Sportgesprek met de NCGV-voorzitter Ruime zege van Leiden Koz. Boys liet zich niet overbluffen RCL heeft doelpuntrijke 5-4 verloren strijd met RIJNSB. B. EN SPORTLUS DEELDEN DE BUIT NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 23 SEPTEMBER Nadat wij vorige week een gesprek m heer Van Asch hadden, hebben wij dit keer een onderhoud gehad met de heer A. F. den Boeft, voorzitter t?an het Ned- Chr. Gymnastiekverbond. Wij legden hem een aantal vragen i Hoelang bestaat het NCGV en sinds v neer bent u er voorzitter van? Het NCGV werd in 1910 opgericht ei 1960 bestaat het verbond dus 50 jaa: Sedert 1952 ben ik voorzitter Kunt u in het kort zeggen waarom Christelijk Gymnastiekverbond is Bericht? Rond de eeuwwisseling ging het CJMV gymnastiek doen. In die tijd uiteraard alleen voor heren. Men dacht, dat de Christelijke principes niet alleei Bijbelstudie tot uiting moesten komen, maar ook in de sport. Er werden zodoende aparte sportafdelingen opge richt. In 1910 zochten deze afdelingen contact en stichten het Ned. Chr. gym- nastiekverbond. Hoewel men in christe lijke kringen niet direct enthousiast was heeft men doorgezet en in de loop dei jaren is wel gebleken, dat zij er goed aan gedaan hebben. Welke afdeling of district telt de m verenigingen Uiteraard het gewest Holland, met de grote steden Amsterdam, Den Haag Rotterdam, waar praktisch de helft i de leden van de Bond wonen. Tot dit district behoren Brabant, Zeeland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland. De grootste vereniging is Fraternitas uil Utrecht, met 1700 4 1800 leden. Verdei heeft ook de vereniging Kracht er Vlugheid uit Rotterdam een groot leden aantal. Deze club heeft afdelingen het westen en noorden van de stad voorts in Kralingen, Schiebroek Overschie A. F. DEN BOEFT Hoe wordt de propaganda gevoerd? De propagandisten *ün de voorvechters Zij leggen contacten. Hoofden van scho len, kerkeraden en allerlei christelijke functionarissen worden aangeschreven Meestal wordt dan een vergadering be legd tussen deze mensen en bestuurs leden van het NCGV. Wanneer dit ces oplevert geeft een of andere eniging uan het NCGV een demonstra- Bovendien ontvanjjen verscheidene v< aanstaande figuren een brochure, wi in de principes van de bond zijn eengezet Iemand, die bijzonder veel contacten stand brengt, is de heer Borsje uit Ro- sendaal, die zijn werkterrein in Bra bant en Zeeland heeft. Een andere manier van propaganda is het werk van oud-leden van NCGV- verenigingen, die verhuizen en in hun nieuwe woonplaats trachten, als deze er niet is, een christelijke gymnastiek vereniging op te richten. Soms word dan de hulp en advies ingeroepen va? het NCGV In welke delen van het land wordt de meeste propaganda gevoerd? Het NCGV breidt zich naar alle kanten I0C-C0NGRES IN SOFIA GEOPEND Het 53e congres van het Internationaal Olympisch Comité Is In Sofia geopend. De president van het Bulgaars Olym pisch Comité, generaal Vladimir Stoye- chev sprak een welkomstwoord tot ver tegenwoordigers van de meer dan dertig landen, die de kamende dagen een om vangrijke agenda te verwerken zullen krijgen. HIJ sprak van de goodwill, dde de Olympische beweging in de wereld had weten te verkrijgen en zelde de Olympische vlag met de vijf ineenge strengelde ringen te beschouwen als een symbool van de vrede. De president van het I.O.C., Avery Brundage. bleef in zijn rede lange tijd stilstaan bij de kwestie van het amateu risme, een van de belangrijkste agenda punten van het congres. „De grote moeilijkheid is, dat amateu risme een zaak te van de geest Ama teurisme ls moeilijk te definiëren", aldus Brundage „Het gevolg hiervan is, dat er vele definities zijn. Elke tak van sport heeft er een en elk land heeft er een. De Olympische definitie is tamelijk duidelijk, maar aangezien zij verschillend wordt geïnterpreteerd in verschillende landen, blijkt het noodzakelijk het begrip zodanig, misschien meer gedetailleerd te omschrijven, opdat misverstanden en ver keerde interpretaties worden voorko- Ook de inkrimping van het Olympisch programma kwam in de toespraak van Brundage ter sprake. Het uitvoerend co mité van het I O C. is na de opening reeds in besloten vergadering bijeeoge- Landelijke ruiters wonnen in Duitsland De tweedaagse internationale samen gestelde wedstrijd voor landelijke ruiters, die vrijdag en saterdag In Bad Segeberg (W.-Duitsland) werd gehouden, is ge1 nen door de Nederlandse ploeg, die 319.3 punten behaalde. Tweede werd West-Dultaland met 300.03 punten, derde Zwitserland met 285 punten en vierde Denemarken met 288 punten In het individuele eindklassement bs- zette de Nederlander W. C. van Dam met „Sunlight" (75,5 punten) de eerete plaats Arnold Sommer (W-Duitsland) werd met „Isoëa" tweede en de Nederlander Kraay met „Jeweliesa" derde. uit en ik kan onmogelijk zeggen in welke gebieden nu met het grootste succes wordt gewerkt. Kost het vaak veel moeite een nieuwe vereniging op te richten? Het gaat soms vrij moeizaam en het duurt vaak erg lang, maar als er een maal contacten zijn gelegd, blijft het succes meestal niet uit. Hoe komt het, dat de christelijke gym nastiekverenigingen zo weinig enthou siasme tonen voor atletiek De verenigingen zijn in de eerste plaats gymnastiekverenigingen. De atletiek komt op het twee plan. Deze tak van sport kan eerst goed tot zijn recht ko men, wanneer een aparte atletiekbond is opgericht. In bepaalde gebiedt wordt de atletiek echter vrij druk be oefend. Ik denk hierbij aan het district Drenthe en de verenigingen Tenaco Rotterdam en Wilhelmlna in Ame foort. In Arnhem heeft men enige tijd geleden de eerste christelijke atletiekvereni opgericht. De grootste moeilijkheid de meeste clubs die atletiek zouden len doen, is, dat men niet de beschik king heeft over de benodipdi Dat bij kringwedstrijden tot 400 atleten aan de i bewijst wel. dat'er zee stelling is. n Drenthe 300 art verschenen zeker belang- Vierde klassers uit district west I Pittig Lisser Boys won weer Lisser Boys heeft zaterdag in Am sterdam Vlug en Vaardig met in het zand doen bijten. Het was pittige wedstrijd, waarin de Boys, ondanks het feit dat ze vier invallers telden, zich veruit de meerderen toonden. De zwartwitten moesten zonder Wijn hout, Van Stijn (beiden A-griep), In 't Veld en Van Stam (beiden niet aanv door militaire oefeningen te velde) de hoofdstad. Ze trokken zich hier echter niets van aan en in de stromende regen gingen ze meteen tot de aanval ovei vijf minuten gelukte het de jeugdige V. d. Leede de score te openen '01) e ruim een half uur spelen kwam een slechte uittrap van de V. en V.-doelman de hoofdstedelingen duur te staan. Gijs Hagen nam 't leer nl. onmiddellijk op zijn schoen punt en het was 02. Lisser Boys bleef de gehele eerste helft sterker en ook n thee zette men de zaken op dezelfde voort. Men moest het echter een uur zonder doelpunten doen Toen raakte bij een Amsterdamse val de Llssese spil Jousma de bal goed; kon ook doelman Warmerdam het spekgladde leer niet benaderen en mocht voetbal-Amsterdam juichen: 12. Vlug en Vaardig drukte even door en het ging erop lijken, dat de Llssers mot de rug tegen de muur zouden gaan. Toen na een fraaie dribble van Piet Wassenaar de kleine Broekhuizen zijn fraaie schot in de touwen zag verdwijnen, vatten de zwartwitten weer moed en gelukte het Jan Romijn na twee minuten de stand op 14 te brengen. Wat de hoofdstedelijke withemden ook nog probeerden, Jousma c.s. hielden de poort naar Warmerdams doel stevig op slot en zo kwam het einde van deze natte wedstrijd met een verdiende 14 zeg voor de Boys S.V.O.W. had zware tegenslag Regelrecht scheen S.V.O.W. zater dag af te stevenen op zijn eerste overwinning. Een goede twintig mi nuten voor het einde stond de club uit Oude Wetering met 03 voor hoegenaamd niets leek erop, dat het onproduktieve Kinheim deze voor sprong van Hoegen Dijkhof en zijn mannen teniet zou kunnen doen. En tochtoen het einde daar was, was de stand 3—3 Met 'n tweetal invallers waren de SVOW- ers in de stromende regen naar Velsen getogen. Ze vreesden, de reis voor niets gemaakt te hebben. Maar dat viel alles Het in de duinen gelegen veld van Kinheim vertoonde geen plasje en was uitstekend bespeelbaar. Leiden heeft de volle negentig minu- n de toon aangegeven. Toch duurde het nog geruime tijd eer de roodwitten de leiding namen en wel door Honsbeek. Dat de hogei werd. vooral het werk van de Z.V.V.-doel- Goedhart, drie een uitstekende partij speelde. De achterhoede van Leiden, met stopper v. d. Kwaak en rechtsback De Hooge aan het hoofd, had geen moeite de nogal traag uitgevoerde Zwaro- merdamse aanvallen. Na de rust werd het spoedig 20 door Windhorst. Het hek was toen van d« dam. De Jongh (2) en Puthemen voerden de stand tot 50 op. Een goede beurt van Leiden. In verband met het overlijden van de heer A. M. Groos. bestuurslid van Lei den. werd voor het begin van de wed strijd tussen Leiden en Z.V.V. uit Zwam- merdam één minuut stilte in acht ge- Rode Kruis mars De wandelclub „Rode Kruis Korps Den Haag" zal op zaterdag 5 oktober voor de elfde maal haar Rode Kruis Mars in Den Haag houden. De baten komen ten goede aan de wederopbouw van het in de be zettingstijd vernielde Rode Kruis zieken- De start voor de diverse parcoursen geschiedt in het Westbroekpark, waar -se tenten zullen worden opgesteld. De deelneming staat voor iedereen boven even jaar open. De parcoursen zijn 10, 15 en 25 km lang. Tussen half drie alf vier kan zaterdagmiddag worden REGENTON VAN KORFBALLERS De regen heeft het zaterdag van de korfballers gewonnen, want alle wed strijden die in Zuid-Holland voor de competitie van de Christelijke korfbal- bond waren vastgesteld, moesten worden uitgesteld. Dtt geschiedde helaas voor de tweede maal in successie- Krachtsverschil helft praktisch niet. De naar de links- binnenplaats gedirigeerde Van Steensel opende na een kwartier de score en dat was voorlopig het enige succes. Meer van zins Van Steensel bleek na de hervatting nog meer van zins te zijn. In 5 minuten tijds voegde hij nog twee voltreffers aan zijn totaal toe, daarmede dus een hattrick op zijn naam brengend. kinheim pakte nog steviger aan, maar kwam toch niet tot grote daden. Er was een misstap van invaller-spil Zeldenthuis voor nodig om de gastheren via midden voor Bax aan een tegenpunt te helpen: 1—3. Een aanvechtbare beslissing van scheidsrechter Drupsteen bracht de SVOW-ers uit hun evenwicht. Een voorzet van rechts was door de op springende Hoegen Dijkhof onder schept. Hij had de bal stevig in de ar men, toen hij een ribstoot kreeg van Sparreboom. De SVOW-doelman liet de bal vallen enSparreboom scoorde: 23. Volgens de heer Drup steen had Hoegen Dijkhof de bal nog niet vast toen h|J werd aangevallen Br stond SVOW nog een ontgoocheling te wachten. Bij een doelworsteling gingen Zeldenthuis en een tegenstander onderuit. De Kinheim-man appelleerde wegens vasthouden enkreeg zijn zin. De bal verhuisde naar de witte stip en vervol gens achter Hoegen Dijkhof: 33 dus. Een wonderlijke en voor SVOW onpret tige gang van zaken! Nederlands elftal samengesteld Het Nederlands elftal, dat woensdag I? het Olympisch Stadion In Amsterdan voorronden van het toernooi on ldkampiocnschap tceci -ijk :elt, i als volgt s Oosten- teld: Doel: De Munck (DOS); Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC): Midden: Notermans (Fortuna '54), Van 4er Hart .(Fortuna '54) en Klaassens (VVV); Voor: Van der Kuil (Ajax), W>i Ik es (VW), Lenstra. (SC Enschede), Rijvers (Feijenoord) en Carlier (Fortuna '54). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Van Wissen (MVV) en een nog nader an te wijzen speler. De ploeg ie, in vergelijking met wedstrijd tegen Luxemburg op 11 sep tember op één plaats gewijzigd: Bart Carlrier, destijds geblesseerd, vervangt Van Melis. Acht spelers, die op 26 mei in Wenen ig"n Oostenrijk speelden, zijn wu euw opgesteld: Wieremas Kuys, Noter- .ans, Van der Hart, Klaassens. Van der Kuil, Wirikes en Carlder. Stichting Leven begint bij 40 bestaat 3 jaar De stichting Het Leven begint bij 40, die drie jaar geleden te Amsterdam werd op gericht met het doel langs particuliere ■g intellektuele hoofdarbeiders van n de veertig jaar, die werkloos w geraakt, weer aan werk te helpen, is i geslaagd 12.000 van deze werkzoekenden nieuwe posities te brengen. Dit verrassende resultaat werd bereikt, dank zij de grote steun, welke de Stich- van het gehele Nederlandse bedrijfs leven heeft ondervonden. Naar het voorbeeld van de Stichting zijn thans ook in Engeland, Duitsland. Frankrijk, Denemarken, Zwitserland ei Noorwegen soortgelijke organisaties op gericht. Alle organisaties In Europa, die zich het lot van de 40-plussers aantrek ken zijn nu verenigd tot een internationale organisatie. Het driejarig bestaan van de stichting zal op 7 oktober in het Minerva Paviljoen te Amsterdam worden herdacht met grote feestavond. Neem niet langer zo - maar - vloei, vraag uitdrukkelijk om Mascotte. A.R.C. was na goed begin nergens: 1-3 HET GING zó mooi en zó gemakkelijk voor A.R.C. tegen de Kozakken Boys uit Werkendam, het eerste kwartier, dat men meende te mogen rekenen op een fikse overwinning. Maar toen de Boys het getiktak van de A.R.C.-ers doorhadden, kregen ze ook een groeiend zelfvertrouwen en daarmee speelde men de thuisclub naar de nederlaag. Zelden hebben we elf voetballers zo zielig over het terrein zien dwalen als de A.R.C.-ploeg na de rust. Minstens een klas sterker was het spel der gasten. Toegegeven, de motoren in de ARC-aanval De Bruin en Noomen, ontbraken, ma: gasten hadden enkele invallers in defensie, dus dit gemis had men mi overwinnen. Maar geen enkele vai ARC-voorwaartsen behaalde een doende. En het begon zo aardig; reeds in de eerste minuut dreunde een machtige kop bal van Last in de richting van het Boys- doel, maar op magnifieke wijze wist doel man De Hoog de bal nog te bereiken. De. ARC-midvoor had hiermee zijn kruit de gehele middag verwerkt én stopper Zwets had geen kind aan hem. Het werd nog mooier, want in de derde minuut reeds mocht ARC een strafschop nemen wegens een wel wat zwaar door de knap leidende scheidsrechter Steen stra bestraft handsgeval. Linksbinnen Oosterloo mocht het vonnis voltrekken, en. schoot naast. Maar geen nood. ARC kwam steeds weer terug, met knap spel, dochaan de afwerking ontbrak alles. let name Verwoerd faalde volkomen. Ommekeer Zoals reeds gemeld, na 'n kwartier kregen de gasten het door en zij gingen hun defensieve houding meer laten v; Doordat ze op het gladde terrein de bal beheerst speelden, d.w.z. laag, tastte de ARC-stopper Mooy in zijn zwakste zijde aan. En toen reeds kregen de bezoe- méér kansen dan de thuisclub, maar doelman Van Oosten was goed op dreef. Zo verstreek de eerste helft zonder dat de partijen tot juichen kwamen. Rust 0—0. Droevig De tweede helft is van Alphense zijde droevig geweest. Geen enkele Alphenaar een bal op de juiste wijze te raken. Waarom men L. Krijgsman, die als half het goed deed, na de rust liet wisselen met T. de Graaf, is een raadsel gewee: In ieder geval was het zo, dat er enorn gaten vielen op het middenveld, en gasten wisteD daar zó goed profijt v: te trekken, dat het soms scheen of zij met het dubbele aantal spelers rond liepen. Competitie L.D.D.B. D.E.S. 3-R.D.C. 3: 10-10 Voor de competitie van de L. D. D, speelde DES II woensdagavond tegen R DC III uit Rijnsburg. De uitslagen: Van der Hulst-Starkenburg 02; Knol-VIetter 11; Van Egmond-Perfors 20; Wester beek—Van Egmond 20; Turenhout— Van Delft 11; H. van der Vlekkert Oudshoorn 11; Oosterom-Van Rossum 02; Buskens-J. Kromhout 02 Van der MuntPrins 11, J. van BemmelenL. Kromhout 2—0; Totaal 10—10. Voor de onderlinge wedstrijden van DES speelden: J. van Bemmelen-Zitman 1—1; OstergoWeggen 1—1; Stauthamer- Van der Meer 11. Volleybal Prof. wijk geplaatst voor hoofdklasse Vrijdagavond werd de laatste beslis singswedstrijd gespeeld voor de hoofd klasse en overgangsklasse van de Ned. Volleybal bond. De dames van Prof.wijk wisten zich voor de hoofdklasse te plaat- In de poule zaten zij met Amstelland Amsterdam en Die Raeckse Haarlem. Zo wel Die R. als Prof.wijk won van Amstel land, waardoor deze teams zich plaat- ;n voor de hoofdklasse van de Nevobo. Oostenrijkers met Ellis akkoord Het bestuur van de KNVB heeft uit Wenen bericht ontvangen dat de Oosten rijkse voetbalbond akkoord gaat met de aanwijzing van de Engelsman Ellis, als scheidsrechter voor de wedstrijd Neder landOostenrijk, die woensdag 25 sep tember in het Olympisch Stadion in Am sterdam voor de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal wordt gespeeld. Het was een doelpuntrijke wed strijd, waarbij buiten de vijf door Semper Altius gescoorde doelpunten nog drie goals werden afgekeurd wegens buitenspel. Zowel Semper Altius als RCL gaven door uitstekend voorhoedespel elkaar niet veel toe. De beide Kennedy's, van dei Knoop en van der Toorn bij Semper Al tius; de Jong, Geel en Mans bij RCL hebben zich uitstekend geweerd. De wedstrijd was zes minuten oud, toe keeper de Pleyt van Semper Altius e< verre wandeling maakte voor het neme van een strafschop, die werd benut (1-t RCL liet het er niet bij zitten en c Jong als rechtbuiten zette de verdediging van Semper Altius voortdurend aan het werk. Bij een door hem genomen hoek schop, belandde het leder bij Geel, die niet aarzelde en de stand op 11 bracht. RCL bleef aanvallen en hoewel de Haagse verdediging zich schrap sette. kon zij niet verhinderen, dat G. Maa: aan de Pleyt het nakijken gaf (1—2). Scm per Altius kwam hierna opzetten. J. Ken nedy kwam voor Hiensch en de stand wat 2—2. Na de rust kwamen de doelen om beur ten in gevaar. De aanvallen van RCL werden steeds onstuimiger en toen ieder- dacht, dat RCL de leiding zou heme- kwam er een doelpunt aan de an- zijde. Een door rechtsachter G. Ken nedy keurig opgebrachte bal werd door zijn broer J. Kennedy opgevangen en achter Hiensch gedeponeerd (32). G. Maas kreeg kort daarop de gelegen heid de partijen op gelijke voet te bren gen (3—3). Rechtbuiten Kennedy van Semper Al tius bleef een gevaar en andermaal was het J. Kennedy, i voorzet i zijn broer benutte (4—3). Het was Semper Altius blijkbaar nog niet genoeg, want toen van der Toorn even later een hoekschop moest nemen, wrist hij de bal van de hoekvlag af in de touwen te werken (53). Iedereen had zich al verzoend met een 5—3 uitslag, toen G. Maas na een vlotte combinatie met Luik voor de Pleyt ver scheen en de stand op 54 bracht, waarna niet meer werd afgetrapt. JAC heeft schutters Het Haagse JAC, dat dit seizoen voor de eerste maal In de KN'VB- afdeling uitkomt, kan men het be zit van schutters niet ontzeggen. De ploeg is drie maal in het veld geweest en heeft reeds 20 doel punten gescoord. Dat is b||na zeven per wedstrijd. Het JAC-elftal staal dan ook op eenzame hoogte op de l|j.st van de verenigingen, die de meeste doelpunten hebben ge scoord. Als dat zo doorgaat, halen de JAC-ers in deze competitie de honderd wel. De stand ls thans: JAC 20 De Zwerver 12 Lelden en VWS 10 Excelsior P en Noordw|Jb 9 Altena, Melissant, Roda Boys, RVVH, Sprang en Zw. Wit '28 8 Dinteloord, NSW. Ornas, Peli kaan, Semper Altlns, Sport vereniging '35. Ter Leede en Zwaluwen 7 De andere verenigingen scoorden zes of minder doelpunten. Al spoedig na de rust stond de gehele ARC-aanhang dan ook te beven en te foe teren, maar Van Oosten was ditmaal de goede uitzondering op de slechte regel- Hij stopte moeilijke schoten van midvoor R oubos en de binnenspelers H. Visser en Sohreuder. Doelpunten Zelfs nam ARC de leiding; in de 12e minuut mocht linksbuiten Spek-een cor ner nemen. Hij deed het feilloos; onder de lat kwam de bal neer en van linksachter Ippel af sprong de bail in het doel, 10. Maar in de volgende minuut' ging stopper Zwets rechtstreeks en onverwacht op het ARC-doel af en gaf Van Oosten geen schijn van kans 11. Toen was ARC reeds geslagen. Tóch was er een grove partij knoeiwerk in de Alphense achterhoede nodig om Visser in de 20ste minuut gele genheid te geven 12 te maken, nadat Van Oosten eerst nog redding had gebracht. Vijf minuten later werd het 13 en helaas was het een blunder van de Al phense doelman, die het zo best had gedaan, waardoor deze eindstand bereikt werd. Hij liet een bal ver naast het doel eerst passeren om die dan nog op te rapen, maar zijn taxatie was glad verkeerd en Roubos söhoot in een leeg doel. Diverse omzettingen brachten geen baat voor ARC dat de zaken anders aan zal moeten pak ken. anders ziet het er droevig uit. Tijdens een nogal hevig buil stelde A.R.C. de uitsteken doelman van Kozakken Bo| uit Werkendam, De Hoog, de proef. Zoals men ziet, hei deze er goed het oog in, Foto N. van der Ho j, RAS en Oegstgee deelden de punte De rijksambtenaren hebben het tq eerde Oegstgecstenaren i -inning kunnen brengen, matige, door arbiter Wierlnga goe leide wedstrijd werden de punten derlijk gedeeld, hetgeen de Juiste ti ding van het vertoonde spel weerge Echter kregen wij wel de indrd de bezoekers, wanneer zij zich hun nieuwe omgeving hebben in|Ji gerd, het nog menig elftal moei!! maken. Oegstgeest moet nog wat techniek aan enthousiasme paren, geschied, dan zal de ploeg zijn i KNVB zeker vinden. (195 golvend spel, bij de verdedigingen bij herhaling proef werden gesteld, opende Even j de thuisclub de score (10). Niet daarna bracht V. d. Mey de partij? n gelijke voet (11) tot rusten klonk gaf Ligthart de gast leiding (12). Na de thee hetzelfde ,je beeld als in de eerste helft. Nu e" ineerde RAS, dan weer Oegstgeed e derom was het Evers die het net n vinden en de stand in (22). Echter liet V. d. Mey zidi onbetuigd en bracht punten op zijn naam (23). BlijkbaaJJj Kouwen deze achterstand niet v Hij gaf de doelman van de gast» derde male het nakijken (33). He: in de beste verstandhouding ga J de wedstrijd. Sleet in 't gezin De „Nieuwe Leidscbe" er if Modderballet in Woerden Maar de Rijnsburgers tekenden mij afloop protest aan Een wedstrijd om nooit te vergeten; dat is zo de algemene indruk. H( is dit niet vergeten geen symptoon van uitzonderlijk goed spel. ft gelegen in de toestand waarin het veld verkeerde. Bij gunstig weer ii al zo dat de bal op dit veld de raarste capriolen zal uithalen omdat verre van vlak is. Maar zaterdagmiddag was het zo slecht, dat het ons verwonderde, dat het niet afgekeurd was. Plassen van minstens 6 n middellijn waren geen zeldzaamheid en het spreekt van zelf dat er op terrein van enigszins behoorlijk spel geen sprake kon zijn. ch hebben alle spelers getracht er van te maken maar slechts zelden lukte dit, vooral niet toen ongeveer een uur nadat scheidsrechter J. Doornen- kamp het beginsignaal had gegeven, een .buitje" de toestand nog veel slechter maakte. Met de eindstand 11 zal Sport lust wel het meest tevreden zijn want om onbegrijpelijke redenen keurde de scheidsrechter een gaaf doelpunt Rijneb. Boys in de tweede helft af. De middenlijn was reeds door hem aange- n als de plaats waar de bal gede poneerd moest worden, toen hij op appèl /an de grensrechter zijn beslissing her- :ag en een vrije schop voor buitenspel ;af. OJ. was het juister geweest als hij :ijn beslissing gehandhaafd had, dan had Sportlust eventueel kunnen protesteren; heeft Rijneb. Boys dit gedaan t het niet toekennen Overigens hebben we weinig aai merken op de leiding van de scheidsrech ter; ze was rustig en goed Het begin van het modderballet liet zich hoopvol aanzien voor de Rijnsbur gers. Enkele goed gerichte schoten, welke op goed samenspel volgden, bezorgden keeper S. Leurink warme handen of wer den door de lat gekeerd. Woerden scheen slecht op dreef te kunnen komen, maar toen hun machine een beetje warm was gelopen, werd de strijd meer gelijkwaar dig. Het verrassende element ontbrak echter, omdat het veld of een plas als stopper fungeerde. Toch doelpunt Toch werd er in de eerste helft een doelpunt door R.B. gescoord. Een vrije trap, genomen door midhalf V. d. Sleet werd door midvoor Van Egmond snel doorgegeven en het was linksbuiten Van Zuilen, die zich geen ogenblik bedacht en keeper Sleurink het nakijken gaf. leek het er op, dat R.B. dik zou winnen, maar Sportlust met rechts» Noorlander aan het hoofd, en In 1' instantie de keeper, wtet zich aa druk te ontworstelen, waarna de een meer gelijk opgaand karakter Vooral de linkervleugel van Sportlus! vele hachelijke situaties van fe Heemskerk te scheppen en eenmaal het op het nippertje toen de keeper R.B. de bal op de de lijn nog o pakken kreeg. Als negers zo z\vart zochten de Iers de kleedkamers op om een I thee te drinken. Het werd een ruel zeer korte duur omdat anders een i wel eens het gevolg kon wezen. Hei Sportlust, dat na de thee de toon aa Het doel van R.B. werd krachtig t vuur genomen maar voorlopig Kralt, Henk v. d. Gugten en midhal d. Sleet het wel te klaren. Onbei Enkele opgelegde kansen werden de zijden niet benut totdat ongeveer kwartier na de rust keeper Heemsl bij een ver doorgespeelde bal ov« linkerhelft ver uit zijn doel liep. Hf machtigde wel de bal maar raakte ook weer kwijt, waarna linksbl! Cnossen er als de kippen bij wa voor het doel van R.B. plaatste moeilijkheden gebrachte aanvoerder d. Sleet de bal in eigen doel schoot Een kwartier later werd het hieitt omschreven doelpunt van R.B. geec# Linksbinnen Maris plaatste de bal naar de goed opgestelde red binnen Rijst, die met een keurig de enkele Rijnsburg ere die toch hl vorleten hadden vergezeld, deed juld helaas echter tevergeefs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6