Deel Voorburg-Hoogmade in februari open Liefde, eerlijke tekening van de mens in zijn zwakheid VAN MENS TOT MENS NIEUWE LEIPSCHE COURANT ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 te ge- at Hij te ge- id heen at lüii k erf. halenj np d( J- T JN- - infeeM reven werkl ndeni IP - /JÉfC^g RU K5 WATERSTAAT DIRECTIE WEGEN 's-GRAVENHAGE RUKSVBS N*Aa BUR6ERVEEN - yPENftORG AANSUJiTINS HOÖE CUNDÜK EN OVER&QEJ(5<5IN<3 OUDE BUN Aansluiting Hoge Rijndijk Lei- derdorp-Zoeterwoude en over brugging Oude Rijn. in te in- Zulk, ■rkèo' Leidse Vereniging tot ii,£j ijsbestrijding ver- De Leidse Vereniging tot IJsbestrijding rtijen hield in hotel „Centraal" haar algemene oven, ledenvergadering. Na de opening door irechl de voorzitter, de heer H. Parlevliet Jr. I van[uit KatwÜk aan Zee- die allen en in 't j, J bijzonder de nieuwe secretaris-genning- 'meester, de heer T. C. Sonnenberg, van aisot markt, en havendienst, welkom heette, Dreeaging men over tot behandeling van de ver.'agenda. Met voldoening vernam de ver- dat het jaar werd afgesloten eder>met een batig saldo van 1771.64, dat Izijn basis vindt in het feit, dat er in d« vorige winter geen ijs behoefde te wor II den gebroken. ömu* De kascommissie betuigde haar te. i ge- vredenheid over de boekhouding en d< secretaris-penningmeester werd décharge stel- verleend. Na bespreking van enkele no-praktische punten betreffende het ijs- U-i,*; breken werd het werkfonds voor 1957/ lissen 58 ingesteld- rech. Fototentoonstelling in neest Prentenkabinet juist,; Van 13 december t.m. 18 januari a.s. 1 om; wordt in het Leidse Prentenkabinet een ïgar-tentoonstelling gehouden van foto's van wan- dr. Erich Salomon, nog Het werk van deze bekende persfoio- iden. graaf, dat grotendeels uit de jaren 1928— 5 Ja- '38 dateert, heeft de laatste jaren, vooral hun| sinds de expositie op de Photokina van - 1955 te Keulen, sterk de aandacht getrok- De Hooigracht had helaas geen hooi In de goede oude tijd moet de Hooigracht iets met hooi te maken hebben gehad en hoe graag hadden we gisteravond gehad, dat dit hooi nog tastbaar op de Hooigracht aanwezig was geweest, want dan waren we minder pijnlijk gevallen. Nu de feestverlichting is weggehaald, vertoont de Hooigracht weer het oude en vaak-betreurde donkere beeld van altijd. De Hooigracht-bewoners moeten zelf toch wel het beste weten, hoeveel gevaren deze duister nis met zich brengt en daarom begrijpen we niet, waarom zij de lichtmasten van de licht- week hebben weggehaald en de straat niet meteen weer glad hebben gemaakt. Overal zaten gisteravond nog de gaten in het wegdek en daarnaast kleine stapeltjes keiharde klinkers, als listige valkuiltjes voor argeloze voorbijgangers. Naar .de A.N.WJB. verneemt zal het wegvak VoorburgHoogmade van rijks weg 4a, de nieuwe verbinding tussen Ypenburg en Burgerveen, hoogstwaar- ichjjnlijk reeds in februari 1958 voor het /erkcer worden opgesteld. Het eerste ge deelte van de nieuwe rijksweg, van Ypenburg tot Voorburg, werd in augustus jl. in gebruik genomen; men verwachtte dat het volgende deel, van Voor burg tot Leiderdorp, het volgend voor jaar gereed zou zyn. Niet alleen zal de opening nu, behoudens onvoorziene om- digheden. vroeger geschieden dan verwacht werd, het nieuwe wegvak zal bovendien 3 kilometer langer zijn, zodat het doorgaande verkeer ook de bebouw de kom van Leiden zal kunnen mijden. Bij Hoogmade is een verbindingsweg an ongeveer IV2 km lengte aangelegd issen rijksweg 4a en de weg van Leiden aar Oude Wetering, de Zuidtoollandse provinciale weg no. 5. Via deze verbin dingsweg en de provinciale weg, waarop geen langzaam verkeer zal zijn toege laten. komt het doorgaande snelverkeer dan bij Burgerveen op rijksweg 4, die Den Haag met Amsterdam verbindt. A.N.W.B.-riohtingsborden zullen het ver keer van Amsterdam naar Rotterdam bij Burgerveen naar de nieuwe robte ver- Rotterdam komt bij Ypenburg op de nieuwe weg. zodat a tussen Van der Luit HAAGWEG 31 - L^DEN ^]S<icjra\e*\ióóet\ Een dokter nodig De zondagsdienst van de huisartsen wordt waargenomen door de dokters Stoffers, Lahr, Kortmann en Postel. Welke apotheek Vandaag zijn geopend voor het klaar- j maken van spoedrecepten de apotheek I Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 20552. J de Haven-apotheek, Haven 18, telefoon j 20085. en de apotheek te Oegstgeest. WU- helminapark 8, telefoon 26274. Morgen is i van 's morgens 8 uur tot 's avonds 10 uur alleen geopend de apotheek Boekwijt. De I nachtdienst wordt van 22 uur af waar- i genomen door de Doeza-apotheek. Doeza- straat 31. telefoon 21313. Doorgaande verkeer zal dan bebouwde kom van Leiden kunnen mijden verkeer in beide SCHOOLARTIKELEN Demmenie Haarlemmerstraat169 Prof. Casimir voorzitter van staatscommissie De minister van o.k. en w. heeft prof. dr. H. B. G. Casimir te Leiden benoemd tot voorzitter van een commissie, belast met het instellen van een onderzoek naar de stand der natuurwetenschappen in Ne derland. In deze commissie hebben verder onder meer nog zitting de Leidse hoog leraren dr. C. J. Gorter en dr. J. H. Oort. deze twee steden geheel buiten de be bouwde komt komt te liggen. Het verkeer tussen Den Haag, Leiden en Amsterdam zal echter nog over de oude route, over rijksweg 4, worden ver wezen. Het valt in ieder geval te ver wachten, dat deze weg door de opening van rijksweg 4a sterk ontlast zal worden- Gezien de te verwachten intensiteit van het verkeer op het nieuwe wegvak overweegt de A.N.W.B. ook langs deze nieuwe route Wegenwacht-service te gaan verlenen, te meer omdat normal» garagehulp er moeilijk te verkrijgen zal Ten besluite Naar aanleiding van ons stukje „Be vreemdend" schreef P. J. in de kerkbode van de Geref. Kerken art. 31 voor Leiden en omgeving het volgende: „Ik zal hieraan niet veel toevoegen. Ik herinner er alleen maar aan, dat in de „Spijtbetuiging" slechts stond dal „ergens een woordkeus gebezigd (was), die wij niet aarzelen ongelukkig te noemen". En die woordkeus was dan „grievend". Een woordkeus is nu eenmaal iets anders dan de inhoud van een zinsnede. Tot besluit: wie was begonnen? Wie heeft die hatelijke zinsnede over Ds. Schil der, die slechts 2 jaar in Oegstgeest ge staan heeft gelanceerd en dat geheel on nodig: de N.L.C. of ik? Welnu, als het dan menens is met die „Spijtbetuiging", dan bevreemdt hel my, dat deze krant de eer ste keer niet veel verder kwam, dan te verklaren, dal „ergens de woordkeus on gelukkig" was.... Als een „woordkeus" dan al éénmaal „ongelukkig" geweest is, heb ik wel alles op alles te zetten, dait hij in een antwoord glashelder is. Wat hij Uit genoemd „Naschrift" neem ik nu echter aan, dat de heel beledigende zin snede in kwestie is teruggenomen." (Liever dan nogmaals op deze kwestie in te gaan, waartoe nog wel enige aanleiding zou zijnwillen wij aannemen, dat ze hiermee is afge daan. Red. N.L.C.) Inenting tegen kinderverlamming De inenting tegen kinderverlamming van kinderen geboren in 1955 zal volgen de week weer worden voortgezet. Zoals bekend bestaat de volledige inenting uit drie inspuitingen. Tussen de eerste en tweede dient een tijdsverloop van onge veer vier weken te liggen; tussen de twee de en derde een periode van ongeveer een halfjaar. De meeste kinderen hebben in oktober de eerste en in november de tweede in spuiting reeds gekregen. Vanzelfsprekend heeft ziekte (vooral de A-griep in oktober) een regelmatige opkomst van een groot aantal verhinderd. Er zijn dus ook kinderen, die pas één inspuiting hebben gehad, terwijl weer an deren de beide vorige gelegenheden heb ben moeten laten passeren Dinsdag 10 december zal opnieuw ge legenheid tot inenting worden gegeven. alle in aanmerking komende kinde zijn daartoe weer oproepingen ver zonden. inenting geschiedt in het gebouw de G.G. en G.D., Nieuwe Mare 13a. Om spoedig geholpen te worden is het groot belang, dat ieder zich houdt de in de oproep vermelde tijd. De oproepingskaart(en) moet(en) in ieder ge val worden meegebracht. Voor hen die verhinderd zijn bestaat bo vendien nog gelegenheid tot inenting op woensdag 11 december 1957 tussen 14.001 14.30 uur. I Arbeidsreserve stabiel De geregistreerde arbeidsreserve vo< mannen bleef over de periode '/an 25 t/i 30 november, wat Leiden en aangrenzende gemeenten betreft, stabiel; op 30 ber beliep het aantal ingesehreve (v.o. 560). Bij enkele bedrijvi het rayon Lei erkool mg van de verminderde be werk tijd als gevolg drijvigheid. Het vorig jaar was het aantal ingeschre venen lager en bedroeg 210; op het over eenkomstige tijdstip in 1953 daarentegen De geregistreerde vraag naar mannelijk personeel beliep 200 openstaande aanvra gen, waaronder 65 betrekking hebbend op jeugdig personeel. Het aanbod van vrouwelijk personeel onderging slechts een geringe wijziging; op 30 november stonden 150 vrouwelijke arbeidskrachten ingeschreven. Het aantal openstaande aanvragen om vrouwelijk personeel daalde opnieuw nl. van 175 tot 120. Zie vervolg stadsnieuws op pagina 8 T ussen dé bladzijden LUXOR. De film Liefde heeft met de roman van Vicky Baum eigen lijk slechts het gegeven gemeen. Maar dat doet aan de waarde van de rolprent niets af. Zij tekent de mens in zijn zwakte, eerlijk en zuiver; misschien wel zelfontdekkend. Helaas heeft regisseur Horst Hachler het alles in een voorbije tijd laten spelen, waardoor het realisme wordt verzwakt. De meisjes Anna en Monika Ballard groeien op in de rijke, maar burgerlijke sfeer van het ouderlijke huis. Er komt e< vioolvirtuoos Andrea Ambros in hun levi en de jeugdige Anna wordt tot over de oren verliefd. Uiteindelijk trouwt Andrea echter met Monika Anna is teleurgesteld. Zij stapt in het huwelijksbootje met een veel oudere man. vertrekt naar Ceylon, maar komt weer met zuster en zwager in contact bij een watersnoodramp, waarbij Monika het leven verliest Zal Anna haar jeugddroom nu tooh ver wezenlijkt zien? Nee, zij gaat terug naar haar man, terug naar een leven in herin- Sentimenteel of ouderwets? Beslist niet. Hachler heeft de zaak nergens nodeloos aangedikt. Het gaat hier om het m< lijke probleem van de egocentrische liefde van een jonge vrouw, waardoor huwelijken dreigen kapot te gaan. De Wer kelijkheid doet zaoh aan deze jonge vi echter anders voor en aan deze, niet door mensen gemaakte werkelijkheid, kan zij niet ontvluchten. Zij heeft die werkelijk heid te accepteren, wat ze dan ook inder daad doet. (Eerlijk realisme) Kleren maken de man TRIANON. Wie geen al te hoge eisen «telt. kan zich met de jongste Nederlandse film Kleren maken de man, nog wel amu seren. Het ligt er weliswaar allemaal een beetje dik bovenop, maar er zijn aardige scènes en Annet Nieuwenhuysen, Kees Brusse en Andrea Domburg geven behoor lijk spel te zien. De overige acteurs zijn beslist onder de maat. Misschien had men beter gedaan zomaar wat mensen te ont dekken, om die amateurspelers dan ie ormen naar de wil van de regisseur. De regisseur, de Duitser Georg Jacoby, kan worden verweten, dat hij de „ster niet heeft duidelijk gemaakt, dat zij slechts marionetten in zijn hand be horen te zijn. Nu krijgt de toeschouwer al te zeer de indruk: hij heeft er met 'n Jantje van Leiden afgemaakt. Zijn enige verdienste is het brengen van HET WIL TOCH WEL WAT ZEGGEN... dat REVUE - dit jonge, pittige familieblad - in korte tijd een vaste plaats heeft gekregen in de harten van honderdduizenden jonge huisgezinnen Géén wonder! Een staf van enthousiaste reporters is dag en nacht in touw om U steeds het beste van het beste te brengen in woord en beeld - in Uw REVUE I enige vaart in de rolprent, vaart altham volgens Nederlandse begrippen. Het verhaaltje gaat over een gestolen document, dat zich In een rokkostuum bevindt. Op het vinde^ van het papier staat een hoge beloning, zodat een ware jacht op het kledingstuk begint. Tussen de bedrijven door zijn er allerlei ver wikkelingen, maar het eind van de hela geschiedenis is, dat alles afloopt, zoals de toeschouwer het hoopte. Wij geloven niet, dat dit de slechtste door Nederlanders gemaakte film is. Iets goeds is het echter evenmin. Kleren maken de man, is een niemendalletje, waarmee men zo'n beetje een ieder aan zijn trekken wil laten komen: een snuifje liefde, wat avontuur, een oplichter, enkele kaaksla gen, een romantisch feestje, kortom voor elk wat wils. Een rolprent dus, die wel de nodige toeschouwers zal treKken, maar waarop de Nederlandse filmproduktie niet trots kan zijn. (Amusant niemendalletje Daar is de dokter 'N BLAD WAAR PIT IN ZIT! Moeilijk TA ONDERDAGAVOND, toen de win kels waren gesloten, hebben we eindelijk rust gekregen en feitelijk begon alles zo erg onschuldig. Ze heeft alles, deelden we een ver trouwde vriend mee, nadat we einde loos langs toonbanken hadden geslen terd met de vaüse verwachting daar een goed ideetje te vinden. De vriend bleek een vakman: Heeft ze een ldppenstifthouder met inge bouwde spiegel?, informeerde hij ge streng. Onze adem stokte; de gedach te aan zo'n voorwerp zou, zelfs als onze fantasie op volle toeren draaide, niet bij ons zijn opgekomen. En nog geen kwartier later stapten we een zoetruikende zaak binnen. Een lippen- stifthouder met ingebouwde spiegel, zeiden we onververschillig, alsof we ons dagelijks gesneden witje bestelden. Wat wilt u meneer?, zo vtoeg de juffrouw uiterst verbaasd, cn toen werd het pijnlijk, want het was erg druk in die winkel en alle dames be gonnen te kijken, alsof we hadden vergeten ons overhemd aan te trex- We haalden diep adem en herhaal den met een ongeduldig ondertoontje: Een lippenstifthouder met ingebouw de spiegel, juffrouw. De juffrouw zei verongelijkt, dat ze zoiets niet had, en twintig andere juffrouwen deelden ons in alle grada ties van verbazing hetzelfde mee. Smartelijk 1VA DE VIJFDE winkel bemerkten wij duidelijk, dat de juffrouw ons met angstig wantrouwen de winkel zag uitgaan. In de tiende winkel zei de juffrouw: Ik zal even voor u kij ken, en we kregen de huiveringwek kende zekerheid, dat ze een potige meneer was gaan halen, die met een brede glimlach zou zeggen: Natuur lijk kunt u hier de goudmijnen van koning Sesam kopen; ze worden even voor u uit het magazijn gehaald, terwijl de juffrouw een ambulance auto met dwangbuizen zou opbellen. Die winkel zijn we uitgerend en alle mensen maakten voorzichtig voor ons plaats. Na de vijftiende winkel wisten we geen adres meer, waar ze lippenstift houders met ingebouwde spiegels zou den kunnen hebben. Daarom hebben we toen maar een boek gekocht. Leuk hoor, zei het meisje donder dagavond, moet je eens zien. wat ik van Rob heb gekregen: een lippen stifthouder, en niet zo'n gewon Nee, antwoordden we, één met in gebouwde spiegel. Daarna zijn we naar bulten gegaan om in de vrieskou te wenen. Quo jl/TAAR VOORDAT we deze smartelijke ervaring door leefden, stuitten we op een ander probleem. Het is al jaren geleden, dat iemand eens tegen ons zei: Ut desint vires tarnen est laudanda voluntas, en toen hadden we juist enkele maanden daarvoor het glibberige pad van de Latijnse grammatica betreden. Naderhand bleek het een erg zielig geval te zijn; het mannetje ging gebukt onder een loodzwaar minderwaardigheidscomplex en had een hele avond besteed om dat Latijnse zinnetje min of meer vloeiend over zijn bevende lippen te krijgen, ten einde ons te kun nen overbluffen. Vele Nederlanders die zich een „intellectueel uiterlijk" willen geven, plegen hun taal te doorr spekken met vreemde woorden en citaten uit een taal, die hun buur man niet verstaat. Maar één onzer corresponden ten, die ons van de gebeurtenissen in zijn dorp trouw op de hoogte pleegt te houden, meende van de week zijn beschrijving van de al daar heersende woningnood en het gebrek aan grond niet beter te kunnen besluiten dan met een vraag aan zijn dorpsgenoten: Quo vadis zo kreet hij. Nu kunnen wij ons voorstellen, dat de man nieuwsgierig was, waar de mensen naar toe gaan, als er nergens meer ruimte is. Maar wanneer hij zijn vraag in. het Nederlands had gesteld, had hij een goede kans gemaakt, dat hij ook antwoord had gekregen. Meer muziek "W/TJ HEBBEN altijd gepoogd, dat Latijnse mannetje zijn autoriteits gevoel te laten behouden. Want ook bij hem was de wil te prijzen, al wa ren zijn krachten dan nog zo pover. Maar als men het ons op de man af vraagt, dab vinden wij, dat er in me juffrouw Elly Verhagen, Van Man- dersloostraat te Alphen aan den Rijn, meer muziek zit. Elly Verhagen borrelt gewoon over van muziek en dat bleek deze week, toen ze haar eindexamen concertzang aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag deed. De alt-mezzo van Elly heeft al ver scheidene keren door Nederland ge klonken; via K.RO. en A.V.R.O. is zij al in miljoenen huiskamers geweest en Alphen aan den Rijn heeft haar ook al in enkele concerten op de plan ken gezien. De heer Dirk van Vliet, die haar een wegwijzer is geweest in de muzikale wereld, en de heer Henry Weiboom te Oegstgeest, die haar opleidde voor dat zij naar het Haagse Conserva torium vertrok, hebben vol voldoe ning geglimlacht, toen zij hoorden, dat Elly haar einddiploma C I had be haald; zij hebben het altijd al ge weten. En ook Cor Backer, de dirigent van het Haagse Kamerkoor, heeft de talenten van mejuffrouw Verhagen er kend. toen hij haar vorig jaar tijdens het Holland Festival mee naar Straats burg nam om daar in zijn orkest te Onvolledig TAEZER DAGEN, toen we vol jubeltonen naar Elly Ver hagen gingen zoeken, bleek weer eens, dat het pad van een kunste nares niet over rozen gaat. Het C I-diploma heeft vijf jaren stu die gevergd op een Haags zolder kamertje drie-hoog en dit zolder kamertje zal Elly voorlopig nog wél blijven huisvestenzij gaat onmiddellijk verder voor het vol gende diploma: het laatste: solo zang. Maar niet alleen zij is van de week voor een ernstige examen commissie geweest, waar zij proe ven moest afleggen in Italiaans, Duits, Engels en Frans, waar zij moest zingen en waar zij een ge degen theoretische kennis van de muziek moest demonstreren; wij wonen in een muzikale streek, want tegelijk met Elly slaagde Henk* Emmink uit Boskoop als tenor. Joop Stokkelman uit Leiden, die vorig jaar voor het examen eerste deel piano slaagde, behaal de thans het hoogste piano diploma, dat het Haagse Conser vatorium kan uitreiken. Dit ging gepaard met vele loffelijke ver meldingen. En Aya Snellen uit Oegstgeest bewees, dat zij een perfecte be heersing van het fluit-spel heeft, zodat van de nieuw-geslaagden uit onze omgeving een klein or kestje zou kunnen worden ge- •vormd. Dit orkestje is natuurlijk nog niet helemaal compleet en hoe graag zouden wij onze medewer king geven. Maar onze muzikale successen zijn nooit verder geko men, dan tot het zingen van It 's a long way to Tipperary, voor een slecht afgestelde microfoon in een rumoerige zaal in het noorden des lands. Toen we halverwege waren, riep één van de mensen in de zaal tot zijn buurman: Wat staat die vent op het toneel toch .te schreeuwen; wat moet hij feitelijk? Ik geloof, dat hij aan het zingen is, antwoordde de buurman, maar ik kan het niet goed volgen. Hetgeen een defini tief einde betekende van onze as piraties de mensheid via zang tot ontroering te brengen. meerd; hij heeft het meisje, dat al zolang van hem hield, ten huwelijk gevraagd en hij heeft een vaste betrekking In het ziekenhuis gekregen. Wat betreft het filmverhaal van „Daar is de dokter", valt er weinig meer te be leven dan het afgezaagde thema van de geïnspireerde jongen, die zo graag mensen wil redden en na een pad vol tegenspoed zowel in de medicijnen als in de liefde daverende successen oogst. Maar de Engel se Rank-film heeft dit clichéverhaal onder handen genomen en nu is er een koste lijke geschiedenis te voorschijn gekomen, vol gezellige humor, gematigde romantiek en dwaze toevallen. Het Is nu een ge schiedenis, waarbij men het haardvuur hoort branden, en waar men met een glim lach aan blijft terugdenken. Soms voelt men de grapjes te voren al aankomen, maar de manier, waarop de Engelsen ze dan uitwerken, is toch nog zodanig, dat er spontaan wordt gelachen. (Geslaagd, gezellig, grappig) Hel van Marseille LIDO. Tijdens de oorlog hebben de Dult- •rs de onderwereld van Marseille met de grond gelijk gemaakt, toen zij geen kans zagen op een andere manier controle krijgen over dit weefsel van stegen straatjes, waar vóór de oorlog de Franse politie ook niet tegenop was ge en. Tijdens de eerste oorlogsjaren deze onderwereld echter een dank- toevluchtsoord geworden voor dui zenden onderduikers, ontsnapte krijgsge vangenen en Duitse deserteurs, die van hieruit over zee Spanje poogden te be reiken. Toen razzia's en intensieve paifrouillegang niet baatten, gaven de Duitsers de twintigduizend vrouwen en kinderen, die er leefden, de opdracht te zorgen, dat «ij binnen twaalf uur de wijk hadden verlaten. De vierentwintigste januari 1943 drukten de Duitsers de ont stekingen en werd de onderwereld op geblazen. Rondom dit historisch feit 1* de film „De hel van Marseille" ontstaan. Een romance tussen een Frans meisje en een Britse krijgsgevangene vormt de binding van dit verhaal, dat boeiend verfilmd is en knappe hoogtepunten weet te berei ken, verlucht met spaarzame doch goed geslaagde humor. Ons bezwaar tegen de film is, dat hier weer ex oorlogsreclame wordt gegeven. Wederom krijgt de ellende een waas van romantiek en avontuur en dit waas is Oorlog is niet romantisch of avontuur- jk, maar dor, vervelend en fantasieloos angstig. Dit laat de film niet zien en zo wordt het steeds moeilijker de jeugd, aan wie de oorlog ongemerkt voorbij ls ge gaan, de juiste afschuw voor een dergelijke wereldramp bij te brengen. (Goede film. verkeerd gericht) Dood of levend REX. Duizend dollar staat op het hoofd van John Spencer, een berucht in- en uit breker. De man wordt in bescherming ge nomen door een groep onbekenden, wat ertoe leidt, dat de autoriteiten de belo ning steeds verhogen. Als het bedrag vier duizend dollar heeft bereikt, vermoorden de beschermers de beschermde, die ach teraf een detective blijkt te zijn geweest. Het detective-bureau echter doorziet de opzet van de moordenaars en na veel „vuurwerk" komt alles „goed". (Verheffend) ZILFA PLEET origineel (uwelierspleet 1^ v. ROSSEM du CHATTEL Breejtrsat 95 DRIESSEN J. HOOGERVORST Morjchuraat 9 P. J. MAARTENSE J. du PON Breestraat 89 Geveilde percelen Ten overstaan van not. J. Fuhri Snethlage te Leiden: huis Langegracht 230, in bod 2150, koper E. van Starkenburg te Lei den q.q. voor 2500; huis Da Co6tastraat 4, in bod 5100 is uit de hand verkocht Ten ovehstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: huis Kloksteeg 15. in bod 4600, koper E. van Starkenburg te Lei den, q.q. voor 4650. De percelen Pieterskerkhof 18-18a. Le liestraat 114 en Bloemistenlaan 15, resp. in bod 8500, 13.000 en 4100, zijn uit de hand verkocht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3