Leidse C.H.U. over emoties het economische leven in Alstublieft, elke morgen een schoon Eli overhemd BUDGET LANDBOUWSCHAP GROEIT STEEDS MEER Sint Nicolaas kwamzag en won het hart van Leiden Tegen pepernoten was de meest strenge meester niet bestand Agenda voor Leiden NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 Blijft Gouda onredelijk Het streven moet gericht blijven op naastenliefde en gerechtigheid DE STATENKRING LEIDEN van de Christelijk Historische Unie hield gisteravond in het Snouck Hurgronjehuis de najaarsvergadering. Na het huishoudelijk gedeelte sprak ir. M. A. Geuze, lid van de Eerste Kamer, iover „Rondom de Welvaartsstaat". De voorzitter, de heer D. Hendriks, wees in verband met de belangrijke kwesties die in de toekomst aan de orde zullen komen, zoals bijvoorbeeld de plannen voor satellietsteden in Zuid-Holland, op de voordelen van het uitkomen met een gezamenlijke lijst voor de statenfractie. De statenkring Rotterdam maakt echter bezwaar. En de samenwerking tussen Gouda en Leiden wil thans ook niet vlotten. Men is het weliswaar eens over de lijstaanvoerder, de heer Schmal, maar Gouda wil als twee geen Leidse kandidaat aanvaarden, wat volgens de voorzitter toch redelijk zou zijn, aangezien Leiden meer stemmen kan uitbrengen. De besprekingen zijn hierover nog niet beëindigd, zodat men nog geen defini tieve beslissing kan nemen. Mocht de statenkring niet een meer acceptabel voorstel indienen, dan zal men met aparte lijsten uitkomen Voorts wees de voorzitter op het feit, dat bij de jaarlijkse steeds toe nemende bevolkingsaanwas het lal stemmen niet evenredig stijgt met betrekking tot de C.H.U. Het bestuur beeft besloten zelf de verschillende ifdelingen te bezoeken om de activi teiten te stimuleren. De heer Hen- iriks wekte alle aanwezigen op mee le werken. Ir. Geuze beprak de samenstelling let nationale inkomen. Hij legde de Imrk op de ongunstige positie vam wtelingsbalans. die een gevolg is vai ie grote uitgaven, die de Nederlandse it a at zich in de algelopen jaren heelt reroorloofd. Daarnaast zijn er storend* nvloeden geweest, zoals de Suez-kwes- ie, die een voorraadvorming tengevolge lad. w-elke achteral overbodig is geble- ten. Hierdoor trad een vertraging op k lommige sectoren, en uit deze verflau wing zijn soms verkeerde conclusies (rokken. Bovendien kon men de v> 'aad slechts schatten. Maar de overwn leri-ng vormde een tegenwichtgevende Geruchten over de devaluatie van (ulden kwamen onze deviezenre-sen ok met ten goede. De overbestedang bij en gelijke produktie bracht lering van de export teweeg tog van de prijzen. Tijd gevraagd Spreker ging vervolgens na hoe de lering tracht de betalingsbalans In ev kcht te brengen. Hij stelde voorop, dat [r wel enige tijd voorbijgaat voordat fan een economisch ingrijpen resultaten Set. Vergeleken bij vorig jaar is het dek- iingsgijfer Chet percentage dat de uitvoer an de invoer vormt) sterk jpstegen, zo iat de balans toch reeds een gunstige: jee ld laat zien. De bevolkingsaanwas drukt echter zwaar op de kapitaalschaarste. Men heeft dit wel kunnen bemerken aan Leiden in schuim et- Brandloze blussing er i in: De gangen en vertrekken van het en Leidse instituut voor preventieve geneeskunde zijn thans weer hele maal schoon, doch het heeft pis- en teren vele uren werk gekost om |e" het zover te krijgen. Ja" Dinsdagavond stond het gebouw we argeloos helder, zoals een weten- 'an schappelijk instituut behoort te ra. maar toen gebeurde er wat met de hoofdschakelaar van de elektriciteit. Dit had tot gevolg, dat alle brandblusapparaten in het gebouw in paniek geraakten en uit volle kracht gingen spuiten. Omdat er heel wat brandblusappa- raten in het instituut aanwezig zijn, waren murenplafonds en ich j vloeren met een vlokkige massa iet toegedekt voordat men de blussing meester was. En daarom heeft een legertje reinigers gisteren de ge- - hele dag gezwoegd om het Leidse instituut voor preventieve genees kunde 't oude, vertrouwde aanzien van weleer te geven. E.H.B.O.-brigacle vierde jubileum ~\E EERSTE Leidsche E.H.B.O.- S Brigade hield gisteren in het 'pitonius- clubhuis een feestavond Ir gelegenheid van haar 25-jarig estaan. De voorzitter, de heer P. gema, sprak een kort openings oord, waarin hij releveerde, dat i brigade reeds vele honderden iensen heeft opgeleid, onder ande- !7i personeel van de P.T.T., de licht- Ibrieken, de brandweer en de po- Een wel zeer gewaardeerd persoon bij I dit werk werd hierna op het podium roepen: de heer H. Treur, een der richters van de brigade en al 25 jaar taningmees-ter. Als blijk van waardering od de voorzitter hem een prachtige ets Van de lustrumcommissie kon de voor- iter zelf vervolgens een anatomische fso, een ideaal hulpmiddel bij het on- jrricht, in ontvangst nemen alsmede een (velop met inhoud als persoonlijk schenk. Ook de penningmeester en de cretaris, de heren Treur en Jansen, egen een envelop. Bempre Avanti's Jong en Jolig heeft verdere avond gevuld met onder meer it aardige programma „Vrnkabiehenn- irlngen". de rentevoet, die spectaculair omhoog Is gegaan. Dc investeringen in de in dustrie en vooral in de elektriciteits bedrijven zijn aanzienlijk. Zii zullen in de toekomst, wanneer men met atoomcentralcs wil gaan werken, nog veel meer gaan bedragen. Bovendien vereist d>e ontwikkeling vat d-e techniek een omvangrijke kapitaal vorming-: men moet hiertoe vooral hei wetenschappelijk onderzoek rekenen Daarnaast tracht men nog steeds de le vensstandaard te verbeteren. Hoe staat het met de overheidsinves teringen? Met betrekking tot verkeer, on derwijs en wetenschappelijk onderzoek gaan deze nog steeds omhoog. Dit is even wel noodzaak. Een beroep od het buiten land in de vorm van het sluiten van le ningen noemde spreker struisvogelpoli tiek en een camouflage van het tekort. Over het algemeen kan men in Neder land bij behoorlijk werken meer produce ren, Het is echter" jammer, dat men dan meent ook meer te moeten gaan consume ren en zo geraakt men niet uit de moei lijkheden. Het begrip welvaartsstaat is door het Nederlandse volk opgevat, als zou sparen ■érbodag geworden zijn. Cijfers hebben uitgewezen, dat het percentage, dat het spaaraand-eel van het nafci vormt, aanzienlijk is vermi De lagere publiekrechtelijke lichamen hebben voor het benodigde kapitaal hun toevlucht gezocht tot korte financierings middelen. Spreker meende constateren bij het beslagleggen op de financiën van bijvoorbeeld verzekerings maatschappijen. Hij vond dat dit tevee gaat lij-ken op nationalisatie. Hij wees er voorts op, dat de defensie uitgaven reeds waren teruggelopen, er dat niet omdat ze minder noodzakelijk zouden zijn, Voor 1958 is de regering prin cipieel tegen een algemene loonronde. Hel prijspeil, dat men dit jaar bereikte, za! zoveel mogelijk stabiel gehouden moeten Rekening houdend met de uitbreidingen die voor onderwijs, kunsten schappen en voor verkeer en waren vereist, vallen des te meer de be perkingen die de overheid zich heeft op gelegd ten aanzien van het totale ri; personeel op. Het burgerlijke rijkspei neel is namelijk met 2442 man terugge lopen. Hierin zag spreker het bewijs v de stelling, dat als het moét het ook k: Ten slotte kwam nog even die Europees Economische Gemeenschap ter sprake de volksvertegenwoordiging zijn t' stromingen te constateren, die door elke pairtij heen lopen. Zij, die geloven in d* noodzaak van een Europese samenwer king. en de stroming die meer door eer zuiver economische politiek wordt be paald. Het zijn vooral de tuinders, die be zwaren hebben en spreker vond dit be grijpelijk. Hij zei overtuigd te zijn var de noodzaak tot versteviging van de West- Europese positie tegenover die van h Oosten, maar men moet de konsekwenti die hieruit voortvloeien, ku r. Geuze wees zijn partijgenoten op, dat naast deze materiële zaken de betrekkelijkheid van alle aardse streven in de C.H.U. toch allereerst voren moet komen, en dat het accent moet komen te liggen op de beoefening van de naastenliefde en de poging tot gerechtigheid in de eest van Jezus Christus. De bijeenkomst werd gesloten door ds. G. Hooijer, emeritus Hervormd pre dikant in Wassenaar. want alleen Toplin combineert gemak en perfectie! Toplin is het merk van de uitvinder, en El-Mior begreep dat een met- strijken 6nish specialisten eist en uiterste controle. El-Mior geeft elk Toplin- shirt naast gemak óók perfectie mee - de perfectie die Toplin nog steeds tot het béste oiet-strijken overhemd maakt. In effen tinten, fijne streepjes en ruiten, in prijzen vanaf f 17.90. Succesvolle proef Kristallen schitterden in het rijksmuseum te Leiden TAE DIRECTIE VAN HET RIJKSMUSEUM van geologie en mineralogie heeft gisteravond aan geïnteresseerden een lezing aangeboden. Conser vator dr. P. C. Zwaan vertelde het talrijke publiek over mineralen en edel stenen. Vooraf sprak directeur prof. I. M. van der Vlerk een inleidend woord, waarin hij meedeelde, dat na deze eerste bijeenkomst er meerdere zullen volgen, indien de belangstelling voldoende blijft. Mr. Biesheuvel waarschuwde: (Van een onzer redacteuren) DE behandeling van de begroting voor 1958 van het Landbouw schap gaf in de gisteren gehouden openbare bestuursvergadering mr. B. W. Biesheuvel gelegenheid een waar schuwend woord te iaten horen tegen het groeiend budget tengevolge waarvan men voor 1958 al de ri ves uit vorige jaren heeft moeten aanspreken om tot een sluitende kening te komen. De secretaris van de Ohr. boeren- tu-ind-ersbond bepleitte dan ook een stelling va-n een begrotingscommissie v uit het bestuur, waardoor men beter de vipge-r aan de pols zou kunnen houdei Wa-nneer men óp dezelfde voet doorgaat Dr. Zwaan hield daarna zijn betoog ver mineralen en edelstenen. De pr e bron van alle mineralen is het magma, En iedereen geloofde weer N DE PRIKKELENDE WINTERKOUDE, die de gezichtjes van honderden kinderen de juiste tint bij hun stralende oogjes gaf, werd gistermiddag op het Stadhuisplein vol verwachting de komst van Sinterklaas en zijn knechten verbeid. Voordat dit hoge gezelschap de trappen van het bordes besteeg, had het al een grootse zegetocht door de Sleutelstad gemaakt vanaf het station hadden alle stoepen langs de straten vol gestaan met honderden kinderen, die een stil strijdje tussen angst en vreugde streden. Maar zelfs aan de grootste orde lievendheid zijn grenzen gesteld ei toen de twee zwartepieten na dt plechtige ontvangst op het bordes met grote zakken pepernoten naar het vlein afdaalden en daar hun zoete Met a-ls decoratieve achtergrond de tien tallen ma-rkbtentjes stonden op het Stad huisplein de schooljongens en -meisjes keurig achter de bordjes, die him klassen ï-gaven en zelden zullen zoveel jongens zoveel meisjes zich zo ordelijk hebben gedragen. Toen ...iiuus yts-K. .t zijn riumfa-e intoch ut Leiden maakte, nu men enkele ondernemende knaapjes de kans waar om de kindervriend vlug hun verlanglijstje in de hand te stoppen. gaven over de kinderhoofdjes wier pen, wat de meest strenge meester niet meer in staat zijn klas in for matie te houden. De zwartepieten waren kennelijk uit het erekorps van Sinterklaas gekozen, zij waren onvermoeibaar en haalden de meest stoute staaltjes uit op de rand het bordes. Officieel decorum Tussen ai deze vrolijke bedrijven door had burgemeester jhr. mr. F. H. van sohot met gepaste ernst Sint Nicolaas welk-om geheten en mevr. Van Kinschot maakte van de gelegenheid gebruik c haar vierjarig kleinzoontje de goede Si een handje te laten geven. Ook wethouder S. Menken had zij-n kinderschaar meege bracht en het verdere officiële decorum werd gevormd door wethouder Vat Schalk en -wethouder Jongeleen. En terwijl de zwartepieten het enthou siasme naar een rumoerig hoogtepunt voerden, vertelde Sinterklaas, dat hij voor alle kinderen iets uit het - Spanje had meegebracht. Dit inspireerde de kinderen, gesteund door muziek „De Burcht" en het jeugdorkest van I G., tot het lied over die wonderlijke boot, waarmede Sinterklaas met zijn zwartepieten uit Spanje was gekomen, waarna Sinterklaas de trappen afkwair om enkele tientallen kinderen persoon lijk een handje te geven. De meest ondernemende knaapjes hadden voor de zekerheid hun ver langlijstje maar bü zich gestoken cn belast met deze uitgebreide wens- omschrijvlnkjes kwam de Sint weer boven, waar de burgemeester hem voor een korte pauze in het Stadhuis noodde. Feestmiddag De kinderen vertrokken naar verschil lende zalen, waar het Sinterklaasfeest, g< organ!seerd door de onderwijzersvereni ging, werd voortgezet en een half u-i later had de ma-rtotdrufcte weer bezit het Stadhuis-plein genomen. Toen had het nijvere politiekorps het verkeer weer in goede banen gekre gen, maar de stagnatie, die gedurende enkele kwartieren op de Br eestraat had geheerst, had zelf op het meest gehaaste gezicht geen frons van verontwaardiging gebracht. Voor de gehele Sleutelstad was Sint Nicolaas met zijn wonderlijke knechten weer voor enkele weken kei-harde werkelijkheid gewor den, gevat in de tere waas van zachte romantiek. E.H.B.O.-film in het Academisch ziekenhuis Dinsdag 26 november zal te acht uur in de collegezaal van het Academisch zieken huis een film over de strijd tegen epilep- worden vertoond, getiteld: „Een leven staat op het spel". Broeder W. Verbeek, verpleger van de stichting „Meer en Bos", Heemstede, zal de film becommentariëren. E.H.B.O.-ers en andere belangstellenden zijn welkom. d-e vloeibare massa in het binnenste der aarde. Als dit hoger in de aardlaag komt en temperatuur en druk minder worden, krijgt het een kristalvorm. Spreker be sprak aan de hand hiervan de structuur vormen van kristallen. Het bleek, dat deze zich kenmerken door regelmatige schikking d-er atomen. Uit kristellen v dezelfde samenstelling ontstaan de n neralen. Een zeer typische eigenscha-p, waarm men ter dege rekening moet houden, de wisselende hardheidsgraad. De economische waarde ldet de con«< vator verder buiten beschouwing, i men nü van edelstenen spreekt, bedoelt men daarmee de geslepen mineralen. Hiervoor worden aan de stof belangrijke eisen gesteld, n-I. duurzaamheid, schoon heid en zeldzaamheid. Spreker noemde de robijn als voorbeeld van een steen, die al deze eigenschappen bezit. Tct illustra tie van het besprokene werd een rondlei ding gehouden door de afdeling minera- Leidse huisvrouwen bewonderen Italië "V/TET VEEL AANDACHT luister- -L'J- den gistermiddag in het Gul den Vlies de leden van de afdeling Leiden van de Vereniging van Huis vrouwen naar de voordracht van dr. L. van Egeraat over Italië, De bijeen komst was georganiseerd in samen werking met de firma B. de Kier. Dr. Van Egeraat bezong de schoonheid van Italië, het land waarin de moderni teit en het spirituele zich hebben verenigt tot een harmonieus geheel, zoals Kij het zei. Naast de eeuwenoude kunstwerken rijzen de modernste flatwoningen op, me hun geheel verschillende, maar niet min der mooie architectuur. Spreker, die zijn voordracht illustreerde met lichtbeelden, gaf een lesje in kunst geschiedenis. Van ieder gebouw en elk beeldhouwwerk vertelde hij iets over de maker en over diens leven. De voor dracht werd gekruid met citaten van gro- Dr. Van Egeraat toonde aan, dat niet alleen in Rome en Florence de kunstschatten zich hebben opgesta peld, maar dat ook Ravenna met zijn mooie mozaïeken cn „dc hiel van Ita lië" een bezoek waard zijn. Indrukwekkend was na het zien van zoveel schoons het slot van zijn lezing, waarin, tegen de klanken van Handels „Largo" op de achtergrond, spreker via een bandrecorder zij-n declamatie van „Een nieuw lied voor den Heer" van Mi chel van der Plas ten gehore bracht Tweede uitvoering van Jahn ook een succes De christelijke gymnastiekvereniging Jahn gaf gisteravond in de Stadsgehoor- 1 een reprise van de uitvoering, waar- r wij gisteren schreven. De leiding deze avond, die door de wethouders van der Kwaak en J. C. van Schalk d bijgewoond, was in handen van de trainers Jac. Groeneweg en J. F. T. Zil verentent, wiens vader dinsdag met zijn gymnastiekklassen groot succes had. Het programma na de pauze was ongewijzigd; lerste deel echter toonde een rijke gevarieerdheid aan jeugdnummera. ziiet het er naar uit, dat men in 1959 voor verrassingen komt te staan, met als ge volg. dat men de heffingen zal moeten verhogen, zo betoogde mr. Biesheuvel. Nadat de heer Jos Zegers een protest te gen de zijns inziens te hoge besteddngs- heffingen had laten horen, vroeg mr. Biesheuvel een betere voorlichting over het doel en wezen van deze heffingen door de vrije organisaties. Het voorstel van het da-gelijks bestuur om de stichting Landbouw-jon-gerenwerk :-n 1958 met 10.000 te subsidiëren en in verband hiermede de subsidie voor de stichting Praktijkcentrum voor landme- chanisatue va-n 10.000 op 5.000 te bren gen. ontlokte een protest van de heer R. de Visser (C.B.T.B.). omdat hiermede op nieuw de veehouderij de dupe van de be zuiniging wordt. Bepaaldelijk onjuist noemde mr. Bies heuvel het voorstel van het dagelijks be- de la; i 1958 i bedrag van 100.000 (ieder jaar 50.000) beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van een studentenflat in Wagenin- gen. De C.B.T.B.-secretaris zag hierin een discriminatie van de agrarische studen ten in Tilburg en Groningen. De meerder heid van het bestuur dacht er anders over. mede in verband met het feit. dat men te zijner tijd nog een beslissing zal moeten nemen over de uitbetaling van deze subsidie. Sprak het bestuur al als zij-n overtui ging uit. dat binnen zeer korte tijd een beslissing zal moeten worden genomen over de r consumptie eventuele vrije prijsvorming wil belem meren, niet minder urgenteT achtte de vergadering de zaak va-n de aarda-ppelen- Audiëntie De eisen van de Plantenziektekundiige dienst be Wageningen ten aanzien van de glazigheid van de partijen, hebben be sprekingen tussen deze dienst, de direc teur-generaal van de landbouw en het Productschap voor aardappelen nodig doen zijn. Tijdens de bestuursvergadering werd medegedeeld, dat men vandaag tot overeenstemming hoopt te komen. Mocht di-t laatste niet gelukken, dan za-1 men zich telegrafisch tot de minister van landbouw wenden met het verzoek in deze kwestie een spoedige beslissing te nemen, zulks in verband met de afslui ting van nieuwe export-contracten. De voorschotuitkering op de melkga- rantieprijs voor 1956/1957 was voor de heer R. de Visser (C.B.T.B.) aanleiding zijn verontrusting uit te «preken, dat zelf6 over de eerste, voorlopige, uitkering geen beslissing was genomen. „De financiële positie van tal van veehoudersbedrijven is niet zo best," zo betoogde de heer Vis ser, die de aandacht vestigde op het feit, dat de veehouders, zoals iedere Neder lander, op tijd hun belasting moeten be telen, maar zelf maanden moeten wach ten op een uitkering, waarop zij recht hebben. werd aan de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening een brief te schrijven en een audiëntie aan te vragen wanneer het ministeriële ant- -d onbevredigend za-1 zij-n. Bloemencorso dit jaar op 26 april Het bloembollencorso-comité deelt mee. at het corso 1958 doorgaat. Als titel heeft >en gekozen Lenteparade 1958, als datum vastgesteld 26 april. Op 4 december worden in Treslong te Hillegom de tekeningen tentoonsteld. Dan zullen tevens de plannen bekend worden gemaakt. Zie vervolg stadsnieuws op pagina 4 Donderdag Doopsgezinde kerk. 8 tot 10 uur n.m.: expositie godsdienstige kindertekeningen, ook vrijdag van 3 tot 4 en van 8 tot 9 uur, zaterdag van 3 tot 4 uur en zondag na de dienst alleen voor de kerkgangers. De Lakenhal, 8 uur K. en O., rondlei ding tentoonstelling van Gogn. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O.. Rott. Philh. Orkest. Over 't Hoff, 8 uur: K. en O., aanvans tweede cursus „Fotografie voor begin- Hai C. H. L. Engel Vrijdag Gebouw Prediker: bazaar Herv. wijk- imeente Molenwijk. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Het gulden Vlies, 8 uur: Leidse Assu- antieclub, B. de Boer over „Begrippen n termen verband houdende met de ffectenbeurs". Café Aniba, 8 uur; Tuiniers- en bloe- nistenvereniging „Door eendracht Ver bonden", ledenvergadering. Herv. wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: ej. G. Hoekstra te Haarlem voor afde ling Leiden Christen-Vrouwenbond over „Vorst van de baliingschap". Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring „Voor Allen", Lois Marshall sopraan en George in Renesse piano. De Harmonie, 8 uur: afd. Leiden Ned. bond oud-strijdere en dragers van het Mobilisatiekruis, dr. S. Kooijman over ,In het land van paradijsvogels en kop pensnellers". Schouwburg, 8 uur: K. en O., „Julia' door Nieuw Ned. Toneelgezelschap. Oegstgeest: Groene of Willibrord- kerk. 8 uur: orgel- en zangavond. Ham Boelee, Lex de Vries en Die Rhijnsan- ghers. V.V.V.-kantoor Leiden, 4 uur: inge bruikneming van ged. gerestaureerde er opnieuw ingerichte kantoor (Steenstr. lb). Herv. wijkgebouw Pniël, 8 uur: toneel avond t.g.v. 10-jarig bestaan van C.J.M.V „De Ontmoeting". Turk, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Middenstandsbond, F. Portheine over de Euromarkt. Zaterdag Antoniusclu-bhuis, 8 uur: tuint/jesver- eniging „Onze Tuin"; uitslag van tuin- wedstrijd uit feestprogramma. Den Burcht, 8 uur: feestavond ter ge legenheid van 35-jarig bestaan van ver- viging .Ons Grunnegerlaand". Schouwburg. 8 uur: K. en O., „Julia" >or Nieuw Ned. Toneelgezelschap. Tentoonstellingen Prentenkabinet Kloksteeg, 2 tot 5 uur: ntoonstelling van afbeeldingen van Paul Schuitema, tot 7 december Lakenhal, 10 tot 4 uur en donderdag bo vendien van 7.30 tot 9.30 uur: Van Gogh- tentoonstelling, tot 16 december. Lakenhal: tentoonstelling van Haagse aquarellen, tot 16 december. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt 'aargenomen door de apotheek Van Drieeum, Mare 110, tel. 20406, de Zuider- -potheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, •n de apotheek te Oegstgeest, Wilhelmi- napark 8, tel. 36274. Geref. Zendingsbond over het doopsbevel Gisteravond werd in het Centrum de zesenveertigste vergadering gehouden van de Gereformeerde Zendingsbond. Ds. M. Ottevanger had de leiding. Uit het jaar verslag van de heer L. Kreeft bleek, dat de afdeling 159 leden telt. Penningmees ter A. van der Waals meldde een afdracht van I 3600 aan het hoofdbestuur. Uitgaande van het Bijbelwoord „Gaat dan heen. onderwijst alle volken" (het slot van Mattheüs 28), sprak ds. T. D. van Soest van Rijnsaterwoude een op wekkend woord. De predikant zei, dat het goed was als zendingsvrienden bijeen to zijn. Sommigen in de Kerk zeggen, dat we beter bij huls kunnen blijven voor zending. Maar Jezus Christus eist de we reld voor Zich op en dan moeten ook do heidenen weten, dat er één naam Is. waar door zij behouden kunnen worden. Hoewel een derde deel van de wereld bevolking door het evangelie bereikt wordt, zijn er nog 700.000.000 mensen. di« aam van Christus als Redder en Hei land nie-t kennen. Op het zendingsbevel volgt echter het doopsbevel in de drieënige naam van God. 3aat dan voort met uw arbeid, want het Gods zaak," zo besloot ds. Van Soest. De Jeugdige collectanten kregen boeken n geschenke. Na samenzang uit psalm 72 sloot ds. Ottevanger de bijeenkomst. 's Middags hadden de dames van de zen- dingskrans „Midden-Celebes" de Jaarlijk- Tkoop gehouden van ten bate van de ingsarbeid vervaardigde goederen. KANTOORMACHINES Demmenie HaaPfemmerstraat 184 Te lef 21400 Benoemingen Volkenkunde Mr. A. H. N. Verwey en de heer SJ. Naute zijn gerekemd van 1 januari 1957, bevorderd tot wetenschappelijk ambte- eerste klasse in vaste dienst bij het rijksmuseum voor volkenkunde te Leiden. waren voordien wetenschappelijk ambtenaar bij voornoemde instelling. De heer Naute heeft als standplaats Breda.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3