Leid se Groningers vierden hun 35-jarig bestaan Agenda voor Leiden Gevestigde en vertrokken personen Prof. De Jong vertelde historie van Boeddha NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 Beweging van belang voor behoud van folklore en cultuur TAE GROTE ZAAL van „Den Burcht" was zaterdagavond jl. het verza- ■*-' melpunt van honderden Grunnegers, waar men, ter gelegenheid van het 35-jarige bestaan van „Ons Grunnegerlaand", de vereniging der Leidse Groningers, bijeenkwam. De wanden waren feestelijk versierd mei wapenschilden van verschillennde steden en dorpen, fier hing het groen witte dundoek van de Groninger vlag, trots torende de Martini, het sym bool van alle Groningers, boven de feestgangers uit. stand, en die de doelstellingen tracht te verbreiden, zoals bevordering van de Groninger cultuur. Spreker dankte namens het bestuur alle leden voor de vrijwillige bijdrage® die deze avond hebben mogelijk gemaakt. Speciaal vroeg hij aandacht voor de opoffering en toewijding van de dames Smit en Nanning en bood hun uit dank bloemen aan. Aan het slot van zijn openingswoord wees de heer Vriend nog op de bloeiende subverenigingen, het koor, het toneelge zelschap en de muaiekclub. Hij prees zich gelukkig het bekende gezelschap Plui- singa te hebben gevonden deze avond op te treden, te meer omdat daardoor nu ieder Lid, van ,,0ns Grunnegerlaand" in de zaal kon genieten van deze avond. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer H. A. Vriend, een ieder dn het bijzonder, de heer K. ter Laan. voorzitter der landelijke vereniging het genootschap „Grunnen" en de besturen van de Groninger verenigingen uit de o streken, t.w. Delft. Den Haag, Haarlem Rotterdam. De voorzitter memoreerde het vele en zeer belangrijke werk, dat de heer Ter Laan voor de Groninger bewe ging heeft verzet en prees zich gelukkig, dat deze zich ondanks zijn hoge leeftijd, naar Leiden had begeven om deze a aanwezig te zijn. Spreker wees op de nauwe banden, die altijd bestonden tusser de Leidse. Delftse. Haarlemse en Haagst verenigingen zoals blijkt dat uit uit wisseling van toneelgroepen en het con tact met Rotterdam door het kringbe- Ook de provinciale zusterverenigunger de Friezen en de Gelders-Overijsselsen riep de voorzitter een hartelijk welkom toe. Hij wees op de goede verstandhouding tussen de Friezen en de Groningers. Zei niet eens een hooggeleerde, dat het Gro nings het beste Fries is? Dit mag waai zün of niet, men is goede naburen. Ook met de Gelders-Overijsselse vereniging voelt men als ncdersaksers een sterke verwantschap. De heer Vriend wilde geen over zicht geven van elk feit uit deze 35 jaren activiteit, doch merkte slechts op, dat er ups en downs zijn geweest, vooral de teruggang vóór de oorlog de 5 jaren stilstand in en de grote opbloei na de oorlog. „Ons Grunne gerlaand" is een gezonde vereniging, die het opvangcentrum wil zijn voor alle Groningers, ongeacht rang of Ontslagen bij Philips' Telecommunicatie De N.V. Telecommunicatie, die in be langrijke mate is aangewezen op over- herdsorders, is door de bestedingsbeper king genoodzaakt maatregelen te nemen. Voor 90 a 130 ongeschoolde en geoefende handarbeiders is werk gevonden in Eindhovense Philipsbedrijven. Met de beidsinspectie zou men overleggen o vermindering van werktijd voor honder den arbeiders in bepaalde afdelingen van 48 tot 32 uur per week. Een atelier van de PTI te Hilversum wordt gesloten. De on geveer 50 daar werkende meisjes vinden elders in Hilversum werk bij de Philips bedrijven. De directie is niet zonder ver trouwen voor de ontwikkeling op lange termijn, dooh zij acht het niet verantwoord de aangekondigde maatregelen langer uit te stellen, te meer daar nog geen zeker heid i-s te krijgen over de orders door de PTT en andere overheidsinstellingen. Prijzen voor mooiste tuin Op een feestavond in het Antonius- clubhuls werd zaterdag de Leidse-Dag- bladbeker uitgereikt aan de heer Th. B. Kapaan, Pieter de la Courtstraat 4. voor het hoogste puntenaanlal dat hU behaal de met zijn voor- en achtertuin in de jaarlijkse wedstrijd onder de bewoners van de woningbouwvereniging „Ons Doel". De beker is nu definitief in het bezit gekomen van de heer Kapaan. die hem al eerder verwierf, namelijk in 1950. 1951, 1953 en 1956. De jury, bestaande uit de beren J. Jon ker. J. v. d. Berg en P. Verver, hebben een keus moeten doen uit zevenenzestig deelnemers. Het aantal te keuren tuinen bedroeg vijftig achter- en drieëndertig Behalve de beker werden door de heer J. Jonker nog zes eerste prijzen uitge reikt, namelijk aan de heren P. Kapaan. A. de la Court, J. Eikhoff. M. IJzerman. J. Goddajn en J. van Haarlem: voorts waren er dertien tweede en tweeënder tig derde prijzen Aan de prijsuitreiking ging een caöa- retprogramma vooraf, waaraan mede werking werd verleend door Eddy Thoin. Nico v. d. Ent. de Role's. The Polynova's en het Leidse meisjeskoor „De Sleutel tjes" onder leiding van de heer H. Fran ke. Een toneelgroep je voerde schetsjes op. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Helena Petronella. dr van C. Faas en C. H. J. Bik: Dirk Nicolaas. zn van N. Zandbergen en A. C. van Duij- venibode: Christina Maria, dr van J. Par don en M. C. Siera: Herman, zn va W. Hoogstra en A. de Best: Maria Catha rine Adriana. dr van J. J. van der Wiel en M. A. Burghouwt; Oheri. zn van G. W. Sahuurmans en M. de Vries: An torna Alida Hubertiha. dr van R. van Rhün en A. de Winter; Cornelia, dr van T. van der Scheer en A. Haspels. GEHUWD: P. F. Werre en M. C. A. Stern- 0, OVERLEDEN: K. Passchler. 61 Jr, man, J. Muniuk, 72 jr. man. Mevr. Oosterhoff, het damesbestuurslid van „Ons Grunnegerlaand", huldigde de heer Vriend, die 35 jaar zjjn beste krach ten als voorzitter aan de vereniging heeft Hoog peil Het gezelschap Pludsinga, vader en doch ter, met aan de piano de heer Nienhuis, trad op. Na een korte conférence zongen vader en dochter, nu eens samen, dar alleen, een keur van Groninger liederen In de korte pauze kwam als eerste spre ker de heer Ter Laan aan het woord. Hij bracht gelukwensen over van het hoofd bestuur, wees op het grote belang van i Groninger beweging voor folklore i Groninger cultuur en de steun, hiera: verleend door een bloeiende vereniging als „Ons Groningerlaand" en bedankte ook de heer Vriend persoonlijk voor zijn Ook de voorzitters der aanwezige ver enigingen feliciteerden de jubilerende vereniging en de heer Vriend, waarop de heer Vriend met een kort woord ant woordde. Het gezelschap Pluisinga vervolgde hierop zijn optreden met groot succes. Zowel de conférence en de liedjes, als de begeleiding stonden op een hoog peil. De liedjes en de conférence waren oorspron kelijk in typisch Gronings. Het geheel was zeer beschaafd. De voorzitter was dan ook ieders tolk, toen hij aan het slot het gezelschap een warme hulde bracht voor zijn voortreffelijk optreden. Met de wens, dat „Ons Grunnegerlaand" mag blijven bloeien en groeien, sloot de voorzitter deze wel bijzonder geslaagde Toneel voor K. en O. .Hedda Gabler\ zinnebeeld der vereenzaming TTEDDA GABLER, de vrouw vol complexen en psychologische spannin- AA gen. De vrouw met een absurd minderwaardigheidsgevoel. Vol haat tegen de vader, die ook na zijn dood haar leven beheerst. Een moeilijk te benaderen figuur. Lövborg; daar was dramatische span ning aanwezig. Dat was er ook in het vierde bedrijf tussen Hedda en Brack, een goed gespeelde rol van Gerard Rekers. Men kan kortweg zeggen een bruut en een onmens, maar daarmee doen we haar en Ibsen tekort. Volgens de schrijver l£ ze door haar opvoeding zo gewordeq, In zijn aantekeningen laat Ibsen Hedda zeggen: „Bedenk dat ik het kind ben van een oude man, En bovendien van een afgeleefde man of een wrak. Dat heeft misschien zijn stempel gezet." Alles heeft gedraald om de vader, de generaal, door wiens zorgeloosheid er na zijn dood voor Hedda niets over is Het weggedrukt zijn in de kinderjaren heeft als reactie een egoïstische machtswellust. Al kan ze slechts één mens (Lövborg) in haar macht krijgen, Maar.'dat brengt hem tot zelfmoord- Door haar geestelijke toestand, die Ibsen verklaart uit het feit. dat ze zes maanden zwanger is. komt ze hoe langer hoe meer alleen te staan en groeit de een zaamheid om haar heen. Haar ijskoud cy nisme brengt haar tot verloochening van de liefde, zodat er een hard. koud wezen ontstaat, dat haat. egoïme en machtswel lust in zo'n grote mate bezit, dat het bijna een symbool wordt. Men heeft opgemerkt, dat, met „Spo ken". dit stuk het meest tegen het Griekse drama aanleunt. Wanneer men voor Hedda de naam Medea leest, zou het stuk aanvaardbaarder worden. Mis schien is dit wel zo. maar we willen in Hedda Gabler toch nog graag iets men selijks blijven zien. want al is In deze vrouw alles tot onmenselijkheid ver groot. de vereenzaamde mens Is. zeker in de tegenwoordige tijd, geen zeldzaam verschijnsel. En bij alle te zware accen ten die dit stuk voor ons heeft, laat het de diepe tragiek van een mensenleven zien, wat ons niet onbewogen mag laten. Degenen, die wat meer willen weten over de psychologie van deze figuren, verwijzen we gaarne naar de in 1942 uit gekomen dissertatie van C. W. J. J. Stuyver: over: „Psychologie en symboliek van Ibsens ouderdomsdrama's". Het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap heeft voor K. en O. vrijdag- en zaterdag avond een opvoering van dit stuk gegeven. De Zwitser Ettore Cella, als gast. heeft door zijn regie veel tot het succes bijge dragen. Hij werkt graag met lichteffecten, meestal uitstekend, soms minder geslaagd, b.v. het schaduwbeeld van Hedda wan- Over het geheel leed deze opvoering nog onder het nie.t helemaal ingespeeld zijn. (De première in Amsterdam moet nog ko men.) Daardoor waren vele handelingen nog niet versmolten met de tekst. Ze maakten nog geen integrerend deel van het spel uit. Men stond te vaak op omdat men, paar de regie, ergens anders moest gaan staan of zitten Hinderlijk in dit op zicht was de manier waarop Rie Gilhuys. die de rol van Hedda speelde, een paar „even" naar het portret van haar r ging. Ook werd er nu nog te veel getypeerd. Ibsen schrijft geen typen; zijn stukken vragen karaktertekening. Naar het eind toe ging het beter. Heel goede scènes waren er tussen Rie Gilhuys en Gerard Schild, als Argentiniës schuld aan Nederland De handelsovereenkomsten met de lan den van de Parijse club die vandaag zijn geparafeerd, houden in dat de oude Ar gentijnse handelsschulden in 10 jaar zul len worden afgelost en ZVz procent rente zullen dragen. De schuld aan Nederland zal echter in 5 jaren worden afgelost. DUITS KUSTVAARTUIG PLAN GEBORGEN In de loop van zaterdag is het ber- gingsvaartuig Van de Akker erin geslaagd het Duitse kustvaartuig Plan, dat 21 ok tober tijdens een van zijn eerste reizen In de Wester schelde ter hoogte van Hoe- dek enskerke in ruim veertig meter diep vaarwater zonk, te bergen. De rol van mevrouw Elvsted was voor Marion Gobau iets te zwaar, haar spel bleef te uiterlijk. Bé Schenk was een te jeugdige tante, zowel in haar spel als door de grime. Robert Sobels, die de rol van Hedda's man Jörgen speelde, maakte er een goed type van, wat bij deze niet veel begrijpen de, sullige fuguur niet zo hinderde. Rie Gilhuys speelde haar rol over het alge meen heel goed in sommige kleine gedeel ten was ze voortreffelijk, maar op andere ogenblikken misten haar cynische opmer kingen de in dit stuk noodzakelijke tra gisch ondergrond en werden ze gezegd blijspel. Een geboren tragédien- In een warm applau wezigen hun dank Prijsuitreiking bij Leidse Motorclub Zaterdagavond hield de Motortourclub Leiden ter afsluiting van het motorseizoen een feestavond in zaal „De Groot" te Lel den. waar voorzitter C. M. v. d. Geer na het welkomstwoord overging tot prijsuit reiking. De wisselbeker kwam in bezit van d« heer Mink en de overige vijf prijswin naars kregen een asbakje als aandenken aan hun prestatie. De heer Sierat. die door de gevolgen van een ongeluk de selbeker niet had kunnen verdedigen, kreeg een beker in eigendom aangeboden. De avond werd verder gevuld met een gezellig programma, verzorgd door het Feestavond Leidse A. B. C. Het was zaterdag in de stadsgehoorzaa De Lach in top". Met Rens van Dorth >ood de afdeling Ledden van de „Alge mene Bedrijfsgroepen-Centrale" haar le den een vrolijke avond aan. Originaliteit beschaafdheid en variatie zorgden ervoor dat het programma een succes werd. Het hoofdbestuurslid, de heer Mekking sprak enige woorden ten gunste van dt A.B.C.. Slechts 1/3 deel van de werkne mers in ons land is georganiseerd bij de bonafide vakverenigingen. En als er fou ten in de organisatie zijn, moeten wij ge zamenlijk trachten, deze weg te nemen. Faillissementen N.V. Eindhoven E.T.E.C.. kantoo ir. mr. Th. J. J. nskerkhof 6, Nijmi H. C. J. Scho ningh, wijnhandel ing. 23/8, bewi z. G. Jongmans, Den Haa Tl ijk 30/12 bij bewindv. n J Rolffs-Hollandcr, def. \y. N.V. Beleggings MO Levie. Groningen opgericht; kap. 1000 aandelen van 1000, geplaatst en volgestort door effecten en contanten 565; deelneming door N.V. Herenkledingfabriek v.h, Gebr. Levie, Groningen, die tevens directie voert. Singapore. 25/11. Tin 324% Straits-dollar de pikoel, of 12',i d. lager, rubber 78% et. de pound, ct hoger. Holl. Signaalapp.fabriek. Tegen 1/7 1958 verzoek meest eervol ontslag aan lt.- :n. ir. D. H G. Brebhouwer als voorzitter directie en benoeming tot commissaris; opvolger H. Th. Koppen; directeur wordt A. C. Bouwman. dr. A. de Graaf. ajd. dir. Maandag Schouwburg 8 uur: Rotterdams Toneel, opvoering van „De Bolle". De Doelen. 8 uur; Leidse amateur-foto grafen-vereniging, feestelijke jaarverga- Snouck Hurgronjehuis, 8 uur. K. en O., cursus „Angst en leugen in het kinderle ven" door mej. dr. E. Camerlingh. Dinsdag Schouwburg8 uur: Rotterdams Toneel, opvoering van „De Bolle". „De Doelen", 8 uur: genootschap Ne derlandEngeland, sprekers: mr. Edw Stirling. Foyer gehoorzaal. 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, Simon de Waard over Spanje. Pieterskerk. 4 uur: senaatsbijeenkomst universiteit. Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging .Rijnland". L. G. M. van den Broek over „Fokken". Collegezaal academisch ziekenhuis, 8 uur: E.H.B O.-raad Leiden, vertoning van film „Een leven staat op hel spel", W. Verbeek te Heemstede over „Meer en YVo De Kleine Burcht, 8 uur: Leidse vetr- niginig van Postzegelverzamelaars, le- ing met dia's over de zegels van Finland. Den Burcht, 7.30 uur: afdeling Zuid- Holland Christelijke Emigratie-Centrale, A. Warnaar over „Emigratie, waarom en hoe?" en T. Cnossen over „Emigratie... waarheen?" Hervormd wijkgebouw „Bethel" (Stille Rijn), 8 uur: afd. Leiden Geref. Bond. jaarvergadering, ds- A J. Jorissen ta Oudshoorn over „Wat weten wij naar de Schrift over het leven na de dood7" Zuiderkerk, 8 uur; propaganda-avond „Pro Rege". Lakenhal, 8 uur: K. en O., vervolg cur sus Van Gogh, Breitner, Verster. Marekerk, 8 uur: Hervormde wijkge- meente Molenwijk, bijzondere wijksamen- komst, ds. J van der Wiel over „God met ons", solozang van mevrouw Grims. declamatie van de heer J. Nieuwenhuis en orgelspel van Fr. van der Reyden. Hal Dr. A. van Voorthuijsenschool, Mar- nixstraat 104. 3 uur: opening handen- arbeidtentoonstelling door wethouder J C. van Schaik. Donderdag Middelweg 38, 8 uur: ledenvergadering Het Groene Kruis. Rapenburg 10, 8 uur: ledenvergadering Het Oranje-Groene Kruis. Pieterskerk, 11 uur: Engelse dienst, Thanksgiving Day. Het gulden Vlies, 8 uur: Alg R.K. Of ficierenvereniging, J. van Eisen over „De atoombom en enige consequenties voor de moderne oorlogvoering". Het gulden Vlies, 4.45 uur: opening vijfde lichtweek Leiden door de burgemeester. Den Burcht, 8 uur: afd. Leiden ontspan ningsvereniging N.fc.H.V.M., feestavond Kantine hockeycomplex Roomberg, 8 uur: contactavond deelnemers Leiden-- Oxford. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg, 2 tot 5 uur entoonstelling van afbeeldingen van Pao Sehuitema. tot 7 december. Lakenhal, 10 tot 4 uur en donderdag bo vendien van 7.30 tot 9.30 uur: Van Gogh- tentoonstelling, tot 16 december. Lakenhal: tentoonstelling van Haagse aquarellen, tot 16 december. Apotheken De avonds en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Doeza. Doezastraat 31, tel. 21313, de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en die apotheek te Oegsbgeest, Wilheimi- napark 8, tel. 26274. Mocht men, het zal niet lang meer duren, Een proefraket naar mij toe sturen, Laat dan de mensen maar benêe Maar stuur wat Caballero mee! CONSTANTE KWALITEIT In de week van 14 t./m. 20 november Iii Leiden vestigden zich: H. J. J. Breuren en fam., metaaldraaier, Gerrit Kasteinstraat 94; J. Paddist fam., kemmaker, Hoflaan 365; M. .C. der Waal geb. Ruitenberg en fam., Her- Gorterstraat 11; B. F. Coert en rijiker, Korevaarstraat 14; M mer en fam., Middelweg 28; B. W L. der Klaauw en fam., journalist. Op- penhelmstraat 69; J. C. de Lange en fam. rkoopleider, Oppenheimstraat 61; J. H Wagner en fam., rijksambtenaar, Titus Brandsmalaan 174; G. Zoutendijk en fam. chef-monteur, Titus Brandsmalaan 154; W. v. Tussenbroek en fam., elektr. techn ngenieur, Oppenheimstraat 75; E. Buis geb. Hunting en fam., Willemstraat 44; C. P. Versteegt en fam., kantoorbediende. Veilingkade 20; H. H. C. van der Plas fam., vertegenwoordiger, a.b. ws. Zoeter- Woudseweg; C. C. M van Steijn, geb van Eijk en fam., huishoudster, Tromp straat 18; J. L, A. Pino, Stieltjesstraat W. A. Duijzings, Witte Singel 97; M. Steens, Merelstraat 30; E. van Wijn gaarden, Koninginnelaan 43; J. M. A. var Weijden, geb. Dijkmans, Hoflaan 361: in Kalkeren, geb. van der Lee, He rengracht 35; N. Benjamins, winkelbe diende, Melch. Treublaan 1; R- E. Lek- kerkerker, Witte Singel 12; N. W. Sickler, Piet Paaltjenspad 6; A. M. C. Oole, geb i der Basch, Zoeterwoudsesingel 67: N. W. Mooijman, Zoeterwoudsesingel 104; J. E. A. Walonker, vliegenier, Titus Brandsmalaan 122; A. L. J van de Mortel, Merelstraat 8; A. van Heijningen geb Groenewegen, verpleegster, Johannes Postsitraat 4; H. Bons geb. van den Bergh, Oppenheimstraat 91; C. M. Stouten, Me- ïaat 11; R. A. M. Meijere, 11, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; J. Cuperus, boe renknecht, Utr. Jaagpad 35; B. L. van der Linden, Plantsoen 9a; C. J. Ree, med analyste, Papengracht 28; G. A. Lambert geb. Guldenaar, Titu6 Brandsmalaan 174; Voor Waalse kring Leiden "l^OOR DE WAALSE KRING sprak prof. dr. J- W. dé Jong over het het leven van Boeddha. Veel uit het onbekende leven van de Azia tische godsdienststichter werd door deze kenner van het Boeddistische oosten verteld, toegelicht met beelden van de Boroboedoer, Ook na deze causerie bleven er nog vele vragen, zelfs nog de vraag of Boeddha wel ooit geleefd heeft. Na een welkomstwoord van ds. C. Ca- banis verbelde prof. De Jong eerst iets over het gebied, waar het ontwakende Boeddhisme is verspreid. Het doet een levend appèl op allen, na de onafhanke lijkheidsverklaring van Voor-Indië. Vijfhonderd jaar vóór Christus, zo ver telt de legende, werd Boeddha geboren als vorstenzoon. Kort voor z'n geboorte had z'n moeder een droom als zou zij van een olifant bevallen. Dit dier neemt dan ook én bij de beelden èn in de religie een grote plaats in. Goden begeleidden hem op zijn tocht uit de vierde hemel naar de aarde. Op het ogenblik, dat hij als volwassen knaap op de aarde kwam. gaf de oppergod een druppel honing in de lotusbloem. Direct nadat Boeddha op aarde was gekomen deed hij zeven passen naar de vier windstreken, en terstond brachten lotusbloemen hem eer. Altijd begeleidden hem in het leven de goden, de olifant en de lotusbloemen. Over de kindsheid van Boeddha is weinig bekend. Vader Boeddha had be sloten, dat z'n zoon, die door een wonder. priester voor wereldheerser of wereld hervormer was bestemd, hem zou opvol gen en daarom met één van de vijf honderd uitgezochte meisjes zou trouwen Eerst moet hij echter een krachtproef op de boog afleggen. Zonder moeite door schiet Boeddha met één pijl zeven bomen Opmerkelijk vond prof. De Jong de over eenkomst met het verhaal uit Homerus' Odyssée. Op 29-jarige leeftijd verliet Boeddha het koninklijke paleis, legde hij z'n ko ningsmantel af en liet hij z'n haar knip pen. Hij vertoefde tot z'n dood in de open lucht en leefde van aalmoezen. Na de eerste predikatie van de vier waarheden uit het Boeddhisme stopt de kennis over het leven va» Boeddha- Prof. De Jong, wiens lezing ongeveer twee uur duurde, vertelde nog veel inte ressants over het leven van Boeddha, al liet hij de vraag van het al of niet bestaan hebben van deze godsdienststichter on beantwoord. Tot slot toonde spreker een groot aantal stenen en bronzen beelden yan Boeddha. J. W. Jong, lo6-werkman, L. de Coligny- straat 1; S, Heeremars, militair, Noord- einde 2a; J. H. de Haan, Johan de Witt- straat 46; M. C. ven Halderen, Doezastr. 34; M. Soetan Assin geb. Ohatab, secre taresse, Boerhaavelaan 23; A. Bons, cor respondent, Oppenheimstraat 91; C. Kui pers, geb. Buijssocn, De Sitterlaan 121; A. H. Postma geb. Bosch, Morsweg 36; J. Hollebeek, militair, Herenstraat 130; T. J. M. Stijgers, Van Oldenbarneveltstraat 31; H, W. Jens, Nieuweteeg 2; R. A. Holsboer, Kloksteeg 31; A. M. van Straalen, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10;J. C. Wij- mer, chauffeur-instructeur, Lage Rijn dijk 25; M J. van de Velde, art6, Boerhaa velaan 47; P. Simon van Leeuwen, Jan van Gooijenkade 6; A. de Serière, Jonk heer, Piet Paaltjenspad 6; C. V. Klei, Groenhovenstraat 13; A. M. Bleeker, ty piste, Witte Singel 93. Uit Leiden vertrokken: M. Regenboog en fam., Boerhaavelaan 15, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 108; J. M Thompson en fam., Zoeterw. Singel 102, Groot-Britannië; J. Kanbier en fam., Van 't Hofflstraat 34a, Leiderdorp, Maurits- eingel 19; W. J. van Duist en fa: hardkade 15a, Haarlemmermeer, Kruis- laan 41; C. Kamsteeg en fam., Hugo d< Grootstraat 1, Oegstgeest, Hazenboslaan 15; G. Spruijt geb. de Bruijn en fam., Leu venstraat 21, Wageningen, KI. Katerpleir 9; W. van Zijl en fam., Stationsweg 21, Voorschoten, J. P. Coenstraat 21; G. Ver boom, geb. Van der Blom en fam., Irene- straal 10, Rotterdam, Constanzastraat 14e; M. Versluis en fam., Temmlnokstraat 7, Rijswijk ZH, Com. Suy6laan 42; H. De- ilee, Seringenstraat 37, Rotterdam, Plas- ngel 2; J. M. de Muinck Keizer en fam. b. bij H, Costerstraat 3, Hoogezand-Sap- pemeer, Dr. A. Jacobsstraat 9; M. T. W. Theelen, Rijn- en Schiekade 32, Den Haag, Valkenbosohlaan 4; M. ten Hoopen, Ma- islaan 5, Den Haag, Helmstraat 30; H. R van der Honst, Lage Rijndijk 19, Bra- ilië; J. Wessel, Valdezstraat 8a, Noord- wijk. Zwarteweg 20; J. A. M. van Ange- at 145a, Wassenaar, Lange A. H. Donnare, Nieuwsteeg Ridder Ulrichstraat 8; A. J M. Neelissen, .P. de la Courtstraat 101, Haarlem, Tempelierestraat 23; W. Mo- Vondellaan 33, Leiderdorp, W de Zwijgerlaan 20; B. Speksnijder, Von dellaan 40, Leiderdorp, W, de Zwijger- laan 20; I. Middelkoop, De Wetstraat 16. Katwijk, Wassenaareeweg 75; C. Jore, Rijnsburgerweg 10, Aalsmeer, Uiterweg 346; G. M. Diemer, Rijnsburgerw 10, Sa6- senhelm, Parkiaan 152; C. A. Thlssen. Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Leldsestraat- weg 7; J. Steenbergen. Leemanssfraat 48. Rotterdam, Willebro'rdu6str. 28b; B Hu- gas, Nieuwsteeg 31. Den Haag, Laan van Poot 180: H. P. Sneep, Raamsteeg 5, Zeist. Tiendeweg 3; C. M. Pieters, St. Jacobs- gracht 1, Den Haag, SchevenIngseweg 29; M. van Dorst, Acaciastraat 15, Hilver- jm. Noodweg 37; J, A. Hockx, geb Does- 'ijk, Haagweg 116. Zoeterwoude, Eloui- straat 4; W. H. Maat, Jacob Catalaan 54 Weert, Kazemelaan 101; W Pijpers geb Post, Dijkstraat 29. Nijmegen, Gorlsstraal 3; G. de Vos. geb Van Bakkum, Trans- aalhof 2. HaarlenT. Pleladenstraat 75; L Evers, Steenstraat 50, Alphen aan 'den' Rijn, Gnephoek 7; P. C. Pettlnga. Oude Vest 35, Hilversum, Bilderdijklaan 64; S. van Neede, Haven 1, Lochem, B 98b; G Oldenhuizing. De Ruijteretr. 16, Odoorn, Noorderdiep 100; G. de Vos, Balistraat 64, Haarlem, Pleiadenstraat 75; D. Whld- dett, Burggravenlaan 11. Groot-Britannle; Brummelkamp. Haarlemmerstraat 181, Rotterdam. Vierambachtetraat 53b; J S. Dubeck, Breestraat 3b. Groot-Brltan- G. N. de Boef, Bvertsenstraat 17, Rotterdam, Van Sitteretraat 33a; G. A Juffermans, geb. Van den Bos, Tulpen straat 23, Voorhout, Pr. Bemhardstraat Kerkdam I VOORSCHOTEN Agenda gemeenteraad In de openbare vergadering van de raad op woensdagavond 8 uur zullen de al gemene beschouwingen worden gehouden bij de begroting voor 1958 De behandeling van de begroting wordt vrijdagavond 8 u. voortgezet. Woensdagavond moeten ook nog een aantal voorstellen van B. en W. worden behandeld: het verkopen van bouwterrein ten behoeve van het V.A.M.- eomplex aan de Papelaan; het benoemen van leden van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs; het garan deren van een geldlening, aan te gaan door „Het Diaconessenhuis" te Lelden; het vaststellen van het bedrag der ver goeding aan het kleuteronderwijs over 1956; het aangaan van overeenkomsten inzake de bereikbaarheid van de tot po litiebureau te verbouwen percelen Leid se weg 95 en 97; de voorlopige vaststelling van de werkelijke exploitatiekosten over ,1956 van de openbare scholen; vaststel ling van de vergoeding over 1956 voor de bijzondere scholen; subsidiëring van het Chr. lyceum te Voorburg; het ver strekken van een jaarlijkse toelage aan mej. A. S. Alting, begeleidster der b.l.o.- kinderen; indienen van een verzoek om verhoging van het basisbedrag per in woner van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds over 1958; beschikbaar- stellen van subsidie, groot f 1581,70 als bijdrage in de kosten van Inenting tegen kinderverlamm ing. Geen goedkeuring Van de minister vam volkshuisvesting is bericht ontvangen, dat geen goedkeuring kan worden gehecht aan het aanbrengen van vlieringen in de complexen van 8 woningen aan de Hyaolntetraat, 15 wo ningen aan de Nieuw Voordorpstraat en 28 woningen aan de Parkstraat. B. en W. zijn van plan om, als de financiering min der moeilijkheden oplevert, opnieuw te brachten, de vereiste toestemming te ver krijgen. Advertentie Voorschoten Advertenties en abonnementen worden ook gaarne aangenomen door onze agent: A Durieux Tolstraat 37 Leidse Luchtvaart-Club hield ledenvergadering Tijdens een buitengewone ledenver gadering, die de Leidse Luchtvaart- Club zaterdagavond in de Turk hield, werd tussentijds van voorzitter ge wisseld. Met dankwoorden werd af scheid genomen van voorzitter J, J. Robert, nadat met algemene stemmen de heer F. W. Olthof was gekozen. Als laatste officiële daad reikte de heer Robert de Leldsch-Dagblad-wlsselbeker lit aan het beste lid van het afgelopen leizocn, de heer C. H. Hoogendoorn. Na deze officiële handelingen hield de heer J. L. Asselbergs een lezing over zijn pereoonlljke belevenissen tijdens een in ternationale wedstrijd te Florence. 11; T. M' Berg, Gerecht 8, Amsterdam, Rijnstraat 196 I; G. M. Kasteln. Noordeln- de 43a, '6-Gravenhage, Mesdagstraat 23; A. de Bruijn, Kam Onneslaan 15, Zwam- merdam, Oud-Bodegraven C 118d; R. van Nimwegcn, Morsweg 30a, Rhenen, U„ Do mineesbergweg 52; H. KraalJ, Hooigracht 94, Eindhoven, Marconllaan 49.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3