MAGGI G. S. staan een lening van f 351.000 toe „Trou moet Blijcken" is 60 jaar trouw aan Lisse Handel klaagde over ontbreken van goede kwaliteit haring ME UWE LEIDSCHE COURANT 5 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 Raad van Zoeterivoude Bouwvereniging kreeg garantie voor lening van f 25.000 IN DE ZOETERWOUDSE RAADSVERGADERING van gisteravond niet bijgewoond door de heer J. C. Wesselingh deelde de voorzitter na de opening mee, dat Ged. Staten de geldlening van 351.000 hadden goedgekeurd. Ook goedgekeurd was de verhoging der wethouderssalarissen tot 1220 per jaar. Afgewezen was het beroep op de Kroon om het uit trekken van geld voor de inrichting van een zwembad aan de Noord Aa goed te keuren. met als voorwaarden, dat er geen aard- appelstoominrichting of grasdrogerij wordt gevestigd. Van H. J. J. v. d. Meer werd voor 3077 een perceeltje grond gekocht, van P. van Velzen een stukje grond voor 50Ö0. De zittende leden van de water leidingcommissie. de heren Joh. van Vliet. C. J. van Leeuwen en mevr. Neuwalh- Sanders werden herkozen, evenals de le den van de woonruimte-adviescommissie, de heren P. Koning, H. J. van Mil. J H. v. d. Ploeg, J Schinkel en H. M. Siever- ding. De bezoldigingsregeling zal worden gewijzigd Het gemeentepersoneel krijgt een looncompensatie i.v.m. de huurver hoging en ook de kindertoelage-regeling ondergaat een wijziging. Ged. Staten keurden niet goed, dat de gemeente zich garant zou stellen voor de aanschaffing van lavets voor de woningen van de woningbouwvereniging St. Wille- brord. Een nieuw verzoek van de bouw- vereniging om een garantie voor een le ning van 25.000 tegen 4.25 procent met een looptijd van 30 jaar werd wel Inge willigd. Het uitbreidingsplan Hoge Rijn dijk zal door G.S. pas over drie maanden j opnieuw worden bekeken. De afdelingen Hoge Rijndijk en Zoeter- iwoude-dorp voor de inenting tegen polio ;kregen een garantie voor de kosten van 'Inenting van kinderen geboren in 1955. n Voor kinderen gpboren in de jaren 1951 tot i en met 1954 en in 1956 werd geen garantie 'a'verleend. De R.-K. school voor maatschap, d® pel ijk werk te Sittard kreeg voor een Zoe- terwoudse leerling niet het gevraagde sub- :J lidie van 50 's jaars. l'l Het Leidse Vebo-bestuur kreeg voor 1957 ta'een garantie voor een bedrag van ƒ250. ?r" voor de bouw van het Diaconessenhuis te a" Leiden was de raad bereid zich garant te :e,l stellen tot een bedrag van 5561. Met ingang van 1 januari 1958 zal de gemeente aan de kruisverenigingen een 0p subsidie verlenen van 50 procent van lo, het contributiebedrag, dat van de ge- eE sinshoofden wordt ontvangen. Dit zon- der enige beperkende bepaling, om- dat er een reserve voor eventuele nieuwe wtjkgebouwen moet worden gevormd. Bezwaarschrift nK Wat het bezwaarschrift van dokter W iKormann tegen de demping van de Steen- n- brug betrof, wilden B. en W. het besluit ijj. handhaven, dat op 29 mei van dit jaar werd genomen. De heer v. d. Ploeg was over de gang van zaken in deze kwestie niet tevreden. Naar zijn mening hadden aB B. en W. de zaken niet voldoende voorbe- 0,1 reld. Hij verzocht het punt tot de volgende or vergadering aan te houden. De voorzitter legde er de nadruk op, dat G.S. een dergelijk bezwaarschrift behan delen en niet de raad en dat G.S. het in het algemeen belang hadden geacht de Steenbrug te dempen met voorbijzien van het particulier belang van dokter Kor- mann. Toen er over het voorstel van de heer v. d. Ploeg werd gestemd, bleek de raad er in een volgende vergadering toch nog eens over te willen praten. Er werd besloten op advies van G.S de f wegvakken Vrouwenweg en Miening van de provincie over te nemen in eigendom en onderhoud. De heer J. A. van Veen -T- krijgt 50 vergoeding voor schade, aan- li* gebracht bij het aanleggen van riolering at door zijn tuin. Straatnamen Op voorstel van de R.-K. raadsfractie _j werden In de Loete de volgende straatna men gegeven: van Nieuwe Wegbrug tot I Dorpsstraat: Jan van Banningstraat, naar I een vroegere priester; Korte Miening tot Zuidbuurt: Korte Miening; de weg paral- KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond, woensdag, spreekt om half 8 voor de Geref. Gemeente alhier ds. K. de Gier van Den Haag. De Rijnmonden De postduivenvereniging De Rijnmon den hield een wedvlucht met jonge dui ven van St. Quentin, afstand 275 km In concours 104 duiven. Gelost om 11.30 uur met z.w. wind. De eerste duif was er om 15 uur 18 min. 33 sec., gemiddelde snelheid 1201,7 meter per minuut De uitslag was: H. M. Tjebbes 1, 16, 18, 26; J. Jungerlus 2; E. v. d. Hoof 3, 19, 21, 23; C. Kraayenoord 4, 22, 24; Gebrs. Pauw 5, 6, 8, 9, 14; L. Noort, 7, 10; A. J. Hus 11, 12, 13, 25; L. v. Duijn 15; J. Parlevliet 17; J. Winters 20. Hoog en laag water Woensdag 21 augustus: hoog water 11.07 en 23.44, laag water 6.23 en 19.01. Volleybalwedstrijd i Gisteravond werd een volleybalwed- strijd gespeeld op het Andreasplein. Er was voor deze sportontmoeting veel be langstelling. De wedstrijd ging tussen KVC I en Professorenwijk II uit Leiden. De uitslag was 23. Verdronken. De achtjarige Arend W. Is gistermiddag bij het spelen verdronken ln de havenkolk te Beilen. De Prins der Nederlanden, het op 14 maart door de Koningin gedoopte schip, dat voor de K.N.S.M. is gebouwd bij P. Smit jr. N.V. te Rotterdam, maakt op 20, 21 en 22 augustus zijn proefvaart op de Noordzee. an de Dr. Kortmannstraat zal Roden- burgerstraat heten en die parallel aan de Schenkelweg zal worden genoemd Ewout- straat, naar de ambachtsheer Elout van Zoeterwoude De straat van Schenkelweg naar Jan van Banningstraat heet voorlopig Schenkelstraat Motorrijtuigen mogen niet meer op het Watertje en In de Schenkelstraat komen. B. en W. kunnen ontheffing verlenen. Voor Schenkelweg en Dorps straat geldt een onbeperkt parkeer verbod, evenals voor de Rijncgommer- Geheime zitting Na een geheime zitting van vijf minuten erd een stuk grond in de Kruisbuurt ver- ocht aan de heer P. J. Tijssen voor 6600, Slechte weg Voor het onderhoud van wogen kreeg de Geer en Kleine Blankaardpolder 250 per jaar. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mee. dat de speelweide in de Loete klaar is, dat de Bakkersbrug is hersteld, dat de heer Hobbing de laagste inschrijver voor de aanleg der waterleiding in het nieuwe bouwplan en dat de heer Stam Voorschoten de laagste inschrijver w voor het aanleggen van trottoirs in dat plan. Hobbing vroeg 5096, Stam 11.790. De heer C. J. van Leeuwen vestigde de aandacht op de slechte toestand van d< Zuidbuurtseweg van de kerk tot de Geer brug. Wethouder Van Leeuwen was he' met hem eens, dat de kruin van de weg t< laag is en dat het wegdek bijzonder slecht is. EEN LEKKERE SOEP VOOR WEINIG GELD Een crèmesoep, gebonden met bloem van de fijnste graansoorten. Koninginnesoep Andere voordelige Moggi soepen 15 ct zijns POULETSOEP OSSESTAARTSOEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP RIJST-JULIENNE GROENTESOEP KERRYSOEP WINDSORSOEP LISSE Trou moet Blij eken herdenkt zestig-jarig bestaan Op 16 augustus was het 60 jaar geleden, dat Trou moet Blijcken werd opgericht met de naam „Eensgezind", onder het dagelijks bestuur van de heren J. Wesselo, voorzitter, C. Caspers, secretaris, Fred, de Meulder, penningmeester, M. Beelen, L. v. Grieken en de thans nog in leven zijnde Th. F. van Rijn. Tot 1929 was de heer G. Verheij directeur. De eerste wereldoorlog bracht ook Eensgezind zware jaren maar men stelde zich er doorheen. In 1922 werd het eerste muziekconcours gegeven op het terrein van de gebrs. Vreeburg, welbe kend van de harddraverijdag. De naam Eensgezind werd op 1 febr. 1926 veranderd in Trou moet Blijcken naar aanleiding van omstandigheden die we liever in het vergeetboek laten rusten. De heer A. J. Schrama, secr., werd ln '29 voorzitter en is thans nog bestuurslid. Zijn functie werd overgenomen door de tegenwoordige secretaris, de heer M. M. de Haas. De vereniging kreeg een nieuwe directeur ln de persoon van de heer M. Bolderdijk, die tot november 1933 de ka pel leidde. In 1931 hield de vereniging op hetzelfde terrein weer een concours waar Cecilia uit Voorhout het hoogste aantal punten ln de marswedstrijd behaalde. Toen kwam de crisis van de dertiger Jaren waarin ook de vereniging het zwaar Advertentie De officieel erkende M iddenstandscursussen (examen 19581950) van het Onderwijs-Instituut „M.E.A.B," o.l.V. M. VAN DER HORST HERENGRACHT 4 LEIDEN TEL. 01710—30660 (Door het I-M-O. erkende Middenstandsopleiding) beginnen in KATWIJK AAN ZEE woensdag 11 september a.s. Maak Uw vrije tijd produktief DUITS f ENGELS f beginners en gevorderden. Onze prima resultaten: rvRi AArnFN t 168 voor het Middenstandsexamen (73,8*/.) 250 GESLAAGDEN j g2 yoor Associatie-examens (63*/.) garanderen U een deugdelijke opleiding, daarom: Wie zeker wil zijn van succes die neme bij de „M.E.A.B." les! te verduren had. De tegenwoordige di recteur. de heer L. v. d. Hoef uit Bever wijk, werd in 1937 uit 27 sollicitanten be noemd. Na 43 jaren lid en 12 jaren ere voorzitter te zijn geweest, overleed in 194( de heer A. H. Schrama, een bekende per soonlijkheid in Llsse en daarbuiten. In de tweede wereldoorlog ontkwam ook Trou ere-afdeling. Op 16 april 1947 schrreef de moet Blijcken niet aan de ets lid te den van de Kultuurkamer. De vereniging weigerde en dook onder. De leden hiel den echter onderling contact en de zitter en secretaris gingen, als het don ker was. naar de leden om de contribu tie te innen Dank De vereniging is en was vooral in die tijd veel* dank verschuldigd aan J. C. E. Graaf van Lynden, de tegenwoordige ere voorzitter. Voor Trou moet Blijcken wa» men altijd welkom in de Keukenhof. Ook zal in dankbare herinnering blijven, dat het gemeentebestuur in deze onderduik jaren de jaarlijkse subsidie doorbetaalde; wethouder J. W. A. Lefeber Is van de op richting af donateur. Reeds op 7 mei 1945 hield men de eerste repetitie en op 12 mei stond de dirigent weer voor zijn kapel. In ditzelfde j; kreeg Trou moet Blijcken toestemming om een huis-aan-huis-collecte te houden, die f 2023,80 opbracht. Anderhalf jaa de bevrijding organiseerde men een tionaal muziekconcours waaraan door 32 verenigingen werd deelgenomen. In 1955 kreeg Trou moet Blijcken door de bur gerij uniformen aangeboden. Men nam tr 1956 en '57 deel aan internationale mu ziekwedstrijden in België en speelt in de toenmalige burgemeester van Lisse, de heer W. Lambooij. dat Trou moet Blijcken voor de gemeente Lisse een onmisbaar korps is geworden, dat ertoe bijdraagt de gemeenschapszin te bevorderen. Orgelconcert van de heer Kroon De heer H. J. F. Kroon, organist van d Hervormde kerk alhier, gaf gisteravand een orgelconcert in de Chr. Geref. kerk. Ondanks de drukke tijd was er vrij veel bezoek. Onze algemene indruk is, dat de heer Kroon, die werken uitvoerde van Bach, Reger, Zwart, De Wolf en Van Noordt, wat stug speelde, wat op dit orgel met mecha- K AT WIJK AAN DEN RIJN Bromfiets en motor in botsing Gisteravond om ruim 9 uur kwamen op het kruispun t Commandeurslaan-Ach ter- weg-Wassenaarseweg een bromfiets en een motorrijwiel met elkaar in botsing, als gevolg van het feit. dat de bromfietser, die vanuit de Commandeurslaan de Pepersteeg wilde inrijden, geen voorrang gaf aan de van de Wassenaarseweg ko mende motorrijder Beide berijders kwa men te vallen, doch wonder boven won der liep slechts de bromfietser een lichte hoofdwond op. Zowel de bromfiets als het motorrijwiel werden zwaar beschadigd. Botsing Doordat een op de Parallelweg langs de Provincialeweg rijdende personenauto, komende uit de richting Zeeweg, plotse ling remde, reed een achter rijdende Deense personenauto in volle vaart tegen eerstgenoemde voertuig op. Beide wagens werden zwaar beschadigd. De inzittenden liepen geen letsel op. Onderzoek naar liet ongeluk in Canada Provinciale politie, inspecteurs van een verzekeringsinstantie en bouwkundigen van het aannemingsbedrijf zijn vrijdag een onderzoek begonnen naar het onge val te Dresden in Ontario (Canada), waar bij zes bouwvakarbeiders van Nederland se afkomst om het leven zijn gekomen. Donderdag deelde een functionaris van het bouwbedrijf mee, dat enkele dagen voor de fatale instorting van de put een voorman had geklaagd dat de 6tutten niet veilig waren. Het zesde lijk had men donderdagnacht gevonden. Het lag deels in een trog verhard cement onder in de put. Men heeft thans gelast de put te dempen. Op het gemeentelijke kampeer terrein in Katwijk aan Zee is het zo druk, dat buiten het kamp nog honderden tenten in de duinen zijn opgezet. Deze foto laat zien, hoever aan de noordzijde de tenten staan, zelfs tegen de Sportlaan. De meeste tenten zijn van buitenlanders. Foto D, Kruyt Burgerij bewees gisteravond haar trou w aan vereniging DE ZAAL VAN „REHOBOTH" te Lisse was gisteravond geheel gevuld, toen met trommelgeroffel de 60-jarige muziekvereniging „Trou moet Blijcken" de jubileumfeestavond opende. Het feestcomité had op het pro gramma een grote plaats voor de jubilaresse ingeruimd en deze voerde on middellijk na de opening een gevarieerd concert in zakformaat uit, dat met hartelijk applaus werd beloond. Daar dirigent Verhoef niet aanwezig kon zijn, nam de heer H. v. Wamel op deze bijzondere avond op waardige wijze zijn plaats in. Toen de klanken van dit muzikale ge-| deelte nog niet geheel verstorven waren.' beklom de voorzitter van de feestcom missie, de heer A. Marseille, het podium om de talrijke aanwezigen met een alge mene groet en de vele autoriteiten me' een bijzondere groet welkom te heten. „Trou moet Blijcken", dat zestig jaar trouw aan Lisse is geweest, heeft vooral de laatste jaren trouw van de burgerij ontmoet. De heer Marseille herinnerde aan de trouw van de burgerij, toen twee Jaren geleden het uniformenfonds werd opgericht. In recordtijd werd „Trou moet Blijcken" toen „geüuniformeerd" en het zelfde comité, dat toen de dubbeltjes, kwartjes en guldens bijeenbracht, is en kele maanden geleden nogmaals op pad gegaan. Het was aan de beschermheer van de veremiginge, graaf J. C. E. van Lijnden, voorbehouden om aan het slot van de avond mee te delen, hoeveel de burgerij thans had bijeen gebracht ter versterking van het Instrumentenfonds Koninklijk De loco-burgemeester van Lisse, de heer J. W. A. Lefeber. die burgemeester De Graaf verving, omdat deze buiten lands vertoeft, feliciteerde de muziekver eniging namens het gemeentebestuur. De trouw van het korps betekende door al de jaren heen voor de gemeente een kost bare bijdrage voor het culturele leven en de man van het korps die de meeste trouw heeft bewezen door van de oprich ting actief lid te zijn, de heer S. Neder- pelt, kreeg de onverwachte mededeling, dat ook de Koningin die trouw op een juiste waarde wist te schatten. Deze diamanten muzikant werd aan het slot van de toespraak door de loco-burgemeester de ere-medaille In zilver, verbonden aan de orde van Faillissementen koopm., IJmuiden-oost, cur. mr. A. A. M Leesberg, Beverwijk Vernietigd: J. Schönhagen. aannemer. Goron- (alostr. 20 11. A'dam. Opgehesen: L. v. d. Berg. papierhandel, Acgl- nische overbrenging goed te merken is. Het programma was heterogeen, enerzijds afgestemd op de smaak van een deel van het orgelminded publiek (Zwart, Reger). anderzijds op de stijl van het orgel (Bach. De Wolf, Van Noordt). Kroon bleek de mogelijkheden van het orgel te kunnen benutten. De registratie goed gekozen. Des te sterker echter kwamen de onvolkomenheden van een verhouding te zwak pedaal naar vo- Bij de koraalbewerkingen van Bach •e Wolf kwam het orgel het best uit. Het beschikt over verrassend heldere solo- temmen. Voor een werk als de Fantasie in g moll van Bach is het ontoereikend. Deze avond stond op hoog peil. Er zullen in Lisse genoeg mensen zijn, die het op prijs zouden stellen, als de heer Kroon van het houden van dergelijke concerten een goede gewoonte ging maken. Aanrijding Zaterdagmiddag om 5 min. voor 5 had er, niettegenstaande voor de kom van het dorp één rich tingverkeer geldt, wederom een aanrijding plaats op de Hereweg, nu bij de kruising met de Oranjelaan. Een personenauto komende uit de Oranjelaan nam de bocht naar Hillegom te groot en reed een uit de richting Hillegom komen de auto aan met als gevolg materiële schade aan belde wagens. Oranje Nassau opgespeld. De eer volle onderscheiding werd vergezeld van een praktisch geschenk in de vorm van een enveloppe met inhoud, die hem door de heer Lefeber namens het gemeentebestuur werd aangeboden. Wethouder A. Tibboel, die vervolgens het woord kreeg, kon slechts de woorden van zijn collega-bestuurder onderstrepen. De heer Tibboel prees vooral de burger zin, die in het werk van de vereniging tot uiting komt en de trouw, die de leden de vereniging bewijzen, hetgeen gister avond niet alleen door de heer Nederpelt gekarakteriseerd werd, maar tevens door de heren H. v. Wamel. P. Schaap en C. P. de Haas. die 25 jaar lid waren en door wethouder Tibboel de medaille der ver eniging kregen uitgereikt. Vierduizend Voordat een cabaret van bekende radio sterren het podium in bezit nam, kwam het hoogtepunt van de avond, toen graaf Van Lijnden voor het voetlicht trad, die als beschermheer der vereniging deze avond ook dc rol van Sinterklaas kreeg toegnvezen. De inzameling door de bur gerij gehouden, was een werkelijke ver rassing geworden, want de beschermheer kon de overrompelde voorzitter van „Trou moet Blijcken" niet minder dan 4025,80 voor het instrumentenfonds aanbieden. De bungerij raakte bij deze melding geest driftig over haar eigen vrijgevigheid en het daverende applaus deed de zaal van „Rehoboth" op zijn fundamenten trillen. En dc dames, dlc dikwijls als gevolg van de trouw van hun echtgenoten aan de vereniging een zekere ontrouw aan de ge zellige huiskamer moeten constateren, tyeken ook met hart en ziel aan de mu ziekvereniging verbonden te z|jn. Namens deze dames bood mevr. Schaap de voor zitter een compleet stel muziekstandaards met lessenaar voor de dirigent aan. Na zoveel hartelijke woorden en kost bare geschenken wist de heer G. v. d. Pol als voorzitter van „Trou moet Blijcken" niet goed welke woorden hij zou kiezen om de gevoelens van de ver eniging tot uiting te brengen. Hij was ontroerd door dit nieuwe blijk van sympathie, dat de burgerij op zo spre kende wijze gegeven had en putte zich uit in vele superlatieven om zijn dank in woorden te vangen. „Bonbonnière" was met AndTé Meurs, Tineke van Leer, Cor van Veen en Geral- dini het juiste programma om deze emotionele en bindende jubileumavond te Visserijgolfjes TERWIJL DE SCHIPPERS en bemanningen van de trawlers en trawl- loggers, die op gezouten en verse haring vissen, in het weekeinde tevreden geluiden lieten horen, kwam van de IJmuidense groothandel een algemene en gegronde klacht. Er stond geen enkele kist verse haring van goede kwaliteit in de hal bij de eerste afslag. Hetgeen wat wil zeggen, wanneer er ruim 2600 kisten verse haring worden aangevoerd. Naar de kwaliteit werd evenwel nog van f 18 tot f 11 per kist van 50 kg. betaald. De makreel leverde van f 16 tot f 10 op. Schipper Cor Zwart van de nieuwe trawler „Medan" IJM. 57 had ook reden tot mopperen: bij de eerste trek om de Noord verspeelde hij het gehele nieuwe net. Maar over het algemeen waren er dus gunstige geluiden van de Noordzee. Za terdag deed de „Johannes Polderman" om de Noord nog trekken van 50 en 120 manden haring en makreel en trok de trawler „Job Gouda" van een trek nog 50 kantjes haring boven water Uit het Farndeep meldden deze schepen dag vangsten van 200 tot 250 manden haring en makreel terwijl ook van 58.20 noor derbreedte berichten kwamen over een goede visserij met dagvangsten van 250 manden. De trawlers Viklngbank, Van Hattem, Elie en Klaas Wijker, die uit- stomend waren, besloten deze contreien op te zoeken. Deze schepen meldden trek ken van 20 en 50 manden haring en ma kreel. zodat de visserij iets minder was geworden. De dagvangst liep nu van 200 tot 250 manden. In het Farndeep was het niet veel beter. Op het echolood was voldoende haring te zien. maar naar me ning van de schippers zat ze niet aan de grond. De trawler „Polderman" meldde nog een trek van 980 manden en de „Elie" een trek van veertien kantjes haring. Vanmorgen binnen De VL 131 „Petronella" heeft dit keer Soheveningen als markt gekozen. De markt te IJmuiden was maandag al vol en de rederij besloot, het met de 500 kantjes haring en 1100 kisten haring en makreel ln de afslag te proberen. Inmiddels zijn al tal van schepen weer rijp voor de IJmuidense markten van deze week. Maandagavond waren voor de ddnsdagmarkt bekend de trawler „Pol derman" (van 10 aug.) met 1050 kisten haring en 50 diversen, en de Cornelia Maria SCH 135 met 450 kisten haring. De KW 82 „Stadt Enckhuysen", die 13 aug naar zee ging, kwam op de thuishaven aan, omdat de motor een mankement had opgelopen. De vangst was nog 140 kis ten, waarbij 120 haring en 135 kantjes haring. Oudste boten zijn thans: SCH 153 On derneming IV (van 7 augustus), Wiron 2 IJM 211 (van 9 aug V Emma IJM 15 en KW 153 „Francina" (van 12 aug.) Mooi visserijtje Van een mooie vlsserU kan de schipper ,n de kustkotter „De Vrouw Anna" KW 52 spreken. Woensdag 14 augustus ver scheen het schip aan de afslag en nog dezelfde dag was het weer In zee om ter vlsserU te gaan. Zaterdagmiddag kwam de „Vrouw Anna" te IJmuiden bin nen. want de reis was bijzonder fortuin lijk verlopen. De kotter had een spok ka beljauw ontmoet en 500 stuks zwommen iet net binnen. Voorts voerde de kot- in IJmuiden aan 60 kisten btJvla van gullen en schelvis. Al met al was dit ■Idoende om een besomming van 5600 te leveren. De „Vrouw Aanna" Is aandag meteen weer naar zee vertrok- De heer Nederpelt zag zijn 60- jarige trouw bekroond met een koninklijke onderscheiding. Foto Mieloo Wat er maandag was De aanvoer van de trawler-, logger- en kottervloot te IJmuiden bestond maan dag uit 9200 kisten vis, waarhij 280 tong en tarbot, 5 heilbot. 3 tongschar en schar- tong, 1040 schol, 65 schar. 2800 haring. 1950 makree!, 1260 schelvis, 470 wijting. 500 kabeljauw en gul, 60 haai, 20 poon. 60 koolvis en 25 diversen. De vangsten van de grootstcn Bij de vijf trawlers en trawlloggers. die in de Vissershaven losten, was de „Eveline" IJM 116 met 1240 kisten vis. waarbij 180 makreel. 1016 haring. 30 di versen en 70 stuks stijve kabeljauwen. Van de Katwijkse vloot zorgde de „Al batros" KW 87 voor 1120 kisten, waarbij 100 makreel, 050 haring. 70 diversen en 600 kantjes en was de KW 101 „Nestor" present met 400 kisten, waarbij 200 ha ring en 170 makreel. Ook de „Arle Ouwe- hand" KW 122 liep binnen en loste 610 kisten te IJmuiden. Hierbij waren 460 kister. makreel, 50 kisten schelvis en 100 kisten wijting. De IJmuidense „Beatrice" IJM 72 voerde aan 625 kisten, waarbij 275 makreel. 300 haring en 50 diversen. Deze trawllogger zorgde tevens voor 500 kantjee. De prijzen van maandag De buitenlandse handel nam bij da eerste afslag te IJmuiden maandagmor gen grove schelvis en kabeljauw af. Bij de tweede afslag waren ook de inmid dels geloste grove en middelschol en da tong voor het bultenfland bestemd. Ook dit keer lagen de platvisprijzen weer hoog, al wa6 de vis n4et van lek kere kwaliteit, zoals de handel dat op merkt De viseert gaven de schuld aan het weer van de vorige week. De vla blijft vaak na een trek aan dek liggen tot het beter weer wordt, maar intussen gaat de kwaliteit achteruit. De grote tong leverde nog 5,104.60 per kg op, grootnviddel 4,403,50, klelnmiddel 43,50, tong I 3.10 ƒ2.60 en tong 2 dezelfde prijs. De note ring voor grote tarbot was f 3,70 tot 3.20 en die voor heilbot 4ƒ2,10. De grote schol per 50 deed ƒ61ƒ51, grootmiddel ƒ57—ƒ46. kleinmiddel ƒ52—ƒ41, kleine schol I 40—41 en kleine schol 2 37— 14. De laatste uiteraard voor het bin nenland. De gemiddelde prijs van de kabeljauw was 88—43. De rijen grote kabeljauw noteerden ƒ88ƒ106, kleine kabeljauw ƒ45—ƒ56, kisten grote en kleine kabeljauw 130—154. Grote schelvis ging voor de export weg voor ƒ47—ƒ34 en grootmiddel voor ƒ46 —ƒ30. De rest voor het binnenland Do kleinmiddelschelvis haalde van de binnenlandse handel ƒ43ƒ32 per 50 kg, kleine schelvis I (pennen) 41—28 en kleine schelvis II of braadschelvis 32 17. Wijting noteerde 21—10, grote gul ƒ46—ƒ38, middelgul 27—22 en tor gullen 1417. De kleine haal bracht ƒ27—ƒ20 op. De tarbot II leverde deze maandag ƒ116ƒ114 op, tarbot IV ƒ94— tongschar ƒ88. Schar ging weg 2417. koolvis zwart i 32- 24. Tewaterlating van de Sakina Martine Op vrijdag 23 augustus, om half vier, vindt op de scheepswerf De Dageraad t® Woubrugge de tewaterlating plaats van de trawler Sakina Martine, gebouwd voor rekening van de N.V. Visserijmij Kennemerland te Katwijk aan Zee. De doopplechtigheid zal worden verricht door de dochter van de directeur, me vrouw Van der EndeMeyertng De afmetingen van dit vaartuig bedra gen 41.71 x 7.30 x 3.80 meter. De voort stuwing geschiedt door een 750 p.k. Deutz met reduktie 2 1 De winch Is een 180 p.k. M.W.M., tJT>* Van der Glessen nr. 6; voor de hulpwerktulgen is een Lister 40 pJc. aan boord. Alle motoren hebben zoetwaterkoellng. Het ruim ls deels voor tonnen, deels voor verse vis Ingericht Er is accommodatie voor 19 man. Val met motor. Door de gladheid van de weg is in de nacht van zaterdag op zondag dc 30-jarlge landbouwer J. H. Pruissen uit Hoofddorp daar met zijn motor geslipt. Hij overleed ter plaatse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5