Jèir€titom >c-Toon -O—•O# Tinekü haar eerste papje kreeg... Spekkie en Blekkie Burroughs 10 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 ckj— SÜ ^(L/Uspr4J~l£ Nieuwe herenhandschoei PEBBLEGRAIN bPOSÊtlSiiJG Sir Edwin handschoenen zijn ook in nappa, pigskin, kalfvelours en wildieer bij Uw herenmodezaak verkrijgbaar. De eikelmuis kan de strengste winter uitzingen... ...veilig beschermd in zijn warme holletje, temidden van zijn eikel- voorraad. Maar hoe is het met de motor van uw auto gesteld? Zal hij de winter uitzingen of uitkuchen? Kuchen bij elke start, die zijn levensduur met honderden kilometers bekort? Wilt u hem zelfs bij de felste koude onmiddellijk laten zingen dan BP Energol Visco Static Motor Oil en BP Wintergrade benzine. Zie hieronder hoeveel u uzelf en uw motor met deze voor treffelijke produkten bespoort) BP ENERGOL VISCO STATIC MOTOR OIL vlo» storten direct volledige smering e minder slijtage (tot 80°, BP WINTERGRADE BENZINE onmiddellijk aanslaan snelle opwa voorkomt ijsvormtng Wens» v een kunstdruk von bovenstaande pentekening voor u of uw kinderen? De BP zend» u op aonvrage i goarne een toe Weef v dat uw meter de eerste 5 minuten no de stort evenveel slijt als tijdens 500 kei f Onomstotelijk is vastgesteld, dat met BP Energol Visco Static Motor Oil deze slijtage zelfs beneden de warme motor-slijtage blijft I Benzine en Petroleum Handel Mootschoppij N.V. Amsterdam. Verkooporganisatie voor Nederlond van The British Petroleum Co. Ud Notaris \V. o. JONGSMA te Leiden is voornemens op rijdagen 15 en 22 november 1957, 7 uur n.m. in het No tarishuis. Hogewoerd 144 te Leiden, in het openbaar bij opbod en afslag te verkopen .v. percelen te Leiden: 1. Woonhuis en erf, MOLEN- STEEG 18. groot 81 ca. Beneden LEEG. Huur bo ven ƒ5.80 p. w. Lasten ong. ƒ33.50 p. j. 2 t/m 4. Drie woonhuizen en erven, BAATSTRAAT 11, 13 en 15, resp. gr. 68 ca., 75 ca. en 65 ca. Huur resp. ƒ6.75, 6.75 en ƒ6.45 p.w. Lasten p. p. ong. 13.50 p. jaar. Aanvaarding na betaling kooppenningen op 23 decem ber 1957. Bezichtiging op 12, 14, 19 en »v. 1957 van 2—4 uur. ten kantore van gen nots. Rapenburg 31, Telef. 25351. Nieuwe Leidsche Courant een gezellige krant! mZjfy O 3-0 toen Tineke haar eerste papje kreeg kwam broer Henkie gedienstig met zijn Molenaar'S slabbetje aandragen, in de hoop. zijn ijver met een lepeltje Molenaar's pap beloond te krijgen. 'Voor Henkies en Tinekes is pap van Mole naar's Kindermeel een geliefd dagelijks voed sel - uit de allerbeste grondstoffen bereid, voedzaam, smakelijk en billijk in prijs. Ook Uw kind zal dol zijn op zijn flesje of bordje Molenaar's Kindermeel. Het zal hem zichtbaar goed doen. Het zal zijn weerstand verhogen en zijn groei bevorderen. Begin daarom zo spoedig mogelijk met Molenaar's Kindermeel - haal-direct een pakje bij Uw kruidenier. 30 .controlezegels van de verpakking geven recht op een gekleurd slabbetje. Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden is voornemens op vrijdagen 15 en 22 november a.s telkens 7 uur n.m. in het Notarishuis te Leiden publiek te verkopen te Leiden HERENHUIS met erf en tuin WARMONDERWEG 51 gr. 3.27 are. lasten ongeveer ƒ91.57 p. j. Leeg te aai Voor huisvestingsvergunning dient zelf te worden gezorgd. Bezichtiging 12, 14. 19 en 21 november a.s. nam. 2-4 uur. Nadere inl. verstrekt ge noemde Notaris, Rapenburg 66. Tel. 26478. Notaris M. P. KAPTEIN te Leiden is voornemens op vrijdagen 22 en 29 nov. a.s. te 19 uur in het Notarishuis aan de Hogewoerd 144 te Leiden publiek te verkopen: Het woonhuis en erf aan de JAN VOSSENSTEEG 36 te Leiden, met uitgang door de Grutterspoort. Benedenhuis verhuurd 32.50 p. m. Ruim bovenhuis met grote zolder wordt bij de aanvaar ding ontruimd opgeleverd. Lasten ongeveer 45.74 p. j. Koper moet zelf voor vesti gingsvergunning zorgen. Betaling kooppenningen 30 dec. 1957. Bezichtiging 19, 21. 26 en 28 nov. 1957 Nadere inlichtingen bij gen. notaris. Scheepmakerssteeg 2 hoek Rapenburg. Tel. 20614. Openb. vrjjw. Verkoping (wegens sterfgeval) van de boerderij „MOLENZIGT" onder Koudekerk a. d. Rijn. Nots. H. BAKKER te Hazers- woude zal op woensd. 4 dec. 1957 bij inzet, en op woensd. 18 dec. 1957 bij afsl. telkens v.m. 10.30 te Koudekerk a. d. Rijn in het hotel „Van Eg- mond" van de heer T. de Bruin, publ. verk. de boer derij „Molenzigt" onder Kou dekerk a. d. Rijn, in de Hondsd. polder, omv. het woonh. Hondsdijk 15 met zomerh. en ruime bedrijfs- geb. en verder aanbeh., erf. tuin, deel van de openb. weg (de Hondsd.), bouw- en well, en water, samen gr. 26.84.96 ha. te veilen in 2 kavels en in comb., als volgt: Kavel 1. Het woonh. Hondsd. 15 met bedr. geb. en verder aanbeh. erf, tuin, deel van de openb. weg (de Hondsd.), bouw- en weil., in totaal groot ongev. 18.68.55 ha. Kavel 2. Enige perc. weil.. water en deel van de openb. weg (de Hondsdijk). in to taal groot ong. 8.16.41 ha. Verpacht: kavel 1. met uitz. van de koepelk. naast de wo ning, de oude koest, op nr. 691 en het in deze kavel begr. deel van nr. 579 aan de heer D. P. v. Leeuwen Lm. 31 okt. 1962 voor het land en t.m. 30 april 1963 voor de geb. voor 3313 per jr.. kavel 2, met inbegr. van gemelde oude koest, en het geh. nr. 579 aan de heer J. P. Jongerbloed t.m. 31 dec. 1957 voor ƒ1465 per jaar. Aanv. op 1 jan. 1958: kavel 1 met gestanddoening der lo pende pacht, kavel 2 vrij pacht. I.v.m. de aanwezigh. van aanzieDl. hoeveelh. klei heeft de Grondkamer geen hoogst toelaatbare prijs bep., zodat de prijs vrij is. De pachters hebben geen voorkeursrecht bij de verk. Nad. Inl. verstr. gen. Nots. Rijndijk 228. Tel. K 1714-201. geheel nieuwe Burroughs tekstschrijvende boekhoudmachine De nieuwste aanwinst in Burroughs serie Dit'gijn 5 van de voordelen, dit de TXVISC SENSIMATIC^ ook voor Uw boekhouding heeft: moderne boekhoudmachines is de TYPING Grote veelzijdigheid. De Typing Sensimatic kan- voor 4 «O* SENSIMATIC, een tekstschrijvende boek- schillende administraties worden ingesteld. Eenvoudige bediening door overzichtelijk toetsenbord en houdmachine, waarmede alle functies auto- vóór-instelling. - - matisch worrf™. varrich.. Da gaboak.a po.M» Cro" P^tivitai, a» daardoor lag. kom». Automatische controle. kunnen volledig worden omschreven, fouten Omschrijving van elke gewenste post mogelijk, worden automatisch ontdekt en Uw boek houding is altijd bij. Leidseplein 5 Amsterdam-C. Inlichtingen verstrekken gaarne ook onze verkoopkantoren Amsterdam (tel. 82082) - Den Haag (tel. 336469) Rotterdam (tel. 120182) - Dm Bosch (tel. 7181) Arnhem (tel. 30265) - Gremngen (tel. 26283) f NIEUWE AVONTUREN VAN 5. „We praten nog wel eens over de erschnkkelijke sneeuwman", zei Blekkie trmnikend. ..Maar ik hoop hem niet tegen e komen, ik denk dat hij toch heel wat gevaarlijker b dan jij dertkt Maar zoals ik Je al gezegt heb geloof ik helmaal niet dat er een verschrikkelijke sneeuwman be staat. Kom. laten we het- hotel eens in gaan. Ik heb best trek in een kop chocola of zo." ..Zie je wel da-t jij alleen maar aan eten en drinken dertkt", antwoorde Spekkie bestraffend. ..Ik weet echt niet of dit reis jc wel aan jou besteed is, Blek." En hij volgde zijn vriend hoofdschuddend de hal van het gezellige hotelletje in. Er schoot onmiddellijk een keurige pic colo op hen af om hun bagage in ont vangst te nemen en ze werden naar een kantoortje geleid waar ze door een vrien delijke dame, die wel iets van tante Fru weghad, vond Blekkie. welkom wei-den ge heten en ingeschreven in het hotelregister .Jullie hebben kamer veertien, jongens", zei ze hartelijk. „Ik hoop dat jullie hier een heel prettige tijd zullen heben. Frans zal jullie dadelijk wel wijzen waar jullie moe- Een even later ging de piccolo hen voor de trap op en wierp de dc-.r van een ge rieflijke kamer voor hen open. ..Hier is het, heren", zei hij beleefd. .Uw bagage staat er al." Spekkie's neus glom van trots en vol doening. Ze werden hier als „heren" aan gesproken! Dat was hem nog nooit overko men! Hij tastte irr zijn broekzak en duw de de piccolo met een achteloos gebaar een zilverstuk Ln zijn hand. „We willen voorlopig alleen zijn", sprak hij dan deftig. „Als we iets nodig hebben, bellen we wel." De jongen keek Spekkie een tikje ver baasd aan en verdween dan weer in de richting van de trap. „Een aardige jongen", zei Spekkie, hem tevreden nastarend. ..Kom, ik ga me eens een beetje opfrissen. Dan kunnen we da delijk misschien wel iets gaan eten. dan krijg Jij je zin ook. Blek. Maar denk er om dat je heel voorzichtig doet aan tafel, hoor. De hotels hier zijn beroemd om hun serviezen, heb ik gelezen Pas dus op da-t je geen kopjes of schalen breekt, want die zullen vast vreselijk duur zijn." hun serviezen?" vroeg

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 10