ïlicuwe £ditscl)e ÖTottrant Kustvaarder met negen man vergaan Voorburgs meisje in Engeland vermoord Drie meisjes omgekomen in vlammenzee Vuurden Russen raket af met man aan boord? Wagon zakte door as Slechts tijdelijke zetels voor Europese organen Onderzoek van Fuchs weigert op advies van Hillarv in te £aan Thorneycroft treedt uit kabinet-Macmillan Scotland Yard Ilia hül (joAip! DINSDAG 7 JANUARI 1958 ADVERTENTIES 0,20 per millimeter Familieberichten t 0,18 per millimeter (BI] contract belangrijke korting.) Postrekening 58938 CHRISTELIJU-NATIONAAL DAGBLAD „StanhMstirb is abebUwtt Koor Leiden en Onutreken ""S" O*1 'W'l* Achtendertigste jaargang no. 11153 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. Chef-red.; H. W. 3. ENSERINK PAS TOCH OP HAND EN VOET ZIE PAGINA 4 SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE BIJ TEXEL EEN GRONINGSE KUSTVAARDER, de Capella uit Haren, is waarschijnlijk met i anmorgen ergaan. Het schip was op de Noord- moeilijkheden geraakt en had assistentie gevraagd. Direct werden reddingspogingen ondernomen, maar het enige wat men tot nu toe heeft gevonden zijn twee verdronken mannen en wat wrakhout. De lijken werden aan boord genomen door de sleepboot Holland, het hout werd ontdekt door een vliegtuig van de opsporings- en reddingsdienst van de Marinelucht vaartdienst, een Neptune. De slachtoffers bleken voorzien te zijn van zwem vesten. Naar de andere acht man wordt nog gezocht. De Capella, een kustvaarder van 19 ton, kwam een jaar geleden in de vaart. Hij was eigendom van de heer J. Rusthoven, wiens broer, de heer K. Rusthoven uit Rotterdam, kapitein was. Het schip was met een lading suiker onderweg van Gdynia naar Londen. De Capella «einde vanmorgen om 5.10 uur, dat hij op 10 mijl noordoost van het Texelse lichtschip vijftig graden slagzij maakte. Het schip vroeg dringend assis tentie, maar later werd nie-ts meer ver nomen. Op het eerste bericht voer d» sleepboot Holland van bureau Doeksen van Terschelling uit. Ook een in de na bijheid verkerend schip, de Buenos Aires, stoomde eveneens met volle kracht op het in. nood verkerend schip. Uit Den Helder vertrok de reddingboot Prins Hendrik en van Terschelling voer da Brandaris uit. De Neptune van de M.L.D. steeg direct bij het aanbreken van de dag op om het opsporingswerk deel te nemen. Slechts de Holland en het vliegtuig hebben enig resultaat geboekt. IAan boord van de Capella bevonden rich: de 36-jarige kapitein K. Rusthoven. de 19-jarige stuurman K. J. Rusthoven Haren (Gr.), zoon van de reder, de 31-jarige eerste machinist J. A. J. F Smits uit Groningen, de 21-jarige tweede machinist J- de Kruiif uit Uithoorn, de oos R. Paats uit Rotterdam, de 18- jarige matroos G. Mulder uit Leens (Gr.), de 24-jarige matroos M. C. van den Oevei uit Den Haag met zijn broer, de 20-jarigi matroos M. C. van den Oever, de 21-jarige matroos onder de gage E. H. A. Bi mann uit Trennewurth (Duitsland). Dc kok, de heer N. Siccema. was in Kiel-Hol tenau van boord gegaan om in Groningen de viering van een familiefeestje te kun- bUw Andere schepen slecht werkende machine. De sleepboot Maas vertrok daarom uit Hoek van Hol land. maar toen inmiddels een nieuwe melding was binnen gekomen en wel van Liberiaan Effie (7(t00 ton), ter hoogte Schcvcningen. stoomde de sleepboot daarheen. Dc sleepboot Holland, die ook naar de Capelle had gezocht, verbleef enige t(jd in de buurt van de Parkhaven, maar hulpvcrclening bleek minder nood zakelijk. Volgens berichten uit Moskou D Drie andere schepen verkeerden e eens in nood. Op 11 mijl noordwest IJmuiden zonder om ongeveer zes ui Franse vrachtvaarder Crozon (4537 een S.O.S. uit. ik drijf naar de wal. Om zeven uur vertrok daarom uit IJmuiden de sleepboot Zeeland van bureau Wijsmul ler om te trachten aan de Crozon vast te maken. Om negen uur b evond de Cro zon zich op 7 mijl ten noordwesten van Egmond. Om kwart voor tien was de Zee land vlak bij de Crozon maar inmiddels had de kapitein zijn verzoek om hulp weer ingetrokken. Toch werd vastge maakt, zodat sinds kwart voor elf de Cro zon geheel veilig was. Het schip was on derweg naar Antwerpen, waarheen de Zeeland het nu brengt. Verder vroeg het Nederlandse vracht schip Parkhaven ter hoogte van IJmuiden assistentie, daar hel last had van een (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN, dinsdag Drie kinderen allen meisjes de Heerlense Baptistenpredikant ds. H. P. de Boer z(jn gisteravond om het leven gekomen by een felle brand, die het huis hun grootouders in Ter Apel (Gron.) volkomen in de as legde. Ds. De Boer dc directeur van het aardgasbedryf Stadskanaal L. Kroes en G. Visser, m van het bedryf, werden overdekt met brandwonden opgenomen in kenhuis te Emmen. Het predikantsgezin logeerde pel, waar de heer P. de Boer, vader van de predikant, procuratie' houder van de Twentsche Bank is. On half tien ontstond na een gasontploffing in de villa een grote steekvlam, die het huis weldra in lichter laaie zette. De ont ploffing ontstond uit de nog nieuwe bin nenleiding van het aardgasnet, dat in deze streek wordt aangelegd. Ds. De Boer wilde zijn kinderen uit de vuurzee redden, maar slaagde daarin ndet. Zwaar gewond moest hij zijn poging opgeven. Ook anderen probeerden het, maar de ee laaide hoe langer hoe meer op door de' straffe wind. Ook de heer Kroes zwaar gewond uit het huis gehaald worden, andere redders liepen eveneens I brandwonden op. Twee uur lang bestreed de vrijwillige randweer van Stadskanaal met de Em- ler brandweer het vuur met zes stralen, laar men kon niet verhinderen, dat de villa tot de grond toe afbrandde. Van de inboedel kon niets worden gered. Ten tijde van de explosie sliepen de meisjes, respectievelijk drie. twee en een jaar, op de bovenverdieping. De beide echtparen zaten beneden in de huiska mer. Vanmorgen maakten de gewonde predikant en de directeur van het gas bedrijf het redelijk we! Mevrouw De Boer uit Heerlen ligt met een ernstige ihock in het Emmer ziekenhuis Vandaag heeft het gerechtelijk laboratorium in Den Haag een onderzoek naar ken van het drama ingesteld. Dode en twee gewonden bij verkeersongeluk Vanmorgen om acht uur is bij een he vige botsing tussen twee motorrijwielen de Keerderberg in de rijksweg Maas tricht-Vaals onder de gemeente Cadier on Keer de 50-jarige heer Joha uit Eijs- Wittem om het leven gekomen. Zijn 17- jarige zoon, die in het zijspan zat. werd licht gewond. De bestuurder van de andere motor fiets. de heer Visser, molenaarsknecht te Cadier en Keer, werd zwaar gewond. De motorrijwielen reden op elkaar met een snelheid van ongeveer 70 tot 80 kilo meier per uur, zij werden beide geheel vernield. Belgische prinses Josephine (85) te Namen overleden Prinses Josephine, zuster van wijlen koning Albert van België, is gister het klooster Saint Benoit te Namen leden. De prinses, die reeds enige weken •rnst.g ziek was. nam in 1935 haar trek in het klooster als Benediktijner i Thans officieel Eerste Spoetnik versmolten Russische geleerden hebben nu officieel bekend gemaakt dat de eerste Spoetnik uiteen is gevallen. Volgens de geleerden is zü geheel versmolten in de dichtere lagen van de atmosfeer. Een woordvoer der van de Sowjet-academic voor we tenschappen maakte bekend dat een of ficieel rapport over de laatste dagen van de Spoetnik I zal worden gepubliceerd zodra de laatste waarnemingen zijn ont vangen en bestudeerd. RUSSEN zouden een experi mentele raket met een mens aan boord 300 kilometer de ruimte heb ben ingeschoten. De man in de raket zou volgens betrouwbare inlichtin gen veilig op de aarde zijn geland. Deze berichten zijn van officiële Rus sische zijde echter niet bevestigd. Mochten zij waar zijn, dan hebben de Russen niet alleen hun voorsprong op het Westen behouden, maar bo vendien vergroot. de Amerikaanse Tussen Zaltbommel en Geldermais vannacht om tien voor drie een wagoD van een in de richting Utrecht rydende kolentrcin door een as gezakt en dwars over dc spoorweg komen te staan. Twaalf wagons ontspoorden. Een uit tegengestelde richting nade rende posttrein kwam in botsing met de ontspoorde wagons van de kolentrein. waardoor de locomotief van de posttrein ontspoorde en een aantal rijtuigen be schadigd werden. Voorts werden de spoor baan en de elektnische bovenleiding ern stig beschadigd. De machinist van de posttrein werd licht gewond. Het baanvak tussen Zalt bommel en Geldermalsen is geheel ver sperd, zodat het treinverkeer onmogelijk is geworden. Men verwachtte dat deze versperring de gehele dag zou voortduren Voor het vervoer van reizigers is tussen Zaltbommel en Geldermalsen een bus dienst ingelegd. democratische senator Kefauver wa „Gezien hun spoetniks verwondert rr dit niets. Als er nog enige twijfel bi staat aan onze achterstand moet de; prestatie de twijfel wel wegnemen." Reeds een week geleden begonnen in Moskou de berichten over een geslaagd experiment met een mens te eirculerea Hoe de Russen er precies in geslaagd een man van de grote hoogte van 300 kilometer veilig naar de aarde te doen terugkeren, is uit de berichten niet duidelijk geworden. Verondersteld wordt, dat de man uit de raket is geschoten in een soort druk- cabine. Deze cabine moet zo zyn construeerd dat dc man op die hoogte in leven kon biyven en de cabine zelt niet zou worden vernietigd by1 de vaL Het laatste gedeelte van de weg na: aarde moet dc Dcrsoon per parachute hebben afgelegd. Dr. Olin Eggen, assistent van de direc teur van de Britse sterrenwacht, ze het afvuren van de bemande raket tot «en hoogte van 300 km een logische stap is naar het lanceren van een aardsatel- Het met een mens aan boord. Voor de duizenden landgenoten dia thans uit Indonesië worden verdre ven en moeten terugkeren naar hun vaderland, wordt thans her en der onderdak gezocht. In het Golfslagbad De Branding te Doorwerth worden de zomerhuisjes benut en hier ma ken de bewoners (velen voor het eerst) kennis met het Nederlandse klimaat en de Nederlandse gewoon ten. Op de bovenste foto ziet men hoe twee vrouwtjes die zelfs geen Ne derlands kunnen spreken, van een meisje les krijgen in breien om zelf iels warms te kunnen maken En achter de vensters kijken kinderen wat verwonderd naar de zo vreemde omgeving. Ministers zijn 't nog oneens De zes ministers van buitenlandse zaken die in Parys onderhandelen over de zetel van de Europese instellingen en over de benoeming van de leden van de Europese commissies zyn er gisteren niet in geslaagd een Europese hoofdstad aan te wyzen. „Het gaat niet erg vlot en er is nog geen enkel resultaat bereikt", zei de Neder- Een ander lid van de Nederlandse dele gatie deelde mee, dat zelfs geen overeen stemming bestaat of alle Europese instel lingen in eenzelfde stad gevestigd moeten worden. Men zou het echter in beginsel geworden zijn over een tijdelijke ver deling der zetels. Dan komen voorlopig: 1.. De gemeenschappelijke markt en Euratom in Brussel. De E.G.K.S. in Luxemburg. Het Hof van Justitie in Den Haag. De Europese Investeringsbank in Mi- Na verloop van tijd zou dan definitief >n Europese hoofdstad gekozen kunnen worden. Maar over de duur van deze Nieuwzeelandse hulp niet nodig blijkt toch ernstig verschil van mening te beslaan tussen dr. Vi- vian Fuchs, leider van de Britse Zuid. poolexpeditie, en sir Edmund Hillaru. leider van de Nieuwzeelandse afde ling hiervan, die dezer dagen de Zuid pool bereikte, terwijl Fuchs en zijn mannen nog altijd op 500 km van dit doel worstelen met sneeuw, ijs en koude Hillairy, zo is nu bekend geworden, heeft Fuchs vanaf de Zuidpool per radic het dringende advies gegeven de pool ali voorlopig einddoel te beschouwen en van daar pas eind 1958 zijn tocht dwars ovei het Zuidpoolgebied naar de basis Scott aan de zuidkust, het uitgangspunt va Nieuwzeelandcrs, voort te zetten. Fuchs Fuchs daarentegen volgens Hillai eerder verbaasd dan boos over dit voo «tel denkt niet aan opgeven en wil tocht voorbij de Zuidpool zonder hulp van dc Nieuwzeelandse groep voortzet ten. „We zullen onszelf wel redden", grafeerdc hii naar het hoofdkwartii Londen Dit ste-lt zich volkomen achter het standpunt van Fuchs en meent, dat de Britse poolonderzoeker niet in gevaar verkeert, zoals Hillary beweert. Fuchs beschikt over sterke sneeuwvoertuigen hoeft zich niet zoals Hillary tc behelpen met ..boerderijtractoren", die niet i »iaal ziin ontworpen voor gebruik Een groot deel van het Zuid poolland wordt beheerst door verraderlijke, maar won dermooie Antarctische ge bergte, dat zich uitstrekt van Victorialand (ten zuiden van Nieuw-Zeeland) tot in het Koningin Maud-land, ver bin nen de poolcirkel. De foto werd gemaakt in het vrijwel onbe gaanbare gebied van de Liv- gletsjer. vliegtuig naar het uitgangspunt terugge keerd met achterlating van het materiaal Naar Hillary het hoofdkwartier in Londen heeft laten weten had Fuchs hem ge vraagd, een van de technioi op de Zuid pool te laten wachten op de Britse groep om die over land naar het hoofdkwartier van de Nieuwzeelanders te geleiden. Niemand van zijn mannen, zo seinde Fuchs, had dit willen doen. Men vond rtezo onderneming gezien het gevorderde zomerseizoen te gewaagd. Hillary zelf wilde ook niet wachten op Fuchs omdat deze naar schatting pas tegen 19 januari op de Zuidpool zal aankomen en hij het zoals gezegd niet eens is met het plan van de Engelsman om dan de voort te zetten. ntie. >ngt. retaris van buitenlands* an den Beugel, die minlstei a aflooD van de conf«' Regering is niet zuinig genoeg PETER THORNEYCROFT, de Britse minister van financiën, die Europese vermaardheid verwierf door zijn plannen voor de vrijhandelszone, is afgetreden. In een brief aan minister-president Macmillan heeft Thorney croft verklaard, dat hij zijn goedkeuring niet kan hechten aan de begroting voor het komend jaar, waarin de uitgaven groter zijn dan in die voor 1957. Z.i. moet de regering zich dezelfde beperkingen opleggen, die zij in het afgelopen jaar ten tijde van de ster- lingcrisis van anderen heeft geëist. Voor de waardevastheid van het pond sterling, stabilisering van de prijzen en het prestige van Engeland acht hij be perking van de regeringsuitgaven nood zakelijk. Thorneycroft had in het kabinet geen medestanders gevonden, doch meent dat de verantwoordelijkheid voor de finan ciële politiek voornamelijk bij de minis- an financiën ligt en hij dus wel ge dwongen was zijn ontslag te nemen. Daar premier Macmillan vanavond voor zijn van vijf weken vertrekt, was haasi geboden. Macmillan heeft Thorneycroft geant woord in duidelijk teleurgestelde toon. Hij zette uiteen, dat het kabinet beslo ten heeft met alle mogelijke middelen er- te streven, dat de uitgaven in het komende jaar in hoofdzaak op hetzelfde staan als in het vorig jaar. De ste schattingen waren echter aanzienlijk hoger. Vele uitgaven zijn onvermijdelijk door het groter aantal scholleren, de uit breiding van het middelbaar en hoger onderwijs en de toenemende zorg vc bejaarden. Het kabinet, zo schrijft Macmillan. Is Rhter in geslaagd de verhoging te b perken tot minder dan één procent v de huidige uitgaven. Bovendien besloot het kabinet zijn politiek in de loop dit jaar nogmaals aan een onderzoek te onderwerpen, teneinde te komen grotere mate van controle op de staats uitgaven. „Ik kan daarom niet aanvaarden." al dus Macmillan, „dat er een principieel verschil van inzicht tussen de het kabinet en u bestaat. Het besluit af te treden is altijd moeilijk. Het is naa mijn oordeel slechts in principiële kwei fles gerechtvaardigd". Macmillan schreef nog over de te voeren financiële politiek: „Dit Is geen kwestie van populariteit. Wij zijn nooit teruggedeinsd voor onpo pulaire maatregelen. Dit is een zaak van gezond oordeel. Ik moet hieraan toevoegen, dat uw aftreden op dit ogenblik de belangen, welke wij allen getracht hebben te behartigen niet kan helpen bevorderen én misschien zal schaden." Met Thorneycroft is afgetreden de staatssecretaris voor economische zaken van het ministerie van financiën, Nigel Birch. Heatcoat Amory, tot dusver minister van landbouw, is benoemd tot opvolgei van Thorneycroft. Hij legde onmiddellijk een verklaring af, waarin hij de financiële koers van de regering uitstippelde. Hij verzekerde, dat de economische politiek gericht blijft op versterking van het pond sterling en een vast prijspeil. John Hare. de staatssecretaris van oorlog, is Amory opgevolgd als minister van landbouw. Dg leider van de Labourpartij, Hugh Gaitskell, heeft vanmorgen verklaard, dai uit het aftreden van Thorneycroft blijkt, dat de regering-Macmillan op vallen staat. Hij eiste, dat de regering zou af treden. waardoor algemene verkiezingen mogelijk worden. Premier Macmillan is vanmorgen met jn vrouw de reis. van vijf weken door het Gemenebest begonnen. De minister binnenlandse zaken, Richard Butler, aarnemend premier. overgangstijd konden de ministers het ook al niet eens worden. Frankrijk heeft nog voorgesteld de keus over te laten aan een commissie uit de Algemene Vergadering van de E.E.G., die bij meerderheid van stemmen kan beslis sen. Volgens het verdrag moeten de be sluiten van de minister unaniem zijn. Op het ogenblik ziet het er niet naar uit, dat vandaag deze unanimiteit bereikt wordt (Advertentie) CRATIS KOOPUUR MAANDAG VOOR KATWIJK EN NOORDWWK van 9—9.30 uur (stempel 1) cn van 1.302 uur (stempel B) VOOR LEIDEN EN RIJNSBURG van 1.30—2 uur (stempel B) ELKE DAG 1 UUR GRATIS KOPEN KOOP U RIJK i de na bijheid van Colchester in Essex (Engeland) is gisteren het negentien jarige Voorburgse meisje Mary Kriek levenloos aangetroffen onder een struik. Zij bleek te zijn vermoord. Scotland Yard is een uitgebreid on derzoek naar de moordenaar begon nen. die het meisje zware hoofdwon den heeft toegebracht Mary wa6 nog maar een kleine maand In Engeland, waar zij als hulp in de huis houding werkte bij de Engelse familie French op Bullbanks Farm te Eagle Ash Green. Zij is een van de twee dochters van de 54-jarige landmeter A. Kriek de Van de Waterineelaan 116 te Voorburg, die werkzaam is bii de P T T. Zii bezocht de MULO cn was daarna werkzaam een kantoor Om haar Engels te perfectio neren ging zij evenals vroeger haar 23-jarige zuster Willy Kriek, die ander half Jaar in Colchester werkte naar Essex, waar zij het blijkens haar corres pondentie met vriendinnen in Nederland zoed naar haar Het afgelopen weekeinde bracht Marv ioor in Londen met een' Duits vi Hnnctje, dat eveneens in de buurt Colchester Ln een huishouding werkt Samen namen zij in Colchester zondag avond de bus naar Eagle Ash Green. Vlak nog| bij haar boerderij staple Mary uit. het vriendinnetje reed enkele halten door. Mary's werkgeefster hoorde de busston- en en vermoedde, toen Marv niet in de oonkamer verscheen, dat zü was bin nengekomen en regelrecht naar haar kamer was gegaan. Gistermorgen wilde ij het meisje wekken cn ontdekte dat haar bed onbeslapen was Onmiddellük .rschuwde zij de politie, die op onder zoek uitging. Niet de politie, maar een landarbeider vond het lijk van het meisie in de struiken langs een landweg. 16 kilo meter van de boerderij af Haar schedel was met een hard voorwerp ingeslagen Haar weekend-Us werd slechts vermist. Weer overval op pompstation bij Haarlemmermeer Drie nog onbekende daders van naar schatting ongeveer 25 jaar hebben in de afgelopen nacht omstreeks half twee een overval gepleegd op het benzinepomp- station van de Esso aan de rijksweg Am sterdam-Den Haag onder dc gemeente Haarlemmermeer. De 43-jarige pompbediende H Tuin ul Atalsmeer, die zich alleen in het kantoor bevond en die door de drie mannen in het aan de achterkant van het gebouwtje gelegen toilet werd geduwd, beeft ver klaard dat zij in een blauwe Vauxhall voor het station arlveerden. Inmiddels is gebleken, dat een blauwe Vauxhall in de afgelopen nacht ln Den Haag is gestolen en aangenomen wordt, dat de deiven van de auto en de daders van de overval dezelfde zijn. Gezien de vele overvallen op pompsta tions waren er ook in dit Essostation enige voorzorgsmaatregelen getroffen, maar opnieuw is gebleken, dat een afdoende beveiliging moeilijk te verkrijgen is. Wel had de pompbediende zijn kantoortje af gesloten, maar om half twee vannacht tikte een van de drie mannen op do ruit en vroeg om benzine In het kantoor bevindt zich een knop. die aan een sirene is verbonden, maar da bediende kreeg geen kans die knop in te drukken, omdat hij buiten bij de pomp pas werd bedreigd „Kijk eerst maar even de remolie na", zei de man, die tegen het raam getikt had en tegelijkertijd ontwaarde de bediende, die naar buiten was gekomen, een passa gier „Van remolie heb ik geen verstand." zei hij nog, maar voor hij verder nog ieu had kunne ndoen, stond er plotseling een derde man vlak achter hem, die hij nog niet had opgemerkt en die drukte hem iets ln zijn rug, terwijl hij dreigend zei: „han den omhoog". Dat deed de pompbediende dan ook maar en hij'liet zich naar het toilet bren gen. De deur sloeg toe en de mannen re den enkele ogenblikken later snel met de auto weg. Uit de kas van hel kantoortje hadden ze het aanwezige geld weggegrist: ongeveer f 350, Toedracht Scotland Yard neemt aan, dat 't meisje nadat zij uit de bus stapte, ls aangespro ken door haar moordenaar, die haar ver moedelijk in een auto heeft willen lok ken. Waarschijnlijk heeft Mary niet ge reageerd en heeft de moordenaar daarna geweld gebruikt en haar meegenomen. De oudere van Mary in Voorburg wer den gisteravond om half zeven door de Voorburgse politie van het gebeurde op de hoogte gesteld, die op haar beurt door Interpol was ingelicht. Vandaag heeft de openbare lijkschouwing plaats gehad en geconcludeerd werd, dat het meisje is overleden door onnatuurlijke oorzaak. Er is niets officieel meegedeeld over het verband dat deze moord zou hebben met de verdwijning van twee andere Engelse meisjes, van wie er een eveneens het laatst bij een bushalte is gezien Voorts zün in de buurt van Birkenhead gisteren meisjeskleren gevonden, waarop men in een nabijgelegen meer ls gaan dreggen De ouders van Mary hebben nog niet beslist of het stoffelijk overschot naar Nederland zal worden overgebracht. Het •taal nu nog ter beschikking vai Justitie. BLIKGROENTEN <4^ AFINEMEISOE lT'IND De Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke bewolking me4 vooral aan- a vankelijk enkele regen-, na- (f (el- of sneeuwbuien. Verder f cf' ifnemende wind uu noorde- 'Üke richtingen Kouder. net in het noordoosten vaa het land plaatselijk lichte vorst. (Opge maakte om 11.15 uur). Woensdag 8 januari: zon op 08.47 uur, onder 16.47 uur Maan op 20.45 uur, onder 09.49 uur. HOOGWATER SCHEVENINGEN 8 Januari 4.43 v. m. cn 4 56 a.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 1