SPAAR GRATIS AUTONUMMERPLAATJES MAGGI \MïR Ik zie duidelijk dat de aarde rond is" Nacht in stratosfeer is onbeschrijflijk mooi Ik bekende alleen om het verhoor te overleven Blauwe tram verdwijnt uit A'dam en Scheveniiigeii Schapenvachten zwaar van regen Deviezen- verlies WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 BIJ KIPPENBOUILLONSOEP f) UIT BALLON (36 kilometer hoog): MET TWEE NIEUWE WERELDRECORDS en een schat van gegevens voor de ruimtevaart is de Amerikaanse majoor-arts David Simons gisteren tegen de avond uit het heelal teruggekeerd. Nog nooit is het iemand gelukt 32 uur lang met een ballon in de lucht te blijven en (behalve een Amerikaanse piloot van een raketvliegtuig), is nog nooit iemand 36 kilometer boven de aarde geweest. Maandagochtend om half tien steeg de 34-jarige legerarts onder enorme belang stelling op te Crosby in de staat Minne sota. Langzaam zag men de geweldige met helium gevulde ballon stijgen. In blinkende, cilindervormige gondel hield majoor Simons de aarde op de hoogte zijn belevenissen. Toen de had hij een hoogte van 32 kilometer be reikt. Het werd kouder, waardoor het helium inkromp en de ballon enkele kilo meters zakte. NOORDERLICHT Per radio vertelde de luchtreiziger van het „onbeschrijfelijk mooie" om hem heen. „Nog nooit heb ik de hemel zo mooi gezien. De kleur van de lucht varieert van inktzwart tot donkerpaars Van tijd tot tijd liet majoor Simons tijdens de daling helium ontsnappen, zodat een tachtig meter lange, gedeeltelijk reeds lege ballon de aarde naderde. (Telefoto Ass.Press) en ik kan duidelijk zien dat de aarde rond is. Het noorderlicht is schitterend!" De gehele nacht is de majoor in de weer geweest. Hij heeft honderden foto's ge nomen en metingen gedaan. „De sterren staan als diamanten aan de hemel", sein de hij. „Zij schitteren niet. maar bran- Toen 's morgens de zon opkwam, zette het helium snel uit. Op zijn hoogtemeter zag Simons, dat hij met vrij grote snel heid steeg. Bovendien dreef hij door de vrij sterke wind ai tot 240 kilometer ten westen van zijn startplaats. HOOG GENOEG Op een hoogte van 36 kilometer zocht Simons weer contact met de aarde. „Ben nu op een hoogte van 118.000 voet. Wat mij betreft is het zo wel genoeg. Ik maak me klaar om te da leir. Het uitzicht is hier schitterend en ik voel me uitstekend", luidde het bericht, dat verschillende Amerikaanse radio-stations zwak konden Voor majoor Simons begon toen het grootste probleem. De slechte weersom standigheden, die hij op zijn weg terug ontmoette, vertraagden de reis. Het.waa vaak moeilijk en gevaarlijk verder te dalen. De sterke rukwinden deden de ballon verdacht schudden. Volgens des kundigen is het aan de grote bekwaam heid van de arts te danken, dat het expe riment zonder ongelukken afliep. Om aoht minuten over vijf zette hij gistermiddag bij Bllendale in Noord- Duur record met 10 u. gebroken JNE BALLONVLUCHT van de Amerikaanse luchtmachtarts, majoor David G. Simons, is behal ve een hoogterecord ook een duur- record geworden. Hij bleef n.l. tien uur langer in de lucht dan de Ame rikanen Anderson en Stevens, die met 22 uur tot nu toe recordhou ders waren. Zü maakten de vlucht in 1935 boven de staat South- Dakota en bereikten een hoogte van 22.066 meter. Dakota zijn aluminium gondel aan de grond. De plastic ballon werd losgesne den, steeg enkele honderden en werd ver van de plaats waar majoor Simons wend gefeliciteerd, door jagers in stukken gesneden. BEGANE GROND Slaperig, maar zeer voldaan verklaarde majoor Simons, dat het ogenblik terugkeer op de begane grond hem heit meest had getroffen! Hij vertrok onmid dellijk met een hefschroefvliegtuig onbekende bestemming. Deskundigen van de Amerikaanse lucht macht hebben de gondel onder handen genomen. Men neemt aan, dat talrijke nieuwe gegevens omtrent de ruimtevaart aan het licht zullen komen. Ook de majoor is aan een onderzoek onderworpen, de reacties van het menselijk lichaam op het verblijf op een zo grote hoogte te stellen. Volgens een zegsman majoor Simons na zijn reis in uitstekende conditie, alleen wat vermoeid. De volgende stap van de Amerikaanse luchtmacht zal z(jn niet één, maar man met een ballon de lucht in te ze den met de opdracht zo ver mogelijk stijgen. Stap voor stap komt men dichter b(j de eerste interplanetaire Ook generaal Nassar gRIGADE-GENERAAL Ahmed Atef Nassar heeft als zesde in het proces te Kalro zijn bekentenis ingetrokken en verklaard, deze slechts te hebben afge legd om het verhoor te overleven en aan Nasser bekend te maken wat hem was De vroegere minister van defensie en sooiale zaken Abdel Fattah Hassan heeft in een pleidooi van vijf uur zijn verdediging gevoerd. Hij zeide: „De Ame rikaanse ambassade heeft mijn gezicht nooit gezien, noch de Russische, Enge land haat mij en Frankrijk kent mijn i niietslechts één land kent mij, mijn vaderland, waaraan ik trouw en loyaal zal blijven." HET WEER WERD IETS BETER Vannacht is de Kanaalrace in de mist gestart D ,E ZWEMMARATHON over het Kanaal tussen Kaap Griz Nez en Dover is vanmorgen om 4.10 uur Nederlandse tijd, gestart, nadat de race door het slechte weer eerst 24 uur was uitgesteld. Omringd door volgbootjes, zelf dik ingesmeeerd met vet en een stevige zwembril voor de ogen, begaven achttien mannen en zeven vrouwen zich op het vroege uur te water. Gisteren en vannacht was het weer, in tegenstelling tot de vorige dagen, goed. Een kwartier voor de zwemsters en zwem mers zouden starten, begon het echter te regenen. De weersverwachtingen daar entegen zijn vrij gunstig. De windkracht is afgenomen en bedraagt ongeveer 7 tot 10 mijl per uur. In Engeland had zich reeds een Argen tijn teruggetrokken van deelname aan de monster-zwemtocht en gisteravond meld den zich in Calais nog twee kandidaten af. Een Engelsman, een Braziliaan en een Mexicaan gaven zich inmiddels nog op. zodat het aantal op 25 blijft. De „volgstoet" bestaat uit 25 zeil bootjes, twee motorboten en twee heli- Geen erkenning zwemrecords De records die de Robbenzwemstere A tie Voorbij en Judith de Nijs eergiste ren in Barcelona verbeterden, reep. de 100 meter vlinderslag en de 1500 meter vrije 6lag, zullen al6 nieuw wereldrecord geen erkenning kunnen krijgen. Deze re cords moeten namelijk in een 50-meter bad worden gebroken. Wel zal het record 100 m vlinderslag tot 1 oktober al6 een verbetering van de snelste Europese tijd gelden. Voor de 1500 meter vrije slag be stond reeds de bepaling dat Europese en Nederlandse records op dit nummer in 50 meter-baden moeten worden verbeterd, zodat op deze afstand geen enkele ver betering geregistreerd wordt. copters. Murray Smith, technisch advi seur aan boord van het begeleidende schip Wendorian. meldde vanmorgen dat ien uur na de start hevig mistte en er een lichte regen viel. De kust wacht in Dover heeft een waarschuwing gericht tot de schepen in het Kanaal om n de zwemmers te letten. Anderhalf uur na de start gaven Roy uit India en Da Silva uit Brazilië op. Om dat het bootje dat haar begeleidde. twea na de start omsloeg, besloot ook do 28-jarige Amerikaanse Florence Louise Burdett de wedstrijd te staken. Uit la tere berichten vernamen wij weer dat het bootje van Florence Budett reeds in da branding was omgeslagen en dat de Ame rikaanse reeds na enkele slagen had moe ten opgeven. Een Ier, Mc Clelland heeft niet kunnen starten omdat zijn volgboot zoek was. Vier uur na de start kwam deze melding binnen. Op dat moment, lag op ongeveer 6 mijl uit de Franse kust de Engelsman Ken Ray aan de kop. Hij werd dicht gevolgd door de 30-jarige Deense Greta Ander son en de Zuidafrikaan Tirrell. Op ongeveer anderhalve mijl achter deze kopgroep volgde de 18-jarige Maria Meesters uit Bergen op Zoom. Ook de Mexicaan Ocana was niet ver van de kopgroep verwijderd. Het vefld van zwem mers ligt ver uiteen en het is nog niet bij benadering te zeggen wie de winnaar van de Kanaalrace 1957 zal zijn. Dat pas in het uiterste geval wordt op gegeven door de zwemsters en zwem mers ligt voor de hand, immers, de win naar en winnares ontvangen beide een prijs van 500 pond sterling. Willy van Hemert gaal speelfilm regisseren De heer Willy van Hemert, die als televisieregisseur werkzaam is bij de Vara, heeft een uitnodiging ontvangen zijn medewerking als regisseur te ver lenen bij de vervaardiging van een Neder landse speelfilm. Mede wegens verders filmplannen van de heer Van Hemert heeft de Vara erin toegestemd, de over eenkomst met de heer Van Hemert zo danig te wijzigen, dat deze zijn werkzaam heden kan verdelen tussen film en televisie. Meet dan twee ton schade is aangericht door een brand die gistermiddag aan de Ruigendijk te Driewegen op Zuid-Beve land de kapitale boerderij van de wedu we De Dreu verwoestte. Bij het uitbre ken van de brand speelden kinderen in de met oogstprodukten gevulde schuur, die aan het woonhuis was gebouwd. 200 in ravijn gestort Rendieren schrokken van straaljagers Drie formaties straaljagers hebben de dood van 200 rendieren op hun geweten. In de toendra's van Noord-Noorwegen graasde zaterdag een kudde van 4000 ren dieren toen de straaljagers kwamen aan- daveren. De dieren vluchtten in paniek, waarbij er 200 in een ravijn stortten. De Laplanders, aan wie de dieren be hoorden, hebben 25.000 gulden schadever goeding geëist. De Noorse luchtmacht heeft meegedeeld dat er niet te laag ge vlogen is, maar zal dc schadevergoeding waarschijnlijk toch moeten betalen. Nederland geeft Nehroe geschenk Een zeldzame, met de hand gekleurde kaart van Azië is gisteren door de Ne derlandse ambassadeur in India, H. A. Helb, aangeboden aan premier Nehroe. Het geschenk is bedoeld in het verlengde van en ter herinnering aan het recente bezoek van de Indiase premier aan Ne derland. Bankrovers van Mannheim gevat Twee mannen, die vermoedelijk schul dig zijn aan de bankoverval te Mannheim, de 29ste in enikele maanden, zijn te Frank fort gearresteerd. Het zijn de 31-jarige Mawsley Cowley uit Cambridge en de Duitser Kurt Schuier (25). In Mannheim werd tijdens een vuurge vecht met de rovers een politie-agent ge dood en een ander zwaar gewond. Schu ier had verscheidene hoofdwonden en een gekwebste linkerhand. Zwarte ooievaars in dierenpark Emmen Het Noorderdierenpark te Emmen heeft twee jonge zwarte ooievaars in zijn bezit gekregen. De dienen zijn in ver zwakte toestand aangetroffen langs do Groninger zeekust. Deze ooievaar is een voor Nederland zeldzame vogel, die zijn broedplaatsen heeft in Oost-Duitsland, Zudd-Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Hongarije. De twee vogels werden en kele dagen na elkaar op de zeedijk ge vonden en worden in het dierenpark lief devol verpleegd en op krachten gebracht. NZHVM dankt bestedingsbeperking (Van een onzer verslaggevers) DE N.Z.H. in Zuid-Holland beter bekend als de blauwe tram zal in verband met de opheffing van enkele tramdiensten (en gedeeltelijke vervanging daarvan door busdiensten) de winterdienstregeling al per 1 september invoeren. Zoals men weet, wordt de tramdienst Amsterdam-Haarlcm-Zandvoort met In gang van die datum vervangen door een busdienst. In Den Haag zal de locaal- dienst van Voorburg met ingang van die datum niet meer tot Scheveningen. maar tot de Carel van Bylandtlaan worden Voor deze laatste dienst geeft men nu biljetten af in combinatie met het net van de H.T.M. Deze biljetten zullen dan echter niet meer geldig zijn op de door gaande diensten (naar Leiden. Noordwijk en Katwijk) en omgekeerd zullen biljet- Nadat gisteren, om de nogal verregende Edese Heideweek wat op te vrolijken, een kudde „wolbalen" haar intrede in het dorp had gedaan, gaven dames in haar oude Gelderse kleder dracht een demonstratie met het oude spinnewiel. Rom, rom, mijn wielken Ned. films naar het buitenland De minister van O., K. en W. heeft naar het 11e Intern. Filmfestival Edinburgh 1957, dat tot 8 september gehouden wordt, de volgende films gezonden: „Rembrandt, schilder van de mens" van Bert Haan stra, „Een leger van gehouwen steen" van ran Haren Noman en „De Morgen- van Ch. Huguenot van der Linden. „Verzonken klokken" van Marten Toon- een film over een hart-operatie, ver vaardigd door de Universitaire Film te Utrecht en een speciale uitgave van het Polygoon-Profilty-journaal zijn ge zonden naar de Biennale di Venezia 1957. Op dit festival zal bulten mededinging enigsnins herziene versie van Van Ga6teren's „Stranding" worden vertoond. (Van een onzer verslaggeefsters) vreedzaam grazend over de heide te trekken, gevolgd door een be daagde en een brave herder, die ze hoedt, en een oplettend keffend hondje. Maar als het zó hard regent, dat iedereen zich huiverend in het plastic hult of maar liever achter de ramen blijft, dan zijn schapen echt schapen, zielepoten. Folklore en mode in EDE In Ede houden ze nop met zijn allen een kudde tn stand en eens per jaar, de Heideweek, is het schapendag. Dat u het gisteren dan ook weer en dan staat zo'n schaap in het middelpunt van de belangstelling. Er is een landelijke seha- penmarkt en voor de beste rammen, ooien, jojtge rammen en germ-lammeren worden en uitgeloofd, wordt gedemonstreerd hoe de wol gesorteerd wordt, inwoonsters van Ede in oud-Veluws kostuum laten zien hoe de wol gesponnen wordt en dan is er ook een breiwedstrijd, waarbij het erom gaat wie in de tijd van een half uur de langste lap kan breien: 30 steken opzetten Intussen werd er gisteren ook gecol lecteerd, voor de wintervoeding va: Edese schaapskudde namelijk, maar vonden de meeste Edese jongens en meis jes zo'n mond vol, dat ze zich maai NOODSEINEN VAN DE MEEK (geluiden) uitzendt 1015) De we arde, aan de door mie. iroortgebrechte tjirpgeluiden toe te k ïen, sch(jnt verschillend beoordeeld noeten worden, afhankelijk van nier heftig het achterlijf op en neer regen en aldus geluiden maken, die renliopige seinen om hulp moeten w enuwerhtig rond te lopen met ge sprieten en opengesperde keken, geen ven de strijdlustige insecten durend trillingen de richting san te geven. Wordt leider aan de troep ontnomen en c afstand van bijv. een halve meter grond gestopt, dan i« het heftige e ontwaardigde getjirp van de onttr leider duidelijk te horen en he' bij de knoopmit alleen inlicht,' Bij deze af. Dei >rdt •ntdekl opgev nestgeni als de langs krygL Eerst dan neemt de ncstgenoot actief aan het gevecht deel. In dit geval roepen de opgewekte trillingen, die als daadwerkelijk geluid kunnen werden waargenomen, dus alleen op tot opwin ding en paraatheid tot het gevecht. Om trent de plaats waar het gevecht afspeelt geven zjj dus klaarblijkelijk gee Daartegenover staan echter aodci waarnemingen, opgedaan met een mir rensoort (Megaponera foetens) die in de Belgische Congo als termietenjager feam geniet. Deee mieren volgen bij hun roof tochten geen vaste banen en schijnen zich uitsluitend en alleen te richten op de geluiden die zij voortbrengen en die volgens Prell op een afstand van 1 a 2 meter te horen zijn. Aan bet hoofd van de marcherende kolonnen stapt aan krijgshaftige tamboermajoor, die voort- buurt waren. Tot plotseling een neetge noot blijft staan en. onder de indruk van bet ongeluk, heftig met het achterlijf op en neer beweegt, waardoor trillingen (getjirp) worden opgewekt. Byna ogen blikkelijk na het klinken van deze op roep om E.H.B.O. doen alle mieren binnen een straal van 15 a 20 em precies hetzelfde en na enkele seconden is de hele mierenmassa in bepeging: ongeveer tweederde deel van de toestormende mie ren begeven zich naar de plaats van het ongeluk. (Of een belangrijk deel van hen uitsluitend door zucht naar sensatie ge dreven wordt, toals bij de mensen her haaldelijk valt waar te nemen, kan moeilijk beantwoord worden, maar uitge bet getjirp werkelijk hó- logen bezitten frequenties ais da tamboermajoor is overkomen, maar duidt tevens de plaats aan, waar bet be narde dier zich bevindt. Soortgelijks ervaringen heeft Santschi herhaaldelijk opgedaan met een mieren soort (Crematogaster Scutellaria) uit Tunis. Een op hel wegdek van een drukke straat verpletterde werkster scheen aanvankelijk weinig aandacht te trekken van de soortgenoten die in de ngezien w« het hierover rig hebben gehad bij behande- dit vraagstuk met betrekking richt nog te weinig materiaal verzameld door de onderzoeker* die zich met dit vraagstuk bezighouden, aodat een uit spraak hierover aan de voorbarige kant blijft. Laten we daarom maar tests overstap pen op bet Portugese oorlogasehip. dat op het noordelijke halfrond een andere symmetrie heeft dan op het «uidelijke Vóór we hieraan beginnen, suilen we echter een weerpraatje moeten houden. Daarover een volgende kear. (NADRUK VERBODEN) perken tot het rammelen met de bussen, terwijl ze vragen: „Heeft u nog iets voor de schaapjes?" Omdat ze er wegens de regen zo'n armoedig gezicht bij trok ken, leek het net of ze voor zichzelf aai het collecteren waren. Die Edese Heideweek vierde dit jaar het derde lustrum, de V.V.V. bestond jaar en daarom was er dus wel aanleiding tot enige feestelijk vertoon. Heidekoningin Cal una de Vijftiende was dar ook tame lijk bijzonder: zij heet Marian de Koning, is Edese van geboorte, woont in Florence en speelt daar voor film en televisie. Zij was gekleed in een ruisend lila gewaad met dieppaars schouderlint en werd ge volgd door twee hofdames en twee pages. Van schaap tot kleed Het motto van de schapendag is altijd: Van schapewol tot wollen kleed. Dat wol len kleed is breiwerk, meestal heel mooi breiwerk, dat dan tijdens een modeshow gedemonstreerd wordt. Dit jaar wai show in handen van een wolfabriek uit Veen endaal. Het was het derde jaar, dat zo'n show werd gehouden; de vorige keren was het stralend weer geweest en toen kon het openluchttheater gebruikt worden. Nu werden de belangstellenden (en dat v. er nog al wat, want de Edese damee lieten zich die modeshow niet ontnemen) in het nabijgelegen restaurant gepropt. Burgemeester Oldenhof van Ede sprak het openingswoord, dat hij aldus begon „Majesteit, dames en heren waarop een paar opgewonden dames, die het echt niet zo gauw door hadden, tegen elkaar begonnen te fluisteren dat koningin Juliana was gekomen, maar het sloeg dus op de Heidekoninigin. Die knikte en glimlachte instemmend bij het zien van de jumpers en tri en zij hief de gehandschoende handen het applaus aan te geven. Dat klonk terecht vaak op, want er waren heel mooie stukken bij, goed van kleur en ont werp en vaak met een verrassend soepele val. Verlegen kindertjes lieten al lopend ook hun jurkjes, pakjes en truitjes zien en in hun ogen blonk maar één wens: gauw-gauw die lange loper aflopen en dan op een holletje weer achter het veilige gordijn. En intussen, op dc markt, stonden scha pen boos te blaten omdat ze zo nat wer den en omdat hnn vacht zwaar werd van het vocht. Maar omwille van de folklore bleven ie waar ze waren, want, wat is een schapendag zonder schapen ten van deze diensten niet meer kunnen worden gebruikt op de locaaldien6t Voor burg-Den Haag, die in feite een H T.M.- dienst zal worden. Met de afbraak van de baan tussen de Carel van Bylandtlaan en het Gevers Deynootplein wordt zo snel mogelijk een begin gemaakt, waar mee de N.Z.H. na 35 Jaar uit Schevenin gen verdwijnt. Reorganisatie De gehele reorganisatie is in overleg met de erkende vakorganisaties zodanig verlopen, dat er voor niemand van het personeel nadelige gevolgen z(jn ont staan. Enkele ouderen— minder validen zUn op wachtgeld gesteld, anderen zijn verplaatst of worden omgeschoold. Het probleem, zo snel mogelijk chauf feurs te vinden voor de grote uitbreiding van het bussenpark (65 tussen Amster dam en Zandvoort) kon worden opgelost doorde bestedingsbeperking. De Ne derlandse Wegenaproeimaatsohappij Uit hoorn kon namelijk twintig van haar zeer vakbekwame chauffeurs bij de NZH detacheren. Zes minutendienst Doordat er meer personeel beschikbaar kwam, kon de locaal(tram)dienst in Lei den van een 7 4 8 minutendienst. Uiter- omgezet in een 6 minutendienst Uiter aard zullen er ook op zeer veel inter- locale diensten wijzigingen van kracht worden. Een officieel afscheid zal de tram AmsterdamZandvoort niet krijgen. Maar in de Haarlemse Tempelier straat, die ook het centrum van de busdienst zal blijven, zal zaterdag avond de koninklijke liedertafel Zang en Vriendschap een speciaal „re quiem" zingen op melodieën, ontleend uin Beethovens derde symfonie. Hammarskjöld nog steeds welkom in Hongarije Op massa-bijeenkomst in de buurt van Szolnok, ter gelegenheid van St Ste- phansdag, heeft de Hongaarse premier Janos Kadar, gisteren kritiek geleverd op het besluit, het rapport over Hongarije op een speciale zitting van do algemene vergadering der Ver. Naties te behan delen Volgens Kadar is de vorming van de commissie, die dit rapport opstelde, on wettig geweest. Indien de V.N. wericelijk de toestand in Hongarije hadden willen bestuderen, hadden haar functionarissen dit in het land zelf moeten doen. Honga rije heeft de secretaris-generaal der V.N. een half jaar geleden uitgenodigd. „De uitnodiging is nog steeds van kracht", zei Kadar, „hij kan de volgende week komen. Indien hij dat wenst". De premier erkende, dat Horthy-offi- cieren, klassevijanden en ordeverstoor ders onder politiebewaking staan. „Maar deze mensen mogen ons dankbaar zijn", zo voegde hij hieraan toe „want als zij op vrije voeten waren, zouden zij de vol gende dag al iets tegen het regiem onder nemen en dan zouden wij hen ter dood moeten veroordelen". Ver volg van pag. 1 De pertinente verklaring van de West- dultae regering heeft haar uitwerking niet gemist. Vr(jwel onmiddellijk norma liseerden de koersen van het pond en de gulden op de term(jnmarkten in de Bonds- epubliek. Verwacht wordt dat ook de koers van de frank zich geleidelijk zal tabiliseren. Men heeft er zelfs vertrouwen in dat Frankrijk er de komende maanden in zal lagen de omvang van zijn export te ver groten en het evenwicht van zijn beta lingsbalans te herstellen. Over het aOge- glng het heel wat kalmer toe op de wereldmarkten. De Invloed van de ontwikkeling in Syrië was zelfs groter dan de valuta-onzekerheid. Na de ver zekering van de Britse Regering, dat het pond sterling niet zou devalueren, werd de Britse valuta vee4 vaster ten opzichte van de dollar. In Frankrijk wordt inmiddels de strijd tegen de inflatie zeer consequent gevoerd. De Franse radio zo! fe beginnen volgende week maandag aan de huisvrouwen mee delen hoe het voordeligste menu voor de dag eruit ziet, waarbij dan rekening ordt gehouden met de aanvoer van roenten op de markt in Parijs. Verder heeft de regering maximumprijzen voor bepaalde groenten vastgesteld. De nieu- voorschriften voor de vleeshandcl. die gisteren ingingen, zullen hef vlees 30 50 francs in prijs doen dalen. <offie hoort halfr^om

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5