Goedkeuring voor bouw van 54 woningen te Noorwijk-Binnen Gemeenteraad van Leiderdorp behandelde begroting WIE zal de 10.000ste zijn! dus ƒ100- Raad van Sassenheim besloot tot bonw van 12 woningen Voorschotense raad had vlotte vergadering DE LANDBOUWER HAARDOLIE 57 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 Raad van Noordwijk behandelde begrotingen „Eigen belastinggebied zou vooral voor deze gemeente vele voordelen hebben" Bij de behandeling van de begroting voor 1958 in de gemeenteraad van Noordwijk, werden door een viertal sprekers algemene beschouwingen gehouden. Deze waren, evenals de begroting zelf, veelal in mineur ge steld, wegens het feit dat de begroting niet sloot, doch een tekort van 125.000 vermeldde. Een lichtpunt was, dat een half uur voor de vergade ring begon, bericht ontvangen was, dat het rijk de bouw van 54 woningen te Noordwijk Binnen had goedgekeurd. In de eerste helft van januari 1958 kan hiermee worden begonnen. Via de bank van Nederlandse gemeenten kan deze bouw worden gefinancierd, tegen een rente van 4 pet. De rij van epnefcens werd geopend door de heeT Uirüius die namens de R.K. fractie ■wees op de financiële moeilijkheden di> ook in regeringskringen worden ingezien- Waar blijft de daad? vroeg spr. zich ai en hij bepleitte een teruggave eigen belastinggebied aan de gemeenten en daarmee hun eigen financiële ^woordelijkheid. Namens de prot chr. fractie sprak, doordat de heer De Wit wegens verblijf in het ziekenhuis afwezig was, de heer J. de Geus. Spr. wees er op, dat het reële tekort op deze begroting hoger is dan in 1957. De heer De Geus hoopte nog op een hogere uitkering uit het gemeentefonds, gezien de akelige positie van een nood lijdende gemeente. Spr. wenste midden te laten of een sluitende begroting niet mogelijk was geweest Hoewel hel beeld van deze begroting niet zeer aan trekkelijk is, had spr. nog enkele wensen ten aanzien van krotop ruiming, straat verlichting, onteigening van gronden, en de publicatie van het raadsverelag. De burgemeester zeide, dat moet worden afgewacht of een hoge uit kering uit het gemeentefonds tege moet gezien kan worden. Het college is bereid te onderzoeken of prijs ge steld wordt op toezending van het officiële raadsverslag, wat tot nu toe gratis geschiedt. Wat betreft de reorganisatie bij de stichting VVV wilde spr. enkele mededelingen doen in besloten zitting. „De Grent" Wethouder Vogelaar deed nadere me- delingen inzake de verbreding van „De De onderhandelingen hierover, die reeds in 1953 zijn begonnen verkeren [thans in een definitief stadium. Er zit echter aan deze kwestie heel veel vast. .betreffende de Huis ter Duinstraat en de Piekéweg bijv., en door deze onderhan delingen is al veel bereikt. Onteigening jis het laatste middel, wat in dte praktijk niet steeds profijtelijk is gebleken, en ook heel lang duurt. Ook de heer Hippen (p.v.d.a) -wilde zich 'bij zijn beschouwingen beperken tot en kele-punten. Spr. vroeg zich in tegenstel ling met zijn voorgangers, of het niet noodzakelijk was, dat de gemeenten in hun activiteiten wat geremd werden. In dit verhand pleitte spr. nogmaals voor instelling van ëèn financiële com missie, niet om de verantwoordelijkheid te verleggen, maar om te doen .wat. hon derden gemeenten ook doen: een com missie van bijstand te vormen. Wat betreft de volkshuisvesting zijn we niet erg gelukkig geweest, aldus de heer Rippen, die wees op de zeer hoge huren van de nieuwe huizen, door de premiebouw. Ten slotte pleitte spr. voor rekening hou den met de behoeften van bepaalde gezinnen bij de woningbouw. De burgemeester was van oordeel dat geen van allen kon voorzien, dat de ren tevoet zo zou oplopen. Voorts kwamen de i diverse loonsverhogingen soms zeer I abrupt, zodat het college noch de raad ten aanzien van het financiële beleid ver- wijten kunnen worden gemaakt. Welvarende gemeente Wethouder Vogelaar zeide. dat de finan ciële besognes uiteraard meer een lan delijk dan een gemeentelijk karakter dra gen. Door het afremmen van de bestedin gen wordt ook de woningbouw getroffen en de werkloosheid in de hand gewerkt Het hebben van een eigen belastingge bied zou, inzonderheid voor onze ge meente. zeer vele voordelen bieden. Het U namelijk gebleken in het verleden, dat Noordwijk een zeer welvarende gemeente is, die dan zeer zeker niet de financiële moeilijkheden hebben zou. waarin we nu jzltten. In feite profiteren andere gemeen ten van onze welvaart: Bovendien zijn we nog meer gedupeerd, omdat een wel varende plaats bepaalde voorzieningen treffen moet die geld kosten terwijl b|) de huidige regeling hier niets tegenover staat. We hebben wel de lasten maar niet de lusten, aldus wethouder Vogelaar. I Het college ziet overigens totaal geen voordeel iu het instellen van een commis- jor financiën. Wait de woningbouw ven, wel diende deze meer mobiel ge maakt te worden. Voort uitte de heer Van Riemsdijk diverse wensen met betrek- long tot enkele urgente zaken die z.l. roesten gebeuren. De burgemeester antwoordde hierop, dat de uitbreiding van het politiepersoneel tog geenszins vaststaat en overigens zou Aangenomen Zonder discussie en stemming werden achtereenvolgens de begrotingen van het grond-, woning-, etektrloirteits-, gas- en waterbedrijf goedgekeurd. Bij de behandeling van de hoofd stukken der gemeentebegroting wer den enkele opmerkingen gemaakt. Deze betroffen voor het merendeel punten van ondergeschikt belang. De voornaamste waren de verkeers- betreft merkte de wethouder op dat bij neder plan uiteraard gekeken wordt naa-r d)e behoeften. De bouw-van bejaardenwo ningen is. blijkens de aanvragen, niet zo urgent. Wethouder Van Leeuwen onderstreepte dit laatste. Van een behoefte om een be jaardencentrum te stichten is spr. even- dets gebleken. Wat de bouwkas be treft, dieelde de heer Van Leeuwen mede. dat enkele gegadigden zich hebben aan gemeld en binnenkort zal een bijeenkomst gehouden worden. De laatste, die algemene beschouwingen hield, was die heer Van Riemsdijk (gem. bel.). Hij dankte allereerst de prot. chr. fractie voor de betoonde gastvrijheid op haar fractievergaderingen en betreurde, voorts het feit. dat, de begroting sloot. De heer Van Riemsdijk meende, dat de uitbreiding van het politieperso neel tbt een minimum beperkt moest blij- veiligheid in de Kerkstraat, waarbij intensiever toezicht werd beloofd. Aandacht werd voorts gevraagd voor het middenplantsoen in de Qüarles van Uffordstraat en de toegang tot het sportterrein dat drassig is- den zullen bekeken worden. Het wandelpark „Leeuwenhorst" met het oog op de jonge aanplant, lopig niet opengesteld kunnen worden. Het wordt daar overigens heel mooi. dus de burgemeester. Aandacht vereiste,ook de salarissen de middelbare en lagere ambtenaren. Overleg wordtg epleegd hoe hierin iets te kunnen doen. Voorts werd nog uitvoerig gesproken over de steunnormen voor personen bo ven en beneden de 65 jaar. Hierna werd de begroting z.h.st. aan® De raad ging hierop in besloten z: ting. Op de rest van de agenda hopen maandag terug te komen. Kerstsamenkomst Vanavond om acht uur houdt de Gere formeerde jeugd van Noordwijk aar in het verenigingsgebouw een kerstsa menkomst. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Nes. Uitbetaling onderstand In verband met de aanstaande feest dagen zullen de uitbetalingen wegen plaats vinden op dinsdag instaande. Ophalen huisvuil In verband met de kerstdagen zal het huisvuil worden opgehaald te Noordwijk aan Zee op maandag 23 en te Noordwijk Binnen op dinsdag 24 december (Advertentie) Coöp. Boerenleenbank Valkenburg Z.H.' te Valkenburg Z.H. Het Bestuur en Raad Toezicht delen mede, dat er zitting in de Chr. School is: MAANDAG 23 DECEMBER 1957 vpor het ledligen van spaarbusjes VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 inleveren van spaarbankboekjes, dan worden géén spaarbusjes geledigd. VRIJDAG 3 JANUARI 1958 géén zitting VRIJDAG 10 JANUARI 1958 Eerste zitting iïi 1958 Zittingsuren van 19.30 tot 21 uur. HET BESTUUR De gemeenteraad van Leiderdorp behandelde gisteravond de begroting voor 1958 onder leiding van burgemeester K. van Diepeningen, die zijn welkomstwoord in het bijzonder richtte tot de vierde klas van de chr. u.l.o.-school, die op de publieke tribune plaats had genomen. Eerst werden de agendapunten inzake wijziging rechtspositieregeling, gemeente- personeel, wijziging gemeenschappelijke regeling ziektekostenverzekering en een voorstel inzake de verzorgingskosten van een meisje in een doofstommeninstituut zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna kwamen de algemene beschou wingen aan bod, Namens de c.h. fractie sprak de heer Van Winkel, die opmerkte, dat hij zich geheel"kon verenigen niet de begroting, wat betreft het sobere karakter De heer Los sprak namens de a.r.- fractie. Spr. ging nader in op de uit voering van het centrale riolerings systeem, de bouw van een ambtswo ning voor de burgemeester in ver band met de noodzakelijke uitbrei ding van de secretarie, de bouw van een gymnastieklokaal en het bouw rijp maken van gronden. Hij merkte op, dat het niet-uitvoeren van ver schillende werken ook kosten met zich meebrengt, zoals renteverlies en kosten voor tijdelijke voorzieningen. De woordvoerder van de K.V.P.-fractie kon zich. ook volkomen verenigen met de begroting. Ook hij was het er mee eens, dat een investeringsprogramma achter wege was gelaten. Namens de P.v.d.A. sprak de heer Nie- vaart zijn dank uit voor de overzichtelijke begroting. De heer Schoppen (Gemeente belangen) vroeg onder meer opening van tennisbanen en zwembad op de zondagen. W oningbouw In zjjn antwoord deelde de burgemees ter mede, dat de gemeente begin volgend jaar waarschijnlijk toestemming krijgt om met het bouwen van 40 woningen van het plan van 114 woningen te beginnen. Ar chitect Geels uit Leiden Is reeds een op dracht hiervoor gegeven. Na het gereedkomen van de doortrek king van de Ericalaan zal een begin wor den gemaakt met de verbreding van de Wij verwachtgh binnenkort de tienduizendste spaarder van onze Bank te kunnen uitschrijven. Daarvoor ligt een spaarbankboekje Maar met een gratis inleg van tienduizend centen, Ook U kunt de gelukkige zijn de 10.000ste ontvangen alle nieuwe NOG EEN VERRASSING!! Met ingang van 1 januari a s. wordt de rente voor spaargelden verhoogd tot 3Vi°h> tot maximaal 20.000.-. Deze spaargelden zijn dagelijks opvtaag- GEEN koersverlies; GEEN aan- en verkoopkost-en Rente 314 Spaargelden Spaargelden dagelijks opvraagbaar COOP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" SPAARBANK VOOR IEDEREEN In de laatste vergadering van 1957, besloot de gemeenteraad van Sassen heim gisteravond over te gaan tot de bouw van 12 woningen in het com plex Hortus. De in het vooruitzicht gestelde bouw van nog 34 woningen kon nog niet aan de raad voorgelegd worden, daar met de instanties nog geen overeenstemming is bereikt, doch het college hoopt in het eerste halfjaar van 1958 een plan hiervoor bij de raad in te dienen. Voor de bouw van deze 12 woningen is reeds een openbare aanbesteding gehou den, waarbij de firma Gebr. Hulsbos als laagste inschrijver met 132.8000 uit de bus kwam. De totale bouwkosten bedra gen 137.813,33, terwijl de grondkosten worden geraamd op ƒ22.215.08. De huur prijs van de nieuwe woningen zal 9,20 week gaan bedragen. Graag verleende de raad zijn medewerking aan dit plan. daarbij de hoop uitsprekend, dat zeer bin nenkort meer definitieve gegevens over het 34 woningen-plan behoren. Als tweede belangrijk agenda punt moesten de raadsleden beslis sen over een nieuwe industrievesti ging in Sassenheim. In mei van dit jaar besloot de raad namelijk grond van het industrieterrein te verko pen aan de N.V. Linde-Metaal in op richting. Al spoedig verrees op dit complex een nieuw fabriekje, maar nu blijkt, dat de oprichting van de N.V. niet doorgaat. 1 in Katwijk gevestigde industrie van rubberredddngboten is nu geïnteresseerd dn de overneming van het gebouw en zocht de grond te mogen kopen. In dit bedrijf zullen 15 vrouwelijke en 5 ma /an de begroting zelf vonden enkele raadsleden de geraamde post van f 1200 onderhoud ambtswoning wel wat hoog. Voorts werden nog opmerkingen ge maakt over de verlichting'van de Acht- hovenerweg en de afscherming vai Valk Boumanweg. De heer Boot maakte ?en opmerking over een sloot achter Bij de gemeenteraadsvergadering in Leiderdorp was gisteravond de vierde klas van de chr. u.l.o.-school aanwezig op de publieke tribune. Het betrof hier een praktische geschiedenisles waaronder ook staats inrichting valt. Binnenkort hoopt men ook eens een zitting van de Tweede Kamer bij te ionen. (Foto correspondent) Hoofdstraat nabij de Geref. kerk. Verder zal het weer moeilijk zijn om aan lenin gen te komen voor de uitvoering van door de heer Los genoemde werken. Spr. wilde niet nog eens Ingaan op de kwestie sport op zondag. Bij de behande- Rentespaarbrieven VAN DE NATIONALE WONINGBOUWLENING 1957 Er zijn Rentespaarbrieven van f25.-, f100 - en f 500.-. Na 13 |aar is de waarde verdubbeld.*) Zij zijn ver krijgbaar bij alle banken, kassiers en commissionairs. De stukken van f 25.- zijn ook te koop aan alle postkantoren. Behoudens bevoegdheid va om na 10 /aar tegen 175% s de Acacialaan, die z.i. evenals de veel be sproken Berkenkade nodig moet worden gereinigd. Wat de'voor het zwembad geraamde oi derhoudskosten van f 2500 betreft kwam men door het kort geleden binnen komen van de begroting van de zwemvereniging op een gunstiger resultaat. De post onder houd kwam daar al op voor en deson danks vertoonde de begroting een batig saldo van f 2000 zodat de gemeentebegri ting f 450P minder tekort komt. De begrotingen \yerden tenslotte goed gekeurd. Bij de rondvraag vroeg de hi Nievaart aandacht voor een bushalte Maarse en Kroon in het Zijlkwart/ier, as gezien de halte bij de Spanjaardsbrug v opgeheven. Kerstwijding Op donderdag 26 december om 4 i wordt in de Geref. kerk een kerstwijding gehouden, waaraan medewerken de Chr. gemengde zangvereniging -„Excelsior", het jeugdkoor „Jong Excelsior", Marian Kool van der Kooy, sopraan, Cor van Egmond, deolamabie, Huug Boer, orgel ,voor koor- begeleiding) en Hans Boelee, cantor-or ganist. Het motto van de wijding is: „Het Licht dezer wereld is reddend versche- Zondagsdienst De zondagsdienst der artsen wordt wasaogenomen door dokter De Bruine, Hoofdstraat 8, tel. 22208. lijke werknemers te werk gesteld worden Hiertegen hadden de raadsleden geen be zwaren, zodat tot verkoop van de grond werd besloten. De comm. tot wering van schoolverzuim bestaande uit de heren F. W, Beckers. A. den Haan, A. Helmus, A. van degen, G. Schram, G. A. Stolwijk e M Wderimg, was in zijn geheel aftredend, maar werd voor die tijd van drie jaar herbenoemd. Eenzelfde lot deelde het aftredende lid van het Burgerlijk Armbestuur, de heer L. A." ter Meer. Vervolgens vertelaarde de raad zich in principe akkoord met de aankoop van een tweedehands piano voor het zangonder wijs op de R.K. ulo-school. Met endige tegenzin werd het voorstel aangenomen, dn de bouwverordening de maximum hoogte van de slaapkamer terug te brengen van 2.50 tot 2,40 meter. Een voorstel om 4000 beschikbaar te stellen voor de revisie van de vuilnisauto ondervond aanvankelijk bij de heer Wes- seling nogal bezwaren, daar hij het bedrag erg hoog vond, maar nadat de burge meester een uiteenzetting van de werk zaamheden had gegeven, kon de heer Wes- seling zioh hiermede wel verenigen. Zondagsdienst De zondagsdienst van de huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter J. M. van Nés te Sassenheim, telef. 7119 en dokter A. W. Bofcs te Voorhout, tel. 7393. Kerkdiensten Herv. Gemeente: 9 en 10.30 u. ds. Wal- vaart, 5 u. ds. Jongeboer te Apeldoorn. Geref. Kerk: 10 u. ds. Van den Berg. 5 u. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Visser (H.A.). Protestantenbond: 10.30 u ds. Daalder te Haarlem. Visserijgolfjes Storm om de Noord De loggers en kotters op de kust vingen 120 tot 80 kg tong en 8 tot 6 manden scholletjes per etmaal; de loggers kotters bfó de Pittboei vingen 300 tot kg tong, 8 tot 5 manden schol en 2 tot 3 manden tarbot. De loggers en de kotters bij St. 3 vingen 160 tot 120 kg tong en 12 tot 10 manden wijting per etmaal. In Het Kanaal ving de Helena 55 kantjes, de Oceaan 15 kantjes en de Alida 50 kantjes haring. Op de Noord was het storm met windkracht Van 8 tot 9. een monteur Van de Eli is aan boord gevallen en brak en kele ribben. De Emma koos zee- Vrijdag bestond de aanvoer, uit 1500 kisten veree vis en 15 stijve kabeljauwen. De Ariadne met 450 ki6t©n, de Eveline met 400 kisten en de Sa-kina Martine met 500 kisten en 10 spanvlssers met 1200 kisten 6ardijn waren er. Gespecificeerd luidde de aanvoer als vólgt: 530 kisten 6ohelvis, 95 makreel, 25 haring, 300 wijting, 255 radio, 140 kabeljauw en gul, 55 sar- dijn en 15 stuks stijve kabeljauwen. Verwacht worden de Curacao met 600 k. vis, de Eld met 170 schelvis, 30 makreel, 100 dichte wijting, 100 radio, 50 zwarte koolvis, 90 gul en kabeljauw, 20 haring en vermoedelijk de SCH 171 met 1200'kg westkustharing. De laatste openbare vergadering van Voorschoten's raad, waarin te vens de slotbehandeling van de begroting 1958 plaats had, kenmerkte zich door een bijzonder vlotte behandeling van zaken. Vooral de behandeling van de begroting verliep opvallend snel en zonder moeilijkheden. Op de heer Mol na was de raad voltallig. Over het voorstel van B. en W. tot overneming en restauratie van de molen in de Knippolder waren de raadsleden, na enkele nadere informaties heren De Groot en Van der Hulst, het al heel spoedig eens. Laatstgenoemde drong wel aan op goed toezicht op de molen opdat deze niet hetzelfde lot zal onder gaan als een tweetal andere mplens in de gemeente, die destijds in brand werden gestoken. De benoeming van de leden de commissie van advies inzake de vorde ring van woonruimte was ook zo gebeurd. Na stemming werden de aftredende leden met grote meerderheid van stemmen h benoemd. Zonder hoofdelijke stemming werd inmiddels ten aanzien van bedrag gewijzigde voorstel (3 miljoen) der vlottende schuld voor het jaar 1958 aangenomen. Zoals wij reeds schreven, ontmoette de vaststelling van de begrotingen jaar 1958 weinig moeilijkheden. De heer v. d. Eist was het niet eens met de af- sohrijvingspolitiek betreffende de bedrij ven elektriciteit, gas en .water. Naar zijn jnendng waren deze te laag, dooh de voor zitter burgemeester Van der Hoeven merkte op, dat deze afschrijvingen ge schied waren volgens de bestaande be heers verordening, Wel zegde spr. toe, da' deze methode van afschrijving in de com missie voor de bedrijven nader zullen worden bestudeerd doch dat bij deze be groting hiervan niet kon worden afge weken. Evenals de begrotingen voor de bedrij ven verliep de behandeling van de ge meente begroting bijzonder vlot. De heer Eysink Smeets herinnerde een raadsbesluit, dat een jaar geleden ge nomen zou zijn waarbij een bijzonder fonds ingesteld zou zijn voor voorzienin gen ten algemene nutte. Er zou zelfs eer bedrag van 28.000 in gestort moeten zijn doch spr. had elke vermelding fonds gemist. Aangezien de herinnering het college in de steek liet, zegde de zitter toe dit nader te onderzoeken. Of liever gezegd, de voorzitter verkeerde de veronderstelling, dat dit een niet nader uitgewerkt idee van het college was ge weest. Hoe dit ook zij, er zal nader op terug worden gekomen. Vervoer ouden van dagen Bij de behandeling van de comp- tabiliteitsbesluiten bracht de heer Eysink-Smeets het vervoer meenterekening van de ouden van dagen ter sprake. Spr. vond de ma nier van behandeling door het col lege via een comptahiliteitsbe- sluit niet elegant en had het beter gevonden als dit per apart voorstel aan' de raad was aangeboden. Hij maakte daarvan dan ook een voor- KATWIJK AAN ZEE Kanariehouders bUeen vereniging „Kanarievogel" hield ledenvergadering onder leiding van de heer KI. van Duyn. Deze heette de aanwezigen welkom. Het voornaamste punt van de agenda betrof de tentoonstel ling, die op 8, 9, 10 en 11 januari zal den gehouden. Een grote verscheidenheid dieren wordt op deze tentoonstelling verwacht. Er was gelegenheid de tentoon- itellingsformulieren in te leveren. Kerstbüeenkomst wük Zuid In het wijkgebouw Abeelplein werd kerstbijeenkomst gehouden van de wijk- gemeente Zuid. Ds. W. A. B. Hagen sprak het onderwerp „Gods tegenzet". Na de pauze vertelde de heer J. J. Veldhuy- een kerstverhaal. Verder werd ge zongen door een dameskoor van het vrou- i-bijbeluurtje. 's Middags was er eer kerstbijeenkomst voor de oudere gemeen teleden. Hier sprak ds. Hagen een kerst meditatie, het hoofd van de Rehoboth- sohool verzorgde met een schoolklas kerstzang en de heer Veldhuyzen vertel- een kerstverhaal. Kerstfeest wük Zuid-West In de Oranjezaal werd gisteravond kerstbijeenkomst gehouden van de wijk- gemeente Zuid-Wést. Ds. Offerings open- 1 hield een kerstmeditatie, terwijl de heer J. J. Veldhuyzen een kerstverhaal verzorgde. Samenzang en declamatie eeldeh het gesproken woord af. In, de middaguren waren de óude ge meenteleden bijeen om kerstfeest te vie- i. Ook hier sprak ds. Offerings kerstmeditatie uit. Mevr. Van der Plas ertelde een kerstverhaal en een koortje onder leiding van mevr. Buskop zorgde het vocale gedeelte van de bijeen- Tandartsendienst De zondagsdienst der tandartsen wordt waargenomen door dokter Mast. Spreek- ir van half twaalf tot half een. Zondagsdienst De zondagsdienst der artsen wordt waargenomen door dokter Slagmolea, Zeeweg 23. een fijn stukje kaas! Probeert het dan eens bij DE ZUIVERSTE BLANKE IN BUSSEN OF VATEN Koopt u bij uw eigen BRANDSTOFFENHANDELAAR KATWIJK AAN DEN RIJN I Joh. Durleux, Rtjnstr. 50a, Tel. 2866 G A. v. d. Jagt, Overrljn 18, Tel. 2953 J A Verhoog, Kerkstraat 16. Tel. 2980 A KATWIJK AAN ZEE Duyn. Westpad 8 TeL 3124 d. Marei, Batavenstr. 1, Tel. 2647 d Plas. E. A. Borgerstr. 16a Tel. 2898 Om KOLEN of OLIE te bestellen Steeds Uw eigen brandstofhandelaar bellen stel gesteund door de heer Forta- nier. Dit voorstel werd echter met 10 tegen 4 stemmen verworpen. De heer De Groot zag hierin geen aan tasten van een bepaald subsidie-be- leid doch een eenvoudige admini stratieve kwestie. In de rondvraag vestigde de heer De Groot de aandacht op de concessie-rech ten van de Ned. Aardolie Maatschappij. Ook ten aanzien van Voorschoten® grond gebied. Hij vroeg zioh af welke invloed deze eventueel zouden kunnen hebben op de uitbreidingsplannen van de gemeente. De voorzitter zegde toe deze aangelegen heid goed te bestuderen en op insttgnatte van de heer Pels contact hierover op te nemen met het ministerie van econo mische zaken. Ten slotte bracht burgemeester Van. der Hoeven dank voor de wijze waarop de begrotingen voor 1958 waren behandeld en wenste de raadsleden prettige feest dagen en een goede jaarwisseling. Aflevering gemcentetoren Dinsdagmorgen om elf uur zal de ge restaureerde gemeentetoren met een korte plechtigheid ten gemeentehuize worden opgeleverd. Ophalen huisvuil In verband met de aanstaande feest dagen zal daar, waar gewoonlijk op woensdag en donderdag huisvuil wordt opgehaald, dit in plaats van op 25, 26 december en 1 januari op resp. 24, 27 en 31 december geschieden. Doktersdienst De zondagsdienst doktoren wordt waar genomen door dokter Tonino, telef. 2493. Brevet van bekwaamheid In de luchtmachtstafsohool te Den Haag heeft de plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf, generaal-majoor H. P. Zielsbra, gistermorgen het brevet van be kwaamheid voor staffuncties uitgereikt aan enige officieren van de Kon. Lucht macht. onder wie majoor H. J. Vermeulen alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering ijsclub De ijsclub „Voorwaarts" hield gister avond in hotel „De Roskam" voor de 64ste maal haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. J. Verhart, heette allen welkom en zeide verblijd te zijn, over de grote opkomst. De secretaris las hierna zijn jaarverslag. Daar er in het af gelopen jaar geen ijsperiode was geweest, viel er weinig te vermelden. Mede daar door had de penningmeester, de heer Jac. Remmelzwaal een flink batig saldo. In de kascommissde werden benoemd de heren A. Vooys en P. de Lange. In het bestuur werden herkozen dehenenA. van der Mey en S. Zwaan. Dan kwam in bespreking het plan om trent de ijsbaan op het K.R.V.-terrein, Betreurd werd de trage gang van zaken. Een 15-tal aanwezigen gaven zich op mede te helpen, opdat bij Invallende vorst de baan gebruikt zal kunnen worden. Raadsleden bezichtigden het militair tehuis Gisteravond waren do gemeenteraads leden van Katwük en Valkenburg met hun dames te gast In het Prot. Militair Tehuis. De Rünsburgse raad, die ook was uitgenodigd, was in raadszitting büecn en kon dus )il«t tegenwoordig z(jn. Het gezelschap werd begroet door da voorzitter van het tehuisbestuur, ds. H. de Valk. In zijn korte toespraak zeide spreker, hoe het bestuur verblijd was met het bezoek van de beide gemeentebc- Het was ons niet mogelijk U bij de offi ciële opening in zo giro ten getale uit te nodigen, waarom we het .terstond na de opening hebben gedaan, 'aldus spr. De burgemeester van Valkenburg, da heer M. A. van der Have bracht de felici taties over van de VAlkenburgse bevol king en wenste Gods zegen toe op de ar beid. Burgemeester H. Duiker van Katwijk sprak ook nu weer zijn blijdschap uit over deze thuishaven voor de marinemannen, en verwachtte dat, wanneer de Katwijkse bevolking eenmaal zijn thuishaven zal hebben, de mannen van de Kon.' Marino daar evenzo blij mee zouden zijn. Hierna werd het gezelsohap rondgeleid. Enkele der aanwezige heren, onder meer de beide burgemeesters, waagden zich in de speelzaal aan een partijtje tafeltennis. Kleuters vierden Kerstfeest De kinderen van de gemeentelijke kleu terschool vierden gistermiddag het kerst feest. De hopfdleidster mej. Wicrsma ver telde bij de kerstboom een kerstverhaal. De kinderen zongen daarna de alom be kende kerstliederen Hervormde vrouwenvereniging In de zaal Kerkplein hield de Herv. vrouwenvereniging een kerstbijeenkomst, onder leiding van de presidente mevr. J. de Koning-Hoek. Deze hield een korte overdenking over het kerstgebeuren. Ds. Makkenze vertelde een boeiend kerstver haal. Er volgde nog een kerstliturgie, waarin mevr. Hortensius zong en mevr. Van den Berg declameerde. Christen-Vrouwenbond De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr.-Vrouwenbond hield gisteravond in de zaal Rijnstraat een kerstbijeenkomst, Onder leiding van- de presidente mevr. R. Gerretscn-Verhage werd de kerstlitur gie 1957 voorgedragen. Gedeclameerd werd door mèvr. P. Vöge-Iking en door mej. R. Feenstra werd een kerstverhaal verteld. Zondagsdienst De zondagsdienst der artsen wordt waargenomen door dokter E. E. v. d. Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. NAAR BEDEKER Onze apparaten zijn all risk verzekerd VOORSTRAAT 73 TEL. 2584 KATWIJK AAN ZEE

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 11