FT ninnir7:TMir-'! i V - Leids dierenasiel met 66 hokken de grens van Zoeterwoude op Receptie M. Zonderop werd groot feest DE HEER WISSEL GAAT HET ONDERWIJS VERLATEN J. Planje bij zijn collega's hartelijk gehuldigd nieuwe leidsche courant WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1957 ■M'; Hotel voor honden en katten Grond van dierenvriend werd voor dit. doel gratis afgestaan AAN DE BESJESLAAN in Zoeterwoude, vlak onder de rook van Leiden en Leiderdorp zal binnen afzienbare tijd een hotel worden gebouwd. Dit huis zal 66 kamers bevatten, een moderne keuken, een opknapkamer en een conversatiezaal. Dit alles omringd door een grote speelweide. Om de gasten zover mogelijk van het roezige leven op de grote weg te houden, komt er hoog opgaand groen, nu gepland op papier en binnenkort in werke lijkheid geplant. Wat echter in een normaal hotel niet gevonden wordt, dat is een kamer voor de veearts, en dat wil dus zeggen dat het een dierenhotel wordt. De plannen zijn door de bekende Lcidse architect Henri Pino ge maakt en het wachten is nu op de toestemming van het gemeentebestuur van Zoeterwoude. Dan kan met de bouw van het dierenasiel worden be gonnen. Ruim drie-en-tachtig are grond kreeg de Leidse afdeling van de Vereniging tot bescherming van Dieren van een mee levende dierenvriend, nadat alle po'gingen om in Leiden een huis te bouwen op niets waren uitgelopen. Er was een flink startkapitaal en de ar chitect begon een nieuw plan voor Zoeter woude te maken, uiteraard met handha ving van de Leidse opzet. Het gemeente bestuur van Zoeterwoude werd mede werking gevraagd voor de bouw van een directiewoning aan het begin van de asiel laan en, hoewel de bestedingsbeperking dreigend een vinger .ophief, kregen de plannen op papier toch hun beslag. Achter geboomte, dat vanaf de nieuwe AGENDA VOOR LEIDEN Woensdag Oud-Hortuszicht, 8 uur: Leidse tui niers- en bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbonden", dahlia-avond. Ambachtsschool, 3 uur: uitreiking diplo ma's „Opleiding in het bedrijf". Foyer gehoorzaal, 's avonds: afdeling Leiden Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, filmvoorstellingen ter ope ning van de aotie 19571958. Bovenzaal De kleine Burcht, 8 uur: ver gadering Leidse vereniging van postze gelverzamelaars Donderdag Museum voor Volkenkunde, 2,15 uur: rondleiding over tentoonstelling „Mens Miniatuur De wereld van het pop penspel" voor het Leidse Volkshuis. Over 't Hof, 8 uur: K. en O., begin tweede cursus „Bloemenschikken voor beginners", onder leiding van A. Biel. Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering ran „Het Ei" door de Ned. Gomedde. Gebouw Levendaal 1, 2 uur: stichting „Commissie voor huishoudelijke en ge- rinsvoorlichting", kookdemonstratie met proefje (hutspot en 3-oktober-attractie): 8 uur 's avonds: lezing „Wat is wonen?" Waaggebouw, 8 uur: repetitie koraal- muziek voor 3 oktober. Geref. jeugdhuis Breestraat, 's avonds braderie voor verfraaiing van het gebouw. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering van „Het Ei" door Ned. Comedie. Hervormd wijkgebouw Staalwijk, 8 uur: opening van gerestaureerde zaal. Het Gulden Vlies, 8 uur: modeshow Alfo. de Vries en modehuis De Groot. Kantine Smit, Herengracht 34, 8 uur: Leidse Smalfilm-Liga, vertoning van Èlms. Geref. jeugdhuis Breestraat: braderie. Clubhuls speeltuinvereniging Ooster kwartier (einde Borneostraat), 8 uur: re ceptie ter gelegenheid van 30-jarig be staan van speeltuinvereniging Noorder kwartier. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 21313. de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523, en de apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, telefoon 26274 Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens in minia tuur. De wereld van het poppenspel". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 tot uur: tentoonstelling Japanse prenten, tot 1 oktober. rijksweg weinig uitzicht op het asiel ver oorloven zal, komt het complex. Een grote ruimte is er voor de behande ling. Er komen aparte observatiehokken, een apotheek, een opknapkamer waar de hond bijvoorbeeld getrimd kan worden, en een kamer voor de veearts. Dit alles is centraal opgezet, zodat er geen heen-en- weer-geloop nodig is en de noodzakelijk ste ruimten op de hal uitkomen. In de hal wordt een bank voor de waohtenden ge- Vijandschap Honden en katten zijn niet bepaald vredelievende dieren in eikaars nabijheid. De bouwers van het asiel hebben bij de plaatsing van de hokken met deze inge boren vijandschap rekening gehouden. De honden komen links van de ingang in 30 hokken en 36 katten kunnen een plaatsje vinden aan de rechterzijde. Op de vórige vergadering van de Leidse afdeling van Dierenbescherming konden enkele mededelingen over asielbouw wor den gedaan. Niemand had toen gedacht, dat vanavond, op de eerste propaganda- vergadering in dit seizoen, definitief de plannen konden worden ontvouwd. De ar chitect en de bestuursleden zijn van me ning, dat, zodra de bouwvergunning en de andere nodige papieren binnen zijn, de den gelegd. PASSAGE W 1*1 ■Ê'ffipl liiil de jonge, jenever van WYNAND FOCKINK Ja, dat is 'n beste jonge! per liter kelderjles f 7.80 Veertig jaar bij De Leidse Courant TTET IS GISTEREN voor de Leidse journalist M. Zonderop een onvergete- -*"1- lijk feest geworden. Nadat hij in de loop van veertig jaren voor de Leidse Courant zeff ontelbare jubileumvieringen had verslagen, kwamen nu honderden belangstellenden hèm feliciteren. Vooral uit sportkringen was er veel belangstelling. De rooms-kathojieke geestelijkheid liet zich ook niet onbetuigd en talrijke verenigingen en organisaties stuurden vertegen woordigers, die hun goede woorden veelal vergezeld lieten gaan van ge schenken. Na de huldiging gistermorgen op De Leidse Courant recipieerde de familie Zonderop gistermiddag in Het Gulden Vlies. Velen hebben daar het woord ge voerd. De heer J. van Egmond sprak uit naam van de volleyballers, de heer S. W. Hagedoorn roemde de grote trouw waar mee de jubilaris het werk van de B.B propageert en mr. J. J. de Jongh, voor zitter van de afdeling Leiden van de K.N.V.B., meende, dat wat voor anderen een hobby is voor de heer Zonderop een plicht is. Uit naam van de zeilvereniging De Kaag sprak de heer Nij man; namens de Regenboogzeilers sloot de heer Van der Velde zich hierbij aan. Het Rode Kruis was vertegenwoordigd door prof. dr. P. J. Gaillard en de heer F. van Waveren sprak namens de belangencommissie van A.S.C., L.F.C., Docos, Lugdunum en Roodenburg en zei dankbaar te zijn voor de opbou wende kritiek die de heer Zonderop altijd geeft Namens de Leidse journalisten bood de heer J. Brouwer enkele aanvullingen aan voor de Delfts-blauwe verzameling van de heer Zonderop. Hij roemde de rust gevende bezadigheid van de jubilaris. De heer A. A. C. Dusée sprak als voorzitter van de rooms-katholieke sportbond, afde ling Leiden en de heer J. F. C. Coers als voorzitter van de beheersraad van de Sportstichting. Een stapel cadeaus, waaronder een hoeveelheid sigaren om nóg wel 40 jaar vol te kunnen maken, was een bewijs van de belangrijke plaats die de jubilaris in het openbare leven van Leiden verkregen heeft. Onder de vele aanwezigen, die deze middag gelukwensen kwamen aanbieden, ren ook de wethouders S. Menken en van der Kwaak, die het gemeentebe- lur vertegenwoordigden, de heren J. C. Lambermont en J. H. van der Kloot, de Leidse Middenstandscentrale, mr. Ph. J. de Ruyber de Wildt en mr. J. Drijber, voorzitter en secretaris van de 3-October- vereeoiigdng, burgemeester H. J. J. A. Smeets van Zoeterwoude. burgemeester E. J. M. Kolfschoten van .Alkemade, de heer R. J. Meijer, oud-commissaris van politie, mr. dr. W. Hugenholtz, voorzitter de Ned. Ver. tot bescherming van ïn, deken Haring, de heer Van Ber- namens het K.N.J.K.-bestuur, een deputatie van het hoofdbestuur en de af deling Leiden van de R.K. Bond van Ho- Café- en Restaurant-employé's St. Antonius, enkele raadsleden, de heer Aalders, voorzitter van de R.K. Werk geversvereniging, vertegenwoordigers van de R.K. Sportcentrale, de damesgymnas- tiekver. Nieuw Brunhilde, R.K. Tennis- ver. Unicum, L.D.W.S., De Bataven, R.K. damesgymnastiekver. Victorie, de afde ling Leiden van de N.K.S., V.V.S.B. en de Leidse Sportstichting en voorts collega's de jubilaris, die reeds uit Leiden zijn vertrokken, vrienden van de familie Zon derop en tal van relaties, met wie de jubilaris in de loop der jaren een hartelijk iet onderhield. Zo wordt het Leidse dierenasiel aan de Besjeslaan in Zoeter woude, wanneer alle vereiste vergunningenzijn afgekomen. Links kunnen dertig honden en rechts zesendertig katten wor den ondergebracht. Naast de grote hal komt een kamer voor de behandeling van honden, zo als het trimmen, en daarachter een ruime apotheek en keuken voor de veearts. Het gebouw wordt van binnen gedeeltelijk van kalkzandsteen opgetrok ken. De vleugels worden van buiten met gele steen geklampt. Bazaar Heilsleger een succes De bazaar, die het Leger des Heils in Leiden heeft gehouden, is een groot suc ces geworden. Reeds op de dag van ope ning. maandag, werd de voorraad voor driekwart „weggekocht" De ene helft van de baten komt ten goede aan het landelijke werk van het Leger en de andere rfelft i6 bestemd voor het zendingsfonds. Elk jaar onder neemt dit fonds in een bepaald land een zendingspoging. Daarom was deze ba zaar ook georganiseerd onder het motto Oogst en Zendingspoging. Clir. kweekschool Leiden De leerlingen van de Christelijke Kweekschool houden maandag a.s. hun jaarlijkse sportdag. De organisatoren heb ben zowel een buiten- als een binnen- programma vastgesteld, dit laatste voor het geval het mocht regenen. De hoofd schotel van deze sportdag zal ongetwijfeld zijn de voetbalwedstrijd tegen de Ulo Leidse Hout, met als inzet de wisselbeker. De sportdag wordt onderbroken voor een filmvoorstelling in Luxor. De leerlingen van de hoogste klassen zullen de dag daarop een bezoek bren gen aan de Van Gogh-tentoonstelling in het Kröller-Mölh Leiderdorp Op 1 oktober zal de heer Wissel afscheid nemen van het chr. uitgebreid lager onderwijs in Leiderdorp, hoewel hij nog wel enige lessen zal blijven geven, omdat er voor zijn opvolger, de heer Groeneveld, nog geen opvolger is gevonden. te Zaam- sel veel aan kerkelijk werk gedaan. Hij De heer Wissel werd i slag in Zeeuws-Vlaanderen geboren. Dat hij voor het onderwijzerschap in de wieg was gelegd, blijkt wel uit het feit, dat hij reeds op zeer jeugdige leeftijd voor de klas stond, de eerste en tweede klas van de school te Zaamslag, die hij zelf ook als leerling had'bezocht. In die tijd was er ook een groot tekort aan leer krachten. Dat lesgeven van de jonge Wissel ging zo goed, dat het hoofd van de school, de heer Kosten, naar de ouders ging en erop aandrong, dat Wissel voor onderwijzer ging studeren. Wat dan ook is gebeurd. Als veertienjarige jongen ging hij de normaallessen volgen aan de school te Terneuzen, waarvan de heer Koelmans directeur was, die later zijn schoonvader werd. Toen hij 18 jaar was, behaalde de heer Wissel zijn diploma en werd hij vast aan gesteld aan de school te Zaamslag, waar hij nog vier jaar aan verbonden is ge- De heer Wissel kwam vervolgens aan de vrije christelijke school te Veenen- daal, waar hij maar kort les heeft ge geven. doordat in die periode ook zijn diensttijd in de eerste wereldoorlog viel. In 1918 ging hij terug naar Zeeuws- Vlaanderen, waar hij hoofd werd van de christelijke school te Schoondijke. Hij trouwde met de onderwijzeres mej. Koel- s. Hier heeft de heer Wissel tien gewerkt en werden vijf van zijn acht kinderen geboren. Na nog zes jaar in Wilnis hoofd van een school te zijn geweest, kwam de heer Wissel in 1935 naar Leider dorp als opvolger van de heer Van der Zwet. Twaalf jaar is hij hoofd van de chr.-nationale school ge weest, van 1947 tot 1951 hoofd van de lagere school en van de u.l.o.- afdeling en van 1951 tot nu geheel van het u.l.o. In zijn „vrij©" tijd heeft de heer Wis- Buitenissig narcis je op de wekelijkse keuring DE KEURING VAN DEZE WEEK in het Haarlemse Krelagehuis v slechts een schamele schaduw van de overdaad die wij enkele weken geleden kregen voorgezet. Het loopt met de dahlia's nu toch werkelijk op een eind; nog geen twintig variëteiten gaven ditmaal acte de présence. En hiervan had D. Bruidegom uit Baarn nog het leeuwenaandeel. Bloemen, telegrammen en geschenken vormden gistermiddag in Het Gulden Vlies de entourage rond de heer en mevrouw Zonderop. Veertig jaar trouwe dienst op De Leidse Courant waren de aanleiding voor deze receptie en honderden uit velerlei kring hebben hun gelukwensen daarbij aangeboden. In deze groep waren enkele goede kleinbloemige semi-cactussen zoals de zalmrode Lovely Looker, de lilapurperen Pretty Lass, Forever in het roserood, Mid> «et, warmrose en de witte Frank Soeten. I Aardig was ook de halfdubbele kleine dec. Enjoyable, violetrose. Van de groot- bloemige soorten noemen we dan nog de zalmkleurige Soest Vooruit, s.c. Rodeo, bloedrood, een vorstelijk stuk van oranjerood-met-gele Golden Heart, bloedrode s.c. Perfector, s.c. Bestseller, diep oranjerood en de wat doffer gekleur de s.c. Showpiece. J. P. Bakker, Heemstede toonde nog maals een drietal manden met de oerster ke pompon Magnificat, die nu al enkele jaren achtereen als werkpaard in de voorste rijen staat. Bij N. J. van Oosten, Den Haag, was het op de eerste plaats de zeer fraaie rode dec. Saffier die de aandacht weer opeiste. Voorts waren in dit groepje aanwezig s.c. Nocturne, licht violet, de beste citroengele s.c. Caesar, de paarse kleinbl. Magenta Queen en een witte c. zaailingen 33-36 die het getuig schrift van verdienste verwierf. Tenslotte zagen we de eerste „narcis" en wat voor eenl J. J. Grullemans, Lisse. liet een kistje met Nare. serotinus zien, een lilliput-poticus met 23 bloempjes op naalddunne steeltjes. Misschien dat het anders kan, want zo ze hier stonden was het meer aardig dan mooi en het ons meer iets voor verzamelaars buitenissigheden. Oproep voor getuigen dodelijk ongeval De politie roept getuigen op in verband met het dodelijke ongeval van gister morgen bij de De Gijselaarsbank Hun. die aanwijzingen menen te kunnen geven, wordt verzocht zich bij de afdeling oherche te melden. ouderling van de Geref. Kerk. Lezen is een van zijn grootste genoegens. Van zijn leerlingen kreeg hij elk jaar op zijn verjaardag boeken, waardoor hij be langrijke series boeken compleet heeft. De afscheidsbijeenkomst wordt gehou den op dinsdag 1 oktober de school aan de Van Geerstraat. Tijdens dit samenzijn zal tevens de heer Groe neveld worden geïnstalleerd. Collecte resultaat De collecte voor Chr. Jeugdhulp „Moe der en kind", die vorige week werd ge houden. heeft 141,80 opgebracht. Polio-inenting Vrijdag wordt in zaal I van het dorps huis, Hoofdstraat 17, de eerste inenting tegen kinderverlamming gehouden. Tus sen 10 en 11 uur 's morgens worden de kinderen geboren in het eerste halfjaar 1955 verwacht kinderen uit de tweede helft van 1955. Zowel de rode oproep als de ros blauwe dnentingskaart moet worden genomen. Acht jaar geëist tegen overvallers De officier van Justitie bij de Arnhemse rechtbank heeft acht jaar gevangenisstraf geëist tegen de resp. 46- en 44-jarige ar beiders A. B. en G. J. V. uit Arnhem. Zij hadden op 13 mei in Valkenhuizen een overval gepleegd op een beiaard echtpaar. Tevens vroeg de officier onvoorwaarde lijke terbeschikkingstelling. Namens Hare Majesteit de Koningin mocht wethouder Van der Kwaak gisteren de heer Planje, die een jubileum vierde bij de lichtfabrieken, onderscheiden met de bronzen medaille van Oranje Nassau. Velen kennen de heer Planje ook als lid van het mannendubbelkwartet „Inter Nos". Veertig jaren bij S.L.F. bezorgden hem de bronzen medaille VOOR DE VIJFDE MAAL in drie weken was er aan de lichtfabrieken gisteren een personeelslid, dat zijn jubileum vierde. Ditmaal gold het de heer J. Planje, die veertig jaar aan het bedrijf verbonden is. Aan de her denking op de lichtfabrieken ging een ontvangst ten stadhuize vooraf, waar wethouder Van der Kwaak de heer Planje de eremedaille in brons van de Orde van Oranje Nassau uitreikte. De heer F. J. J. Meuwese, als plaatsvervanger van ir. Y. Ykema, was hierbij aanwezig. de bij- In de directiekamer van de fabrieken sprak de heer Meuwese de heer Planji toe en deze uitte daarbij zijn grote waar dering voor het vakmanschap en de accu ratesse van de jubilaris, die zich ontwik keld heeft tot een specialist op het ge bied van de elektrische apparaten, waarvan hij ook de allereerste exempla ren op de markt zag komen. Namens ge meentebestuur en directie dankte de heei Meuwese de heer Planje en na hem met de beide heuglijke feiten, jubileum ei derscheiding, te hebben gelukgew d* m.-wjuVm heteluchl-gashaard Produktschap siergewassen over de prijzen Een groot deel van de besprekingen in de vergadering van het produktschap voor siergewassen was gisteren gewijd aan de vaststelling van de binnen- en buitenlandse minimumprijzen. Voorzitter dr. A. J. Verhage zei in z'n openings woord, dat men er in geslaagd Is. een systeem te vinden, waarop ook in de ko mende jaren kan worden voortgebouwd. Er bestaat verschil van mening over de vraag, of liet juist is, dat het Landbouw- Economisch Instituut bij de kostprijs berekening is uitgegaan van het goed koopst producerende gebied. Kortingen aan buitenlandse afnemers zullen maxi maal 15 bedragen. Een uitzondering wordt gemaakt voor de U.S.A. en Canada. De heer Elferink vond het onjuist, de goedkoopst producerende gebieden voor de kostprijsberekening te nemen. Ook in de gemengde bedrijven kan de voorge stelde regeling tot moeilijkheden leiden. De heer Sterringa zei, het te betreuren, dat het systeem 1957 geen fair chance had gekregen, maar hij zag in het i promis van de commissie van bijstand de basis waarop men verder moet gaan, De heer Kralt zou de voorgestelde prijs der late tulpen wat lager gesteld willen zien. maar zijn voorstel vond geen bijval. Do heer De Vroomen zag in een com promis de oplossing. Op 22 oktober zal een concept-voorstel in behandeling ko- Luchtvaartverdrag niet Ghana in de maak Er is in beginsel overeenstemming be reikt over het sluiten van een luchtvaart- verdrag tussen Nederland en Ghana. De diensten zullen worden uitgevoerd door luchtvaartmaatschappijen aangewezen door de regeringen van beide landen. Volgende maand vertrekt een delegatie van de KLM naar Ghana om daar te praten over eventuele bedrijfsassistenUe door de KLM aan een in Ghana op te richten luchtvaartmaatschappij. Over het bilaterale luchtvaarbverdrag zal verder worden gesproken zodra de oprichting van een eigen luchtvaartmaat schappij in Ghana een feit is. De voor- 'opige besprekingen zijn vorige week ge voerd door vertegenwoordigers van de Rijksluchtvaartdienst in de hoofdstad van Ghana, Accra. Dodelijk ongeluk veroorzaakt Een gevangenisstraf van drie maanden onvoorwaardelijk heeft de rechtbank to Arnhem opgelegd aan de 49-jarige verte genwoordiger J. van D. uit Katwijk aar Zee, die met zijn auto op 22 mei onder Bergh in de Achterhoek een aanrijding had veroorzaakt, tengevolge waarvan 22-jarige wielrijdster E. A. om het le' was gekomen. De vertegenwoordiger zou met een grote snelheid een moeilijk kruispunt zijn genaderd en niet voldoende aoht heb ben geslagen op de waarschuwingsborden, die er staan. Uit getuigenverklaringen was gebleken dat het uitzicht naar rechts op dit kruispunt bijzonder slecht is De officier van justitie had tegen Van D. een gevangenisstraf van zes maanden gevorderd. Burgerlijke stand van Leiden ria Cornelia Aldda dr v W B Smits MET Kaptein; Geertruida Theodora Ma ria dr v J A Strobbe en H M M de Wit; In- grid Johanna Maria dr v S W Lips en TEM Collignon; Maria Johanna Anto- netta dr v H J Klein Gunnewiek en A M Rdetveldt; Christine Anne Josephine Gé- rarda dr v J H van Dijk en H M M Rooi jak kers; Pietertje Flora Adriana dr v M W Rietveld en A J Boele; Wilhelmina Plonia dr v A Stapper en W P van Es; Gerardus Paulus zn v G Heshusius en R Smit; Harriet Merian dr v J Eleveld en H Grissen; Leonardus Theodores zn v T Schaafstra en J van der Voort; Hiltje Luisa dr v T B ten Kate en H Cleveringa: Hendrik zn v E Voogd en N Verwelj. OVERLEDEN: H N Overdevest 48 Jr man; J Kaapaan 87 jr weduwe van F GEHUWD: H J van Kampen en M W N Wolters; H C Jaspers© en N P A Boe. overhandigde hij de oorkonde behorende enveloppe. Ook de andere woordvoerders spraken zich in waarderende toon uit en roemden zijn grote plichtsbetrachting. De perso neelsvereniging bood een aandenken aan. Temidden van zijn echtgenote en familie leden werd de heer Planje in de kantine het voorwerp van een hartelijke huldi ging, waarbij de heren G. Annokkee, J. Limburg, W, van Oosten en G, J. M. Gos- linga het woord voerden, laatstgenoemde namens de organisatie, waarvan de heer Planje vele jaren lid is. Hierbij werden de collegialiteit en het bescheiden optreden van de jubilaris in het licht gesteld. Een en ander ging vergezeld van enkele aar dige attenties. De heer Planje dankte allen voor de wijze, waarop zij deze dag tot een prettige hadden gemaakt en hij sprak de hoop uit, de nog resterende jaren op dezelfde aan gename en kameraadschappelijke wijze te mogen doorbrengen. De minder-validen op 3 oktober Van de zijde ven de Algemene Neder landse Invalidenbond, afdeling Leiden, 'n organisatie die de belangen behartigt van de mindervalidem van alle gezindten, ont vingen wij de volgende mededeling: Ook dit jaar zullen de mindervaliden in de gelegenheid worden gesteld, de optocht op 3 oktober, gade te slaan, rustig zittend op een der mooiste punten van de stad aan de Breestraat, in de omgeving van de studenten-sociëteit. Het publiek wordt verzocht, zich in verband hiermede niet op te stellen aan de noordzijde van de Breestraat van de meisjes-mulo-school, Breestraat 80, tot het belastingkantoor, nr. 40. Zij, die niet of moeilijk lopen, kunnen worden afgehaald en thuis gebracht, In dien zij dit bij het afhalen der kaarten schriftelijk aanvragen. De kaarten hier voor kunnen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van de invaliditeiterente of de ongevallenrente, lidmaatschapskaart van de A.N.I.B of zusterorganisatie of op een bewijs van 'n arts, tegen de prijs van 25 cent per kaart. Hot afhalen kan ge schieden op vrijdag 27 september des avonds van 8-10 uur in het gebouw „Ons Centrum", Hooigracht 84 te Leiden. Inrichtingen en ziekenhuizen kunnen zich schriftelijk wonden tot het secreta riaat: Van der Duynsbraat 19 Leiden, tel, 21855. Sonnevanck actief op 3 oktober Op 3 oktober wordt te Ledden de tradi tionele verkoop gehouden van het fraaie de patiënten van het bekende „Sonnevanck" te Harderwijk. Op de reeds vertrouwde staanplaatsen (Hoogstraat en Steenstraat-Beestenmarkt) wordt u weer een keur van artikelen ge boden. De stevige pitrietarfcikelen. corsa ges, plastics, speelgoedbeesten en sier kunststukjes kunt u er in ruime keuze aantreffen. Het is weer: voor elck wat en voor iedere beurs. De opbrengst deze verkoop komt ten goede aan de verpleegden en het suppletie fonds. g hoezeer ook optimis tische berichten ons het tegendeel willen doen geloven niet tot staan gebracht. Epidemietjee komen nog steeds voor. Zo moesten pas, uit een gezin in het Land van Altena, zès kinderen tegelijk in Son- anck worden opgenomen. Reeds zo n voorbeeld maakt een opwekking tot het bezoek aan deze kramen gezien het bij uitstek goede doel eigenlijk overbodig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3