COLGATE SUPER MET GARDOL Vliegtuig omlaag en lens omhoog, de fotograaf gevangen Mr. Schokking als dijkgraaf van Rijnland begroet Poppenspelwedstrijd in museum voor volkenkunde SEN 1 k; GA m J UPITE OporV NOORi n Ni plat; 161 MED?: Ge;'.:. auto :len UEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 Maritiemavontuur De reden was niet duidelijk, maar Barbertje moest hangen (Van een ónzer redacteuren.) OM EEN UUR OF TWAALF gistermiddag de bemanning van het vlieg kamp Valkenburg was zo ongeveer aan het schaften toe begonnen de brandweerkazerne daar de alarmsirenes te loeien. Er was een Avenger in moeilijkheden, een van de groep, die gistermorgen en gister middag uren achtereen landingsoefeningen uitvoerde. Het toestel maakte een buiklanding op een meter of vijftig van de weg, die van Katwijk aan den Rijn naar het kamp leidt. Het kwam met krom geslagen propeller en vernielde radarkoepel tot stilstand dicht achter het zogenaamde C 1- gebouw, waar het commando Marine luchtvaartdienst zetelt. De Avenger vloog niet in brand en de vlieger bracht het er goed af. De rescue-ploeg had weinig te doen. De kamppolitie betrok de wacht bij het wrak en het was met die kamppolitie, dat we trammelant kregen, toen we van de ge crashte kist om een lelijk bijvoeglijk naamwoord te gebruiken een plaatje wilden schieten. Onder een miezerige lucht liepen we dwars door een nat weiland, dat niet tot het gebied van het vliegkamp behoort, de sloot, aan de andere kant waar- het toestel lag. We drukten tweemaal af. de eerste keer op een afstand van nóg e dichterbij. De bewakers van de Avenger staken afwerend een hand op. Er hebben in alle kranten al vele ver schillende foto's gestaan van dit vlieg tuigtype. dat bestemd is voor de onder- zeebootbestrijding en dat zo gemakkelijk te herkennen is aan de dikke radarkoepel •r de buik. Maar wat bij de marine de keer wel mag, dat mag de andere nog niet, ene keer heeft de Marine lucht vaartdienst een nieuw type vliegtuig vers de Verenigde Staten. En naarstig no- men dan de pers udt en de fotograxen komen en die schieten midden tussen de enissen der militaire gebouwen en installaties naarstiglijk hun plaatjes. niemand zegt hun, dat hun films eerst in 't ont'.vikkelbad van de Foto dienst M.L.D. moeten, omdat er wel ns topgeheimen op zouden kunnen orkomen. V/elneen, de heren gaan in gang maar. Die kranteplaatjes n zo'n fraai gelijnde Amerikaanse I en het is na even toekijken duidelijk, dat je hem alleen maar uit zijn netelig parket zult zien komen, als je bereid bent lang te wachten. Dat ben je niet en je maakt rechtsomkeert. Omdat de lucht inmiddels aardig is opgeklaard en die twee eerste foto's wel eens wat donker kunnen zijn door gebrek aan licht, loop je naar het vliegtuig terug om nog één keer een kiekje te maken. Daarnet is je op een vermaning na niets overkomen. Waarom zouden die jongens nu ineens lelijker gaan doen? Maar ze doen wel lel«k, heel lelijk. „Hier wordt niet meer gefotogra feerd." zeggen ze allebei. „Ja maar," zeg je, „er is nu meer licht dan daar net. Misschien zün die twee vorige plaatjes te donker. En er moet toch een goede foto komen." „Dan moet u maar zien, wat er gebeurt," zeggen ze. „Gaan jullie dan schieten?" „Dat zult u wel zien." Arrestant Je staat een moment in dubio, de din gen overleggend., die hierboven reeds be schreven staan, en je sohiet nog één keei bij de gewenste lichtsterkte een plaat. Dat is genoeg. Eén van de twee komt Voor het maken van dit plaatje werd de fotograaf gistermiddag door de kamppolitie (op welke juridische gronden eigenlijk?) van het marinevliegkamp Valkenburg gedwongen gastvrijheid verleend. Om dat de duur van het overigens niet onplezierig verblijf evenwel te veel werd gerekt, nam de fotograaf de vrijheid om zich op een gegeven ogenblik aan die gastvrijheid te onttrekken. Eigenlijk is dus ook boven staande foto niet onder de ogen van de bevoegde beveiligingsautoriteit geweest, ook al werd hij dan door de M.L.D.-fotodienst zelf ontwikkeld. Moet de marine dat nu over haar kant laten gaan? een hek en de sloot en spreekt aldus- „Wilt u maar even meekomen?" „En als ik nou eens wegloop?" probeer je nog. Maar hij is niet meer te vermur wen en voor het eerst van je leven ben je „arrestant". Je mag een heel eind lopen, op één pas aohter je die jongen met zijn band om de arm en het pistool aan de koppel. Je wordt afgeleverd. De ontvangst is hartelijk. De jongen maakt stijfjes rechtsomkeert. Hij staat „op z'n strot", hetgeen te begrijpen ls, want je hebt hem onderweg wel een beetje „gejend". Alle andere mensen, die je ontmoet, hebben kennelijk begrip voor de situatie. (Ligt hier geen weid se taak voor de inlichtingen- en be veiligingsdienst?) marinekist vormen prachtpropagan- da. „Zorg, dat je er (ook) bij komt". En de heren worden nog wel bedankt voor de publiciteit. „Halt" Maar nu de andere keer. De andere keer komt er, zoals gisteren, een marine- vogel lam omlaag en ook al komt hij dan min of meer op zijn pootjes terecht, de fraaie aërodynamische vorm is doorgaans nogal verfomfaaid en een plaatje van zoiets in de krant is géén propaganda voor de marine. Maar voor de verslaggever en voor de fotograaf is het wel nieuws. En dus trekt hij erop uit. „Halt," zei de kamppolitie, „ndks plaat jes maken". Maar we hadden de sluiter al twee keer laten klikken en wat kun je dan verder doen dan ze maar laten praten, die jongens met een band om de arm en een dik pistool aan de koppel. Zij zijn ook alleen maar de goede en ge trouwe dienstknechten van de mensen- die-mlet-weten-wat-ze-willen aan de top van de beveiligingsdienst. Ze staan ietwat zielig aan de andere kant van de sloot. Maar het wordt tijd om even bij de takel- wagen te gaan kijken, die een eind ver derop op een smal weggetje, dat naar het verongelukte vliegtuig leidt, is scheef- De takelwagen zit vast, flink vast „Geen moer In het gebouw van de fotodienst wordt je toestel in ontvangst genomen. De film wordt ontwikkeld. De uitslag van het onderzoek wordt doorgebeld naar „bo ven": „Er staat behalve het vliegtuig geen moer on." Nu moet je nog met het ontwikkelde filmpje naar de man van de inlichtingen dienst. Hij zal met je naar de comman dant-vliegkamp gaan. Op een fiets door een vriendelijk man gegeven begeef je je naar zijn kantoor. Hij ls nèt even weg. Hij blijft weg, tien minuten, Voor de publikatie van deze foto is door de M.L.D.-autori teiten geen toestemming ge geven. Hij is genomen, nè het onvrijwillige bezoek van de fotograaf aan het vliegkamp, op „uitnodiging" van de kamp politie. De „Avenger" was in middels in de takels van de grote crash-crane gehangen. Tientallen mensen stonden naar het opruimingswerk te kijken, maar nu was er geen kamp politie te zien. een kwartier. Je hebt er sinds de aan komst bii het vliegtuig bijna twee uur opzitten. En het begint je dan eindelijk te vervelen. De majoor komt zo terug. Maar de majoor „kan je wat"! Je brengt de filets netjes terug, je loopt het kamp uit. Buiten het kamp loop je nog even het vliegtuig, dat net in de takels de grote crashcrane hangt. De jongens witte banden en de pistolen zijn niet Er staan nu tientallen mensen langs de sloot naar de verongelukte Avenger te kijken. Niemand kijkt of één van hen misschien een foto maakt. En daarom richt je de lens nog maar eens op het „geheim" in de takels. Geen mens, die er iets van zegt. Geen mens, die zegt: „Wilt u maar even meekomen?" 't Is raar, maar echt waar. Stefan Askenase speelt Chopin Met het Intreden van de herfst ont waakt overal ook het muziekleven. De orkesten bereiden zich voor op het nieu we seizoen, de koorverenigingen hervat ten hun repetities vóór de jaarlijkse uit voeringen en de eerste buitenlandse so listen verschijnen weer op onze concert- Tot die eersten behoort telkenjare de Poolse grootmeester van het klavier, de ook in ons land alombekende Stefan As kenase, de kunstenaar die zijn grote ta lent in dienst heeft gesteld van de mu ziek van zijn grote landgenoot Frédéric Chopin. Zo staat ons thans weer een nieuwe bloemlezing udt Chopins zeer rijke oeuvre te wachten. Om sleohts een greep uit deze bloemlezing te doen: de Polonaise in bes. een tweetal Nocturnes, enkele Mazurka's, de magistrale tweede Ballade, de Ber ceuse, een viertal walsen en, als hoofd schotel, de Sonate met de treurmars. Het recital wordt gegeven op maandag 30 september in de Stadsgehoorzaal. Kinderwestrijden op 3 oktober Voor jongens en meisjes van acht tol elf jaar zullen op 3 oktober 's morgen« van half negen tot half elf wedstrijden worden gehouden in snelheid op versierde autopeds. De wedstrijden zijn een afwis seling van de wdndhondenrennen, die op dezelfde plaats maar over een langer trajeot worden gehouden. Om de beurt zullen de series kinderen en honden starten, zodat de deelnemendi jeugd telkens even kan uitblazen en ooi van de windhondenrace kan genieten. De kinderen worden verdeeld in vier pen: jongens van 8-9 jaar, meisjes 8-9 jaar, jongens van 10-11 jaar en meis jes van 10-11. De versiering van de j peds behoeft zeker niet kostbaar te Fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld voor de eigenaars van de mooiste voe gen. Voor de deelnemers die voorversie- ring niet voelen is een aparte wedstrijd uitgeschreven, waarbij het alleen ot snelheid zal gaan. Cursussen handenarbeid Vanavond om acht uur wordt door de afdeling Leiden van de Vereniging Handenarbeid in het Leidsche Volkshuis een voorlichtingsbijeenkomst gehouden. Binnenkort start men met opleidingscur sussen voor de akte R, handenarbeid in vrije expressie, handenarbeidscursus B, pitrietvlechten en appldcatlecursus voor onderwijskrachten. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Adriaantje A. dr v G. Stol- ker en A. Wildeman; Susanne dT v J. de Roo en S. M. de Jong; Huig zn v H. van Duijn en K. G. Schuiltemaker; Elsje L. A. dr v G. de la Rie en L. Stokkel; Pieter .T. zn v B. Wesdorp en J. Roon; Dirkje dr v K. v. d. Plas en A. Harteveld; Gerar- dus G. J. zn v A. Jansen en W. J. G. van der Staaij; Marjolein S. dr v J. de Zoete en G. Dekker; Martina A. P. dr J. Parievdiet en M. Vlieland; Jacobus v P. de Bruin en T. van Zanten; Henricus A. zn v N. J. Verwoerd en P. SpeuLman; Simon P. zn v A. M. van Kins en G. M. J. Zandbergen; Jan F. zn v F. H. Bonjer en H. C. van Eijsbergen. GEHUWD: A. C. Hemmes enN. Snooker OVERLEDEN: H. Schelliinigerhou't, 12 ir., zn.; E. J. Carree, 78 jr., vrouw; W V. :ij:ers, 76 jr., vrouw; J. H. Bizot, 62 jr.. ?ohtigen. v. W. de Jong; L. B. Zuidbroek 59 jr., man; H. Buis, 75 jr., man; P. Heij- mans, 72 jr., man; M. Wit, 63 jr.. edhtgen v. J. N. Siëie. In Rijnlandshuis te Leiden „Waterschapsbeheer blijft in huidige samenleving grote rol spelen TT OOGHEEMRADEN EN HOOFDINGELANDEN van het hoogheemraad- A A schap Rijnland hebben vanmorgen in verenigde vergadering de op 20 augustus beëdigde dijkgraaf, mr. F. M. A. Schokking, oud-burgemeester van Den Haag, begroet. De nieuwe functionaris werd op hartelijke wijze toegesproken door de loco-dijkgraaf, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, de voor zitter van de hoofdingelanden, de secretaris van het hoogheemraadschap en zijn voorganger, mr. J. Slagter. In een uitvoerige rede heeft mr. Schokking gewezen op de hoge eisen, die aan het ambt van dijkgraaf worden gesteld en de hoop uitgesproken, dat hij met zijn ambtenarenkorps, na een periode van inwerken, een schone bladzijde aan de roemrijke historie van het hoog heemraadschap kan toevoegen. Onmiddellijk nadat jhr. von Fisenne de vergadering had geopend, verzocht hij de secretaris, mr. S. J. Fackema Andreae, de nieuwe dijkgraaf binnen te leiden. In hartelijke woorden sprak de locO-dijk- graaf mr. Sohokking boe. „Het is in Rijnland, evenmin als in dere waterschappen een traditie dat de ambtsaanvaarding van een nden dijkgraaf een spectaculair karakter ge geven wordt", zo ving mr. von Fisenne aan, die verder de belangrijke en uitzon derlijke plaats aanstipte, die Rijnland '.iet hart van de randstad Holland inneemt. De tegenwoordige tijd brengt ook vooi hoogheemraadschap grote problemen Een tijd waarin men over de rechtvaar dige verdeling van rivierwater het niet eens kan worden; zelfs een tijd w« men verdeeld is over de wijze van sturen van een waterschap. Lichtpunten Zich tot mr. Schokking richtend, zei mr. von Fisenne, dat de taak van de dijkgraaf niet gemakkelijk zal zijn. Maar er zijn vele lichtpunten. Allereerst is de sfeer binnen Rijnland goed te noemen. Verder de financiële zelfstandigheid. Rijnland behoort tot de grote groep van water schappen, die financieel onafhankelijk zijn. Mr. von Fisenne achbbe het een voor recht, dat publiekrechtelijke lichamen zoals waterschappen zelf hun lasten naar inkomen kunnen bepalen en bij investe ringen minder gebonden zijn. „Dijkgraaf Sohokking, die zijn slechts enkele beschouwingen over uw nieuwe ambt. Ik zeg u, dat uw medebestuurders en het volledige ambtenarenkorps u zul len bijstaan in uw taak. Moge uw werk voor Rijnland zegenrijk zijn, aan uzelf veel voldoening schenken en door latere geslachten grotelijks worden gewaardeerd. Ik heet u welkom als dijkgraaf van ons hoogheemraadschap Rijnland", zo besloot Jhr. mr. von Fisenne zijn toespraak. Mr. Schokking betuigde aan het begin van zijn ambtsaanvaarding dank aan H.M. de Koningin. Die hem heeft willen be ter van verkeer en waterstaat en Gede- noemen. In zijn dank betrok hij de rninds- puteerde' Staten van Zuid-Holland en Noordholland, die de voordracht van de hoofdingelanden hebben willen volgen. Grote waardering zei mr. Schokking te hebben voor de wijze waarop de loco-dijkgraaf van 1 mei tot 4 sep tember het hoogheemraadschap heeft bestuurd. „Gedurende deze maanden heeft de heer von Fisenne, die bur gemeester ls van Warmond, zich naast de lopende zaken moeten bezighou den met de voorbereiding van de nieuwe regeling tussen Rijnland en Woerden en de ingenomen landen. Als deze regeling in de naaste toekomst tot stand komt. is dat in niet geringe mate te danken aan de voortvarend heid van de loco-dijkgraaf", zei mr. Schokking. Verheugd Getogen in het grensgebied van de beide provincies Holland, meende hij veel van het gebied van Rijnland te kennen, al ontveinsde hij zich niet, moeite te hebben met de hoofdingelanden zozeer vertrouw de namen van polders en wateren. Bij een mooie verbreding van de Noord Aa. in het hart van Rijnland, vertoeft mr. Schok king enkele maanden per jaar en ook dat gaf hem meer inzicht in z'n nieuwe taak. Bevolkingsaanwas Veel aandacht besteedde mr. Sohokking aan de belangrijke rol van het waterschap in de samenleving Een rol, die naast springlevende beheerders efficiency, dern inzicht en niet aflatende nauwkeu rige kennisneming vereist van al wal waterschbpsbelang direct raakt. „Wan neer ik in dit verband het vraagstuk de waterverontreiniging en de planolo gische problemen noem door de zorgwek kende toeneming van de bevolking, mede ln het door Rijnland bestreken gebied, dan is u mijn opvatting over de zwaarte van mijn taak volkomen duidelijk," aldus mr. Schokking. „Ik stel mij ten doel de goede relaties met de provinciale besturen, de polder besturen, de aangrenzende waterschap- Vanmorgen is in Leiden mr. Schokking, oud-burgemeester van Den Haag, in het Rijnlands hui s aan de straat verwelkomd als de nieuwe dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Rijn land. Hij wordt hier door een van de hoofdingelanden geluk gewenst. Links op de foto de burgemeester van Warmond, die na het afscheid van dijkgraaf Slagter, de zaken van het voor zitterschap „op voorbeeldige wijze", naar de heer Schokking, verklaarde, heeft waargenomen. Foto N. van der Horst Alleen de nieuwe bestrijdt tandbederf de gehele dag en geeft U wittere tanden - gezondere tanden - frissere adem Alléén Colgate Super bevat GARDOL! GARDOL - het doeltreffendste be standdeel, dat ooit tegen tandbederf in tandheelkundige laboratoria werd ontwikkeld en waarop Colgate bet uitsluitende recht bezit. De GARDOL in Colgate omgeeft Uw tanden als het ware met een onzichtbaar schild, dat minstens 12 uur blijft - en er door eten en drinken niet afgaat. Bovendien verfrist Colgate op afdoende wijze de adem en maakt Uw tanden schitterend wit. Probeer het en ondervind waarom Colgate Super met GARDOL de meest verkochte tandpasta ter wereld is. Zelfs een Groningse groep neemt deel Alleraardigste inzet door „Professoren"- speelsters met „De ontvoerde prinses" ER WAS voor de poppenspelwedstrijd, die vanmorgen in het rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat begon, zelfs een groep uit Gro ningen gekomen, de groep van de rijkskweekschool daar. Hij was ingedeeld in de groepen der ouderen, die vanmiddag optraden. De groepen jongeren waren vanmorgen al aan de beurt. In totaal zouden elf groepen spelen. Voor elke groep was twintig minuten uitgetrokken. Om vijf uur vanmiddag zou de uitslag worden bekendgemaakt. De directeur van H. Pott, leidde de wedstrijden ln. Deze wedstrijd is een uitvloeisel, zei hij, va de tentoonstelling „Mens in miniatuur' die in ditzelfde gebouw is gehouden. Die tentoonstelling was weliswaar gewijd een poppen„spel", maar met die poppen kon men niet spelen. Vandaag gaan wel met poppen spelen. Het zal duidelijk worden, dat men zich met poppen kan uitleven. Dit is wel een wedstrijd, ging dr. Pott verder, maar eigenlijk gaat het meer om het spel dan om de knik kers. Dr. G. D. van Wengen, zo besloot hij zijn inleidende toespraak, zal de wed strijden verder leiden. HU zal ervoor zor gen, dat er geen „poppenkast" van wordt gemaakt. Daarna werd de serie wedstrijden ingezet door de „Professoren"-speel- sters uit Leiden, met een alleraardig ste uitvoering van een spel, dat was getiteld „De ontvoerde prinses". Ook de groep van de Alphen aan den Rijn se Martha Stichting oogstte de waar dering der belangstellenden, met het spel „Het ontvoerde meisje". Beide groepen wekten voor de rest v dag gespannen verwachtingen. Op het programma stonden nog „Dom me Griet" uit te voeren door de meisjes- groep van de jeugdvereniging „De Mirt' pen, de Kamers van Koophandel en brieken en de rijksinstellingen te bevor deren. Ik mag de opvolger zijn van gangers, wier namen nog met respect worden genoemd. In het bijzonder denk ik aan de heren Pijnacker Hordijk, Egbert de Vries, Sehimmelpenninck van der Oyi en Slagter. Binnen de grenzen van mijn vermogen zal ik trachten een waardig op volger van hen te zijn. Ik wil met fl I mijn laatste voorganger, mr. Slagter, die de belangen van Rijnland bijzonder toe gewijd en trouw diende, in dit opzicht evenaren", aldus mr. SchokMng. „De snelle ontwikkeling en verandering der maatschappelijke omstandigheden 1< n wellicht zware problemen op, ma? gezamenlijk zullen we zo onze krachten aan de belangen van Rijnland wijden, aan de roemrijke historie van ons hoog heemraadschap een schone bladzijde kan worden toegevoegd", zo besloot de nieu dijkgraaf zijn eerste rede voor de vi enigde vergadering van hoogheemraden hoofdingelanden Jhr. Von Fisenne schorste daarop vergadering, waarna de aanwezigen de nieuwe dijkgraaf konden begroeten. Na de korte pauze verkreeg mr. Schokking de leiding van de vergadering, waarin vele huishoudelijke zaken aan-de orde kwamen. Onder leiding van mr. Schok- king werd vanmiddag een tocht gemaakt door de ingekomen landen, naar de stuw bij Hagestein en naar de monding vai iterdam-Rijnkanaal. Rein land De heer J. van der Linde, voorzitter van de vergadering van hoofdingelanden, sprak een vriendelijk welkomstwoord, de hoop uitsprekend dat onder leiding van mr. Schokking Rijnland een rein land zal zijn en blijven. Namens het ambtenarenkorps sprak mr. Fockema Andreae. dde wenste, dat to evenwicht van geest en harmonische stem ming voor het hoogheemraadschap veel bereikt zal worden. De ambtsvoorganger van de nieuwe dijkgraaf, mr. Slagter, wenste mr. Schok king hartelijk geluk, uit grote ervaring sprekend aangezien er van hem vele voet stappen ln het Rijnlandhuis liggen. Hij wenste, dat de heer Schokking veel zal bereiken tot heil van allen, die in het hoogheemraadschap wonen. luit Leiden, „Hetzelfde Medje" van Han van der Laan en Peter van Ark, Lelden en „Een spannende dag" van de jonge rengroep van'„De Mirt". Dit waren de jeugdgroepen. Vanmiddag kwamen aan de beurt, be halve de reeds genoemde Groningse groep, de schoolvereniging „Helios" van de meisjes-H.B.S. te Utrecht met „De gesloten 6teen", een oud-Utrechtse le gende, de groep „In de zotte leuterbak" van het Haagse Grotius lyceum met „As sepoester", het poppentheater „Vidusaka" uit Schiedam met fragmenten uit het eerste en derde bedrijf van het spel „De maan", het poppentheater „Merlijn" uit Heemstede met „De toverhoed maakt al les goed" en de Kennemer Streekschool udt Haarlem met „Prinses Zonnestraal tje". Dahlia-expositie gaat niet door De tentoonstelling van de dahlia vereniging Johan Mater en de fruit teeltclub Prof. ir. Sprenger, die zaterdag in het clubhuis van de speeltuinvereniging Oosterkwartier zou worden gehouden, gaat wegens de regenachtige dagen niet door. Nederlandse kompels naar Duitse mijnen De Duitse mijnen blijken grote aan trekkingskracht te hebben op Nederland se mijnwerkers. Volgens de laatste cij fers hebben 6edert 1 juli van dit Jaar 740 mijnwerkers een ontslagaanvrage bij de Limburgse mijnen ingediend. Hiervan werden er later weer 65 ingetrokken. Op de Duitse mijn Emil Mayrlsch wer ken nu reeds naar schatting achthonderd Nederlanders. Motorrijder verongelukt. In het zieken huis Salem te Ermelo is ln de afgelopen nacht aan zijn verwondingen overleden de 41-jarige J. Helmgartner uit Garderen, die gisteren met zijn motorfiets ln Gar deren is gegrepen door een vrachtauto. RIJNSBURG Geref. Jeugdwerk opende seizoen De Gereformeerde jeugd van Rijnsburg bleek gisteravond de be langstelling voor het jeugdwerk tij dens de zomermaanden niet te heb ben verloren. Toen ds. Bijleveld in de Rapenburgkerk de eerste bijeen komst na de vakantie opende, kon hij een groot aantal jongeren welkom heten. Voordat ds. G. v. Duinen uit Wassenaar zou spreken over het onderwerp „Maar ik jaag", trok de. Bijleveld een verge lijking tussen Prinsjesdag en het Jcugd- appèl. Belde hebben als doel een beroep te doen op samenwerking om een groot goed te bereiken. Ds. Van Duinen nam de sport als voor beeld van de eeuwige levensstrijd voor de Waarheid. Ook een sportman moet trainen, wil hij wat bereiken en zijn prijs is maar zeer gering ln verhouding met de beloning, die de mens wacht, wanneer hij trouw traint voor de dienst Nadat de Chr. Reclteerclub een humo ristisch schetsje had opgevoerd, sprak ds. Bijleveld het slotwoord, waarna ds. Van der Linde deze eerste geslaagde jeugdbij eenkomst van dit seizoen sloot. Gecombineerde vergadering Morgenavond wordt om half negen ln de voorzaal van het Jeugdhuis een ge combineerde bestuursvergadering gehou den van de Geref. mannen- en vrouwen verenigingen. De Corso-prijzen Morgenavond om acht uur zullen Ir» „Flora" de prijzen worden uitgereikt, die tijdens het zomeroorso zijn belbaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7