Gemeente Alkemade gaat 78 woningen bouwen Vele zaken op de agenda Katwijkse gemeenteraad van Medisch onderzoek uitermate nuttig is Vissers hadden met bar weer te kampen IS II NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957 Raad kwam gisteravond bijeen Met behulp van flinke lening tegen laag rentepercentage GISTERAVOND kwam de gemeenteraad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, waarin werd mee gedeeld, dat rijksgoedkeuring is verleend voor de bouw van 78 woningen De voorzitter deelde mee, dat de bouw reeds is gegund. Dankzij de mede werking van het ministerie kon voor het benodigde kapitaal ad 1.275.282 een vaste lening van 1.100.000 tegen een rente van 4 Vz procent worden aangegaan. Op verzoeken van de Bond tegen hel I vloeken en het Humanistisch Thuisfront om bijdragen werd afwijzend beschikt Een groot aantal zaken onder meer garantiestelling Diaconessenhuis te Lei den, schoolzaken, wijziging kinderbijslag- verordening en wijziging salarisverorde ning ambtenaren ging onder de ha- Een belangrijk agendapunt was de toe wijzing door G.S. van een ontwerp-rege- ling met kaart en toelichting betreffende wijziging van de grens tussen de ge meenten Alkemade en Woubrugge. B. en W. verwezen in hun pre-advles laconiek naar de door hen gegeven richtlijnen bij de behandeling van het voorstel in de 1 raadsvergadering van 26 oktober 1056, met de mededeling, dat geen nieuwe ge zichtspunten naar voren zijn gekomen. Omstreden deel De heer P. van der Velden merkte op, dat hij in het raadsverslag van de ge meente Woubrugge had gelezen, dat men daar eveneens van gevoelen is, dat het omstreden deel bij Alkemade behoort. De heer De Jong wilde, zo gauw de zaak zal zijn geregeld, een betere voorlichting aanbrengen, omdat tot nog toe voor de betrokken bewoners weinig ie gedaan. De voorzitter stelde hierna voor, met inachtneming van het besprokene bij de vorige behandeling, G.S. te berichten, dat het gemeentebestuur van Alkemade met de plannen instemt. Het voorstel een Instructielokaal op de zolder van de brandweergarage in te richten, waarmee een bedrag van ƒ2030 is gemoeid, werd aanvaard. Gezien de bestedingsbeperking trok de voorzitter het spoedig gereedkomen van het lokaal in twijfel. Ook de bouw van een vaste brug over de Ringsloot te Oude Wete ring zal door de beperking aanzienlijk worden vertraagd. Belangrijk hierbij is de aankoop van de benodigde grond van de heer C. Langhout Geen brug De heer Rietbroek achtte de bouw van de brug niet noodzakelijk. De heer C. de Jong toonde zich evenmin een voorstan der van de bruggebouw. Hij wilde wel tot aankoop van de grond overgaan, maar deze dan benutten voor de aanleg van een parkeerterrein. Na een breedvoerige bespreking werd besloten het bedoelde stuk grond te ko pen. De bouw van de brug zal in de commissie van openbare werken nadar worden besproken. De raad ging vervolgens akkoord met vernieuwing van het brandweermateriaal en verbetering van de brandweergarag* te Rijpwetering. Kosten 15.500. De voorzitter was van mening, dat het slopen van de bovenbouw van de Fransebrug en het maken van een vast betondek als nummer één op de nrgentielfjst staan. Dit vooral In ver band met de aanleg van RUksweg 4a. De totale kosten worden geraamd op 15.000. Gunstig is, dat Rijkswater staat het voorstel tot uitvoering van dit werk bU G.S. zal steunen. Het presentiegeld voor de leden van de commissie tot wering van schoolver zuim werd van 1,50 op 3 gebracht. In de bestaande vacature werd de heer Schaminee benoemd. De heer W. F. A. de Leeuw te Hooge Zwaluwe kreeg een benoeming als ambtenaar van de bur gerlijke stand. Rondvraag In de rondvraag vroeg de heer Van der Bijl de aandacht voor de in het uit breidingsplan geprojecteerde parallelweg met de Provincialeweg. Over de huur verhoging zei de voorzitter, dat de ge meente hierbij niet hoeft te denken. Al lee wordt van Den Haag uit geregeld Verder vroeg hij de raadsleden en even tueel ook de verdere inwoners namen te bedenken voor de nieuw aan te leggen straten. Wethouder Van der Poel richtte ten slotte waarderende woorden tot burge meester Kolfschoten voor de wijze waar op deze erin is geslaagd een lening voor de bouw van de 78 woningen af te slui ten. De lage rente bezorgt de gemeente een aanzienlijk voordeel. BENTHUIZEN Collecte Volgende week zal een collecte gehou den worden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds. voor de kankerbestrij- Blikseminslag Tijdens het onweer van zondagavond sloeg de bliksem in de woning var miliea Vos en Voorwinden aan de Dijk. Er was sleohts materiële 6chade. Onderw Ijsavond De oudercommls6ie en de Vereniging voor volksonderwijs nemen in een daartoe op 4 september half acht in het gymnas tieklokaal belegde bijeenkomst afscheid van de heer B. van Gent, hoofd van de openbare school. Tevens zal zijn opvolger, de heer P. Rijswijk, worden begroet. Na de pauze zal de heer J. Zwarten dijk fytopatoloog te Boskoop, een cai rie met lichtbeelden houden over reisindrukken van Europa. Amerika Canada. TER AAR Muziekuitvoering De zangvereniging „Looft den Heer" heeft niet veel geluk met haar zomer- uitvoering gehad. De zangavond, die reeds een keer was uitgesteld vanwege het slechte weer, werd gisteravond ge houden, maar ook nu was het weer niet erg geschikt voor een openluchtuitvoe ring. Op het terrein van de heer Valk te Aardam had men niet over publieke be langstelling te klagen, maar de harde wind deed de klanken dikwijls vervagen, zodat er veel verloren ging. Nieuwveens lief en leed Echtpaar Verkerk-van Vliet 60 jaar getrouwd Na EEN VEEL BEWOGEN VAART hopen de heer en mevrouw P. C. Verkerk-van Vliet''te Nieuwveen met hun huwelijksbootje dinsdag 3 september de mijlpaal van zestig jaren watervastheid te bereiken. Dat het bootje hiermede een bewijs heeft geleverd van zijn kracht blijkt wel, als men van de vele klippen en stroomversnellingen hoort, waartussen het vaartuigje zijn weg heeft moeten zoeken gedurende de afgelopen zestig jaren. Op 21-jarige leeftijd stapten zij beiden in. Een vrachtbootje werd hun „kost en inwoning". In de eerste jaren hadden zij nogal met tegenwind te kampen, zozeer, zelfs, dat de heer Verkerk zijn vracht bootje vaarwel zei en zijn levensvaart op een melkwagen voortzette. Ook hier was het begin nogal be wogen, want dc beide paarden, die de melkwagen moesten trekken, ge raakten op een kwade dag In het water en verdronken. Maar nadat de heer Verkerk op motortraktie had overgeschakeld, bleken de natuur krachten plotseling welwillend In het zeil van zijn levensbootje te blazen en deze gunstige wind bleef aanhouden. De laatste jaren van zijn loopbaan als melkrijder, bestuurde hij een geheel wa genpark, dat hem in staat stelde de schaapjes op het droge te krijgen. Thans geniet de heer Verkerk al en kele jaren van een welverdiende rust en zijn gezondheid, die hem zelden in de steek heeft gelaten, is ook nu nog onge schokt. evenals die van zijn vrouw. Het huwelijk werd gezegend met twaalf Dokter Nout ter aarde besteld Zaterdagmiddag ls onder grote belang stelling op de algemene begraafplaats te Nieuwveen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van dokter Nout, die 46 Jaar lang te Nieuwveen praktijk heeft uitgeoe fend. Voorafgaand aan de begrafenis werd in de recreatiezaal van het bejaar denhuis „Aar en Amstel" te Nieuwkoop een rouwdienst gehouden. De diens* werd geleid door ds. Cadée van Oudshoorn. Familie, vrienden, huis genoten van „Aar en Amstel" en talrijke collega's uit de omtrek woonden hem bij. Nadat Gez. 224 vers 1 was gezongen en enkele delen uit Mattheus en Lukas wa ren gelezen schetste ds. Cadée de overle dene als een eenvoudig en vriendelijk man, die in een leven van hard werken, veel teleurstelling en verdriet ondervond Hierna vertrok de stoet naar Nieuw veen, waar in de geheel met belangstel lenden gevulde Herv. kerk nog een rouw dienst werd gehouden. Ook hier leidde ds. Cadée de dienst. Van de gelegenheid enkele woorden te spreken werd aller eerst gebruik gemaakt door burgemeester B. Kammenga namens het gemeentebe stuur en namens de Stichting „Aar en Amstel", waarvan de burgemeester voor zitter is. Dokter W. van der Wind sprak namens de afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken van de Kon. Ned. Maat schappij tot bevordering der geneeskunst. Namens de Johannes-stichtlng voerde het woord de heer C. Blok. Laatste spreker was de heer P. Spreij, namens het bestuur van de afdeling Nieuwveen van het Rode Kruis. Ds. Cadée las Psalm 84 voor. Tot de familie richtte hij woorden van troost. Nadat hij de bijeenkomst met dankge bed had besloten werd het stoffelijk over schot op de algemene begraafplaats ter aarde besteld Een zoon van de overledene dankte aan de groeve voor de belangstel ling. De baar was bedekt met vele, vele bloemen Bromfiets-puzzelrit Onder auspiciën van de Vereniging voor Veilig Verkeer werd zaterdag een puzzelrit voor bromfietsers gehouden. De afstand was 30 km. terwijl de gemiddelde snelheid 20 km per uur moest bedragen Er waren ongeveer 30 deelnemers, waar van enkelen uit Alphen aan den Rijn Vinkéveen en Ter Aar. Er werden door de vele valletjes nogal wat fouten ge maakt. Maar niet alleen door de rijders, want bij het uitzetten was al een fout ge maakt, zodat het bestuur de voorlaatste tljdcontrole moest laten vervallen. De voorzitter van de afdeling Nieuw veen van Veilig Verkeer, de heer L. C. Bosman, reikte de prijzen uit. dde door Nieuwveners ter beschikking waren ge steld. Het bleek dat de heer H. van Harten te Ter Aar de eerste prijs, een beker, ge wonnen had. met 8 strafpunten. De twee de prijs ging eveneens naar Ter Aar; nu was het de heer G. van Harten, die een fietsband won. De verdere uitslagen: J. Rijnsburger, Alphen. derde prijs; B. Romein Nieuw veen, vierde prije; J. Catsburg, Vlnka- veen. vijfde prijs; A. Mocking, zesde prijs. Een troostprijs ging naar de heer N. van Vliet te Ter Aar. kinderen, negenenveertig kleinkinderen vijf achterkleinkinderen, zodat a.s dinsdag de belangstelling en feestvreugde niet gering zullen zijn. ALKEMADE Burgerlijk» Stand GEBOREN: Maria Jacoba, d. Wijsman en C. J. M. J. C. P. der Meer- Pau- G. M. Hölscher lus Leonardus Jozef, en E. M. van der Meer. ONDERTROUWD: J. M. van Vuuren en C. Vreeken; H. Beerendonk en M. C. H. Ludlage; E. P. Hoogenboom en A. M. van der Meer. GEHUWD: J. Favier en J. A. K. van Diemen; C. J. van Hameren en P. E. van Ruiten; B. Vergunst en N. Goedhart ALPHEN AAN DEN RIJN B. en W. over tegels in de Bernhardlaan Het raadslid L. C. Slootjes heeft van het college van B. en W. antwoord ont vangen op een tweede serie vragen be treffende de breuk in de trottoirtegels langs de Prins Bernhardlaan. Op de vraag waar de betreffende tegels zijn ge keurd en door welk bureau, antwoordde B. en W. dat dit gebeurde door het proef station voor bouwmaterialen Koning ei Bienfait te Amsterdam. De rapportei hebben voor de raadsleden ter vi6ie ge legen. De tweede vraag wordt beantwoord met de mededeling, dat de monstertegels op enkele punten in het rijwielpad den getrokken op 20 april en 4 mei. Op de vraag naar breekbelasting en druk vastheid wordt ook naar de rapporten verwezen. De volgende vraag, dii heer Slootjes stelde, luidde: „Is het het oordeel van B. en W. aan te ne dat tegels in verse toestand bij keuring aan de eisen van het bureau normalisatie- voorschriften in Nederland, voldoen?' Naar het oordeel van B. en W. heeft deze vraag geen enkele reële waarde ti Wel zal er in de toekomst naar worden gestreefd geen al te verse tegels te ge bruiken. Over het kleurverschil van de later geleverde tegels, zeggen B. en W.. dat zij zich ter plaatse nog niet georiën teerd hebben, maar dit te zijner tijd zul len doen. WOUBRUGGE Gevonden en verloren Gevonden: zijden shawl, paar kinder schoenen, geruit shirt, muntbiljet, kinder- bril. Verloren: twee autosleuteljes, bos sleu tels, grijs damesvest, groene pet, luchtbed, blauwe zwembroek. Aangetroffen: wit konijn. Inlichtingen bij de postcommandant der rijkspolitie. KATWIJK De duiven vlogen De postduivenclub De Rijnmonde kwam met een aantal jonge duiven u in een wedvlucht van Noyon. Afstand 508 km. In concours waren 87 dieren. Gelost werd om 11 uur bij w.z.w. wind. De ste duif werd geklokt om 15.02.41 gemiddelde snelheid 1269.2 meter per mi- De uitslag is als volgt: Gebr. Pauw 12; J. Heemskerk 2; E. van der Hooff 3 en 4; N. Kleen 5; A. J. Hus 6. 7, 9. 17. 20 22; H. M. Tjebbes 8; Th. van Essen 10 21; C. Kraaijenoord 11, 16 en 19; L. Noort 13, 14 en 15; J. Winters 18. Met een groep jonge en oude werd gevlogen van Roosendaal, afstand 74 km. In concours waren 146 vogel6 di< om 13.30 uur werden gelost bij westen wind. De c De uitslag is als volgt: J. Jungerius 1, 9, 34 en 35; L. van Duyn 2 en 28; Gebr Pauw 3, 18. 19. 26 en 27; C. Kraayenoord 4, 20, 22 en 31: L Noort 5. 11 en 14: A. J Hus 6, 21, 25 en 29; E. van der Hooff 7. 10. 13, 16. 23 en 30; H. M. Tjebbes 8 en 24: J Parlevliet 12, J. Winters 15 en 32; K Monster 17; Th. van Essen 33. N. Kleen 38 KATWIJK AAN DEN RIJN Bromfietser gewond Op het kruispunt Zeeweg—Callaoweg is een bromfietser in volle vaart tegen de achterzijde van een plotseling remmende auto gereden. Dokter Hagen, die eerste hulp verleende, achtte overbrenging het slachtoffer naar het academisch zie kenhuis te Leiden noodzakelijk. Auto vernield Ter hoogte van de Israëlitische begraaf plaats is een auto door de tram aange reden. De Volkswagen werd totaal ver nield. maar de bestuurder kwam vrijwel ongedeerd thussen de brokstukken van daan kruipen. Auto tegen maaimachine Op de hoek SandtlaanOverrijn is een uit de richting Rijnsburg komende per sonenauto in botsing gekomen met een door een trekker getrokken maaimachine Er ontstond materiële schade. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Woensdag 28 augustus: hoog water om 4.52 en 17.20 uur; laag water om 0.51 en LISSE Weihnachts-oratorlum De zangvereniging Looft den Heer heeft het Weihnachts-oratorlum van J. S Bach in studie genomen. Men hoopt met Kerstmis dit werk te kunnen uitvoeren Jeugdweekend De Hervormde jeugd zal deelnemen aan een jeugdweekend, dat 7 september te Oegstgeest zal worden gehouden. In de avonduren voert de lekengroep uit Lei derdorp „Nehemia" op. Zondagsschool Na een langdurige vakantie zal de zondagsschool Samuel zondag 1 septem ber weer geopend worden. Hervormde pastorie Het pand Hereweg 115 is thans ont ruimd en zal worden ingericht als wo ning voor de nieuwe predikant, ds. Pet- tinga. S/eer in 'f gezin De JVieuwe Leidscbe Schoolartsendienst Katwijk In vele gevallen kan door tijdige hulp erger worden voorkomen IN HET JAARVERSLAG 1956 van de districtsschoolartsendienst Katwijk wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat' het met de zindelijkheid op de scholen in het algemeen nog altijd slecht is gesteld. Om financiële redenen ontbreken meestal voldoende schone handdoeken, ook als er wel zeep is. Overigens schijnt een handdoek allerminst ideaal te zijn. Te Voor schoten heeft het gemeentebestuur voor alle scholen tijdens de polio epidemie papieren doekjes beschikbaar gesteld, welk gebruik door enkele scholen thans voor eigen rekening is voortgezet. Men zou graag zien, dat dit door alle scholen werd gedaan, aangezien het hygiënische belang van deze maatregel niet mag worden onderschat. De zindelijkheid is van het allergroot ste belang ter voorkoming van besmet telijke ziekten. De kinderverlamming bijvoorbeeld wordt veroorzaakt door eer irus van kleine afmetingen die bij pa- iënten in de keel en in de ontlasting voorkomt. De besmetting kan dus door aanhoesten of via de handen tot stand komen. Vooral op de toiletten ia voorzich tigheid geboden. Schoolmelk Uitvoerig wordt verder stilgestaan bij het verstrekken van melk aan de school kinderen. In Voorschoten heeft deze actie tot een groot succes geleid Het gemeentebestuur van Katwijk heeft zich eveneens op de melkverstrekking be raden. Gebleken is, dat 6lecht« de helft van de onderzochte kinderen voldoende melk drinkt Het aantal b(j de dienst aangeslo ten scholen is met 3 toegenomen, namelijk de St. Janschool en de tweede Gereformeerde school te Katwijk aan Zee. De dienst heeft nu 73 scholen met 13806 leerlingen onder >ljn hoede. De inrichting en de ligging van d scholen he-bben de voortdurende aar dacht van de schoolartsen Vermet e Van der Heul. Hier en daar werden vloeren verbeterd, banken werden ieuwd en door het aanbrengen en lichte verflaag kon een donker lo kaal aardig worden opgevrolijkt. Nodig De schoolartsen hebben 1377 leerlin- m van de kleuterscholen onderzocht 1 5091 leerlingen van de lagere scho len. Dat men bij 4271 echolieren afwij kingen vond, toont wel duidelijk het grote belang van de dienst. Bij 716 ki OEGSTGEEST Mevrouw Kramers gaat studiereis maken Mevrouw G. A. Krameis de Vlaming- Pleysier, afgevaardigde van de P.v.d.A.. heeft al6 raadslid bedankt. Ztj zal gedu rende acht maanden een studiereU de Libanon en Jordanië maken. Vooral het •luchtelingen-vraag6tuk heeft haar be langstelling. In de plaats van mevrouw ramers ia de heer J. S. van Mameren gemeenteraadslid benoemd. Onderscheiding Onze plaatsgenoot de heer W. J. Mizée. werd benoemd tot ridder ln de orde van Gregorius de Grote. deren werd een afwijking van het ge zichtsvermogen geconstateerd, 123 leer lingen hadden een verminderde gehoor- scherpte. 262 vergrote amandelen. 33 hart afwijkingen. bij 82 jongelui werd 'n breuk gevonden. In totaal werden 540 kinderen naar de huisarts verwezen. Ook de vraag, of een kind wellicht beter buitengewoon onderwijs kon gaan volgen, werd mede door de schoolartsen beoor deeld. Van de 38 onderzochte leerlingen kwamen er 16 voor het volgen van b.I.o.- onderricht ln aanmerking. Het onderzoek op tuberculose wees uit, dat het aantal besmettingen sterk terug loopt, hetgeen vooral te danken i6 aan de t.b.c.-be6trijding onder het vee. Van de 209 onderzochte kinderen moesten er twee een behandeling ondergaan. In Algerije Bevolking wordt rebellen beu André Morlee. de Franse minister van defensie, heeft zaterdag op een rondreis door Algerij te Oran verklaard, dat steeds meer Algerijnen zich bij de Franse troe pen aansluiten. „De bevolking wordt de misdaden der rebellen beu. Slechts door dwang kunnen zij hun atrijdkrachten op peil houden". Een honderd man sterke bende heeft zaterdagavond drie politieposten overval len ip de stad Mascara ln West-Algerije. Na een gevecht van 2 uur met mobiele politiële eenheden en militairen van het Vreemdelingenlegioen, trokken de rebel len zich terug, negen doden achterla tend, onder wie een stamhoofd. Een andere groep opstandelingen deed op ongeveer dezelfde tijd een aanval op de stad Taret, 160 km oostelijker. Daarbij werden twee Europeanen en een rebel gedood. In de buurt van Qrleansvtlle werden een Europese automobilist en zijn der tienjarige zoon door de rebellen gedood. In de afgelopen nacht zijn zeven Franse boeren in Bourbet, vijftig kilometer ten oosten van Algiers door opstandelingen vermoord. Het Westduitse verbond der chemische industrie heeft op grond van gegevens van de OEES, van het Amerikaanse ver bond van zeepfabrieken en van het ver bond van Duitse zeepfabrieken berekend, dat in 1956 per hoofd van de bevolking het verbruik van zeep en wasmiddelen in België het grootste is geweest met 14.5 kg. gevolg door Nederland met 13,7 kg, Zwit serland met 13,4 kg. Australië en de Ver enigde Staten met elk 12,6 kg, ge volgd door Frankrijk. Engeland, Denemar ken, Canada, Argentinië, Nieuw-Zeeland. Noorwegen en West-Dultsland. Visserij golf jes TTET WEER is de afgelopen dagen bar ongunstig geweest op de vis- -*• gronden. De visserij werd echter zo goed en zo kwaad als het ging toch voortgezet. Maar niet op het Zand. Daar boksten de schepen met wind kracht negen. Op de 55ste breedtegraad voerden twee Katwijkse kotters een moeilijk en zwaar gevecht met het geweld van de Westerstorm. De bemanningen van deze vaartuigen slaagden er nauwelijks in de schepen met de kop op de wind te houden. Het liep allemaal goed af. En dat is een heel ding. Want een storm met een dergelijke kracht in de zomermaand augustus, daar rekent men eigenlijk niet op. Inmiddels is er ter hoogte van Engelse stadje Whitby een nieuwe vis serij op gang gekomen. Er wordt daar haring gevangen in overvloedige hoe veelheden. Maar er is een groot nadeel aan deze haring verbonden. Ze is té klein van stuk om geschikt te zijn de aanvoer als verse. Voor het kaken gaat het nog wel. Er worden daar bij Whitby dagvangsten gemaakt van manden haring. Om de noord was heel wat minder. Daar mogen de traw lers en loggers blij zijn, als zij een dag vangst van 150 manden haring, makreel en andere vissoorten kunnen boeken. De Amsterdam IJM 28 deed twee trekken op 58.25 graden noorderbreedte, die 1CM manden haring en andere vissoorten op leverden. De prijzen Erg florissant was de verkoop van d« Wat B. en W. voorstellen Burgerlijke stand heeft een tweede ambtenaar nodig Juniorwraak "TkOORDAT het aantal inwoners van Katwijk voortdurend toeneemt, zijn ook de werkzaamheden op de burgerlijke stand uitgebreid. B. en W. stellen de raad nu voor een tweede ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen, waartoe zij aanbevelen de heer C. A. Stuiver, hoofdcommies ter secretarie. De familie van wijlen de heer H van Duyvenvoorde, Jan van Galen straat 31, heeft de gemeente de onbewoonbaar verklaarde woning Hoog straat 3g te koop aangeboden. Daar dit huis in het saneringsgebied ligt, adviseren B. en W. de vraagprijs van 1300 te accepteren. een douchecel aanwezige ruimte, ook als zodanig te mogen gebruiken. Het gemeen tebestuur heeft thans nagegaan, of nog meer bewoners van dat complex wonin gen voor een douchecel voelen. Negen van de elf be wonera zijn er aterk voor. terwijl de twee overigen zelf al de nodige voorzieningen hebben getroffen. Naar sohatting zullen de kosten 350 per douchecel bedragen, welk bedrag door een tijdelijke huurverhoging aan de ge meente zal worden terugbetaald. Tot nog toe bestonden er een commissie van fabricage en een commiaeie van het grondbedrijf, waarin dezelfde leden zit ting hadden. B. en W. stellen voor deze twee commissies samen te voegen tot een commissie voor openbare werken en grondbedrijf. Pensioen Op 1 september 1966 is in werking ge treden de wet van 1 augustus 1956, waann regels zijn vastgesteld met betrekking tot het toekennen ven een uitkering en een pensioen aan wethouders en een pensioen aan hun weduwen en wezen. De gemeen tebesturen, die een pensioenregeling voor wethouders hebben vastgesteld, ddenen hun verordening met de betrokken wet ln overeenstemming te brengen. B. en W. stellen voor aldus tewerk te gaan. Verder ls er een voorstel met betrek king tot de Jaarwedde-regeling van amb tenaren en de verordening tot regeling van de lonen der werklieden. Tevens stellen B. en W. voor da bestaande toelage-regeling voor het gebruik van een flets zodanig te wijzigen, dat de ambtenaren ook voor het gebruik van Br zijn een aantal aanvragen binnen gekomen voor de koop van bouwgrond in het uitbreidingsplan Overduin. Het college stelt voor tot verkoop over te gaan. De firma Th. M. van Schle en Zonen, de heer A. Ouwehand, de firma D. Haas noot en Zonen en de R. F. D. Holland N.V. hebben gevraagd gronden in het In dustrieterrein te mogen kopen, respec tievelijk groot 840. 1060, 700 en 1928 vier kantemeter. De prijzen van deze percelen zijn: 7224. ƒ9116, ƒ7000 en 19.280. B. en W. hebben geen enkel bezwaar. Douchecellen Eén der bewoners van de marinewonin gen heeft het gemeentebestuur gevraagd de in zijn woning voor de inrichting van een bromfiets een vergoeding kunnen krij gen. Studie In het ambtenarenreglement is bepaald, dat een tegemoetkoming in studiekoeten kan worden verleend aan een ambtenaar, die een studie ter hand neemt, die naar het oordeel van B en W. ln het belang van de gemeente is. Daar hst aantal jonge mensen, dat zrtch een positie ln ge meentedienst tracht te verwerven, af neemt, wld het college op grond van een verordening studietoelagen mogelijk ma- Voor sluitende 885.500 het bouwen Woldringh de Burge- le Hoopbrug krediet van leend. Dit bedrag zal izienlDk worden over- W. de raad een aanvullend krediet van 130.000 1 gen. Voor de Christelijke opleidingsschool het daarnaast gelegen gemeentelijke gym lokaal aan de Parklaan bevindt zich gazon, dat van de opsnbare weg is scheiden door een afzetting, die slechts bestaat uit door draad met elkaar bonden paaltjes. Het schoolbestuur heeft besloten de terreinafscheiding rondom de school te vervangen door een stenen muur en ln verband hiermee adviseren B. en W. de raad de afzetting voor hei gymlokaal nu evenzo te laten veranderen De kosten hiervan bedragen 1300. Schoolzaken De r.k. school heeft medewerking ge vraagd om de hal van de school in U richten voor gymnastiekonderwijs. De Christelijke uJx>. wil een aantal nieuw, leerboeken aanschaffen wegens de stij ging van het leerlingentaJ. Ten slotte hebben B. en W. van Noord- wljkerhout gevraagd ten behoeve r-k. tuinbouwschool aldaar voor de uit Katwijk afkomstige leerlingen drage te verlenen. Verwijzend in 1953 genomen besluit ten aanzien van Katwijkse leerlingen op de Christelijke tuinbouwschool te Rijnsburg stelt het college voor ten aanzien van de r.k. tuin bouwschool eenzelfde standpunt ln te nemen en een msximum-bijdrage van 20 per leerling per Jaar beschikbaar te stellen. haring maandag niet. De logger KW 168 moest bijvoorbeeld 200 kisten haring zon der meer in de schuit van de vismeel- fabriek lossen. De haring, die door de handel werd afgenomen, noteerde 11 tot 15 per kist van 50 kilo. Makreel was met 10 tot 16 per kist van 50 kilo aan de goedkope kant. Schelvis deed het beter. Grote schelvis noteerde voor de export ƒ43 tot ƒ55 en grootmiddel ƒ52 tot 51 per kist van 50 kilo. Het binnen land nam de klein middel voor 34 tot 30, pennen deden 19 tot 27 en braad 11 tot 18 per kist van 50 kilo. Noord- schol deed 46 tot 30 voor de drieën en de tweeën. De grote regels kabeljauw gingen weg voor 108 tot 134, kleine regels deden 56 tot 65, grote kisten kabeljauw ƒ154 tot ƒ160 en kleine kis ten kabeljauw deden 114 tot 122 per 125 kilo. Gul deed ƒ46 tot ƒ16 en wijting ƒ16 tot ƒ17 per kist van 50 kilo. Zwart» koolvis noteerde 62 tot 116 per 125 kilo. Dit was er De aanvoer was maandag groot. Alleen al voor de eerste beurt waren er tien grote schepen: de Eli» Chenlviëre IJM 33 met 1050 kisten haring en makreel en 40 stijve kabeljauwen; de KW 136 met 1230 kisten haring en makreel; de HD 128 met 125 kisten verse vis; de Maria van Hattum IJM 10 met 930 kisten haring en makreel; de Klaas Wijker IJM 85 mat 1076 kisten haring en makreel en 50 stijve kabeljauwen; de Dirkje RO 53 met 1200 kisten haring en makreel; de KW 166 met 220 kisten verse vis; de KW 162 met 330 kisten verse vis, de Java KW 159 met 550 kisten verse haring; de IJM 221 met 430 kisten verse vis en 110 stijve kabel- Voor de tweede los beurt dienden zes tien loggers en zevenentwintig kottera zich aan met 1375 kisten schol, 9000 kilo tongen, 2500 kilo tarbot, 185 kisten wij ting. 1610 kisten schelvis. 170 kisten gul en kabeljauw en 230 kisten varia. En vandaag Veertien schepen waren er voor dins dag, waarbij vier grote trawlers en trawlloggers De SCH 171 met 1660 kis ten verse haring en makreel, de Thorina IJM 33 met 500 kisten haring en makresl en 30 stijve kabeljauwen, de Burgemees ter Heusdens VL 27 met 600 kisten ha ring en 450 kaatjes gezouten haring en de KW 80 met 950 kisten verse hanng en makreel. Van de loggervloot loeten voorts de KW 91 (160 kisten); KW 108 (110 kisten); WR 49 (190 kisten); KW 88 f171 kisten); KW 33 (250 kisten); WR 29 (190 kisten); KW 7 (250 kisten); KW 64 (183 kisten) en KW 59 (180 kisten). Stagnatie In het lossen van vis wordt te IJmuiden bijna altijd veroorzaakt door het gebrek aan Ugrulmte voor de vlahal. Teneinde de lossing sneller te laten ver lopen en daardoor ook weer sneller plaatsruimte aan de hal te krijgen, is thans aan de bemanningen van de sche pen met een vangst van minder dan 50 kisten bij-vis verzocht deze „paar kist jes" zelf even In de markt te plaatsen. De vislossera zullen er wel voor zorg dragen. dat deze bij-vla ook wordt ge sorteerd. Kuatvlaaera De kuatvlaaera mogen niet mopperen. ZIJ hebben een vrij goede week achter de rug. De achepen met motoren van 30 tot 120 pk boekten besommingen van 500 tot 2500. De schepen met motoren 150 tot 300 pk kwamen tweemaal ln één week aan de markt en besomden ge- Iddcjd ƒ2500 tot ƒ4000 per achlp. Twaalfdulsend De aanvoer bestond maandag uit ruim 12.000 kisten verae via. waarbij 2560 schel vis. 310 wijting. 240 gul en kabeljauw, 2850 haring, 2760 makreel, 1450 achol, 11 500 kilo tong en tarbot, 475 diversen en 328 stuks stijve kabeljauwen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7