijn. Daartoe moeten ongebroken golven worden ge- IDEAAL Al spoedig bleek, dat de beste plaats voor het meten van ongebroken golven ten oosten van Katwijk moet worden gezocht. Een diepte van tien meter wordt daar reeds betrekkelijk dicht onder de kust bereikt, terwijl men tevens het scheepvaartverkeer niet in de weg zit. De golfslag wordt geregistreerd door twee apparaten, waarvan er één in huisje op de paal zit; de andere bevindt zich in het gebouwtje van de redding maatschappij en is via een kabel met de uiningmeter verbonden. die ln open verbinding staat met een stift. Zo worden op een draaiende rol met waspapier lijnen geschreven. Er ontstaat een grafiek, waarop men de golfhoogte van ogenblik tot ogen blik kan aflezen. De rol draait afwisselend vlug en lang zaam, het eerste om een zo verfijnd mogelijk beeld te krijgen, het laatste op dat de papierstrook niet al te spoedig zal zijn volgekrast. Binnenkort zal een derde meter in de paal worden aangebracht, die is ge baseerd op het principe van de elektri sche geleidbaarheid van water. KARWEI Het plaatsen van de 35-meter lange paal is een hele hijs geweest. Men heeft een vol jaar moeten wachten op een kalme zee, aangezien het gevaarte, v van de schacht een diameter van meter heeft, vijftien meter de zeebodem moest worden ingespoten. In het tien meter diepe water komt de deiningmeter dus nog tien meter boven de zeespiegel uit. Behalve een lamp, die 's avonds het scheepvaartverkeer voor het obstakel waarschuwt, bevinden zich op de paal een getijschrijver en een windmeter var het K.N.M.I., welke laatste richting er snelheid van de wind aangeeft. Het me ten van de wind zo dicht boven het wa ter is voor De Bilt van nut bij de be studering van de windopbouw en var de relatie die bestaat tussen windkracht en golfhoogte STORM Het feit, dat de deiningmeter het lang durig zonder toezicht kan stellen, is van groot belang, omdat het weer maar zel den gunstig genoeg is, om op de paal over te stappen. Om dezelfde reden is het goede functioneren van de registra tie-apparaten aan de wal van betekenis. Ook bij ruw weer moet men op hoogte blijven. Er mogen tijdens storm geen storingen optreden; dan juist moet de meter zijn taak vervullen. De bedoeling is immers te weten te komen, hoe hoog de golven onder de ongunstig ste omstandigheden reiken. Men heeft wat dat betreft goede verwachtingen. De vuurproef aan het begin van deze maand heeft de meter aardig doorstaan. Toen wer den golfhoogten van maar even vijf- en-een-halve meter geregistreerd. KATWIJK AAM ZEE Gevonden voorwerpen Gevonden zijn: groene damesportemon- na e m. inh.; kleppet; zilverbon van f .2.50: want; 1 paar glacé dameshandschoenen: herdershond; portef. m. inh.; blauwe gla cé dameshandschoenen; dameshand schoen; damessjaal; tas met levensmidde len; 1 paar grijze dameswanten: damea- polshorloge; grijze kinderschoen; bruins b? "e k'nderwant; berenhandschoen; rood groene das; jonge hond; herenportemon na:e m. inh.; bos sleutels aan ring; grijze handschoen; schort; hoofddoek; motor- regenpiioen; geblokte handdoek; lap stof; j br. kinderportemonnale m. inh.; zilveren I kettinkje; grijze capuchon; gebreide want; blauwe wollen sjaal; dameshandschoen: i bruine portemonnaie m. inh.; 2 jongena- I windjacks; dameshandschoen; groen da I meshoedje; bruine dameshandschoen; jon- I gensjasje; klomp: meisiesmuts; zwarte da- meshoed; 1 paar glacé dame6handscho» nen; biljetten van f 2.50; combinatie- lang; bruine wollen muts; herenpolshor loge; br. portemonnaie m. inh.; roei spaan; witte babysokjes; motorhand- «choen; zilverkleurige armband; 2 con tactsleutels; rode autoped; blauw wantje! vlinderstrik; damesring; muntbiljet van f2.50; zilverkleurige armband; dames handschoen; bruin koffertje m. inh.; jon gensjasje; wollen sjaal; bankbiljet van f10; zwarte dameshoed; rode damespor temonnaie m. inh.; damespolshorloge; 2 dozen met Brussels lof; gele sjaal; haar beugel; kindermutsje; beenpijpen; donker blauw kinderjack; boodschappentas; bril! plaat board; autoped; album met fotos; kinderpistool; herenpolshorloge; geruite handdoek; zilveren broche; ring met sleu tels; slee; sjaal; bril: herenpolshorloge: autoped; overjas; hoofddoek; teddybeer tje; witte sierduif, rood plastic portemon naie m. inh. Inlichtingen aan het politiebureau iade- woensdagmiddag tussen 2 en 3 uur. Christen Vrouwenbond In de Oranjezaal van het Jeugdhuis vergaderde gisteravond de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De presidente mevr. Bergman—Van Ton geren heette de vele aanwezigen welkom. In het bijzonder de spreker van de avond de heer T. Tieleman. hoofd van een chr- school te Leiden. De heer Tieleman hield vervolgens een interessante lezing over zijn reis door Algiers, die hij in 1955 maakte. Spr. deed dit aan de hand van een grote serie kleu rendia's. door hem tijdens deze reis ge nomen. Spreekbeurt Vanavond spreekt ds. Klein Kranen burg te Hilversum om 8 uur in de kapel voor de plaatselijke afdeling van de Geref. bond. De deiningmeter voor de Katwijkse kust. KOUDEKERK A. D. RIJN „Het Torentje" gaat zilveren feest vieren P. J. v. Kempen is gisteravond de jaarvergadering van de ijsclub ..Het Torentje" gehouden. In zijn openingswoord huldigde de voor zitter de heer C. Hakkenbrak, gedurende de vijfentwintig jaar dat de vereniging bestaat een toegewijd bestuurslid is geweest. De dank ging vergezeld van een kistje sigaren Uit het jaarverslag van secretaris E. Brommers bleek, dat het ledental iets te ruggelopen is. De penningmeester kon een batig saldo melden. De aftredende bestuursleden P. J. v. Kempen, F. Jonge- neel, H. Heemskerk, J. Bervoets, K. Ver- gunst en F. Roelofs werden herkozen. De voorzitter bracht daarna het 25-jarig be staan in bespreking. Besloten werd. zo mogelijk in maart een feestavond te or ganiseren met een toneeluitvoering. MeD zal hierbij de financiën in de gaten moe ten houden, doch dit zal aan de gezellig heid geen afbreuk behoeven te doen Voorts werd nog gesproken over de baan- verlichting en de sneeuwschuivers. Ook in clubvlag kwam ter sprake Hierna stelde de voorzitter voor een ïste ijsbaan te maken. Het bestuur had gedacht aan een bepaald stuk land. maar dit moest om de hoge kosten worden op gegeven Geadviseerd werd. met een voor stel bij B. en W. te komen, die dit dan verder kunnen bezien Pastoriebouw begonnen Gistermorgen is men begonnen met het heien van de benodigde palen voor de bouw van de nieuwe pastorie van de Herv. Gemeente. Landbouwschap vereist zo sterk mogelijke organisaties |~NE CHR. JONGE-BOEREN EN -TUINDERS-BOND heeft gisteren e vandaag in Avifauna te Alphen aan den Rijn zijn algemene jaarver gadering gehouden onder leiding van de bondsvoorzitter, de heer Joh. de Jong te Alphen aan den Rijn. Deze kon gisteren in zijn openingswoord in het bijzonder welkom heten de heer W. P. Cnossen, tweede voorzitter van de C.B.T.B.. en de heer Joh. Verkuyl, adviseur van de C.J.B.T.B. De eerste middag werd geheel gewijd aan huishoudelijke zaken met als hoofdschotel de bespreking van het uitvoerige jaarverslag van de secre taris, de heer R. Bos, dat zoals gewoonlijk met een adressenlijst in een keurig verzorgd boekje aan de openbaarheid is prijsgegeven. de heer J. Aantjes uit Heemstede Een feestelijke avondbijeenkomst, waar in ook vele leden uit Zuid-Holland aan wezig waren, besloot de eerste dag Dez® avond stond onder leiding van de heer 2. Verduyn. voorzitter van de kring .Rijnstreek". Er werd een opvoering ge geven van het toneelstuk „Deining om de dorpsdokter". Hierin komen velerlei verwikkelingen voor, waarin humor en tragiek elkaar afwisselen en ook de liefde een belangrijke rol speelt. Er werd het algemeen goed gespeeld- De heer Verduyn bood de tonelisten een at tentie aan. De gezellige en goedbezocht® avond werd gesloten met een klompen dans door leden van de afdeling AlDhi Propaganda nodig Gemeenteraad Rijnsaterwoude DURGEMEESTER B. KAMMENGA opende gisteravond de eerste ge- •L* meenteraadsvergadering van 1958 met een overzicht van het Rijn- saterwoudse leven gedurende 1957. Door het vertrek van enkele grote gezinnen is het inwoneraantal met dertien teruggelopen tot 790- De woning bouw vorderde gestaag en ondanks financieringsmoeilijkheden kon de restauratie van de dorpskerk met toren voortgang vinden. Met de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, die in Rijnsaterwoude zal verrijzen, vlotte het in 1957 minder goed, maar burgemeester Kammenga had goede hoop, dat dit jaar de plannen in daden zullen worden omgezet. Het jaar zag de burgemeester ndet zonder probleem, maar hij meende, dat er voldoende lichtpuntjes aanwezig zijn om hoopvol gestemd te zijn. Met de lichtpuntjes langs de straten van Rijn saterwoude is het echter nog niet zo erf goed gesteld en de burgemeester stelde voor de vergadering de straatverl-icbtlns aan de Geerwag te boziohtigt indruk te krijgen, boe de verbetering het best voorbereid kan worden. Nog minstens drie jaar De schuld van de gemeente Bank van Nederlandse Gemeente, in reke ning courant opgenomen. bedraagt 190 000 en kan komende maand tot hd i-kreddet van 270.000 oplopen De vergoeding aan de bijzondere lagere sohool werd voor 1958 vastgesteld op veertig gulden per leerling, hetgeen ec totaal betekent van 2160, dat in vi< termijnen zal worden uitbetaald. Omdat nog twaalf leerplichtige kinderen de openbare lagere school te Rijnsaterwoude bezoeken is men verplicht de school nog minstens drie jaar te handhaven. De heer Broekhuizen informeerde of deze kinderen, die deze school bezoeken, uit de gemeente zijn. De burgemees ter antwoordde, dat eerst tot op heffing mag worden overgegaan. het leerlingenaantal lager is dan achtalle kinderen kwamen uit Rijnsaterwoude. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 11.58 uur, laag C. Krijgsman, SLUISWEG H. Krijgsman, DE WAAL MALEFIJTSTRAAT Cor van Duyn, TE BRITTENSTRAAT 250 gr prima knip-Jan Hagel f 0.65 1 fles Slaolie f 1.28 200 gram jonge volvette kaas f 0 59 1 pak prima koffie f 1-58 2 zilverzakjes vermicelllsoep f 0.58 150 gr. heerlijke bonbons f 0.74 Totaal 5^42 en hierbij 150 gram snoepjes gratis Ouderavond Katwijk aan den Rijn Mej. J. Ratsma nam afscheid van Ds. J. de Liefdeschool een ouderavond gehouden, die door het hoofd der sohool, de heer A. Scherpenzeel, werd geopend. Spr. zeide voorts, dat de mensen in Nederland zo licht geneigd zijn hun medemens in één of ander hokje te passen. Overal zien zij schotjes. In de dagen van Jezus' omwandeling hadden Zijn discipelen deze neiging ook al; voor sommige mensen vonden zij zelfs helemaal geen vakje. De kinderen immers wilden zij wegzenden. De Heer had echter een andere mening en wilde, dat de kinderen tot Hem kwamen. Spr. merkte op, dat de kinderen geziien mogen wonden als engeltjes, tot de mens gezonden, ook dan wanneer zij ndet zijn als andoren. Men niet Gods zegeningen wed niet altijd, en komt Zo spoedrig tod de vraag „Waarom". De heer Scherpen zeel getuigde, dat God voor hen zal zor- Nadiat een serie dda's waren vertoond van schoolreisjes en een film was gedraaid „100 jaar postzegel", sprak de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Vink de naar elders vertrekkende onderwijzeres, mej. J. G. W. Ratsma toe. Spr. zeride dat er geen directe resultaten zijn merken in het werft aan de ds. s*er J. de Liefdesohook maar dat die arbeid voor deze kinderen de moeite waard ls en de resultaten, die bereikt worden tot dankbaarheid stemmen. Het hoofd der school de heer A. Scherpenzeel dankte mej. Ratsma voor de prettige tóng. hoopte op een prettige werkkring voor haar en vertrouwde dat de tijd in Katwijk doorgebracht voor d« onderwijzeres zeker van waarde is ge weest. Mevr. Ouwehand dankte namens de ouders, voor de goede zorgen, die mej. Ratsma heeft betoond voor de tón- Nadat mej. Ratsma dank had gezegd voor de hartelijke woorden en voor de geschenken die haar waren aangeboden, begroette de heer J. Vink de opvolg- i mej. Ratsma, mej. M. Pohl. Hoge bouw- en reiskosten maakten een wijziging van 18.100 ln de begroting over 1957 noodzakelijk. De gemeenterekenin gen, die de raad werden aangeboden, gaven een batig saldo van 6404.59; de eveneens aangeboden kapitaalsrekening vertoonde echter een nadelig saldo. Nadat de heer N. Disseldorp, als nestor van de raad. de nieuwjaarswens var burgemeester beantwoord had, sloot 1 gemeester Kammenga de vergadering de mededeling, dat de gemeente Leimm- den bereid is de opbrengst van de aldaar aanwezige ambtswoning tegen de gebrui kelijke rente beschikbaar te stellen voor de bouw van een dergelijke woning in Rijnsaterwoude. OUDE WETERING Feestavond SVOW Gisteren heeft S.V.O.W. een feestavond gehouden. In zijn openingswoord deelde zitter IJ. de Jong mee, dat de jeugd leiders van de zomer met de jongere ledeD week naar Duitsland hopen te gaan De ouders kunnen voor deze reis sparen door het gebruik van een bepaald soort vvaspoeder. Het gezelschap Frans van Dusschoten heeft de aanwezigen op aangename wijze beziggehouden. Ter dekking van de on kosten hield men een verloting, waaraan looie prijzen waren verbonden. Film voor de jeugd Gistermiddag hebben de schoolkinderen genoten van een gratis filmvoorstelling In paviljoen De Brasem. Het programma viel erg in de smaak. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling Met ingang van maandag wordt er dage lijks bloemenveiling gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering „Minor" In hotel-restaurant „De Roskam" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden de aquariumvereniging „De Minor", geleid door voorzitter J. C. Zijderveld- De jaarverslagen van secretaris W. J Nugter en penningmeestér B- Haasnoot, 'ertelden. dat het aantal leden thans 29 bedraagt en dat het kasboek een nadelig saldo heeft. Herinnerd werd aan de schen king van een aquarium aan het militair tehuis. Vervolgens werden de behaalde diploma's voor de fraaiste aquaria uit gereikt: 1 J. C. Zijderveld. 2 B. Knegt. P. Ravensbergen, 4 W. J. Nugter. 5 D Wagter en 6 B. Kraaienoord. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heren W. J. Nugter. Slnon en Teljeur; in de vacature P. Zwiers werd gekozen de heer B. Knegt. een causerie over het onderwerp ..Het landbouwschap en wij". Sor. achtte het na de talrijke aanslagen, die het landbouwschap heeft rond gestuurd, bijzonder nuttig deze aan gelegenheid te bespreken. De menin gen omtrent het landbouwschap ver schillen sterk naar gelang het mate riële voor- of nadeel, dat men er van heeft. In 1954 is het landbouwschap ingesteld; daarvóór had men sinds 1945 de Stich ting van de Landbouw. Het landbouw schap Is (evenals de genoemde stichting dit was) een organisatie, waarin werk gevers- en werknemersorganisaties sa menwerken. Een belangrijk verschil is. dat in het landbouwschap een besluit wordt genomen bij meerderheid van stemmen. Bovendien valt men als boer of tuinder automatisch onder het land bouwschap; men kan dus niet voor het Mdmaatschap bedanken. De heer Aantjes wees met nadruk op het belang van goede vertegen woordigers in het landbouwschap. Bil een bloeiend organisatieleven kan het landbouwschap dan ook een zegen zijn. aldus spr Men moet er echter voor waken, dat zaken, waarmee slechte de vrije organisaties te maken heb ben. niet naar het landbouwschap worden overgeheveld. Het Is daarom van groot belang, de vr|Je organisaties zo sterk mogelUk te maken; hiervoor is een verhoging van het aantal leden noodzakelijk, aldus de heer Aantjes. Er z|jn nog vele mensen, die krachtens beginsel bü de C.(J.)B.T.B horen maar nog niet zijn aangesloten. Deze mensen moeten door bondspropa- ganda, maar vooral ook door persoon lijke gesprekken worden benaderd. [Vanmiddag hield dr. J. W. van Hulst, directeur van de Hervormde kweekschool te Amsterdam, als besluit van de jaar vergadering een causerie over het on derwerp „De plattelander en de cultuur" Hierop hopen we morgen terug te ko- Geschil over schade en W. verzoeken de raad, goedkeu ring te verlenen aan hun plan om een geschil met een verzekeringsmaatschap- aver een schade van ƒ2000 aan eeD gemeentelijke vrachtauto, voor te leggen ten commissie van scheidslieden. ALPHEN AAN DEN RIJN Wijk- en jeugdcen trum aanbesteed In de consistorie van de kerk aan do Julianastraat had gisteren de aanbe steding plaats van het Hervormde wijk en jeugdcentrum voor de wijk Lage Zijde. Zoals bekend, is daar reeds jaren sprake van, maar er waren allerlei tegenwerken de factoren. Het is er dan toch nu van gekomen. De aanbesteding was onderhands en de vier inschrijvingen waren als volgtt fa J. van Wieringèn f 253.000; Oudene* en Turkenburg f 249.500; Ingenieursbu reau Bouwbedrijf Oegstgeest f 248.800; fa. Gesman en Zoetemeijer f 239.990. De drie andere aannemers zijn plaatsgenoten. De opdracht is verstrekt aan de laagste in schrijver. De bouw geschiedt onder lei ding van het architectenbureau Prof. Bergshaaff en ir. Klarenbeek te Aals- Voorstellen aan raad In verband met het gereedkomen van een aantal nieuwe woningen en winkels, aan de Karei Donrmanslraat, is het nood zakelijk. dat wordt overgegaan tot do aanleg van een trottoir en tot het maken van een groenvoorziening met bijkomen de werken. B. en W. stellen voor, een krediet van f 11.300 beschikbaar te stel len. De kosten van restauratie van de Ned, Herv. kerk te Oudshoom waren oor spronkelijk geraamd op f 140 000. Het rijk zegde 50'/» toe. de provincie 15% en de gemeente 10% of f 14.000. Het werk is nu voltooid en de herziene begroting gaf een eindcijfer te zien van f 263.500. Het rija heeft 55% toegezegd in de kosten; de kerkvoogdij heeft van de provincie en de gemeente ook een verhoogde bij drage gevraagd en B. en W. stellen voor, 11% subsidie te verlenen, tot een bedrag van f 28.985. In de vergadering van de raad van 16 september 1954 werd besloten, een kre diet van f 1500 beschikbaar te stellen voor het uitbrengen van een aanvullend rapport van het Economisch Technolo gisch Instituut te Rotterdam, over de gemeentelijke situatie. Door verschillen de omstandigheden is het geraamde be drag belangrijk overtroffen; B. en \V berichten de raad, dat een nader krediet ran f 3.300 nodig is. Motorzandzuiger door N.V. Boot overgedragen Na een geslaagde proefvaart op de Waddenzee is de motorzandzuiger Jan Gent door de heer G. J. Brijder te Harlingen overgenomen van de echeeps- bouwwerf „De Industrie" van de N.V. Joh. Boot te Alphen. In goede samenwerking is het mogelijk geworden, alle moderne aspecten en nieuwe inzich ten op het gebied van het zandzuigen in het nieuwe schip te verwerken. De hoofdafmetingen van het schip zijn 1.80 x 6,60 x 2,75 meter. Alle accommo datie bevindt zich vóórin het schip. Als oortstuwer is geplaatst een viercilinder 4 takt dieselmotor type 4 D 6, 200 pk. Het schip behaalt hiermee een hoge snel heid. Toneel in de Rijnstreek Dezer dagen ls in onze gemeente het hateur-toneelgezelschap Het Rijnlands Toneel opgericht. Eind april zal het ge zelschap zich voorstellen met de opvoe ring van een blijspel. De regie berust bij de heer Ab van der Linden. Zij, die ais kunstlievend lid willen toetreden kunnen daartoe schriftelijk de wens te kennen ge ven aan het secretariaat, postbus 27. te Alphen a.d. Rijn. Uitvoering in Zoetenvoude gemengde zangvereniging Sanc- ta Lucia dirigent de heer F. Cappen- dijk) en de chr. gemengde zangver eniging Zingt den Heer (dirigent de heer W. Jansen) in het Parochiehuis aan de Schenkelweg een uitvoering gegeven. Medewerking werd ver leend door het Haags katholiek sym fonie-orkest. dat onder leiding stond van de heer H. Hoogervorst. Beide koren zongen steeds gezamenlijk, waarbij zij verscheidene malen door het orkest werden begeleid. De eerste drie „Gods eer in de hatuur" Beethoven, „In stille nacht" van Brahms i „Locus Iste" van Brückner, werden nder orkest door de koren gezongen. Het eerste onder directie van de heer 'appendijk, de laatste twee onder leiding an de heer Jansen. In „Laudate Domi- um" van Mozart zong mejuffrouw Riet Bos uit Stompwijk do solopartij. Het orkesi voerde „Alceste" van Chr. W. Ritter von Gillek uit Na de pauze vervolgde men met „Lente koor" van Haydn. Alvorens over te gaan tot de ouverture „Egmont" van Beethoven, zette de heer Hoogervorst uiteen, wat een ouverture nu eigenlijk is. Het programma erd voortgezet met het „Zigeunerkoor' an Verdi, waarna men besloot met „Aan (Advertentie) Ledenvergadering „KATWIJK AAN ZEE" De ledenvergadering zal worden gehouden op woensdag 12 februari aa. des avonds te half 8 in de bovenzaal van Hotel „Noordzée", Boulevard/Voorstraat. AGENDA: 1. Opening en Notulen. 2. Rekening en verantwoording over 1957. Rapport Kascommissie. 3. Verkiezing van een lid van het Bestuur.» 4. Verkiezing van een lid van de Raad van Toézicht.» 5. Rondvraag en Sluiting. De voordrachten liggen voor de leden ter inzage ten kantore der Bank. KATWIJK AAN ZEE, 30 januari 1958 HET BESTUUR de mooie, blauwe Donau". van Joh. Strauss. Muziek en zang vielen goed in de smaak, getuige het hartelijke applaus. De heer Hoogervorst vestigde er de aandacht op, dat het samenwerken van rooms-katho- lleke en protestantse koren in Zoeter- woude aan vele grotere gemeenten ten voorbeeld kan worden gesteld. De heer P. de Vogel van Sancta Lucia sprak een dankwoord. WOl'BRUGGK A. r. kiesvereniging zoekt samenwerking Onder voorzitterschap van de heer P. Venhuizen werd gisteravond in de chr school een ledenvergadering gehouden van de A.R. kiesvereniging. De voorzit ten gaf een uitvoerige uiteenzetting over het belang van de vaststelling der kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen, daar het aantal raadsleden waar schijnlijk zal worden uitgebreid van 7 tot 11 leden. Het Inwonertal ls per 31 de cember Juist boven de 3000 gekomen. De verkiezing had het volgende resul taat: 1. P. Venhulzen; 2. A. C. Tienhoven; 3. B .van Dam; 4. H. Bruggraaff; 5 H. Brunt; 6. C. Rijlaarsdam; 7. J. Bil; 8 J. Metselaar; 9. G. van Ravenhorst; 10. W. Hoogerwegt; 11. C. W. Anker. De vergadering sprak zich vervolgena eenparig uit voor mogelijke samenwer king met andere protestantse partijen bij de komende gemeenteraadsverkiezingen. Het bestuur zal hierover nader overleg plegen met de betrokken partijen. Besloten werd te vergaderen in de zaal van de nieuwe Gereformeerde kerk. a!a een vooraanstaand spreker voor de afd. zal optreden. Ten slotte ontstond een levendige dis cussie naar aanleiding van een Inleiding, gehouden door de heer A. Buitelaar, over: Wat zegt u van het A.R.-beleld? Spreker vroeg zich af wat de principiële en met- principiële partijen voor de arbeidend# klasse doen of hebben gedaan. Vooral de kwestie of partijbelang, dan wel landsbe lang het zwaarst moet wegen, vormde een punt van bespreking. HAZERSWOUDE Burgerlijke Stand Ondertrouwd: W. G. A. de Groot, 28 J. a A. M. van der Meer, 25 j. Getrouwd: P. Heijmans, 24 J. en S. J. Bos, 26 J. Overleden: Maria van Rodenrijs, 79 J-, e.v. A. Zuijdwijk, Dirk Raaphorst, 74 J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 9