Van Warnaar Sassenlieim al tafel vol narcissen AMSTLEVEN levensverzekering FOCKINK KOERSEN AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Ook in Brabant 158 ontslagen Ie Oude trawler Gelria spoedig weer in de vaart V.L.N. vraagt maatregelen Scheepvaarten wederom flauw NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 WOENSDAG 4 DECEMBER 1957 Wekelijkse keuring Het aantal bolbloemen dat ter keuring komt. breidt zich voortdurend uit. We zagen nu van de fa. Warnaar en Co.. Sassenheim, al een tafel vól narcissen. En nu mag 't zijn, dat men de heer War naar op 't gebied van narcissen-broeien geen sprookjes behoeft te vertellen hij leverde op de Bloemlust-tentoonstel- lingen te Lisse daarvoor al stapels be wijzen! wat men nu toonde, was wel bijzonder best. Of men nu keek naar Tropic Star, Better Times, Orange Stan dard, Edward Buxton of Hollywood, het was stuk voor stuk af: goed op kleur, een mooi gelijk gewas en een harde, stugge stengel, die fier en recht over eind stond en overeind blééf. Prachtig was ook de groep geprepa reerde amaryllis hippeastrum van G. C. van Meeuwen en Zn., Heemstede. Men toonde alleen rode variëteiten tegen eer blauwfluwelen achtergrond. De kwali teit was extra zwaar. Alle bollen hadden twee bloemstengels en iedere stengel droeg tenminste vier kelken; we hebben ook een stengel gezien, die zeven grote kelken torst! Over de nieuwe blauwe Bijgoedkwekers vergaderden Strengere keuring voor crocussen Op een ledenvergadering hebben de kwekers van bqgoedartikelen gistermid dag een blik geworpen op het afgelopen seizoen en tevens kunnen horen, dat voor crocussen de keuring strenger zal worden. Leverbare knollen van afgekeur de partijen, die tot voor kort nog naar het buitenland gezonden mochten worden, moeten nu in het binnenland blijven. Ver der moeten er maatregelen worden ge troffen voor de anemonenteelt en za! hoogstwaarschijnlijk niet de keurings dienst maar de N.A.K.S. de fresia-culturen onder zijn toeziend oog gaan houden. De voorzitter, de heer J. J. Bos, zei in zijn openingswoord, dat het gewas in tegenstelling met het jaar daarvoor goed was geweest. De prijzen van verschillende artikelen waren echter laag, onder meer van crocussen, muscari's en scilla's. Spr j meende een waarschuwend woord te moe ten laten horen in verband met het areaal. I Bij heit bijgoed gaat de uitbreiding van de cultures veel sneller dan dat de vraag uit het buitenland toeneemt. J De scretaris, de heer H. J. Voors, maak te bekend, dat het „roest" in crocussen nu als ziekte wordt aangemerkt in de bloem- j bollenziektewet. Verder waren er uit j Engeland klachten over virus ziek in anemonen. Geadviseerd werd, de tussen ruimte tussen anemonen en ranonkels 1 te velde op minstens 12 meter te houden. 1 Gebleken is, dat het virus uit ranonkels zuivere anemonen kan besmetten. In zijn, keuringsverslag wees de direc teur van de keuringsdienst, de heer F. Limburg, erop, dat men dit jaar bij ruim 3300 kwekers had gekeurd. Moesten ver leden jaar bij 1132 kwekers in totaal 40.491 Rijnl. roeden worden afgekeurd, nu waren I de cijfers 1163 kwekers en 46.290 Rijnl. roeden. Verschillende soorten crocussen i zijn zo sterk door het virusziek aange tast, dat ze vermoedelijk geheel uit de cul- tures moeten verdwijnen. Dit betreft o.m. Walter Scott en Mont Blanc. Grove schuld aan dood van meisje De rechtbank te Arnhem heeft vanmor gen de ■31-jairige doorsmeerder J. G. uit Rijssen terzake van grove schuld aan de noodlottige gevolgen van een stoeiparth aan de oever van de Waal bij Ochten con- form de eds veroordeeld tot een gevan- genisstraf van drie maanden, j Verdachte had zich te verantwoorden. omdat hij op 4 juli het achttienjarige 1 meisje Jopie van de Voort tegen haar zin naar een diep gedeelte van de Waal had gedragen, hoewel hij zelf niet kon zwemmen en wist, dat het meisje de zwemkunst evenmin machtig was. In het diepe gedeelte moest hij uit eigen lijfs- 1 behoud het meisje los laten. Terwijl ver dachte machteloos toezag, verdronk het WRAK VAN BOUNTY TERUGGEVONDEN Het wrak van de Bounty, het Engelse fregat dat in 1789 op last van (le adelborst Fletcher Christian tot zinken werd ge bracht, na een muiterij van de bemanning is teruggevonden nabij het Britse eiland Pitcaim, dat duizend mijl ten westen van 1 het Paaseiland ln de Stille Oceaan ligt. Luis Marden, een deskundige - op het gebied van diepzee-onderzoek, ontdekte het wrak in de modder van een baai Bij Beckers' haardenfabriek te Bergen op Zoom zijn thans in totaal zestig perso neelsleden ontslagen. In deze fabriek wer- cen in totaal circa 550 personen die, voor de rest betreft, zullen werken in een verkorte werkweek, tot 24 uur. Men .vil Seze verkorte werkweek toepassen tot 2i december. Ongeveer 100 arbeiders vallen liet onder deze regeling. Bij de Hudson sigarenfabrieken le Roosendaal is per 1 januari ontslag aan- [ezegd aan vijftig sigarenmakers. Ook onder de zogenaamde pendelaars jn, voor zover bekend, thans de eerste ilachtoffers gevallen. Zeven en twintig uit Breda en omgeving, werk- zaamcbij de Houtbereiding te Dordrecht, die zich bezig houdt met het creosoteren Van spoorbielzen, is ontslag aangezegd. Bij de N.V. bierbrouwerij De Drie Hoef- jljzers te Breda zijn twaalf man ontslagen. !Ëit zijn Belgische arbeiders. De N.V. ijzer- en kopergieterij v.h. ge broeders Touw te Breda heeft enige tijd [geleden al aan negen arbeiders ontslag 1 aangezegd. hyacint Vanguard van GebA. Eggink, Voorschoten, hebben we al eerder de loftrompet gestoken. Men toonde er nc weer een uitvoerige groep van en op nieuw legde men er een grote belang stelling voor aan de dag. Ook werd ge toond, hoe gemakkelijk men deze hya cint de eerste eigen zaailing van deze Voorschotense firma in huls in bloei kan trekken. Een veelbelovende aan winst, vooral voor de particuliere han del. Er waren nog meer hyacinten uit Voorschoten: de fa. Th. Ravensbergen, die al enkele jaren .achtereen de eerste bloeiende hyacinten op de Rijnsburgse Flora laat veilen, liet nu prima kwali teit l'Innocence zien. Komt er Ned. meisje in Anne Frankfilm De talent-scout van de 20th Century Fox, Owen McLean, is gisteren in om land aangekomen om hier een jong meis je te vinden dat de rol van Anne Frank kan spelen in de film. welke Fox maakt van „Het dagboek van Anne Frank' voorkeur van Fox gaat uit naar een derlands meisje, dat vloeiend Engels kan spreken. Als het kan moet het meisji tussen 13 en 15 jaar zijn, dónkere ogen ei donker haar hebben en zo mogelijk Joods zijn. Reeds ontving Fox 300 brieven i aanmeldingen uit ons land. Vandaag morgen komen 30 tot 35 van deze kordate meisjes in Amsterdam om alleen maar even met Owen McLean te praten. Hij heeft de brieven gelezen en erkent, dat enkele bij zijn die getuigen van grote intelligentie. („Anne Frank was intelli gent", zegt McLean). De jongen die de rol Peter zou moeten spelen, wordt ook gezocht en hiervoor zijn eveneens aanmel dingen uit Nederland gekomen. Het kan zijn dat er geen goede kandidaten bij de jongens en meisjes zijn en dan zoekt Fox ook in andere landen. In de Ver. Staten heeft men bij voorbaat al twee serieuze kandidaten voor de rol van Anne Frank, meisje, uit New .^ork en een meisje uft Nebraska. Na Nederland komt Berlijn tan de beurt, dan Wenen en ten slotte •eist McLean naar Tel Aviv en Parijs. Half januari valt de beslissing. In februari wordt een begin gemaakt met de opna- i. Een maquette van het „Achterhuis" is al naar Hollywood gestuurd en aan de hand daarvan begint men met de opbpuw het interieur. Er zullen ook enkele opnamen in Amsterdam worden gemaakt. Het Veteranen Legioen Nederland heeft de minister van buitenlandse zaken een telegram gezonden met de volgende in- .Ernstig geschokt door beslissing Ver enigde Naties en verontrust over thans tegen Nederland gerichte Indonesische maatregelen, wenst het Veteranen Legioen Nederland Uwe Excellentie sterk- Toontje niet voor kleintje vervaard Het was een compleet Wild-west- toneel in Waardeburg (Brabant). Toontje de Waal (21) bediende uan een benzinepomp, liet zich gister middag niet beetnemen door de be stuurder van een kleine personen auto, die na getankt te hebben, zonder te betalen wegreed. Toontje bedacht zich geen moment en sprong op de treeplank. Het is een wonder dat hij het nog kan naver tellen, want de auto was even later een wrak. De bestuurder reeds namelijk met grote snelheid de drukke verkeersweg UtrechtDen Bosch op. Blijkbaar had hij teveel aandacht voor de meerijdende Toontjewant met een klap botste hij op een andere wagen. De auto's werden zwaar beschadigd, maar Toontje mankeerde niets, evenmin als de bestuurders van beide auto's en een inzittende dame. Zo ving de politie een oplichter, de bestuur der V. uit Vught, die de auto bleek te hebben gehuurd en niet terug gebracht. Hij is gearresteerd. En Toontje krijgt zijii centen nu wel. TIEN JAAR IN GIFZAAK De Alkmaarse rechtbank heeft giste- en de 48-jarige timmerman udt Midden- ïeer, Jacob L. A, N. wegens poging tot moord, meermalen gepleegd door men ging van vergif in oliebollen veroor deeld tot tien jaar gevaogenrisstr-af met aftrek. Veertien dagen gel-eden persisteerde de officier van justitie, bij zijn ets van 22 ok tober, tien Jaar gevangenisstraf en od- voorwa a rdel ijk e terbesch ikkimgste llimg Op 19 november was de zaak opnieuw be handeld voor het horen van een getuig-o- deskundiige, die verklaarde dat het ge bruikte vergif tien tot twa-alf milligram parathton dodelijk was. Namens de verdachte - heeft de raads- ian tegen het vonnis van de rechtbank appèl aangetekend. Landbouwprijsindex cijfer in oktober gestegen Volgens het CSB bedroeg 't algemeen landbouwprijsindexcijfer (basis 1949 19501952/1953 - 100) inoktober 109 te gen 105 in september en 112 ln oktober in het vorig jaar. Het groepsindexcijfer voor de akker- bouwprodukten steeg van 100 tot 107, die r de veehouderijprodukten liep op van tot 110. Nog geen ontslag voor 50 N.R.-vrijwilligers (Van onze parlementsredactie) Aan rond 50 vrijwilligers bij de Natio nale Reserve, die voor het merendeel de onderoffioiersrang bekleden, Is inder daad op 3 mei j,l. meegedeeld, dat hun met ingang van 1 januari 1958 ontslag uit de militaire dienst zal worden verleend in verband met de opheffing van de N.R Zolang echter geen beslissing is geno men over het lot van de Nationale Reser ve zal geen van de 50 betrokkenen wor den ontslagen. Dit deelt minister Staf me» In antwoord op schriftelijke vragen vat het Tweede-Kamerlid mr. Roos-jen (a.r.). In het begin van het jaar heeft de in specteur van de N.R. reeds enkele maat regelen getroffen, die bij opheffing nood zakelijk genomen zouden moeten den Daartoe hoorde ook het ontslag de 50 vrijwilligers. De inspecteur heeft, echter nagegaan in hoeverre aan de be trokkenen een functie in beroepsdienst in uitzicht kon worden gesteld. Een lijkheid is, -dat een aantal vrijwilligers te oud boven de 50 jaar, enkelen zelf» boven de 60 Jaar is en zij vrijwel allen geen militaire opleiding tot onderofficier hebben gehad. Toch werd aan rond personen van deze groep een functie in beroepsverband, zij het niet steeds in de zelfde rang, aangeboden, wel-k aanbod tot dusverre door 15 werd aanvaard. Minister Staf meent, dat het slechts in het belang van de betrokkenen kan zijn. wanneer deze overgang verder voortgang vindt. Wanneer eenmaal de beslissing is gevallen, waarbij de niet ln beroepsdienst over te nemen vrijwilligers overbodig worden, zal aan hen worden meegedeeld, dat zij drie maanden na dit bericht ont slag uit de militaire dienst zullen krijgen. Herhalingsoefeningen in het volgend jaar (Van een onzer redacteuren) Naar wij vernemen is het de bedoeling, dat het volgend jaar herhalingsoefeningen worden gehouden voor dienstplichtigen de vijfde divisie. Zij zullen ln driq Visserij golf jes T""\E TRAWLER Gelria IJm 21 is op het nippertje aan de ondergang ont- snapt.Dat wil zeggen, het schip was opgelegd en wachtte op de hand van de sloper in een hoekje van de Rotterdamse haven. Oud maar fier is de trawler, een verbouwde loodsboot, nu echter weer in de IJmui- dense Vissershaven teruggekeerd. Het schip is gekocht door rederij wed. -I. S. Groen. Het zal zo spoedig mogelijk weer in de vaart worden gebracht. Er is een kans, dat er een motor in het schip wordt geplaatst. „Old soldiers, never die", scheen het schip te zingen, toen het veilig in de Vissershaven werd afgemeerd De diimsdaigmankt werd door de vloot 'oo ra ie n van een totale 4500 kisten verse vla, waarvan 1600 kisten sohelvio, 175 kisten wijting, 125 kii bel-Jaiuw en gul-, 115 kisten kool-vis, 1500 kisten ha-ring, 510 kisten makreel, 400 kis ten taters en sandfjn, 50 kisten stokkeblit 300 stuks stijve kabeljauwen. De trawfler Tzonne IJm 1 zorgde 200 schelvis. 350 makreel, 200 radio, 40 haring, 80 makreel, 60 diversen; de Emma IJm 15 voo-r 360 radio, 420 schelvis, koolvis, 65 kabeljauw en gul, 30 gestripte wijting, 15 makreel, 80 kisten dii-ohte wij ting. 10 stokkebit en 45 stijve kabeljau- de Sch 117 kwam aan de mankt met 1450 kisten hairing van de Westkust en d« Sch 27 met 130 radio, 285 schelvis, 25 kool- is. 120 kabeljauw en gul, 65 makreel. 230 ;ijve kabeljauwen en 15 diversen. En vandaag De trawler Herman IJm 2 zorgt daag voor die aanvoer van 120 gul ei bel]au-w, 50 radio, 240 schelvis'. 50 makreel. 30 stakkeblt, 60 wijting en 10 kool vis. De oudste botenzijn thansBlie Che- groepen opkomen. De eerste groep moet ndviere IJm 32, Curacao IJm 99 en Medan dienen van 15 april tot 10 mei, de tweedo IJm 27 van 22 november. De Haarlem en 17 juni tot 12 juli en de derde van 2B de Polderman IJm 20 zijn van 23 novem- augustus tot 20 september. I ber. Deze schepen kunnen in de loop van Aanval op Spaans konvooi -18 doden In het Spaanse deel van de Sahara laandag een Spaans konvooi overvallen door Marokkaanse guerillaetrijdere. Hol konvooi was op weg naar het dorpje El Aiun. Twee Spanjaarden werden gedood, vijf gewond. De aanvallers verloren vol gens berichten uit Spaanse bron zestieo en. Vijftig Marokkanen werden ge- Het gevecht had plaats in de Spaanse kolonie Rio de Oro, meer dan 150 kilo- r ten zuiden van Ifnd. waar al eer der gevochten werd. Uit Ifni zelf wordt gemeld, dat eer Spaanse soldaat is gedood bij de herove ring van een door de Marokkanen be lette post. Koning Hoessein van Jordanië heeft zijn bemiddeling aangeboden in h> Spaans-Marokkaanse geschil over Ifni. Toch titel „earl" voor Churchill 'Premier Macmillan van Engeland heeft volgens een bericht in de socialistische Daily Herald in verband met een per soonlijke wens van koningin Elizabeth bij sir Winston Churchill opnieuw het aan vaarden van een graafschap ter sprake gebracht. Toen hij ln 1955 ontslag nam als pre mier heeft Churchill voor deze eer be dankt en wanneer hij het nu aanneemt zal dat zijn wegens de persoonlijke wens van de Koningin, aldus het blad. Poujade roept op tot demonstratie tegen Eisenhower Pierre Poujade heeft maandag een be roep gedaan op de Parijse bevolking, „op waardige wijze" te protesteren tegen het bezoek, dat president Eisenhower of zijn vice-president Nixon in verband met de N.A. V.O.-conferentie aan Parijs zullen brengen. De voorman der Poujadisten zei op een persconferentie, een brief te zul len zenden aan alle organisaties van oud strijders en aan alle vakbonden, waarin wordt opgeroepen tot demonstraties. „Het aanstaande bezoek van Eisenhower van zijn adjudant Nixon, wiens anti- Franse gevoelens nog beruchter zijn, stelt een ernstig probleem voor de maatschap pelijke en professionele organisaties", al dus Poujade. Hij noemde een dergelijk be zoek onder de huidige omstandigheden in opportuun en zelfs onbehoorlijk. Ook de vooraanstaande econoom Aron schreef gisteren in een hoofdartikel in de Figaro over de houding van Eisenhower. „Onder president Truman", aldus Aron, „konden de V.S. leiding geven. President Eisenhower en mr. J, F. Dulles zijn hier- niet in .staat". n wijsheid toe bij de in het belang thans ln Indonesië van het moeder land afgesneden landgenoten te nemen maatregelen. Het dringt er echter tevens aan ons land, onze landgenoten en ze belangen niet als gedwee voetveeg laten gebruiken en niet terug te deinzen or desnoods zeer scherpe maatregelen, waarbij er aan wordt gedacht aan de In donesische regering te verzoeken de nog steeds in Nederland ln opleiding zijnde Indonesische militairen onmiddellijk terug te trekken, de K.L.M. te verzoeken zo mogelijk medewerking aan Garoeda Indo nesian Airways op te zeggen en de K.P.M. te adviseren die maatregelen te nemen, welke noodzakelijk zijn voor het voor komen van nationalisatie door Indonesië van dit Nederlandse bedrijf". De beste bessen BESSEN VAN f 5-95 per literkruik deze week aan de markt worden ver- De Viikringbank IJm 183 heeft in Aber deen 550 kisten verse vis geloei en be- eomdie door 12.000. Bruinvis De Nederlandse biologen gaan samen werken met de Deense vissers voor d< jacht op bruinvissen. Zij gaan vissen tus sen Funen en Jutland. Enige tijd geleden zijn er scholen bruinvissen de Kllenne Belt binnengekomen. Het zoölogisch stituut in Den Helder heeft hiervoor grote belangstelling. Men wil de vissen sat drijven in ondiep water, teneinde de drie- ren levend te kunnen vangen. Het is bedoeling de bruinvissen vervolgens tankwagens over te brengen naar het in stituut in Den Helder. Hier staan bas sins gereed om de drieren een nieuv huis te verschaffen. Den Haag komt op begroting zeven miljoen tekort De Haagse gemeentebegroting voor 1958 vertoont op de gewone dienst een tekort van f 7 miljoen, ondanks dat men verschillende maatregelen heeft genomen de bestedingen te beperken. Tegen- de gestegen kosten staat namelijk geen evenredige stijging van de (beperkte) eigen inkomsten der gemeente. B. en W. men overigens, dat van de mogelijkheid 1 voor 1958 een subjectieve verhoging n de uitkering uit het gemeentefonds vragen, gebruik moet worden gemaakt. De post algemene uitkering uit het ge meentefonds is geraamd op f 64.450.892, de belastingu-itkering op f 11.837.111. Uit gegaan wordt van een behoefte aan finan cieringsmiddelen van rond f 130 miljoen, waarvan voor de woningbouw f 48 mil joen, voor de bedrijven f 54 miljoen en algemene doeleinden f28 miljoen. Werkgevers Voorkom verdere kostenstijging Het bestuur van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers is van mening, dat het voor het industriële bedrijfsleven van het grootste belang is, dat een verdere kostenstijging, die het gevolg zou zijn van een algemene loonbeweging, waar onder de Nederlandse concurrentiepositie nadelig wordt beïnvloed, wordt voor komen. Zij zegt dat in een circulaire aan de leden van het verbond, waarin om mèdewerking wordt gevraagd voor het voeren van een verantwoord prijsbeleid. Met de minister van economische zaken is overeengekomen, dat het overleg het prijsbeleid wederzijds kan worden heropend, wanneer de omstandigheden daar aanleiding toe geven. Nasser in conflict met Israël geheel achter Jordanië Egypte heeft zich plotseling solidair verklaard met Jordanië in de kwestie de grensincidenten met Israël, waan de secretaris-generaal van de V.N. Dag Hammarskjöld, besprekingen heeft ge voerd in Amman. De Egyptische zaakgelastigde in de Jor daanse hoofdstad vertelde dit namens zijr regering aan de Jordaanse minister var buitenlandse zaken Rifal. een gemeenschappelijke verklaring hun besprekingen zeggen Hammar skjöld en'Rifai, dat de Jordaanse rege ring de verzekering heeft gegeven, willen blijven samenwerken met de I.-commissie van toezicht op de na leving van het bestand. Verder wordt in de verklaring gezegd, at nu de Jordaanse regering haar stand punt heeft toegelicht, de secretaris-gene raal verdere stappen zal doen om de moeilijkheden op te lossen. Hij zou van daag in Israël aankomen, De Israëliërs hebben Jordanië maandag avond beschuldigd van „voortdurende schending van het akkoord over de berg Scopus". De Jordaanse enclave in dit gedemilitariseerde gebied zou aanzienlijk versterkt wo-rden. Naar wij vernemen, zal JhT. mr. H. F. L. K. van Vredenburch de door de be noeming van drs. E. H. van der Beugel tot staatssecretaris opengevallen plaats van di.reoteur-gemeraal voor economische en militaire aangelegenheden van het ministerie van buitenlandse zaken, met ingang van 15 januari gaan innemen. Jhr. Van Vredenburch is sinds 1956 hoofdver tegenwoordiger in Londen van de Hoge Autoriteit van de Europese gemeenschap voor Kolen en Staal. AMSTERDAM, 3 dcc. De bezetting van de K.P.M.-gebouwen in Indonesië voor de Indonesische leden van de vak vereniging aldaar, veroorzaakte vammidd- dag op het Damrak wederom een flauwe stemming voor verscheidene scheepvaart waarden, Kooplimltes lagen er hoege naamd niet meer in de markt en het is te begrijpen, dat de berichten uit Indo nesië niet bepaald de kooplust bevorder den. Het aangeboden materiaal werd dan ook bij de opening schoorvoetend tegen lagere prijzen uit de markt genomen. Aandelen K.P.M. leden wederom een ge voeld® veridee van circa vier punten. Maatschappij Nederland 2H, Robterdam- sche Lloyd min 5 en aandelen Scheep vaart Unie gingen vanzelf mee op 110%, min 5 procent. Tegen het sluiten van de markt werden de verliezen met circa W 1 procent gereduceerd. Aandeden Van Ommeren lagen tegen de marktverhou ding in 1 punt hoger op 200 pet. Het al gemene sentiment in de scheepvaarthoek was zeer gedrukt. Ook de cultuurwaarden moesten zich met lagere prijzen tevreden stellen. Am sterdam Rubber kwam na een opening op 40 procent op een nieuw laagterecord se dert de laatste twintig Jaren met een note ring van 87% procent Het slot kwam circa 2 punten hoger. Het verlies bedroeg hier circa 4 procent HVA's daalden tot 85% doch monteerden tot circa 88 onveranderd bij do vorige slotprijs. Deli'e verloren een half procent. Aandelen K.L.M. vormden vandaag een grote tegenstelling met de flatiwe markt en lagen op 97, plus 2,70, vast in de markt Staatsfondsen stil doch goed prijs houdend. Van de internationale waarden werden Koninklijke Olies door Londen aangebo den en lagen met een prijs rond de 161,50 ruim 2 beneden gisteren en 1,50 be neden pariteit New York. Philips en Uni levers ruim 2 procent lager. AKU's min 1. Aandelen Billlton 2 werden 3 punten lager op 189% vernomen. Vorstenlanden op 11 (12) en Cultuurbanken werden geadvi seerd op 25 (26). Brits-Borneo is waakzaam De gouverneur van Brits Noord-Borneo, sir Ronald Tumbull, heeft in de wetge vende vergadering verklaard, dat vier motorige Shackleton-bommen werpers langs de oostkust patrouilleren en hij richtte een waarschuwing tegen hen, „die begerige ogen de toenemende wel vaart aan de oostkust gadeslaan". IJet ge bruik van deze zware vliegtuigen zal hen wellicht tot nadenken stemmen, voordat zij zich wagen aan nieuwe plannen om hun begeerte te bevredigen, aldus de gou- DINSDAG 3 december 1957 Actieve fondsen Ned. 1953 3? Ned. Grootb. 3J, Ned. 194-7 3%- Ned. 1931 ....31 Ned. 1953 31, Ned. II 1955 3% Ned. 1937 ....3 Ned. $1947 ..3 Ned. Lnv. Cert. 3 Ned 1962/1964 3 Cultuurbank Nat. Handelsbank N. Hand. Mij CvA A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Mijen CvA H.V.A Java Cult Kendeng Lemboe Majang Landen Ned. Noorse Plant, N.I.S.U Oost Java Rubber Oostkust CvA Senembaih Serbadjadi Sum. R, 82% 82A 82 >,4 803a 80% "a ir Rubb. 16L 170% 170 MliUer A Co NB Ned. Kabel Philips GB Philips GBCPWD Unilever CvA Wilton-Fllenoord 793% 768% Kon. OUe 1/20 ON 163.80 Kon. Olie 5/20 163.80 Kon. Olie 50/20 164 Moeara Etvim1135 Moeara E. 1 WB 1935 Scheep- en luchtvaart HoU. Am. Lite 138% 136 138% Java Ch. Pak. NRC 121 K.L.M94.30 97 120% 97 K.N.S.M. NB121% St mv re' VU jNed1391^ 120% 95% 137 122% 137 Niev Goudr. NRC 158t Omm Phs NRC 199 156% 200 157 201 Roti Lloyd124 Scheepv.-Unie115% 115 110% 115'.; 112% NIET ACTIEVE OBLIGATIES 8. Prov. en Gem.-leningen Gron. I-H 52 i' Den Bosch 38 3 Leeuw. 38 3 Lelden 47 3 N. HoU. I 47 3 Idem I 38 3 Idem U 47 3 Nijmegen II 37 3% R'dam I-UI 37 3% Idem 1 38 3% Idem II 38 3% Utrecht 1-11 52 4>7, Idem 52 4 z.-Hou. m 37 3 1 Cred.-Inst. Idem 52 R. Sp. Br. Gr.l. Cr. B. 52 5 Middell. Cred. 4 Ned. Bk. Inst. 4 107% 108'/» 76 >18% 11 Hypotheekbanken Arnh. E-P 3 Bataafsche 3 Dordtr. N-P 3% Fr.-Gt. DE-VE 3% dijH.Cr AANN 3 75 G 3% 76% K-L 3% 76% 76% Holland Bank 4% iff; le N. Sch.verb. 3 69% 70% N. Scheeps X-Z 4 80% R'damache Sch. 3% 75 75% Handel en Industrie 4 3% 93% 93% A. Heljn V CoÖp Melkc. 4' 94%i Demki Sta a II 3% 89b De li Spoor Ned. Sp. N. Ind. Sp. Convert. Obligaties A.K.U. 4 86V. f Berkel'a Patent 3% 110 HoU. Beton 4 94'/i 9 Philips (1000) J 108'/i Premieleningei MIX 56 2% 75'/ I 562% 54 2% 56 2% m 54 2% 34 2% R'dam H 52 2% Young HUtt. Rh an. 56 8 Eng. Fund 4 24 7 120% 120'/» Unie v. Z.A AAR Dev. Bandoeng £4% 79'/» 79% DepotfraotlebewtJsen H.B3. 1/1 1284 1280 Interunde Gr260 258 RoBeCo KL291 289 Unltas Gr350 528 Telev. Electron F. 11»/. 114 Niet actieve aandelen Gron. Ind. Credietb Herstclbank B H.B.U.CvA Landb.bk. Utrecht Ned. Credietbk. Ned. Middenst. bk. Twentsche Bk. CvA 151 151 Hypotheekbanken N» Ned. Am. Hypb 6 N.W. A P»c. Hypb. 125L 12QL Besoeki Tabak West Java Thee Industriële ondernemingen Albert Heyn 185L 183L Aniem N.B 68% 68'! Becht A Dyserinck Beeren Triootage 68% 69 Berghulzer Papierf. 149L Blaauwhóèd102 103 Blydenstein CvA 96% 96% Borsumy Cv34 31% Breda Machinefabr. 129 125 Brocades149% 148'/, Bromwerk104% 104% Bührmann Papier 216% 216 Bijenkorf CvA 198% 199 Bijenk. 6 pet. c.p. 110% Centrale Suiker 163 160% Curac. HandelmiJ. 133% 132% Demka Staalfabr. 114 114 Dikkers Co194% 192 Dorp A Co45% Draka375L 370L D.R.U.79% 79% Electr. Medi. Ind. 80L 75 Emballage Houth. 79 79 Fitting Ned.-Am. 56% 54 Gero N.B10, Geveke dir. 57) 260 255L Gist en Spir.fabr. 171% 170'/, Gouda-Apollo181% 1«2 Grofsnr ar 6 pet. A GUntzel Schum. Rouppe v. d. Voort Scholten Carton Spanjaard Unie v. Usfabr Unilever 7 pet Gr. Unilever 6 pet. Gr. Vliss. Katoen Vredest. banden Vredestein Rubber Walvisvaart 3n/Winketh. GE 190 182 Wijers Zeehaven sabang Zwanenb. Organ on Scheepvaart Padsng Portland

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9