|ltettttie £eUt sctft(üburant Rookartikelen worden opnieuw duurder Onder terreur en dwang moet feest gevierd worden Sigaretten tien of vijf cent hoger in prijs Dertig km hoog in een ballon Westen moet pal staan tegen Sow jetinvloed EZaak-Oman kan niet in V.N. worden behandeld" Amerikaanse veiligheid in groot gevaar Eisenhower brengt nu zwaar geschut in stelling Dubbele moord in Stockholm Straalvliegtuig biedt grote mogelijkheden DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7,50 per kwartaal; ƒ.2,55 per maand; 0.59 per week. ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Achtendertigste jaargang No. 11037 „Stonhttstirtj is abtMfWti myn in tégljenspoft" Schutterij bracht hulde Departementen zijn het nog niet eens hangt voor rookartikelen een nieuwe prijsverhoging in de lucht. In verband met de moeilijke positie van 's Rijks schatkist acht men het noodzakelijk, een meeropbrengst uit rookartikelen te krijgen van 62 mil joen per jaar. Over de wijze waarop dit tot stand zal moeten komen, bestaat geen eenstemmigheid tussen de ministeries van financiën en van economi sche zaken. Financiën wil de omzetbelasting op sigaretten met 3 pet ver hogen, maar Economische Zaken denkt aan een verdeling van de fiscale druk over de sigaren-, kerftabak- en sigarettenindustrie. De prijs van tabak en sigaretten is op 1 maart al gestegen met 10 ct per pakje. De regering stond dit toe en schatte de hierdoor verkregen extra opbrengst aan accijns en omzetbelas ting op 44 miljoen per jaar. Het blijkt nu, dat door de gestegen omzet van sigaretten enz. deze meer-op- brengst ruim zal worden overschre den. Niettemin worden plannen be raamd voor verdere fiscale acties. Verzet van industrie De industrie verzet zich tegen het plan van Financiën om de omzetbelasting op sigaretten met 3 pet te verhogen. Men acht het uitgesloten, dat industrie of kleinhandel deze verhoging kunnen dra gen, temeer, daar de staging van de grondstoffenprijzen zich heeft voortgezet. Ook de kleinhandel is ongerust over dit plan, vooral daar deze drie procent bi; ongewijzigde kleinhandelsprijzen volledig voor zg'n rekening zouden kunnen komen. Ook acht men het onjuist, uitsluitend de i sigarettenroker de dupe te laten worden van de te nemen fiscale maatregelen. Hij betaalt immers nu al 62 procent accijns Een arts van dc Amerikaanse lucht macht. majoor Simons, is gisteren in een zilverkleurige cilinder onder een kolos sale ballon opgestegen om een onderzoek in te stellen naar de reacties van het menselijk lichaam op het verblijf op grote hoogte. De majoor, die opsteeg b Amerikaanse staat Minnesota, bereikte gistermiddag een hoogte van meer dertig kilometer. In de loop van de nacht zakte de ballon enkele kilometers door het samentrekken van de heliumvulling. Toen vanmo de zon doorkwam steeg hij weer b de 30.000 meter. De juiste hoogte kan men pas bij de terugkomst van majoor Simons op de aarde berekenen. Men ver- tvacht dat hij niet alleen een groot aantal Js icgevens zal meebrengen, maar beven de dien het hoogterecord voor ballons zal hebben verbeterd. Gangsters plunderen Duitse banken Roofovervallen zijn in Duitsland aan de pi [rde van de dag. De 29ste van dit jaar lad gisteren plaats op een bijkantoor van ten spaarbank in Keulen. Drie gewapende in gemaskerde bandieten verdwenen met ten buit van ongeveer 14000 gulden. De nndieten gaan als gangsters te werk. Bij h overval op de Dresdner bank (die 50.000 lulden opleverde) werden twee politie- bannen, die de bankdirecteur te hulp choten, neergehaald door een hagel van logels uit automatische wapens. In de egel slaan zij op klaarlichte dag hun slag. (oor een moord schrikken zij niet terug, 'wee bankdirecteuren, die niet onmiddel- 3k gevolg gaven aan het bevel „Handen fahoog" werden ter plaatse doodge- en 5 pet omzetbelasting op elk pakje sigaretten, terwijl grote sigaren slechts met 40 pet en kleine sigaren met 20 pro cent accijns zijn belast en op deze artike- |Treinvertraging tussen '2 Den Haag-R'dam Het treinverkeer tussen Den Haag en fetterdam heeft vanmorgen enige ver laging ondervonden, doordat te om- Ireeks kwart voor acht een defect was (ïtstaan in de bovenleiding van een der toren tussen Delft en Schiedam. De •-trein naar Parijs kwam hierdoor toi lilstand en moe6t naar Delft worden iruggesleept om daarna over het andere >oor verder te gaan. Deze D-trein kwam tn uur te laat in Rotterdam aan. Tot et defect was gerepareerd aan hei hd van de morgen zijn alle treinen It Den Haag over het enkele spoor ge- 6d. Een en ander kostte stagnatie en le )onthoud. J. Martha Dodd, de dochter van een voormalige Amerikaanse ambas sadeur in Duitsland, wordt be schuldigd van spionage voor de Sowjetunie. Zij en haar man Al fred Stern wonen sedert 21 juli in Praag. Stern noemde de Ameri kaanse beschuldiging gisteren „louter verzinsels". Pool spion voor Amerikanen Polen heeft gisteren bekendgemaakt, dat in het land een agent van de Ameri kaanse geheime dienst is gearresteerd. Volgens Radio-Warschau is de man (Zbigniew Lenarczyk, een Pool) in 1948 uit Polen ontsnapt naar West-Duitsland. waar hij werd ingeschreven voor samen werking met de Amerikaanse geheime dienst onder de schuilnaam Nowicki. Lenarczyk kreeg de nodige scholing, aldus de radio, en keerde naar Polen terug. Hij kreeg van de staat een boerderij in Tatyn, die hij gebruikte voor zijn spionagewerk. Volgens Radio-Warschau wordt hij beschuldigd inlichtingen ver zameld te hebben over Poolse militaire plannen. len geen omzetbelasting wordt geheven. De industrie is het echter evenmin eens met het plan van Economische zaken. Dit behelst een verhoging van de omzetbe lasting op sigaretten met 1 pet, gecombi neerd met een prijsverhoging van 10 ct. per pakje. Dit zou een meeropbrengst aan belastingen betekenen van f 40 mil joen op jaarbasis. De overige f 22 miljc^en zou dan uit de tabak en de sigaren i ten komen. Industrie en handel menen evenwel, dat een prijsstijging van 10 ct per pakje teveel is en een vermindering van de vraag tot gevolg zal hebben, wat voor de schatkist ernstige gevolgen zou heb ben. De industrie heeft berekend, dat een omzetdaling met 1 pet de belastingop brengst met f 5 miljoen zal doen dalen. Ander plan Zij heeft de regering daarom een ander plan voorgelegd: de prijs van een pakje sigaretten met 5 ct. verhogen en de om zetbelasting met 1 pet opvoeren. Ook dan zou jaarlijks f 40 miljoen extra in de schatkist vloeien. De overige f 22 mil joen zou door de sigaren- en kerftabak industrie moeten worden opgebracht. Wanneer onverhoopt aan het einde van 1958 de tabaksprijzen op de wereldmarkt een prijsverhoging van 5 ct. per pakje noodzakelijk maken, dan zou hieruit een meerdere belastingopbrengst van f 50 miljoen voortvloeien. Mochten de tabaks- prijzen dalen, dan wordt het in kringen van de industrie niet uitgesloten geacht, dat "de industrie een tijdelijke tariefs verhoging bij gelijkblijvende kleinhan delsprijzen voor eigen rekening neemt. De Amsterdamse politie had geen toestemming gegeven voor een offi cieel „hartjesdagvuur"hoewel dat feest eigenlijk traditie is op de derde maandag in augustus. En daarom zorgde de hoofdstedelijke jeugd zelf maar voor fikkiès. In de Crommelinstraat stookten de jongens een flink vuur met oude meubelen als vuurmakers en later zorgde een stapel oude banden voor een enorm rookgordijn, dat de hele straat aan het gezicht onttrok. Tragische dag in Hongarije Washington bezorgd over Syrië ~yTANDAAG is het de grote Hongaarse nationale feestdag van de Heilige V Stefanus, die in 1001 gekroond werd tot de eerste koning der Hon garen. In 1948 maakten de communisten van deze dag de grondwetsdag die als nationale feestdag gevierd moest worden. Er is echter thans in het onderdrukte Hongarije geen reden tot feestvierenal tracht de regering Kadar dit wel te forceren. Kadar zal in Kisujszallas, een stadje 150 km ten westen van Boedapest, een rede uitspreken. Het Corps Diplomatique uitgenodigd, maar zal de plechtigheden zoals gewoonlijk boycotten. In Boedapest moeten sportwedstrijden, een luchtvaartdemonstratie en wed vlucht voor duiven feestvreugde brengen, terwijl bovendien getracht wordt een „Miss Boedapest" te kiezen. stelselmatige terreur door een regime, dat met geweld aan het Hongaarse volk is op gelegd en dat meedogenloos het gerecht vaardigde verlangen naar nationale on afhankelijkheid en de vrijheden onder- drukt. Duizenden politieke arrestaties zjjn ver richt, de gevangenissen en concentratie kampen zjjn overvol. Het communistische regime tracht de aandacht te concentreren op de arrestatie van een aantal zogenaam de fascisten, om zjjn verklaring dat dc opstand door ondemocratische elementen was aangesticht, een verklaring door de speciale V.N.-commissie voor Hongarije weerlegd, kracht b(j te zetten. Uit all' lagen der bevolking zijn mensen gc arresteerd: arbeiders, intellectuelen, stu denten, geestelijken en boeren. Velen ziji zonder vorm van proces gevangen gezet. De processen die gevoerd zijn. aanfluitingen van het recht en hebben de dood van vele patriotien tot gevolg gehad. De gehate politieke politic tracht met alle gruwelijke middelen waarover zij bi 5chikt. haar netwerk van spionnen en vei klikkers weer op te bouwen. Weer duizenden arrestaties Echter zijn er maar weinig Hongaarse meisjes, die zich hiertoe lenen en het blad de officiële vakbeweging Nepakarat heeft zich hierover al ernstig beklaagd. Het Amerikaanse ministerie voor bu tenlandse zaken heeft aan de vooravond deze feestdag een verklaring ultge- gegeven, waarin de ellende en terreur waaronder het Hongaarse volk thans ge bukt gaat beschreven worden. In de afge lopen weken, aldus de verklaring, i Hongaarse volk onderworpen aan TN Washington acht men de gebeurte nissen in Syrië hoogst ernstig. Na eer onderhoud met president Eisenhowei heeft minister Dulles uitvoerig gesproken de Britse ambassadeur over de gelijkheden dc Russische invloed in het Midden-Oosten te beperken. De eerste S is of Syrië inderdaad een satel- lletland van de Sowjetunie zal worden Men vermoedt, dat Rusland in ieder ge val door het uitlokken van kleine con flicten dc spanning in het Midden-Oos ten zal blijven opvoeren. Hiertegen kan het westen door snelle hulp aan de an- Arabische landen via de Eisenho- werieer en door versterking van het Pacl Bagdad trachten een barricade op tc werpen. Amerika pleegt reeds overleg me Bagdad-Ianden over de middelen welke hiertoe kunnen bijdragen. In het bijzon der Turkije, dat een lange gemeenschap- "\E VEILIGHEIDSRAAD die vanmiddag is bijeengeroepen om de kwestic- taan tc bespreken, heeft van de sultan kn Oman en Muskatc bericht ontvangen, kt de raad met de zaken in zijn land b. |ets te maken heeft en ze dus ook niet (spreken kan. Het bestrijden van de opstandige Imam to Oman is een zuiver binnenlandse In gelegenheid, die de Ver. Naties niet aangaat, aldus het telegram van sultan Said Bin T ai moer. De minister van bui tenlandse zaken van Oman, de Engels man Neil Innes. verklaarde op een pers conferentie, dat de overeenkomst van Sib. die de betrekkingen tussen de sultan en de stamhoofden in het binnenland van Oman en Muskate regelt, „niet onder be dreiging van vuurwapens" gepubliceerd zal worden. pelijke grens met Syrië heeft, is verontrust over de jongste ontwikkelin gen in het Syrische leger, dat thans ge heel onder communistisch regieme staat. Amerikaanse druk Door een economische druk heeft Ame rika getracht de soevereiniteit van Syrië in gevaar te brengen, zo heeft de mi nister van buitenlandse zaken van Sy rië. El Bitar, op een persconferentie t« Damascus verklaard. Amerika heeft aar de landen, die anders tarwe van Syrië kopen, graan geleverd zelfs onder de prjjs, die in de Verenigde Staten geldt. De Eisenhowerleer noemde El Blitar het grootste gevaar voor de Arabische landen, daar in de landen die deze leer aanvaard hebben, de reactionairen de na tionalistische elementen zijn gaan onder drukken onder het mom van bestrijding van het communisme. El Blitar hield vol, dat president Koewatly naar Egypte was gegaan voor een medische behande ling en nog deze week zal terugkeren. Hij legde de nadruk op de politiek van de Syrische regering van volkomen neu traliteit, die weigert met enige grote mogendheid een verdrag aan te gaan. Onderzeeërs voor Syrië Het Egyptische ochtendblad Al Gum- hurriya meldde vandaag, dat de Sowjet- Syrië krachtens een onlangs geslo- overeenkomst twe onderzeeërs zal Een aantal Syrische marineofficieren, kortgeleden afgestudeerd aan de Egypti sche marine-akademie in Alexandrië, zou Polen vertrokken zijn om er met ohderzeeërs vertrouwd te raken. V.N.•delegatie Intussen is in Washington met veel be langstelling kennis genomen van de Hon gaarse plannen om de beste deskundigen naar de algemene vergadering van di Verenigde Naties, die op 10 septembei zal beginnen, te zenden. De mini-ter vai Belediging van Hatta voor het gerecht De hoofdredacteur van het communis tische dagblad Harian Rakjat 6taat van daag voor het landgerecht te Djakarta terecht wegens belediging van oud-vice- president dr. Hatta. Een jaar geleder cohreef dit blad, dat Hatta in een ruptiesdhandaal zou zijn betrokken. Na voorlezing van de dagvaarding werd de zitting op verzoek van beklaagde uitge «teld tot 27 augustus. Lijk gevonden van vermiste marinier Bij Hippolytushoef is zondagmiddag 'r stoffelijk overschot gevonden, dat ge kleed was in het uniform van korporaal der mariniers. Hoewel omtrent de iden titeit nog niets met zekerheid kon wor den verklaard, vermoedt men dat het het stoffelijk overschot lc van de 28-jarige korporaal der mariniers J. van Berkel uit Schipluiden, die sedert 30 juni j.l. ;poorloos uit Den Helder is verdwenen Dok een aangetroffen polshorloge en een| ballpoint zouden hierop duiden. buitenlandse zaken, Imre Horvath, ei eerste vice-minister, Endre Sik, zullen aan het hoofd staan van de delegatie. In Ceylon is een delegatie van drie Hongaren onder leading van de minister van buitenlandse zaken, Karoly Szarka, aangekomen om te trachten daar steun te krijgen bij het veroordelen van het rapport van de Verenigde Naties ovei Hongarije als een inmenging in binnen landse aangelegenheden van het land. Jordanië vraagt spoed bij eenkomst Veiligheidsraad Jordanië heeft om een spoedvergade ring van de Veiligheidsraad verzocht dat Israël de bestandsovereenkomst ge schonden zou hebben. De beschuldiging sloot op „landbouwwerkzaamheden wegenaanleg" in een gedemilitariseerde zóne bij Jeruzalem. Volgens een Israëlisch woordvoerder zijn de Jordaniërs boo6 ovei het planten van bomen rondom het ge bouw. waarin het hoofdkwartier van de organisatie voor toezicht op de naleving van het bestand is gevestigd. In dit ..niemandsland", zo wordt van Israëlische zijde betoogd, zijn beide par tijen vojgens afspraak geheel vrij om niet-militaire maatregelen te nemen. Jor- daniëre zouden er onlangs een weg heb ben aangelegd. In de Jordaanse klacht wordt verder gezegd, dat de chef-waamemer van de V.Nkolonel Leary, er niet in is ge slaagd, de neutraliteit in het betrokken gebied te handhaven. In een officieel communiqué heeft de Jordaanse regering meegedeeld dat Jor danië weigert mee te betalen aan de kos ten van de V.N.-troepen in het gebied van de Golf van Akaba en de straat van Ti ran. De Jordaanse vertegenwoordiger bij de V.N. zal het secretariaat-generaal van de wereldorganisatie van dit besluit op de hoogte 6tellen. Dulles staat achter Ike sldent Eisenhower al het politiek xeschut in stelling gebracht ora te voorkomen, dat ook de Senaat zijn enorme bulppri gram zal verzwakken door ruim 800 mil ten dollar op het bedrag te beknibbelen. In de eerste plaats heeft de President de minister van buitenlandse zaken. Fos- Dulles. voor» zijn zaak doen pleiten. Deze heeft voor de senaatscommissie de toewijzing verklaard, dat mindering van de gevraagde gelden hulp aan het buitenland de Amerikaanse veiligheid in gevaar zal brengen. Als het Congres niet langer bereid is het leider schap van de President te volgen. zo waarschuwde Dulles, zal de vrije wereld niet langer het leiderschap van de Ver enigde Staten aanvaarden. De Senaat kan dit gevaar nog afwenden Niet alleen Foster Dulles, maar ook s voorzitter van de commissie van stafchefs, admiraal Radford. zijn opvol ger, generaal Twining, en de aftredende directeur van de Amerikaanse hulp aaD het buitenland waren aanwezig. Admiraal Radford zei voor de senaats commissie. dat de Amerikaanse strategie gebaseerd is op de strijdkrachten van de bondgenoten en de Amerikaanse bases het buitenland. Als deze strategie ge wijzigd wordt, aldus de admiraal, wor den de kosten voor de Verenigde Staten ontzettend hoog en vrijwel elke jonge Amerikaan zal dan verscheidene jaren ;e dienst moeten doen. Een andere mogelijkheid zou nog zijn van het Ame rikaanse vasteland een vesting te maken Gevolgen voor NAVO Foster Dulles legde er vooral de druk op, dat de bezuinigingen ook de militaire hulp aan de N.A.V.O. zouden schaden. De levering van de nieu' ca pens wordt in de eerste plaats belemmerd. John B. Hollister, de directeur van de Amerikaanse buitenlandse hulp. zei in dit verband, dat de vermindering van de hulp de N.A.V.O. ernstig -zou ver zwakken. Ge geallieerden zouden hun defensie-inspanningen gaan verminderen et rampzalige gevolgen. Hollister waarschuwde de senatoren: „Als Amerika nu bekend gaat maken, dat het zijn bondgenoten niet langer zal helpen met de modernisering strijdkrachten, dat het niet in moderne straaljagers, geleide projectielen moderne electronica te verschaffen dit een vreselijke ontmoedigende schok zijn". Betreffende de aanbevolen verminde ring van defensiesteun van 900.000.000 tot 621.000 000 dollar werd opgemerkt, dat er al meer dan 600 miljoen dollar nodig is om Zuid-Korea, nationalistisch China, Vietnam, Pakistan en Turkije, de landen die aan Rood-China of Rusland grenzen. In staat te stellen hun legers van ln totaal 2.100.000 man op de beeen te hou- De gekste sprongen kan men maken op'de trampoline, vroeger een circusattribuut, nu een gewild artikel in de sportzaken. Ook op de zesde sportvakbeurs, die giste ren in het Amsterdamse R.A.I.- gebouw werd geopend, stond dit toestel in ieders belangstelling. De politie en eenheden van bet leger hebben een Ijzeren cordon getrokken rond Stockholm en omgeving, naar aanleiding van een geheimzinnige dubbele moord in twee voorsteden. Binnen twee unr wer den gisteravond een advocaat en een ambtenaar van de burgerlijke stand van het leven beroofd. De advocaat, de 74-jarige Tauvon, werd neergeschoten door een man, die hem op een motorfiets passeerde. Hij overleed on middellijk. Zijn vrouw moest ernstig ge wond in een ziekenhuis worden opgeno- Twee uur later belde een onbekende •ij een ambtenaar van de burgerlijke stand. Brandt. Toen de heer Brandt de deur opende werd hij doodgeschoten. Zijn die de 6choten hoorde en naar rende zeg een man met een para plu kalm de straat uitwandelen. Ontwapeningsgesprek biedt kansen De Amerikanen die in Londen deelne men aan de omtwapeningsbesprekingen, zijn nog steeds optimistisch over het ver loop van de onderhandelingen. Het sta dium van ernstige onderhandelingen is volgens hen bereikt. Het gaat hoofdzake lijk om de volgende punten: J De westelijke geallieerden hebben wijzigingen en aanpassing van som mige Amerikaanse besluiten voorgesteld, die nu in Washington worden bestudeerd. 2 De westelijke mogendheden bestu deren nieuwe Amerikaanse voorstel len, dde het westelijk standpunt dichter bij dat van Rusland zullen brengen. Rusland overweegt dc voorstellen vao 7 augustus voor Inspectiezones en middelen om een stopzetting van de ver vaardiging van splijtbaar materiaal voor vreedzaam gebruik in te passen in een eerste gedeeltelijke ontwapeningsover- eenkomat. Als men het over deze punten enigszins eens kan worden, zouden de besprekingen in de subcommissie tot december, dat wil zeggen gedurende de periode dat de alge mene vergadering van de Verenigde Na ties bijeen is. voortgezet kunnen worden. In Surabaja Verkiezingen waren onregelmatig Het provinciale verkiezingecomité van Oost-Java heeft bekendgemaakt, dat zich bij de Jongste gemeenteraadsverkiezingen in Surabaja onregelmatigheden hebben voorgedaan. Het is mogelijk, dat nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden. Ook in Bandung en Malang, waar de communisten eveneens successen boekten, zijn beschuldigingen geuit dat de verkie- zingsvoorscfariften niet zouden zijn nage leefd HET WEER IN EUROPA K.L.M.-DIRECTEUR I. A. ALER TTET STRAALVERKEERSVLIEGTUIG, dat bijna twee keer zo snel is als de huidige grote machines, twee keer zo zwaar is en twee keer zo hoog vliegt, zal over nauwelijks drie jaar reeds nieuwe, haast ongekende mogelijkheden bieden. De heer I. A. Aler, president-directeur van de K.L.M.die deze prognose gisteravond uitsprak in een N.C.R.V.-klankbeeld, gewijd aan de luchtvaart, onderstreepte dit door te zeggen: „De verst ver wijderde punten op aarde zullen niet meer binnen dagen, maar binnen uren bereikbaar worden voor steeds meer miljoenen". Volgens de heer Aler zullen lagere tarie ven het nieuwe categorieën mogelijk maken, zich per vliegtuig te laten ver voeren. In dit opzicht is het van belang, dat volgend jaar een extra goedkope klasse wordt ingevoerd. Als de luchtvaart zich onbelemmerd kan ontplooien, voorziet de heer Aler over vijf tot zeven jaar een verdubbeling van het aantal passagiers, dat vorig iaar in het geregelde verkeer 80 mil joen bedroeg. In 1960, als de Dc 8 en Boeing straalverkeerstoestellen. v van er nu al 275 door de grote lucht vaartmaatschappijen zijn besteld, hun intrede doen, mag men rekenen op meer dan 140 miljoen passagiers. Hoe gemakkelijker en hoe sneller de mens zichzelf of zijn goederen over de wereld kan verplaatsen, hoe groter zijn moge lijkheden worden voor meer welvaart en voor steeds intensievere uitwisseling op velerlei gebied, zo constateerde do, heer Aler. lil z i i 1 j» II Ui JÜH Kopenh. on bew rindstil ZW 7 24 5 22 0.1 Londen Luxemburv Pari|s Bordeaux Orenoble Nice Berlijo Frankfort rw. bew. half bew geh. bew rw. bew W 6 WZW 5 W windstil NO 1 N'NW 7 ZZW 4 4 17 1 22 0 21 0 17 4 26 0.1 22 0 Zürich Locarno Romer"Ck Ajacdo Mallorca c~ rw. bew geh. bew on bew. geh. bew, half bew. onbew. ONO 2 O 3 ZW 4 windstil NW 3 ONO 1 16 5 15 2 26 0 18 3 13 4 25 12 25 1 -•8 0.1 WEERBERICHT Westelijke mind De Bilt verwacht tot mor genavond: Veel bewolking met plaat selijk enige regen of mot regen, maar morgen ook verspreid voorkomende op klaringen. Matige, aan de kust af en toe vrij krachtige westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN. Woensdag 21 augustus. Zon op 5.33 uua Zon onder 19.56 uur. Maan op 0.39 u**. Maan onder 16.52 uur. Op 25 Nieuwe Maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1