Jkieuuro (ümirant Brandstof uit zeewater i Wanneer H-bom geheel is getemd: Britse „kunstzon" werkt bij vijf miljoen graden SYSTEEM VAN ZETA UIT RUSLAND AFKOMSTIG DE Wijziging in Amerikaanse ontwapeningspolitiek Roerexpres ontspoord Prinselijke tocht in Liberiaanse hangmat Ontevreden burgers in Venezuela protesteren Toch samen op weg 25.000" man op herhaling ZATERDAG 25 JANUARI 1958 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling Tel. 31441. ADVERTENTIES: 0-20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. Achtendertigste jaargang no. 11169 t ÜIEMEB CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leideien Omstreken „Staiüwistidi is abeMetiftt myn ijari in tegfjenspoet" Clir. huishoudschool gaat verrijzen ZIE PAGINA 3 de oppervlaktetemperatuur van welke ster ook hebben geleerden uit Engeland en andere Gemenebestlanden proeven genomen, die mis schien over enige tientallen jaren voor de mensheid van onschatbare be tekenis zullen zijn. Met het „Zeta-apparaat" leverden zij een belangrijke bijdrage aan het speurwerk naar de „getemde H-bom". Het is een van de eerste stappen naar de bouw van een krachtstation, waarin door kernfusie energie zal worden geleverd. Wanneer men zover is, zullen de wereld zeeën een onuitputtelijke bron voor brandstoffen verschaffen. Engelse en Amerikaanse geleerden, die op dit terrein nauw samen werken, hebben gisteren een rapport gepubliceerd, waarin zij een uiteen zetting geven van de vorderingen die zijn gemaakt bij de onderzoekingen om de kracht van de waterstofbom dienstbaar te maken vóór vreedzame doeleinden. Het grote probleem bij het verkrijgen van deze energie is de enorme hitte die nodig is om de reaoties op gang te bren gen. Bij een atoonvreactie het systeem dus dat de laatste tijd reeds wordt toege past komt de energie vrij door kern splitsing, maar bij het tot ontploffing brengen van een H-bom is sprake van een fusie of samensmelting van atomen. Wan neer men een waterstofbom laat explo deren. gaat daaraan de ontploffing van een atoombom vooraf, die dus de warmte levert om de samensmelting op gang te brengen. Dit systeem is uiteraard buiten de militaire sector niet bruikbaar. Russische geleerden- beweerden verle den jaar reeds temperaturen van een mil joen graden te hebben geregistreerd en volgens het rapport dat de Amerikaanse en Britse geleerden nu hebben gepubli ceerd zijn in Amerikaanse machines tem peraturen van vijf eri zes miljoen graden geproduceerd. De belangrijkste resultaten lijn volgens het rapport echter bereikt in de Britse plaats Harwei waar een groep geleerden, onder wie dr. P. C. Thonemann uit Australië en de Canadese geleerde dr. W. B. Thompson, met het „Zeta-apparaat" resultaten heeft bereikt, die doen ver onderstellen dat men thermonuclear re neutronen heeft verkregen, doch verdere proefnemingen zullen nodig zijn om dit definitief vast te stellen. In ieder geval is in Harwei gebleken, dat het zeer waar schijnlijk mogelijk is in de toekomst uit thermonucleaire reacties elektriciteit op te wekken. De Zetu De e t het Zeta-apparaat lus begonnen. Men mr van vijf miljoen e temperatuur :perlmcnten lijn vorig jaar au bereikte een tempe Celsius, deutcriumg: 'erhit, kon men het uitstoten van ten waarnemen. Het gas kon ge durende twee- of vijfduizendsten van een inde bij de wanden van het apparaat vandaan worden gehouden, door onmid dellijk tegen de ronde wanden een mag- tisch veld op te bouwen. Een tweede magnetisch veld, dat van de elektrische die door het dcutcrinmgas werd geleid, „omknelde" dc gaskolom en ver oorzaakte toeneming van de hitte daarin. In het rapport wordt gezegd dat reeds vorderingen zijn gemaakt met het hand haven van de „omknelling" gedurende bevredigender tijdsduur. Men zal temperaturen van honderd miljoen graden leer enige tijd moeten handhaven om ononderbroken stroom van thermo- aucleatre energie te verzekeren. Deskun digen schatten dat een periode van vijf veertig jaar nodig zal zijn om dit Proces te verwezenlijken. Niet overdrijven De voorzitter ran de Amerikaanse com- tissie voor kernenergie, admiraal Lewis Strauss verklaarde in verband met het rapport van de geleerden, dat men. niet tegenstaande de veelbelovende resultaten niet moet verwachten dat de H-bom nu reeds spoedig zal worden getemd. „Op het gebied van de kernfusie zijn wij nog nie' op een punt aangekomen dat is te ver gelijken met de tweede december 1942. toen voor het eerst een splijtingsreactie tot 9tand werd gebracht", aldus admiraal Strauss. Op een persconferentie toonde Strauss zich verontwaardigd over de be wering in de Britse pers, dat de Verenigde Staten Engeland zouden hebben gevraagd te wachten met bekendmaking van ge slaagde proefnemingen om de Amerikaan se geleerden de kans te geven de achter stand in te halen. -reactie op Brits succes appelbeignet-vormige „Zeta", waarmee de Britse geleerden hun proeven hebben genomen, berust op een methode die al in 1950 is voorgesteld door de Russische ge leerden Tamm en Sacharof. Aldus reageerde het Russische persbureau Tass op het nieuws over de weste lijke successen. Volgens Tass Is het werk van de Brit ten gelijk aan dat van Russlsche'geleerden In Engeland, aldus hei Russische persbu reau. is melding gemaakt van de grot» wetenschappelijke betekenis dat ondei andere het onderzoek van de Russisch* natuurkundige L. A Artisimo'vit«> heef. Toen Kroesjtsjef twee jaar geleden Groot- Brittannië bezocht zou een van de geleer den die hem vergezelden, de Britten ver baasd hebben door zijn kennis op dit ge bied Brokopondopl an aanvaard De Stajen van Suriname hebben mei twaalf voor. acht tegen en één onthoudine de overeenkomst van de Surinaamse rege ring met de Alcoa inzake het Brokopondo- plan goedgekeurd. Het Statenlid Pengel achtte het betei met een Europese onderneming een over eenkomst af te stuiten in plaats van me' een Amerikaanse. Tevoren verwierpen de Staten met elf tegen tien stemmen een motie, wa wijziging van de overeenkomst werd vraagd. Het lid der regeringsfractie had bij vergissing voor eestemd. Stassen krijgt meer steun llET IS NIET ONMOGELIJK, dat de Verenigde Staten hun ontwapenings- Politlek overeenkomstig dc aanbevelingen ran Eisenhowers adviseur Harold Stas- "n. zullen veranderen. Tegen Dulles' •Pvattinnen in zou Stassen van mening «Ön. dat Amerika bereid moet zijn enige •«cessies aan Rusland te doen, m.b.t. fct staken der atoomproeven. Aangeno- »fn wordt nu in Washington, dat Stas- ,en erin zal slagen Eisenhower voor zijn ■wichten ie winnen. ta de tekregen. Elsenhower wacht nu op het rapport van deze raad. De eventuele wijzigingen in de Ameri kaanse ontwapeningspolitiek zouden op k" volgende neerkomen: J Inspectie van atoomprojectielen door een commissie uit de Verenigde Na ties. Dulles heeft hierop in een rede voor de internationale persclub al gezinspeeld: 2 Amerika zou het staken van atoom Proeven niet meer onmiddellijk wil len koppelen aan het staken van de produktie van kernwapens. Het stop zetten van deze produktie zou dan O Dan bestaat de mogelijkheid, dat Amerika aanbiedt de hoeveelheid splijtbaar materiaal, die aan een in ternationaal bureau moet worden af gestaan, te vergroten. Rusland dan zijn bijdrage mogen verminderen: A Ten slotte zou Amerika bereid zijn te streven naar overeenstemming voor onderdelen van de ontwapening, zonder deze overeenstemming te laten afhangen van een volledige ovei stemming. Topconferentie Thompson, de Amerikaanse ambassa deur in Moskou, heeft van de Russische minister van buitenlandse zaken Gromy- ko vernomen, dat Eisenhowers voorstel len voor een conferentie op lager niveau, worden bestudeerd. Thompson kreeg ech ter ook te horen, dat Rusland blijft bij het bekende standpunt: een topconferen tie tussen regeringsleiders. soortgelijk toestel als de Britse Zeta heeft gebouwd. Het Zweedse apparaat is wel aanmerkelijk kleiner, maar we zijn reeds bezig aan een nieuw toestel, dat ongeveer de afmetingen krijgt van de Zeta en in het voorjaar klaar zal zijn aldus de geleerde. Onlangs is in ons blad reeds een artikel gepubliceerd over het belangrijke werk dal op dit terrein ook in de landen van „Klein- Europa" wordt vericht. Onder andere door prof. Kistemaker in Amsterdam, die bi) een lage temperatuur energie tracht te verkrijgen en door Franse geleerden, die gisteren meedeelden dat zij erin zijn ge slaagd temperaturen van ongeveer een miljoen graden Celcius op te wekken. De Fransen maken gebruik van twee toestel len. die eveneens overeenkomst vertonen met de Engelse Zeta In Engeland zelf is bekend gemaakt dat 'os van het onderzoek te Harwei om eei gezonde wedijver te bevorderen ook ii laboratoria in Alderston aan het temme: van de H-bom wordt gewerkt. Nog een maand Ruilhandel weer op volle gang Drie te Singapore ingeschreven schepen, die door de Indonesiërs al meer dan een week werden vastge houden, zijn met hun lading rubber in de thuishaven teruggekeerd, brachten het vreemde bericht mee. dat de verboden ruilhandel met de Indonesische buitengewesten tot 28 februari vrijelijk zal worden toege laten. In Djakarta is echtpr officieel bekend gemaakt, dat krachtige maatregelen zullen worden genomen tegen schepen van welke nationaliteit dan ook, die zich niet houden aan de overheidsbepahngen tegen de ruil handel. Toegegeven werd, dat de Indone sische vloot vijf schepen heeft opgebracht. Procureur-generaal Suprapto zou op dracht hebben gegeven, het beslag te laten oortduren. Drie gevangenen uit gebroken uit huis v. bewaring Drie braken, zün gisteravond oivtsnai huis van bewaring III, hel Lloydhotcl, in Amsterdam. De de 27-jarige C. Hey, de 28-jarige A. d» Jong en de 29-jarige W. den Daa noe steeds spoorloos. De ge-va-nrgenen moeten op vrij voudrige wijze de benen hebben geno men. Zij waren met andere gedetineerden in de recreatiezaal en hebben zich gemerkt naar een slaapzaal aan de ach terzijde van het gebouw begeven. Daai werd een ruit geforceerd, een ijzeren stang verbroken en een anderhalf hoge muur ovengekiommen. Over het spoorwegemplacement werd de straat be reikt Zodra de ontsnapping werd ont dekt. begon de politie een uitgebreid on ierzoek. De voortvluchtige Den Daas werd vo- ":©e week veroordeeld tot tweeëneenhalf laar gevangenisstraf wegens een specta culaire inbraak bij een juwelier aan Leidisestraat in Amsterdam, waar hij v> een waarde van f 58.000 aan juwelen sieraden ontvreemdde. De indrukwekkende Zeta-ma- chine, waarin temperaturen van vijf miljoen graden zijn opge wekt, werd gisteravond voor het eerst door journalisten en foto grafen bekeken. De Zero Energy Thermonuclear Assembly, zoals 't apparaat voluit heet, ziet eruit als een enorme appelbeignet, een monster van staal en draad, verbonden aan twee kleinere appelbeignetjes Om ongeveer kwart voor negen vanmorgen is de om 6.37 uur uit Hoek van Holland vertrokken Roer expres, op weg naar Keulen, tussen Duiven en Westervoort ontspoord. De materiële schade is buitengewoon groot. Alle wagens kwamen naast de rails te staan. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Tussen Arnhem en Zevenaar heeft omdat het ongeluk het verkeer op beide sporen over een lengte van 200 meier on mogelijk heeft gemaakt bussen inge legd. De internationale treinen worden echter over Nijmegen en Kranenbui geleid. Het vermoeden bestaat, dat de ooi-zaak van liet ongeluk moet worden gezocht ontzetting van de rails ten gevolge v de vorst. De Zevenaarse politie heeft het ongeluk tezamen met spoorwegdeskundi- gen in onderzoek genomen. De snelheid van de trein kan niet hoogr brui,« zijn geweest, omdat hij juist de Rijnbrug voorbij was. Hij reed op de vrije baan en passeerdè dus ook geen wissels. De boven leiding en de portalen zijn voor zover bekend, onbeschadigd gebleven. De reizi gers zijn met bussen naar Zevenaar ver der gegaan. "PRINS BERNHARD heeft vandaag een bezoek gebracht aan de grootste rubberonderneming in Li beria, de Firestone Company, die uitgestrekte plantages van tezamen een miljoen acres bewerkt met 30.000 man personeel. Het bezoek betrof de meest interessante onderdelen van het bedrijf, dat al in 1926 in Liberia werd gevestigd en sindsdien van groot belang is geweest voor 's lands economie. Veertig procent van het staats- inkomen komt van Firestone. De tocht be gon bij een van de punten waar later wordt verzameld en gewogen en voerdi langs de woonorden van het buitenlands personeel, de eigen waterkrachtcentrale, de laboratoria, de rubberfabriek, scholen, sportvelden en het hospitaal. In de Fire stone Overseas Club werd de lunch ge erden de stafleden ontvangen DRUKKE DAG De Prins heeft gisteren een drukke dag gehad. In gezelschap van de vice-presi dent van Liberia, Tolbert, bezocht hij de mijnen van Bomi Hills, die door de Libe ria Mining Company worden geëxplol- Regering wordt niet erkend EN STERKE GROEP Venezolaanse burgers weigert het zakenkabinet te erkennen, dat is benoemd door de militaire junta na dc omverwerping van het dictatoriale bewind van president Jiménez. Daardoor ontstonden gisteren nieuwe onlusten, dit maal gericht tegen het bewind van de voorlopige president, vice-admiraal Larra- zcbel. Deze heeft op zijn beurt verklaard, krachtig te zullen optreden tegen elke poging tot ondermijning van zijn gezag. EE De groep ontevreden burgers had al bereikt, dat twee kolonels uit de nieuwe •egeringsjunta werden gestoten omdat deze vroeger met Jiménez zouden hebben samengewerkt. Men eist nu bovendien, lat er een tijdelijke regering wordt ge- /ormd. waarin alle partijen zitting hebben, vaarna zo spoedig mogelijk algemene ver- ciezingen moeten worden gehouden. Voorts wordt gevraagd om vrijheid van InerMgsuiting en arrestatie van alle „mis dadigers" van het oude regime. Deze burgerlijke groep, onder leiding van de 31-jarige journalist Fabrico Ojeda. verwijt de militairen, dat zij nauwelijks hebben deelgenomen aan de omverwerping van het dictaroriala bewind. Bestorming Gistermiddag heeft een menigte 100 mensen geprobeerd, het politiebureau in Caracas te bestormen. De politie trok zich in het gebouw terug. De nieuwe r »r van justitie, Renzhde Sola, reed politieauto naar het bedreigde deel de stad en sprak daar de opgewonden menigte toe. „Toont, dat het Venezolaanse volk niet door geweld geregeerd behoeft i worden", riep hij. Militairen losten waarschuwingsscho- n, waardoor een jongeman licht werd gewond. Enkele winkelruiten moesten het ontgelden, sommige zaken en ht van vroegere regeringsautoriteiten werden geplunderd. Andere burgers trachtten het gebouw an de Dominicaanse ambassade binnen dringen. Naar alle waarschijnlijkheid houdt de vroegere Argentijnse dictator Juan Perón zich in dit gebouw schuil aantal van zijn aanhangers, die hem in Venezuela asiel hadden gevonden bij president Jiménez. Op Curaqao Terwijl vele Venezolanen, die jarenlang in ballingschap hebben gewoond 'Curagao verlieten om naar hun vaderland, de dictatuur omvergeworpen is, terug te keren, landde een militair vliegtuig de beide uit de militaire junta gestoten kolonels. Casanova en Vilate op het vlieg, veld. Casanova, die wil door reizen naai Miami, verklaarde uit Caracas vertrokken te zijn, „om de verdere politieke ontwik kelingen te vergemakkelijken. Lijst der Hongaren is verbrand De Hjst met namen van Hongaren, die anoniem getuigd hebben over de Hongaar se revolutie voor de bijzondere commissie van de Verenigde Naties is gisteravond op het dak van het secretariaat van de Ver enigde Naties te New York verbrand. De Deen Bang Jensen, de tweede secre taris van de Verenigde Naties, aan wi« alleen de namen bekend zijn en die ge weigerd heeft de lijst aan het archief var de Verenigde Naties af te staan, deeidc later mede. ..De lijst is in mijn tegen woordigheid in een gesloten, ongeopende enveloppe op instructie vap de secretaris generaal vernietigd". mische buiten neerd worden! Over de beantv politiek gecoördl- -ding van deze vraag kunnen de ministers Zjjlstra en Luns het niet eens worden. Men zegt dat hier sprake is van een hooglopend politiek meningsverschil, waarbij met porte feuilles wordt gerammeld, e ministerrad heeft gisteren dit probleem voor de eerste maai besproken. Maar de debatten waren toch kennelijk niet zó hooglopend dat dc beide ministers niet na afloop van deze vergadering zich ge zamenlijk naar de trein spoedden die hen naar Brussel zou brengen om aldaar dc vergadering van de Raad van Mi nisters bij te wonen, len moet ook de persoon van de zaak weten te scheident Zuid-Slavië nam geen initiatief Dc Zuidslavische regering heeft geen initiatief genomen tot een bijeenkomst van zg. neutrale landen, zoals tijdens het be zoek van Sukarno aan Belgrado algemeen werd aangenomen. Deze mededeling is van officiële zijde gedaan. Wel ls de Zuidslavische regering van mening, dat de neutrale landen een rol kunnen spelen bij de bevordering van een topconferentie tussen oost en west. werd hieraan toegevoegd. i DOOI ZAL ZICII VOORTZETTEN (Van een onzer redacteuren.) HOEWEL het weer gisteren voor deelnemers aan het verkeer be paald nog niet aantrekkelijk was, zijn er maar weinig belangrijke stagna ties geweest. Een groep repatrianten bijvoorbeeld, die per Willem Ruys in Rotterdam was aangekomen, deed er per bus toch nog tien uur over om in Nieuwenhagen (Limburg) te komen Over het abgemeen echter viel het nog- ail mee, als men ten minste de meestal vrij geringe vertragingen van trein, tram en bus als gevolg vain de overstel pende drukte niet meetelt. Daarmee In overigens niet gezegd, dat er geen onbe gaanbare wegen meer zijn (tussen Dordft en Breda, op Schouwen-Duavelamd enz.). (Advertentie) Fa D. Kret en Zn. maar dat weet men inmiddels, zodat mex> deze zoveel mogelijk mijdt Er is gisteren hier en daar nog wat sneeuw gevatden, als gevolg van de kleine storing, die van België naar West-Dudite- land trok. Onder meer kwam Limburg - dat nog weinig sneeuwval had onder het witte atpijt. dat ons hele land bedetk De zachte oceaan! ucht boven het zuid westen van ons land is inmiddels in be weging gekomen en daardoor kan gedu rende hei weekeinde de temperatuur op lopen. zodat de dooi op sommige plaat sen reeds begonnen z»I doorzetten. AJ- leen in het noorden van het land zal men er weinig van merken. Daar bij ft de tem peratuur rond het vriespunt schommeen Vannacht was het op dc meeste paatsen noga! koud. In De BMit mat men zelf» negen graden vorst, maar in het westen was de temperatuur steeds op het grens gebied van vriezen en dooien Geslipt en omgekomen Gistermiddag is de 17-jarige K. Lurvink, onderweg van Enschede naar Oldenzaal, met zijn fiets geslipt en onder een auto bus gekomen. Hij overleed ter plaats» van het ongeluk, evenals de 64-jarige J Baas uit Valthermond, die op weg naax huis bij Exloërmond met zijn fiets slipte en onder een zandauto terecht kwam. teerd en onderhield hij zich ongedwongen met de employés van een Nederlands» lannemingsmaatschappij, die daar een lieuwe afdeling voor de zuivering van ijzererts bouwt. Het middagmaal werd In het gebouw van de onderneming gebruikt. Het Fundamental Education Centra, waar velen uit het binnenland een jaar onderwijs krijgen in hygiëne, kinder verzorging. landbouw en huisvlijt, was feestelijk versierd, toen 's middags de minister van onderwijs. Massaquoi. de Prins een grote houten sleutel aanbood. Volgens oud gebruik werden de Prins en de vice-president in hangmatten, die door vier mannen met 't hoofd werden getorst, naar het hoofdgebouw gedra gen. Naast de hangmatten lipen zingen- WITTE HART De directeur van het centrum bood een oude munt aan ten teken van zijn „witte hart" (vriendschap). De Prins dronk palm wijn uit een houten nap en had belang stelling en een hartelijk woord voor ieder. Later werden op een groot terrein stam- dansen uitgevoerd. De Prins, zittend od een verhoging, filmde de dansen. Gisteravond heeft de Nederlandse am bassadeur in Monrovia een groot aantal Nederlanders een ontvangst aangeboden in de ambassade, waar ook de Prins aan wezig was. Vanavond biedt hij president en mevrouw Tubman een diner aan. dat wordt gegeven aan boord van de Ghana Coast, een der schepen van de Holland- West- Af rika-Ltjn. Stroom gaat voort. Eind februari 25.000 Naar verwachting zullen eönd februari meer dan 25.000 Nederlanders uit Indo nesië zijn vertrokken sinds dc uittocht ta december begon. De Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging te Djakarta heeft het volgende afvaartschema bekend gemaakt: Op 28 januari: Zuiderkruis van Tan djong Priok naar Nederland: Op 29 januari: Oranje idem; Op 31 januari: Grote Beer van Soerabaja naar Singapore; Op 4 februari: de Italiaanse Aurelia van Tandjong Priok naar Italië; Op 6 februari Grote Beer ran Tandjong Priok naar Singapore; Op 8 februari: de Italiaanse Sydney van Tandjong Priok naar Italië en dc Italiaan- te Neptunia, idem; Op 9 februari: de Britse Orion van Tandjong Priok naar Nederland; Op 11 februari: Grote Beer van Soera baja naar Nederland; Op 11 februari: de Britse Stradhaiiri van Tandjong Priok naar Nederland» Op 27 februari: Willem Ruys idem; Op 28 februari: Johan van Oldebame- veldt van Soerabaja over Tandjong Priok naar Nederland. Kleren De directeur van de afdeling interker kelijke hulp Wereldraad van Kerken, ont ving een brief van de Cbristenraad van Malakka over de Nederlandse vluchtelin gen. De zorg is voortreffelijk. De meeste vluchtelingen maken zich zorgen over da koude in Nederland. De kerken in Neder land mogen dit wel goed beseffen. D» stemming is vrij gedrukt. Weinigen heb ben het gevoel naar huis te gaan. voor da anderen betekent het verbanning. Velen zouden liever te Singapore blijven om een gunstige wending af te wachten. Bovenal hebben zij het gevoel bedrogen te zijn, zij voelen zich onrechtvaardig be handeld en er is een zekere verbittering omdat de wereld het Indonesische optre den met berusting schijnt te aanvaarden. In de kampen is weinig plaats voor vrij willigers. De autoriteiten proberen alles zo veel mogelijk zelf te doen, maar met Kerstmis mocht de raad pakketten uit delen. Dc vluchtelingen hebben meer kla ren nodig en schoenen want velen hunner hebben hun gehele leven op blote voeten celopen, aldus de raad. (Van een onzer redacteuren.) In de periode van maart tot december zullen 25.000 man voor herhaling onder de wapenen worden geroepen. Het betreft hier dienstplichtigen van de vijfe divisie en van een groot aantal kleinere onder delen van het Legerkorps en van de ter. ritoriale troepen .Voor velen beteken» deze oproeping een eerste herhaling BREESTP l73*TÉL23537l MINDER VORST De Bilt verwacht tot mor genavond: Meer bewolking, maar diroog weer. Vannacht Lichte vorst. Morgen tempera turen oplopend tot even bo ven het vkespurvt. Overwe gend matige w^nd tussen zuid en zuidoost (Opgemaakt om 11.15 uurJ ZON EN MAAN Zondag 26 januari: zon op 8.30 uiur, on dier 17.16 uur. Maan op 10.39 uur. onder Maandag 27 januari: zon op 8.29 uun onder 17.18 uur. maan op 11.03 uur, onder 00.40. Eerste kwartier op 28 januari.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1