Servies 1 zal in waar Napoleon van at, Leiden worden geveild Raadsagencla Benoemingen en mutaties bij het onderwijs Stichting en uitbreiding van scholen in Leiden Het Statuut, dat de historie en de wereld nog niet kenden 1>emmeniE Agenda voor Leiden MEI'WE LE1DSCHE COURANT DINSDAG 17 DECEMBER 1957 Glans der geschiedenis Historisch porselein -190 delen - krijgt donderdag nieuwe eigenaar Donderdagmiddag twee uur zal de heer T. Beeuwkes in het Leidse Nota- Irishuis de hamer opheffen om een kostbaar veilingstuk aan de man te krengen en als de voortekenen niet bedriegen zal het wel even duren, voor- Wat hij zijn hamer definitief zal kunnen laten zakken om met een klap de 'koop te bezegelen. want zjstaande uit 190 onderdelen onder de hamer jeufflkomen en dit is een historisch servies. j^Anderhaive eeuw geleden tijdens de 10W.Franse bezetting leenden de meeste Neder- .ffeJteHders de kleine keizer met zijn grote ...plannen slechts van schilderijen, want Napoleon had het veel te druk met zijn ^veldtochten om beleefdheidsbezoeken af ^'te leggen. Maar een van de weinige keren, n Wlfdat hij Nederland bezocht, nam hij zijn tuatiWirek bij de burgemeester van Rotterdam deze poogde het de keizer zo veel dajmogelijk naar zijn zin te maken, in die dagen was men niet zo heel vlug teveden en de burgemeester van fliRotterdam liet speciaal voor dit bezoek ct een to, tpcreatie in vjn klasse! een uitgebreid servies van Furstenberger porselein vervaardigeni, dat geheel met de hand werd beschilderd. De keizer moet ongetwijfeld heerlijk van zo'n kost baar bord hebben gegeten, alleen hebben De gemeenteraad- van Leiden komt aa staande maandag 23 december 's middags om twee uur bijeen. De agenda vermeldt onder meer: Wijziging bezoldigingsrege ling 1954; vaststellen instructie voor de gemeentelijke inspecteur van de lichame lijke oefening; benoeming van een 'ge meentelijke inspecteur van de lichame lijke oefening, van een tijdelijk leraar aar het gymnasium, van een zestal tijdelijke leerkrachten aan de gemeentelijke h.b.s. voor meisjes, van een tweetal tijdelijke leerkrachten aan het Rembrandt-lyceum, van een tweetal leerkrachten bij het open baar l.Oi, van een tweetal tijdelijke leer krachten aan de gemeentelijke bedrijfs- technische school en van een drietal le den van de raad van beheer van de Sport stichting; verlenen van eervol ontslag aan mej. M. M. van der Sluys, onderwijzeres aan de openbare sohool voor l.o. aan de Maresingel; overplaatsen van een vijftal leerkrachten bij het openbaar l.o,; uitbrei ding rijwielstalling meisjes-h.b.s.; uitbrei ding bijzondere school voor uil.o. aan de Antonie Duycklaan; uitbreiding r.k. school •or woonwagenkinderen; stichting van n r.k. school voor zwakzinnige meisjes n het Philisophenpad; uitbreiding, b.l.o.- school aan het Plantsoen; stichting en ste inrichting van nieuw gebouw voor tylschool; pensioenuitzichten bij het kleu teronderwijs; vaststellen partieel uitbrei dingsplan „Leiden-Houtkwart Ier-Zuid" wijziging raadsbesluit inzake verkoop var bouwterrein nabij Burggravenlaan; ver huur perceel grond nabij Haarlemmerweg geldlening bij N.V. Bank voor Ned. Ge meenten; verhoging pensioenen gewezer wethouders; overzichtsnota van het me de Nederlanders daar nooit gemerkt. H\j is door het p; vies nooit tot grote sympathie land geïnspireerd, maar ir bleef het stuk e zoveel vat ooor Neder Rotterdan familiebezit trots op was en waaromheen een brok historie verteld werd. dat van geslacht op geslacht werd overgegeven. Het servies is in particulier bezit ge bleven en thans komt het a.s. donderdag óp de veiling, waar ongetwijfeld wel an dere dan alleen maar particuliere belang stelling voor dit fraai servies, dat de bijzondere glans der historie heeft gekre gen, zal bestaan. Raad van beheer van de sportstichting Er moet worden voorzien in een drietal vacatures in de raad van beheer van de Sportstichting. B. en W. bieden hiertoe de raad de volgende aanbevelingen aan: P. F. S. Biegstraten te Leiden en J. Smeding te Leiden namens de R.K. Sport- centrale, district Leiden; J. A. Noorden bos te Oegstgeest en J. Labordus te Lei den namens de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Athletiek Unie: W. P. Leenen te Leiden en J. C. Mol te Leiden namens de verenigingen van leraren en onder wijzers, die hier ter stede op het gebied van de lichamelijke oefening werkzaam Leidse marktlieden bijeen De afdeling Leiden van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straal- en Riivierhandel hield gisteravond een leden vergadering. Na de opening dooi voorzitter, de heer Sbikkelorum. meegedeeld, dat elf nieuwe leden zijn ingeschreven. Het feit dat de ventvergun ningen in Leiden voor volgend jaar verhoogd van 1 tot 10, ontlokte onder de leden nogal protest. Het vertrouwen het bestuur werd weer bevestigd, zodat allien op huin plaats bleven, met verster king van twee nieuwe bestuursleden. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Patricia, dr van C. J. Slap- pendel en M. M. C. Blomme; Adriana Di- derika Louise, dr van C. van Duijn en N van Duijvenbode; Ingrid Giselinde Iduna. dr van J. P. C. J. Spendel en J. C. Boon: Yvonne Elisabeth, dr van J. Eradu6 en M. J. van de Ing; Hendrika Maria, dr van G. van der Ploeg en J. M. Hoogenboom; Maria, dr van J. van der Meij en J. C. Veefkind; Maria Everdina Henriëtte Cé cile, dr van G. Prinsen en C. T. M. Rei- ring; Antonius Hermanus, zn van A, G. v. d. Born en C. Vijlbrief; Petru6, zn van A. Tegelaar en C. Westerhoven; Andreas, zn van A. Tegelaar en C. Westerhoven; Cornelis, zn van W. P, Breeuwer en W. M. Kaldenbach; Maria Johanna, dr van P. J- Verdonschot en M. Vink; Yvonne, dr van J. Houweling en C. Cuperus; Cor nelia Alida Wilhelmina. dr van H. Keijzer en P. H. J. Wortman. GEHUWD: N. L. van Welzenis en A. Schreuder. OVERLEDEN: J. G. J. Zwetsloot, 3 dg; E. van der Tuin. 88 jr, echtgenote van J. Barendse; N. Massaar. 81 jr; P. G. Schmidt, 72 jr; J. Smittenaar, 83 jr: M. van der Leeden, 88 jr, wed. van M. Vree ken; J. Buis, 70 jr, e.v. H. J. Fagel. B. en W. stellen de gemeenteraad voor akkoord te gaan met de volgende benoe mingen by het onderwijs: de heer J. H. Pompe, leraar aan de am bachtsschool te Leiden, tot onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o aan do Pieterskerkgracht; mej, A. H. Janse van Mantgem. tot on derwijzeres aan de openbare lagere school aan de Drie Octoberstraat, waar zij thans als tijdelijk onderwijzeres werkzaam is: kapelaan G. W. Lemmers te Leiden tot tijdelijk leraar godsdienstonderwijs aan c gemeentelijke bedrijfstechnlsche school; de heer A. A. M. Walter te Leiden tot tijdelijk leraar algemeen vormende ken aan dezelfde school; mevr. H. E. Visser-Koster tot tijd lerares in de Franse taal en letterk aan het Rembrandt-lyceum; de heer S. Lepes Cardozo tot tijdelijk leraar in de geschiedenis aan hetzelfdi lyceum. Voorts stelt het college voor de tijdelijke aanstelling van de volgende docenten als leraar en lerares aan de h.b.s. voor r jes te verlengen: mej. J. M. W. van Vfeer- lee (Franse taal en letterkunde), de heer J. A. van Gelderen (natuurkunde), mej. M. L. A. Groenhoff (Engelse taal en let terkunde), de heer G. J. Meyer (geschie denis), mej. M. K. Young (wiskunde) de heer G. de Zeeuw (wiskunde). 1 zelfde voorstel wordt gedaan ten opzichte van dr. H. Zwanenburg, tijdelijk leraar i de Franse taal en letterkunde aan h« gymnasium. De raad wordt verzocht eervol ontsla te verlenen aan mej. M. M. van der Sluij: onderwijzeres aan de openbare school voo l.o. aan de Maresingel. Geldlening voor woningbouw Van de N.V. Bank voor Ned. Gemeen- in ontving de gemeente Leiden een aan bieding tot het aangaan van een vaste geldlening, groot f 160.000 voor de bouw woningen. Deze lening wordt in het r van de in 1957 bussen de N.V. Bank Ned. Gemeenten en de institutionele beleggers gesloten woningbouwlendng ver trekt uit de opbrengst van de door een drietal instellingen ten behoeve van de gemeente Leiden beschikbaar gestelde gelden. B. en W. stellen de raad voor deze lening aan te gaan Spreekbeurt Morgenavond om acht uur spreekt ds. A. Smink in gebouw Jan Vossensteeg 17. In verband met de stichting van een openbare Montessori lagere sohool in het zuidoostelijke stadsdeel en de opheffing van de openbare lagere school Zuidsingel A vraagt 't ccfllege ten slotte de goedkeu ring van de raad voor de volgende over plaatsingen: de heer W. F. van Weizen. hoofd openbare lagere school Zuidsingel B naar de nieuwe Montessori lagere sohool; de heer A. van der Neut. hoofd openbare lagere school Zuidsingel A, naai openbare lagere school aan de Zuidsingel mej. E. M. D. F. Bekkers, mej. P. J. Sloos en de heer H. Kors, onderwijzer(es) a de openbare lagere school Zuidsingel naar de openbare lagere school aan Zuddsingel. Altijd rake flitsfoto's met PHILIPS „Photoflux" Het feilloze flitslampje - 25 ct Onderwijszaken in de raad Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden heeft de gemeente om medewerking gevraagd voor het uitbreiden van zijn school voor buitengewoon lager onderwijs aan het Plantsoen met de vier lokalen, die zijn vrijgekomen door het verplaatsen van de tot voor kort aldaar gevestigde kleuterschool naar de Asserstraat. Mede in ver band met een nog te verwachten toeneming van het aantal leerlingen achten B. en W. de gevraagde uitbreiding nodig. Aangezien een wette lijke regeling van het b.l.o. in voorbereiding is, stelt het college voor de medewerking te verlenen in de vorm van een jaarlijkse vergoeding totdat bedoelde regeling in werking zal treden. Een soortgelijke aanbeveling doen 1 W. ten aanzien van het financieren stiehbingekosten van een school zwakzinnige meisjes aan het Philosophen- pad. Dit naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van het Liefdewerk de H. Cunera. Dit schoolbestuur heeft sinds 1930 een houten hulpschool ir bruik; deze huisvesting is geheel oi doende. Het schoolgebouw zal omv tien klasselokaien. een gymnastieklokaal, een leskeuken, een waskeuken en eer overblijflokaal. Het schoolbestuur bezit d* nodige urgentieverklaring. Mytylschool Dan heeft het bestuur van de Mytyl- sbichiting voor Leiden en omstreken finan ciële medewerking voor de stichting var een nieuw gebouw voor de Mytylschool gevraagd. Het onderwijs aan deze school kan, zolang zij is ondergebracht in enkele lokalen van het schoolgebouw aan de Zuidsingel, niet tot zijn recht komen. Mede in verband met een te verwachten toeneming va'n het aantal leerlingen achten B. en W. het stichten van nieuw gebouw met vier leslokalen twee vaklokalen ln de omgeving var Annakldndek urgent. Ook hiervoor stelt het college voor een vergoeding als hierboven ge noemd te verstrekken. Aangezien bij het onderwijs van deze school het materiaal meer dan normaal slijt, verdient het naar het oordeel van en W. aanbeveling, voor de eerste inrichting, waarvan de kosten naar raming f 22.000.zullen bedragen, alvast de vergoeding te verlenen. De bouw van de school zal vermoe delijk voorlopig in verband met de huidige financieringsmoeilijkheden niet kunnen worden verwezenlijkt. Verhoging krediet Op 24 januari 1955 verleende de meentera ad medewerking aan de S tinig Woonwagenwerk Ledden voor stichten van een r.k. school met een Eerzaam liep gistermiddag rond een uur de nijvere zakenman zijn oud ijzer te expediëren op de Breestraat en er zou niets vermeldenswaard zijn gebeurd, wanneer niet plotseling een hevig tingelende tram om ruim baan had gevraagd. Met een vaartje dreef de man zijn handwagen van de rails weg, maar dit gangetje kreeg ineens een enorme snelheid, toen de voorbijrijdende tram een uitstekende stang te pakken kreeg. Het wagentje vloog de stoep op en een stang drong zich door de spie gelruit van magazijn Paes, waar juist een geïnspireerde etaleur de voorwerpen zo voordelig mogelijk poogde uit te stallen. De stang schoot precies langs hem heen, maar kwam toch nog opzij tegen hem aan en de etaleur werd een halve slag rondgedraaid, zodat hij in de ontstelde gezichten van hevig geschrokken voorbijgangers keek. De schade bleef tot de spiegelruit beperkt; voor de firma Paes tenminste, want de za kenman zag zijn gehele karretje verwrongen tot het oude roest, dat hij er tot dan toe mee had vervoerd. Foto N. van der Hors lokaal. B. en W. stellen de raad thans voor hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 160.000, waarbij dan tevens een vaklokaal aan de te stichten school wordt toegevoegd. De voor de bouw ver eiste urgentieverklaring is afgegeven. Ten aanzien van het op 28 november 1955 aan het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scho len met de Bijbel te Leiden en Oegstgeest beschikbaar gestelde krediet van 126.000 voor uitbreiding van de chr. school voor u.l.o., aan de Ant. Duycklaan stellen B. en W. thans voor dit krediet met 22.250 te verhogen. Onder meer omdat bij de raming geen bedrag was uitgetrokken voor de inrichting van de lokalen. Voorts stellen B. en W. voor 1950 be schikbaar te stellen voor uitbreiding van de rijwielstalling van de h.b.s. voor meis jes aan de Garenmarkt. OOM WAN JA Ned, Comedie gaf opvoering op een hoog plan Wanja", dat niet tot zijn beste teker niet l t de i ouderde behoort, is een toneelstuk dat voor on6 gevoel tot slot een grote leegte achter laat, die niet gevuld kan worden door een wissel op de toekomst, op de eeuwigheid. Hier hebben we misschien al zo'n uit elkaar gaan van gevoelens. Voor een Ru6 is het eeuwigheidsbegrip misschien geen grotere realiteit, maar het heeft wel een nuttiger effect in de tijd. zodat Tsjechow toch optimistisch kan Zinloos Evenals in ander werk van hem, wil hij in dit stuk de mensen (d.w.z. de Russen van het einde der vorige eeuw) laten zien hoe zinloos hun le ven is. in de hoop dat als dit begre pen is. ze zich een beter en mooier leven zullen scheppen. heel goed de IN HET PROGRAMMA schrijft Peter Scharoff: „Het wezen van Tsjechow en zijn hele natuur straalden altijd weer vreugde en optimisme uit en dit weerspiegelt zich duidelijk in zijn vertellingen en toneelstukken". We moeten eerlijk erkennen, dat we met dat optimisme wel eens moeite hebben, 't Is nu ook weer niet zó, dat we in Tsjechow een pessimist willen zien, maar we voelen heel goed, dat Russische en Nederlandse begrippen elkaar hier niet dekken. de abonnementsvoorstelling, door de Nederlandse Comedie stond op hoog peil. De bezetting loog er dan ook niet om: Paul Huf (professor), Ank van der Moer (Hélène). Ellen Vogel (Sonja). Ko van Dijk (Wanja). Han Bentz van den Berg (Astrow) als de voornaamste speelsters en spelers, staan er borg voor dat de opvoering goed is. Toch heeft ze ons niet over de hele linie en in alle onderdelen kunnen be vredigen. De enige die dat wel kon was Han Bentz van den Berg, die een pracht vertolking van de rol van de dokter gaf. Natuurlijk en vrij van maniertjes, die bij andere opvielen. Bijvoorbeeld de zelfde houding van de handen bij af weer of ontkenning, telkens dezelfde houding van armen en harden in uitno digend gebaar. Dat gaf vaak Iets ge- styleerds en onnatuurlijks. Ook het hoge, wat huilerige toontje waarop Ank van der Moer vaak meent te moeten spreken rekenen we hier onder en een zekere eentonigheid in het spel van Ellen Vogel. Het dramatische slot van het derde bedrijfeen uitbarsting van Wanja (Ko van Dijk) tegen de prof. (Paul Huf), waarbij eerstgenoemde tot tweemaal toe een schot lost, haalde het nauwelijks, omdat het niet ge loofwaardig genoeg was. In het slotbedrijf wist men de groeien de eenzaamheid uitstekend te verbeel den. Hier vonden we Ko van Dijk, en Ank van der Moer op hun best. Waarschijnlijk om de sfeer van landerige eenzaamheid en verveling aan te geven was er nogal veel 6til spel. Het doel werd wel bereikt, maar ten koste van het tempo. Van de „bijrollen" moeten we nog de moederlijk zorgzame rol van Magda Janssens noemen. Jacqueline Royaards- Sandberg voor de prima vertolking van de rol van moeder van de eerste vrouw van Serebrjakov, en zeker niet te ver geten Pierre Myln, voor het kostelijke stille spel in het eerete bedrijf. Resumerend was het een opvoering op een hoog plan, maar die toch in sommige opzichten niet geheel be vredigde. A. C. Bouwman. Nu slaagt hij zinloosheid van op het landgoed Serebrjakow aan Ze zien het bijni Oom Wanja weel moet beginnen en loofsbelijdenis vai der toekomst, w duidden i6 er niel beert te helpen. de van de oud-hoogleraar het licht te brengen, allen zelf ook, maar niet hoe hij opnieuw behalve een soort ge- Sonja over het leven iar wij hierboven op s, dat hem verder pro- Wonderlijke mensen 't Zijn allemaal wonderlijke men sen die daar op dat landgoed bij el kaar zijn. Daar is de zelfgenoegzame, pedante, egocentrische oud-professor in de kunstgeschiedenis, in wie oom Wanja, zijn zwager, heilig geloofde, als een toonbeeld van vernuft en we tenschappelijkheid, Hij doet evenwel niets anders dan publiceren wat iedereen reeds weten Jean en in an dere boeken ook te lezen is Hij is getrouwd met een veel Jongere vrouw, Hélène, knap en met veel char me. Dat huwelijk i6 natuurlijk ook niet geslaagd. Daar is Sonja, zijn dochter uit het eerste huwelijk, die met haar oom Wanja, die een broer was van haar moeder, zich uitgesloofd heeft om de zaken op het landgoed te laten lopen Dank: niets. De arts Astrow, komt geregeld de oude prof bezoeken, want deze man ver beeldt ziich van alles en nog wat te mankeren. De dokter is verliefd op Hélène en Sonja op de dokter Voor allen wordt het een desillusie en vandaar ook doe leegte die achterblijft, niet in het huis, want dat i6 in vele opzichten een opluchting, maar in de harten en de levens van de achtepblij- venden, Sonja en oom Wanja, die ook zijn hart aan Hélène verloren hoeft De opvoering gisteravond als vier- Dr. Pos besprak te Leiden O Zang, dans en muziek uit Suriname In samenwerking met de Politieke Jon- geren-Contactraad houdt de Stichting Leidse Jeugd-Actie zaterdag om 8 uur ln de aula van de gemeentelijke opleidings school Du Rieustraat 4 een samenkomst het kader van de viering van Statuut dag. De heer H. H. Frese van de educa tieve afdeling van het rijksmuseum voor volkenkunde zal over de bevolking van lame spreken, dr. G. D. van Wengen behandelt de Surinaamse volksmuziek en het Surinaamse orkest Guyana voert mu ziek, zang en dans uit uit het Caraïblscha gebied. avond werd o.m. bijge woond door wethouder J. C. van Schaik en mevr. P. H. Smits-Witvliet, die de VIRO vertegenwoordigde. KANTOORMEUBELEN Haarlemmerstraat 184 Telef 21400 NDER LEIDING VAN DE HEER J. J. N. Oedayrajsingh Varma hebben leden van de Surinaamse en Antilliaanse Studentenvereni ging, leden van de VIRO en van de vereniging Koninklijk Statuut gister avond geluisterd naar en gediscussieerd over het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden, waarover de gevolmachtigde minister van Suriname en de Antillen, dr. Pos een inleiding hield. Dr. Pos schilderde de ontwikkeling, die reeds voor de oorlog in de West merk baar Was en die tot uitdrukking werd ge bracht in de beroemde rede van zever december, toen aan de gewesten var Nederland zelfbeschikkingsrecht werd beloofd Na de oorlog Is men althans West rond de tafel gaan zitten om deze gedachte te concretiseren, hetgeen zeer vele technische moeilijkhden bleek te stuiten. Een van de grote moeilijk heden was. dat in de West geen voldoende ontwikkeld partijensysteem bestond. Het heeft vele jaren geduurd, voordat men de vage legpuzzel van ideeën een stat tot stand had gebracht, dat als basis 1 dienen voor een goede samenwerking. Vervolgens wees dr. Pos met en kele voorbeelden op de grote moei lijkheden, die zich reeds hebben voorgedaan en ongetwijfeld nog zul len voordoen, omdat men voor deze vorm van samenwerking tussen verschillende landen geen systeem had, dat in het verleden zijn deugde lijkheid had bewezen. Hoeveel en hoe moeilijk die problemen waren, bleek tijdens het tweede gedeelte van de avond, toen vooral vele Suri naamse en Antilliaanse studenten met dc inleider in debat gingen. Speciaal groepeerden de problemen zich rond het zelfbeschikkingsrecht het recht van secessie recht van scheiding waarvoor men in het Statuut niet altijd de juiste juridische omschrij ving heeft kunnen vinden. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten de Apothekersdijk op 18, 19, 21, 23 en 24 december 1957 van 13.00 tot 19.00 uur en op 20 december 1957 van 6.00 tot 19.00 uur gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting Kippenbrug. Burgemeester en wethouders der ge meente Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op 24 en 31 december 1957 na 19.00 uur niet meer geopend zullen wor- Gemeentelijk inspecteur lichamelijke oefening B. en W. stellen de gemeenteraad voor met ingang van een nader te bepalen da tum de heer J. C, F. Coers, thans amb tenaar voor de lichajnelijke opvoeding bui ten schoolverband te Leiden, te benoemen tot gemeentelijk inspecteur van de licha melijke oefening. Dinsdag Filmzaal universiteit, 8 u.: filmstudie kring met Le rosier de madame Husson. Museum van Oudheden. 8 u.: dr. Salo- monson over Beschouwingen naar aanlei ding van en over het beeld van keizer Trajanus in Leiden. Stadsgehoorzaal, 8 u.: Con Amore met het Weihnachtsoratorlum van Joh. Seb Bach. Café Aniba. Witte Singel, 8 u.: ledenver gadering Leidse tuiniers- en bloemisten vereniging Door eendracht verbonden. Zaal Rehoboth. 8 u.: mr. dr. K. de Vries voor de Christelijk Historische Jongeren- Remonstrantse kerk, 8 u.: kerkconcert door leerlingen van de muziekschool m.m.v. het Toonkunstorkest o.T.v. Louis Stotijn. Marekerk, 8 uur: wijdingssamenkomst Molenwijk. Oegstgeest, Patronaatsgebouw, 8 u.: De Lekespelers met Als de klok waarschuwt De Hoeksteen, Levendaal 1: tentoon stelling huishoudelijke- en gezinsvoor. lichting Woensdag Antomusclubhuie, 3 bot 5 uur: afdJling Leiden Ned. Vereniging tot bescherming van dieren, imstaliaitie Jeugdgroep en ont- sparreningsprogr anima met Geraldnon Warmouderweg 20, 8 uur: ledenverga dering Kon. Ned. Natuurhistorische ver eniging. Hoeksteen, Levendaal 1: tentoonstelling huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: kerst- feestviering Christenvrouwen Bond. Den Burcht, 7.30 uur: feestavond Alge mene bond van oudén van dagen. Consistorie Chr. Geref. kerk: 7.30 uur tot 9 uur, expositie vrouwenkrans Tabitha. Donderdag Antoiïiuaclubhuia, 7.45 uur: De Nabuur- vriends vertoning van die flilm Aquarium- Vculkshui®, 2.15 uur: kerstfeestviering met voordrachten van Aafje Top. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Residentie-or kest. Royal, 8 uur: Vespa-club, ledenverga- Ten toonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde: Volk van Suriname. Boerhaavezalen, 25 uur en 79 uur: tekeningen van de school voor esthetische Rijksmuseum geologie en mineralogie, 1012 uur en 24 uur: geologie van Ne derland. Lakenhal, 104 uur: Van Goghexpositie (Donderdagavond ook van 7.309.30 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg 25: tentoon stelling van foto's van dr. Erich Salomon, tot 18 januari Apotheken De avond- en nachtdienst van de apothe ken ln" Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door apotheek Herddngh en Blanken, Hogewoerd 171, telef. 20502; apotheek Reyst. Steenstraat 35, telef. 20136 en apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 26274.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3