Jlicuiue £dlt5rf)c GTmirant m Dulles de redt gesprek ontwapening over f eerpont bijna gekapseisd Nieuw inspectievoorstel omvat halve wereld BOURGUIBA BEMIDDELAAR IN ALGERIJNSE KWESTIE? Rode potlood in budget van Nieuw-Guinea Weer gevangene aan de haal Britse infanterie klaar om in te grijpen Het gaat bergafwaarts met Indonesië Amsterdammer zeilt over Oceaan IOENSDAG 31 JULI 1937 I Advertentie-afdeling: Tel 31441. ABONNEMENTEN: f 7.50 per kwartaal; 2.55 per maand; 0.59 per week ADVERTENTIES: ƒ0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting.) Postrekening 58936. Directie: F. D1EMER Hoofdredactenr: Dr. E. DIEMER Chef-red.: H. W. 1- ENSERINK CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „^hmhwstirfj is gbeMwn myo Qflfl io tegijenöpoet" Achtendertigste jaargang No. 11020 Nederlanders op weg ZIE PAGINA 5 WESTELIJKE IMPASSE DOORBROKEN BIJ WAGENUSGEN |e gemeentelijke motorpont van het iesveer bjj Wageningen is byna ge- ken, doordat een met stenen geladen chtauto met aanhanger (dertig ton), een hortend en stotend vertrek van de It van de wal aan de Bctuwse kant van Rjjn, opzjj begon te schuiven, tegen i zware auto met stenen, je ongelijkmatige belasting deed de |t vrijwel kapseizen en het vaartuig zijn gezonken, als dichtbij de veer- ip de rivier niet zo ondiep zou zijn feest. Nu bleven pont en deklast hal- tvege onder water liggen. Een perso- puto echter gleed het water in. Door men het ongeluk zag aankomen, za- Ide opvarenden kans tijdig de wal te ader en zoons in Spanje omge komen pe 38-jarige verzekeringsagent C. i Hogestijn uit Naarden is gisteren >t zijn twee zoons Cecil (12) en m (10) bij een auto-ongeluk in lanje om het leven gekomen. )e heer Hogestijn reed met zijn eeht- lote en zijn twee zoons in de omgeving |i Medina Del Campo in de provincie jladolid, toen een band sprong. De wa- l slipte en sloeg tegen een boom. De ^r Hogestijn en Cecil waren op 6lag Mevrouw Hogestijn en Witn werden zwaar gewond naar een ziekenhuis Medina Del Campo gebracht, waar n na een paar uur overleed. Voor leven van mevrouw Hogenstijn wordt reesd. De familie was op weg naar Ierland. Zij had een vakantie in Span- loorgebraoht. Iet Atomium wordt het glansstuk van Brusselse wereldtentoonstelling, in april 1958 haar poorten zal penen. Het is een grote metalen con- tructie met enorme expositieruimten de bolvormige gedeelten, die door ften met elkaar zijn verbonden. Het ook de verzinnebeelding van de ernenergie. Uit deze foto, die het aan dit Atomium toont, krijgt •.en goede indruk van de reus- chtige afmetingen, die het zal heb dij het eenmaal zal zijn voltooid. buitenlandse zaken Foster Dulles het met de aarzelende afgevaar digden van de westelijke landen, Engeland, Frankrijk en Canada, eens geworden over een vérstrekkend ontwapeningsvoorstel betreffende de luchtinspectie. Dit voorstel, dat vermoedelijk binnenkort in de ontwape ningscommissie zal worden ingediend, komt neer op het openstellen voor de luchtinspectie van het gehele gebied van de N.A.V.O., van het Verdrag van Warschau, van de Verenigde Staten en van Rusland. Mocht dit voorstel voor Rusland nog onaanvaardbaar zijn dan zou Dulles nog een inspectiezoné in Europa, van de westkust van Ierland tot de Oeral kunnen voorstellen. Dulles heeft gisteren zijn besprekingen gehouden met de vier westelijke afge vaardigden in de ontwapeningscommissie. Hieruit is gebleken, waarom de Ame- ikaanse minister zo plotseling naar Lon den ft gereisd. In het westelijke kamp bestond namelijk nog steeds onenigheid de luchtinspectiezones. Hierdoor was het de Amerikaanse afgevaardigde steeds onmogelijk zijn voorstellen in te dienen moesten de besprekingen slepende worden gehouden. Tijdens het gesprek met Dulles schijnt men het eens te zijn geworden en moe ten de westelijke afgevaardigden zich in principe verenigd hebben met een open stelling van West-Europa voor lucht-in- Andere reden Een andere reden van Dulles' plotse linge komst was, dat de onderhandelingen op het punt stonden te mislukken. De Franse en Engelse afgevaardigden had den de wens uitgesproken de onderhande lingen te verdagen. Deze landen zouden minder bereid zijn om de wedloop in de kernbewapening te beëindigen, omdat zij, zo tekent het Amerikaanse persbureau A. P. hierbij aan, minder ver zijn in de constructie van de kernwapens. In ieder geval hebben Engeland en Frankrijk na het langdurige en moeilijke gesprek met Dulles zich bereid verklaard de onderhandelingen voort te zetten. Rusland Hoe Rusland het nieuwe verstrekkende voorstel zal opvatten, is moeilijk te zeg gen. Ook de Sowjets zjjn voor inspectie en zoals bekend zijn zij bereid 17.500.000 vierkante kilometer communistisch gebied voor inspectie open te stellen, onder voorwaarde dat de westelijke mogend heden een gebied van dezelfde omvang vrij geven voor inspectie. Na het indienen van de westelijke voorstellen zullen de besprekingen in de ontwapeningscommissie vermoedelijk worden opgeschort om Rusland tijd voor bestudering te geven. De moeilijkheid bij de komende onder handelingen zullen, zoals ook in het wes telijke kamp het geval was, wel gevormd worden door de vaststelling van de gren- ;n van de inspectiezones. Voor vandaag heeft Dulles de Rus sische afgevaardigde Zorin met de vier westelijke afgevaardigden in de ontwape ningscommissie uitgenodigd voor een noenmaal. Harold Stassen, de Amerikaanse afge vaardigde heeft inmiddels een groot huis Londen gehuurd. Het huurcontract is or onbepaalde tijd. Hij houdt er dus kennelijk rekening mee, dat de onder handelingen nog wel even zullen duren... „De Fransen spelen een dwaas spel van alles of niets President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren in een vraaggesprek met het blad week zijn mening gegeven over de Algerijnse kwestie. Een Franse overwin ning noemde hij „onmogelijk omdat de rebellen voor onbepaalde tijd een zenu- •log kunnen volhouden. Zolang de opstandelingen niet verdwenen zijn. z(Jn de winnende hand", en vraag of de onderhandelingen1 thans succes zullen hebben zei Bourguiba: ,De oorlog wordt steeds bitterder. De Fransen durven geen vrede te sluiten om it ze reeds teveel hebben verloren. Ze roberen hun verlies goed te maken in' ;n dwaas spel van alles of niets". „Wat doet gij om een einde aan de strijd te maken?" „Ik spoor beide partijen aan tot ma tiging. Ik houd de Fransqn voor dat een oplossing door onderhandelingen geen ne derlaag maar een ommekeer is, die Frank rijk de gelegenheid biedt zijn positie in de wereld te herstellen" Op de vraag welke de minimum eisen in de nationalisten zijn antwoordde de president: „Zij hebben gezworen de on afhankelijkheid te verwerven of strijdend ten onder te gaan, maar wij kunnen hen brengen tot de erkenning, dal onafhanke lijkheid het einddoel van onderhandelin gen kan zijn". Bourguiba rekent niet op de Ver. Na- r'T DUSVERRE zijn geen essentiële posten geschrapt van de begroting van Nederlands Nieuw-Guinea, aldus gouverneur dr. J. van Baal ia zijn terugkeer te Hollandia in een gesprek met het Maleise weekblad fergantara. Wel is het rode potlood gehanteerd bij alles wat naar over- lodigheid zweemde, doch overigens zijA de cijfers grotendeels blijven staan. Het kan echter zijn, dat een krachtiger bestedingsbeperking toch nog jerdere gevolgen zal hebben voor Nederlands Nieuw-Guinea. gouverneur, dat het bezoek van de a missie bewindsregeling noodzakelijk Het bezoek van de parlementaire ci Wat betreft de bezoeken van Neder- indse commissies en regeringspersonen n de daarop geuite kritiek in verband iet de bestedingsbeperking, zeide de Communisten aan top ni Oost-Java ,Bij de verkiezingen In Oost-Java heb- pn de communisten de absolute meer arbeid behaald in Madioen, Blitar. lodjonegoro, Kediri en ook Soerabaja, Lar hun 6temmen stegen van 125.000 tot (O.OOO. De partal Nasional Indonesia ver- r 19.000 stemmen en zakte tot 37.000. In jroboldnggo haalden de communisten vijf i veel stemmen als in 1955 en zij m van de vierde naar de eerste De nationalisten leden de groot- i de Nahdatoel Oelama bijna geen tor liezen. Indonesië schaadt alleen zichzelf, al dus de gouverneur, al het Nederlands w-Guinea opnieuw voor de V.N. brengt. Vorig jaar is reeds gebleken hoe hierop reageerde. Indonesië heeft zelf al grote moeilijkheden zijn gebied n te houden. Nu wil het beslag leg gen op een ander gebied, dat er evenzeei geen zin in heeft onder de regering var Djakarta te komen. Van bedrijfsleven RUIM £260.000 VOOR HET POLIOFONDS Het comité „Bedrijfsleven en effecten beurs helpen Beatrix poliofonds" deelt mede, dat de actie ten bate van de polio patiënten netto 264.216.81 heeft opge bracht. Europese verdragen goedgekeurd door Italiaanse Kamer De Italiaanse Kamer van Afgevaardig den heeft de verdragen van Europese Economische Gemeenschap en Euratom goedgekeurd. In een vergadering, die gisteravond begon cn tot ver na midder nacht voortduurde, werden de verdragen aangenomen met 311 tegen 144 stemmen, bij 54 onthoudingen. Alleen de communisten stemden tegen. De Nenni-socialisten onthielden zich van stemming, omdat deze betrekking had op beide verdragen. Zij had zich tevoren reeds vóór de Euratom verklaard, maar ten aanzien van de gemeenschappelijke markt van stemming onthouden. De verdragen moeten nu nog door de Senaat worden behandeld. Nieuwe staking. Personeel van een aan tal Parijse banken, dat maandag na een staking van drie weken het werk had her- is gisteren opnieuw in staking ge- i. Men eist betaling voor de dagen dat gestaakt is. op de Ver. Staten alleen zij optreden „zonder publiciteit en fanfare". Newsweek weet bovendien te mel den dat de Algerijnse rebellen ge reed zijn voor een grootscheeps offensief met troepen die in Tunesië zijn geoefend. (nu uit Haarlem) Juist toen hij van het Haarlemse huis van bewaring naar de strafgevangenis in Groningen zou worden overgebracht, zag de 35-jarige Leidse kok W. V. gistermor gen kans aan zijn bewaker te ontsnap pen. Een aantal gedetineerden had reeds in de overbrengwagen plaats genomen. Toen V. zou instappen wierp hU een regenjas, dié hy over zijn arm droeg, over de bewaker heen en zette het op een lopen. Via een speeltuin, waar een groepj' kinderen gereed stond om naar een pop penkastvoorstelling te gaan kijken, wist de man de Scheepmakersdijk te bereiken, waar hij een fiets weggriste. De bewakers vuurden enkele malen op de vluchteling. Zij moesten zich echter matigen om de kinderen niet te treffen Tot op heden is de man spoorloos. De man wist onlangs ook in Leiden aan zijn bewakers te ontsnappen, toen hem verlof was gegeven zijn zieke moeder t« bezoeken. Hij zat toen een gevangenis straf uit van drie jaar. die de Haagse rechtbank hem had opgelegd. Na zijn ontsnapping heeft hij toen verscheidene inbraken gepleegd in Overveen en Bent veld. Toen hij hiervoor werd gearres teerd heeft de Haarlemse rechtbank hem op 16 juli veroordeeld tot twee jaar g< vangenisstraf. WASMACHINE DEFECT MEISJE OVERLEDEN In Nijmegen is gisteren het 18-jarige meisje C. H. V. overleden. Zij was i woning van haar ouders aan het werk geweest met een wasmachine. De machi ne raakte defect en het meisje werd door de elektrische stroom getroffen. Zij kreeg ernstige brandwonden en is nu aan de gevolgen daarvan overleden. Onderdelen, gevormd uit het 43ste regiment infanterie zijn gisteren een driedaagse oefe ning, „Vale Ouwe" genaamd, begonnen op de Veluwe tussen Arnhem en Harderwijk. Gis termiddag deed de dertiende gevechtsgroep een aanval op Oostdorp, een speciaal voor dit soort oefeningen in de Hars kamp opgetrokken namaak- dorpje. Foto: een van de zwaar gecamoufleerde gevechtswa gens nadert de eerste huizen van Oostdorp. Zwitser in zee verdronken Gistermiddag is bij het het Scheveningsc strand ter hoogte van de Keizerstraat de 34-jarige Zwitser R. N. Travelletti uit Sion vermist geraakt. Omstreeks drie uur was hy in het water gegaan, terwyi een broer van hem foto's maakte op het strand. De heer Travelletti kwam niet terug uit het water en om kwart over zes waarschuwde zUn broer de politic, die aanneemt, dat de Zwit6er is verdronken. Kust van Oman geblokkeerd Aangenomen wordt, dat de Britten in de oase van Boeraimi zich klaarmaken om de rebellen in ccntraal-Oman de be slissende slag toe te brengen. Voor dit doel.zouden al Jwee compagnieën va Cameron Highlanders naar de olierykc oase overgebracht zUn. De blokkade de kust van Oman is aanzieniyk scherpt, zodat de opstandelingen aanvoeriyn zien afgesloten. De luchtgevechten om de Imamitische forten in Oman duren onverminderd i voort en nemen zelfs in kracht toe. Tien Britse Venom-straaljachtbommenwerpers hebben gisteren het zuidelijke fort var Firk. acht km ten zuiden van Nizwa. aan gevallen om de opstandelingen onder lei ding van Imam van Oman de „vuurkracht te demonstreren". Dit vuurwerk ving aan met raketten er boordkanonnen. Er werden zestien vluch ten gemaakt. Volgens de vliegers werd de toren van het fort beschadigd. In de In 1960 van stapel AMERIKA bouwt 'n groot atoomschip De eerste Amerikaanse koopvaarder met atoomaandryving zal in 1960, als de bom plannen slagen, in de vaart worden g bracht. Het schip zal zowel passagiers i vracht vervoeren, 't Is de bedoeling, dat het koopvaardyschip met de eerste lading atoombrandstof 560.000 kilometer aflegt. Het schip krijgt een kernreactor, d in twee generatoren stoom zal opwekken voor een stoomturbine, die een schroef zal aandrijven. Voor noodgevallen en om havens binnen te varen krijgt het vaar tuig. dat 295 meter lang. 26 m breed en negen meter dtcp wordt, een dicseilmotor. De -romp gelijkt op die van een jacht, de bovenbouw -is ver naar achteren geplaatst, Verontwaardiging over boycot van Israël De beslissing van de Shell en de Bri tish Petroleum Company om het bedryf in Israël te staken, kan onaangename ge volgen hebben voor de Britse regering, vooral omdat deze de meerderheid de aandelen der B.P. bezit. In de conservatieve partij is een krach tige groep tegen het vertroetelen der Arabische landen en de Labourparty koes tert warme gevoelens jegens Israël. In vele kringen weerklinken woedende reac ties. „Ongelooflijke capitulatie", schrijft de Spectator, „Onverdedigbaar gesus", aldus de New Statesman and Nation. „Uitermate verontrustend", aldus de Times. Het laatste blad drukt protesten af van de oud-minister der arbeiders partij Herbert Morrison, de conservatief Walter Elliot en de liberale leider Cle ment Davles. Volgens onzydige financiële deskndigen te Djakarta maakt Indonesië de ernstig ste financiële crisis door in zeven jaar. De voorspelling, dat na de verkapte de valuatie van 11.40 tot 23 roepiah per dol lar de prijzen weliswaar zouden oplopen, doch daarna zouden dalen mits de pro- duktie werd verhoogd, komt niet uit. Wel brengen de produkten der cultures iets meer op tengevolge van de devalutie. doch deze opbrengst blijft naar verhou ding laag. Hiervoor geeft de voorzitter van het algemeen landbouwsyndicaat, de heer W H. Meyer de volgende redenen op. Onvoldoende arbeidsvrede en produ-k- •iviteit. tekort aan geschoold personeel. onveiligheid, grootscheepse diefstallen, occupaies, moeilijkheden bij inhuring van gronden, slechte beïnvloeding, onzeker heid inzake agrarische wetgeving. Het smokkelen gaat voort. De goud- en deviezenreserves zijn sinds januari van 22 tot 12.02 pet. van de opeis bare verplichtingen gedaald. De reserves slonken van rp. 1816 min. tot 1794 min., de opeisbare vrplichtingen en de geldomloop stegen in vier weken met 1 miljard tot 14.943 min., de voorschotten aan de rege ring namen sedert Januari toe van 6861 min tot 10.687 min. De prijzen van im portartikelen zullen 70 tot 100 pet. stijgen, ie van aanwezige voorraden zijn met i tot 50 pet. verhoogd. De vakverenigingen eisen loonsverho- ALBERT KOOYSTJIA uit Amster dam heeft drie jaar geleden zijn hotel in de hoofdstad verkocht van wege de hoge belastingen, die hij moest betalen, was naar Engeland getrokken, had daar een zeilboot ge kocht, die hij „Catharina" noemde en is na talrijke voorbereidingen begin juni uit Southampton vertrok ken voor een reis over de Oceaan. Nadat hij maandag in Destin in de staat Florida was aangekomen, is hij gisteren door een patrouillevaar tuig van de Amerikaanse lucht macht naar Fort Walton Beach ge sleept, waar hij thans vertoeft. Zijn tocht, die hem van Southampton via Spanje, Afrika en Panama in bijna acht weken naar Amerika heeft gebracht, is niet zonder belevenissen gewee-t. Ver scheidene ruwe ogenblikken heeft hy moeten doormaken. Twee dagen voor zijn aankomst in de Verenigde Staten was zijn water opgeraakt. Het grootste gedeelte van de tocht was hij vergezeld geweest van zyn echtge note, die hij echter, toen hij eenmaal in de Panama-kanaalzone was, per vliegtuig naar Noord Carolina had gezonden, om dat zij in verwachting was. Van de Panama-kanaalzone wilde hy naar Miami zeilen, doch enkele Nicara- gianen, die zyn boot van een zandbank hadden getrokken, waarop hy drie dagen had vastgezeten, hadden „en passant" ongeveer de helft van de tuigage en voorts nog andere uitrustingsstukken meegenomen. Hy had zich daarom niet in de golfstroom tussen Cuba en Miami durven wagen. Na zyn avontuur op de zandbank bad hy naar de noordelUke golf van Mexico gekoerst. Maandagavond is hij, precies 54 dagen na zijn vertrek uit Southampton in Destin aangekomen, doch hy dacht in Alabama te zijn in plaats van in Florida. Twee dagen voor zijn aankomst in Des tin had hij zyn laatste bonen gegeten. De gehele reis had hij namelijk geleefd op gedroogde bonen en gedroogde split- erwtcn. Met een aas, dat aan een tabaks blikje was bevestigd, had hij een paar dolfijnen weten te vangen en deze als welkome aanvulling van zijn eentonig menue geconsumeerd. De „Catharina" beschikte over een hulpmotor, doch tegen het einde van de tocht had Kooystra behalve gebrek aan water en levensmiddelen, ook gebrek aan benzine gekregen. Direct na aankomst in Fort Walton Beach werd hij door een arts onderzocht, die evenwel verklaarde, dat Kooystra in goede conditie verkeerde. De Amsterdam mer verklaarde hierna van plan te zyn eens goed uit te slapen en daarna door te varen naar Wilmington in Noord Caro lina om zich bij zijn vrouw te voegen. Sing. Een leider wilde zelfs verdubbeling. Dc Guarda zal haar barievx moeten ver dubbelen of sluiten. De dagbladabonne menten zijn 02 pet. opgeslagen. Het mi nisterie van arbeid moet 25 pet. loonsver hoging overwegen. Dit betekent dan vens een salarisverhoging voor het leger van 600.000 ambtenaren. De regering van Djakarta heeft heden gewaarschuwd, dat een ineenstorting dreigt als er geen einde komt aan de crisis in het gezag, de politiek en het mo reel. Amerika en Engeland tegen Sunfed-fonds De afgevaardigden van de V.S. en En geland op de vergadering van de eco nomische en sociale raad van de V.N. Genève, hebben zich gisteren uitgespro ken tégen de stichting van een speciaal fonds van de V.N. voor de economische ontwikkeling van onderontwikkelde ge bieden (Sunfed). Vandaag wordt over de resolutie, die ook Nederland mede heeft Ingediend waarin er bij de Algemene Vergadering van de V.N. op wordt aangedrongen het -fonds op haar volgende vergadering in het leven te roepen, gestemd. In Schotland grootste centrale kernenergie 's Wereld grootste kernenergiecentrale zal te Ayrshire in Schotland worden ge bouwd. De kosten ervan bedragen onge veer driehonderdzeventig miljoen gulden, zo is gisteren in het Britse Lagerhuis meegedeeld. Frans vliegtuig terug voor „bomalarm" Weer is de Air France de dupe gewor den van de bekende „anonieme telefoon tjes". Het toestel van Nice naar Parijs moest gisteren naar Nice terugkeren, omdat ongeveer een half uur na het ver trek telefonisch werd gewaarschuwd: „Ei is een bom aan boord". Er werd geen bom gevonden. Ook het internationale vliegveld Idle- wild in New York werd gisteren dcor een onbekende gealarmeerd. Ook hier b eek het loos alarm. nabijheid van het fort werd geen activi teit waargenomen. De socialist Zilliacus, lid van het Britse Lagerhuis heeft gezegd dat de Labour party „interventieoorlogen ten behoeve van despoten in het Midden-Oosten en Zuidoost-Azië tegen hun eigen volk niet zal steunen, evenmin oorlogen om olie velden in handen te houden van Britse en Amerikaanse oliemaatschappijen". Vergiftigde worteltjes uit tuin gestolen Een tuinder in Vlissingen merkte gis teren dat onbevoegden zich toegang had den verschaft tot zijn tuin. Hieruit was een hoeveelheid worteltjes ontvreemd. De tuinder heeft in yitempo de politie van deze vermissing op de hoogte ge steld, niet zozeer om de waarde van de groente, dan wel om 't feit, dat hij vorige week de wortelen met een buitengewoon zwaar vergif had bespoten. Consumptie van deze groente zou daarom buitenge woon schadelijke gevolgen hebben. Per politieauto heeft men de bevolking van Vlissingen gewaarschuwd en men hoopt nu maar, dat de dief ook geluisterd heeft Hoogleraar in Delft? Dit ii dr. Jhon V. Dunworth uit Har well bij Oxford (Engeland), leider van de reactorafdeling der daar ge vestigde Britse atoomcentrale. Vol gens nog niet officieel bevestigde berichten zou hij het professoraat in de kernenergie aan de technische hogeschool te Delft aangeboden heb ben gekregen. Dr. Dunworth is 40 jaar en staat als een knap kernfysicus bekend. Hij heeft twee maanden tijd gekregen om over het aanbod te den ken, schrijft de Daily Express. Warmer weer in komende dagen Van Duitsland over Engeland tot hal verwege de oceaan strekt zich een gordel van hogedruk uit waarin rustig cn over wegend zonnig weer voorkomt. De tem- peraturen kwamen in dit gebied gisteren evenwel nergens boven 23 graden. Door het zonnige weer zal het in de komende dagen echter geleidelijk warmer worden. Het langgerekte hogedrukgebied ver toont een vrij grote standvastigheid. Een depressie afkomstig van Canada, doet al leen boven het noorwesten van de oceaan de luchtdruk weer iets dalen. Een andere depressie ten westen van Portugal ver oorzaakt enige luchtdrukdaling boven de Golf van Biscaye. maar ook deze storing oefent nog geen directe invloed uit op het weer in onze streken. HET WEER IN EUROPA lil li dl! i' fi lil i? Stockholm Oslo Kopenh. licht bew. geh. bew. N 2 ONO WZW 6 24 1 25 0.1 22 0 Londen onbew. windstil 23 0 Luxemburg Parijs NO 2 NNO 19 0 22 0 Bordeaux Grenoble SE: NO 2 windstil 26 0 26 0 Berlijn Frankfort Miinchen geh. bew. onbew zw. bew. OZO 1 windstil 16 10 20 0 Genive Locarno rw bew. windstil NW 5 23 0 26 0 22 0 Ajacdo zw. bew ONO 2 ONO 2 21 0 29 2 25 0 WEERBERICHT Zonnig De Bilt verwacht tot mor genavond: ./""""N Zonnig weer en opnieuw j 4erts hogere temperaturen. Aanvankelijk zwakke wind. •jjf/ilfé later zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit oostelijke gP richtingen. (Opgemaakt om -t-- 11.15 uur). ZON EN MAAN Donderdag 1 augustus: zon op 5 03 uur; onder 20.33 uur; maan op 12.18 uur, onder 22.38 uur. Mo:ger 2 augustus E.K

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1