w Noordwijk De voor was Lier te sterk (6-1) 1 daA** fed. honkbalteam naar Barcelona Puzzeltocht had prettig verloop Jongeren uit V.S. op bezoek bij Tjou En-lai Capelle gaf Rijnsb.-Boys een koude douche Duitsland betaalt Israël trouw Grote prijs van Maasstad voor ruiter Hans Winkler In laatste tien minuten ontging ARC de zege tegen WGZ Reizen naar het westen wordt Polen te duur Gruppelaar zeer eervol derde V.W.S. gaf Die Haglie geen kans: 3-1 Af val wedstrijd L.S.B. '57 VISSERIJ* EN MARKTNIEUWS meuwe leidsche courant maandag 9 september 1957 Ondanks zeer matig voetbal g JOEWEL NOORDWIJK in de eerste competitiewedstrijd met niet min- J-der dan vier invallers uitkwam, kostte het hem toch betrekkelijk «reinig moeite om van de tegenvallende Westlanders te winnen. Het was KICIknaf het begin duidelijk, dat de thuisclub, hoewel lang niet groots spelend, >ch veruit de betere ploeg was. Met name de achterhoede van de gasten et nogal eens lelijke steken vallen, waarvan de badplaatsbewoners welis- raar meermalen profiteerden, doch waarmee ze ook soms zeer nonchalant rongen. IVanaf het begin nam de thuisclub het (jitiatief en werd keeper Beishuizen da- aan de tand gevoeld. Het werd al •dig 10 toen De Witt, na goed door- en, een hard sohot inzond, dat Beis- en wel wist te keren, maar weer liet lppen. Van Kesteren was er al6 de kip- >ij om deze kan6 te benutten. langè trappen werd de voorhoede i De Lier aan het werk gezet; de af- ftrking liet echter steeds te wensen over lellicht kwam dit, doordat de aohterhoe- van de thuisclub, het beste deel van ploeg, de gasten weinig kans gaf, wer- {lijk gevaarlijk te worden. Vooral Arie d. Lippe speelde weer een beste partij; I) was onvermoeibaar in het onderbre- »n van de aanvallen en het goed ge- laatst wegwerken van de bal. Drie goals Er volgde een periode van weinig op- kndend6 en het duurde tot enkele mi jtten voor de rust dat er iets gebeurde, pen was het echter raak ook. Eerst (hoot Cor Barnhoorn in; dit sohot werd por Beishuizen geretourneerd. Toen (Ihoot Hazenoot tegen de lat, doch de nellende 'De Witt wist de terugsprln- )nde bal nog juist in te koppen. Enkele [enblikken later had Van Kesteren met a felle kopstoot 6ucces: via de 6taander prdween de bal in de touwen. Sleutels-T.A.V.V. 3-1 Sleutels startte met de sterke wind in rug. Nieittemin hielp Jack Goedhart n majckers uit Ter Aar al spoedig aan t eerste doelpunt. Een misversband in je achterhoede van T.A.V.V. was oorzaak de gelijkmaker. Jan Lateveer profl- rde hiervan en schoot onhoudbaar joor de Ter Aarse doelman in: 1—1. De an schotvaardigheid op niets uit. Het kostte Henk Filippo van Sleutels liet veel moeite om enkele seconden voor rust de stand op 21 te brengen. Na hervatting werd er tam gespeeld. De Leidenaren voerden hun voorsprong tot Staunlf—1 op en dat was alles wat er van de adigde tweede helft kan worden verteld. I «1. Bij I Sleutels won van T.A.V.V. (3-1) Zaterdagmiddag hebben Sleutels I en 'AVV I een prettige voetbalwedstrijd ge peeld, ondanks het telt, dat de thuisclub >et één en de bezoekers met zes inval- irs uitkwamen. Het bloemencorso te ■en. Htalsmeer bleek hieraan debet te zUn. iteindeï Direct na de aftrap nam Sleutels het (eft in handen, maar door een fout van lang nloelman Compeer liepen de Leldenaars aatsen la tien minuten een 10 achterstand op. geplafeterveer maakte echter gelijk en nog (oor de rust bracht Flippo de stand op de vijf) Toen Laterveer vla de paal het derde _u loelpunt maakte, merkte één van de -0; NetjAVV"&Pelers °P> dat zl^n club legen woken jjwaalf man speelde. De soheldsrechter kova aipeende, dat deze uitlating op hem be- a Ereftjrekking had en stuurde de voetballer trompt het veld uit. Hierna werd niet otcén oreer gescoord. «asjDe spelers maakten voor het eerst ge- ^_l|rulk van de nieuwe kleedruimte. Ter gelegenheid van de opening van het stadion van de Fc Barcelona het stadion van Europa: capaciteit 150.000 toeschouwers zal over twee 2. w«Weken te Barcelona een groot aantal 3. Zuiportmanifestaties worden gehouden. ö^NcwL Program staat onder meer een jhonkbaltoernooi, waaraan wordt deelge nomen door het Nederlands B-team, de Vertegenwoordigende ploeg van Antwer pen (het officieuze Belgische team) en de ►ir/p Ploeg van Barcelona. De wedstrijden worden op 21, 23 en 24 september gespeeld. jPO" Het Nederlands B-team is voor dit toer- nooi samengesteld uit de navolgende Itpelers: G. Boers, R. Koene, R. Kok, H. Nijhuis '(allen VVGA), S. Heemskerk, F. Klooster j(beiden Schoten), R. Jongeling, J. de wKierre (HHC)- J- de Koning (Sparta), M. J. "^"•Rozenkrantz, v Scheermeijer (beiden ub. D« De Vole wijekers), J. Schuitemaker (EHS), cht i»H. Talens (HCK) en W. Vreenegoor n een,(HHC). Coach is de heer A. Hordijk, sop tl Weer even later kwam er een fraaie voorzet van de jonge Hazenoot bij Cor Barnhoorn terecht, die meteen inschoot. 41. Bij al deze doelpunten ging de de fensie van de gasten niet vrijuit, alleen Beiehulzen hield het hoofd koel en voor kwam door kordaat en vakkundig op treden erger. Enkele ogenblikken voor de rust ge lukte het de Lierenaren een tegertpunt te scoren, rechtshalf Stólk was de maker van het goede doelpunt. Saai begin Het eerete deel van de tweede helft was zeer saai. Van redelijk goed voetbal was van beide kanten geen 6prake. Voor al van de Noordwijkse kant leek het in deze periode erop of men met alle geweld de bal door een tegenstander heen wilde spelen, inplaats van hem te passeren! Een kwartier voor het eind, nadat en kele opgelegde kansen resoluut om zeep gebracht waren, was het Cor Barnhoorn die met een goed 6Chot Beishuizen voor de vijfde maal liet vissen. De Lier kwam hierna praktisch in het stuk niet meer voor, él vochten de West landers tot het einde met verdienstelijk enthousiasme. Geblesseerd De onfortuinlijke Barnhoorn raakte weer geblesseerd en moe6t van het veld worden gedragen. Toen het eindsignaal van scheidsrechter' Elenbaas al werd verwacht kwam er zo waar nog een Noordwijks doelpunt. De achterhoede van de Westlanders bleef staan voor vermeend buitenspel en Van Kesteren maakte handig van deze kans gebruik door de bal over Beishuizen heen in het doel te wippen. Al met al een verdiende, hoewel niet grootse overwinning vSn de thuisclub. Niet minder dan 69 automobilisten ei motorrijders hebben zaterdag deelgeno men aan de puzzelrit. Het parcours wa niet gemakkelijk en de eerste deelnemer kwam dan ook rudm drie kwartier te laat binnen. Burgemeester Van der Have reikte 's avonds de prijzen uit Deze bracht dank aan de oranjevereniging, die de organisatie van de rit op keurige wijze heeft verzorgd. De uitslagen luiden: 1. M. Schoneveld te Katwijk aan den Rijn (wisselbeker en oersoonlijke beker); 2. mr. J. van der Plas, Katwijk aan Zee; 3. W. Zandbergen, Rijnsburg; 4. J. W. Wurzer; 5. G. Spie ring, Valkenburg (beker voor de best geplaatste Valkenburger; 6. L. J. Herre- veld, Voorburg; 7. A. P. Poot, Katwijk in Zee; 8. C. van der Mey, Valkenburg. Motorrijders: 1. J. C. van den Berg, Katwijk aan Zee; 2. Jac. Slootweg, Val kenburg; 3. G. van der Poel, Katwijk Binnen; 4. F. van der Westen, Axel. S. Star uit Valkenburg won de poedel prijs. De prijs voor de grootste pechvogel vas voor A. Valk te Voorschoten. De 41 Amerikaanse jongeren, die on- danké het verbod van hun regering een bezoek brengen aan communistisch China. :ijn zaterdag ontvangen door premier Tsjou En-lai. In zijn toespraak wees de premier er nogmaals op, dat China zal weigeren de Amerikaanse journalisten in het land toe te laten, tenzij de V.S. aan Chinese verslaggevers dezelfde rechten toekennen. Dp een vraag van eert der jongelui of de toekomst mogelijk een gesprek tus- president Mao Tse-toeng en president Eisenhower tot stand zou kunnen worden gebracht, kon de premier moeilijk een positief antwoord geven. Hijzelf is wel steeds bereid geweest tot pogingen de moeilijkheden op te lossen, aldus Tsjou In middels wordt in de V.S. vernomen, dat de Amerikaanse regering bereid is beperkt aantal communistisch-Chi- journalisten in de V.S. toe te laten. Van 0-2 bij rust naar 4—2 het TN DE RUST van de eerste competitiewedstrijd van Jijnsburgse X liepen hun supporters zich met zekere stappen langs de lijn van effectvolle Capelle-terrein te vertreden. De Boys stonden met 20 voor en de vraag leek slechts met hoeveel doelpunten verschil ze zouden gaan winnen. Hoe bedrogen moeten ze zijn uitgekomen toen een herboren Capelle na de thee het ene doelpunt na het andere maakte, waardoor men een gevoelige 42 nederlaag kreeg te slikken. Meteen na de aftrap ontstond reeds een hachelijke situatie voor Heemskerks ve6te. Een felle rush van Van der Sleet was nodig om de bal uit de doelmond te trap pen, toen midvoor De Waal van Capelle liggend het leder in de richting van het verlaten doel schoot De aanvallen der geelzwarten bleken veel gevaarlijker. Capelle was hierdoor genoodzaakt het accent op de verdediging te leggen. Dat ook dit consequenties met zich brengt, bleek na 20 minuten, toen J. van Duin door goed opstellen de kans kreeg een throughpass over links om te zetten in een doelpunt (01). De blauw- broeken waren hierdoor kennelijke ge ïntimideerd en konden niet meer los komen voor de rust. H. de Mooij kreeg de kan3 een hard schot te lossen doch dat „scheerde" de lat. De gastheren vochten verbeten terug, maar toen ze wat meer opdrongen, kreeg linksbinnen Maris de gelegenheid door te breken. Met slechts de rechtsback en de wat onzekere keeper De Jong nog voor zich, leek een doelpunt nog onzeker maar een harde schuiver maakte aan alle Capelle-illusies een einde (02). De Capelle verdediging groeide daarop naar een goede vorm en met spil Van der Ruyt aan het hoofd gaven ze voor de rust geen enkele kans meer weg. Totaal anders Na de thee scheen een geheel nieuwe geest in de Capeile-ploeg te zijn gevaren. Van de voorhoede der withemden bleek midvoor De Waal een uiterst gevaarlijk schutter. Hij schoot raak toe. een misser van linkshalf Bleiohrodt hem in staat stelde door te breken (12) Nog geen vijf minu ten daarna bracht hij de partijen op ge lijke voet door te profiteren van een mis verstand tussen spil Van der Sleet en keeper Heemskerk. En al wat geel-zwart dToeg. bleef maar door modderen. Van samenhang of samen- was weinig of niets te bespeuren. Capelle had het middenveld stevig in handen en bleef dat aanvankelijk houden. Met nog ruim een kwartier te spelen ontketende R.B.B. een fel offensief dat hem de winst had moeten brengen. Enkele kansen gingen door treuzelen verloren en et verre schoten had men evenmin Aan de andere kant was het wel raak •en midvoor De Waal door een haag in spelers heen schoot, daarmede de hattrick op zijn naam brengend. Dit bleek de genadestoot voor de Rijnsburgers te zijn. De énige die iets bleef presteren was s, doch zijn goede bedoelingen bleven nutteloos door onbegrip bij zijn mede spelers. De laatste hoop der Rijnsburgse fans werd finaal de bodem ingeslagen, toen linksbultenLuchmeyer vijf minuten het einde een fout van keeper Heemskerk afstrafte, daarmede de eind stand brengend op 42. Willen de RJjnsburgers een rol van betekenis gaan spelen in deze com petitie, dan zullen ze uit een ander vaatje moeten gaan tappen. ranndi Verdedigingen stelden bii Leiden tegen ;cord- U U J U «3 J.A.C. teleur j-Eén minuut voor het einde 5-6 COrd' "PEN DAVERENDE seizoenopening is het achter Pomona niet geworden, Piet' sl gaf het grote aantal doelpunten nog enig cachet aan deze zeer teleur- >p dsstellende strijd. Over het algemeen waren de Hagenaars door beter ploeg- i '53 j verband en hoger tempo sterker en de overwinning kwam de gasten dan Ver-°°k ruitBschoots toe- Deiden stelde daar een traag en onoordeelkundig spel tam-teSenover en de rood-witten zullen aan het elftal noe wel wat moeten nam dokteren om tot betere resultaten te komen. de partijen op gelijke voet 44. Een prach tig schot van dezelfde speler betekende voor de Hagenaars 54, maar een mis- trap van stopper Oosthuls bood Starre gelegenheid, doelman Ottevanger (die voorheen de roodwitte kleuren droeg) met een boogschot te passeren 55. Terwijl ieder zich met een gelijk spel had verzoend kwam één minuut voor het einde de winst toch nog bij de ploeg, die er het meest recht op had. Schuchhard kon een snelle ren van de Haagse rechtsbuiten Sleyser niet onder breken, en terwijl Van der Kwaak de dekking verwaarloosde kwam het leer bij Boxs die de ontijdig uitgelopen Leidse doelman Verhoog geen kans gaf Het score-verloop was overigens wel interessant, want nadat JAC door de handige Boxs de leiding had genomen, maakte Starre voor de thuisclub gelijk, maar weinige ogenblikken laten namen de Hagenaars weer de leiding uit een straf schop, door Sleyser. Een goed JAC-doel- Punt werd hierna ten onrechte afgekeurd en juist in een periode van Haags over- vicht werd het door Starre 2—2. Nog voor de thee nam Leiden de leiding 32. In de tweede helft konden de Leidena ren zelfs tot 42 uitlopen, toen links half Dekker uit een voorzet van De Jong in eigen doel scoorde, maar daarna toonde JAC zijn kracht. Met twèe uit stekende treffers bracht de p'ttige Boxs In een officieel rapport betreffende de Duitse herstel be taO-ingen aan Israël wordt verklaard, dat de Duitse regering haar verplichtingen getrouw nakomt. Op 10 september zal het vijf jaar geleden zijn. dat de overeenkomst gesloten werd en op 31 maart had Duitsland een derde van zijn schuld van 13121 miljoen betaald. De rest moet in zeven jaar worden voldaan. Dank zij de herstelbetalingen zijn in Is raël nieuwe takken van zware industrie gevestigd, bestaande industrieën gemo derniseerd, mijnbouw en exploitatie van natuuriijke hulpbronnen verbeterd, be- vloeiïngen, spoor- en wegennet uitgebreid en de koopvaardijvloot vergroot tot een kwart miljoen ton. Het vaste betalings plan maakt het mogelijk plannen op lange termijn op te stellen. ^^^^iSecondenzaak op contours hippique terdag voor de elfde maal In Ooster beek gehouden. Nimmer zoveel wandelaars naar deze plaats ge komen om, zoals de voorzitter organiserende vereniging, de Politiesport- vereniging „Renkum" de heer R. Hey het zeide. „Hen te eren, die In de septem berdagen van 1944 in deze omgeving hun leven gaven voor onze vrijheid". Na één minuut stilte begon de start. Inmiddels waren de leden van het comité door burgemeester D. Matzer Bloois welkom geheten, waarna zij het défilé afnamen. Dit duurde ongeveer drie uur, want niet minder dan 495 groepen met in totaal ongeveer 16.500 wandelaars, trokken voorbij het podium, waarop het erecomité had plaats genomen. Diverse muziekkorpsen verleenden hun medewerking, zodat het een fleurig opgewekt geheel was. De organisatie klopte uitstekend en ondanks het record aantal deelnemers, liep alles nog vlotter dan vorige Jaren. Onder de prijswinnaars bevonden zich geen groepen uit Den Haag en omgeving. Racingclub begon uitstekend TIEN MINUTEN voor het einde van de wedstrijd WGZARC in het Zwijndrechtse Noordpark geloofde eigenlijk niemand van de vele honderden toeschouwers, dat de thuisclub er nog in zou slagen een gelijk spel uit het vuur te slepen. De Vogels keken toen tegen een 02 achter stand aan en het zag er op dat ogenblik niet naar uit, dat zij die zouden kunnen wegwerken in de weinige minuten, die nog restten. Met een laatste krachtsinspanning slaagden zij daarin en bijna zouden ze de Alphense Racing nog met lege handen huiswaarts hebben gestuurd. ARC, dat met enkele invallers de rei6 naar Zwijndrecht had gemaakt, begon met een enthousiast, snel en goed-op-el- kaar afgestemd spelletje, dat de WGZ- achterhoede nogal eens voor puzzels stelde. Het was zelfs zo, dat de strijd nauwelijks een halve minuut oud was, toen het al 10 voor de gasten werd. Een ver schot klapte tegen de lat en de uiterst gevaarlijke ARC-linksbuiten W. Noo- men was er razendsnel bij om doelman Nouwen het nakijken te geven. Dat ga; ARC moed en WGZ kon het juiste ant woord niet vinden. Handen vol De vijf ARC-voorwaartsen opereerden met verbluffende snelheid en het was de vraag, of zij dit tempo steeds zouden kun nen volhouden. Van Nugteren had de han den vol aan de snelle Noomen en K. den Hoed en C. den Otter moest alle zeilen bijzetten om het opruimingswerk in de achterhoede naar behoren te doen. Vermaas, die veelal achter de voor hoede opereerde en een nuttige partij speelde (ondanks onze voorspellingen een onmisbare kracht) en Rudolf probeerden de eigen voorhoede aan het werk te zet- maar juist dat ene tempo snelheid, dat ARC wel had. ontbrak in de Vogels- voorhoede. Toen K. den Hoed de bal by de middenlijn verspeelde aan linksbui ten Noomen, gooide deze een througb- pass dwars over het veld en rechts buiten Verwoerdt kreeg gelegenheid te scoren. Een gelegenheid, die by gretig aangreep (02). Even later maakte ARC opnlenw een doelpunt, dat echter wegens bnitenspel werd af gekeurd. In de tweede helft zakte het tempo bij ARC enigszins en gaandeweg begon WGZ het initiatief over te nemen. Het lukte nu ook veel beter in de Zwijn drechtse ploeg en P. van Nugteren kreeg vat op het spel van Noomen. WGZ kreeg nu tal van kansen en de Alphense achterhoede begon onzeker te worden Weliswaar speelde vooral spil L. Krijgs man een goede partij, maar de druk op het ARC-doel moest een doelpunt tot re sultaat hebben. drukken. Een vrije schop van A. Vermaas die weinig geluk had met zijn harde schoten, was zo venijnig, dat keeper Van Oosten het leer niet onder controle kón krijgen. Middenvoor Staat was er bij e schoot van dichtbij in (22). ARC w overrompeld en een serie aanvallen va WGZ maakte het voor de verdedigei nog moeilijker. Zelfs zouden de Vogels nog bijna de leiding hebben genomen, toen De Vries en keeper Van Oosten samen naar een bal sprongen en laatstge^ noemde losliet en het leer in doel zag verdwijnen. De scheidsrechter keurde deze goal af. De Poflen zullen geen paspoorten meer krijgen voor reizen naar het westen. De n der Polen kosten de staat teveel geld, daar zij hun passagebiljetten met Poolse munt betalen, maar de staats luchtvaartmaatschappij volgens de olea- ringsovereenkomst in dollars moeten vol doen. Gedurende de eerste zes maanden dit jaar gingen 172.000 Polen naar niet-communisfcische landen. Buitens pelval De Vogels keerden telkens terug it doelgebied der gasten en aan de andere kant stond de buitenspelval zo wijd open, dat ARC er telkens opnieuw inliep. Vrij gelukkig kwam WGZ aan het eerste doelpunt. Een schuiver van H. Staat, ge lost van verre afstand, werd door inval ler-doelman Van Oosten verkeerd be oordeeld en hij viel over de bal heen. Kluts kwijt Vierde klassers, district west I Lisser Boys begon met draw Lisser Boys is de competitie begonnen met een draw tegen het Velsense Kln- heim. De Boys bleven ver onder hun nor male vorm, doordat het stngge, forse spel van de witgelen de Lissers belette In hun eigen spel te komen. Van Stein gaf zijn ploeg na vijf minu ten spelen de leiding, maar in de tweede helft gelukte het Kinhelm tegen te scoren (11). In deze stand kwam geen veran dering meer, hoewel de zwartwitten het laatste kwartier ver In de meerderheid waren en Wassenaar, Broekhuizen en Hagen ieder een keer tegen de lat schoten of kopten. Op het prachtig in de duinen gelegen terrein liet cap Wassenaar zijn mannen tegen de wind in beginnen. De Boys gaven aanvankelijk de toon aan en een goede voorzet van Gijs Hagen werd door Van Stein met een laag, hard schot af gemaakt. Doelman Kröger viel tevergeefs: 0—1. Langzaam maar zeker werd echter de druk van Kinheim sterker, maar de zwartwitte defensie wist de eerste helft hun doel voor doorboring te bewaren. Op dezelfde voet Kinheim zette in de tweede helft de zaken op dezelfde voet voort, maar het zou toch bijna een hall uur duren, voor dat de ver teruggekomen Van Stein ln het strafschopgebied hands maakte en Kinheim via een penalty een ongedrootn- de kans bood. Rechtsback Baks schoot de strafschop zo hard in, dat er voor doel man Warmerdam geen houden aan was: 1—1. Het laatste kwartier was echter vol ledig voor Lisser Boys. Uit een corner Kopte Piet Wassenaar tegen de lat. Broek hulzen deed hem dat even later na en Gijs Hagen deed ook het Velsense hout werk trillen. Tot doelpunten kwam het echter niet meer en zo namen beide par tijen één winstpunt mee naar huis. V.S.C.A^S.V.O.W. 5-1 C.V.O.W. heeft zaterdag in Amstel- veen een lesje gehad in sar spel en schotvaardigheid. De jonge V.S.C.A.-ploeg liet zien hoe dat moet en welke resultaten men ermee kan bereiken. Want hoewel S.V.O.W. zeker niet minder in de aanval is geweest dan de gastheren, verloor hij toch met 51. Oorzaak: teveel individueel spel van de voorhoede, waaronder de doeltreffendheid na tuurlijk leed. Beide ploegen hadden enige tijd nodig om zich ln te spelen. In deze periode schiepen ze zich wel goede kansen, maar ze wisten er niet mee om te springen. De goede afwikkeling van de aanvallen werd het eerst en eigenlijk ook alleen door VSCA gevonden. Na 25 minuten kwam het eerste succes en toen het tijd was voor het kwartiertje rust had de thuisclub reeds een 30 voorsprong. Twee keer had Hoegen Dijkhof geen greintje schuld aan de doelpunten, maar de derde treffer had hij kunnen voorkomen. Vol goede moed begon SVOW aan de tweede helft. En toen Rosier reeds na 3 minuten de stand op 3—1 bracht, leek er reden te zijn voor hoop op een draag lijk resultaat. Leek, schrijven we, want VSCA ging niet op zijn lauweren rusten en zorgde rap voor 41. Rosier schoot daarna eens tegen de bovenlat en VSCA ging het wat makke lijker aandoen. Het werd 51 en hoezeer SVOW zich ook inspande om een beter resultaat te bereiken het lukte niet. HET scheelde inderdaad een fractie van een seconde, maar toch ge lukte het de gewiekste Britse amaz one Dawn Palethorpe niet om de Europese kampioen Hans Winkler za terdagmiddag in het Kralingse Bos te verslaan. In de barrage over zeven tot maximaal 1.50 m. verhoogde hin dernissen had zij met haar Ierse ruin Earlsrath Rambler 0,6 sec. méér nodig dan de Duitser met zijn bruine merrie Halla. Dat kostte haar de vorig jaar veroverde zilveren wisselbeker: de grote pry's van de stad Rotterdam. Winkler kreeg bovendien de zilveren medaille, uitgeloofd door H.M. de Konin gin en uitgereikt door de kroonprinses Ter gelegenheid van deze ceremonie klonk over het zonnige veld en de vrijwel uit verkochte tribunes plechtig het Wilhel mus, gespeeld door het Trompetterkorps der Cavalerie. t was een bijzondere middag vooi de fijnproevers. Want het zware spring concours om de prijs van Rotterdam gaf een boeiende strijd te zien tussen de rui ters en amazones onderling, maar ooi van de verschillende combinaties met de veertien hindernissen, die zij op het 770 meter lange parcours vonden. Ook de Nederlanders vielen ditmaal ui de prijzen en dat was verdiend. Grup pelaar met d'Artagnan bereikte een wel zeer eervolle derde plaats door in de bar rage slechts 1,4 sec. achter mis? Palethorpe te finishen. d'Artagnan reed nig, zij het tevens met veel geluk. Want d'Artagnan liet de planken van enkele hekken bepaald niet onberoerd. Timmer, op de 16-jarige Master (die zijn tijd nog niet helemaal gehad heeft) slaak te in de eerste ronde een diepe zucht van verlichting na een keurig foutloos par cours gereden te hebben. In de barrage, wilde Master opnieuw tonen, dat hij het nog best kan. Daarom was het wel heel erg jammer, dat de allerlaatste hindernis toch nog af ging. Dat kostte deze Neder landse combinatie de vierde plaats en het werd de achtste. Hendrickx.met zijn trouwe Bijou altijd nog een combinatie, die tot zeer grote prestatiet in staat is, kwam ditmaal niet in de barrage: Bijou had een weigering op de laatste hindernis. Toch nog de twaalfde prijs! Ongedeerd Bijna had dit springnummer nog een slechte afloop gehad voor de Zwitserse ruiter kapitein W. de Rahm. In de bocht de laatste hindernis gleed het paard Va Vite uit en kwam ten val, de ruiter meesleurend. Gelukkig waren ruiter en paard ongedeerd, zoals dat in deze tien dagen steeds het geval is geweest met deelnemers, die zich op dit zware, door Gemoederen raakten verhit V.W.S. heeft zaterdag aan de Nieuwe Vaart een volledig verdiende over winning behaald op Die Haghe. Ze kwam tot stand vlak tegen het einde van de eerste helft, toen Ouwerkerk en Kok de 10 voorsprong die de V.W.S.'ere na tien minuten genomen hadden, wisten te vergroten tot 30- Het enige tegendoelpunt kwam voort uit een penalty, die Huug Kok zo in de war bracht, dat hy van de scheidsrechter de kleedkamer op mocht zoeken om daar te kalmeren. Huug Kok maakte zich kwaad De eerste helft begon met een periode van Leids overwicht. De Haagse defensie, waarin alleen stopper Eekhout het hoofd koel hield, kon niet op tegen het snelle spel van de VWS-voorhoede Na tien mi nuten scoorde l'Ecluse. nadat eerst Ouwer kerk keeper Colijn uit positie had ge speeld. Langzamerhand wist Die Haghe het spel enigszins te verplaatsen. Maar Schouten c.s. wisten wel raad met het te korte spel van de Haagse aanvalslinfe. Tien minuten voor het einde van de eerste helft kwam een goede pass van links. Ouwerkerk stond klaar en zijn listig sohot verr Colijn volkomen: 20. Kok. uit UVS weergekeerd, ging, geïnspireerd door dit succes, opeens veel meer doen. Vlak voor rust zag hij zijn harde werken bekroond met een prachtig doelpunt. Uit een cor ner, genomen door Keizer, kopte hij firaai In verdediging De fout van het zich in de verdediging terugtrekken als men voorstaat, werd ook gemaakt door de wolmensen. Die Haghe profiteerde hiervan en kwam sterk op zetten. Stuk voor stuk werden de kan sen echter om zeep gebracht door te in dividualistisch spel. Het enige vermel denswaardige uit die periode, was het schot van Keizer uit een van de weinige tegenaanvallen van VWS. Die Haghe kwam ten slotte nog aan een doelpunt, zy het op goedkope wfl- ze. Een van de achterspelers maakte Vulkanische ontploffing nabij Indonesië De bestuurder van een toestel der Bri tish Overseas Airways Corp. op de route DarwinDjakarta, heeft medegedeeld nabij de Indonesische archipel een buiten gewoon krachtige vulkanische ontploffing te hebben waargenomen. Hij kreeg de in druk, dat een eiland in het middenpunt van de uitbarsting lag. hands en de scheidsrechter wees naar de witte stip. Dit maakte verschillende Nieuwe Vaartbewoners zo nijdig, dat zy in discussie traden met de scheidsrech ter. Deze trok zich echter niet veel aan van de Leidse argumenten. Toen alles rustig was, mocht Kortenbroek het vonnis gaan voltrekken, wat hy feilloos deed. Direct na de aftrap haakte Huug Kok op unfaire wyze een tegenstander met het- hierboven vermelde gevolg. De rest van de wedstrijd was zo erbar melijk slecht, dat velen reeds ver tijd het terrein verlieten. de vele regens slap geworden terrein, niet in het zadel konden houden. Vooral de Engelsen toonden in Rotter dam eens temeer, dat zij ware meesters zijn in het bewaren van het evenwicht. Met name de jonge boerenzoon Edgar viel op door de bijzonder spectuculaire spring- stijl, waarbij hijzelf soms decimeters boven zijn prachtige vosmerrie Jane Sum mers zweefde, de voeten boven de rug van het paard stevig in de stijgbeugels ge- In het laatste springnummer van zater dag toonden vooral de Britse amazones hun kracht. Getweeën rijdend in dit con cours om de prijs van de Rijn, waarbij het erom ging, elk ongeveer de helft van de veertien hindernissen te nemen ln zelf te bepalen volgorde, boekten de 22-jarlge Dawn Palethorpe op Holywell Surprise en de 18-jardge Jean Harper op Ecky een fraaie overwinning. Geheel foutloos maakten zij een prach tige tijd door een goed-doordactht par cours snel en safe te rijden met uiterst korte wendingen. Met 43,2 sec. waren zij de Franse combinaties kapitein de Fom- belle-Grand Veneur en kapitein Lefrant- Nicias net één seconde te snel af. De Fransen waren ook snel, maar haal den uit het parcours niet wat erin zat. De derde en vierde plaatsen waren voor Italiaanse en Duitse combinaties, even eens foutloos en pas op de vijfde plaats kwamen de Nederlanders luitenant-kolo nel Van Zlnnicq-Bergmann en mr. Albers Pistorius, resp. met Rodeo (die een hek afwierp) en Feldberg (foutloos). Landelijke ruiters Een prachtige demons-tralie gaf de lan delijke rijvereniging „Wieringermeerrul- ters". De Hongaarse post, gereden door één man met vijf paarden en later door één jongen met vijf ponniea, had veel succes, evenals de piramide van zes men sen en drie paarden. Gymnasten onder de leden van deze rijvereniging sprongen vlot en lenig over een, twee en zelfs drie (echte) paarden. Tot slot was er een aller aardigst nummer vrijheidsdressuur van alle ruiters met hun paarden en ponnles. De regen, die het laatste deel van de wedstrijden had verstoord, was voorbij. Ook de televisie, met vier camera's pre sent voor uitzending naar Nederland, Duitsland, Italië, Frankrijk, Engeland en België, profiteerde juist van droog weer, zelfs met een zonnetje, dat veel bijdroeg tot een uitstekend geslaagde reportage: de kijker thuis hebben meer pezien dan vele toeschouwers! wedstrijd heeft een vrij normaal verfoop gehad. De cracks, die vrij ge lukkig hadden geloot, hebben zich ge handhaafd, met uitzondering van A. E. J. Modderman (LSG), die tegen de jeugdige Philidor-man M. D. Etmans niet verder kon komen dan remise. Het winnen van een partij met het grootste bordverschil slaat voorlopig en waarschijnlijk voor goed op naam van de LSG-er F. J. Hooftman (rangnr. 48). Hij won van A. H. Hooyer (Alphen rangnr. 14). De resultaten zijn: 45. W. F. Smit—1. Jerry Bey 0—1; 47. D. Schoneveld—2. A. Barkema 01; 3. W. Demmendal41. J. G. L. Tervooren 10; 46. J. J. Braggaar—4. E. Ketting 0—1; 33. A. van Klaveren5. C. Brunt 01; 6. A. Smit—28. J. J. Bizot 1—0; 7. W. F. Schuw 44. R. Veinema 10; 32. P. C. van der Leek—8. J. Verduyn 0—1; 21 M. D. Et- mans9. A. E. J. Modderman 34. H. J. Dingjan—10. L. W. Turk 0—1; 12. B. Smit—56. J. A. G. Verkuyl 1—0; 42. M. C. Schouten13. N. Maarsen 01; 14. A. H. Hooyer46. F. J. Hooftman 01; 15. J. Padding—24. Joh. de Jong 01; 18. J. Turk— 16. J. Koet 1—;0 17. J. J. den Bak —23. Th. P. v. d. Berg 10; 19. A. Geyer —59. mej. J. Kruts 1—0; 22. W. F. Wakka 40. I. Kruts 10; 25. M. A. Koppenaal— 31. G. W. Horree 1—0; 26. P. de Jong— 52. Th. v. d. Oord sr. 1—0; 39. H. W. v. d. Willik—27. P. Barkema 0—1; 29 A. Leenheer54. B. C. de Mik 01; 55. A. Karstens30. A. Momberg 01; 35. P. J. Segaar53. W. Binnendijk 10; 36. B. van Meygaarden— 43. A. van Haaster 1—0; 57. W. C. van Rooyen—38. C. C. Berg xx; 50. A. A. Huussen61. G. Haasnoot 1—0; 51. H. Th. v. d. Zon—60. S. v. d. Wijngaard 0—1; 58. J. J. Piket—49. J. G- Bethe 0—1. KATWIJK AAN ZEE, 5059, val 25.6036.60, Hear Groenteveiling: basterd 64—68, grof A 54. grof I 46—48, CD 37. II 23. afw. 9. E 19. alles per kg. IJMU1 DEN, 7 september. Prijzen: gr. long 570-460, grm. tong 440—400, kim tong 320- 300. kl. long I 260—240, idem II 250—205. tarbot I 300240 Der kg; tarbot IV 8247. gr. schol 54. arm. schol 54. kim. schol 58—51, kl. schol 2, schar 27—14. bot 17—12, -tl. makreel 22—14.40. gr. schel- i. schelvis 34—24, kim. schelvis ■vis I 22—13, idem II 14—8, wlj- gul 49—33, mid. gul 32—23. kl. I 51—41 idem II per rit kg. Totale i LEIDEN 6 Bept. Appelen 57—68. Groente 78—81, pe 10—14. augurken 65—120. postelein 10—14, prei jofsla 10, i B 76—86, Idem C 48—60. senen 60—102. perzik. A 67—85. •en 14—15 g34. bloemkool B 6.50-15. knolselderij 16. 4.20—11.90, bos. 7 september I 71 I 990, SCH schokker VLAAR DIN GEN9 september, richten: VL 79 met 32 last, VL 11 en VL 89 met 43 last. ROTTERDAM. 9 september. voer vandaag 1763 dieren, waarva n ossen en 594 varkens. Prijzen per kg: >eien 2.95—3.10. 2.60-2.90, 2.50-2.60, 1.78, 1.76. 1.73. Overzicht: Vette koeien: handel traag, prijzen v 3990, KW 126—3700, KW 80—5670, KW 169— 2790. KW 155—3150. KW 166—2370. KW 107— 2430. KW 51—3700; koters: IJM 45—2990, IJM 46—297, IJM 78—2840, IJM 208—3750, IJM 96- 1570. IJM 35—3960, IJM 4—3980, IJM 1—19.000. IJ M30—2790, IJM 52—1760, IJM 36—2280, IJM 27—2680. IJM 79—3290. IJM 88—2630. IJM 160— 2550, IJ Ml >3—3620, IJM 58—3440, UM 98— 2550, IJM 12—2790, IJ M2AO-2570, IJM 34— 2710. IJM 68—2700. WR 25—7570, WR 51—3250, WR 3—2900, WR 56—2400, WR 50—3680, WR 49—4130, UK 3—4020, BU 30—2594, AM 26— 3180. AM 16—2620. Vromen Papierfabriek Doetinchem. Eer ste half jaar niet achter bij zelfde periode van 1956; behoorlijk van orders ••'•orzien; gematigd optimisme. Gen. El. Kw. d4v. 0,50 (0,50) d. North Am. Av. Kw. div. 0,25 (0,25) d. Radio Corp. Kw. div. 0,25 (0,25) d. Frlcsch-Gron. Hyp. Bank. Beschikbaar 5*/s pandbrieven k 98V4 Westlandscbe Hyp. Bank. Verkrijgbaar 5*/s pandbrieven i 98H PandJIe A Tandjoongsarle. Dividend- voorstel 15%; oogstsaldo rp. 6 (14,6) min.; na /e«rekening vorige oogstjaren rp. 2,9 min.; daartegenover rp. 2,9 min. Interest, 3,1 (9,5) min. afschrijvingen, rp. 1,2 (0.9) min. belasting en 1.5 (1.2) min. wlnet; niet onbevredigende resultaten verwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7