Leidse ambtenaren dienen de bestedingsbeperking goed in hun hoofd te hebben Subsidie aan Leidenaar voor volkenkundig onderzoek 1% M. Zonderop, 40 jaar journalist vanmorgen gehuldigd Degelijkheid en mondainiteit vormden stijlvol geheel Agenda voor Leiden Moeders stem overtuigde haar door de telefoon nieuwe leidsche courant 3 dinsdag 24 september 1957 t too melt t too mdti u/oor 'ij no f >rden 2 rd. en ts he aan Burgemeester Van Kinschot in de raad: Woudstra kritiseerde advies van inspecteur en manier waarop Rembrandt-prijs. werd toegekend ,E GEMEENTERAAD was gisteren binnen het uur door de twintig pun ten tellende agenda heen. De mededeling boven de gestencilde agenda, dat de vergadering zo nodig des avonds om 8 uur zou worden voortgezet, deed alzo wel ridicuul aan. Zelfs met de behandeling van het voorstel in zake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het treffen van enige voorzieningen aan de centrale verwarming van het stadhuis, dat nu tot de volgende vergadering werd aangehouden, zou het wellicht zover niet ortelpijn gekomen. De spreker van deze middag was wel heer Woudstra, de aanvoerder van de rot-christelijke fractie Hij voerde eerst te ro^ woord naar aanleiding van het pre- op het verzoek van het bestuur latie lfan de Geref. schoolvereniging om mede- ■rking te verlenen voor de aanschaffing n oliekachels ten behoeve van de school gewoon Qager onderwijs aan de riftatraat. W. stelden voor, dit verzoek in willigen, maar de heer Woudstra vond et vreemd, dat de inspecteur van het •uit, tl nderwijs had geadviseerd om dat maar h jet te doen. Als we dit doen, komen er verzoeken, en is dat dan voed grade het 1 in eir;( ie ty f' over nland bodige uitgaven vermeden worden' beslissing blijft uiteraard bij B. e berusten. De De el verantwoord met het oog op de be- 'rking van de bestedingen, zo redeneer- deze. De heer Woudstra was van me ng, dat het niet op de weg van een amb- 4naar ligt zich bij het i ijectief oordeel te laten leiden door ge- ichten aan de bestedingsbeperking. De- kan niet beoordeleh, of met het oog larop een uitgave al dan niet verant- Bij dit verzoek is aan de wette- ike voorschriften voldaan en dan moet verzoek ook worden ingewilligd. Uit het hoofdschudden van de burge- vroe eester tijdens het betoog van de heer a oudstra bleek reeds, dat deze het be- v, 1st niet met de heer Woudstra eens was. jn woorden onderstreepten dit krachtig. lat de heer Van Schalk had geant- -jrd, voegde de burgemeester eraan gès M|e, dat van de ambtenaren van hoog tot geëist, ernstig met de bestedings- gekregfeperking rekening te houden bij het ge- hun adviezen. „Ik eis van alle nbtenaren, dat ze het woord bestedings- iperking goed in hun hoofd hebben", de heer Van Kinschot, t niet lag. V vergt handt iet ge in£ kkend op zijn hoofd, „opdat alle an afk al teg diend De b iet ter dat deze dt ook gès hea'J over oktol biijt rijk is rstand Halve eeuw bij S.L.F. k®e heer H. C. Fisser onderscheiden prijs Het tweede punt van discussie was de Rembrandt-prijs, die, zoals be kend, zal worden uitgereikt aan de kunstenares Coba Ritsema te Am sterdam. Het ging de heer Woudstra om de gang van zaken, die aan de be slissing is voorafgegaan. Hij zei, te menen, dat de prijs zou worden ver kregen door middel van een wed strijd. Nu is de prijs zomaar toege kend, zonder dat een tentoonstelling in het stedelijk museum is gehouden Dat is per se niet de bedoeling ge weest, dacht de heer Woudstra. Hij kon zich dan ook met de gang van zaken niet verenigen. De heer Portheine van de v.v.d. ver klaarde, dat de gunstige reacties in den lande hem in de mening hebben ver sterkt, dat het goed was, de prijs aan deze kunstenares toe te kennen. Hij drong aan op een spectaculaire publikatie rondom de uitreiking, opdat de aandacht van het ganse volk weer eens op loeiden, aüs de geboortestad van Rembrandt' wordt gevestigd. De heer Meester van de p.v.d.a. maakte het de wethouder, die de heer Woudstra moest antwoorden, gemakkelijk door al vast te zeggen, dat er een jury zou wor den gevormd om uit te maken, aan wie de prijs moest worden toegekend en dat het gehele oeuvre zou worden beoordeeld. Wethouder Van Schaik merkte op, dat de jury wel het gehele oeuvre voor het vormen van een oordeel aanmerking neemt, maar dat de ir tivering van de jury voor het toeken nen van de prijs niet de vorm van brochure behoeft aan te nemen. De motivering van deze beslissing is weliswaar aan de summiere kant, maar dat neemt niet weg, dat het werk van de jury omvangrijk is weest en dat de samenstelling van de jury er borg voor staat, dat het werk goed is bekeken. Het houden van een wedstrijd vooraf is niet de bedoeling geweest. Van het werk van de be giftigde kunstenaar zou een tentoon stelling worden gehouden. Die ten toonstelling heeft nu plaats medio december; bij de opening wordt de prijs aangeboden. Maar de heer Woudstra was. niet over tuigd. Hij bleef erbij, dat de redactie van 'ercrrdening en van bepaalde uitlatin gen geen andere indruk bij hem had kun- vestigen dan dat het op een tentoon stelling ingezonden werk zou worden be oordeeld. Voor een jury is het ook wel ;n onmogelijke taak, het gehele land af tasten, meende hij. De wethouder antwoordde daarop, dat het de vraag is, of men op een vrije ex positie werkelijk schilders van naam krijgt. Overigens kon de wethouder wel begrijpen, dat de heer Woudstra uit be paalde uitlatingen zijn conclusie, die hij toch als een verkeerde beschouwde, had getrokken. Het voorstel werd aangenomen. wet 1947 werden opnieuw benoemd de héren P. C. A. ten Broek, B. J. Huurman, J. de Jong, B. de Kier en J. H. Schuller. Tot lid van het bestuur van de Vereniging tot bevordering van de bouw van Werk- iwoningen de heren prof. dr. P. B. Kreukniet en G. P. E. Weijer. Tot regent het Geref. minnehuis (Hervormd te- voor ouden van dagen) de heer L. Molijn. Ook fotografie is een kunstvorm In De Doelen heeft de heer St, Zoet mulder gisteravond voor de Leidse ama teur-fotografen gesproken over Foto grafische motieven. Hij vestigde de aan dacht op het feit, dat de fotografie een vorm van kunst iede onderscheidingen, die in de fotografie worden gemaakt, zoals portretstudie, stilleven, landsohap- studie en experimentele fotografie, vindt men ook in andere kunstuitingen. Dp heer Zoetmulder lichtte zijn betoog met tal In zijn openingswoord maakte voor zitter J- G- Gompelman bekend, dat voor de foto-actie een commissie is beioemd. waarin zitting hebben de heren Leupen, Mojet en Boomzaayer. Op 3 oktober zul len de eerste foto's reeds worden ge maakt. A-griep belaagt Leidse bakkers De A-griep, die de Nederlanders om beurten enkele dagen naar bed stuurt, heeft thans een aanval ge daan op de Leidse bakkers. Vele be drijven kwamen in ernstige moei lijkheden, doordat produktie en be zorging in de knel dreigden te ge raken wegens gebrek aan personeel. Daarom heeft men het „vakantie systeem" weer van kracht verklaard, hetgeen inhoudt, dat de ene bakker voor zijn collega invalt, wanneer deze collega tijdelijk het werk niet of niet geheel kan verrichten. De Leidse bakkers doen een be roep op hun afnemers om van hun kant met de nodige soepelheid de huidige situatie te willen beoordelen. Collecte Irene-fonds op 3 oktober Wethouder J. C. van Schaik schrijft ons: Op de dag da<t g ij geniet, vergeet dan ook de zieken niet. Onder dit motto houdt het Prinses- Irene-Fonds de traditioneel geworden collecte op 3 oktober. Op die dag zal wederom een beroep worden gedaan op de feestvierenden om door een extra gave eens speciaal te den ken aan degenen die het feest niet kun nen mee maken Voor hen houdt het Fonds regelmatig ontspanningsavonden in ziekenhuizen, sanatoria en psychiatrische inrichtingen, dié niet alleen welkom zijn bij de patiën ten maar ook noodzakelijk voor hen zijn. Zo konden in het afgelopen jaar weer 40 avonden worden gegeven in Leiden en omgeving. In De Vuurbaak orgaan van de patiën tenvereniging van het Rotterdamsch Zee hospitium te Katwijk, waar het Fonds ook vele voorstellingen verzorgt) stond eens het volgende. „Liggen, kuren, al de uren van de da.g en van de nacht, het zijn uren. die lang duren, steeds weer anders dan je dacht" Denk hierover eerts even na bij het bepalen van uw gift. Misschien brengt het er u zelfs toe, op die dag een uurtie te helpen bij de collecte. U kunt zich daartoe opgeven bij onder getekende of bij de heer Meuwese. stad huis, alhier. vervolg stadsnieuws op pagina 9 Bij „de Leidse Courant" Vandaag viert de heer M, Zonderop zijn veertigjarig jubileum als redacteur van „De Leidse Courant". Na het opdragen van een Heilige Mis in de R.K. Kerk aan de Haagweg werd hij in de commissariskamer van de krant ontvangen. Daar werd hij toegesproken door de president commissaris de heer T. Ber gers. de directeur, de heer C. M. van Ha- mersveld, de heer H. de Graaf, namens Concert in het park Morgenavond om acht uur geeft het Leidse politie-muziekgezelschap in de tent in het Van der Werfpark, een concert. Het programma dat verscheidene marsen vermeldt, bestaat uit tw: Gisteren heeft burgemeester Van Kin- ehot op het Leidse stadhuis de aan Oranje Nassau verbonden i ledaille uitgereikt aan de heer H. C. I verband met diens gouden ar- eidsjubileum in dienst van de Licht- ibrieken De burgemeester sprak zijn waarde- 'oor de wijze,, waarop de jubi- halve eeuw lang de gemeente het p leeft gediend. Bij de uitreiking waren foor ïiok aanwezig wethouder D. van der beho twaak en ir. Lentelink namens de In de directiekamer van de Lichtfa- irieken feliciteerde ir. Lentelink de heer met zijn onderscheiding en zijn ir K" u^ileurri- :1 kabi%ij prees het vakmanschap van de jubi- iens optimistische levensin- itelling. Namens het gemeentebestuur Perden een fraaie oorkonde en een jubi- tum-gratificabie overhandigd. anderen voerden hierna nog iet woord, onder wie een vertegen- ov Poordiger van de personeelsveneniging, 'e een geschenk aanbood In de kantine spraken de heren H. C. y tramer. A. Zaalberg én W. P. Dool uit n de collega's. De heer Fisser, pensioen gaat, dankte voor de lartëlijke huldiging. Bontshow Van Egmond te Leiden DE SHOW die Van Egmond gisteravond in De Turk hield, bewees weer eens, dat zijn reputatie op het gebied van bont tenvolle is verdiend. Karakteriseerden wij vorig jaar zijn show als uiterst stijlvol, een menge ling van degelijkheid en mondainiteit, ook ditmaal passen deze bewoor dingen op hetgeen door een drietal mannequins werd getoond. De fraaie hoeden van Messcher deden de lange en driekwart bontmantels nóg voor deliger uitkomen. Prachtig waren de tinten; de lichte, die sterk tegen het donkere bont contrasteerden en niet minder de donkere kleuren als olijf groen en pauwblauw en het felle rood. Van de op Italiaanse leest ge schoeide schoenen van Hollants nemen we aan, dat ze elegant waren, hebben er helaas van onze zitplaats af weinig van kunnen zien. KANTOORMEUBELEN Demmenie Haarlemmerstraat 184 Te lef 21400 Inaugurele rede Op vrijdag 4 oktober om 4 uur zal dr. W. Brand, benoemd tot buitengewoon logleraar in de faculteit drr rechtsge- irdheid aan de rijksuniversiteit te Lei zijn ambt aanvaarden met het ult- 'reken van een rede in het Groot Auda- ®tenpred^rium van het academiegebouw aan hel tterdarri ggen. De vierde firma, die aan de show meewerkte, was het onlangs geopende modehuis Couture Riël, waarover we reken geleden reeds schreven. We kunnen dus nu kort zijn. Het accent viel hoe kan het ook anders op een bont- show thans op de cocktail- en avond toiletten, die van een geraffineerde een voud en op de Franse stijl geïnspireerd De mannequins zagen er jong en eoht-vrouwelijke in uilt. Als materiaal was verwerkt: brocaat, zuiver zijden duchesse en brodé. Allure De stola's en avondcapes van Van Eg mond, uitgevoerd in platina en pastel nerz, blauwvos en hermelijn, in combi natie met de avondtoiletten, gaven d< draagster een allure, die niet hoeft onder te doen voor wat men op de recepties ii de Hofstad ziet. Naast de meest gangbare bontsoor ten als sobelfeh, persianer, bisam ei een duurdere soort als nerz, komt seal (zeehond) steeds meer op de voorgrond. Het is sterk en leent zich uitstekend voor de vlotte driekwart en zevenachtste jasjes. Behalve in antraciet waren er exemplaren in naturel, een lichtgrijze tint, zoals het velletje van de zeehond in werke lijkheid is. Yemen, thans een goed kope soort, wordt in drie kleuren geverfd: bruin, zwart en grijs. Ook het oersterke veulen was in de col lectie teruggekeerd in een driekwart model. Fraai van tekening is de bisam. waar van zowel de rug als de buik wordt ge bruikt. Dit bont is door geperfectioneerd vakmanschap tegenwoordig nauwelijks onderscheiden. Maar de mantel spant nog steeds de kroon ei deze show was met dit materiaal •riet het technisch personeel, de heer L. C. J. Roozen, hoofdredacteur, de heer P. J. Kuppen, chef van het. technisch personeel en de heer C. P. de Helden, namens het administratief personeel. Allen prezen in hun toespraak zijn werkkracht, plichts betrachting en bevordering van de sa- lenwerking en vriendschaD. Vanmiddag lad een receptie plaats, waarop wij mor ;en nader zullen terugkomen. Bij de Gijzelaarsbank Leidse werkstudente veron: gelukt Hedenmorgen om tien over half negen heeft het Leidse verkeer een dodelijk slachtoffer geëist. Op het drukke kruispunt bij de De Gijselaarsbank kwam de 26-jarige mej. J. C. F. Naninck, wonende het Rapenburg, met haar fiets te vallen. Zij kwam onder een zv truck met aanhanger terecht werd door het rechter-voorwiel overreden. Mej. Nanninck werd op slag gedood. Het slachtoffer, dat aan de Leidse uni versiteit studeerde en tevens als ambte nares verbonden was aan een van d« universiteitsbureaus, kwam van de Bos- telbrug. Waarschijnlijk door het gladde wegdek slipte zij en kwam voor de auto te vallen. Het stoffelijk overschot is n Academisch ziekenhuis vervoerd. Met sociale missie naar Afrika Belgisch mandaatgebied Urundi is het studie-object DE NEDERLANDSE ORGANISATIE voor zuiver-wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. A. A. Trouwborst, conservator van de afdeling Afrika van het rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden, een subsidie verleend voor een volkenkundig onderzoek naar de oorspronkelijke in heemse sociale structuur van het Belgische mandaatgebied Urundi. Dit onderzoek heeft in principe geen betrekking op dc veranderingen, die hebben plaatsgegrepen door de moderne ontwikkeling onder Belgisch bestuur. Dr. Trouwborst zal voor deze studie een jaar in Urundi door brengen en er op verschillende plaatsen verblijven. teken van rijkdom en oorspronkelijk een privilege van de adel Op hen volgen als tweede stand de landbouwers, de „hutu", die in eemmin ïeer onderworpen posiide tegenover de tutsi verkeren. De hutu kunnen slechts door middel van een leenstelsel ovei besohiikken en het komt slechts zelden dat zij een hoge bestuursfunctie vervullen. Vallen de tutsi op door hun grote lengte en door hun fijne gel trekken, de hutu daarentegen zijn kleiner en grover van gestalte. Ondanks hun dergeschikte positie maken zij ongeveer 'ijfentaohtig procent van de bevolking De derde stand is die van ,,twa' een pygmoïde groep, die als de meest oorspronkelijke bewoners van het land worden beschouwd en later res pectievelijk door de hutu en de tutsi overvleugeld zouden zijn. De twa worden voor minderwaardige figu- aangezien. Zij houden zich bezig met de jacht en de pottenbakkerij; verder verrichten zij allerlei dien sten voor de tutsi. TROUWBORST. Tijdens een onderhoud vertelde de noloog ons dat in het merengebied centraal Oost-Afrika enige koninkrijken liggen, die op het ogenblik zowel ir Belgische als in de Engelse gebieden voorwerp van studie en wetenschappelijk onderzoek vormen. Door relaties, die eeuwenlang tv deze koninkrijken hebben bestaan, lij ken hun politieke structuren zeer veel op Aan het hoofd van deze koninkrijken staat een koning, lid van de adel, die ge acht wordt van goddelijke afkomst te zijn en die wordt omgeven door een grote hofhouding. In Urundi en in het ten noorden daarvan gelegen nauw verwante Ruanda treft men een scherpe drievou dige standenindeling aan. De hoogste stand wordt gevormd door de adellijken de „tutsi" die mer als de herdersstand kan aanduiden. De tutsi beoefenen namelijk de veeteelt van oudsher was het houden van vee Persianer Persianer, dat geschikt is voor oudere nmes, w or dit behalve in zwart ook in bruin en beige gedragen. Er liep een en semble tussen, bestaande uit een zeven achtste mantel en een rok. (eveneens persianer) waarover een grijze blouse werd geshowd. Persianer pattes is jeug diger dan gewoon persianer en daaroir ook voor de jonge vrouw begeerlijk. Eén exemplaar was gegarneerd met bina nerzkraag. Het geheel van mantel met rolkraag die ook afstaand kan worden gedragen en cloehe-hoed deed sterk aan de mode uit de jaren dertig denken, vooral ook, omdat de rok die eronder werd gedragen korter men voorheen was gewend. De modellen waren reoht, s< ruimte in de rug ter hoogte schouders, la Dior, en wel wijd aan de pols als vrij strak met ruimte net onder de elleboog. Eén exemplaar was bijzondere aan dacht waard, namelijk een wijdklokken- de nerzcape met wijde, zevenachtste mouwen en een V-vormig decolleté op de rug, waarboven de ranke halslijn van de mannequin zich sierlijk aftekende. H. 8. Leger des Heils, Hooigracht: bazaar. Station, 8 uur v.m.: afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, vertrek per bus naar de Heilige-Landstichting te Nijmegen. O e g s t g e e s t Het Witte Huis, 8 uur: modeshow Eerste Oegstgeester 'Confectie- handel Het Gulden Vlies, tot 5 uur: receptie m journalist M. Zonderop ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum bij De Leidse Courant. Leidse Hout: intergewestelijk voetbad- toernooi ter gelegenheid van tienjarig bestaan van rijkspolitriesportvereniging Lucbor. Woensdag Oud-Hortuszicht, 8 uur: Leidse tui niers- en bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden", dahlia-avond. Ambachtsschool, J uur: uitreiking diplo ma's „Opleiding in het bedrijf". Foyer gehoorzaal, 's middags en 's avonds: afdeling Leiden Ned. Vereni ging tot Bescherming van Dieren, film voorstellingen ter opening van de actie 1957—1958. Bovenzaal De kleine Burcht, 8 uur: gadering Leidse vereniging van postze gelverzamelaars Donderdag Museum voor Volkenkunde, 2.15 rondleiding over tentoonstelling „Mens in Miniatuur De wereld van het pop penspel" voor het Leidse Volkshuis. Over 't Hof, 8 uur: K. en O., begin tweede cursus „Bloemenschikken i beginners", onder leiding van A. Riel. Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering an „Het Ei" door de Ned. Comedie. Gebouw Levendaal 1, 2 uur: stichting Commissie voor huishoudelijke en ge- ïnsvoorlichting", kookdemonstratie mei proefje (hutspot en 3-oktober-attraotie); uur 's avonds: lezing „Wat is wonen?' Vrjjdag Schouwburg, 8 uur: K. en O., opvoering an „Het Ei" door Ned. Comedie. Hervormd wijkgebouw Staal wijk, 8 uur: opening van gerestaureerde zaal. Het Gulden Vlies, 8 uur: modeshow Alb. de Vries en modehuis De Groot. Kantine Smit, Herengracht 34, 8 uur: Leidse Smalfilm-Liga, vertoning van Clubhuis speeltuinvereniging Ooster kwartier (einde Bomeostraat), 8 uur: re ceptie ter gelegenheid van 30-jarig be staan van speeltuinvereniging Noorder kwartier. Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, telefoon 21313, de apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, telefoon 20523, en de apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, telefoon 26274 Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot I oktober: tentoonstelling „Mens lo minia tuur. De wereld van het poppenspel". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 tot i uur: tentoonstelling Japanss prenten, tot 1 oktober. Geen taalverschil Is er dus in Urundi een scherp sociaal verschil tussen de standen te constateren, de eenheid wordt gevormd door de taal daar alle standen één en dezelfde bantu- taal spreken. Naar men meent zouden de tutsi enige eeuwen geleden van het noor den uit geëmigreerd zijn en bij hun komst in Urundi een nieuwe taal hebben aan genomen. Hoewel dit alles nog een punt van wetenschappelijk onderzoek is, kan wel worden aangenomen dat de tutsi- dynastie als zodanig uit Uganda af komstig is. Daar de organisatie van de centrale bestuursorganen in Urundi in grote lijnen bekend is, zal dr. Trouwborst speciaal nagaan hoe het staat met de gezagsuitoefening in de kleinere admi nistratieve eenheden, Hij wil het speci fieke karakter van de verschillende ge bieden leren kennen om een Inzicht te krijgen van de regionale verscheidenheid binnen hert koninkrijk. Om niet geheel en al van de Frans sprekende tolken afhankelijk te zijn, is dr. Trouwborst thans bezig met het be studeren van de taal van het gebied. Leids ULO-meisje keerde terug (Van een onzer verslaggevers) yOALS WIJ GISTEREN IN HET KORT al konden melden, is Joke Fru- neaux zaterdagavond naar haar ouderlijke woning teruggekeerd. Het meisje, dat voor de schoolvakantie een rapport kreeg, waarmede zij de tweede klas van een Leidse ULO moest doubleren, liet deze puntenlijst thuis niet zien en nam op de eerste schooldag de vlucht. Dit was twee september en sindsdien hebben de ouders in de grootste spanning geleefd. Enkele dagen na haar verdwijning kregen zij een brief, waarin het meisje schreef, dat zij naar Amsterdam was gegaan en zou doorreizen naar België. Naar aanleiding hiervan ontstond het Maar mevrouw Fruneaux wist door do gerucht, dat het meisje in België zat. Dit telefoon zo overtuigend te Bpreken, dat het gerucht werd ons gistermorgen nog door meisje ten slotte toestemde om op het Amsterdamse Centraal Station op haar te wachten. Onmiddellijk reisde mevrouw Fruneaux naar Amsterdam en keerde en kele uren later met haar dochtertje terug. ,Bn wat zijn de toekomstplannen?", vroegen wij Joke. Nu, dat wist Joke nog precies. Naar Leiden komt zij niet terug en waarschijnlijk zegt zij do schoolbanken voorgoed vaarwel. „Ik heb het echt geprobeerd, maar ik kan nu eenmaal niet leren", zegt het vijf tien-jarig meisje. En haar ouders hebben daar nu begrip voor gekregen. Misschien gaat Joke dn Den Haag werken, els kin dermeisje of zo. En in de avonduren gaat ze dan misschien toch nog naar een cur- We lieten een gelukkig gezin achter, toen wij het restaurant aan de Haagso Regentesselaan uitstapten. de moeder bevestigd, toen wij deze op belden. Thans blijkt, dat het meisje drie weken lang dn Amster 'am heeft geleefd Omdat zij al spoedig in ernstig geldge brek kwam, solliciteerde zij in de hoofd stad naar een betrekking als kindermeisje Joke was gistermiddag tegen de journa listen nogal terughoudend. Zij wilde niet vertellen, waar zij in Amsterdam heeft gewerkt, omdat zij bang is, dat de familie last van de politie zou ondervinden. De ouders toonden zich weinig geest driftig over de moeite, die de politie heeft gedaan om het meisje naar huis terug ti brengen. Uiteindelijk is het geheel aai mevrouw Fruneaux te danken, dat hc meinsje thans weer in de Haagse Regen tesselaan Ir. Zaterdagavond kwam er on verwacht een telefoontje: „Moeder, hier is Joke". Het bleek, dat Joke erge heimwee had, maar naar huis wilde zij niet; zij wilde slechts de stem van haar moeder Wedvlucht Het Oosten Door de slechte weersomstandigheden kon de laatste vlucht met jonge en oude duiven geen doorgang vinden. Hier vol gen de verschillende kampioenschappen: Vitesse: 1. B. Singeling met 590.6 punt, 2. J. v. Wezel met 571.3, 3. D. Zwaan met 570.0. Midfond: 1. H. v. d. Vecht met 481 punt, 2. J. G. R. Langhout met 480.5, 3 L Bur gers met 467.8. Fond: 1. F. Breedijk met 392.1 punt, 2. H. v. d. Vecht met 371.5, 3. J. v. Wezel met 369.6. Kampioen oude duiven: 1. J. v. Wezel met 1398.9 punt, 2. D. Zwaan met 1303.1, 3. H. v. d. Vecht met 1221.7. Kampioen jonge duiven: 1. H. v. d. Vecht met 663.9 punt. 2. J. Roest met 640.7. 3. W. Hartevelt met 636.3. Kampioen jong en oud: 1. D. Zwaan met 294.9 punt, 2.J. Roest met 288.1, 3. Ch. Schie met 287.3. Kampioen generaal; 1. H. v. d. Vecht met 2156.5 punt, 2. D. Zwaan met 2136.8, 3. J. Roest met 1967.3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3