m Beslissing over haven nog lanji niet te verwachten Met Kerstfeest liggen meeste schepen binnen Eerst moet onderzoek van de regering worden voltooid NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 24 DECEMBER 1957 Gemeenteraad van Warmond Bouwverordening; en huur eendenkooi onderwerp van discussie raad van Warmond gisteravond in openbare vergadering bijeen. Ingekomen was een brief van de Spoorwegen over verbetering van de situatie bij de spoorwegovergang. De heer Van Vliet sprak er zijn teleur stelling over uit, dat de Spoorwegen geen tijd hebben aangegeven, w binnen de noodzakelijke verbeteringen zullen worden aangebracht. B. en W.'zullen de N.S. hierover berichten. Teneinde op korte termijn te kunnen al-I voorzien in het ruimtegebrek op het gemeentehuis, worden plannen uit no*i gewerkt tot plaatsing van een noodgebouw. I Het voorste] tot wijziging van de bouw- I verordening gaf veel stof tot sprekei heer Van Vliet meende, dat de uitvoering van de verordening wel de nodige i lijkheden met zich zal brengen, vooral wat de vestiging van klein-industrie be- treft. Hij stelde voor de ontheffing var de bepalingen niet in handen te leggen van B, en W.. maar in die van de raad. De heer Willemsen vroeg, of het wel nodig is alles vast te leggen. Hij zag df verordening liever helemaal niet aange nomen, waarbij hij steun kreeg van d« heer Beugelsdijk. De voorzitte- zegde toe de zaak nog eens te zullen bezien. Meningsverschil Het voorstel betreffende de verhuui van de gemeentelijke eendenkooi lokte eveneens een langdurige discussie uit. Di financiële commlsie is tot de overtuiging gekomen, dat een huur van f 1200 per jaar niet reëel is. B. en W. en de advi- seur der gemeente zijn echter van mening. dat er geen aanleiding is de huur te ver- i hogen, gezien de vangst en de prijzen van de eenden en de kosten van de huurder om de eendenkooi in goede staat te hou- den. De heer Van Vliet meende dat vangst en prijzen niet als basis mogen dienen I voor de vaststelling van de huur. Dp basis moet zijn de rente van het geïnves teerde kapitaal. De heer Willemsen vond het vreemd, dat, waar alle huren omhocs zijn gegaan, de eendenkooi een uitzonde- vormt. Hij noemde verscheidene argumenten tot huurverhoging. De heor Weijers viel hem bil. Nadat de zaak nog eens van alle kanten 'as bekeken, nam men een voorstel van e heer Van Vliet aan. Dit hield in. de ooreestelde huur te aanvaarden onder voorwaarde, dat bjj de ingang van een volgende huurperiode een uitvoerige motivering moet worden gegeven van de L dan vast te stellen huurprijs. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden vervolgens benoemd de heren prof. dr. J. G. M. Wil- lebrands, M, M. U. Pieterse, J. A. M Luijten, J Schipper, D. A. van Beek ei C. G. M. Buters. De heer W. van de: Voet werd benoemd tot lid van de com missie van toezicht op het l.o. Het voor stel tot aankoop van gronden in het uit breidingsplan Oost werd met algemem stemmen aangenomen. In de rondvraag sprak de heer Willem sen over een aan de heer J. van Wlnsen toe te kennen schadevergoeding in band met de aankoop door de gemeente van grond, waarop de heer Van Winsen zijn bedrilf uitoefende. De heer Vergeei lichtte de kwestie toe en merkte op, dal B. en W. deze morele verplichting ten volle erkennen. Alles zal worden gedaan om tot een vergelijk te komen. slotte ging de raad in geheime zit- Steeds Vooruit 1 8-2; RTC 1—Steeds Voor uit 2 7-3 Heren: Steeds Vooruit 1BBM 1 5-5; Steeds Vooruit 2—Pit -54 2 6-4; Dol fijn 3—Steeds Vooruit 3 3-7. Doktersdienst De huisartsen te Warmond, Sassenheitx en Voorhout nemen op beide Kerstdagen hun eigen praktijk waar. Kerstwijdlngsdienst De commissie voor het jeugdwerk heef voor de verschillende jeugdverenigingen en de Jonge Kerk een kerstwijding ge houden. Na het begroetingswoord door de consulent, ds. A. van Leeuwen uil Kaag, werd een programma afgewerkt overeenkomstig de liturgie „Gij zijt ge komen als een Kind" van de C.J.M V De heer H. Vollaard vertelde de kerst legende „De kinderen van Bethlehem" Geen vergadering De C.J.M.V. houdt vanavond, evenals volgende week dinsdag geen vergadering Serenade De viering van het zilveren ambtsju bileum van dokter Walenkamp werd gis teravond ingezet met een serenade dooi de Warmondse Fanfare. De voorzitter de vereniging sprak woorden van dank en waardering tot de jubilaris. LEIDERDORP Hervormde school vierde het Kerstfeest Onder grote belangstelling van de ouders verd gisteravond in de Hervormde school aan de M. P. Spinlerlaan het Kestfeest ge vierd. De bijeenkomst was georga door de Schoolvriendenclub en de leiding berustte bij de heer W. A. Plaüsier. hoofd der school. Afgewisseld door kinder vertelden de oudste kinderen op dige wijze de geschiedenis van de geboorte Na de pauze vertelde een der ouders, de heer Lagerwerf een kerstverhaal. Kerstzang Gisteravond hebben Hervormden, Ge reformeerden en Rooms-Katholieken oc het grasveld bij de Hervormde kerk ge meenschappelijk het kerstfeest ingezo door kerstliederen te zingen en te luiste ren naar het Evangelie van het kerst- teest. De belangstelling voor deze open luchtbijeenkomst was goed. Verschillende koren verleenden medewe Evangelie werd gelezen door ds Honnef Hervormd jiredikani. ds. Dijk, Geref. pre dikant, pastoor Kouwenhoven en burge meester Van Diepeningen. Ziekcnhuisverpleging De vereniging voor ziekenhuisverple- ging LeiderdorpZoeterwoude (Hoge Rijndijk) hield de jaarvergadering Het witte Huis, De vergadering stond der voorzitterschap van de hr L. C. Snel. De kascommissie bracht gun uit. Er bleek een batig saldo I 227.56. Het kapitaal bedroeg op 1 jan. van dit jaar f 9454 De heren Snel, A Cats en C. J. Kluiters werden als bestuurs lid herkozen. Meegedeeld werd, dat ovei 1957 kan worden verwacht, dat de ont vangsten hoger zijn dan de uitgaven door verhoging van de contributie en het la gere'peil van de uitkeringen. De correspondent van ons blad, de heer Van Leeuwen is tot 3 januari afw< zig. Berichten gelieve met tot die dag rechtstreeks aan de redactie in Lelden Doktersdienst De dienst der huisartsen te Leiderdorp en Koudekerk aan den Rijn wordt op beide Kerstdagen waargenomen dokter H. A. Blaauwendraad, Hoogewaard Koudekerk aan den Rijn, telef. K 1714- 208. „Steeds vooruit' De tafeltennis-uitslagen van de afge lopen week warenr Dames: Gona 1 Clemenceau in zijn element Te Brest In zaterdag het nieuwe vlieg- Idekschilp Clemenceau van 27.000 ton te Jvvater gelaten. Het schip kan een eskader jstraaljagers, een eskader bommemver- i eskader anti-duikboten-vlieg- i boord hebben. Ongeveer 30 "°j (helt onder een hoek van ongeveer acht (graden. De vliegtuigen worden gelan- etl |ceerd met twee atoom-katapulten van I (Brits type. De bemanning is ongeveer i2.000 koppen sterk. Een tweede vliegdek- 'schip van hetzelfde type Is in aanbouw- Zuicl-Slavië wil zichzelf redden Zuid-Slavlë zal geen militaire hulp aai landere landen vragen, nu het heeft af- lïezien van de Amerikaanse, hoeft minis ter van defensie Ivan Gosnjak. in het jparlement medegedeeld. Hij dankte Amerika voor de verleende hulp; door de normalisatie van de betrek kingen met Rusland en de andere Oost- ai leuropese landen is er echter geen aan- leiding meer langer deze hulp te aanvaar- Wen. Het leger zal uitgerust worden door* bankopen in het buitenland. Men wil ivoorts de produktie van buitenlandse tij 'vliegtuigen ln licentie ter hand nemen. J De militaire uitgaven zijn voor 1958 'begroot op ruim twee miljard gulden. .circa een kwart miljard gulden meer dan 'j l*n 1957- Dit bedrag is niet voldoende, maar het maximum dat uitgetrokken kan worden, VISSERIJGOLFJES I~AE AFGELOPEN DAGEN en dan vooral tegen het weekeinde hebben de weinige trawlers die nog oir de Noord vissen, te kampen gehad met itormweer. Er kon toch worden gevist op de Vikingbank en de vangsten per etmaal waren zelfs iets beter dan eind vorige week: 150 tot 120 man den schelvis en koolvis. Zaterdag liepen de vangsten van 120 tot 80 man den schelvis en koolvis. De trawler Job Gouda deed vier trekken voor 100 manden, de trawler Emma meldde een trek van 20 manden schelvis en de Vios I een trek van 20 manden schelvis en koolvis. De loggers en kotters bij de Pitt-boei vingen 150 tot 100 kg tong per etmaal en daarbij 6 of 7 mandjes schol en 2 manden tarbot. De loggers die nog in het Kanaal visten, hadden dagresultaten van 60 tot 20 kantjes gezouten haring.. Aan de IJmuldense maandagmarkt wa liefst acht trawlers en trawl resent en voorts uiteraard d< De Kw 74 van de rede-rij Kennemerland voerde van een 'reis van vier weken loggers present en voorts uiteraard d»j 450 kantjes en 300 kisten verse haring logger- en kottervloot van de visgronden I aar.. Deze vangst werd nog met de vleet bij de kust. Deze loggers en kotters zorg- scheep gehaald, den voor 1100 kisten schol en 30.000 ka tong. De t-otale aanvoer was 6500 kisten, waaronder 2400 verse haring- 200 m. kreel, 1100.schelvis en radio, 250 g-ul koolvis, 450 wijting en 150 diversen. De trawler Allanwater. die op 12 d- cember uit IJmuiden vertrok, loste 3; kisten schelvis, 65 radla, 130 koolvis, 85 wijting, 115 makreel, 20 verse haring. 130 6buiks stijve kabeljauwen; de trawler Postboy, die naar Zee ging op 10 decem ber, 240 kisten schelvis, 220 wijting, 40 koolvis, 20 verse haring, 40 makreel, 70 radio, 20 stuks stijve kabeljauwen; de VI 153, die ter visserij vertrok op 11 decem ber, 190 ki6ten schelvis. 100 wijting. 40 open wijting, 20 diversen, 15 stuks sty- kabeljauwen; de Sch 153 Onderneming IV 190 kisten schelvis, 40 kabeljauw gul, 5 wijting, 120 makreel. 5 diversen Kw 80 die zeewaarts ging op 3 decemt 175 kisten verse haring; de Kw 135 Em- Wilhelmina, ter visserij gegaan op december, 850 kisten haring en 20 dive de Claesje, vertrokken op 9 decem ber. 750 kisten verse haring; de Kw 153 Francina, van 2 december 850 kisten i Brand in Hilversum Vijfjarige gered door buurjongen Een Hilversumse jongeman van acht- jtien jaar heeft zaterdag het vijfjarig (zoontje van de overburen uit hun bran- jdende huis gered. De ouders waren kran- I |t<n aan het bezorgen. In de woonkamer ihingen kleren te drogen op een stoel, vlak ivoor de brandende haard. Deze vatten Mam en vrij snel greep het vuur in de |kamer om zich heen. i Buren ontdekten de brand en sloegen (•larm. De 18-jarige Henny van den Broek pacht direct aan het kind, dat nog in het j krandende huis moest zijn. Hij drong bin nen via de luifel boven de voordeur en door een ruit stuk te slaan. Vervolgens zedde hij de 5-jarige Wlm Houthuijzen üe nog lag te slapen. De brandweer kon door snel ingrijpei liet vuur beperken tot de huif kamer, d' Jeheel uitbrandde. Vandaag aan de afslag Aan de dlnsdagmarkt verscheen nacht de trawler Amsterdam IJm 28. naar zee gegaan op 12 december, met kisten vis. waarbij 240 kisten sehelvti Maandag op zee Maandag werd door de trawlers on Noord en in de Ierse Zee een goede serij gemeld. De Machiel Hd 108 deed een trek van 40 manden koolvis sohelvis en de Drie Gebroeders trek van 50 manden. Het was meest kleine vis, gevangen op ?80 Noorder breedte. De visserij od de Vikinebank U afgelopen Eveneens op 58 Noorderbreedte deed de Job Gouda trekken manden vis. De dagvangsten waren van 200 tot 250 manden kleine vis. Katwijk bemant Wiron Van de trawler IJm 10 Maria Hattem. incluis schipper D Plug,, eind vorige week ontslagen ,een gevolg de slechte uitkomsten. De Wiron kotters IJm 209 en de 221, trawlen de laatste weken op de kust. Beide schepen heb ben nu een Katwljkse bemanning. Ook de Wiron II IJm 211. met een Katwiiikse bemanning zee Even langer buiten Vele loggers en kotters, die gewoon lijk zaterdag en maandag aan de afslag verschijnen, zouden pas vandaag in IJmuiden binnenlopen. Ook de Kw 10 e,. de Kw 155, die gewoonlijk zaterdags binnenlopen, gaven er de voorkeur aan deze week te markten. Gedurende de kerstdagen en de oud- en nieuwviering zullen de meeste schepen binnenliggen. De Vissershaven te IJmuiden raakt in middels overvol en er moeten al sche en naar de Harlnghaven worden ver- Haringvangers Voor de verse harLng wordt thans veel geld neergeteld. De Cornells Vrolijk, die eigen vangst van 1000 kisten verse haring en 280 kantjes haring ISOORDW1JK Kerstwijdingen In het verenigingsgebouw werd jaarlijkse kerstsamenkomst gehouden door de afdeling Noordwijk aan Zee vs Christen-vrouwenbond; De vergadering stond onder leiding van mevr. K. Duin dam-de Groot. De kerstliturgie werd :eh door. mej. P. Hazenoot en mevr Olderiks. Noordwijk Binnen vergaderde do afdeling onder leiding van mevr r> Hoogstraten-v. d. Haak. De dames Pas- schier-Terpslra en de Raad-N.cola lazen de Kerstliturgie en mej. N. Krabbendam vértelde een kerstverhaal getiteld „Do brandende fakkel" Medegedeeld werd, dat op 23 januari jor de afdeling zal spreken de heer J Vink uit Katwijk over Vincent van Gogh Mevrouw Schut besloot de drukbe zochte bijeenkomst. Expositie Vogellust Hedenavond om 8 uur wordt in de aula van de r.k. ulo aan de Van Panhuysstr >en vogelshow geopend van de vereniging Vogellust. Doktersdienst De dienst der hulsartsen wordt op beide Kerstdagen waargenomen door dokter J. D. Mulder, Nieuwe Zeeweg 69, telef. 2230 Tafeltennis-tienkamp In De Zeeleeuw wordt op tweede kerst- ag een tafeltennistienkamp gehouden LISSE Theorie en praktijk Gisteravond hield de heer Papen- drecht, leraar aan de rijkstuinbouw school, een lezing over: De theorie er de praktijk van het broeiseizoen 1957- 1958. De inleider stond achtereenvolgen* stil bij de theorie van het broeiseizoer 1957-1958. het groeiseizoen, de behande ling bij kweker en exporteur, de behan deling bij de broeien en de praktijk het broeiseizoen 1957—1958. Doktersdienst De dienst der huisartsen wordt op ste Kerstdag waargenomen door doktCr F. L. J. M. Haase jr., Hereweg 337, telef 3685, en op tweede Kerstdag door dokter H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telef. 3155. LISSE—HITJ.EGOM Zaterdagavond werd een kerstwijding gehouden voor het personeel van Va Herwaarden. Aanwezig waren ook d: A. T. W. de Kluis, hoofdlegerpredikant en mgr. H. J J. M. van Strnelen De laatste vertelde iets over het van het kerstlied Stille Nacht Dit lied werd geboren in Oostenrijk en gedicht door een rooms geestelijke Welk lied wordt meer gezongen dan dit! De heer D. J. van Herwaarden, direc teur. sprak een kerstwoord ov< tekenis van het eeuwige leven, dat niet beter ervaren kan worden dan door eer dagelijkse omgang met God, Die ons in het leven wil vasthouden als wij in hel Kerstkind. Zijn Zoon, willen geloven. Voor hem i6 niemand te slecht. Er werd veel gezongen, ook door het kinderkoor. OEGSTGEEST Kerstwijding De Christen-Vrouwenbond hield gister avond in Irene een kerstw'jöing. Vóór de pauze gebruikte men de liturgie van het hoofdbestuur. De meditatie naar aanleiding van Jesaja 11 l-*-10 werd om lijst door samenzang, Schriftlezing en declamatie. Na de pauze luisterde men met aandacht naar zang van mejuffrouw Hortensius, die op de piano werd bege- •id door mevrouw Boersma-Meijerinp tevrouw Siljee las een toepasselijk kerstverhaal voor. De avond was een goede voorbereiding op het Kerstfeest. Kaarten kerstcantate Voor de cantate In dulce jubilo van Dietrich Buxlehude, die vanavond door het kerkkoor in de Groene Kerk gezon gen wordt, is nog een beperkt aantal aan het kerkgebouw verkrijg- Doktersdlensi De dienst der huisartsen wordt op eer- e Kerstdag waargenomen door de dok- •rs F. W. N. en J. B. Hugenjioltz. Wll- ïlminapark 2 telef. 20 390; en op twee de Kerstdag door dokter E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, telef. 22030. RIINSRURG Kerstavond Gisteravond werd in de kantine van Van der Vijver voor directie en perso neel een kerstbijeenkomst gehouden. De heer C. D. v. d. Vijver las het Evange lie en een koortje, onder leiding van de heer N. Ouwersloot, zong. Mejuffrouw W. Braam declameerde en de heer Mekking uit Wassenaar las een verhaal. Allen ontvingen eeh geschenk. De heer K. Zandbergen dankte voor de wijdings- Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt ds. Monster te Gouda achter het zaaltje van de Chr. Geref. kerk voor de afdeling van de Ge ref. bond. Doktersdienst Voor zover het patiënten betreft van dokters H M. Hueting en J. Bergman Katwijk ,aan den Rijn en E. E. van c Laan te Rijnsburg, wordt de dienst der huisartsen op beide Kerstdagen waarge nomen door dokter Van der Laan. Rapen burg 1, telef. '2810. Gemeenteraad Katwijk vergaderde n GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Katwijk in openbare ver gadering bijeen. De heren A. Wassenaar en N. J. van Duyvenbode waren niet aanwezig. Dat B, en W. met een voorstel kwamen ter reoon- structie van het recreatiegebied De Pan vond waardering. Alleen de heer D. van der Marei was er tegen en stelde zichzelf en de voorzitter de vraag of het wel nodig is het gebied nog te vergroten door er ruim 7 ha bij te huren. De heren D. Nasveld en A. Pronk waren van mening B. en W. op merkzaam te moeten maken op eventueel te verwachten moeilijkheden aanzien van wildschade. De voorzitter stelde de heren gerust. De nieuwe regeling inzake het verlenen van tegemoetkomingen bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte gaf de heer Jac. van der Plas voedsel tot spreken. Spr. meende, dat vele inwoners van een dergelijke financiële egemoetkoming niet op de hoogte zijn. Hij wilde daarom, bijvoorbeeld loor middel van circulaires, de inwoners op de hoogte stellen. De vergoe ding geldt ook, wanneer men zijn getrouwde kinderen woonruimte ver schaft Het krediet voor de aanleg van een v«r- bindings weg Tadem astraat tussen Duin- n Duinstraat, werd prompt goedge vonden. De heer Haasnoot drong aan op Uniek Dr. G. W'. Overdijkink vond de ge schetste gang van zaken, als bedoeld ia- hert voorstel tot het verlenen van krediet de onderbrenging van de r.k. kleu terschool een uniek geval: de onderwijs- indeling leent aan het gemeentebestuui tvangt dan van hetzelfde gemeente bestuur gelden om te kunnen bouwen. Df ooraRter zei verheugd te zijn, dat op eze mander de mogelijkheid is gescha- en tot verbouwing en Inrichting. Het preadvies op het adres van het bestuur van Toonkunst te Lelden om subsidie toekenning, was voor dr. G. W. Overdijkink aanleiding bezwaren in te brengen. Muziekonderwijs vond spr. een belangrijk onderdeel van de culturele opvoeding van de jeugd. De heer C. van Beelcn was het mot hero eens. Zo niet mr. J. van der Plas. die het een moeilijk geval vond. Zeer terecht vond spr. het, dat In het pre advies is gewezen op de bestedings beperking. VOORHOUT Doktersdienst De huisartsen te Voorhout, Warmond Sassenheim nemen op beide Kerstda- ?n hun eigen praktijk waar. VALKENBURG SASSENHEIM Doktersdienst De huisartsen te Sassenheim, Warmond én Voorhout nemen op belde Kerstdagen hun eigen praktijk waar. VOORSCHOTEN Doktersdienst De dienst der huisartsen wordt op eer ste Kerstdag waargenomen door dokter Th. J. Thles, Leidseweg 51, telef. 2520, en op tweede Kerstdag door dokter F. W. H Swen, Veurseweg 20, telef. 2356. ZOETERMEER Dokters- en zustersdienst De dienst der huisartsen wordt op eer ste Kerstdag waargenomen door dokter J. H. N. de Bruijn, Dorpsstraat 1, telef. n op tweede Kerstdag door dokter P. Vegt^Stationsstraat 49, telef. 35; de dienst voor de kruisverenigingen wordt op bei de Kerstdagen waargenomen door zuster J. M. Th. Asperslag, Dorpsstraat 18A. telef. 510. Vriendschappelijk voetbal NOORDWIJK WON IN RIJNSBURG VAN DE GEELZWARTEN T^ERLIJK GEZEGD, hadden we een pittige wedstrijd verwacht, zaterdag op het gemeentelijk sportpark van Rijnsburg. Noordwijk, lijstaanvoer der van de 4e klasse, zou moeten bewijzen, dat het in derde klasse thuis hoort en Rijnsb. Boys in de onderste helft van de 3e klasse verkerend, kon aantonen dat het toch te goed was voor de 4e klas. Jammer genoeg is het een matige ver toning geworden, waarin beide ploegen beneden hun normale spelpeil ble- zodat van een werkelijke krachtme ting eigenlijk niet gesproken kan worden De winst kwam terecht bij de minst slechte ploeg: Noordwijk won met 12 De geelzwarten trapten af en namen invankelijk het initiatief. De Noordwijk- voorwaarteen maakten echter dra duide lijk dat hun uitvallen niet van gevaar ontbloot waren. Binnen het kwartier keek de thuisclub al tegen een 01 achterstand toen De Koning goed doorzette en keeper Heemskerk beheerst passeerde Aan de andere kant kwam linksbuiten T Zuylen tot een goed schot dat even wel door keeper Houwaart, die in een iltstekende vorm stak, op keurige wijze werd gestopt. In de 20ste minuut liepen de withemden verder uit toen linksbuiten Smit een combinatie goed afrondde: 0—2 Noordwijk nam het middenveld Ierse Zee aanvoerde, maakte 47.000. tijdlang kwamen de Rijnsburgers niet aan te pa6. Midvoor De Koning schoot tegen de staander, en een doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De laatste minuten voor rust kwamen de Boys tot wat beter spel, maar keeper Houwaart bleek voor zijn taak berekend Matig Na de rust speelde Rijnsb. Boys met de wind in de rug wat makkelijker, maar tot hoogstaand spel kwam men ook nu niet. Na 30 minuten verkleinde linksbin nen Maris met een prachtig schot de ach terstand tot 12. In de 35e minuut werd H. v. d. Gugten geblesseerd en viel uit. B. Knalt moest toen linksback gaan spe len, weigerde dit en werd door zijn aan voerder terecht het veld uitgestuurd. M van Duin kwam H. v. d. Gugten vervan gen. Met tien man verder spelend konden de geelzwarten de gelijkmaker niet meer scoren, hoewel rechtsbinnen C. Pauw daartoe wel enkele malen de kans kreeg. de Ned. Christenvrouwenbond hield in de zaal bij de Hervormde kerk een kerstwijding, waarin de liturgie werd gevolgd, die door het hoofdbestuur was opgesteld De presi dente, mevr. E. C van Kesteren-Kranen- burg, verzorgde de meditatie; andere be stuursleden lazen de liturgie en B. Barnhoorn-de Wit las een verhaal. De belangstelling voor deze avond w groot, dat de zaal eigenlijk te klein Gelukkig werd de gjede sfeer hierdoor niet verminderd. Bijzonder was wel de kerstwijding met de ouden van dagen. Ook hiervoor was d< belangstelling zeer groot. De opening ge schiedde door ds. A. Langeler, die in en kele gevoelvolle woorden het overlijden van de heer J. van dér Meer herdacht. 'Mevrouw Van der Have las het Kerst evangelie; mevrouw G. van der Zwart- Oudshoorn las een verhaal; ds. D. Lekker, kerker sloot de middag, nadat de heer ic van der Zwart sr. spontaaan de dank in de aanwezigen had overgebracht aan an, die deze middag hadden georgani- erd Geboren: Johanna Geerbruida dochter in M. Spiering en G. Poot; Adrlana Jo hanna dochter van P. A. J. de Vries en de Mooij; Leendert zoon van B. Zandbergen en M. van Duijn; Klaartje dochter van D. de Bruin en D. van der Niet. Getrouwd: R. A. de Groot en J. A. Poot. Overleden: J. van der Meer, 78 jaar, weduwnr. van D. de Groot. Cassatie in zaak krantenpuzze] De Amsterdamse rechtbank heeft gister- norgen, uitspraak doende in hoger be- oep, de hoofdredacteur van De Tele graaf. die verantwoordelijk Is voor de ln dat blad gepubliceerde puzzel „Wie weet die wint" ontslagen van rechtsvervol ging. In eerste instantie had de kanton rechter de hoofdredacteur vrijgesproken, omdat naar zijn oordeel de deelnemers aan de puzzel wel in staat zijn op de op lossing een overwegende Invloed oefenen. De officier van Justitie had echter ln hoger beroep een boete van 100 gulden geëist, omdat naar zijn mening de deel nemers geen overwegende invloed op de oplossing kunnen uitoefenen. Daarom was volgens de officier de puzzel eer overtreding van de loterijwet. Het kans element is zijns inziens gelegen ln de aard der vragen en de oplossing beruet volgens de officier op een subjectief in zicht van de puzzelredacteur. De officier zal van dit vonnis in ca* satie gaan bij de Hoge Raad. FAILLISSEMENTEN H J Don», Ae De heer L, van der Zwam meende, dat bij i-nwilligdn-g de consequenties niet zijn te overzien. Ook de heer H. Haasnooi maande tot voorzichtigheid im de subsidie politiek. De burgemeester betoogde, dat B. en W dat onderwijs beslist niet willen onder waarderen, maar het is wel een zeer on gunstig ogenblik, Het aantal subsidiever leningen moeten we nu niet uitbreiden en ln dit gevel betreft het geen verplichte onderwijsinrichitimg. Met de stem van dr. Overdijking tegen werd het preadvies aanvaard. Tot tweemaal toe hadden benoemingen plaats. Een historisch ogenblik noemde de voorzitter het feit, dat moest worden ge handeld volgen® het nieuwe reglement van orde. Spr. verzocht daartoe de heren C. van Beelen en mr. J. van der Plas het stembureau te vormen, om hem. de voor zitter, te adviseren. Tot led-en van de directie van de ge- meentespaarbamk werden herbenoemd de heren P Bekker, H. P. Bloot en D. W Gesin-k. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden even eens herbenoemd: voor de commissie te Katwijk aan Zee, de heren D. ParlevHet. W. Panman, IJ. Verdoes, L. van der Pla6 en P. van der Laan. voor de commissie te Katwijk aan den Rijn, de heren J. Kor-i pelshoek. W. van Veen. P, Ouwerling, J A. Bommaa-r en M. M, Vöge. Gcplndlcd: G Denger Westduitse geleerde had auto vol met atoomgeheimen Een westduitse kerngeleerde, die slecht» vordt aangeduid met dr. Hans M. uit Essen, Is gearresteerd, verdacht poging tot uitlevering van gegevens be treffende atoomonderzoek aan Rusland. Drie weken lang heeft de politie de arrestatie geheim gehouden. Het Berlijnse boulevardblad B.Z. bracht het verhaal echter uitvoerig op de voorpagina en was langer zwijgen onmogelijk. Het bleek, dat d-r. M. gearresteerd omdat een Westduitse zakenman dit ver zocht had. M. had nl. zijn auto niet be taald. In de auto vond men een porte feuille vol gegevens betreffende atoom onderzoek, waarop een verhoor volgde. De geleerde bekende naar Oost-Berlijn te zijn geweest en contact te hebben gehad met Oostduitse regeringspersonen. Groothandel steunt vrijhandelsplan Op de Tra.nsitodag-1957 in hotel Witte- brug te 's-Gravenhage heeft de voorzitter van hét verbond van de Nederlands» Groothandel, Ir. Bölger. zaterdag gezegd, dat de handel het plan van een vrijhan- delsgebied ziet als een mogelijkheid voort te gaan naar grotere vrijheid handelsverkeer en dat een mislukking zwarte dag voor Europa zou zijn, D» laatste tientallen jaren hebben vrijhandel verwijderd ai hebben d» algemene overeenkomst voor handel, de Gatt, en de Orga de Europese Economische Samenwerking eer veel kunnen opbouwen. Het gemeenschappelijk buitentarief de Europese Economische Gemeenschap heeft wel geen afscheiding ten doel, wordt als zodanig gevoeld. Daarom men het plan voor een vrij handel szono om een gezonde uitbreiding van de E.E G te verkrijgen. Spreker drong aan op een automatischi verwezenlijking van het vrijhandelsplar zonder noodzaak van telkens nieuwe on derhandelingen bij elke etappe en oj tarief harmonisatie op zo laag mogelijk peil om zo veel mogelijk goederen vril U LEVEN WERD IETS GOEDKOPER Het Centraal bureau voor de statistiek berekende het prijsindexcijfer levensonderhoud van gezinnen van hand- hoofdarbedde-rs per 15 november op basis 1951 100. Het indexcijfer inclusief A.O.W daalde van 124 medio oktober to» 123 medio november Het i-ndcxeljfer ex clusief A O W. was met 118 gelijk aan dal van de vorige maand. Voor voeding daalde het indexcijfer van 123 naar 122. Dit was voornamelijk hei gevolg van een vrij sterke da-ling van het indexcijfer voor groenten en fruit- Ver der viel o.m. een prijsdaling voor vlees en vleeswaren sn. De prijs voor aardappel* weinig. Bulten d« sector voeding werd e Het slopen van het pand Princestraat 26 en de verkoop van een.strook grond aldaar werden goedgevonden. De fa gebr. De Mol kon de grond, waarom zU heeft gevraagd, kopen. Het voorstel een perceel grond uit het grondbedrijf t« nemen werd eveneens aanvaard. Hamerpunten Het verbindingsslop tussen Louwestraat en Prlncestraat zal aan het verkeer wor- Jen onttrokken. De subsidieverlening aan de Chr. wijkverpleging werd air voorge steld aanvaard, evenals die aan de stich ting Chr. gezinszorg. Het getal wekelijkse lesuren gedurende hetwelk in 1958 onderwijs ln lichamelijke opvoeding zaJ worden gegeven aan de openbare school, werd vastgesteld op 3 en het aantal onderwijskrachten op 5. Het voorschot 1958 op de vergoeding aan de bijzondere scholen werd als voorgesteld vastgesteld. Evenal® het verlenen van een vergoeding als bedoeld in artikel 13 der l.o.-wet. Het voorschot 1958 dat aan de b.l.o. scholen zal worden verleend, werd eveneens vastgesteld. Antwoord Het betoog van m-r. J. van der Plas ln de rondvraag van de raadsvergadering van 28 november inzake de vissershavem- kwestde hebben wij 29 november weerge geven. B en W. geven in hun schriftelijk antwoord een uitvoerig overzicht van wat daarover in het voorlopig verslag en in de memorie van antwoord inzake de be groting 1958 voor het ministerie van ver keer en waterstaat staat vermeld. B. en W. schrijven verder: Uit het antwoord van de minister valt te con cluderen, dat, hoewel reeds in novem ber 1955 een rapport aan de Tweede Kamer werd toegezegd, het onder zoek nog altijd niet is voltooid. Zo lang dat niet het geval is, kan geen beslissing van de regering worden te- gemoetgezien. Gelet op het stand punt met betrekking tot de verbete ring van de Scheveningse haven, kan onder de huidige omstandigheden he laas geen beslissing op korte termijn worden verwacht. KATWIJK Dodelijk ongeluk Dezer dagen is te Katwijk het bericht ontvangen, dat In de Rode Zee de drie en dertigjarige Dirk Varkeviiaer uit Katwijk over boord la gaalagen en Is verdronken. Huiavuil In verband m*t de Kerstdagen ia het ophalen ven het huisvuil als volgt ge regeld: waar de vuilnisophaaldienst ge- .woonlijk op woensdag komt. zal het vuil nu op zaterdag 28 december worden weg gehaald; donderdag wordt maandag 30 december en woensdag 1 Januari wordt zaterdag 4 januari. KATWIJK AAN DEN RIJN Doktersdienst De dienst der huisartsen wordt zover het patiënten betreft van de dokters H. M. Hueting en J. Bergman te Katwijk aan den Rijn en E. E. van der Laan te Rijnsburg, op beide Kerstdagen waarge nomen door dokter Van der Laan, Rapen burg 1, telef. 2810. De Minor vergaderde Gisteravond vergaderde de aquarium- vereniging De Minor onder leiding van 'oorzitter J. C. Zijderveld in hotel De Roekam. De heer De Haan uit Amster dam sprak over het onderwerp: Iedere liefhebber kan kweken. De moeilijkheid geïmporteerde vissen zich in aquaria niet voortplanten. Men kan dit slechts via mechanische weg tot atand brengen. de pauze vertelde de heer De Haan het onderhoud van kweekbakken, do voeding en over de planton. KATWIJK AAN ZEE Kerstvieringen Gistermiddag kwamen de bejaarde ge meenteleden uit de zuid-oost wijkge- meente ln het wijkgebouw Abeelplein bij een om het Kerstfeest te vieren. Ds. Jac. de Vos hield een meditatie, waarna de heer D. Goedhart een kerstverhaal ver telde. Het gesproken woord werd afge wisseld met muziek. 's Avonds vergaderde de wijkgemeento. Nu vertelde de heer C. van Rooyen een kerstverhaal. Tsndartaendlenst De dienst der tandartsen wordt op bel de Kerstdagen waargenomen door dokter Mast. Spreekuur van half twaalf tot half Doktersdienst De dienst der hulsartsen wordt op eer ste Kerstdag waargenomen door dokter P. Lodder en op tweede Kerstdag door Klokken Eeióót i(£i& mct/êH Advertentie SOCIAALFONDS BOUWNIJVERHEID Zaterdag 28 dec. bestaat de gelegenheid om bonnen te verzilveren van het S F B n het Jeugdhui», Voor de leden van di N.C.B. van 6 tot 7.30 uur, voor de nlet- leden, du® voor hen die geen ldd zijn de N.C.B. i 5-6 t rwiam US A Spon. 1 prij»- óSBIu-.w.-vixiwv., t« indexcijfer voor bloemen verder rugliep. Voor verkeer steeg het index cijfer to.v. de vorige maand met 2 pun ten, nl. van 120 naar 122. Dit was hoofd zakelijk het gevolg van de verhoging van de poettanieven. AFWEZIC fof 2 januari J. BERGMAN art« te Katwijk Voor spoedgevallen nemen waar de doktoren C. A. Hagen, H. M. Hueting,

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7