Honderden lichtjes op het donkere water XPEDITIE WOLKJE IN WOLKJE UIT - f V4'"'v." Dornier van MLD begon strijd om vrij spel voor onderzeeër rnmm Honderd papoea's de rietmassa te Syrië als nieuw Sowjetwapen s MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 - ,V (Van een onzer redacteuren) HIJ VROEG ME: „Vergeet nou imijn naam, die doet er niet toe vertel alleen het geval, want daaruit blijkt één van de taken van de Marine Luchtvaart Dienst: nauwe samenwer king met de onderzeedienst." En hij vertelde: „'t Was in december 1941, als ik me goed herinner de 23ste. Ik was gestationeerd op Samibas op Bor neo en met onze vliegtuigen maakten we verkenningsvluchten naar de Zuidohinese zee. Op een morgen werd tijdens zo'n vlucht een Japans kon vooi gesignaleerd en 's middags kreeg ik de opdracht dit konvooi op te zoe ken en zijn bewegingen gade te slaan en te meiden. Met 7 man vertrok onze Dornier X van Sambas. Toen we na de start in de goede richting kwamen zag ik plotseling de pe riscoop van een onderzeeboot, We cirkel den er laag om heen om de commandant van de boot gelegenheid te geven ons te identificeren. Onmiddellijk daarna kwam de onderzeeër naar- boven en de commandant vroeg ons door middel van een seinlamp of wij ook wisten waar de vijand was. Ik antwoordde, dat wij op zoek waren naar de Japanners en dat we hun juiste positie zouden doorgeven, zodra we die hadden bepaald. We vlogen verder en kort daarop kre gen we het konvooi in de gaten. We stel den zijn positie en koers vast en meldden die aan de onderzeeboot. Deze boot zei hij was de K 14 en de commandant de luitenant-ter-zee C. A. J, van Well Groe- neveld, en zijn naam moet u niet verge ten, want voor zijn buitengewoon dapper en beleidvol optreden werd hem later de Militaire Willemsorde der vierde klasse verleend. In maart 1942 kwam hij bij de vernietiging van het Marine Etablissement te Soerabaja om het leven. Schout-bij-nacht J. M. van Olm, vlagofficier Marine Luchtvaart Dienst en tevens plv. Chef Marine staf van Luchtvaartzaken keerde in april 1940. kort voor de Duitse inval uit Indië in Nederland terug. Kort voor de capitulatie kreeg hij met anderen opdracht uit te wij ken. Via Frankrijk kwam hij in En geland, waar hij de eerste com mandant werd van 320 squadron, dat op 1 juni 1940 werd opgericht. Later werd hij gedetacheerd bij de Britse Marine Luchtvaart Dienst voor de dienst op vliegkampsche pen. Als hoofd vliegdienst werd hij in 1943 geplaatst aan boord van het van een vliegdek voorziene tankschip „Gadila" van de Shell Transport and Trading Coy, welk schip op deze wijze voorzag in de konvooibescherming. Met de „Ga dila" maakte hij vele reizen over de Atlantische Oceaan. Schout-bij- nacht Van Olm is o.m. officer of the military division of the most excellent order of the British Empire. HET GEVECHT We probeerden vervolgde hij zo veel mogelijk te zien zonder zelf gezien worden, en de onderzeeboot op de hoogte te houden van de stand van zaken met het konvooi. Plotseling zag ik van van de begeleidende Japanse krui- twee vliegtuigen opstijgen en we rea liseerden ons, dat het gevaar bestond, dat de onderzeeboot zou worden ontdekt, want om in een goede positie te komen en ook omdat het al ver in de middag wa6 oest de K 14 boven water blijven varen. Het enige wat we konden doen was met de beide vliegtuigen een gevecht aan gaan en daardoor hun aandacht af te leiden van de onderzeeër. Dit gevecht Op 18 augustus heeft de vloot 40 jaar vleugels ve begonnen. Het werd voor ons in de wolkjes, uit de wolkjes, zoal6 dat in die tijd ging. Hoewel we in de minder heid waren hebben we geen verliezen ge leden aan bemanning. Wel werd het vlieg- zwaar beschadigd. We hadden schade de romp en aan de bodem en de ben zinetanks waren lek geschoten. Maar door al dat geharrewar en gebak kelei was ik ver over mijn tijd en het be gon tegen donker te lopen. Ik kon niet langer boven het konvooi blijven hangen, ik moest terug naar mijn basis. Ik nog de laatste positie van het kon en vloog naar Sambas, waar ik in weerwil van de beschadigde Dornier zon der stukken te maken landde, en rapport itbracht- DE AANVAL Voor mij was de zaak toen af. En veel later hoorde ik het vervolg. Nadat ik was weggevlogen kreeg de K 14 het konvooi zicht. Dat was kort voor het invallen de duisternis. Het konvooi bestond uit r transportschepen en een tanker Goed beschermd door drie oorlogssche pen. Het was de bedoeling, dat het troe- aan wal zou zetten bij Kudhing in Noord-Borneo. Maar dat hebben ze wel kunnen vergeten. Hoewel het donker was ging de K 14 tot de aanval over. Het eerste troepen transportschip, dat in de grond werd ge boord, bracht een ontzettende verwarring onder de Japanners. De Japanse oorlogs schepen zochten als razenden naar d onderzeeër, maar konden hem niet vin den. En de chaos in het konvooi werd vol komen, toen nog twee troepentransport- schepen werden getorpedeerd. En wa Van Well Groeneveld daarna zag wa ontzettend. Toen hy de periscoop een ogenblik op stak, zag hy dat de zee overdekt wat kleine lichtjes, zaklantaarns van d< Japanse soldaten, die by honderden in zee dreven en met lichtseinen de dacht probeerden te trekken. Maar de Japanse oorlogsschepen deden geen gingen om hen te redden. Zy voe kris-kras door de drenkelingen heen smeten, tussen hun eigen soldaten diepte bommen in de hoop, de onderzeeboot raken en tot zinken te brengen. Maar die hoop was y'del". VEERTIG JAREN Ik vertel dit verhaal om hulde te bren gen aan allen die by de Marine Lucht vaart Dienst hebben gediend en in de oorlogsjaren aan de bevrydiog bezette gebieden in Oost en We6t het hunne hebben bygedragen. De man, het my deed werd voor zijn tactvol moedig optreden in de actie tegen dit konvooi onderscheiden met de Bronzen Leeuw en voor andere verdiensten ont ving hy het Vlieger6ikruls. Nu het op 18 augustus veertig jaar ge leder. is, dat de Marine Luchtvaart Dienst werd opgericht en dat de vloot dus vleu gels kreeg, i6 er alle reden de verrich tingen van dit onderdeel van de Kon. Marine op de voorgrond te plaatsen. Het zit nog al eens in de hoek waarin de sla gen vallen en zyn bestaansrecht wordt nogal eens betwist, helaas, ook door hen, die van zyn juiste taak niet helemaal be- De eitjesivordeti voor de kist gerold. Een bommenlading van een Mitchell van het 320 squadron. Met deze vliegtuigen vloog de Marine Luchtvaart Dienst van juni 1943 tot mei 1945, naar objecten in de bezette gebieden en zelfs naar het hartje van Duitsland. grip hebben. Maar de jaren 1940—1945 hebben bewezen, dat het een opdracht en dat het die opdracht goed heeft vervuld. Het verwierf voor zyn moed, beleid 1 trouw, in de Indische Archipel be toond, de hoogste militaire onderschei ding, die het kon verwerven: de Mill- Willemsorde der vierde klasse, ver leend bij Koninkiyk Besluit van 9 april en uitgereikt door Hare Majesteit de Koningin in Pittsfield in de Verenig de Staten. Door deze onderscheiding kan de M.L.D. het recht vragen op erken ning, door deze onderscheiding en dooT zyn ongeveer 400 doden DAPPERHEID 'T'AL VAN OFFICIEREN en overige militairen van de M.L.D. zyn onder scheiden, ook met buitenlandse orden. Het Vliegerskruis werd meermalen uitge reikt, velen dragen het met het cyfer 2. Aan enkelen werd de Militaire Willems orde verleend voor een uitzonderlijk dao- per optreden, waarbij het eigen leven meer werd geteld. Een voorbeeld daarvan is het optreden van de voor malige vlagofficier M.L.D. thans Chef de Luchtmachtstaf, luitenant-eene raal H. Schaper NAAR ENGELAND In mei 1940 ging hy naar Engeland, waar hij werd geplaatst by 320 squadron, met welk squadron hy deelnam aan tal van operationele vluchten. Daarnaast kreeg hy vele bijzondere opdrachten te vervullen en een van die opdrachten was het ophalen met een watervliegtuig van verzetslieden op het Tjeukemeer. dat hij als Fries goed kende. Toen hü daar landde bleken de Duitsers gewaarschuwd te zyn en zyn terugtocht naar de Engel se basis was een „narrow escape" Drie squadrons hebben in de oorlogs jaren de naam van de Marine Lucht vaart Dienst hooggehouden en het be kendste is 320 squadron, dat in 1940 werd opgericht als een Nederlandse eenheid in de Royal Air Force. Het heeft de ge hele oorlog aan de stryd deelgenomen, in weerwil van de vele tekorten op per soneelsgebied. waarmee het later te kam pen kreeg en die zo'n omvang aannamen dat de bemanningen aangevuld moesten worden met vliegers en mecano's van de Militaire Luchtvaart. In de eerste oorlogsjaren was het squa dron ingedeeld by Coastal Command en toen bestond zyn taak uit verkennings- en offensieve vluchten boven het zee gebied rond Engeland. Later, toen het werd uitgerust met „Mitchells" werd het een onderdeel van de 2nd Tactical Air- force. Het kreeg bom-opdraehten voor de achter de Franse kust gelegen V-l opstellingen. Zwaar waren de verliezen. In minder dan drie maanden vielen acht bemanningen by het uitvoeren van deze opdrachten. Het was er by, toen de invasie een feit werd en het rukte op met de zegevie rende legers. Eind 1944 kreeg het een basis op het vasteland van Europa van waar het zyn offensieve rol verder ging vervullen. Het bombardeerde objecten in het onbezette deel van Duitsland en het droeg er toe by. dat de laatste weerstand van de vyand werd gebroken. Als blyk van waardering voor zyn aandeel in d* stryd om de vrijheid kende Z.M. koning George VI van Enigeland aan het squa dron een R.A.F. squadronembleem toe. VLIEGKAMPSCHEPEN (Door overste G. F. Venema) uit Mindiptanah vertrokken. We waren geland in de Ok Sibilvallei. We waren zelfs nieuwsgieriger dan de papoea's, die ons van minuut tot minuut in de vallei omringden, omdat de meesten hunner voor het eerst blanke mensen zagen. Wij hadden aan vankelijk geen oog voor onze donkere gastheren. We baanden ons kris kras een weg door het oneindig lijkende riet, we snuffelden over de grond of we iets heel kostbaars verloren hadden. Uiteindelijk vonden we wat we zochten: een geschikte plaats voor de aanleg van een vliegveld. Een geschikte plaats Het was nog een baaierd van wilde begroeiing. Maar allemaal waren we het er over eens, dat het hier moest komen of nergens. Jean Cecille. de piloot, was blij het eindelijk eens wat rustiger aan te kunnen doen. Hy zag in alles en allen belagers van zyn vliegtuigjes. Zo'n belager zag hy ook in de papoea. die by een tussenlanding op de terugweg uit de vallei naar Min diptanah doodkalm in zyn helikop ter was gestapt, en tydens de afwe zigheid van Cecille de veiligheids- gordel maar vast had dicht- JjS»S| gemaakt. Hy deelde Jean heel $Uü|p laconiek mee, dat hy „voor boodschappen naar Mindip tanah moest". T~)US 320 SUADRON in het Westen, en in het Oosten 321 squadron, met even groot élan vechtend, en daarnaast 680 squadron dat de Marine Luchtvaart Dienst kennis deed maken met vlieg kampschepen, een kennismaking overi gens, die een enorme invloed heeft ge- °P prograyuni einde van de tweede wereldoorlog, kreeg 680 squadron een eigen vliegkampschip, Hr. Ms. Karei Doorman, waarmee het enkele reizen heeft gemaakt naar Ame rika en Canada. Het squadron i6 op het ogenblik tydelyk uit dienst gesteld om dat het vliegend personeel wordt omge schoold op straaljagers, de bekende „Sea Hawks". GEEN FEEST pEN OFFICIËLE viering of herdenking -Li lustrum staat niet Het jubileum gaat ■iw« De oude Fokker T VIII W. uitwijken uit Nederland, nac Met deze T VIII W's u de Marine Luchtvaart Dienst, na het Frankrijk vloog en vandaar naar Engeland, s 320 squadron in den beginne uitgerust. had op de ontwikkeling van de M.L.D. De eerste vliegtuigen waarmee het squa dron werd uitgerust waren éénmotorige verkenners, Swordfishes genaamd. Het hoofddoel was vyandelyke onder zeeboten te beletten boven water te ko men en als ze toch boven kwamen te vernietigen. Later, maar dat was na het voor de buitenstaanders onopgemerkt voorby. Wat wil je?, vroegen ze bU de M.L.D. verbaasd, man, wat wil je? Wat betekenen veertig jaren, nee, als het er nu nog eens vyftig mogen wor den! Nou ja. zo in oktober als de pe riode van verlof achter de rug Is, wordt in intieme kring, zoals dat heet, een of andere bijeenkomst gehouden, een recep tie of iets van dien aard, waarop zfl, die by de vleugels van de vloot hebben ge diend nog eens gezamcniyk hun biertje zullen drinken, en over de oorlogsjaren zullen spreken. Ach, over die oorlogs jaren. zeggen ze by de M.L.D., wat valt daarover te vertellen. Ze liggen al 12 jaren achter ons. Churchills schoonzoon dood aangetroffen Een schoonzoon van Sir Winston Churchill, de fotograaf Anthony Beau- champ. is zondagochtend dood in zyn wo- ning aangetroffen. Zyn dood zou het ge volg zijn van een te grote dosis slaap tabletten. die hy had ingenomen. Beau- champ, die 39 jaar oud is geworden is getrouwd geweest met de actrice Sarah Churchill. De piloot keek hem wantrouwend aan, maar vond het veiliger de man maar mee te nemen, in plaats van schade te doen aan de goodwill van de expeditie en de man te weigeren. PRIMA Zo naakt als hy was, werd de papoea overgevlogen naar Mindip- tanaih, constant argwanend door Cecille bekeken. Maar het ging alle maal prima; zonder enig bezwaar accepteerde de papoea het feit, dat hij voor het gratis vliegtocht je vier dagen terug moest lopen. Onze ervaringen in de vallei van Ok Sibil waren wonderlijk. Op een hoge oever langs de rivier, dichtby de plaats waar we in het riet het vliegveld geprojecteerd hadden, was ons bivak gebouwd: een houten ge raamte, bedekt met een paar grote stukken zeildoek. Het klimaat was er verrukkelyk, zy het wel erg vochtig. Na de tropi sche hitte by het doortrekken van de laagvlakte, was het ons hier op twaalfhonderd meter byna tè fris. De bevolking scheen zich van de kou niets aan te trekken. De papoea's liepen geheel bloot rond. Een hele enkele koukleum droeg een touwtje om zyn middel. Onze moderne beschaving trok ze kennelyk wel aan. Zelfs 's nachts lieten de papoea's ons niet in de steek. Ze bouwden vlak by ons onderkomen zelf een bivak, om maar niets van onze verrichtingen te hoe- „MOK-MOK" Hun standaard-uitroep van verba zing en ook tevredenheid was niet van de lucht. Ze riepen maar achter elkaar „mok-mok". We moesten het ons, terwille van de goede verhou dingen, laten welgevallen dat we regelmatig betast werden. Vooral onze haren, die niet krulden en ook niet met klei bestreken waren, von den ze zo interessant, dat ze iedere kans waarnamen om er in te wroe ten. Hlnderiyk, maar we konden er niet onderuit. We creëerden door onze meegaandheid een vriendschaps band, die achteraf zou biyken van ontzettende waarde te zyn. Na een enkele dag reeds bemerk ten we, dat de eerste invloeden van onze beschaving bij de papoea's door drongen. eerste juli zagen we stomverbaasd hoe ruim honderd zwarte naakte bergbewoners met volle kracht en Een leeg Unox-blikje zonder bodem pot ter of deksel gold onmiddellyk als een eerste klas versiering rond de arm. Een leeg rolletje van leukoplast bleek precies in het gat van een papoea-oor te passen; de drager van het nieuwe oor-ornament werd een enthousiast supporter voor ons. Tal van papoea's liepen rond met de labels van onze koffers rond hun hals: FLY KX.M.Ü! ZINVOL Dracht te voet naar de vallei was doorgedrongen) vond het klimaat rijp om de papoea's te winnen voor iets, waar ze nog nooit van gehoord had den en waarvan ze ook de zin niet begrepen. In de omgang met de bevolking bleek Hermans weer de juiste man op de juiste plaats. Hoe hy het klaar speelde zal wel altyd een raadsel blyven, maar op de morgen van de onder luid gezang het riet te lyf gingen. Ze deden het met een over gave alsof het riet plotseling hun ergste vyand was geworden. Op die dag was het doel van de voorexpedi tie bereikt. Er was een begin ge maakt met de aanleg van een vlieg veld, in een gebied waar dit voor onmogelyk werd gehouden. Dc grote expeditie van 1958 kon doorgaan. Dankzy de papoea's. die door Hermans een toverformule hadden ingeiflulsterd gekregen. Welke formule? Het kon ons eigenlUk niet meer schelen, want we zagen dat het riet week voor de vechtlust van de We waren er dankbaar voor. Die avond dronken we onder elkaar een fles cognac leeg. EINDE Toch is liet zo DE TAAL DER MIEREN 1013) Een taalboek dat op enige volle digheid aanspraak wil maken zal, behal ve allerlei wijsheden over grammatica, zinsconstructies, woordschikking e.d., ook dc klanken van de taal bevatten en trachten deae zo goed en zo kwaad als dat gaat weer te geven in epeciaal daar voor ontworpen schrifttekens. Is ons taalboekje 10 volledig mogeiyk, dan anl- len zelfs de organen, waarmee deze klan ken te voorechyn worden gebracht aan een gedetailleerde bespreking worden onderworpen, opdat lezer en leerling be self en hoe de taal uit de keelholte vloeit of bij krachtiger manifestaties wordt gestoten. Nu hebben we rile aanspraken op volledigheid weliawaar altyd verre van ona gehouden, maar vandaag kunnen we best eena „doen alsof" en het „Handboek tot de taal der mieren" laten aanvangen met een korte inleiding over de spraak organen die deze dieren in sommige gevallen ter beschikking hebben. Wan laten we op de voorgrond «tellen, dat d< mogelijkheid om geluiden voort te bren gen die als „mierentaai" kannen worder uitgelegd slechte aan een beperkt aatrta soorten is toebedeeld. Dit voorbehoud bleek vooral noodaa kelyk na de uitspraak van Lubbock, die beweerde det mieren geen geluiden kun nen voortbrengen die voor het mense lijke oor waarneembaar zyn. Het is begrijpelijk dat h{j tot een dergelijke conclusie kwam, want hij had mieren in handen gekregen die dc geschikte orga nen daarvoor misten en du» niet konden dienen ris proefdieren voor een uit spraak van zo algemene strekking. Gebogen over een groot nest met bos mieren, kunnen we eer men, veroorzaakt dooi mierenpootjes over doi ander droog materiaal. Naar alle waar schijnlijkheid is dit geluid echter van geen enkele biologische betekenis, al werd het wel eens voor de microfoon gebracht om de radioluisteraars de in druk te geven dat zjj daardoor de in tieme gesprekken in de mierenstaai -.ouden kunnen afluisteren. - die ruis waarne- zoals het geval is by knoopmierei enduizenden daaraan dan ook hun naam ontlenen. Op bladeren of de plaats, waar het achterlijf in de twee- ir alle waar- de steelknoop geschoven is ligt lui tigenlyke geluidsorgaan, bestaande uit fyn geribd gedeelte van het chitine Door op- i i het achterlijf, kan nde bew deze geribde plaat tegen de kraogvormi ge overhellende zoom van de tweede -teelknoop gewreven worden, waardoor een typisch geluid ontstaat, dat door dc ceu op onvriendelijke wijze raspen wordt toehoorder als strijken wordt aangeduid Precies deselfde termen kunnen ook op do violist in de menselijke samenleving worden toegepast. Hoe het ook «ij, het vlugge heen en beitjes tussen elk ribje Desondanks produceren sommige soor ten echte geluiden met speciaal daarvoor ingerichte organen die zich bevinden tussen achterlijf en borststuk. Het abdo men ia b(j mieren niet onmiddellijk mei het borststuk verbonden, zoals dat bij meter liggen, bij andere bladwespen to zien w; ook niet door middel van een wespentaille, zoals bij wespen en bijen, mur door een beweeg lijk tussenstuk, of Heel. Deze steel kan bestaan, hetzij uit één stuk, hetzij oh twee knobbelvormig afgeronde ringen. 'nelheid opvolgend een trilling geven die op het menselijke oor de indruk van ;wak getjirp maakt. Aangezien zowel het lantal, als de onderlinge afstand van de -hitineribjea van soort tot soort variëren en er bovendien binnen dezelfde soort nog verschillen bestaan tussen de wjjfjet en de mannetjes, zyn de mogelijkheden voor verschillende talen binnen de mie renmaatschappij reeds in voldoende mate voorhanden. Er zyn soorten, waar dc ribjes slechts een halve micron van el- liggen, zodat er 2000 op een milli- liggen op grotere afstanden, tot 2 micron toe. Is de korte inleiding van oos handboek lans voldoende recht gedaan, we sullen u overgaan tot een even korte fonetiek Daarover een volgende keer. (NADRUK VERBODEN) grypende wyziging in de legerleiding, heeft de spanning in het Midden-Oosten op angstwekkende wijze vergroot. Het is duidelyk, dat president Koewatly, die nu precies twee jaar president is (hy werd op 18 augustus 1955 gekozen) het gety niet heeft kunnen keren. Of zyn reis naar Egypte werkelijk maar een ver- blyf van enkele dagen betekent om ge zondheidsredenen voor een medische be handeling, die geen uitstel gedoogde, mag betwyfeld worden. Immers was hy wel zo gezond, dat hy eerst in Kairo met presi dent Nasser uitvoerig kon spreken. Mis schien wil Koewatly ditmaal zyn tegen standers vóór yn en een arrestatie zo als hem in 1949 te beurt viel, ontgaan. Het is trouwens de vraag of hij ditmaal aan de wraak der linkse groep zou ontkomen zoals toen. Immers betreft het nu een stryd om de macht, waarin de Sowjetunie een rol rs j speelt en dit biedt Verklaarde m„T dan uitzicht zuiver binnenlandse constraversen. Voor de gehele Arabische wereld is de Syrische kwestie op het ogenblik van overwegend belang. Wanneer de Sowjet unie haar toch al grote invloed op Syrië weet te consolideren, doordat het land ge heel onder communistisch bewind komt. ook al zou Syrië niet de positie van een satellietstaat in gaan nemen, dan krijgt Jordanië een buur die krachtiger, gevaar- ïyker en vyandlger is dan het huidige Syrië, reeds nu het broeinest van agitatie tegen koning Hoessein. zo directe Sowjetmacht willen nemen. Zelfs president Nasser, die d= Russische vriend zo nodig heeft, kan er zich niet over verheugen, want het betekent voor hem weer een vermindering van invloed op de Arabische wereld. Koning Saoed kunnen de jongste ont wikkeling in Syrië slechts teleurstellen. Hy komt nog benauwder dan thans tus sen twee vuren te zitten, enerzijds de Amerikaanse hulp, anderzijds de Arabi sche eenheid. De Arabische wereld zal dan slechts nog verbonden zyn door één ding de vyand- schap tegen Israël. Wanneer de Sowjet unie dit als middel wil gebruiken, heeft zy het front tegen het westen aanzienlyk versterkt. De Eisenhowerdictrlne, belang rijk verzwakt door de houding van het Amerikaanse Congres, kan in dezen wei nig uitrichten. Immers moet het land zelf dat zich door Rusland bedreigd acht, de Amerikaanse hulp vragen. Wanneer ech ter politieke Infiltratie aan de militaire machtsgreep is voorafgegaan, zoals thans in Syrië, dan ls een dergelijk verzoek uitgesloten. Zo wordt de spanning in het Midden- Oosten tot het uiterste opgevoerd en daarmede de spanning van de gehele wereldpolitiek Hoe somber dit alles ook mag ztyn, het westen kan cr een les uit trekken. Namelijk om nooit weer te ge loven In de Russische glimlach, die in wezen niet anders is dan een grijns, vol verholen spot. Weer onenigheid in Argentinië Zevenentwintig hoge officieren van de Argentynse luchtmacht hebben ontslag ge vraagd uit protest tegen de benoeming van generaal Jorge Landaburu tot minis ter van luchtvaart. De „rebellen" hebben er bezwaar teren, dat Landaburu ls benoemd zonder overleg met de bevelhebber van de luchtmacht Onder hen bevinden zich Landaburu's voorganger als minister, generaal Mc- Loughlin, en generaal Krause, die even minister van luchtvaart is geweeet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5