Ds. Smits deed intrede de Hervormde in Gemeente Negen jeugdverenigingen verzorgden bonte avond Afscheid koster Van Hoven in Geref. kerk aan de Oude Vest Driekwart eeuw christelijk onderwijs in Katwijk Gedachtenisrede ds. H. Visser in Chr. Gereformeerde Kerk NIEUWE LEIDSCHE COUTRANT 9 MAANDAG 18 NOVEMBER 1957 NIEUWS uitc/eSLEUTELSTAD Leidse Jeugdactie in actie ZATERDAGAVOND werd in de recreatiezaal van de N.V. Hollandse Constructiewerkplaatsen de laatste van een serie bijeenkomsten ge houden, die de Leidse Jeugdactie ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan heeft georganiseerd. Het motto van deze manifestaties „Voor de jeugd door de jeugd", kwam zaterdag misschien wel het duidelijkst tot uitdruk king. Niet minder dan negen jeugdorganisaties onder leiding van de heer H. Kruyshaar van het Gereformeerd jeugdhuis, verzorgden een bonte avond. De voorzitter van de L.G.A., dr. P. L. Schoonheim, sprak een wel komstwoord. Hij legde de nadruk op de waarde van het „zelf-doen". Michel van der Kwartel van Miiinjon jeugdomroep, afd. Leiden, had de taak op zich genomen de verschillende num mers aan te kondigen. Hij deed dit op een wijze een omroeper waardig. Het pro gramma bestond voor een groot gedeelte uit zang en muziek. De beste bijdrage wend ongetwijfeld geleverd door Nico Westra van het Garef. Jeugdhuis, die enkele zelfgemaakte liedjes zong in de stijl van Jules de Corte. Succes Lenie Bon van het clubhuis De Sleutel bloem speelde op haar accordeon. Voor al met La Comparsa oogstte zij veel sue- Leidse uitbreker in Den Haag gevat De Leidenaar w. v.. die in juli od trans port van Haarlem naar Gronlneen aan zijn bewakers ontvluchtte is door een Leidse rechercheur en een opperwacht meester van de Rijkspolitie in Den Haag gearresteerd. en De twee politiemannen wierpen zioh op de woest om zioh heen slaande vluobte- 1 het 't Verf huis kreeg filiaal Zaterdagmiddag heeft 't Verfhuis, ge vestigd Nieuwe Rijn 49, aan de Heren straat 34 een filiaal geopend. Er was voor deze opening flinke belangstelling, in het bijzonder voor de enorme sortering lak ken. NOORDWIJK Leo Horn sprak voor v.v. Noordwijk In De Zeeleeuw sprak voor leden en supporters van de voetbalvereniging Noordwijk de bekende internationale scheidsrechter Leo Horn uit Bentveld. Voor de pauze gaf de heer Horn een beschouwing over de spelregels, waaraan een wedstrijd in spelregelkennis was ver bonden. Daarna gaf spreker een uitvoe rige en interessante beschrijving van in terlandwedstrijden die hij heeft gefloten De vergadering, die onder leiding stond van de heer A. Korbee, was zeer goed bezocht Bijbelkioskvereniging gaf een filmavond In de zaal Vinkenlaan te Noordwijk Binnen werd een filmavond gegeven door de Bijbelkioskvereniging te Amsterdam. Na een inleidend woord, waarin een door deze vereniging uitgegeven kinder bijbel werd geïntroduceerd, vertoonde men de prachtige -Amerikaanse kleuren film Wie staat er achter? Deze rolprent geeft een imposant beeld van verschei dene scheppingswonderen in de natuur en geeft het antwoord op de vraag in de titel gesteld: God. de schepper en onder houder van alle dingen. De tweede film gaf flitsen van het werk der Bijbelkiosk vereniging in Amsterdam. De heer C. Passchier besloot de goed bezochte vergadering. Spreekbeurt Voor de Hervormde evangelisatie hoopt woensdagavond om half achit de heer M Vroon te Amstelveen een spreekbeurt te vervullen. ces. Er waren drie bands, van het Ohr. Tamboer- en Pijperkorps K. en G. zeer origineel naar voren kwam. De band van de Chr. Jeugdvereniging UKS bewees nog eens zijn populariteit en ook die jazz-band van Geref. Jeugd huis kreeg een daverend applaus. Leuk was het optreden van het kindercircus Knikkebeen en De Zonnekleppers o.l.v. mevrouw Van der Bent. Gerard Slootweg bracht een eenmans-schets, Alleen thuis. De tweede schets, Uitgeleend, door het clubhuis de Sleutelbloem, werd even eens vlot opgevoerd. Een hoogtepunt was het marionettenspel door Jopie Blote en Gerda Odijk van het Leidse Volkshuis. De secretaris van de L.J.A.. de heer H. Zunderman, sloot de avond. Onder de aanwezigen meikfen wij op dr. J, M. Rooseiischoon, chef van de af deling onderwijs, ds. G. Heule, Gerefor meerd predikant en de heer Tamisma van de Herv. Jeugdzorg te Amsterdam. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter van de Leidse EHBO-brigade tal rijke gélukyjensen in ontvangst mogen nemen bij het zilveren jubileum van deze zo noodzakelijke vereniging. Namens de vereniging Konin ginnedag biedt de heer Lambermont zijn gelukwensen aan. Naast voor zitter Agema links de heer Treur, die mee jubileert; rechts de heer Jansen. Geheel rechts mevrouw Mak en de heer Visser. Foto N. van der Horst Zilveren E.H.B.O. te Leiden hield drukbezochte receptie Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum heeft de eerste Leidse EHBO-brlga- de zaterdagmiddag in Het Gulden Vlies een receptie gehouden, waarvoor flinke belangstelling bestond. Tal van cursisten zijn in de loop van deze kwarteeuw opge- De heer Van Kampen vierde jubileum In de gisteren gehouden avondgods dienstoefening in de Gereformeerde kerk aan de Oude Vest hebben de beer en me vrouw Van Hoven afscheid genomen als koster en kosteres. Tevoren had de pre dikant de heer Van Kampen geluk giv wenst met diens veertigjarig jubileum als hulpkoster. Dr. Dronkert hoopte, dat de heer Van Kampen zjjn werk nog enige tijd in het midden van de Gemeente mag verrichten. Daarna werden de heer en me vrouw Zeilstra als koster en kosteres ge ïnstalleerd. Dr. Dronkert sprak de nieuwe kostei en kosteres hartelijk toe. Eén van de be- NOORDTVIJKERHOUT Comfortabele zetel voor de goede Sint Wanneer op uitnodiging van de Noord- wijkerhoutse middenstand Sinterklaas op 23 november zijn intrek in Noordwijker- hout neemt, zal hij daar met zijn res pectabel aantal knechten o.a. zitting kun nen houden in het geheel vernieuwde winkelpand van de heer W. v. d. Niet. Dit zal bijzonder gemakkelijk zijn voor Sinterklaas, want hij zal daar een groot gedeelte van de Noordwijkerhoutse jeugd vinden, die aan de hand van de uitge breide collectie speelgoed een verlang lijstje aan het opmaken is. En in ene moeite door vindt hij in deze moderne winkel, die een goede aansluiting geeft op de winkelgalerij aan de Viaductweg. de huismoeders, die een keuze zullen kunnen maken uit een grote voorraad huishoudelijke artikelen. En omdat Sinterklaas op bezoek is, zullen de winkels in Noordwijkerhout van vrijdag 29 november tot en met woens dag 4 december 's avonds tot negen uur geopend zijn. De burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, heeft van morgen in de kamer van B. en W. de eremedaille m brons van de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer J. Bloemen, die va™aag veertig jaar aan de Stedelijke Lichtfabrieken is verbonden. In 1917 als hulpfitter begonnen, doorliep hij verschillende rangen tot hij op 1 juli 1955 werd benoemd tot voorman-machinist. De burgemeester, die ver gezeld was van wethouder D. van der Kwaak en de directeur van de S.L.F., ir. Y. Ykerna, prees de jubilaris voor de voorbeeldige wijze, waaróp hij heeft geholpen het technische gedeelte van de lichtbedrij- ven goed te doen lopen. langrijkste taken van een koster is, de kerkgangers vriendelijk te ontvangen. De kerkgangers moeten zich in de kerk thuis- voelen. Ten slotte richtte de predikant woor den van afscheid tot de heer en mevrouw Van Hoven. De heer Van Hoven is 42 jaar koster geweest. Ik vind, zo zei dr. Dron kert, dit ogenblik van afscheid een mooi ogenblik. U kunt terugzien op een lange en eervolle diensttijd. De predikant gaf het kostersechtpaar als afscheid meer de verzen 2423 van Psalm 73: Gij zult mij leiden door Uw naad en daarna zult Gij mij in heerlijk- heid opnemen en wat daar verder, volgt. De Gemeente zong het dertiende vers van- Psalm 73. Donderdagavond van zeven tot half ne gen is er in het catechisatielokaal aan de Oude Vest gelegenheid persoonlijk af scheid van koster en kosteres te nemen leid en vooral tijdens de oorlog onder scheidde de brigade zich bij de verzor ging van de Binnenlandse Strijdkrachten. De felicitaties golden ook het bestuurs lid H. Treur, die reeds van de oprichting af lid is. Onder de velen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden waren de burgemees ter van Leiden, jhr^ mr. F. H. van Kin schot, één der oprichtsters mejuffrouw E. van Ingen Schenau, het erelid A. P. van der Voort,, oud-commissaris van po litie R. J.Meyer, het bestuur van de ver eniging Nieuw Brunhllde, de voorzitter en de secretaris van de 3-Oktober vereni ging mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en mr. J. Drijber, mejuffrouw Vellekoop van de EHBO-dienst, de docent dokter H. W. J. W. J. Kortmann de heer P. G. M. Gouverneur namens de B.B., de artsen J. G. Bazuin en C. R. Zijerveld, officieren van de rijkspolitie en de heer N. A. Com mandeur, voorzitter van de 3-oktober- optoohtcommissle. Gesproken werd door de heer Piek als vertegenwoordiger van de EHBO-raad. Schriftelijke gelukwensen waren binnen gekomen van de directie van de Grof smederij, de oud-docent dokter J. H. Teeuwen, de commissaris van politie in Leiden, Het Oranje Kruis, de oud-direc teur van de geneeskundige dienst dr J- Horst en 'van de zust,erafdeling te Oegst- De gelukwensen werden beantwoord door voorzitter P. Agema. De leiding van de lustrumherdenking was in handen van de heer J. W. Snik. Tulp RIJKSBURG I en meldden zich op veiling Flora Behalve narcissen zijn thans ook tul pen op dc Rjjnsburgse veiling Flora aan gevoerd en evenals vorig jaar was het de heer Van Egmond uit Oegstgeest, die de primeur had. Zijn Roland werd op de il verkocht voor 0.52 per stuk. De Cragford-narcissen, die de vorige week nog 1,20 opbrachten, wisten zich handhaven rond de gulden per bos de freesia's werden voor 1,10 tot 1,40 dankbaar geaccepteerd. Anjers bleven heel duur: 0,37 per stuk. Bij de tros-chrysanten trad een grote prijsdaling in, soms van twintig cent per bos. welk verlies tegen het einde van de eek weer enigszins werd ingelopen. Burgerlijke stand Geboreni: Cornelis Jan. zn van C. van Starkenburg en G. van den Eijkel; Arend, zn van A. do Mooy en A. Kralt. Gehuwd: M. Rijnsent, 22 jaar, te Kat wijk en W. van den Haak, 24 jaar; P. C. Hanemaaijer, 35 jaar, te De Lier, en C. A. Verhave, 33 jaar Overleden: Jan Paauw, 86 jaar. e.v. P van der Mev Stand der bevolking Ingekomen: Ali de Ruyter, 22 jaar, e.v. J. D. de Mare, van Oegstgeest naar Smid- 39; A-lberdina -van den Bosch. 20 verpleegster, van Hilversum naar Langevaart 39. Vertrokken: Pieter van Egmond, 27 jr, groentekweker, van Koestraat 24 naar Engeland; Wilhelmina van den Haak, e.v. M. Rijnsent, naar Katwijk; Cornelia Anna Verhave. e.v. P. C. Hanemaayer. OUDE WETERIKG Ongeluk op nieuwe weg Gisteravond omstreeks zeven uur is op i pas geopende weg Oude Wetering- ieuw Vennep ter hoogte van de brug ?n bromfietser in de zachte berm gere- jn en tegen een parkeerbord gebotst. Hij liep hoofdwonden op en werd per zie kenauto naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. De duo-berijdster bleef zonder letsel. Bij een voorlopig onderzoek kwam 'e staan, dat de bromfiets geen voor- >ezat. Ds. Makkenze sprak in speciale dienst over Gods daden in het verleden TER GELEGENHEID van het 75-jarig jubileum van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijckschool werd gisteravond in het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente een herdenkingsdienst gehouden, waarin voorging de plaatselijke predikant ds. A. Makkenze. Onder zijn gehoor bevonden zich ook vele oudleerlingen van buiten Katwijk. Ds. Makkenze had als tekst gekozen voor deze bijzondere dienst Psalm 48 10: Wij ge denken, o God, Uw goedertierenheid in het midden van Uw tempel. grond de overwinning behaald. Wij gedenken, aldus de predikant, met dankbaarheid, wat hier in Katwijk in het midden van de tachtigjarige schoolstrijd is gebeurd. In Israels dagen werd onder koning Jo- safafch een grote overmacht van Moabieten en Ammonieten verslagen, want Israël had een bondgenoot in de strijd tegen de vij and. Het was niet de wijsheid, de dapper heid en kracht van het volk van Israël, maar Gods grootheid, genade en solidari teit, waardoor de overwinning werd be haald. Is het wel juist een vergelijking te trek ken bij onze jubileumviering met wat toen gebeurde? De dominee zei van mening te zijn, dat dit zeer zeker juist is, want in we zen ging de schoolstrijd, gedurende de ja ren 1840 tot 1920 om hetzelfde. De tegen standers in de genoemde periode streef den hetzelfde doel na, zij het met andere middelen. Geen bijbels oreteerd. In de openbare school werd het lezen van de bijbel en het zingen van psalmen en gezangen verboden. Het was de frontale aanval van Moabie ten en Ammonieten. Maar evenals in de dagen van Josafath waren de ogen op God gevestigd. Zo ligt ook de stichting van de school in Katwijk. Wij komen onder de indruk van de grote voortvarendheid, waarmee men aan het werk ging, en van de ge weldige offervaardigheid van het volk in Katwijk en ver daarbuiten. Op 1 augustus 1882 werd op dit kleine stukje Goede verivachtingen in Noordwijkerhout .Mijn woning staat altijd open voor iedere hulpzoekende' zal hebben gewekt voor het overige werk van hun herder. Zeker in deze tijd vraagt een Gemeente Immers veel meer van een dominee dan de ver kondiging van het Woord Gods vanaf dc kansel alleen. IN EEN ZEER DRUKBEZOCHTE kerkdienst is zondagmorgen ds. A. H. Smits bevestigd in zijn ambt van predikant der Herv. Gemeente van Noordwijkerhout. Behalve de in groten getaJe opgekomen gemeenteleden waren tevens vele belangstellenden uit Loosduinen in de kerk aanwezig. Ook ds. Kalkman uit Voorhout (consulent) woonde de kerkdienst bij. Voor afgegaan door de dienstdoende ouderling betraden ds. W. E. den Hertog, oud-predikant der Gemeente, die de bevestiging zou verrichten, en de nieuwe predikant de kerk. In zijn gebed smeekte ds. Den Hertog God Zijn Genade over de nieuwe herder en leraar uit te storten, opdat hij een waar dig uitdeler zal zijn van Zijn schatten. Uit de Bijbel las de predikant de ge lijkenis uit het Evangelie van Matthëus. over de riike man. die naar het buiten land ging en zijn bezittingen aan zijn dienaren toevertrouwde, elk naar hun ge schiktheid. Talenten d. aldus dê predikant, heeft ons talenten, d.i. de rijkdom van het Evan gelie toevertrouwd, niet om die weg te stoppen, maar om ermee te woekeren: om deze rijkdom in ons leven te gebruiken. Bij al ons doen en laten moet ons steeds voor de ogen staan: ik werk voor de Heer en verwacht Zijn terugkomst. Dit! geldt voor ons allen en voor de dienaar van het Evangelie, uw predikant, in de eerste Dlaats Welk een vertrouwen heeft de Keer aan zijn slaven gegeven. Aan ons is toe vertrouwd de gehele rijkdom van het Evangelie.Ga samen met uw nieuwe pre dikant op weg naar het feest, dat God heeft bereid voor degenen, die door alle strijd en lijden heen de hun toever trouwde talenten met rente aan God kunnen teruggeven. Ieder die heeft, die weet en beseft wat hij van God heeft verkregen, die zal gegeven worden en hij zal overvloedig hebben. Na het zingen van het 3e en 4e vers van Gezang 83 ging Ds. Den Hertog over tot de bevestiging van de nieuwe predikant. Met de woorden van Gezang 269 vroeg de gemeente Gods Zegen over het werk haar nieuwe herder. Intrede 's Middags deed ds. Smits zijn intrede. Hierbij waren ook ambtgenoten uit de omgeving aanwezig, te weten ds. Kalk man te Voorhout, ds. Brouwer te I der Horst, gom, ds. Pettinga te Lisse en ds. Carlier te Vijfhuizen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder C. Th. de Groot. gij maakt u bezorgd en druk c dingen, maar weinige zijn nodig, of eigen lijk slechts één ding; want Maria heeft het goede deel uitgekozen, dat van haar niet zal worden weggenomen. Uit zijn prediking hebben dc aan wezigen hun nieuwe Dredikant leren kennen als een dominee, die zich bU de bediening van het Woord baseert op de werkelijkheid cn dc rank har de. dagelijkse praktijk van het leven, hetgeen goede verwachtingen bg hen Na deze intrede-dienst in het kerkge bouw volgden in de hal van de Irene- school de ontvangst en begroeting van de nieuwe dominee door zijn Gemeente, bij welke ontvangst ook de vertegenwoordi gers van ring en classis en de Loosduinse gasten weer aanwezig waren. De. Kalkman te Voorhout sprak namens de ring en de classis woorden van har telijk welkom tot ds. Smits en zijn echt genote en wenste beiden Gods zegen toe bij de vervulling van hun taak. De heer Barnhoorn feliciteerde ds. Smits namens het theologisch dispuut van de Leidse universiteit en dankte hem voor de bijzondere vriendschap, die hij als oudere student de jongeren in het dispuut heeft geschonken. De heer G. W. Lafos verwelkomde de nieuwe dominee en zijn vrouw namens kerkeraad, kerkvoogdij en alle leden der Hervormde Gemeente. Ds. Den Hertog, oud-predikant van Noordwijkerhout, in wiens huidige gemeente te Loosduinen ds. Smits geruime tijd als vicaris werkzaam is geweest, feliciteerde zijn oud-vicaris en diens echtgenote met het bëroep in Noordwijkerhout en de Gemeente met haar nieuwe dominee. Uit zijn werk in Loosduinen, weet ik, aldus spreker, dat hij meer dan gewoon zijn Dlicht zal doen. Dank Ds. Smits bedankte ieder der sprekers hartelijk en uitvoerig, tot nog toe, aldus de dominee, heb ik na mijn overkomst uit Indonesië rondgezworven en als het ware als bouwvakarbeider mogen helpen aan de wederopbouw van verscheidene Ge meenten. Nu móet ik als huisvader een bestaand en bewoond huis voor de huls genoten bewoonbaar houden en dat is dikwijls moeilijker. Wij moeten de schoon heid en blijdschap van het leven willen zien in het licht van het Evangelie. Mijn huls kan hier niet zoals in Indonesië letterlijk altijd openstaan, maar figuurlijk zal het toch wel openstaan voor een ieder, die meent onze hulp nodig te hebben. Mijn vrouw en ik hopen met Gods hulp ook altijd onze harten open te hebben voor iedereen in onze Gemeente. Met als startplaats Apeldoorn Is In de nacht van vrijdag op zaterdag de jaarlijkse KN AC-herfstrit verreden. Het parcours voerde door nachtelijk Gelderland. Utrecht en het Gooi. In hotel Hamdorf In Laren was het eindpunt. Hier een foto van de start in Apeldoorn Int. Nickel. Netto-winst 9 mnd. 4.52 (4.87) d. per aandeel. Un. Corp. Div. 0.25 d. per aandeel. Briggs Manuf. Geen dividend. Balong Bendo. 1954-56 rp. 84.941 ontvan gen rente, r,p. 464.833 winst verkochte eigendomsgronden, onkosten rp. 66.176; verlies Nederland 8784 afgeboekt van reserve, welke thans 139.714; vordering op Krian met rp. 610.139 gestegen tot rp. 965.000; geen transfer voor rp. 51.859 ad ministratie in Nederland. Uitreiking bonusaandelcn door Basilam 3 van rp. 500 per aandeel van rp. 500; Goalpara 2 van rp. 500 per aandeel van rp. 500, B. Lawang van rp. 250 per aan deel van rp. 250, Socmadra 2 van rp. 500 per aandeel van rp. 500. Oude geschriften getuigen van noeste vlijt en harde arbeid. Achter dit alles staat Gods trouw en genade. Dwars door het verzet, dat er was in de vorige eeuw, en dat nog wel na- deint. heeft God de weerstand gebroken en het nu mogelijk gemaakt Hem in Zijn tempel te danken. Personen en gebouwen komen en gaan, maar het Evangelie gaat Burgerlijke stand GEBOREN: Adriana, dr van A. Nijgh en J. v. d. Plas; Alberto Cornelis, zn van P. J. van Slingerland en C. Nas; Arie, zn van D. Kraaijenoord en L. van Duijn; Jacobus, zn van M. de Zwart en J. Dijk- huijzen; Arie, zn van G. Ouwehand en G. Haasnooi; Maartje, dr van K. Kuijt en A. Haasnoot; Dick Martin, zn van J. Barnhoorn en W. Verdoes; Janette, dr van J. de Best en A. Nijgh; Annetje Pe- tronella, dr van C. van Rijn en A. Krom hout ONDERTROUWD: K. Post en A. Ho- rée; J. van der Bent en M. A. van Duijn; W. de Ruljter en P. den Haas. GETROUWD: J. H. Medenbach en L. van Duijvenbode; C. Haasnoot en J. van den Oever; G. J. Oostveen en W. C. van Paridon. KATWIJK AAK ZEE Receptie Hedenavond houdt, ter gelegenheid van het 40-jarig bestBan van de plaatse lijke afdeling van de Ohr, Bouwarbeiders- bond, het bestuur een receptie in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. De recep tie begint om 8 uur. Vergadering VVV Woensdagavond om echt uur wordt in pension Noordzee de najaarsvergadering gehouden van VVV. Wijkavond Donderdag wordt in zaal Abeelplein om 8 uur een wijkavond gehouden van de wijkgemeente zuid-oost. Mejuffrouw Krijkamp zal spreken over het werk van kinderzorg. Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 0.43 en 13.08 uur; laag water 8.57 en 21.13 uur. KATWIJK AAK DEK RIJK Geslaagd De heer H. van der Hul6t is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen vak- diploma kruldeniersbedrijf. LEIDERDORP Ons Genoegen gaf een toneelavond Zaterdagavond werd In het Dorpshuls door dc Leiderdorpse amateur toneelver eniging Ons Genoegen dc honderdste ult- vocring gegeven. Voorzitter W. C. Hcn- drikscn heette de aanwezigen hartelijk welkom en vertelde, dat de vereniging zich na lang sparen van nieuwe coulissen heeft kunnen voorzien, die gedeeltelijk door de leden zelf zjjn vervaardigd. Toch heeft, aldus de voorzitter, de ver eniging zich nog in de schuld moeten steken en daar men van de gemeente geen subsidie heeft gekregen, hoopt de vereniging door een verloting en het werven van donateurs de schuld te kun nen verkleinen. Opgevoerd werd het humoristische stuk in drie bedrijven Ik zou zo graag, van J. Louwen. In de pauze werd een ver loting gehouden met aardige prijzen. Burgerlijke stand GEBOREN: Anjo H dr v A den Hollan der en P. Rijsdam; Geert zn v J van der Tang en J ten Have. ONDERTROUWD: M W van Schooten, 26 j te Leiden en H W Roggeveen, 22 j; J H Rasser, 24 j en M de Koning 23 j. OVERLEDEN: A van Vldet. 74 j, wedn. vain G A Metzelaar. NOVIB-collccte Deze week wordt een huis-aan-huls col lecte gehouden voor de NOVIB. Sassenheim Gisteren was het precies vijftig jaar ge leden, dat ds. Visser in Vccnendaal werd bevestigd als predikant van de Chr. Geref. Kerk cn ln dc avonddienst van de Ge meente. die hi) het laatste heeft mogen dienen, werd dit feit dan ook herdacht. Tot tekst had ds. Visser gekozen 1 Corin- the 3 vers 7: Zo Is dan noch hü die plant Iets, noch hü die natmaakt, maar God. die de wasdom geeft. Ds. Visser wees erop. dat in deze dagen het gevaar dreigt van het aanvaarden van de mensverheerlijking, maar, zo zei hij, het moet zo zijn: en zij verheerlijkten God in mij, opdat Hij hiervan de ere krijgt Vergelijking De tekst die ds. Visser had gekozen, had hem bijzonder aangetrokken, daar hierin een vergelijking te trekken is met zijn eigen leven. In zijn jeugd was ds. Visser nl. voorbestemd om tuinder te worden en hij kreeg in de koninklijke moestuin een opleiding in „planten en natmaken". Maar God riep hem om dit werk te doen in Zijn wijngaard. Ds. Visser memoreerde zijn ambte lijke loopbaan, die in 1907 in Veenen- daal begon en zei met alle beschei denheid te hebben gestreefd het Woord Gods uit te dragen. In deze eeuw van de wetenschap lijkt het on zin wanneer men zegt: de mens is niets, maar wanneer ik de afgelopen vijftig jaar overzie,' aldus ds. Visser, moet ik in alles de leiding van de Heilige Geest erkennen. Na de dienst werd ds. Visser namens kerkeraad en Gemeente toegesproken door ouderling Lugtlgheid, die gewaagde van een dankbaar gedenken van al de verrich te arbeid. Een afgevaardigde van de ker keraad van Dordrecht, waar ds. Visser predikant was voordat hij naar Sassen heim kwam, bracht gelukwensen over. De burgerlijke overheid was vertegenwoor digd door de burgemeester en wethouder Vogelaar. De burgemeester wees op het voor recht, dat de Gemeente heeft gehad ds. Visser als herder en leraar te bezitten. Ds. Visser dankte tenslotte de sprekers en ds Gemeente voor de blijken van be langstelling, die hij en zijn vrouw de laat ste dagen hebben ondervonden. Arjos vergadert In één der zalen achter de Geref. kerk vergadert morgenavond om 8 uur de Ar jos om te luisteren naar de heer P. Berg man, die zal spreken over de komende Bartimctis zingt Woensdagavond 8 uur geeft het bllnden- koor Bartlmeüs uit Zeist een uitvoering in de Gereformeerde kerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9