LEXINGTON Nieuwe kabel brengt betere elektriciteit in Rijnstreek I Omzet Grofsmederij is hoger dan die van vorig jaar L. H. BRIJHEN Trawler van Vrolijk in Leiden te water gelaten Diploma-uitreiking bij Tuinbouw en Plantkunde W. Th. Alting van de S.L.F. koninklijk onderscheiden Leidse jeugdafdeling van de Dierenbescherming opgericht NIEUWE LEIDSCHF COURANT 3 DONDERDAG 19 DECEMBER 1957 Klap in Leiden Na Lisse wordt nu ook Alphen gevoed met vijftigduizend volt PRECIES EEN HALF JAAR nadat de vijftigduizend volt voedingskabel LeidenLisse in gebruik werd genomen, liet wethouder D. van der Kwaak gistermorgen zestien minuten over half elf de commandokamer van het gebouw aan de Groenoordstraat dreunen van een harde klap, waarmede eenzelfde voedingskabel met Alphen zijn dienst begon te ver richten. Voordat de heer Van der Kwaak de schakelaar indrukte, had de directeur van de stedelijke lichtfabrieken Leiden, ir. Y. Ykema, een groot gezelschap autoriteiten- welkom geheten, onder wie zich vele burgemees ters bevonden, wier gemeenten dankzij de nieuwe verbinding een betere stroomvoorziening krijgen. deze rem had geen invloed op de woordenstroom, waarmede men het beleid van de heer Ykema en het werk van de gemeente Leiden prees. Gezellige avond van Leidse bejaarden Vele bejaarden hebben gisteravond de regen getrotseerd om naar de Burcht te komen. Hier werd hun een vrolijke avond aangeboden door de „Algemene bond van Ir. Y. Ykema, directeur van de Leidse Lichtfabrieken gaf gistermorgen in de commandokamer van het gebouw Groenoordstraat aanschouwe lijk onderwijs aan de vele genodigden, die de ingebruikstelling van de vijftigduizend-volt-kabel LeidenAlphen aan den Rijn bijwoonden. Foto N. van der Horst Ir. Ykema zette uiteen, dat de steeds in snelheid toenemende verhoging van elektriciteitsgebruik de noodzaak had ge schapen om de in gebruik zijnde t^n- duizend-volt-kabels te verhogen door voedingskabels van een hoger voltage. Na aanvankelijk plannen te hebben ge maakt voor vijfentwintigduizend volt. Onderhoudswerkgroep Lutherse kerk Kerkrentmeesters van de Evangelisch Lutherse Gemeente in Leiden willen een werkgroep oprichten voor het verrichten van kleine reparaties aan het kerkge bouw. de consistorie en het meubilair. De kosten van reparatie en onderhoud zijn zo hoog gestegen, dat de grootst mo gelijke zuinigheid moet worden betracht. Gemeenteleden, die handig zijn in der gelijke werkzaamheden, is verzocht zicb bij de rentmeesters te melden. Gratis dierfiguurtjes bij ZAANHAGEL! inzending van 10 bovenzijden van de Zaanhagel - verpakking aan afdeling Reclame van Cacaofabriek De Zaan, Koog/Zaandijk, ontvangt U 10 verschillende dier- ZAANHAGEL de lekkerste chocoladekorrels van échte chocola Christen-V rouwenbond vierde Kerstfeest De Christen-Vrouwenbond vierde gisteravond Kerstfeest in het wijk- gebouw aan het Levendaal. De zelf samengestelde liturgie bestond uit schriftlezing, zang en declamatie. Mevrouw G. Houwing verwelkomde de talrijke aanwezigen. Zij hield vervolgens een inleiding tot de viering van het Kerst feest, met als titel: „Advent". De presi dente wees op de adventstijd als de pe riode van voorbereiding op de komst van Christus. Voor de Christenvrouw bestaat de voorbereiding op het Kerstfeest niet dn de eerste plaats in huiselijke beslom meringen en voorzorgsmaatregelen voor de komende feestdagen, maar in een be zinning op het „hoè zal ik U ontvangen, hoè wilt Gij zijn ontmoet". Dit blijft niet beperkt tot enkele weken ieder jaar. maar strekt zich uit tot de wederkomst van Christus, waarbij voor de Christen pas de advent zal zijn opgeheven. Mevrouw E. van Ingen Schenau droeg gedichten voor van Jacobus Revius. Joh. Riemen6 sr., Roel Houwink en Willem de Mérode. Mevrouw S. H. Drogmans ver telde een kerstverhaal. Het koor, onder leiding van mejuffrouw G. van UIden. zong kerstliederen, die werden afgewis seld door samenzang. Chr. Geref. vrouwen toonden handwerk Gisteren hdeld de Christelijk Gerefor meerde vrouwenvereniging Tibitiha in de consistorie van de kerk de jaarlijkse kijk- avond voor naai- en breiwerk. Ds. C. var der Weele, de plaatselijke Leidse predi kant, sprak een woord van dank tot de dames, die blijkens de resultaten goed handwerk hadden gedaan. De voorzitter van de zondagsschool, de heer H. A. van Ingen Schenau. sloot met een kort dankwoord. bleek in de loop der jaren, dat dit vol tage slechts voor de zeer nabije toe komst zou kunnen voldoen; het plan, dat reeds In 1941 in overweging werd geno- wijzigde zich na de oorlog en het resultaat is thans twee voedingskabels uit het centrum Leiden naar Lisse en naar Alphen aan den Rijn die vijftig duizend volt verdragen. Tweede druk Van,uit Leiden begaf het gezelschap zich naar Alphen, waar eenzelfde plech tigheid in het onderstation plaats had. Hier drukte de wethouder van bédrijven te- Alphen, de heer C. M. Deerenberg, de schakelaar in en hij sprak woorden van waardering tot het gemeentebestuur Lei den en de heer Ykema voor de klaarblij kelijke belangstelling voor Alphen en zijn centrum. De heer Heemskerk, directeur van de Alphense bedrijven, sprak over de ver hoogde eisen, die het bedrijfsleven in Alphen en omgeving aan het elektrici teitsbedrijf stelt, en hij beschreef de toe stand van enkele jaren geleden, die tot geen enkel optimisme aanleiding had gegeven. In hotel Toor schaarde het gezel schap zich vervolgens rond de dis, die door wethouder Van der Kwaak werd gepresideerd. Het woord be stedingsbeperking werd door de vele tafelsprekers naarstig gebruikt, maar De orzitter J. G. afdeling Leiden, de he« Zeeuw, heette hen welkom. In zijn ope ningswoord vertelde hu. dat 1957 een gun stig jaar voor de bejaarden is geweest ook al in verband met de nieuw ingevoer de ouderdomsvoorziening. Namens het rayonbestuur was de heer F. Rippen gekomen om de ouden van dagen iets te vertellen van het werk. dat de bond in de afgelopen jaren heeft ver zet. Twaalf jaar geleden begon men in Rotterdam 60 havenarbeiders in een bond samen te brengen. Deze is nu gegroeid tot een instelling, die 225 afdelingen telt met ruim 75.000 leden. Leiden heeft hierin een aandeel van 700 leden. Van allé zijden heeft men steeds belang stelling en medewerking ondervonden, ge tuige het beschikbaar stellen van auto's, als de bejaarden een gezellige dag wordt aangeboden en de belangloze medewer king van de Grofsmederij. De bond zal blijven streven om de be jaarden een onbezorgde oude dag aan te bieden. Hij gaat hierbij van een neutraal standpunt uit. De heer Rippen vond het jammer te moeten constateren, dat de grote vakbonden zich nii pas gaan bezig houden met dit vraagstuk. Spreker hoop te echter op een goede samenwerking. Het cabaretgezelschap van de Grof smederij verzorgde 't overige deel van de avond. „The metal music players" brach ten met bekende liedjes de stemming er vlug in, terwijl andere „Grofmensen" de aanwezigen versteld deden staan van hui acrobatenstreken. Hervormd jeugdwerk Aan ds. T. D. van Soest, Hervormd pre dikant te Rijnsaterwoude, is verzocht, zich voor enkele dagen per week beschik baar te stellen ter stimulering en e tuele uitbreiding van het jeugdwerk de Leidse Hervormde Gemeente Lexi wenst U het beste met Kerstmis en Nieuwjaar from America's Best Tobaccos Gunstige verwachting voor 1958 De fabrieken der N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden sUn dit jaar behoorlijk van werk voor zien geweest. Gedurende de eerste drie kwartalen overtrof de omzet die in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Hoewel de produkbiekosten nog toena men en ook de concurrentie zich terdege liet gevoelen, kon, door verhoging van de efficiency, en vergroting van de omzet, nog een gunstiger resultaat worden be reikt dan in 1956. zo wordt van de züde der directie meegedeeld. Gedurende de laatste maanden kwamen de opdrachten wat trager binnen, waar- (Adver Prettige feestdagen Laat ONS Uw adviseur zijn bij Uw keuze uit de Philips-serie '58. Klink klaar MUZIEKGENOT voor beschei den prijs. Onze naam en die van Philips zijn Uw waarborg. TURFMARKT 7 LEIDEN PIANO'S RADIO TELEVISIE pISTERMIDDAG Is de trawler SCH 64 Frank Vrolijk van de Scheveningse rederij Frank Vrolijk bij de werf van Boot te Leiden onder grote belangstelling vlot te water gelaten. Tevoren was het in elf weken gebouwde schip gedoopt door mevrouw G. Vrolijk-den Duik, echt genote van de oudste directeur. De Frank Vrolijk is het achtste schip in een serie naar ontwerp van de heer A. Borghart jr. te IJmuiden. Het is 40.25 meter lang. 7.60 meter breed met een hol te van 3.80 meter en voorzien van een Deutz diesel van 750 pk. (reductie 2-1). Aan boord heeft men een hydraulische winch-insballatie van het type Mannes- mann inhaalsnelheid 115 meter die wordt aangedreven door een 230 pk. Deutz-diesel. Het hulpaggregaat in da machinekamer voor de pompen, verlich- Adventsavond Geref. jeugdverband Het Gereformeerde jeugdverband houdt maandag 23 december in de Oude Vest- kerk een adventsavond, die georganiseerd is door de Christelijke toneelgroep „Im perium". Dr. F. H von Meyenfeldt houdt een meditatie over. ,,De blinkende Mor genster". De toneelgroep „Imperium" speelt fragmenten uit „Lucifer" van Joost van den Vondel en uit „De Ster van Beth lehem" van Martnnus Nijhoff. Wim van der Reyden, orgel en Henny Ravesbein, viool, verzorgen het muzikale gedeelte. Deze avond, die om 8 uur begint, is ook voor ouderen toegankelijk. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Elisabeth Cornelia, dr. van C. van Gelder en G. F. Zuidema; Maria Catharina Agatha, dr. van A. G. van Leeuwen en A. P. M. Langeveld; Gode- fridus Wilhelmus Anna, zn van A. G. van Leeuwen en A. P. M. Langeveld; Elisa beth, dr. van H. van Berkel en C. Huber; Peter Rudolf, zn. van A, A. Weersma en J. van der Kruk; Marja, dr. van W. S. Verheul en N. Bregman. Overleden: E. C. M. Langezaal, 57 jaar, echtgenote van E. A. M. Pleij; J. van der Brugge. 74 jaar; J. C. Duindam, 67 jaar; A. Hemerik, 55 jaar; M. F. Han- Gehuwd: L. G. Landkroon en E. va» der Lindea. ting en dergelijke wordt aangedreven door een motor van 35 pk. De trawler kan behalve 3.000 kisten vis, 70.000 liter brandstof en 18.000 liter water bergen. De achttien bemanningsleden hebben de beschikking over twee douches en koud en warm stromend water. Over drie maanden denkt men het schip, dat van moderne visopsporingsap- paraten is voorzien en een verlengde bak heeft ter bescherming van de beman ningsleden, in de vaart te hebben. Als schipper zal dan fungeren de heer Simon Hartevelt, die momenteel het commando voert op de SCH 73. Na de tewaterlating werd in De Turk een drukbezochte receptie gehouden. Me vrouw G. Vrolijk kreeg een geschenk aan geboden van de heer P. Boot jr., waarna de heer S. P. Vrolijk zijn dank betuigde voor de vlotte bouw. Hij betoogde onder meer, dat voor het voortbestaan van de visserij nieuwbouw noodzakelijk is. Er zijn nogal wat moeilijkheden geweest over de vergoeding van in de oorlog ge vorderde schepen, maar thans is men dan zover, dat op dezelfde helling reeds voor een tweede schip, de SCH 242 Huibertje de kiiel kon worden gelegd. Afscheid hoofd chr. ulo Hoogl. Kerkgracht Maandagavond wordt in het gymnas tieklokaal van de ulo-school aan de Hooglandse Kerkgracht afscheid geno men door het bestuur van de Vereniging 'oor lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag van het schoolhoofd H. Otten Tevens zal diens opvolger, de heer R Postma. worden geïnstalleerd. Vicaris bedankt voor benoeming in Leiden Vicaris J. Verburg te Amsterdam heeft bedankt voor de benoeming tot vicaris voor de nieuwe wijkgemeente in het Haagwegkwarticr (Boshuizerwijk) van de Leidse Hervormde Gemeente De heer Verburg heeft een beroep van een andere gemeente ontvangen. Opvolger mej. dr. Bakker Burgemeester en wethouders hebben een tweetal opgemaakt ter vervulling van de vacature van mej. dr. C. R. Bak ker als docent aan het stedelijk gymna sium in de natuurlijke historie. Zoals wij gisteren meldden, verlaat mej. Bakker zaterdag het gymnasium met pensioen. De voordracht is: 1. Th. H. ten Berge to Utrecht en 2. A.-Fuchs te Delft De Frank Vrolijk glijdt in haar elimenl. Foto N- van der Horst rloor het bedrag aan onuitgevoerde op drachten verminderde. Br valt in het al gemeen bij de opdrachtgevers een zekere aarzeling waar te nemen. Besluiten aanschaffing van kapitaalsgoederen ko men kennelijk moeilijker tot stand dan Ook op het gebied van die produkten. welke als normale verbruiksartikelen voor de industrie kunnen worden be schouwd. viel een achteruitgang te con stateren die moet worden geweten aar het streven van de opdrachtgevers, de bij hen aanwezige voorraden te verminderen, althans te beperken. Op grond van de thans in behandeling zijnde aanvragen en de lopende onder handelingen verwacht de directie dat In komende jaar de bezetting voldoende zal Gisteravond vergaderden in Den Vergulden Turk de leden van de af deling Leiden van de Kon. Néd. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Er was een uitgebreide agenda, waarvan de diploma-uitrei king het belangrijkste onderdeel vormde. In zijn openingswoord ver welkomde voorzitter Jonker de nieuwe voorzitter van het hoofdbe stuur, jhr mr. L. M. E. von Fisenne. Nadat enkele nieuwe leden waren ge balloteerd. ging men over tot het behan delen van de vragen. Opnieuw we vragen gesteld naar aanleiding van kele appels, waarvan de naam n worden vastgesteld. De heer Joh. Jonker, voorzitter van de afdeling, reikte 60 kandidaten de diploma's uit. Een jury, bestaande uit de heren C. van Egmond. J. H. Smit en W. Barnaard. beoordeelde enkele ingezonden kerststuk jes. die voor het puntenstclsel gelden. Het gedeelte na de Dauze werd in be slag genomen door een demonstratie in hel vervaardigen van kerststukjes. De heer De Koning, die in de afgelopen maanden les gegeven heeft in het schik ken en binden van bloemen, liet op aar dige wijze zien hoe men een mooi kerst stukje kan vervaardigen. Alg. luinbouwcursus: A. W. v d. Voort, Noordwijkerhout; B. Lagendijk, Valkenburg Z.-H.; A. P Zintel. Leider dorp'. H. v. d. Velden. Voorschoten; G. J. Turk, Zoeterwoude; E Nieuwesteeg, Leiden; D. van Leeuwen. Zoeterwoude; A. Heerings, Voorhout; C. Doornekamp. Leidpn Materialencursus: R. Voskuil. Leiden; C. Doornekamp,' Leiden: J. B. J. v. d. Holst, Wassenaar; E. M. Nieuwesteeg. Leiden; G. van Delft. Leiden; G. Smit, Voorschoten; A. P. Zintel, Leiderdorp; W. N. Kleywegt, Noordwiik: J. Dui venvoorde, Voorschoten; A. P. Knijnen- burg, Wassenaar; J. Tukker. Sassenheim: A. C. van Tongeren. Warmond. Tweede knecht-hovenier: P. Vink, Oegstgeest; R. Voskuil, Leiden, A, C. Kou- wenhoven. Alphen a. d. Rijn; B. D. de Wit, Sassenheim: N. K. van Keeken, Al phen aan den Rijn; P. Staffeleu, Leiden; G. Smit, Voorschoten; J. B. J. van Holst, Wassenaar; J. Tukker, Sai heim; F. 'j. Oostermann, Alphen aan Rijn: C. L. A. M. Mulder, Leiden; van Leeuwen, Warmond; A. Paauw, den; A. G. F. Borst, Zoeterwoude; Letkx, Koudekerk; D. v. d. Kraats, Lei den; M. Bon, Noordwijkerhout: J. de Winter, Warmond; P. F. v. d. Poel. Val kenburg. Cursus motorkennis: D. Bloemendaal, Valkenburg (Z.-H.); A. J. M. Briunes, Zoeterwoude/post Leiderdorp; A. B. Groennewegen, Wassenaar; W. G. Gus- sekloo, Voorschoten: H. C. B. Havers, Leiden; W. Kanbier, Leiden; B. M. Kei- zer, Voorschoten; H. B. H. Klein, Leiden; P. Lagas, Oegstgeest; W. W. Lagerberg, Leiden: J. v. d. Mey, Leiden; A. Paauw, Leiden; W. A. M. Pa-rmentter, Wasse naar; W v. d. Vogel, Zoeterwoude/post Leiderdorp; G. Smit, Voorschoten; A. C. van Tongeren, Warmond; J. Veloo, Voorschoten: C. Berbee, Wassenaar. Bloemschikken en binden: B. Keizer, Voorschoten; P. F. v. d. Poel, Valken burg Z.-H.; J. Veloo, Voorschoten; J. L. A. Taets van Amerongen, Zeist; P. M. J. Klein. Roe lof arende veen.' W. Sterren- herg. Alphen a. d. Rijn; H. de Jong, Aar- landerveen; mej. J. M. M. Tabernee, Alphen a. d. Rijn; C. Doornekamp, Lei den; A. P. Zintel, Leiderdorp: J. Ver- hart. Katwijk aan Zee; A. Wetselaar, Katwijk aan Zee; A. Beekman, Leiden; J. B. J. v. d. Holst. Wassenaar: C. v d. Werf, Voorschoten; J. Griffioen. Voor schoten; H. Griffioen, Voorschoten AGENDA VOOR LEIDEN Donderdag Antoniusclubhuis. 7.45 uur: De Natuur vriend, vertoning vain de film Aquariuro- Stad.vgehoorzaal. 8 uur: Residenbie-or- Vespa-club, lodenverga- VrUdag Schelpenkade 6, 8 uur: stichting „De Sleutelbloem", kerstfeestviering. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: koksschool. ivoering van „Huwelijk onder Lodewijk XV" door „Studio" Schouwburg, 8 uur: opvoering van „Oom Wanja" door Ned. Comedie Lakenhal, 8 uur: K. en O., voordrachts kunst door Heieen Pimentel en Albert Vogel. De Doelen, 8 uur: genootschap Neder land/Engeland. Lakenhal, 4 uur: uitreiking Rembrandt- prijs aan Coba Ritsema te Amsterdam en opening van bentoonstelling van haar Luxor, 3 uur: K. en O., film ,,Het won der van de 34sbe straat", Aula school Du Rieusbraat, 8 uur: Leidse Jeugd-Aobie, herdenking Statuutdag Su riname. Aula gymnasium Fruinlaan, 2.30 uuir: afscheid mej. dr. C. R. Bakker; 4-5 uur: receptie. Zoeterwoude: Hervormde kerk, 7.45 uur: ingebruikneming van het ge restaureerde orgel, gastorganist: Hans Boelee. Zondag Stadsgehoorzaal, 3 tot 5 uur: Hervormde Jeugdraad, grote kerstjeugdbijeenkomst voor alle Hervormde clubs, jeugdvereni gingen en jeugdorganisaties. Marekerk, 7 uur: „Kerkdienst voor ge heel Leiden", dr. P. L. Schoonheim over „Ochtendlicht achter de kim", zang v<ta „Kunst na Arbeid". Tent stellingen >r Volkenkunde: Volk In de kamer van B. en W. heeft wethouder D. van der Kwaak van- m.orgen de zilveren eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau uit gereikt aan de heer W. Th. Alting, administratief ambtenaar bij de Stedelijke Lichtfabrieken. De heer Alting begon in 1917 als hulpklerk bij de S.L.Fen klom op tot zijn huidige functie, waarin hij, zoals de heer Van der Kwaak zei. ijverig en plichtsgetrouw heeft gewerkt. De wethouder zei, dat er reden tot dankbaarheid is voor veertig jaar goede gezondheid. Bij deze uitreiking was ook aanwezig ir. I*. J. J. Meuwse van de S.L.F. Foto N. van der Horst. Rijksmuseum van Suriname. Boerhaavezalem, 25 uur en 79 uur: tekeningen van de school voor esthetisch# vorming. I Rijksmuseum geologie en mineralogie, 1012 uur en 2—4 uur: geologie van Ne- I derland. Lakenhal, 104 uur: Van Goghexposltie (Donderdagavond ook van 7.309.30 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 25: tentoon stelling van foto's van dr. Erich Salomon, tot 18 Januari. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apothe ken in Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, telef. 20502; apotheek Reyst, Steenstraat 35, telef. 20136 en apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. Oegstgeest, telef. 26274. Leidenaar gaf regenjassen voor verkeersbrigadiertjes Een onbekende Leidenaar heeft de plaatselijke afdeling van het Verbond «oor Veilig Verkeer een bedrag aan geld gegeven voor de aanschaf van twee witte jassen voor verkeersbrigadiertjes. Verle den week kroeg de christelijke Leidse Houtschool ven het bestuur enikele jas sen; dit voorbeeld was aanleiding tot deze gift. De beide jassen zullen aan een der Leidse scholen worden gegeven. arbeid i KANTOORMACHINES DemmeniE Haarlemmerstraat 184 Telef 21400 LISSE Te water geraakt Het zoontje van de. familie S moest op de Graehtweg uitwijken voor een vracht auto. Hij kwam daarbij in de Haven te recht. Een onbekend gebleven redder heeft hem op het droge gebracht Auto's botsten Een achteruit rijdende trailer, bestuurd door de heer E. uit Sassenheim heeft de personenauto van een Haarlemmer aan gereden. De auto werd flink beschadigd. Lekespel Gisteravond is in Rehoboth het lekespel Ster van Bethlehem opgevoerd. Ds. K. Schouten trad op als liturg. Het spel werd bijzonder fijn vertolkt. Amateurfotografen b(jeen Gisteravond hebben de amateurfoto grafen in de filmzaal van het laborato- feestclijke samenkomst gehou den. Br werden dia's film vertoond. Kerstwljdlng Dinsdagavond half acht houdt de Chr. Geref. evangelisatie een kerstwijding in de kerk. Het jeugdzangkoor te Ledden zal onder leiding van de heer Arnoldus zingen. Verder is er samenzang en orgel- Gelofte, diploma en mouwembleem TN HET ANTONIUSCLUBHUIS heeft de presidente van de afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, mevrouw I Mak-van Bever Donker, gistermiddag de eerste twintig ieden van de Leidse jeugdafdeling geïnstalleerd. Jongelui van acht tot zestien jaar kunnen van deze groep lid worden en zo iels doen voor het dier dat hulp of voedsel nodig heeft. De middag was voor de talrijke kinderen een succes, niet in het minst door de boeiende trucs van goochelaar Geraldim. Mevrouw Mak sprak aan het begin een kort opwekkingswoord. Zij vroeg de jongelui lid te worden van de Vereniging tot bescherming van Dieren in een eigen Jeugdafdeling, die samen met de onlangs opgerichte jeugdnatuurwacht bloemen en dieren beschermen kan. Speciale aan dacht vroeg zij ook voor de zwerfkat ten en voor de vogels, die in strenge win ters geen voedsel kunnen vinden. De eerste twintig kinderen hebben zich in Leiden aangemeld en een eigen be stuur gekozen, bestaande uit Els 't Hart, presidente en Johny Pranger, Hugo de Grootstraat 1, secretaresse. Eerstgenoemde sloot zich op vlotte wij ze aan bij de woorden van mevrouw Mak. Deze had eerst nog tot laak de di ploma's en de bijbehorende mouw emblemen uit te reiken. Hierbij moest elk kind de gelofte afleggen „Ik beloof goed te zijn voor dieren." Nadat Danny Melet en Frans Smal zich op accordeon en gitaar hadden laten horen', vulde Geraldini de middag verder met vrolijke en ingewikkelde goochel truc».

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3