Werkhaven Willemstad: Luchtmacht wordt met geleid wapen uitgerust „Nike' Springplank tot bouw Volkerakdam Juiste ligging van dam nog niet vastgesteld Congres Wereldfederalisten in Den Haag begonnen Eén wereld of geen blijft de leus BLAUWE OVERGOOIER EN WITTE BLOUSE Vuur verdreef gezin van elf personen Projectiel dat snelheid heeft van 2000 km/u. HARINGVANGSTEN VOORSPELLEN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 Met groots project wordt begin gemaakt Hat doal ïvloadan verbetering van da io«»w»Uf- huishouding. T«n behoeve van het onder a en b gestelde dienen de volgende werken te worden uit- voerd (of zijn In uitvoering of gereed) Stormvloedkering In de Hollandsche IJssel; werkzaamheden ver gevorderd en gereed eind 1957 begin 1958; Afdamming van het Haringvliet ten westen van Hellevoetsluls; werkhaven gereed; overige werkzaamheden In uitvoering, het geheel gereed In 1 968 Dam In het Brouwershavi Dam In Oostersehelde; Dam In de Grevellngen Veeregat en Zandkreek(Drte iden-plan), werkzaamheden In uit ing. werk gereed begin 1962; Dam In het Volkerak, aanbesteding bouw werkhaven op 27 augustus Ligging dam nog In studie. Afdamming moet gereed zijn In 1968; Afsluiting Oude Maas bij de beneden- Versterking bestaande hoofdw; keringen, met inbegrip dijkverhogingen langs de Westerschelde en de Nieuwi Waterweg (In uitvoering). (Van een onzer redacteuren) WILLEMSTAD, maandag. VOORDAT DE BEIDE KAMERS der Staten-Generaal zich naar ver wachting in oktober zullen gaan uitspreken over het ontwerp- Deltawet, wordt dus een begin gemaakt met de uitvoering van nog een groots project. Want de werkhaven bij Willemstad, waarvan zoals kort geleden gemeld de aanleg morgen wordt aanbesteed, kan worden beschouwd als de springplank tot de bouw van de dam in het Volkerak, zoals de werkhavens bij Hellevoetsluis en Vrouwenpolder dit zijn resp. ten aanzien van de dam in het Haringvliet en van die in het Veeregat. DE NIEUWE HAVEN is geprojecteerd op de Zuidelijke oever van het Hollands Diep, juist ten westen van Willemstad. En de aanleg ervan houdt volgens het bestek o.m. in: 1 bet maken van een havendam van een lengte van 230 meter; O het baggeren van een haven (opper- vlakte 2450 vierkante meter, diepte 5 meter onder N.A.P.) en van een geul aan de rivierzijde van de haven- dam; O het ophogen van het haventerrein het maken ding; het maken van het verharden s het opruimen i een oeverbekle- n nieuwe weg en de bestaande; i de overblijfselen i prof. Van derzaal meer dan 600 afgevaardigden uit ruim 20 landen begroeten, die bijeengeko men waren om de openingszitting van het tiende congres van de World Association of World Federalists, dat tot en met zater dag in het Kurhaus te Scheveningen ge houden wordt, bij te wonen. Deze openingszitting werd namens d» •regering bijgewoond door minister Luns Generaal-majoor Riisser-Larsen, die van 1951 voorzitter is geweest van de Wereld- federalisten, legt dit jaar dit voorzitter schap neer, zodat hij op deze vergadering zoals hij het zeide zijn ..zwanezang" zong ..Onverschillig huidskleur of religie, zijn wij allen wereldburgers," zeide de schel dende voorzitter, ,.en het is daarom onze taak voor allen 'n gelukkig huis te bouwen met zonneschijn voor iedereen." Hij ver zocht de vergadering enige ogenblikken stilte en wekte de aanwezigen op voor het welslagen van het congres een gebed op te zenden tot de Allerhoogste, van welke godsdienst men ook mocht zijn Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfscho ten verwelkomde de congressisten in Den Haag. de stad van het Vredespaleis het land van Hugo de Groot Vollenhove. Werelds jongste staat Het woord werd hierna gevoerd door de minister van financiën van 's werelds Jong ste staat, de staat Ghana in Afrika. Gekleed in inheemse dracht bepleitte mi nister Komla Agbeli Gbedemah van Gha na in het bijzonder een revisie van het handvest van de Verenigde Naties (een der voornaamste onderwerpen, waaraan het congres is gewijd) met name de toe lating van de kleine naties. „Er is nog veel voor ons te doen," aldus deze don kergekleurde minister, wiens betoog malen door een enthousiast applaus werd onderbroken, „voor het tot allen is door gedrongen. dat een ieder een recht op vrij heid heeft" De ere-voorzitter van de Wereldfede ralisten, de grijze Lord Boyd Orr, dt vroegere directeur van de U.N. Voedsel- en landbouworganisatie, zette in spraak in het bijzonder de doelstellingen van de beweging voer wereldfederalisme uiteen. „Het is," aldus spreker, „om gelijk de waterstofbom af te schaffen, hij er eenmaal is. Alleen de afschaffing van dc oorlog zelf kan de wereld red den." Het gaat er thans om te voorkomen dat de wereld terugvalt tot een jungle- chaos. Dit kan alleen bereikt worden door de vestiging van één wereldrege ring met een sterke politiemacht. De leider van de Britse liberalen, de heer Clement Davies, drong aan op een revisie van het charter der Verenigde Naties door te voorzien in een wereld- parlement. een wereld-executive. eeD wereld-hof van justitie en een wereld- politiemacht. Koningin ging ons voo De voorzitter van de Nederlandse af deling van dc World Association Worlds Federalists, de heer Chr. N. Wijngaarden, was de laatste spreker plechtige openingszitting in de Rid derzaal. die door vele leden van corps diplomatique werd bijgewoond. HIJ erop wijzen, dat het Nederlandse volk de historie door het leven heeft ge- aagd voor wat het geloofde het juiste zjjn. De Nederlandse regering heeft altijd opengestaan voor alle praktische maatregelen ten gunste van verdere in- itionale samenwerking en begrip. Het ize koningin Juliana, aldus de heer Van Wijngaarden, die als geen ander „de klokken luidt van ons geweten". Het congres zal in totaal zeven zittin gen houden. Behalve de reeds genoemds revisie van het U.N.-charter staan onder en als een vreedzaam gebruik var de atoom-energie, de regionale vertegen woordiging in de generale assemblee var de U.N. en de hulp aan de achtergeble ven gebieden op het programma. Woensdagavond zal er in Amsterdam een speciale jeugdbij eenkomst worden gehouden, waarop o.m. Abbé Pierre uit Parijs zal spreken. Bevolking Schiermonnik oog periodiek onderzocht B. en W. van Schiermonnikoog hebben bij de gemeenteraad een voorstel inge diend, om de gehele bevolking periodiek iedere twee jaar te laten onderzoeken op haar algemene lichamelijke gezondheid Het gezondheidspell op het eiland staat al zeer hoog, zo wordt in de toelichting gezegd, maar wordt door deze maatregel, die een unicum is In de Nederlandse ge meenten. zeer verhoogd. Dit onderzoek komt niet alleen de bevolking ten goede, maar moet ook van zeer groot belang worden geacht voor het vreemdelingen- Bovenstaand kaartje geeft duidelijk de werken aan, die volgens het schema (links boven) in het Deltaplan zullen worden uitgevoerd. Zoals blijkt, zul len slechts de Westerschelde en de Nieuwe Waterweg, toegangswegen tot Antwerpen en Rotterdam, niet wor den afgesloten. Nieu w ver pleegs tersu n i form (Van onze moderedactie) Hal' MOM PRAKTISCH ZIJN, degelijk maar toch elegant, het moet zowel slanke als volslanke verpleegsters goed kleden en het dient niet al te zeer aan de mode onderhevig te zijn. Dat zijn een paar punten, waarmee ontwerpers voor een nieuw verpleegstersuniform rekening heb ben te houden. Na het model „Desirée", dat ontworpen is door mevrouw Constance Wibaut en dat wij zaterdag 17 augustus op Blad Zij bespraken, vraagt nu ook het model „Dramon" de aandacht. De (Nederlandse) Fransman Charles recht, mgar iets rond is afgesneden. Over bekleed met rijswerk) en verdedl- gingsmurueunu ueun uguluouoluiunu glngsmuren en gloolingafval, en iC het maken van bijkomende wer- U ken. Het werkterrein zal een totale opper vlakte krijgen van ongeveer 8000 vier kante meter. Met de bouw van de haven :ullen naar schatting acht maanden ge moeid zijn. MIJNSTEEN De havendam wordt opgebouwd uit zand, gewonnen uit het Hollands Diep, uit mijnsteen, en voor de bekleding zal gebruik worden gemaakt van zaltzuilen en koperslagtegels, een pro- dukt van de Hoogovens, dat ook voor bestrating wordt aangewend en bijv. in Rotterdam in het wegdek is verwerkt. Van de doeltreffendheid van mijnsteen zijn de waterstaatsdeskundigen wel over tuigd. Lange tijd en op vele plaatsen zijn met dit materiaal proeven genomen en uit het feit, dat het gebruik er van ook thans weer wordt voorgeschreven, mag worden geconcludeerd, dat de proeven een gunstig resultaat hebben gehad. Mijnsteen is het onbruikbare afval- produkt van de kolenmijnen. Naar ver wachting zal dit produkt in zeer grote hoeveelheden bij de Deltawerken wor den verwerkt. Dit betekent dat het ook in zeer grote hoeveelheden uit Zuid-Limburg moet worden aange voerd. De aangewezen middelen voor dit vervoer zijn trein en schip en van beide geniet het schip de voorkeur, omdat het het dichtst de werken kan komen en wat ook van groot belang is zijn rvoers) kosten de laagste zijn. Maar vervoer per schip zal een zware utis- worden getrokken op de op het ogen blik al overbezette Julianasluizen en het zou daarom getuigen oan wijs beleid en van vooruitziende blik, indien de capa citeit van het sluitzencomplex tijdig werd verdubbeld. HOOFDKWARTIER De werkhaven moet worden gezien als het hoofdkwartier van het totale werk, van waaruit later de afdamming van het Volkerak wordt aangepakt Daarom zijn er opslagterreinen voor materialen, die beschikbaar moeten zijn bij de aanleg van de dijken en de bouw van de sluizen. De aangevoerde of opgeslagen materialen kunnen hier worden overgeladen werkschepen, die het naar de plaats van verwerking zullen transporteren. De ha ven zal tevens dienen als thuishaven de werkvloot van Hierbij dient ook te worden gedacht het veilig meren van schepen in geval storm, ijsgang of indien om andere redenen het werk geen doorgang zal kunnen vinden. Hoe de Volkerakdam precies komt te liggen en wanneer met de werkzaam heden daarvoor wordt begonnen Is nog niet bekend. In het vijfde interim-advies, In 1955 uitgebracht aan de minister van verkeer en waterstaat, schreef de Delta commissie: „Het tijdstip, waarop de dam in het Volkerak zal dienen te worden ge bouwd, is afhankelijk van verschillende factoren, die nog tijdrovende studie zul len vergen, alvorens dienaangaande een definitieve uitspraak kan worden ge- En in zijn Memorie van Antwoord, kortgeleden verschenen, deelde de minis ter mee: „De voorbereiding van de plan nen is nog niet ver genoeg gevorderd on daarover definitieve mededelingen t< kunnen doen, doch het laat zich aanzien dat deze dam ten Noorden van Dintelsas (richting Ooltgensplaat red.) zal wor den gebouwd." En omdat „nog geen dèfinitieve mede delingen" kunnen worden gedaan, is de werkhaven zó gesitueerd, dat het tracé van de dam naar alle richtingen kan worden gebouwd. HET JAAR 1968 Wél staat vast, dat de dam komt te Liggen op het wantij, waaronder wordt erstaan de plaats waar twee vloedstro- men elkaar ontmoeten er stromen uit elkaar gaan. zodat er plaat selijk geen getijstromen optreden, ook staat vast dat de dam op zijn laatst gereed moet zijn gelijk met de dam in het Haringvliet, wil het profijt van de laat ste dam niet verloren gaan. Zijn beide dammen gebouwd, dan is de eerste grote zee-arm gesloten. Dit zal zijn in 1968. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden wordt het jaar 1968 voor het grote Delta-project een belangrijk jaar. Naast de Haringvlietdam en de Volkerakdam zullen dan gereed zijn: de vizierstuwen de Rijn (bij Hagestein, Doorwerth Wijk bij Duurstede), de dam door de Grevelingen en voorts de indijking van de Biesbos, de afsluiting van de oude en van de Dongen, de verhoogde bedijking van de Westerschelde en van de Nieuwe Waterweg. DE BRUG Vermoedelijk zal de brug over het Haringvliet later klaar zijn omdat te ver wachten is, dat de bouw er van in ver band met de bestedingsbeperking wordt uitgesteld. Waar deze brug precies komt te liggen staat nog niet vast. Zijn we goed Ingelicht dan helt Waterstaat op het ogenblik over naar de gedachte de brug te gaan bouwen van Ooltgensplaat (iets ten Westen van) Numansdorp. Vindt dit plan doorgang, dan komt op de Helleplaat een groot verkeers plein, vanwaar het verkeer kan af buigen enerzijds naar de Zeeuwse Eilanden en anderzijds (over Volkerakdam) naar de Westhoek van Brabant en België. Maar de moge lijkheid blijft ook nog, dat de brug over Tiengemeten komt, een oplos sing, die de bewoners van Goeree en Overflakkee ten zeerste zouden toe juichen. De overgooier is van blauw grijze katoen, heeft een wijde rok, sluit van voren met (af neembare) knopen. Het blauwe kapje wordt buiten de diensturen gedragen Van trap gevallen. In een woning aan de Van Houtenlaan te Groningen is de 82-jarige J. S. de Hondt uit Arnhem, toen het touw brak. waarmee do buiten deur werd opengetrokken en dat hij vasthield, van de trap gevallen en zwaar gewond. Hij overleed kort daarna ln het ziekenhuis. Montaigne heeft dit model in king met de Nederlander Drabbe ont worpen. Men heeft het eerst anderhalf Jaar in verschillende ziekenhuizen laten proberen en thans is het definitieve mo del vastgesteld Uitgegaan is van de gedachte, dat ja pon en schort niet als één geheel be schouwd dienen te worden. De japon is dan ook een op zichzelf staand onderdeel van het uniform. Zij bestaat uit een overgooier van een mooie blauw-grijze katoen, die van voren geheel wordt doorgeknoopt, heeft geen taillenaad e ruimte kan geregeld worden door ceintuurtje. De schouderpas kan door middel van een knoop hoger of lager ge zet worden. De knopen zijn alle afneem baar, wat bij het wassen grote voorde len biedt. Onder deze overgooier wordt als werkblouse een wit piqué blousje ge dragen met korte mouwtjes, voor meet officiële gelegenheden is er een blouse met lange of driekwart mouwen. Geen stijve boorden of manchetten meerl de hele japon heen gaat een wit schort, heel praktische binnensluiting. Taupekleurige kousen, die bij de witte zomerschoenen en de zwarte winters choe- nen passen, completeren het uniform. Het zogenaamde tafelschort met de brede schouderbanden vervalt geheel. Er be hoort een blauw wollen vest bij, in de kleur en de lijn van het uniform. Heel .praktisch ln sanatoria! v Het grote voordeel van dit uniform lijkt ons, dat de zusters na zwaar en warm werk niet van japon behoeven te wisselen, doch een schoon wit blousje kunnen aantrekken, dat altijd nog vlug ger gewassen en gestreken is dan een hele japon. Het uniform geeft grote be wegingsvrijheid. Blauw kapje Op straat kan de verpleegster er blauw kapje bij dragen, dat geïnspireerd is op het model dat de Amerikaanse ver pleegsters dragen. In haar werk draagt ze de gebruikelijke witte sluier, die niet Zondagmorgen vroeg is aan de Jaco- minaslraat in Rotterdam de woning, die door het gezin van J. B. van Dongen man, vrouw en negen kinderen werd bewoond, in vlammen opgegaan. Of schoon de brandweer met groot mate rieel spoedig ter plaatse was kon niet voorkomen worden, dat de achterkamer, keuken, trap en de gehele boven-slaap- verdieping zijn uitgebrand. Aangrenzen de huizen liepen waterschade op. Volgens de brandweer zou de schade circa f 10.000 bedragen. Omstreeks vier uur werd de brand ont dekt. Direct worden de bewoners waarschuwd en de bewoner zag kans zijn negen kinderen het huls via het dak raam te verlaten en zich bij de buren in veiligheid te stellen. De vrouw sprong ln de consternatie van de eerste verdieping op straait en werd met gescheurde spie ren aan haar enkels in het ziekenhuis opgenomen. Een aantal kinderen heeft inmiddels onderdak gekregen bij buren en enige grote zoons, die bezig zijn een woonark te bouwen en deze al „onder de kap' hadden, hebben het plan hierin Intrek te nemen met hun ouders. Over de oorzaak tast men tot nu toe in het duister, op de plaats, door de brandweer aange wezen als de vuurhaard, zou een teil water op een gascomfoor hebben branden. Na de brand, die men oir geveer zeven uur totaal meester was, klaarde de bewoner f2400 in huis te heb ben gehad, op verschillende plekjes dergetoracht. De politie is daarop op derzoek uitgegaan en inderdaad werd het geld gevonden. Zo ziet het nieuwe uniform „Dramon" er op de rug uit: een accoladevormige schouderpas. De overgooier heeft een cein tuurtje in de taille (Van een onzer redacteuren) BINNENKORT zal de Koninklijke luchtmacht worden uitgerust met het geleide wapen „Nike", maar het zal nog tien jaren of langer duren, alvorens de luchtmacht minder mensen in de lucht en op de grond nodig heeft. Kolonel-vlieger-waarnemer A. B. Wolff, sous-chef van de Luchtmacht staf vertelde dit zaterdag in een rede, die hij hield op de vliegbasis Gilze- Rijen bij de opening van de luchtmachttentoonstelling. V) Op deze luchtmachttentoonstelling, die tot en met zaterdag van tien tot acht uur voor het publiek toegankelijk is, staat een model van de „Nike" Het is gemaakt op een schaal van 1:4. Er staat bij ver meld, dat dit geleide projectiel van het type „Ajax" is, eeft snelheid kan ontwik kelen van 2000 km per uur en een pla- forid heeft van 20 km. Grondwerk Het doel van de tentoonstelling is de bezoeker vooral een indruk te geven van de taak van het grondpersoneel, want. zo zed kolonel Wolff, een luchtmacht werkt niet slechts in de lucht, maar ook op de grond. Om het luchtwerk moge lijk te maken is zelfs een zeer uitge breide organisatie op de grond nodig. Een groot aantal technische vaklieden, een groot aantal administratieve krach ten, een groot aantal instructeurs. Men heeft uitgerekend, dat voor ieder vliegtuig, dat opstijgt, zeventig man op de grond aan het werk zijn geweest. De luchtmacht behoeft veel geschoold per soneel dat met enthousiasme en roeping zijn toekomst tn de militaire luchtvaart zoekt 1019) Zoals bekend, zijn haringen niet regelmatig en gelijkelijk in zee verspreid, maar komen zq voor in verschillende, duidelijk begrensde populaties, die ieder weer bestsan uit onregelmatig verdeelde scholen, van wier gedrag niet veel te voorspellen valt. Iedere populatie wordt af gevist, zodra ig zich m ondiep water verzamelt om kuit te schieten. Tegen het einde van roei begint de grote visserij op de herfstharing van de noordelijke Noordzee. Een van de belangrijkste visse rijen is die gedurende de maanden mei, juni en juli ten oosten van de Shetlsnd- eilanden, waar later in september en oktober weer volle haring wordt ge vist, hetgeen van geringe betekenis is. Reeds in juni beginnen de vissers naar hel zuiden te trekken, waar iü in de Bocht, op de Fladenground en op de Lingbank tot en met augustu- vissen. Tegen het midden van oktober begint dan de grote visserij ®P de Engelse Wal, het belangrijkste haringvisserijdistriet van de Nederlanders. Zo gezien, lijkt alles zich volgens een vaat programma af te wikkelen en meest al ie dat dan ook wel zo. Maar de harinp houdt zich lang niet »k\jd aan het pro gramma. Vroeger beatond er bgv. een irintervisserij h: de buurt van Plymouth, ra/« deze populatie verdween plotseling tussen 1930 en 1932. TerT^lfder tijd werd strekte tot oostelijk sinds dat jaar nooit vel de Scilly—Ouesaant en is dus minder Het Kanaal in gestroomd dan voordien het geval was. Naar alle waarschijnlijk heid moet dus verhand worden ge-zocht tussen deze twee verschijnselen, maar bel zou ons te ver voeren daarop dieper in Plymouth, is zig is, dan m1 ar waarschijnlijk ook geen gekomen dan harmg zijn, zodat de vissers zich de aoeite van het uitzetten der vleten kun- ten hesparen. Wordt er wèl plankton g« zijn hiervan drie hoofdtypen onderscheiden, t.w. een rw of rode vangst. In de zwarte da haring ^et kleine slakje Limacina luideljjk te te, groene, ingst speelt belai jwel w, o-makkelijker te bespreken. Hiervoor dient de planktonindicator, die bg het bereiken van de visgronden wordt uitge- het worpen. Blijkt na ondersoek van bet !eh tot 1930 nit- planktongaasj» d«t gean plankton aanwe- rijke rol, omdat de haringen dit diertje mg den wegens de harde schelp. Een groenige vangst is soms evenmin hoop vol, omdat de kleur wjjst op diatomeeën- zwermen, waar wellicht de naaldvormigc Rhizosolenia de hoofdrol speelt. Is dit het geval, dan blijft de haring eveneens weg omdat deze diatomeeën de fijne zeef san de binnenzijde van de haringkietrwen kwetsen. Een rode vangst in de plankton- indicator wgst op zoöplankton, waarvan het beeld beheerst wordt door het rood achtige kreeftje Calanus, het belangrijk ste voedsel voor de haring, zodat bij het waarnemen van d« rode kleur met goede moed de vleet kan worden uitgezet. Of de vangst goed ia, sal dan altijd nog moeten blijken. En wiet u, dat het aanbieden van de eerste haring aan de vorst van het land, een gebruik is det uh de Middeleeuwen stamt? Ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling werden er vliegdemon- «traties gegeven. We geven deze demon straties niet, aldus kolonel Wolff, om een beetje dik te doen om den volke te verbluffen met lawaai en gevaarlijke toeren in de lucht. De luchtmacht van tegenwoordig is die periode ontgroeid. De tijd, dat er voor de grap onder spoor bruggen werd doorgevlogen of dat men de badgasten op het strand de schrik op het lijf probeerde te jagen door laag over hen heen te komen, is voorbij. Twintig jaar geleden werd deze „aas" door zijn collega's toegejuicht. De enke ling onder de vliegers, die thans zo Iets toch zou doen, valt geheel uit de toon en wordt streng gestraft Tegenwoordig wordt er ook nog laag gevlogen, omdat het voor een militair noodzakelijk ls, daarin geoefend te zijn, maar volgens een verantwoord program over daartoe aangewezen gebieden. Verantwoord Luchtacrobatie en formatievliegen, zei kolonel Wolff, zijn voor de militaire vlie ger even noodzakelijk als voor een pianist of violist de dagelijkse vingeroefeningen. De militaire vlieger verkrijgt en onder houdt op deze wijze de hoge mate van vaardigheid, accuratesse en concentratie, die hem in oorlogstijd in staat moeten stellen zijn werk te doen en wel zo, dat hij het leven er bij behoudt Voorts is het formatlevliecen noodza kelijk voor het geven van onderlinge steun. Vliegtuigen, die volgens geen enkel plan, op willekeurige afstanden van el kaar, de vijand tegemoet gaan, zullen bi] een aanval weinig kunnen doen om elkaar te helpen. Maar wanneer zU vol gens een plan cn dicht bij elkaar vliegen, dan wordt het heel wat moeilijker ze te attaqueren. Enthousiasme De demonstraties werden gegeven ln het kader van een wedstrijd om het kampioenschap formatievliegen van de Koninklijke luchtmacht. Zeven teams namen aan deze wedstrijd deel en hun knappe prestaties werden door een tien duizend bezoekers enthousiast gevolgd. De Hawker Hunters, de Meteors (de eerste operationele straaljagers ter we reld). de S14, het bekende Fokkerprodukt, de Hillers. de Harvards, de Sabres en wat al niet vloog, hadden grote belang stelling en» de vliegers werd met het zwaaien van zakdoekjes lof gebracht. Voor de leek was het uiterst moeilijk te bepalen welk team het beste vloog. Maar de deskundige jury, waarin o.a. zlbtlng had de generaal-majoor-vlieger b.d. W. C. J. Versteegh, bekend omdat hij eens behoorde tot het beroemde team „Vijf vingers aan een hand", besliste dat Je eerste prijswas gewonnen door het stuntteam van Leeuwarden dat met de Hunter vloog en waarvan deel uitmaken de 2de luitenant M. W. Hindriks, de 2de luitenant G. C. H. Verheul en de ser geants G. W. G. Th. Rijnders en H. G. J. M. de Laak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5