Prijzenstroom, opwelling van Rijnsburgse bloemencorso '57 Afscheid van zendingsechtpaar bij de E.C.G. te Leiden Zangavond in de Pieterskerk voor nieuw Diaconessenhuis Horloges NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 Israt ar gi broi igeni n Gc eh ooi •or hi d{ won en 'o zijl aastij ossin o ogt Zomer-herinneringen in „Flora" De top is nog niet bereikt, maai de goede weg gevonden ALS DE ZUIVERE WEERKLANK van een geslaagd zomerfeest, klonk gisteravond voldoening en dankbaarheid in de moorden dm nele en re. de woorden van vele spre kers, die in de Flora van Rijnsburg het woord voerden, toen Corso-prijs winnaars hun tropheeën in ontvangst mochten nemen. Maar de grote vol doening, waarop men op de sprookjestuin „Romantiek en Bloemen" en de Corso-zelf kon terugzien, verhinderde de sprekers niet om op verschillende zwakke punten de aandacht te vestigen. Rijnsburg was overtuigd, dat het nog niet aan de top staat, dat er nog veel verbeterd kan worden. Maar Rijns burg was ook overtuigd, dat het op de goede weg is en dat het deze weg al een heel eind heeft afgelegd. drift de pijlers, waarop het Rijnsburgse bloemencorso steunt en hij hoopte, dat leze stutten in de toekomst onverzwakt lullen blijven. Een van de Corso-onderdelen, men nog steeds niet geestdriftig kon ge raken, waren de praalwagens. De luxe wagens worden nergens in Nederland t Mai over^ro^en zo meenden enkele spre- kers maar de praalwagens pralen in 1 het Rijnsburgsbloemencorso nog veel te ''J "«welnU, imera De voorzatter van het comité, de heer zoudti G. Hoge woning, schilderde de voorudt- Wt gang, die in een jaar te constateren viel. itredetOok naast het Corso heeft Rijnsburg in rkelifflde afgelopen zomer van zich laten horen, nma,want de sprookjestuin in het Lekjse Van VJ der Werffpark heeft van heinde en ver j belangstelling getrokken, een belangstel ling, die niet teleurgesteld is geworden. Samenwerking tegen; n ui Ie parj Bn vat De heer Hogewondng was zich bewust, e vo(J dat de twee grote Rijnsburgse zomer- stischi manifestaties alleen maar mogelijk waren j geworden dank zij een hechte samenwer- Ihavei particulieren en overheid, vat 'uesen orSa'ni'sator-©n en deelnemers en .1 door het medeleven, van buitenstaanders sc ontvangen. noetet Den speciaal woord van dank sprak hij Porpei de heer Galj aard, de chef van de ïrbrel, Leidse platsoenendienst, die de fantasie Mat! van de heer Kiers tot zo'n prachtige wer- te be- kelijkheid heeft gebracht. De heer Hogewoning herinnerde de k talrijke aanwezigen aan de grote be- Vat: langstelling voor „Romantiek en ^oemen" 50.000 betalende bezoe- 'cers en ^et C°rs0 meer dan wijde- 200.000 kijkers. Nadat de voor- vat in zitter de heer Kiers gecomplimen- jleden' teerd had met zijn succes, sprak hij nstig» zijn grote waardering uit tot het be stuur van de veiling Flora, omdat zonder medewerking van dit orgaan alle initiatief op bloemengebied praktisch niet te verwezenlijken zou zijn. Na de pauze kreeg de heer Kralt, de voorzitter van Flora, de gelegenheid om dé1 prijswinnaars met hun prijzen gelukkig te maken, maar voordat hij hiertoe kon overgaan werd hij eerst zelf gelukkig ge maakt met de wisselbeker, die de veiling had behaald tijdens het Corso. Ook de heer Kralt haalde nog enkele zomer-her inneringen op. Hij memoreerde hoe het klaarmaken van de praalwagens dikwijls een vorm van vrije-tijdsbesteddng was ge weest. waarvoor zelfs vakantiedagen wa ren opgenomen. Hij noemde volhouding, •king, vakmanschap en geest- Huisdier hond bij Leidse kynologen De kynologenvereniging Rijnland hield gisteravond in Zomerzorg de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Op deze drukbezochte ver gadering sprak dokter H. J. Stol, dierenarts, over „De hond in het ge zin". In zijn openingswoord wees de voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh, op de komende tentoonstelling in Rotterdam, waarvoor hij de mede werking van de leden inriep. Op deze eerste vergadering kon de voorzitter tevens een aantal nieuwe leden be groeten. Dokter Stol, wees in zijn causerie „De hond in het gezin" op de oude °P i wantschap die er bestaat tussen dit dier en de mens. De karakter-eigenschappen en de psychische gesteldheid van de hond bleken uitstekend geschikt voor hel Nadat dokter Stol enkele dingen had verteld over de afstamming van de hond. gaf hij praktische wenken voor de ver zorging. Als men in de stad een hond wil gaan houden, moet men daarvoor geschikt type hond nemen. In een gejaagd gezin is het niet raadzaam een hond te hebben; dit zou nadelige gevolgen kun nen hebben voor het dier. Ten slotte sprak dokter Stol over het voedsel de hond. In de meeste gevallen mos dierlijk zijn. Van de gelegenheid tot vragen stellen maakten vele aanwezigen gebruik. Na de pauze vertoonden enkele leden elggn werk. Mevrouw C. Oppelaar kwam met een filmpje over het proefkeuren van Dalmatische honden. Mevrouw Gond- rexon vertoonde een film van de Rijn landse Jubileum Hondenrally. Ten slotte gaven enkele kleinere filmpjes een kijkje In een tweetal kennels. Personeelsmoeilijkheden bij korps mariniers Dankbetuigingen Na de prijsuitreiking sprak de Kiers. de artistieke vader van Corso en sprookjes- een speciaal woord van dank tot de rijkspolitie, waarvan adjudant Bot van de rijkspolitie te Leiden in de zaal aan wezig was. De heer Kiers roemde de samenwerking en toonde begrip voor de vele moeilijkheden, die de politie had en overwinnen om het corso onge remd door Leiden te laten trekken. En natuurlijk beklom ook de heer Stik- kelorum, de voorzitter van de Leidse marktkooplieden, het spreekgestoelte. De Leidse feestmarkt en de Rijnsburgse bloe- ienstoet zijh in de loop der jaren, twee onafscheidelijke begrippen geworden en de heer Sblkkelorum toonde zich zeer dank baar en verheugd over deze verbonden heid. En naast al deze woorden, konden de nwezigen ook met eigen ogen de voor uitgang van hun bloemen-manifestaties Studio Bol uit Oegstgeest vertoonde enkele films van het Corso in 1956 en in 1957, zodat men slechts behoefte te ver gelijken. Aan het slot van deze gezellige avond werden de heren C. Bisdom, H. v. Egmond, J. Zwaan, die zich bijzonder voor het Corso hebben ingespannen, door de heer Kralt naar het toneel gehaald om daar op tastbare wijze de dank van het corso- comité te ervaren. De prijzen De heer Kralt reikte gedurende de zond de volgende prijzen uit: LUXE WAGENS ZONDER RECLAME ereprijs (beker van de gemeente Leiden) gebr. Van den Bosch, 1ste (beker fa. Boek Zn.) A. Mulder, 2de (beker Nieuwe Leidsche Courant) H. P. den Haan, 2de (beker Flora) M. Lindhout, 2de (beker groenteveiling Rijnsburg) A. Paauw, 3de (beker gemeente Leiden) J. Zwaan, 3de (beker Flora) gebr. Van de Ameele. LUXE WAGENS MET RECLAME: ere prijs (beker gemeente Leiden) W. Berger. Iste (beker Van Egmonds automatiek) Dupont, 1ste (beker C. Verduijn) make laarskantoor De Haan, 2de (beker Th. Mul der) fa. H. Beek en Zn., 2de (beker gebr. Meirink) fa. Menken en Van Paridon, 3de (beker C. Mulder) garage Dijksman, 3de (beker fa. Peursum) garage Beerman, 4de (beker V.V.V.-Leiden) Het Motorhuis, 4de (beker fa. Sa ton) H. Róoij akkers. PRAALWAGENS VERENIGINGEN: 1ste (beker N.Z.H.V.M.) Ver. van Snijbloe: 2de (beker van Flora) Bindcursus, 3de (beker van Grimsbergen en Noordermeer) schaakclub N.Z.H., 3de (cassette fa. Van de Gugten) personeelsvereniging Flora, 4de (cassette van het Productschap) Rijns burgse damclub. PRAALWAGENS BUURTVERENIGIN GEN: 1ste (cassette fa. Van de Gugten) Kanaalstraat, 2de (cassette van Ravens- bergen) Smidstraat, 3de (cassette Pro ductschap) Sandtlaan, 4de (cassette Pro ductschap) Het Centrum. PRAALWAGENS KWEKERS: 2de (be ker Vollebregt Rijswijk) kwekers var Oegstgeest, 3de (beker fa. Van der Zwan) kwekers van Noordwijkerhout, 3de (be ker F. Kwestroo) kwekers van Katwijk- Valkenburg, 4de (beker gemeente Leiden) kwekers van Noord wijk. PR&ALWAGENS BEDRIJVEN: 1ste (be er gemeente Leiden) N. v. Zaalberg. 2de (vliegtuigje K.L.M.) Boerenleenbank. 3de (beker gemeente Rijnsburg) N.V. Redeka. 4de (beker gemeente Rijnsburg) fa. B. de Koning, 5de (beker Flora) fa. Vink. Gepensioneerden kwamen bijeen In het gebouw Prediker is een leden vergadering gehouden van de afdeling Leiden van de Bond van gepensioneerden bij de Spoor- en Tramwegen. Waarnemend voorzitter Tuinhof de Moed herdacht in zijn openingswoord de overleden voor zitter, de heer J. Groot, die meer dan 23 jaar voorzitter van de afdeling is ge- De aanwezigen hoorden het herden kingswoord staande aan. De heer J. Jansen werd hierna met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Vervolgens werden tal van voorstellen voor de bondsvergadering besproken. vervolg sladsniemcs op pagina 4 K. en O. opende het doek Nederlandse Comedie bracht .,Het Ei een tendensstuk IV^EES UZELF" zei ik tot iemand, maar hij kon niet, hij was nie-' mand. Aan deze regels moesten we gister avond denken, toen Emile Magis ons zijn levensgeschiedenis vertelde. Levensgeschiedenis is misschien wel groot woord, maar 't is toch de geschiedenis van wat zich in het ver leden heeft afgespeeld, gedurende zijn (nog niet zo lange) leven, 't Is een wonderlijk manneke, maar mis schien lopen er toch vele van derge lijke mensen rond. een gegeven ogenblik heeft hij ont dekt, dat de wereld net een ei is. Binnen in dat ei zitten de mensen die het systeem kennen, die weten hoe men in de wereld vooruit komt. Kent men dit systeem niet, dan staat men er buiten en hoe komt n er in? Emile wil er toch zo graag Hij wil vooruit, en stijgen op de maat schappelijke ladder. Maar hoe moet dat? persoonlijkheid is Emile allerminst, ril na-apen. Hij zegt wel dat hij zich- is, maar dat is hij niet. Wanneer hij weet hoe het moet, liegen en bedriegen, dan blijkt dit wonder goed bij zijn karak ter te passen, 't Is een kerel met een ge meen karakter. Geen ogenblik komt er verzet in hem tegen dit on-ethische systeem. Hij steelt, liegt, bedriegt, jnoordt zijn vrouw en laat er een voor opdraaien. Dit laatste nog mei succes. Hij trekt zich nergens iet! aan: hij zit in het ei, hij hoort nu bij de gemeenschap en hij voelt zich geen FéLICIEN MARCEAU. één van de weinige na-oorlogse Franse schrij vers, die zich aa n een blijspel wagen, heeft in dit stuk „Het ei" een karika tuur willen geven. Ten dele is hij daar wel in geslaagd,- maar het stuk lijdt \vél erg aan de eënzijdigheid Van de karikatuur. Het is bij Emile een ei-complex geworden. „De Nederlandse Comedie" opende met dit stuk het toneelseizoen, van Na lange tijd zagen we tot onze grote vreugde Guus Oster weer eens op de planken. En hoe! Marceau heeft maling aan alle regels voor het toneel. En is één lange monoloog van Emile met flash backs ter afwisseling. Guus Oster heeft het zich met deze rol niet gemakkelijk gemaakt. Voortreffelijk wist hij deze, in wezen abnormale kerel, gestalte te geven. Zijn plastiek, zijn dictie, de plotselinge overgangen, toonden dat Guus Oster speler is met kwaliteiten, die we van hem te lang op het toneel gemist hebben. Met hem speelden nog tientallen andere speelsters en spelers. Allen vormden eer uitstekende achtergrond voor zijn spel. NA DE PAUZE vonden we het stuk afzakken. Het werd trekkerig. Misschien kwam dit ook wel doordat de groep toen voor een blijspel net iets te dramatisch speelde, waardoor er een kloof kwam tussen het spel van Guus Oster en de anderen. >r ging wellicht de overigens uit stekende regie van Fons Rademakers ook niet geheel vrij uit. Een aparte vermelding verdienen de decors van Frisa Wiegersma, die door draai-stukken voor verrassende effecten zorgden en waardoor de -vaart in het spel bewaard bleef. Ook de vertaling van Remco Campert erdient alle lof. Het publiek beloonde de spelenden en in het bijzonder Guus Oster voor zijn uitzonderlijke prestatie, iet een hartelijk applaus. A. C. Bouwmi Ons Belang hield jaarvergadering De woningbouwvereniging Ons Belang •as gisteravond in De Harmpnie in vergadering bijeen. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Gerritsen, r waren maar weinig leden. Er werd op gewezen, dat de bewoners at meer zorg moeten besteden aan hur x>r- en achtertuinen; dit wordt verge makkelijkt door het beschikbaar zijn var heggescharen en girassnij machines. Het de bedoeling, het onderhoud in centraal verband door de woningbouwverenigin- e doen uitvoeren, waardoor een r economisch beheer wordt verkregen. De nieuwbouw aan het verlengde va Willem de Zwpgerlaan kwam ook sprake. De voorlopige huren zijn aai hoge kant, maar deze zullen toch moeten •den aanvaard; ook de be jaardei gen zullen een betrekkelijk hoge huur prijs moetep opbrengen. Tot lid van de kasoommissie wei-den ge kozen de heren J. Ph. van den Bosch, H. M. Tooten en G. Berveling. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De vereniging zal volgend jaar haar 45- jarig bestaan herdenken. De feestcom- e bestaat uit de heren W. Boom, L. Verbaan en L. Slegtenhorst. Er komen nog enkele bestuursleden bij. Demonstraties met springtoestel in aula gymnasium Dank zij een aanbod van de Nissen Trampoline-fabrieken uit Cedar Rapids. Amerika, is het mogelijk, op woensdag 25 september om 8 uur een demonstratie van dii-t springtoestel in de aula van het stedelijk gymnasium te Leiden te geven. De Zwitser Kurt Baechler en de Ame rikaan Frank LaDue (Trampoline-kam pioen van de U.S.A.) zullen zowel de een voudige oefenstof als het hoogopgevoerde kunstspringen demonstreren De Trampoline, een nylon vlechtwerk dat aan rubber kabels i-n een stalen buis frame is opgehangen," wordt reeds vel» jaren in Amerika op de middelbare scho len gebruikt, terwijl ook landen als Zwit serland, Engeland, Frankrijk en Zweden de laatste tijd dit toestel meer en meer gaan toepassen. Om de mogelijkheid ook voor Nederland te bekijken, wordt dez» demonstratie in Leiden gehouden. Hongaarse delegatie van vier man te Djakarta aangekomen voor een maand handelsbesprekingen. Modeflitsen V. en D. Leiden QNDER KLINKENDE NAMEN heeft V. en D. gisteren tijdens de eerste Sportief gelanceerd. Het zijn camparirood, absinth-groen, enziaan-blauw, leigrijs brandy-geel, dennegroen en turfbruin; prachtige diepe tinten, die boven dien met elkaar zijn te combineren. De show was wat samenstelling betreft de beste die we tot nu toe van V. en D hebben gezien. Nergens was het kleuren schema hard. Was er een felle kleur tus sen, zoals het rood of een harde tint blauw, dan werden hoed. handschoenen, sjaal en schoenen in zachte, lichte tin ten gekozen, alle even smaakvol gecom- De coupe getuigde van vakmanschap. De stijl was romantisch en bleef dat zelfs in het sportieve genre. Met zorg waren de modellen gemaakt en voor elke vrouw die van iets aparts houdt, was er keus, omdat geen enkele japon of mantel op de ander leek. Dit in de détails, die sterk van elka; schilden en waaraan men veel aandacht had besteed In grote trekken kwamen de modellen wel overeen; de lijn was vloeiend verbreedde het silhouet in de rug (m tels) of op de heup (japonnen) door middel van ruimte, terwijl hij neden versmalde. Daarnaast zag men ook wijde rokken, in de taille gerimpeld o1 met plooien die niet zijn ingestreken, noch gedeeltelijk ingenaaid. Er was nu eens weinig gecopieerd de Fransen, maar meer van de Itali. en de Zwitsers. Naar Italiaanse stijl gen we een zwartkanten cocktailjapon met diep uitgesneden, rond décolleté, lange strakke mouwen en een ballon- vormige overrok. Nylon organza was het materiaal voor een zwart klein avond toilet met witte noppen. Geraffineerd zag de leigrijze japon eruit, die bli bestaan uit een witte zijden onderlaag met daaroverheen zwarte tule, die, drapeerd, schaduwen wierp over witte zijde. Zelfs in cocktailtoiletjes er een doorknoopmodel. Een strakke den negroen fluwelen Japon met vierk: Generaal H. O. Romswinckel, dant van het korps mariniers, heeft dezer dagen verklaard, dat sedert 1948 e gestadige teruggang was te bespeuren de jaarlijkse aanneming van beroepsmari niers. Over 1957 tot en met augustus had den 102 beroepsmariniers na het beëin digen van hun gecontracteerde diensttijd het korps verlaten terwijl slechts nieuwe reoruten in deze periode konden worden aangenomen. Gezien het feit dat het voor een gezonde personeelsituatie noodzakelijk is ongeveer 200 man jaarlijks aan te nemen is een en ander generaal en ook voor de gehele leiding wel zeer verontrustend. Gisteren zijn in de Florwa-hallen van Rijnsburg de prijzen uitge reikt, die voor het bloemencorso RijnsburgLeiden beschikbaar waren gesteld. De voorzitter van Flora, de heer Kralt, links, maak te de winnaars gelukkig. Hier wordt een beker van de gemeen te Leiden uitgereikt aan W. Berger, die in de groep luxe wa gens met reclame een ereprijs kreeg. Foto N. van der Horst. Oogstfeest en bazaar van het Heilsleger Zondag viert het Leger des Heils in Leiden het jaarlijkse oogst- en dankfeest. In aansluiting daarop wordt maandag middag om drie uur in het gebouw aan de Hooigracht een bazaar geopend, die ook 's avonds na half acht en dinsdag kan worden bezocht. De opbrengst komt ten goede aan het plaatselijke werk en de zendingsarbeid. Gisteravond werd in het gebouw van de Evangelische Christen-Gemeen schap een bijeenkomst gehouden, waarin afscheid is genomen van zende ling Stringer, die volgende week met vrouw en kind naar de Wisselmeren in Nieuw-Guinea hoopt te vertrekken. Zendeling Stringer wordt uitge zonden door de Christian Missionary Alliance. Muzikale medewerking werd deze avond verleend door de heer Fr. van der Reijden, die het nieuwe orgel bespeelde, en het koor zong. De heer Dikkes, voorganger van de E. C. G. in Leiden, opende. Namens het zen dingsgenootschap sprak de heer W. Kö- neman. Hij deed dit aan de hand van 1 Tim. 1 vers 18: „Deze opdracht ver trouw ik u toe". De spreker deelde mee, dat er nu 800 zendelingen werkzaam zijn op 22 velden. „U is een grote taak toe- betrouwd, om pionierswerk te mogen doen. Onze bezieling is: het uitdragen van de Naam van Jezus". De heer Köneman deelde mee, dat nu ook Ned. Nieuw Guinea door de Alliance wordt gediend. In de jaren 1937 en 1938 werd centraal Nieuw Guinea voor deze zending opengelegd. In 1954 volgde de Baliem-vallei. In 1953 werd een jong meisje, mej. Elze Stringer, naar de Wis selmeren uitgezonden. Zij mag daar met veel zegen werken. De heer Köneman was blij, dat Nederlanders het mogelijk hadden gemaakt, dr. en mevrouw Smit- Knibbe uit te zenden. De thermometer steeg tot f 13.000. Mogelijk is, dat in ok- Klanken voor kosten Ondanks bestedingsbeperking zal het huis met Gods hulp in en uit steigers komen DE GROTE ZANGAVOND, ten bate van 't nieuw te bouwen Diaconessen- huis in de Pieterskerk georganiseerd, is ook nu weer een succes gewor den .Dat gold dè grote belangstelling en, over het algemeen genomen, de kwaliteit van de uitvoeringen. De organisatie was te loven. Alle koren had den. Dat gold de grote belangstelling en, over het algemeen genomen, de den hun vaste plaats, zodat, met vermijding van hinderlijk heen- en weer de drie sprekers gaven voorbeelden van beknoptheid. iloot prof. Bakhuizen van den Zwart-en-wit-gestreept flanel bleek ge schikt voor een sportieve japon waarop een rode ceintuur voor de fleurige noot zorgde. Een weefsel van wol met zijde leent zich goed voor middagjaponnen; ook geschikt is een soort veredelde tweed. Een eenvoudig model in absinth (een soort linde)-groen, met vierkante hals uitsnijding en als enige garnering twee rijen parelmoerknopen vond waardering bij veel dames. De lijn van deze japon vormde een variatie op het prinsesse- model, maar had een naad in de taille en in plaats van de figuurnaden in de rok figuurplooien, vóór en achter. De combinatie turfbruin met beige vondi we ln een strak geruite japon terug ook wel in kledingstukken met bijpas sende hoed. De flou-lijn was gelukkig ln zijn treme vorm geweerd, met uitzondering van één mantelpak. De overige kostuums en compléts (waaronder ook de wollen Japon met het jasje tot onder de heup hoogte) waren recht en wijd, of met een ceintuur in de taille bijeengenomen. De baretmodellen namen naast de cloche en de zuidwester een belangrijke plaats in. GASSLANG SCHOOT LOS Gisternacht is de 14-jarige Arij Bagijn in de ouderlijke woning aan de Bronk- horst te Rotterdam door gasverstikking om het leven gekomen. De vader ontdek te, toen hij gaslucht rook dat in de keu ken de gasslang was losgeschoten, terwijl de muurkraan open stond. Het gas kon daardoor de nabijzijnde slaapkamer van de jongeman binnendringen. Dr. H. J. Westerink las enkele passages uiit het Diaconessenhuis-verslag. Daaruit bleek, dat het aanvankelijk bouwbestek te klein werd" bevonden. In 1956 kwam de ministeriële goedkeuring af, maar de rijksbijdrage bleef onzeker. Nu is deze subsidie zelfs geheel vervallen. Inmiddels steeg de begrote bouwsom van zeven op twaalf miljoen gulden. Er schijnt dus wel reden tot somberheid te bestaan. Maar late toch de moed niet zinken. Ook al lijkt het gebed voor het nieuwe huis één zonder eind: als het dan maar een gebed is. We gaan op deze weg niet el- '.ei dr. Westerink, maar zijn op een doel, dat Jezus ons zelf stelde. Hij is gekomen, om onze ziekten op zich te nemen. Een deel van zijn taak ins gevallen. Laat ons dan samen worstelen naar dat grote doel. dat Hij ons heeft gesteld. Indrukwekkende rij Een indrukwekkende rij van medewer kenden prijkte aan de kop van het pro gramma. De koorzang, gezamenlijk, of af zonderlijk, werd verzorgd door het meis jeskoor „Cantemus" (Nieuwerkerk a.d IJssed), de zangklassen van enkele Leidse scholen, de kerkkoren van de Leidse Her vormde Gemeente, van de Doopsgezinde en Remonstrantse Gemeenten, het wijk- kerkkoor „Irene", het Geref. Kamerkoor, het Zustenkoor van het Diaconessenhuis en het Ohr. Capels mannenkoor. De heer Arie Pronk, cantor-organist te Gouda, voerde over de grote schare zangers het bewind. Voor zover het de massazai trof Artitorosianischer Lobgesang", bledb' bei uns, Herr Jesu Christ", Gezang 1, Psalmen 147 en 67, ontrekt het resul taat zich feitelijk aan de kritiek. Het is op zichzélf reeds zeer verdienste- getuigt van grote routine, als eer dirigent een zo heterogeen samenstel var in 't geheel niet op elkaar ingezongen vocalisten tot een bevredigende prestatie Brink. Ds. J. N. de Ruiter sprak het slot- en dankwoord. Hij wekte de aanwezigen op, huis te gaan in de overtuiging, dat uieuwe huis er zél komen, alle be stedingsbeperking ben spijt. De avond was geopend -en werd beslo- >n, resp. met Psalm 150 en Psaltm 68 10. Sfeer in 't gezin De ..Nieuwe Leidsche" er in i tober weer een zendtngsechtpaar naar de meren wordt uitgezonden. „Laten wij biddend achter de familie Stringer staan", zei spreker Namens de Leidse Alliance-gebeds- kring sprak mevrouw De Vos het echt paar toe. „Door uw gaan naar Nieuw Guinea is het mij duidelijk geworden, dat God een Hoorder van het gebed is". Hierna gaven drie Amerikaanse zen delingen. die eveneens naar een post vertrekken, een persoonlijk getuigenis, dat door de heer Köneman werd ver taald. De heer Punselle declameerde een zendingslied. Ook sprak de oud-voor ganger van de E. C. G.. de heer F. H. van der Horst. Tenslotte sprak zendeling Stringer een kort overdenkingswoord naar aanleiding van Matth. 14 vers 22. De heer Dikkes verzocht, het vertrekkende echtpaar lied 360 toe te zingen. Lofwaardig peil Ondanks de onvermijdelijke tekorten in homogeniteit en eenheid van bedoeling bereikte de zang ongetwijfeld een lofwaar dig peil. De heer Pronk toonde ook als leider van de afzonderlijke mannen-, jes- en kinderkoren zijn bekwaamheid. De meisjes gaven heel aardige vertolkin gen van twee mooie koren van Purceil („Shepherd", „Sound the trumpet"), de mannen, die onder hun gelederen een paar uitspringers tellen, voldeden toch, dank zij vooral de uitstekende bassen., in Handels „Ecce quo moritur". Van de kinderzang klassen hoorden we met veel genoegen enkele liederen ails „Ach blijf met Uw ge nade" en „Behoed Uw kerk" Stijlgevoel De Chr. muziekvereniging „Concordia' blies, ter afwisseling van de zang, Gou- nods „Judex" (uit het oratorium „Mors et Vita"). De opstelling van het korps, in het dwarssohiip, bleek voor het klankeffect vrij gunstig. Riet Stoutenbeek (sopraan) zong, met orgelbegeleiding, geestelijke liederen Bach (waarvan vooral „Ich halte treulich still" veel voldoening gaf) en twee aria's van Hëndel (o.a. het prachtige „Rejoice".) Zij gaf daarbij blijk van stijlgevoel muzikaal begrip. Geert Geukes bespeelde op fraaie wijze de trompet, als medewerker van de koor zang en een enkele maal ook in een solis- tisoh uitgevoerd couplet Mees van Huis had als organist eer uitgebreide taak. Bijna doorlopend bege leidde hij de zang, waarbij de eenheid met afwisselend succes werd onderhouden. Zijn improvisatie over „Morgenglans der eeuwigheid" was constructief zeker onbelangrijk. Van Hals was als begelei der van de samenzang voortreffelijk. Geen wanklank den Brink, merkfe onder meer op, dat, evenmin als op deze a-vond. in het werk voor het Diaconessenhuis wanklanken worden gehoord. Maar er wordt thans een dubbele inspanning gevraagd. De rijkssubsidie is vervallen en de eisen ten aanzien van het nieuwe gebouw zijn vermeer derd en vergroot. Maar het werk móet gelukken. Moge deze avond van de wil tot slagen de uitdrukking zijn, Puzzel-Prominenten 1. C. Guldemond, Koningsstraat 22, Leiden; 2. M. van Dolder, Kerk- weg 2, Ter Aar; J. Mastenbroek. Hereweg 252, Li6se. ALENDA VOOR LEIDEN Schoolplein Oosterstraat, 7.30 i zamelen voor lampionoptocht vi tuinver. Ons Eiland. Huize Over 't Hoff, 8 uur: K. en O., cursus „Fotografie voor beginners" onder leiding van H. Renia. Schuttershof, 8 uur: opening Jongeren dag Vebo. Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Christen-Vrouwenbond, me vrouw M. Marijs-Visser te Den Haag over „Gedachten bij het ouder worden". Waaggebouw tot 5 uur: Vebo-zuivel- ten toonstelling. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Ver eniging van Mathesianen. Stationsplein, 1.45 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, excursie naar het Panbos te Katwijk aan den Rijn. Waaggebouw, 10 tot 5 uur: zuLvelten- toonstelling Vebo. Speeltuin Ons Eiland, 2 tot 5 uur: tuin feest voor de kinderen, 7.30 uur feest voor de anderen. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens ln minia tuur. De wereld van bet poppenspel". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 10 tot 5 uur: tentoonstelling Japanse prenten, tot 1 oktober. De Lakenhal, elke dag van 10 tot 8 uur en donderdagavond van 7.30 tot 9.30 uur: „Tijdgenoten van Verater." tot 22 eep- Apotheken De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt waargenomen door de apotheek Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406, de Zuider apotheek, Lammenschansweg 4. tel. 23553 en de apotheek te Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. sf(aUh.J}rinkr\ HQARICMMCRSTR.126 JU.21070 Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna M. H. dr v G. A. van Hulst en A. C. Kluts; Pieter zn v P. Ruwaard en M. G. Goedbloed; Alexander H. zn v A. Ros en J. H. J. van der Aa; Ohristine dT v G. H. Bllkman en A. Aart- sen; Jan M. zn v J. F. Cal jé en E. C. Luy- tjes; Gerrit P. zn v G. P. van Loenen en M. J. Vogelenzang; Uucia Th. M. dir v F. A. van der Boog en C. A. van der Steen. GEHUWD: F. Piket en A E. Wagenaar; W. F. H Bonte en G. M. Favier; P. Bol en J. Linschoten; H. P. Olivier en M. W. E. Neuteboom; O. Dijkitra en C. J. Moo- ten; C. Nonkes en G. Beij; A. M. Verte gaal en A. E. Luijten; J. W. vam der Drift en M. C. de Heiden; W. Verbeek van Maurik en A. Duffels; J. Osse-voort en A. van Lulnen; A. Florlsson en L. G. Schrijer; M. P. Zijlstra en E. A. de Kondng. OVERLEDEN: C. J. Faas, 33 Jr.. man.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3