IffifbOHOHÖ Werkloosheidscijfer moet naar beneden Pas op voor Niet onrustbarendmaar toch OVERHEIDSMAATREGELEN ZIJN DRINGEND NODIG rsANATOGEH ANNA ANDERSON KRIJGT HAAR LAATSTE KANS Nederlanders bouwen in Griekenland proefpolder Overheid zag inflatoire ontwikkeling te laat West-Duitsland zal niet gaan bemiddelen In Amsterdam huis van 1,30 111 breedte VRIJDAG 10 JANUARI 1958 (Van een onzer redacteuren.) EEN WERKLOOSHEID van drie procent van de beroepsbevolking is economisch gezien zeker niet onrustbarend, al is dit voor de werkloze zelf een schrale troost. Het ziet er echter niet naar uit, dat de snelle stijging van het werkloosheidscijfer (in enige maanden van 41.000 tot 110.000) spoe dig tot stilstand zal komen, maar dat de ontspanning op de arbeidsmarkt als gevolg van de bestedingsbeperking zich nog zal uitbreiden. Daarom is het noodzakelijk dat de regering op de kortst mogelijke termijn maatregelen neemt. Men mag verwachten dat deze maat regelen binnen niet al te lange tijd zul len worden afgekondigd. Daarbij zal, zo mag men aannemen, speciaal aan dacht worden besteed aan de wat men zou kunnen noemen achtergebleven ge bieden in ons land. Bij het beoordelen van de ontwikkeling der werkgelegenheid speelt uiteraard de internationale conjunctuur een grote rol. Van een omslag daarin is gelukkig geen sprake. Het blijkt wel uit de export van Brand in fabriek: blusser gewond Een brandwacht werd gisteravond ge wond, nadat in Tilburg brand was uitge broken in een kaarsenfabriek, gevestigd aan de Kruisstraat 48. Het vuur, dat door onbekende oorzaak ontstond, woedde, aangewakkerd door de harde wind, hevig in materiaal en emballage en de kaarsen makerij werd geheel verwoest. Dank zij het resolute optreden van de gemeente lijke en de vrijwillige brandweer liepen aangrenzende gebouwen evenwel geen schade op. De brandwacht Pijnenburg liep verwondingen op en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. De pro- duktie zal voorlopig stilliggen. In de Steynstraat te Vlaardingen brandde vannacht een huis, dat al op de lijst stond voor afbraak wegens sanering van de straat, geheel af door onbekende oorzaak. De familie Noujoks wist zich ternauwernood te redden. De hele inboe del ging verloren. Tekorten van de verplichte ziekenfondsverzekering Op grond van de thans bekende gege vens wordt voor 1957 voor het vereve ningsfonds voor de verplichte zieken fondsverzekering een nadelig saldo van f 15.5 miljoen geraamd en voor 1958, met inachtneming van de op 1 januari inge gane verhoging van de ziekenfondspremie tot 4.4 pet een nadelig saldo van f9.3 miljoen. De algemene reserve zal der halve ultimo 1958 naar schatting verder zijn gedaald tot 54.7 miljoen gulden. Utrecht verwacht in de eerste helft van dit jaar de kwart miljoenste inwoner, heeft de burgemeester in zijn nieuwjaarstoe spraak gezegd. Op 1 december bedroeg het inwonertal 249.295. Moedermaak %c gezond en sterk De gunstige invloed van Sana- togen op kinderen is verbazing wekkend. Na korte tijd worden ze tieriger, krijgen ze een frissere kleur en stralen nun ogen van levenslust. Reeds één lepel Sa- natogen per dag voorziet hen overvloedig van die opbouw stoffen. welke hun zenuwen en spieren nodig hebben om zich voorspoedig te ontwikkelen. Méér kracht, méér weerstand. Geef ook Uw kinderen: Nederland, die nog altijd stijgt. Op dat punt is men in Haagse politieke kringen dan ook niet ongerust, ook al omdat het we militaire programma der Ameri kaanse regering de bedrijvigheid in Ver. Staten zal doen toenemen. Ook de ons omringende landen is er nog altijd sprake van hoogconjunctuur. Dit alles betekent, dat wij schijnlijk in staat zullen zijn de lijkheden te boven te komen werkloosheid ongedaan te maken. Maai de bestrijding daarvan zal niet moge lijk zijn, gezien onze huidige financiële en economische situatie met gebruik making van zg. inflatoire middelen Wel kan worden getracht de industriële bedrijvigheid te doen Minister Hofstra heeft onlangs in de Tweede Kamer verklaard bezig te zijn met bestudering van' t vraag'- stuk der exportfinanciering. Deze maatregel zal van het grootste be lang kunnen zijn voor de verdere verbetering van de positie van onze betalingsbalans. Het regeringsbeleid, zoals dit de laatste maanden is ge voerd, zal dus in de komende maan den stellig enige correctie behoeven, maar in algemene zin zal het dienen te worden voortgezet. Men moet bij de beoordeling vai regeringspolitiek niet vergeten, dat de regering nog maar zeer onlangs met dere ernstige problemen te kampen had. zoals de overspanning van de arbeids markt, de krimpende deviezenvoorraad en de kapitaalschaarste. Nu is er sprake van een kentering en is het zaak de werkloosheid binnen de juiste proporties te houden. Als de regering daarin slaagit er het haar bovendien gelukt het kapitaal- en deviezenprobleem binnen niet al lange tijd op te lossen, dan behoeft m over de nabije toekomst niet ongen te zijn, tenzij internationale en onvoc ziene ontwikkelingen roet in het et gooien. Men vergete niet dat een nancieel en economisch beleid, dat t op gericht is ongezonde situaties onge daan te maken, nu eenmaal enige tijd nodig heeft om effect te verkrijgen. De oud-burgemeester van Boskoop en Alphen, de heer P. A. Colijn, broer van de vroegere minister-president, vierde met zijn echtgenote, mevrouw A. M. Colijn-Knibbe, het feit dat zij vijftig jaar geleden zijn getrouwd. Anastasia of een Poolse arbeidster IN WEST-DUITSLAND is het be faamde Anastasia-mysterie weer eens in de belangstelling gekomen, nu het landsgerecht van Hamburg de 57-jarige mevrouw Anna Anderson heeft bevolen aanvullend bewijs materiaal te leveren om haar bewe ring dat zij Anastasia. de jongste dóchter van de laatste Russische tsaar is. te staven. Het onderzoek is de laatste poging om opheldering te brengen in de kwestie waarmee de Duitse rechtbanken zich de laatste 25 jaar hebben beziggehouden. Mevrouw Anna Anderson heeft verzocht de zaak opnieuw in behandeling te nemen om de uitspraak van het gerechtshof van Berlijn in 1933. dat hertogin Barbara van Mecklenburg de enige arfgenamc van het vermogen van de tsaar is. ongeldig te verklaren. Mevrouw Anderson moet binnen drie weken foto's en brieven uit de jaren van vóór 1918 aan het hof zenden en aantoneD hoe het mogelijk was dat de door haar genoemde getuigen, Tatjana Melnik- Botkin en ritmeester von Dassel, haar als de vroegere grootvorstin Anastasia heb ben kunnen herkennen. Voorts moet zU bewijzen dat er voor de door haar ge wenste verklaring dat zij de enige erf- Technici naar Messalon ehi (Van een onzer redacteuren) Tc Athene zijn, naar wc vernemen Nederlandse en Griekse deskundigen het eens geworden over de te volgen werk wijze voor de bouw van een proefpolder van 400 ha in het lagune-gebied van Mcs- salonghi. dat in totaal 4000 ha beslaat. Bovendien zal door Nederland een z.g. masterproject, dit is een plan op papier, worden ontworpen voor de droogmaking en ontginning van het gehele gebied. Dit werk wordt uitgevoerd in het kader van de hulp aan minderontwikkelde ge bieden, waarvoor tengevolge van de mo tie Ruygers-Klompé (1955) door het parle ment een post op de begroting van bui tenlandse zaken werd goedgekeurd in "57 van totaa( ^5 miljoen gulden. Voor 1958 als lid van Nedeco. het werk van de iodelpolder uitvoeren. Binnenkort vertrekt een team van technici naar Griekenland om de voorbe reidingen voor het werk te treffen. In juli hoopt men met het werk zelf te kun- begin Uitbreiding vluchten KLM op Texas De KLM heeft bekend gemaakt een derde wekelijkse vlucht te zullen toe voegen aan de dienst tussen Houston en Amsterdam. Than6 zullen op woensdag, vrijdag en zondag KLM-vliegtuigen ver trekken naar Amsterdam, terwijl toe stellen uit Amsterdam zullen binnenko- op dinsdag, donderdag en zaterdag. Kritiek van prof. S. Posthuma Daling van werkgelegenheid (fikkelt produktiviteit TOEN DE KAPITAALMARKT in de laatste jaren niet groot genoeg meer bleek om aan de stijgende behoeften van overheid en bedrijfs leven te voldoen, is de overheid via de financieringsmethode van de ge meenten tot geldschepping overgegaan. Deze heeft de inflatoire ontwikke ling in de particuliere sector zodanig versterkt, dat de betalingsbalans hierdoor werd ontwricht. Niemand minder dan een der directeu ren van de Nederlandsche Bank, profes sor S. Posthuma, sprekend voor de Am sterdamse afdeling van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, legde gisteren in een betoog, dat zeer grote belangstelling trok uit kringen van het zakenleven, aldus de vinger op de zere plek in het economisch bestel van ons land Prof. Posthuma schreef het conjunc- tuurstimulerend effect, dat de overheids sector teweeg heetf gebracht, toe aan het feit, dat deze sector uit deelsectoren be staat, waarbij die van de gemeenten haar uitgaven heeft vermeerderd boven de be dragen die zij kon verkrijgen uit belas tingen, afschrijvingen en een beroep od de kapitaalmarkt. Indonesische ambassadeur sprak met von Brentano (Van respondent) BONN, 9 januari. „Dat zijn allemaal interpretaties, die de verspreiders van deze berichten maar voor hun eigen rekening moeten nemen". Aldus reageerde vanavond de Indonesische ambassadeur in de bondsrepubliek, mr. Mohammed Zain, toen wij hem in zijn ambts woning in Koenigswintcr opbelden om hem te vragen, wat er waar is van de be richten van Amerikaanse persbureaus dat de Wcstduitse regering zou hebben aangeboden in het Nederlands-Indonesische conflict over Nederlands Nieuw-Guinea en de gevolgen van de anti-Ncdcrlandse actie in Indonesië te bemiddel* Deze geruchten waren reeds woensdag avond in omloop toen bekend werd, dat mr. Zain donderdag een onderhoud zou hebben met de Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. Heinrich von Brentano. Dit gesprek heeft vanmiddag inderdaad plaatsgehad. Het was volgens Zain evenwel een zuivere protocolaire aangelegenheid, die werd voorgeschreven door de omstandigheid, dat mr Zain zon dag of maandag per vliegtuig n3ar Indo nesië vertrekt om met zijn regering in Djakarta te gaan overleggen. Op onze opmerking, dat de Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Subandrio, toch in het gezelschap vao president Su karno buitenslands vertoeft, verklaarde mr. Zain, dat hij mr. Subandrio in Kai.ro zal ontmoeten, waar president Sukarno i de Egypti- houd tussen dr. von Brentano en mr. Zain ontmoetten op de traditionele ni jaarsreceptie, die bondspresident prof. Heuss in het „Redoute"-slot in Bad Go- desberg gaf om de nieuwjaarswensen van het corps diplomatique in de hondshoofd- stad namens de Westduitse regering in ontvangst te nemen. Het onderhoud tus sen minister von Brentano en ambassa deur Lamping was gezien de korte duur van de receptie van' nogal langdurige aard. Mr. Zain wist nog niet, hoe lang hij in Djakarta zal blijven, vermoedelijk echter wel enkele weken. ZIE VERVOLG PAGINA 7 „De centrale overheid", zo constateer de prof. Posthuma, „heeft zich te laa' gerealiseerd, dat dit verschil langs in flatoire weg werd gedekt. Voor de toe komst zullen voldoende voorzieningen moeten worden getroffen om herhaling hiervan te voorkomen" .Een natie in haar geheel kan niet blij vend meer verteren en investeren dan zij produceert", zo stelde de president van de Nederlandsche Bank elders in zUn rede over „Structuur- en conjunctuur- politiek" Een daling van het reële inkomen de gehele linie kan volgens prof. Post huma pas weer ongedaan worden maakt door een 6tijging van de prdukti- viteit. Deze kan intussen door de daling van de werkgelegenheid worden geprik keld. „Voor zover men er in slaagt, de om slag in een algemene depressie te voor komen, zal dit echter altijd wel inhou den, dat de voorafgegane algemene prijs stijging min of meer wordt geconsoli deerd. Er blijft dan als duurzame rest van het expansieproces de reële inko- mensvermindering van de eigenaren va in geld gefixeerde spaarkapitalen". „Wat Nederland betreft, zal men rekening moeten houden met de on gunstige omstandigheid, dat behalve door de grote afhankelijkheid van het buitenland in het algemeen, de eco nomische zelfmoord van Indonesië oog een specifieke factor Is. die niet alleen tot een directe vermindering van Inkomsten zal leiden, maar ook het omstellingsproces zal verzwaren" Uitverkoop Men mag volgens prof. Posthuma niet uit het oog verliezen, dat Nederland se dert de oorlog zijn binnenlandse kapitaal markt heeft gevoed door verkoop van ef fecten aan het buitenland. Aan dit pro ces, dat zich tot In het afgelopen Jaar heeft voortgezet in een tempo van onge veer f 200 miljoen per jaar, moet uiter aard eens een einde komen. Sprekend over excessieve looneisen, d.w.z. eisen tot loonsverhoging, leidend tot een kostenstijging, die niet kan wor den goedgemaakt door vergroting van d« afzet, kwam prof. Posthuma tot de slot som, dat de regering in 1956 het S.E.R.- advles inzake de loonsverhogingen alleen had mogen aanvaarden, wanneer zij dit door het georganiseerde bedrijfsleven ge dane voorstel uit overwegingen van al gemene aard had gecorrigeerd of aange vuld door een verhoging van de belastin gen op de winst en van de koslprijsver- hogende belastingen, uiteraard met mede weten van de S.E.R. Verkeersoneel ukken zeggen zij zo weinig. En ook overbekend is eigenlijk wat in een rapport staat, n.l. in De Kerk en het alcoholvraagstuk, een rapport uitgebracht door een commissie, benoemd door de generale synode van de Ned. Herv. Kerk. Daarin staat: „Het alcoholgebruik maakt de mens onkriti scher zorgelozer, overmoediger. Het ga- volg is, dat hij risico's als vanzelfspre kend en dus vaak minder verantwoord neemt. Maar alcoholgebruik vermindert ook de reactiesnelheid en haar trefzeker heid, doet afbreuk aan het taxeren van onderlinge afstanden en aan diepte inzicht. Zo wordt bijv. het inkijken tegen de lichten van tegenliggers er ongunstiger door beïnvloed". Met andere woorden: de man, die „onder invloed" achter het stuur plaats neemt, durft meer en kdn minder dan een nuchter mens. Vier doden per dag, doordat mensen fouten maakten, die voorkomen hadden moeten worden. Hoeveel gevallen zijn daar bij van mensen, die onder invloed waren? Daarom dient er telkens weer aan te worden herinnerd: bij snelverkeer geen alcohol. Waarbij het voor sommigen nuttig is te weten, dat „onder invloed" achter het stuur plaats nemen betekent zich schuldig maken aan misdrijf in de zin der wet, dat door de rechter als regel niet met geldboeten, maar met ge vangenneming wordt gestraft, ook al is er nog geen ongeluk gebeurd. Olieinvoer Mokkend hebben ongeveer de helft van de 18 olie-importerende Amerikaanse bedrijven hun regering toegezegd vrij willig de olieinvoer in dc V.S. gedurende de eerste helft van dit jaar te beperken met ruim een derde van wat ze feitelijk wilden invoeren. Mokkend, omdat ze zeer wel weten, dat als ze niet vrijwillig beperken ze daartoe wel gedwongen wor den. Aan de invoerbeperking is reeds een reeks van produktiebeperkingen van raffinaderijen en olievelden voorafge gaan. Desondanks zijn de voorraden ruwe olie en afgewerkte produkten in de V.S. hoger dan een jaar geleden. Daar mee is de zwakke plek in de interna tionale oliemarkt getekend. Dank zij nog toegenomen vraag naar aardolie elders op de vrije wereld heeft de wereIdolie- produktie in 1957 toch weer een nleuu> hoogterecord gevestigd. Maar het groei proces is aanmerkelijk verzwakt. Ge raamd wordt, dat de' wereldolieproduktie vorig jaar minder dan 4 procent is ge stegen tegen 7.5 procent in 1956. Dat er nog van een stijging sprake was, is bijna uitsluitend te danken aan Venezuela. Dit alles is er oorzaak van, dat men in oliekringen over de onmiddellijke toe komst. d.w.z. 1958, niet meer zo optimis tisch is als een jaar geleden. Nochtans wordt een verdere verbruiksstifging ge raamd in het lopende jaar van zes pro cent boven het peil van 1957. (De Volks- gename is, bijzondere redenen bestaan dat er in de Bondsrepubliek een deel v het vermogen van d<? tsaar aanwezig Ook wenst het Hamburgse hof te v< nemen of mevrouw Anderson in staat voor het gerecht te verschijnen. Hertogin Barbara von Mecklenburg moet binnen drie weken de papieren di zij over de slepende strijd met Anna An derson bezit aan het gerechtshof zenden Zij beweert dat de vermeende Anastasia in werkelijkheid een Poolse landarbeid- ster, Franziska Schanzkowski, is en hoopt dat dit thans zal worden bewezen. Mevrouw Anderson, die in behoeftige omstandigheden leeft te Unterlengen- hardit in het Zwarte Woud verscheen gis teren niet voor het Hamburgse hof. Haar belangen worden behartigd door de advo caat dr. Paul Leverkühn, een Bondsdag afgevaardigde. De tegenwoordige hoofdredacteur van bet onafhankelijke blad Indonesia Raya is hedenmorgen door de militaire auto riteiten te Djakarta aangehouden. Twee dagen geleden werd de plaatsvervangend hoofdredacteur van Pia gearresteerd. Wat betreft het onderhoud tussen dr. von Brentano en mr. Zain vernemen wij j van officiële zijde, dat het voornamelijk! is gegaan over de economische betrek kingen tussen dc bondsrepubliek en de republiek Indonesië en over de uitvoering van het einde vorige jaar geparafeerde verdrag van Westduitse technische be stand aan Indonesië, waarmede thans een begin zal worden gemaakt. Dr von Bren tano heeft tegenover mr. Zain tot uit drukking gebracht, dat de officiële eco nomische betrekkingen tnssen beide lan den gunstig zijn en geen enkele wjjziging (dus ook geen uitbreiding) behoeven. Par ticuliere Westduitse handelaren kunnen natuurlijk doen of laten, wat zjj willen. Voorts werd medegedeeld, dat West- Duitsland Eeen goede diensten zal aan bieden in het tussen Indonesië en Neder land gerezen geschil. Politiek zal West-Duitsland niets on dernemen zonder tevoren overleg met zijn bondgenoot Nederland te hebben ge pleegd. Geen van beide partijen stelt tot dusverre op deze soort bemiddeling prijs. Aangenomen mag worden dat de Neder landse ambassadeur in Bonn, de heer A. Th. Lamping, dit minister von Brentano wat Nederland betreft nogmaals kon HET LEVEN DE MAAND JANUARI, heeft de Matla-agenda ons verteld, is altijd een maand geweest, waarin zich merkwaardige en voor de wereld belang rijke gebeurtenissen afspeelden. In de maand januari is, wat wij noemen, altijd veel gebeurd, de eeuwen door. Zo is het zaterdag 25 jaar geleden, dat in de Zeestraat te Den Haag het huis van „Geitemie" werd uitgemest. Deze dame dreef een kunsthandel, maar hield er ook een groot aantal dieren op na. Tien vuilnisauto's waren nodig om het vuil weg te krijgen cn daarna werd het pand tot de grond toe uitgebrand. Thans staat op die plaats het royale gebouw van het hoofdbestuur van de PTT. ZOLA Maandag 13 januari is het 60 jaar ge leden, dat de Franse schrijver Emile Zola zijn beroemd geworden „J'accuse" publiceerde ter verdediging van kapitein Dreyfus, die van hoogverraad was be schuldigd en als straf levenslange ver banning had gekregen. De Franse rege ring nam het Zola erg kwalijk, dat hij het voor Dreyfus opnam en hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van Dr. R. Flaes binnenkort ambassadeur in Mexico Binnenkort is de benoeming te verwach ten van dr. R. Flaes, thans buitengewoon en gevolmachtigd gezant in Argentinië en gevolmachtigd minister bij de republiek Paraguay, tot buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur te Mexico Na het vertrek van dr. Flaes uit Argen tinië, zal mr. W. G. Zcylstra, ambassa deraad te Buenos Aires als tijdelijk zaak- 'SI Toch is Iwt zo indruk kwam van liet impo- dat de Trips in 1662 hadden en (het Trippenhuis) dat hij „Wanneer ik een huisje kon et zo hrred als de deuren van s, zou ik al gelukkig zyn". tigd. heeft maller is. M ingel 166 «taal I nóg smaller is en tea ge slechts 1,80 m breed Ts. jatuurljjk allemaal wel aan ind die met de gidsen van als by nu eei voor dr dag v :yn kykgragc il kor - zij het wat laat in het sei- - in vervulling heeft doen gaan. Tg waarschynlyk is dat niet. laten we liever even voortbor dit huis die naam het I de rondvaartboten van langezien de gidsen gra lyke bijzonderheden c Ie Kloveniersbrugwal 26. Dii yn gevclbreedte van 2,5 m r bjj lange na niet de smal in alle Amsterdamse huizen erht poppenhui' <t£p met smalle raam pjes, voorzien van Tlas in lood. en een deurtje van nog geen meter breed. Er i land? Het bevindt zich Nadruk serboden. jaar, maar omdat hij naar Engeland wist uit te wijken, heeft hij die straf nooit uitgezeten GHANDI zult het wel niet weten, maar het in januari, nl. op de achtste, dat de Amerikaanse president Wilson zijn icnaat de „veertien punten' voorlegde, lie moesten dienen als basis voor het duiten van een blijvende wereldvrede. Dat was in 1918. Hoe goed de bedoeling can Wilson ook was, zijn plan leed schip breuk. Nog geen 25 Jaar later stond de wereld opnieuw in brand. Nog iets uit de Januari-geschiedenis: 30 Januari 1948 werd Ghandi vermoord op 30 januari 1933 werd de heer Adolf Hitler door president Von Hindenburg benoemd tot rijkskanselier. Vijf jaar la ter werd Franco „caudillo" van Spanji (ook dat wist u niet meer). Wij kunnen nog even doorgaan: op 25 januari 1533 trouwde Hendrik VIII Engeland in het geheim met Anna Bo- leyn. die voortleeft als een van de tra gische figuren uit de geschiedenis. Enkele Jaren na de bruiloft liet dezelfde Hendrik haar onthoofden, omdat zij hem ontrouw zou zijn geworden. AVONTUURLIJK En tot slot: op 21 Januari Is het 50 Jaar geleden, dat In een Amsterdams por tiek met „miljoenenvrouwtje" In elkaar zakte en in het Binnengasthuis overleed zonder nog tot bewustzijn te zijn ge komen. Ze heette Jannetje Struyck. wai geboren in Vuren bij Gorinchem en had zeer avontuurlijk leven geleid, waar door zij 4n heel Nederland bekendheid had gekregen. Ze voerde eerst een vorste, lijke staat van geld. dat zij door ,flessen' trekkerij en opllchtlnkjes bij elkaar schar relde. Maar later werd zij straatarm en met Christine Goedvolk, de vrouw van de Haagse moordenaar Jut, als vriendin, ging het met haar van kwaad tot erger. Ten slotte werd zij bedelares, en ze bleef dit tot haar dood. VLIJTIG Dat de Duitsers de vlijtigste me ter wereld zouden zijn, kunnen wij beslistheid van de hand wijzen. En mand is daarover meer verheugd, dan de Duitser zelf. Want hij houdt er echt van, dat de hele wereld hem prijst, omdat hij bang is impopulair te worden. Maar goed: uit Zwitserland komen de cijfers. In een statistiek over het gemid deld aantal arbeidsuren van georganiseer de arbeiders in verscheidene landen, staat de Griekse arbeider aan de top met 2408 uren per jaar, gevolgd door de Zwitser met 2384 uren en de Nederlander met 2320 uren. En dan komt pas de Duitser met 2296 uren per jaar per arbeider. FEESTDAGEN* Mocht u dat nog niet voldoende zeg gen, hier zijn andere gegevens. Het aan tal feestdagen, waarop de Grieken niet werken, is drie. De Nederlandera heb ben slechts tien feestdagen, maar de Duitsers tien tot dertien. Weer een fabel uit dc wereld geholpen. ZWGRV6R verkoudheid Ntem tijdig KEELTABLETTEN Sterk desinfecterent 60 tabletten f. 0.98 PHItlPS-ROXANE NEDERLAND N.V. Hoofdagent betrapt bij bet stelen van koplamp Op de Rotterdamse Mathenesserweg Ls dezer dagen 'n hoofdagent van politie uit Rotterdam op heterdaad betrapt bij het stelen van een koplamp van een onba- heerd staande fiets. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt en hangende het on derzoek ij hij ln zijn functie geschorst

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5