Wie zal de moeten heer Tilanu: opvolgen Schiet bestedingsbeperking 1111 over baar doel heen? Economische crisis in de zuivelwereld Hoog investeringsniveau een eerste vereiste Luchtbrug Voor Nieuw-Guinea was liet jaar bevredigend GROOT PROBLEEM VOOR DE C.H.U. H -ESWWSEfflHn Scheepskamelen in het Pampus DONDERDAG 2 JANUARI 1958 Zorgeli jke nieuw jaarsredevoeringen 0j> verkeerde front Het Westen is reeds luren bezio zich politiek ie concentreren ov het verkeerde front, een front waarop eigenlijk niemand oorlog durft te voeren. De „partomame" Dulles verhindert hem te zien welke :ten de Sowjetunie maakt op econo misch. sociaal en ideologi t het i Azië. Het i dat ige Europese landen (zoals Frank rijk) zichzelf al hebben uitgeschakeld in deze wedloop met Moskou. De kansen van het rijke Amerika zijn echter zeer groot geweest en men moet hopen, dat zij het worden. Maar het onderstrepen van ;mi!itaire prestaties, die van Aziatische landen worden verwacht, heeft tot groeien de. impopulariteit geleid van de V.S. In minderontwikkelde gebieden bestaan gedu chte sociaal-revolutionaire spannin- veelal door het ontbreken van een eigen sterke bourgeoisie. De leuze der nationalisatie van buitenlands bezit moge economisch een ongunstige terugslag bren gen, zij biedt een schijn-bevrediging can i's die op drift zün geraakt en die zonder communistisch te zijn) menen in het Sowjetblok een pleitbezorger te vin den. Wil men Azië niet defaitistisch af schrijven, dan moeten investeringen en hulpverlening een inheemse burgerij hel pen opbouwen en de interne kracht der „jonge naties'" versterken. Het zou van onschatbare betekenis zijn, als een deel der fantastische defensiesommen voor dit doel worden gebruikt. Juist daarom zou beperking der bewapening nuttig zijn. (Alg. Handelsbladj Nog een kans De onzekerheid van de toekomst is uaalc oorzaak van, dat men zich vastklan aan de zekerheid van het heden. Veel de ongerustheid rond de Euro daaruit te verklaren. Het is alleen maar zo triest, dat nvut als zekerheid wordt aange zien in feite vrij onzeker is. Europa, dat nog een halve eeuw geleden het hart was van de wereldeconomie, is zijn toppositie kwijtgeraakt en dreigt steeds verder ach terop te raken bij de twee grote wereld machten. Het wordt steeds meer de ver baasde toeschouwer, die ziet hoe anderen Spoetniks en raketten het luchtruim in- süngeren. terwijl hijzelf uit onmacht niets kan doen. Onmacht, omdat h\j niet tijdig al zijn krachten bundelde. Nieuwjaarsdag 1958 is de dag, waarop Europa opnieuv zijn kans krijgt. Jammer genoeg is het noi maar een kleine groep van zes landen maar de gemeenschap staat open en za de grote zorg van de zes moeten zijn dii openheid te handhaven. Euromarkt ei Euratoom gaan nu draaien. Zij zullen het oude werelddeel niet op slag en sprong welvaart en. voorspoed brengen. E veel pijn komen van noodzakelijke passingen, alle zes landen zullen die pijn in hun economie gaan voelen en het zal vaak moeite kosten om door tijdelijke tegenslagen heen het grote einddoel scherp in de gaten te houden De grote ki I Europa zich geschapen heeft, mag het zich I echter niet laten ontgaan. ID e Volkskrant) Gouverneur van Malta naar Londen De Britse gouverneur van Malta, sir Robert Laycock, is per vliegtuig naar I Londen vertrokken om overleg te plegen met de minister van koloniën over de beslissing van het parlement van Malta, i dat de banden met Engeland wenst door te snijden zolang Engeland geen garantie Beeft, dat ontslagen werknemers nieuwo arbeid verschaft zal worden Afro-Aziatische zetel in Kairo De conferentie van de Afro-Aziatischa volken heeft besloten een permanent cretariaat in Kairo te vestigen. De cretaris-generaal zal een Egyptenaar bijgestaan door tien secretarissen o.a. de Sowjetunie en Indonesië. Voorts is een broederSchapsraad ge sticht. Elk der landen heeft hierin afgevaardigde. Op 4 januari komt de raad voor het eerst in Kairo b DE ECONOMISCHE TOESTAND dwingt tot de noodzaak in de komende maanden nauwlettend toe te zien, dat de toch als tijdelijk bedoelde afremming niet over haar doel heenschiet. De vraag kan zelfs gesteld worden nu 1958 reeds met een gedeeltelijke ontspannen, maar ook met een min of meer onzekere toestand begint, of de politiek van beperkende maatregelen reeds als voltooid moet worden beschouwd. Aldus gaf de heer T. J. Twijnstra vanmiddag zijn visie weer in zijn nieuwjaarsrede, die hij voor de radio hield. „Voor 1958 blijve de politiek erop gericht", zo besloot de voor zitter van het Verbond van Neder landse werkgevers zijn rede, „de vaart erin te houden" Want al lijkt hierin een innerlijke te genspraak te zijn besloten, zei de heer Twijnstra. het doefl van de beperkende maatregelen is juist om de steeds nood zakelijke expansie van onze volkshuis vesting voortgang te doen vinden en te waarborgen. Vooral nu de grote Europese markt enerzijds een groot afzetgebied belooft voor onze produkten, staat aan de andere kant het feit. dat .wij zullen moeten con curreren tegen oude. gevestigde indus trieën. Een concurrentiekracht eist mo dernisering. rationalisering en dus in vestering. De heer Twijnstra was van mening dat de druk van alle bestedings beperking. waar ook aangevat, toch te rugvalt od de schouders van het bedriifs- Een bijzondere onzekerheid voor ons land is gelegen in de recente gebeurto- met een schoksgewijze teruggang re kening zal moeten worden gehouden, waaruit maar al- te gemakkelijk een oconomisehe crisis kan ontstaan Finaciering zorgelijk De voorzitter van de Amsterdamse Ka ler van koophandel, mr. D. A. Delprat, rees op het grote belang van een hoog ïvesteringsniveau. Onze economische I toestand staat en valt daarmee. Mr. Del- prat vreesde dat zelfs bij een herstel van venwicht tussen middelen en beste dingen in 1958 de financieringsmiddelen tekort zullen schieten om een zodanige expansie mogelijk te maken al6 het be houd van de welvaart in ons land vereist 'gelijke woorden sprak mr. Delprat vooral naar aanleiding van de gebeurte- ii in Indonesië Hij zei: „Deze ge- enisscn werpen een donkere scha- thans zullen wij d ten Wij zullen r betenheid nieuv W erkge^egenhe'd Verder meende de heer Twijnstra. dat het afnemen van de werkge legenheid geen reden voor veront rusting is. Immers tot dusverre is de gemiddelde werkloosheid geble et var. ven ^enet^en gemiddelde, dat in rkt ia I overeenstemming met het uitgestip- oelde beleid verwacht kan worden. Minder optimistisch over de werk gelegenheid liet de voorzitter van de Kamer v. koophandel voor de Zeeuw se eilanden, de heer C. A. Kamme- raad zich uit.„Hoewel nog niet ver ontrustend verminderd," zei hij in zijn nieuwjaarsrede, „begint de werkge legenheid, ook in ons diistriot, steeds meer af te brokkelen. Over het ge hele jaar genomen is de arbeidsreser ve met 25 pet. toegenomen. Over het verdere verloop ben ik niet gerust En hij vervolgde: „Er zal veel van afhangen of een meer geleidelijke aan passing mogelijk zal zijn. dan wel of (Vervolg van pagina 1) moet Indonesië met deze wapens doen? vraagt het blad. Er bestaat g< ging van buiten. Het komt oi nisch voor wapens te leven Indonesische machthebbers om andere Indonesiërs te verhinderen hun onafhanke lijkheid tot stand te brengen. Japan en China profiteren De onafhankelijke Times of Indonesia waarschuwt, dat Indonesië buiten de vang armen van de Japanse inktvis moe en dat de Japanners in Indonei staat binnen de staat moeten v< Te Nieuw Deli schrijft de Times of India, dat de openbare mening in Indo nesië bevreesd is, dat de Chinezen plaats van de Nederlanders zullen nemen. Tevens wijst het blad op de toe nemende communistische invloed land en dat de Indonesische de Chinezen zullen steuner Jean Monnet zal 10 januari naar Wash ington vertrekken om te onderhandelen over een dollarlening voor Frankrijk Voor 1958 zal een bedrag van 400 miljoen dollar nodig zijn. Bovendien zal Monne'. zeker trachten een overeenkomst te be reiken waardoor Frankrijk uitstel krijgt van de aflossing van de na-oorlogse lenin. gen van Amerika. wcest. aldus de minister var zee. mr. G. Ph. Helders, ii toespraak. Er is een onmi gestage vooruitgang te bespi ontwikkeling, ofschoon uiter lei opzicht nog veel te wens Wat de band met de Rijksdelen Overzee in het algemeen betreft meende minister Helders in Nederland duidelijke tekenen te kunnen bespeuren van grotere belang stelling. i Nederlands redigend ge- i een radio- uren in deze lard in aller- en overblijft. Ook de gevolmachtigd minister Suriname, mr. dr. R. H. Pos, heeft de radio gesproken over de samenwerking tussen Nederland. Suriname en de Neder landse Antillen. Deze krijgt volgens dr Pos door een reeks van beslissingen in concrete gevallen geleidelijk haai en wezenlijke inhoud Tienjarenplan Suriname, dat voorging met het opdoen van ervaring in de hantering van de par lementaire regeringsvorm, heeft de uit voering van het tienjarenplan krachtig voortgezet. Dr. Pos herinnerde in verband hiern aan «le tussen de Surinaamse regering een dochtermaatschappij van de Alumi nium Company of America bereikte eenstemming over het Brokopondoprojeet Indien de Staten van Surinam deze voor gelegde ontwerpovereenkomst goedkeu ren, zal met de bouw van de stuwdam uiterlijk in 1960 worden begonnen. „Het nieuwe jaar begint met het heugend uitzicht op het bezoek, van Koninklijke Hoogheid prinses Beatrix Dit bezoek zal een nieuw relief geven a; gebondenheid onder de Kroon Oranje", zo besloot dr. Po«. ruitzichten voor in het Amstcrdai zullen diep ingrijpen r onze stad. Zo be- Het nieuwe vulkanische eiland, dat in oktober boven de zeespiegel verrees in de buurt van de Azoren en dat later weer verdween toen de asstroom van de twee kraters wegvloeide onder de oppervlakte, begint nu toch weer meer vorm te krijgen door de lavastroom die de laatste weken voortdurend van de vulkaan is neergestroomd. Het nieuwe eilandje was ontstaan door uitbarstingen van een vulkaan op het eiland Fyal. De weinige huizen op dit moedereiland zijn er heel slecht aan toe, ook al door de zware regenval, die de laatste dagen deze streek heeft geteisterd. DA AT de heer H. W. Tilanus binnen de Christelijk-Historische Unie een unieke plaats inneemt, behoeft geen nadere bewijsvoering. Het is °en waarheid, gebleken in velerlei situaties een feit, dat de laatste tijd weer duidelijk aan het dag licht treedt, nu deze algemeen ge achte parlementariër heeft bekend gemaakt, dat hij zich op de algemene vergadering van 1 maart niet meer herkiesbaar zal stellen voor het hoofdbestuur. Aangenomen mag .vorden, dat de 73-jarige politicus, die reeds vanaf 1922 zitting heeft in de Tweede Kamer, het voorzitter schap van de C.H.-fractie tot 1960 zal willen continueren niet alzo echter dat van de Unie zelf. Daar mee komt de C.H.U. te staan vooi een leegte, die moeilijk te vullen zal zijn. Bij de vraag naar de op volger worden nl. wel tal van namen genoemd, doch van een eensgezind antwoord is geen sprake. Naast de heer Tilanus staat momenteel ken nelijk niemand, die zozeer als hij de aangewezen persoon moeten worden geacht om leiding te geven aan de eigenaardige constructie, die C.H.U. nu eenmaal is. Insiders weten te vertellen, dat W. F. Schokking, de vroegere minister van oorlog, destijds beschouwd werd als 'de man, die na de heer Tilanus het Unie- roer in handen zou krijgen. Door zijn lid maatschap van de Raad van State is deze echter uitgeschakeld voor partij-politieke functies. In ieder geval liggen de stukken zó. dat van een logische doorschuiving sprake is. Niet in het hoofdbestuur niet in de Unie. De plaats van wijlen prof De Zwaan als vice-voorzitter is enkele maanden geleden toegekend aan de heer C. J. van Mastrigt. Het lijkt echter uit gesloten, dat deze naast het vice-voorzit- terschap van het Christelijk Nationaal Vakverbond en zijn drukke bezigheden als Kamerlid ook nog het voorzitterschap de C.H.U. zou kunnen vervullen. Aan zijn kwaliteiten daartoe behoeft niet te den getwijfeld, doch zelfs voor een harde werker als de heer Van Mastrigt de combinatie van drie dergelijke functie» té veel van het goede zijn. Het best ingewerkt is ongetwijfeld de huidige secretaris mr H K. J. Beernink. gemeente-secretaris van Rijswijk (Z.-H.) en lid van de Tweede Kamer. Ok deze I bereid zal zijn een overstap le n< naar de voorzitterszetel, is echter staat de Unieraad binnenkort voor noeilijke keuze. Want het is dit or- dat uit de leden en adviseurs van het hoofdbestuur de voorzitter kiest. Daar in verdient de kandidaatstelling voor het oofdbestuur (sluitingstermijn 18 januari) ditmaal de bijzondere'belangstelling van de C.H. Kiesverenigingen. Op de komende algemene vergadering krijgt de Unie im- nog een laatste kans om enkele be kwame mensen toe te voegen aan de rij hen. uit wie de topfunctionarissen ge kozen moeten worden. We schrijven daarbij meervoud, omdat er rekening mee gehouden dient te wor den, dat in de tegenwoordige functie verdeling enkele wijzigingen aangebracht kunnen worden, zodat het niet alléén om kandidaten voor het presidium gaat. Intussen: de keuze van de voorzitter blijft het belangrijkst. Niet in het minst omdat het voortbestaan van de Unie hier- gemoeid is. jzien het belang van persoon en werk de Unie naar onze stellige overtui ging te breken met de gebruikelijke centratie van vele beleidszaken op één man. Dat kon de heer Tilanus volbrengen, voor zijn opvolger wie dit ook wordt zou het een niet te vervullen opdracht betekenen. Het is in deze tijd. vol uiterst gecompliceerde vragen, bijna een misdaad munt op alle terreinen, waarop een partij voorzitter bekwaam heeft te zijn. De meest aannemelijke oplossing lijkt ons daarom een presidium van drie, weten: een voorzitter met twee vice-vo zitters, die wezenlijk delen in de verant woordelijkheid. Zo ontstaat de mogelijk heid om een theoloog, een politicus en een organisator aan te trekken! Menigeen zal menen, dat we hiermee achter de A.R.P. aanlopen, die na^I aftreden van dr. J. Schouten immers is overgegaan tot een presidium van personen. Dit is echter beslist niet geval. Toen de Unieraad in '52 van start ging. is reeds een suggestie in bedoelde richting gedaan door niemand minder dan prof. Th. L. Haitjema. Er is destijds echter niet de aandacht aan besteed, die het voorstel verdiende Mede waarschijnlijk om zelfs maar de schijn te vermijden van een manoeuvre tegen de heer Tilanus, die toen herkozen Nu de Unie het plan opnieuw naar voren te Nog vallen tegen-argumenten luisteren, die veelal uitmonden in de hoofdgedachte, dat ven zo veelhoofdig presidium een goed bestuui Ijjken. Eerlijk gezegd is hi lijk zulks politieke Unie noemt. Aannemende dat deze duiding staat in de werkelijkheid der houdingen, lijkt het ons temei lenswaardig ter ook ljl(jk te gi be- >rganisatie. die zich be' het pi ichtig ■de karak- icnstelling het sal in de sai lidium. En heui rel gaan! A. J. VAN DULST. Clandestiene melkverkoop (Van onze sociaal-economisch» redactie) ET PRODUKTSCHAP voor zui- iclkcommissie nader cijfer- »rden. Ver- rig bezig gehouden met de klan- destiene verkoop van volle melk door veehouders rechtstreeks aan de consument. Deze verkoop heeft de laatste tijd een steeds grotere vorn> aangenomen. Volgens de consuinpt van het produktschap dii materiaal verzameld te scherping van het toezicht cn het treffen van maatregelen tegen overtredingen wordt noodzakelijk geacht. De belangrijkste reden tot de clande stiene verkoop, die in alle provinciën voorkomt, is van financiële aard. Boven dien wordt daarbij ook nog wel gemani puleerd met het vetgehalte. Gemiddeld wordt de clandestiene melk verkocht voor I cent per Eter. Op het ogenblik wordt tegen de clan destiene verkoop alleen opgetreden, wan- gefundeerde klachten worden inge diend bij de algemene inspectiedienst. Gedurende de eerste acht maanden van dit jaar werden 196 onderzoeken Inge steld. waarbij in 41 gevallen proces vee- baal werd opgemaakt. Door de clandestiene verkoop worden zowel melkinrichtingen als slijters en bezorgers benadeeld. Bovendien worden bepaalde heffingen voor het zuivelfonds ontdoken. De venvachtig bestaat, dat het produktschap krachtiger maatregelen zal ;men tegen deze clandestiene verkoop- In zijn nieuwjaarsrede deelde de voor zitter van het produktschap ir. B. van Dam vandaag mede. dat dc standaardisa- an de melk over enkele weken ook in Zeeland en op Goeree-Overflaklcee zal worden doorgevoerd, zodat dan ook hier de levering van melk aan de standaar- disatiebedrijven verplicht zal zijn. a aanzien van het' probleem van het melkvetoverschot heeft een breedopge- commissie een rapport uitgebracht. d3t thans eerst door de organisaties wordt besproken en daarna door het produkt- chap in discussie zal worden genomen Pessimistisch Over de economische resultaten op zuivelgebied gedurende 1957 liet dc heer a Dam zich zeer pessimistisch uil. De tprijzeu stegen. De opbrengslprijzen daalden over het algemeen. De hoeveel heid afgeleverde melk steeg met bijna procent. De hoge melkproduktie kwam lot uiting in de produktiecjjfera >or kaas, boter en melkpoeder. Ook de buitenlandse prod-uktie steeg, zodat de afzei aanzienlijk moeilijker was. De afzet van magere melkpoeder kwam zelfs geheel tot stilstand. In de eerste helft van 1957 steeg het melkverbruik vergeleken bij 1956 met één procent, maar rekening houdend met de bevolkingsaan was liep het verbruik per hoofd terug Na de prijsverhoging van 1 juli daalde het verbruik van melk en meikprodukten met 3 pot. De lieer Van Dam sprak het vertrouwen uit. dat de minister het ver zoek van hel Landbouwschap de verre- kenprijs te verhogen, niet zal inwilligen. Van de 91-000 ton boter kon 42.000 ton in het binnenland geplaatst worden, maar de gemiddelde voor de boter gemaakte prijs was ƒ3.15 per kg. dit is 75 cent min der dan in 1956. De kaasproduktie steeg met bijna 10.000 .n. maar de export naar West-Duitsland. Engeland en Egypte daalde. De voorzitter van het produkt schap achtte het niet te boud om thans te spreken van een crisis in de zuivel. In de nabije toekomst zal ernstig beraad nodig zijn. Conclusie Britse jury Oorzaak treinramp: grove nalatigheid De Britse ..Coroner's jury'drie zich moest uitspreken over de treinramp bij Londen, waarbij op de vierdle december negentig mensen om het leven kwamen, heeft haar uitspraak aldus geformuleerd: „dood door toevwl als gevolg van grove nalatigheid". De toevoeging „grove na latigheid" werd door de Coroner echter geschrapt, omdat de jury niet over de schuld dienit te oordelen, doch ricchta over opzet o< toevai die te* de dood van de slachtoffers heeft geleid. Hij toonde echter begrip voor de verontwaardigde gevoelens van de jury. De behandeling van de kwestie voor de rechtbank is dinsdag afgesloten met het verhoor van die machinist vain de trein drie de botsing veroorzaakte. De man ver klaarde het onveilig signaal niet tc heb ben gezien. Toen zijn stoker hem erop wees. remde hij uït alile macht, maar te Als een gebroken man, ondersteund door,een vriend, arriveerde de Britse machinist William Trew in Londen om te getuigen in het onderzoek naar de treinramp, die 'op 4 december het leven kostte aan negentig mensen. Het u>as de eerste maal dat h\j weer in de trein zat na die mistige dag waarop het on geluk gebeurde. bouclé VV TE BEGINNEN op de eerste werkdag van het nieui de oude vaderlandse groet „veel heil en zegen". jaar graag met ^ant we vinden groet. Naar schatting hebben wc hem op nieuwjaarsdag meer dan honderd keren uitgesproken. Meer dan honderd keren hebben we, geloven we, handen geschud en meer dan honderd keren geluisterd naar al het goede, dat ons in antwoord op onze groet werd toegewenst. Veel heil en zegen. De eerste die ons op nieuwjaarsdag daarmee verraste was onze neef, de zeeman. Hij helde ons op van volle zee uit. Met zijn schip, een van de grote tankers, die maanden en maanden achtereen ruste loos over de zeeën zwerven, was hij, zo vertelde hij ons, ter hoogte van de Zeeuwse eilanden cn in de loop van de morgen zou hij in Rotterdam binnenlopen, maar nauwelijks twaalf uur daarna zou hij weer het ruime sop kiezen. VAREN i het leven Van een zeeman. Altijd maar varen, varen, haven naar de andere. Altijd naar het land achter de horizon. Zelden thuis op hoogtijdagen. Altijd op feestdagen met vreemden. Zelden met eigen. En we dachten aan dc slepers van Leen Smit uit Maassluis, die op de grens van oud en nieuw ergens op de lange deining tegen 1120) In het ljs.el de Zandgronden aan Zeedijk en het Muide. de Waterland' .rginglooshrid. Volk.» Me» Bakkf tel uitgev beladen Oost-I der» mogelyk was de ondiepK teren. Twee drjjfkasten, ter van een «chip aangebracht, wer gepompt, waardoor de koopvaardij»» pen omhoog rezen en in staat wa os er de Pamputbank naar het IJ Da» Et behulp s cheepskami .•el «rheper tal wel (Nadruk («rboden elkaar hadden gezegd: veel heil en zegen. Aan kapitein L. Westdijk Sr. van de Zwar te Zee die bezig is met een job op de Atlantische Oceaan. Aan kapitein A. van Dorp die met de Clyde op 31 december middernacht bij Cuba lag en aan kapitein Poot van de Oostzee en aan de beman ningen van alle schepen van Leen Smit, die oudejaarsavond hebben gevierd in het vooronder. FINLAND We hebben deze dagen veel aan de zee en aan hen die haar bevaren gedacht. Op oudejaarsmiddag kwamen we heel toe vallig in contact met de heer J. H. Veu- ling uit Kotka. dat in Finland ligt Met hem hebben we ons laatste kopje koffie in 1957 gedronken en intussen geluisterd naar het verhaal dat hij ons vertelde. Hij zei: Ik ben zeeman op de kustvaart en ik woon In Kotka. Dit jaar voor het eerst ben ik met de Kerstdagpn thuis geweest. Drie dagen had ik nodig om er te komen. Ik was zes dagen bij mijn vrouw en nu ben ik al weer drie dagen onderweg naar mijn schip. Vannacht maak ik de over steek naar Londen waar mijn schip ligt GRONINGEN Hij vertelde: Ik kom oorspronkelijk uit Groningen. Toen ik 15 Jaar was maakte ik mijn eerste reis. Dat was van Delfzijl naar Hamburg. Ik was toen kok-lichtma troos en ik verdiende tien gulden per maand. In die jaren sliep ik boven de verfpotten: nu ben ik stuurman. Op een van mijn reizen naar Finland leerde ik mijn vrouw kennen en daar woon ik nu. Mijn maatschappij is gevestigd in Rotter dam en ik vaar op alle zeeën In de zo mermaanden vaart mijn vrouw mee. maar nu op oudejaarsavond Is ze alleen en ik ook. Straks als de klok twaalf slaat, zit ik ergens op de Noordzee. Hoelang ik dit keer wegblijf weet ik niet. CHINA Onze laatste loempia In 1957 hebben we gegeten bfl dc heer Choy T. Ch die In 1939 uit Kanton China naar Hol drijft. Chim (•Indisch We hebben hem gevraagd, hoe vroeger in China nieuwjaar werd gevierd en h(J lachte een beetje en zei: met veel eten en drinken. II(J vertelde: vroeger viel oudejaarsavond in China op een andere dag dan b(J u, maar nu is het daar ook op 31 december. Het vele eten en drinken, zei de heer Choy T. Ch zit nog in de wandspreuken die u hier ziet. want fl- long betekent niets anders dan dat u traag wordt als u hier een HJdJe hebt doorge bracht. maar vanavond eet ik thuis in Voorburg oliebollen. Ik wens u vast een gelukkig nieuwjaar zei de heer Choy T Ch en voor u heeft h(j deze wens op papier gezet: veel heil en zegen. ZWCRV6R gV i' BESTRALINGSLAMPEN ULTRA-VITALUX OE-JHERATHERM (raadpleeg Uw arts)

Nieuwe Leidsche Courant | 1958 | | pagina 5