Nederland werd winnaar int. jeugdschaaktoernooi Haagse ploeg eervolle vierde NOORDWIJK WAS VEEL STERKER DAN V.V.S.B.7-1 Wisselbeker voor Ton Plezier en Joop de Haas Wisselbeker definitief voor de Noordwij kers NIEUWE SAMENSTELLING VAN DERDE KLASSERS Leidse tenniskampioenschappen in park „Roomburg" E USID8U1E COURANT 4 MAANDAG 22 JULI 1957 SCHAKERS ONTMOETTEN ELKAAR IN DEN HAAG "I/TET DUIDELIJKE en overtuigende cijfers (3*6heeft de Neder- Iandse jeugdschaakploeg zaterdag in de laatste ronde van het inter nationale jeugdschaaktoernooi in Den Haag het overigens niet zwakke Engelse jeugdschaakteam verslagen en daarmede beslag weten te leggen op de eerste prijs. Het was ongetwijfeld een steun in de rug voor de Ne derlandse jeugdschakers, dat Langeweg zijn afgebroken partij uit de vierde ronde tegen de Duitser Hecht in toinst had weten om te zetten. Hierdoor werd de uitslag van de ontmoeting NederlandDuitsland 2%-I%. In de laatste ronde moest Duitsland namelijk tegen Frankrijk uitkomen, dat veel zwakker werd geacht als Engeland, de tegenstander van onze land genoten. Men had dan ook berekend, dat Nederland, indien het met 2Vz-lVi zou winnen, zeker was van de titel. Ons land zou dan 15% punt hebben behaald, hetgeen ook Duitsland zou bereiken, indien het met 4-0 van Frankrijk zou winnen. Bij dit gelijke puntental zou de uitslag van de ontmoeting tussen beide landen doorslaggevend zijn en daarom was die overwinning van Langeweg zo belangrijk, al moest nog worden bewezen, dat Nederland met 2yz-lVz van Engeland zou kunnen winnen. Duitsland het toernooi inderdaad zou winnen. Het derde uur bracht echter uitkomst. Langeweg wiet zijn tegenstander Girling tot overgave te dwingen en Roessel heeft een staaltje schaken ten beste gegeven, dat ieders bewondering afdwong. Op een zeker ogenblik had hij voor twaalf zetten nog maar enkele minuten. In deze tijd nood maakte hij de stelling zeer gecom pliceerd om in troebel water te kunnen Het bewijs is echter geleverd, hoewel het er aanvankelijk voor onze landge noten niet zo beet uitzag. Met intense be langstelling werden de Nederlandse ver richtingen door de talrijke supporters ge volgd. Na twee uur stond Roessel. die tegen de sterke Moore uitkwam, twee pionnen achter, hetgeen ook het geval was met Vink, die tegen Deeth speelde. Men rekende dan ook al met een 20 achterstand en dat, terwijl in de partijen Langeweg en Brede wout op dat moment nog geen winstkansen zaten. Bovendien had de Duitser Kuhler zijn partij reeds gewonnen en stonden de andere Duitse partijen gunstig, zodat het er op leek, dat Sportkroniek GEEN VOETBAL MEER sportpers toordt de laatste toeken alarm geslagen. Het zou nl. gebleken zijn, dat de belangstelling voor de actieve voetbal sport b(j de jeugd sterk aan het tanen is. Vooral de middelbare schooljeugd zou niet meer willen voetballen. Steeds milt der, zo klaagt men. wordt deze sport op de middelbare scholen beoefendTijdens de sportlesuren worden wel hockey, baseball, honkbal, softbal en andere nieu we takken van sport beoefend, doch voet bal is er nog maar zelden bij. Bepaald verontrustend vond een der sportleraren het verschijnsel, dat hij voor deelname aan het Paasvoetbaltoernool uit de laagste drie klassen der school niet eens een elftal kon formeren: er bleek geen liefhebberij voor voetbal. En nu wordt de grote trom geroerd. Leiden ie in last, want de middelbare schooljeugd voelt niets meer voor voet bal Alsof er geen wereldschokken der dingen zijn, dan dat de schooljongens niet meer willen voetballen! onjuist is, uit plaatselijke omstandig heden algemene conclusies te trekken Maar ook al is dit juist, dan vinden tutf dat, eerlek gezegd, nog helemaal geen reden tot stijgende ongerustheid. Een ander geval zou het zijn, indien de school jeugd zich hier geheel afkerig zou hebben getoond van elke vorm van sportbeoefe ning en de voorkeur zou geven aan niets- doenerv. Maar zo liggen de zaken zeker De oorzaken voor deze verminderde belangstelling voor voetbal zijn niet ver te zoeken: de toeneming en de aantrek kelijkheid der nieuwe sporten spelen on getwijfeld een grote rol. Daar komt bij, dat de grote voetbalverenigingen, daar toe gedwongen door het grote tekort aan speelgelegenheid, vaak speciaal ten aan zien van de junioren een ledenstop toe passen. En het is nu eenmaal voo voetbalminnende jeugd verre van at tief zo eens eenmaal in de drie of vier weken een wedstrijd te kunnen spelen dat er geen velden genoeg beschikbaar zijn. Is het dan wonder, dat zij de voetbal sport vaarwel zeggen en zich wenden tot de nieuwe sporten, waar in de meeste ge vallen een meer regelmatig en constant spelen mogelijk isf en haar opvoeders gaat verliezen; die is gelegen in de steeds voortschrijdende materialisering en vercommercialering der voetbalsport. De opvoeders worden huiverig hun pupillen op voetbal los te laten. Dit dateert heus niet van de laatste ja ren. Altijd wel is er een controverse ge weest tussen de sportleiders, die voetbal 1 een snelle actie wist hij s(jn tegen stander te overrompelen en toen de En gelsman opgaf, bleek Roessel niet alleen xijn achterstand te hebben weggewerkt, doch zelfs twee stukken voor te zijn ge komen. Dat htj In deze periode van tijd nood een onafwendbaar mat In zeven zet ten over bet hoofd zag, Is best te begrtj- Bredewout, die tegen Hilton iets gun stiger stond heeft daairop remise aange boden, hetgeen geaccepteerd werd en daarmede had Nederland zijn 15% punt, het maximum door Duitsland te behalen puntental binnen. De spanning was toen geweken: Nederland was winnaar. Vink hield niettemin dapper vol en wist slotte ook over zijn tegenstander te zege vieren, waardoor het Nederlandse team een 3V4Vz overwinning op Engeland had behaald, een resultaat, waarop niemand had durven hopen. Duitsland bracht het bovendien niet een 40 overwinning op Frankrijk, doch de 3%zege was niettemin zeer eervol en dus behaalde Nederland de titel met 1% punt voorsprong op zijn naaste con Den Haag won met 4—0 J Het Haagse team sloot dit toernooi, waarin het onverwacht en noodgedwon gen werd betrokken door het niet op komen van Belrië uitstekend af, door de Luxemburgers met niet minder dan te verslaan. Beter kon het dan ook niet. Door dit resultaat wisten de Hagenaars zelfs de op een na laatste en vijfde plaats te laten en zijn zij als vierde geëindigd, het geen ongetwijfeld een uitstekende pres tatie ls voor een stadsploeg temidden internationale teams. De uitslagen van de laatste ronde lul den: EngelandNederland 3%: Moon Roessel 01, GirlingLangeweg 01. HiltonBrede wout en Deeth—Vink 0—1. West DuitslandFrankrijk 3V4 MohrlokChaurang 1—0, Hecht—Golsch- man ClemensChiaramonti 10 en Kuhler—Muller 1—0. LuxemburgDen Haag 04: Rischette •Hazewind es 01, Wintered orffVan Kooy 01, BieverRoemjanzev 01 en TrierweilerFietje 01. De eindstand luidt: 1. Nederland 16% pt; 2. West Duitsland 15 pt; 3. Engeland 11 pt; 4 Den Haag 9 pt; 5. Frankrijk 8% pt; 6. Luxemburg 0 pt. Prijsuitreiking het paviljoen van het Gemeente- :um zijn de spelers zaterdag na af loop van het toernooi nogmaals b(jeenge- mi voor de prijsuitreiking. De voor zitter van de K.N.S.B.. ir. H. J. van Stee- heeft daar de wisselbeker uitgereikt de leider van het Nederlandse team. de heer H. de Graaf en een tweede prijs in de vorm van een medaille aan de spe lers van de Duitse ploeg. Aan het diner, dat volgde, werden nog vriendelijke woorden gesproken door A. Rueb. oud-voorzitter van de F.I.D.E., de internationale schaakfederatie; door mr. Velders namens de gemeente 's-Gra- venhage; door de voorzitter van de H.S.B. de heer Jacobson en door de voorzitte: van de Franse schaakbond, alsmede de leiders van het Luxemburgse, het Duitse en het Engelse team. De heer D. Hoegen, jeugdleider va Haagse schaakbond reikte nog enige per soonlijke prijzen uit en wel die voc mooiste partij van Bredewout van Nederlandse team voor zijn prestatie tegen de Duitser Clemens. Deze prijs, een magnetisch zakschaakboekje was beschik baar gesteld door de Haagse Chr. Schaak vereniging. De prijzen voor de beste per soonlijke resultaten gingen naar Lange weg, Bredewout en de Engelsman Moore. Deze laatste sterke speler heeft in totaal 16 partijen als jeugdschaker voor zijn land gespeeld. Zijn partij uit de laatste ronde tegen Roessel was de eerste, die hij v loor. Van de andere vijftien wist hij dertien te winnen en twee remise te s; len. Het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken heeft thans officieel be- estigd, dat aan Avery Brundage. presl- lent van het Internationaal Olympisch Comité een speciale vergunning Is ver leend om naar Sofia, de hoofdstad van Bulgarije te reizen om van 23 tot en met 28 september de zittingen van het I.O.C. te presideren. Een woordvoerder van het departement heeft verklaard, dat de richtlijnen in Ame rika nog steeds waren, eventuele reizen Amerikaanse burgers naar Bulgarije erbieden. Voor Brundage was echter bijzondere uitzondering gemaakt In verband met zijn unieke positie". Zoals bekend, onderhouden de Verenig de Staten en Bulgarije geen diplomatieke betrekkingen met elkaar. Derhalve moest het verzoek van Brundage, dat door hem persoonlijk was ingediend, worden bestu deerd om een speciale modus te vinden. Hij had laten doorschemeren, dat indien geen toestemming zou worden verleend, hij zijn functie van het I.O.C. zou neerleggen. evestiging van departement Brundage mag naar Sofia reizen Teamsport schrappen van programma O.S.? Op de vergadering van het I.O.C., die in september in Sofia zal worden gehou den. zal een voorstel worden behandeld van onze landgenoot kolonel P. W. Schar- roo, de teamsport van het programma der Olympische Spelen te schrappen. Kolonel Scharroo acht dit gewenst, met het oog op de noodzakelijke inkrimping van het programma, maar meer nog als middel om het nationalisme te bestrijden, dat een gevaar kan worden voor de spe len en dat het handhaven van de ama- teursbepallngen steeds meer zal bemoei lijken. t De tweedaagse atletiekwedstrijd, die vrijdag en zaterdag in Londen is gehou den tussen teams van Londen en New York, is door de Amerikanen met 9461 gewonnen. De ijshockeyclub IJHC uit Den Haag zal het komende ij.hockeyseizoen in de Duitse competitie deelnemen. De Haagse plog zal zowel uit- als thuiswedstrijden Nederlaagserie roodwitten 7ATEkDAGMIDDAG werd in Noordwijk aan Zee omgeroepen, dat bet waterballet van „De Meeuwen", onder leiding van Iet Koster-van Feggelen, door de slechte weersomstandigheden niét doorging. Wie niet beter wist zou haast gaan menen, dat het wel doorgegaan was, op een an dere plaats, het sportpark! Onder een onafgebroken stromende regen voet balden namelijk Noordwijk en V.V.S.B., en gezien deze omstandigheden er het spekgladde veld, werd het nog niet eens een slechte wedstrijd ook. was wat eenzijdig, omdat jver alle linies de betere i VVSB tegenover de zeven de thuisclub er slechts De strijd Noordwijk ploeg was i doelpunten één kon stellen, uit een strafschop. Het was al spoedig duidelijk, dat de badplaatsbewoners sterker waren. Men had Salentijn als middenvoor opgesteld- Deze voortreffelijke technicus en spel verdeler op die plaats, was juist wat P. van der Lippe nodig had om doelpunten te maken. Tot twee keer toe sneden zij bij 'n aanval door de refensie der Noord- Onderlinge wedstrijden De Zijl De onderlinge wedstrijden, zaterdag door de zwem- en polovereniging De Zyl gehouden, werden niet begun stigd door ideaal weer. Enkele zware regenbuien gedurende het laatste uur noodzaakten de niet zo talrijke aan wezigen een goed heenkomen te zoe ken. De wisselbekers werden gewon nen door Joop de Haas en Ton Plezier. De uitslagen van de wedstrijden zijn: 50 meter rugslag dames: 1. Willy Teyn 40,2; 2. Jos Benvenuti 41; 3. Ineke van Oosten 43. 50 meter rugslag heren: 1. Joop de Haas 35.9; 2. Wim Bergman 39; 3. Th. v. Noordt 40.8. 50 meter schoolslag dames: 1. Diny Wol- ring 44,1; 2. Bep v. d. Tuin 44,2; 3. Greet Heemskerk 44.9. 50 meter scholslag heren: 1. Ton Plezier 38,2; 2. Henk v. d. Moolen 39; 3. Jan van Heek 40,8. 50 meter vrije slag dames: 1. Willy Teyn 34.9; 2. Adrie Menijn 35; 3. Diny WoLring 37.2. 50 meter vrije slag heren: 1. Joop de Haas 30; 2. Wim Bergman 31,1; 3. Loek Leune 34,4. 100 meter rugslag dames: 1. Greet in zuiver sportverenigingsverband toillen eersten wilden eindigen. Gelukkig sloe- Prestatietocht van de L.R.B. iVJET MINDER dan 130 zwemsters en zwemmers hebben deelgenomen aan de prestatietocht van de Leidse Reddings Brigade, die zaterdag middag gehouden werd in de Nieuwe Vaart. Behalve deze prestatietocht, gaven leden van de L.R.B. nog een demonstratie met de autocabine en werd er eveneens door leden van de L.R.B. een komisch stuk in hel water opgevoerd. De leiding van deze middag was in handen van de heer L. Plug. Om ongeveer kwart voor vier ging met veel gespetter de eerste ploeg die aan de prestatietocht deelnam, te water. Zij be stond uit meisjes van beneden de zestien jaar. Onmiddellijk daarop volgden de jongens, die eveneens niet ouder dan zestien jaar mochten zijn. De meeste deelnemers zwommen de schoolslag, een bij uitstek geschikte slag voor prestatie tochten. Natuurlijk waren er, vooral on der de jongens, weer enkelen bij, die als Het komische nummer, uitgevoerd door de dames Tegelaar, Tineke Buma en de heren Van Velzen, Zaalberg en Verhoogt, aan het slot van deze geslaagde mid dag werd uitgevoerd, oogstte evei Heemskerk 1.31.8; 2. Jos Benvenuti 1 meter rugslag heren: 1. Joop Haas 1.22.2. meter schoolslag dames: 1. Greet Heemskerk 1.37; 2. Bep v. d. Tuin 1.4 lie v. d. Water 1.47.3 100 meter schoolslag heren: 1. Ton Ple- ier 1.23.2; 2. Hans v. d. Moolen 1.24; 3. an van Heek 1.33.4. 50 meter wisselslag heren: 1. Joop de Haas 2.08 4; 2. Wim Bergman 2.11.1; 3. Hans v. d. Moolen 2.24.3. Olympisch zwembad is lek Het beroemde Olympische zwem bad in Melbourne, waar verleden jaar tijdens de Olympische Spelen de beste zwemmers, ter wereld om de titel streden, heeft een lek en niemand kan het vinden. In negen maanden is meer dan 4.5 miljoen liter water eenvoudig verdwenen. Wat van het bad. dat 1.8 miljoen liter water kan bevat ten, nog over As, is een kleine .poel. Het bad gebruikt het water steeds opnieuw. Het water wordt door filters gepompt om het te zui veren, maar er is geen water meer Ingenieurs die een onderzoek in stellen zeggen, dat elk uur 1350 liter water verdwijnt, maar nie mand weet waar het blijft. Herman Willemse heeft het Neder lands record 100 meter vrije slag tijdens zwemwedstrijden in Nantes (Frankrijk) verbeterd en gebraoht op 57.7 sec. oude record stond op naam van Wim de Vreng met 57.9 sec. wijkerhouters en beide keren schoot Van der Lippe raak, 20. Het derde doelpunt kwam ook door goed samenspel van de beide cracks en een van de VVSB-ver- dedigers greep verkeerd in en sloeg zijn keeper onhoudbaar. Sterker Noordwijk bleef in de meerderheid. Dick Passchier en Leen Korbee op de vleugels liepen goed door op elke kans en de strijd bleef zich goeddeels afspe len op de helft van de gasten, die het niet verder brachten dan enkele aanval len. die door Niek v. d. Wiel en zijn me deverdedigers wel konden worden afge slagen. daar zij veelal te onsamenhan gend waren om werkelijk gevaarlijk t< zijn. Er kwam voor de rust nog een vier de doelpunt. Een flitsende aanval vai de thuisclub wérd door Dick Passchier met een hard schot besloten. Een va verdedigers veranderde het leder richting en zodoende werd het een doel- Uitvaller Het was Jammer, dat P. v. d. Lippe de rust door een blessure moest uitval len. De aanval verloor hierdoor veel de stootkracht. WSB kwam echter piet verder dan een doelpunt uit een straf schop, veroorzaakt door hands van Kees v. d. Luyt. Er gebeurde geruime tijd niets bijzon ders, mede door de gladheid van hel veld. dat goed voetbal eigenlijk onmoge lijk maakte. Een kwartier voor het einde loste Ge rard Passchier van verre afstand een hard schot, dat juist onder de lat insloeg. Even later speelde Dick Passchier zich fraai vrij, ging alleen op de keeper af, die weliswaar goed uitliep, maar kans had tegen het harde schot. Dezelf de speler maakte er ten slotte 71 van na een doelworsteling, waarbij Passchier door goed doorzetten een fout van de keeper afstrafte. Met een 7-1 overwinning op Hongarije heeft Tsjechoslowakije zaterdagavond in Belgrado het eerste wereldkampioen schap handbal veroverd. Bij de rust ledd- den de Tsjechen met 31. Tweede werd Hongarije, derde Zuid-Slavië. vierde West-Duitsland, vijfdge Denemarken, zesde Oostenrijk, zevende Polen, achtste Zweden en negende Roemenië. Duitsland heeft zaterdagavond tijdens internationale roeiwedstrijden In Kopen- hage drie van de vijf nummers gewon nen. Nederland en Denemarken wonnen elk eenmaal. De Nederlandse ploeg van Njord won de vier met stuurman. rolt beter, plakt beter, brandt beter Indeling voetbalseizoen 1957-58 DE NIEUWE INDELING van de voetbalcompetitie voor het seizoen 19571958 is vandaag bekend geworden. Elk jaar opnieuw wordt met een zekere spanning de samenstelling van de diverse klassen tegemoet ge zien. Er waren dit keer weinig verrassingen te verwachten, maar toch heeft de competitieleider getracht elke klas zo interessant mogelijk te maken. In het bijzonder de derde klassen. Er is zodanig gemixt, dat beide afdelingen praktisch even sterk genoemd kunnen worden- Dit was in het afgelopen seizoen lang niet het geval. In de overige klassen zijn wel enkele clubs van afdeling verwisseld, maar bijzonder opvallend is er niets. Er is dus één tweede klas samengesteld, twee derde klassen en vier vierde klassen. Evenals vorig jaar is de vierde klas D uitsluitend samengesteld uit clubi uit Brabant. 2e klas De samenstelling van de tweede klas stond reeds bij voorbaat vast. Excelsior P en Zwaluwen werden vervangen door Kozakken Boys en Excelsior M. De vol gende verenigingen komen het nieuwe seizoen in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal uit: ARC, Excelsior M., 's-Gravenzandse S.V., Hoogvliet. Kozakken Boys, Quick Boys, RVVH, 8SS, Ter Leede en VVGZ. 3 e klas Bij de indeling van de derde klassere heeft men zich dit jaar niet aan Leiden— Den Haag en Rotterdam—Zuidhollandse eilanden gehouden. Hierdoor zijn beide klassen op papier even sterk. De afdelin gen zijn bijzonder interessant, hoewel er voor enkele clubs vrij grote reizen op het programma staan. NSW in 3 A en Aal burg in 3B zijn wel sprekende voorbeel- 3 A: Capelle, Excelsior P., Groote Lindt, Monster, NSW, Ornas, Rijnsburg- se Boys, 8HS, Sportlust, Zwart Wit. 3 B: Aalburg, CSVD. DOTO, HBS8, Jodan Boys, SHO, Spükenisse, TSB. Zuidland, Zwaluwen- 4e klas Bij de vierde klassers is er in wezen weinig veranderd. Enkele clubs zijn ver dwenen: Duinoord, Bodegraven, IFC en Veen. De nieuwelingen in dit milieu zijn: De Lier, Oegstgeest. JAC, ZW, Melis sant, Pelikaan, Altena. Roda Boys. SSC '55. Als vanouds zijn de Leidse en Haagse clubs ingedeeld in 4 A en B. De laatste klas is aangevuld met HVO, Spirit, RCV, ZVV, TOGR en Unicum. 4 C bevat d« verenigingen van de eilanden, terwijl 4 D uit Brabantse clubs is opgebouwd. 4 A: DEVJO, Die Haghe, Koudekerk, De Lder, Noordwijk, Oegstgeest, RAS, RCL, Rouwkoop, Semper Altius en VWS. 4 B: GWS, HVO, Spirit, JAC, Katwijk, Leiden. RCV, SV '35, TOGR, Unicum ZVV. 4C: AS WH, Bolnes, Heer jansdam, Me lissant, MFB, Pelikaan, PPSC, WE, Wieldrecht en De Zwerver. 4 DAltena, Dinteloord, Good Luck, The Gunners. Roda Boys, Sprang '55, Woudrichem, Zwaluwse Boys. Reserves Tot slot de reserve-klassen. Zoals be kend is er een tweede klas geformeerd. Het aantal derde klassers is hierdoor ge reduceerd tot twee. Res. 2e klas: ARC 2, Kozakken Boys 3, Noordwijk 2, NSW 2, Quick Boys 2, Rijnsb. Boys 2, SSS 2. TSB 2, Zwart Wit '28 2. Res. 3e kl. A: DEVJO 2, 's-Graveni. S.V. 2, JAC 2, Jodan Boys 2, Leiden 2, Ornas 2, Quick Boys 3, RCL 2, SHS 2 Ter Leede 2, Zwaluwen 2. Res. 3e kl. B: Capelle 2, CSVD 2, DOTO 2, Excelsior P. 2, Groote Lindt 2, HBSS 2, Monster 2, TOGR 2, VVGZ 2, Zwaluwen 3, De Vierdaagse Klaar voor de start Van 29 juli tot 4 augustus In 1956 werden voor de eerste maal door de tennisclub „Roomburg" op ver zoek van de kring Leiden van het dis trict Den Haag van de KNLTB de open Leidse tenniskampioenschappen georgani seerd. Het toernooi 1956 mocht een waar doen beoefenen en de leiders der ortje jeugdvorming, die om pedagogische en andere redenen de voorkeur geven aan een sportopvoeding in jeugóverband. De ontwikkeling in de voetbalsport- wereld gedurende de laatste jaren is niet geschikt geweest om de jeugdopvoeders te dien aanxien gerust te stellen, integen deel, zij zetten zich tegen deze situatie bewust af en entameren liever andere takken van sport dan de jongelui te spe len in de armen van het beroepsvoetbal, dat de interesse voor meer ideële waar den en de studiezin ernstig aantast. Het is dus te begrijpen, dat de scholen deze ontwikkeling met benauwde blikken aanzien en al het mogelijke doen. de jeugd btf die spelen te bepalen, waar het nog geldt: de sport om de sport. IF7ÏJ BEHOREN niet tot hen. die alarm blazen, omdat de schooljeugd niet meer zou willen voetballen. Integendeel, er schuilt geen enkel gevaar en niets peen achteruitpanp in. als de jeugd der middelbare scholen rich meer aanpetrok- ken gevoelt tot die sporten, die meer in het zuiver amateuristische vlak lippen. Nogmaals, de beschaving paat niet ten onder aan dit stijgende pebrek aan be- Ianpstellinp voor roefbal bij de jeugd ran tegenwoordig. Het is verheugend, dat de jonge mensen blijven sporten en dat sy daarbij een sport kiezen, waarbij het vrije sportideaal nog het meest kan worden benaderd. gen de Juryleden hier geen acht op, bij een prestatietocht gaat het helemaal niet om de snelheid. Nadat de Jeugdige deelnemers hun 200 m gezwommen hadden, gingen de dames en heren te water, die een afstand van 550 m moesten afleggen. Het enige vermeldenswaardige was hier, dat twee deelnemers het moeeten opgeven er deelnemer er eenmaal bij de finish gekomen, last van kramp kreeg. Verder werd het een normale, rustige tocht, de naam prestatietocht waard. Het was de Noordwijkse Reddingbriga de, die met het grootste aantal deelne mers de wisselbeker mee naar huls mocht nemen. Aangezien de N.R.B. dit derde maal preateerde, is de beker thans definitief in zijn bezit. De Reddingbri gade die de grootste afstand had moeten afleggen om in Lelden te komen, kwam ditmaal uit Roosendaal. Demonstratie De demonstratie met de autocabine, waaraan meewerkten de heren P. Stou ten. G. Verhoogt en A. Zaalberg, be doelde de aanwezigen enig inzicht te ge ven hoe men gemakkelijk uit een auto kan komen, als deze ln het water rijdt. Natuurlijk waren de omstandigheden hier heel wat gemakkelijker, dan die ln wer kelijkheid zijn, maar toch konden de tal rijke aanwezigen genieten van een ge slaagde demonstratie. eensre mars dag is worden genoemd. Van de onge- 150 deelnemers waren er 20 A-spe lers onderwie de dames Van Berge Hene ren, Berlage, Elhorst, Kruytzer en Soonius en de heren Van Dalsum, Guro- witsch, Karamoy, A. en B. Lim en Sonn< ville. Het bestuur van de tennisclub „Rpom- burg" heeft zich ook d-lt jaar bereid ver klaard de open Leidse tenniskampioen schappen op zijn tennispark te organd- Het is wederom een open toernooi ge worden, omdat de kring Leiden niet over voldoende sterke spelers beschikt Spe lers van buiten de kring Leiden kunnen dus ook inschrijven. Hiervan is reeds door verscheidene zeer sterke A-spelers gebruik gemaakt, terwijl enkele top-spe- lers in principe hun medewerking hebben toegezegd. Er wordt gespeeld in 3 6terkte-klassen: A. B en C. Men kan inschrijven voor dames-enkelspel, heren-enkelspel, dames dubbelspel, heren-dubbelspel en gemengd dubbelspel. De wedstrijdleiding heeft een systeem van herkansing verkozen, waarbij de mo gelijkheid bestaat, dat een speler die in de eerste ronde verloor, zich er in een volgende ronde weer inspeelt. De wedstrijdleiding berust dit jaar bij de heren J. Wieriks, H. de Wolf, A. Lim, E. Lalisang. Bondsgedelegeerde is mr. J. W. Janssen. Het inschrijfgeld bedraagt voor het en kelspel f 3 50 en voor het dubbelspel f 3 per persoon. Jeugdleden ontvangen f 1 De inschrijving kan zowefl schriftelijk als telefonisch geschieden aan het adres van dr. J. B. Ubbink, Burgggravenlaan 10 Leiden, telef. 01710 - 26643. Het bestuur van de Leidse Sportstich ting juicht de organisatie van de open tenniskampioenschappen toe en stelt al les in het werk om, waar mogelijk, daad werkelijk steun te verlenen. „Vader, gaat u mee naar de Vier daagse" vroegen zijn kinderen aan dl heer F J. Wimmers uit de Spaamt- straat in Den Haag. toen deze 68 jaar oud was. En vader ging mee- Hij vol bracht de Vierdaagse in Nijmegen en had er direct zo'n plezier in ge kregen. dat hij het volgende jaar weer, van de partij was. En het bleef niet bij die eerste of tweede keer. Hij werd een trouwe deelnemer aan dt Vierdaagse en het vorige jaar, toen hij 78 jaar oud was. behaalde hij het gouden Vierdaagsekruis voor het vol brengen van tien Vierdaagsen. Thans is de heer F. J. Wimmers weer van dt partij, voor de elfde maalVandaal is hij naar Nijmegen vertrokken en morgen zal hij wederom starten om het gouden kroontje boven zijn 1 gouden medaille te halen... Na hartverlamming o| sportveld overleden Dc vreugde over de behaalde overw* nin-g in de bedrijfsvoetbalbond was voj een der Tilburgse teams wel spoedig IJ temperd, want kort na afloop van J wedstrijd overleed de leider van het tl •.al. de 50-jari.ge heer E. Hofstee te Tl ourg door een hartverlamming. Hij W gehuwd en vader van zes kinderen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4