Mcuiue £eiJts tjt GTmtraitl Verpletterende rode in Midden-Java zege Vermiste schipper blijkt toch te zijn vermoord Entstof van levend virus biedt betere kansen Brand verwoest A'daras pakhuis Geen bussen in Engeland ZIEKENFONDSEN ACHTER VOORSTELLEN MINISTER Zoon van koning Alfonso wil zelf op de troon ZATERDAG 20 JULI 1957 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Adverteptie-afdeling: Tel. 31441. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Acütendertig»te jaargang Directie: F. I Hoofdredacteur: Dr. E. DIE MER Chef-red.: H. W. J- ENS ERIN K CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stanhttstirfi is abeMeun» mya b«rl in tetfietupaet" Egypte wacht op vooruitgang ZIE PAGINA 5 COMMUNISTISCHE OPMARS Op verschillende plaatsen absolute meerderheid Midden-Java zullen een enorme overwinning worden voor de commu nisten. Uit de laatste voorlopige uitslagen blijkt reeds dat de commu nisten een overweldigende voorsprong hebben behaald op de andere poli tieke partijen. spoedig stierf, werd ijlings een beroep gedaan op de hofhond, die inschikkelijk genoeg bleek volgende week bekend worden in verband met het ingewikkelde karakter van het Indonesische kiesstelsel. Op 29 juli komen plaatselijke verkie zingen in Oost-Java en waarnemers te Djakarta voorspellen, dat de communis ten daarbij waarschijnlijk een aanzien lijke winst zullen boeken. Men vreest dat de communistische overwinningen op Java de kloof tussen de centrale regering te Djakarta en de afgelegen anti-communistische gewesten op Sumatra en Celebes zal vergroten. Nader worden de volgende vergelijkende uitslagen gegeven voor Semarang: com munisten 113.000 stemmen tegen 92.000 in 1952, P.N.I. 21.000 tegen 19.000, Nahdatoel Oelama 18.000 tegen 19.000, Masjoemi 8000 tegen 6000. BU de telling van 411 van de 433 stem- kantoren te Semarang werden 113.000 communistische stemmen geteld tegen 21.000 voor de Partai National Indonesia, 18.000 voor de Nahdatoel Oelama en 8000 voor de Masjoemi. Zij hebben dus meer dan twee maal zo veel stemmen als de drie andere belangrijke politieke tegen- In Solo verwierven de communisten 84.000 stemmen tegen 71.000 by de vorige verkiezingen. De aanhang van de P.N.I. i ging achteruit van 37.000 tot 28.000. De islamitische partijen handhaafden haar positie als kleine partijen met 14.000 stem men tegen 15.000 in 1955. In Salatiga hebben 11.000 kiezers munistisch gestemd, terwijl de P.N.I., de N. Oe en de Masjoemi samen slechts aanhang van 5000 stemmen bleken te heb- In Rembang, steunpunt van de P.N.I. ^verloor deze partij 12.000 stemmen en gingen de communisten 7000 vooruit. Daar het merendeel der stemgerechtig den nog analfabeet is, werd gestemd door het prikken van een gaatje i partijsymbolen op de stembiljetten. In het geheel namen 69 partijen aan de verkie zingsstrijd deel. De offioiële uitslag zal niet voor dc Bourgès wint Algerijns beleid goedgekeurd j Met 280 stemmen voor, 183 tegen en 2 onthoudingen, heeft de Franse Nationale Vergadering haar vertrouwen uitgespro- ken in de Algerijnse politiek van de re- 1 gering. Premier Bourgès-Maunoury had de vertrouwenskwestie verbonden een wetsontwerp, dat de Franse politie speciale bevoegdheden geeft ten aanzier van de Algerijnse rebellen, die in Frank rijk opereren. Het belangrijkste artikel der wet is, da' de regering gemachtigd wordt personen voor onbepaalde tijd te interneren, i neer zij door een rechtbank schuldig zijn bevonden aan bepaalde misdaden. Ook opent de wet de mogelijkheid tot het doen van huiszoekingen in de nacht. Voor de regering stemden de gematigd conservatieven, de meeste socialisten, de meeste volksrepublikeinen en de meer derheid van de radicalen. Tegenstem mers waren de communisten en de radi calen van Mèndes-France. Lijk van vlieger in Noordzee gevonden Een kotter van Texel heeft gistermid dag vijftien mijl van Den Helder het lijk van een vlieger uit zee gehaald. In het uniform van de vlieger werd een land kaart van België gevonden. Op de mouw stond de aanduiding U.S.-airforce. Her kenningstekenen werden niet aangetrof fen. Een onderzoek wordt ingesteld. In najaar nog 150 vluchtelingen In het najaar zal waarsohijnlijk een groep van maximaal 150 vluchtelingen (50 gezinnen) van achter het IJzeren Gor dijn in Nederland arriveren. De minister van justitie heeft toestemming gegeven voor hun vestiging in Nederland. De vluchtelingen, die afkomstig zijn uit Oostenrijkse, Zuidduitse en Italiaanse kampen, komen in twee groepen naar ons land. De eerste groep zal waarschijnlijk half september de grens overschrijden Er zijn voor het Rijk aan deze toela ting geen financiële consequenties ver bonden. De plannen gaan uit van de Nederlandse Federatie voor Vluchtelin gen/hulp. Een Nederlandse missie, be staande uit twee vertegenwoordigers van de federatie, een ambtenaar van de i afdeling vreemdelingenzaken van het departement van justitie, de direct- teur van 's rijks geneeskundige dienst en een afgevaardigde van het hoge commis sariaat van de vluchtelingen, heeft 240 adspirant-immigranten bezocht. Binnen kort zal worden beslist wie van hen de finitief in aanmerking komt. De Federatie voor Vluchtelingenhulp heeft ook het voornemen een uitgebreid onderzoek in te stellen naar het aanpas singsproces en de opneming in de Ne derlandse gemeenschap van de drie duizend hier verblijvende Hongaren. Zulks in verband met de moeilijkheden, die de Hongaren hier en daar hebben veroorzaakt. Hofhond voedt 3 kleine higgen Het moederhart van de hofhond van de landbouwer D. Berkouw onder Opper- duit sprak toen de boer haar drie bigge tjes voorzett, die zijn zeug teveel wa ren. De Hollandse herder ontfermde zich direkt over haar pleegkinderen, die ze nu voedt naast haar eigen jongen. De zeug van boer Berkouwer, die dezer dagen 18 biggen in één worp wierp, kon er maar 14 tegelijk bergen. Nadat één ervan al Opstand tegen sultan van Muskate Tegen sultan Said Bin Caimoer van Muskate, die een vriendschapsverdrag met Engeland heeft gesloten, Is een op standige beweging gaande. Een Engelse woordvoerder in Londen maakte gisteren zelfs bekend, dat deze opstand „enig succes" heeft gehad. Hij was echter van mening, dat het maar tijdelijk zou zijn. Het particuliere leger van de Sultan wordt geleid door Engelse officieren. De opstandelingen opereren in de omgeving van Nizwa, ongeveer 200 km ten zuid oosten van de Boeraimi-oase. Zoals be kend betwisten Engeland en Saoedi-Ara- bië elkaar deze oase. Cijfers moeten bewijzen Ontslagen Russen hadden ongelijk De eerste helft van 1957 is voor de Sowjetunie economisch buitengewoon gunstig geweest. In een verslag wordt medegedeeld, dat de produktie met tien procent is gestegen en het industriële doel voor 104 procent is vervuld. Het aantal fabrieks- en kantoorarbei ders is gestegen in vergelijking met de eerste helft van 1956 met 2.100.000 man. De gemiddelde verdiensten van deze categorie stegen met vijf procent. Ook de pensioenuitkeringen zijn omhoog ge gaan. Ruim 17 miljoen mensen ontvangen staatspensioen. Er zijn 5.300.000 meer varkens en drie miljoen meer stuks hoornvee dan in de gelijke periode van 1956. De produktie van tarwe steeg met dertig procent en die van de melk met 26 procent. De Prawda verbindt aan deze opsom ming de rechtvaardiging van de jongste zuivering in de Sowjetunie, zeggende dat de ontslagen pessimisten nu volkomen In het ongeljjk zyn gesteld. Weer overschot op begroting V.S. Voor de tweede achtereenvolgende maal vertoont de Amerikaanse begroting aan het einde van het belastingjaar een overschot. De Amerikaanse regering heeft bekend laten maken, dat dit over schot voor het op dertig juni geëindigde belastingjaar 6.250 miljoen gulden be draagt. De ontvangsten hebben 269.748 miljoen en de uitgaven 263.507 miljoen gulden bedragen. Gisteravond heeft het Amerikaanse !uis van Afgevaardigden zijn goedkeu- ng gehecht aan een begroting van 3.116.833.000 dollar voor hulp aan het tenland. Dit is bijna 800 miljoen dol lar minder dan het door president Eisen hower voorgestelde bedrag. Raadsel na 1,5 jaar nog niet opgelost CKDERT APRIL is de Dordrechtse poli tie druk bezig met een diepgaand on zoek naar de raadselachtige verdwy g van de 54-jarige schipper A. E. A. Bliek, die in de oudejaarsnacht 1955 het laatst is gesignaleerd in een café te Dordrecht. In de Noord ter hoogte van Papendrecht, is in april het stoffelijk verschot van de schipper gevonden. Het :ctierapport wyst uit dat schipper Bliek vermoord, want de schedel is met een ard voorwerp ingeslagen. Hoewel men aanvankelijk de mogelijk heid van moord zeer zeker niet uitsloot, werd na onderzoek aangenomen dat de schipper over boord was gevallen en ver dronken. Anderhalf jaar is het een volkomen ïadsel geweest, waar schipper Bliek na die bewuste nacht was gebleven. Op 2 ja- 1955 deed de schippersknecht van lelgisohe sleepschip Maria Louise bij de politie aanigifte van de verdwijning. Omdat moord mogelijk werd geacht en het bekend was dat de verhouding aussen de schipper en de knecht niet al te best werd de knecht aangehouden en aan langdurig verhoor onderworpen. Ge brek aan voldoende bewijsmateriaal dwongen de politie evenwel de man op rije voeten te stellen. Toen in april werd vastgesteld dat :hipper Bliek door moord om het leven as gebracht, werd de knecht opnieuw ingehouden. De eigenaar van de Maria Louise, de heer J. Gijsels in Gent, had de knecht na d egeheimzinhige verdwijning zijn baas ontslagen. De knecht voer de laatste tijd op een Rijnschip. Hij werd ergens in Duitsland van boord gehaald en Dordrecht in hechtenis gestld. Tot op heden ontkent hij echter hardnekkig ichuldig te zijn aan de moord. DOOD SPOOR Men heeft ook nog rekening gehouden net de mogelijkheid dat heit lijk in aan- j raking was gekomen met de schroef van schip. Bij onderzoek kwam evenwei te staan dat de schedel is ingesla gen. Het sleepschip Maria Louise was op 31 december 1955 de haven van Dor drecht binnengelopen met een lading zout afkomstig uit Hengelo met de bestem ming Mechelen (België). Na de jaarwisseling zou de reis op 2 rnuari worden voortgezet. Toen bleek ihter dat de schipper niet aan boord was teruggekeerd en deed de shcippersknecht J^ON JUAN meer iets van hem vernomen of gezien tot in april het stoffelijk overschot werd gevonden. Er is niets bekend omtrent de motie ven die tot de moord aanleiding zijn ge weest en wie de dader is. De waterpo- litie heefit in verband met het onderzoek eerst thans nadere mededelingen deze zaak gedaan. De ravage na de ontsporing van le exprestrein NiceParijs, die gisteren achttien doden en tiental len gewonden eiste. Met zes heli kopters heeft men een aantal ge- den naar Marseille gebracht, terwfil in het ziekenhuis te Avignon nog 56 gewonden zijn opgenomen. Tot de doden behoren enige Engel- daar de expres ook enkele wa gens voor Calais meevoerde. De Iwee wagens die naar Amsterdam loorgaan van deze trein, dc ach terste, zyn de enige die niet ont- ipoord waren. Ned. zeelieden in Zweden in arrest Het motoorschip Harlingen (462 ton) vertrok zonder kapitein en machinist uit de Zweedse havenplaats Gaevle naar De Zweedse politie heeft deze ma vastgehouden om verantwoording leggen van de algemene kloppartij die tussen de vijftien opvarenden van de Harlingen en de plaatselijke politie werd gehouden. Bij deze vechtpartij werden twee politiemannen licht gewond. Volgens het Zweedse persbureau w 2 zeelieden in beschonken toestand uit m restaurant verwijderd. Toen de ge waarschuwde politie tot arrestatie wilde overgaan raakten beide partijen slaags. Nadat het publiek een vijandige houding tegenover de politie a< unam, vroeg deze versterking en werden de sabels getrok ken. Aanvankelijk werden vijf beman ningsleden gearresteerd,' drie werden later vrijgelaten. Oorlogsbegraafplaats voor 35 Nederlanders Op een van de grote kerkhoven in Oslo zal op 3 september een Nederlandse oor logsbegraafplaats worden opengesteld, waar de stoffelijke resten van 35 Neder landse militairen en burgers, die in de tweede wereld oorlog om het leven kwa men en die tijdelijk in Finland, Zweden en Noorwegen begraven zijn. hun defini tieve rustplaats zullen vinden. Strijd tegen kinderverlamming ENTSTOF, vervaardigd uit levend virus, die door de mond kan worden ingenomen, zou een langere immuniteit tegen kinderverlamming geven, dan thans verkregen wordt met het in te spuiten salkvaccin. De commissie van deskundigen voor kinderverlamming van de Wereldgezond heidsorganisatie, die te Genève vergadert, is van oordeel dat deze wijze van immunisering op grote schaal dient te worden toegepast. De ervaringen van de deskundigen met het gebruik van dode entstof werden iïïtgewisseld. In Frankrijk begon de inenting tegen kinderverlamming offioieel op 1 juni 1956. Het merendeel van het in Frankrijk vaardigde vaccin wordt uitgevoerd. Van 800 000 inentingen zullen de resultaten kunnen worden nagegaan. Er is nage noeg geen ongunstige uitwerking deze inentingen gesignaleerd. In Engeland heeft de inenting tegen kinderverlamming gieen volkomen be scherming tegen de ziekte verschaft. Er zijn verlammingen, waargenomen bij in geente kinderen. De Britse autoriteiten hadden, na de tegenslag die bij het be- van de inentingscampagne in df Verenigde Staten werd ondervonden, be sloten een vacoin te laten vervaardigen /aarbij werd uitgegaan van een minder •rulente stam van het kinderverlam- lingsvirus dan die welke in de V.S. wordt gebruikt. In Z u i d o o s t-A z i heeft de kinder verlamming zich meer bij de vreemde lingen geopenbaard. Bij de inheemse be- 'olking komt de ziekte nagenoeg niet In de Verenigde Staten zijn in 1956 15.400 gevallen geregistreerd; het ge ringste aantal sinds 1947. Of deze ver mindering het gevolg is van de inen- t'ngscampagne (het aantal ingeënten be draagt zeventig miljoen), kan eveniwel niet met zekerheid gezegd worden. Het aantal gevallen van kinderverlam- iming in de Sowjetunie is in 1955 ge stegen. Ook in 1956 en 1957 was er geen teruggang van de ziekte te constateren. De meeste gevallen, ongeveer 85 procent, komen voor bij kinderen beneden de zeven Jaar. In het voorjaar van dit jaar zijn 80.000 kinderen ingeënt. Vanmorgen heeft een flinke brand grote schade aangericht in het bedrijf van de N.V. handelsonderneming Barro N.V., dat gevestigd is in twee circa drie eeuwen oude pakhuizen aan de Oude Schans te Amsterdam. Tegen zeven uur ontdekte men de brand op de tweede etage van een der percelen, waar zich behalve de mage- zijnen met opgeslagen metaalwaren en gereedschappen ook het kantoor en de toonkamer bevonden. Het vuur sloeg op gegeven moment met grote kracht buiten en weldra stond het ge hele vier verdiepingen tellende pakhuis- lichter llaade. De brandweer rukte met groot mate rieel uit en slaagde erin het vuur te loca- ldseren. Met behulp van 15 stralen, vier motorspuiten en via twee ladders wierpen de brandweerlieden grote hoeveelheden water op het vuur. Het ene 20 meter diepe pakhuis brandde geheel uit. Van het andere werd de vliering en het dak een geblakerde massa. De pakhuizen staan bekend onder de historische naam De kleine en de grote pauw. De schade bedraagt zeker zeven ton. Het bedrijf Is verzekerd. Chauffeurs in staking Honderduizend Britse buschauffeurs zijn vanmorgen niet aan het werk ge gaan. Zoals was aangekondigd legden zij het werk neer, om kracht bij te zetten aan ihun eisen voor eenzelfde salariëring als het Londense buspersoneel. Dit zou een loonsverhoging betekenen van onge veer tien gulden per week. Alleen de hoge rode bussen in Londen en omgeving rijden nog. De Londenso buschauffeurs verdienen gemiddeld 93 gulden per week. Duizenden Britse vakantiegangers zijn gisteren naar huis teruggekeerd met het oog op de staking. De treinen kunnen het aantal passagiers nauwelijks verwerken. Zorin voelt niets voor Brits plan Minister Dulles maandag voor radio en t.v. Minister Dulles heeft gisteren bekend laten maken, dat hij maandagavond voor radio en televisie een uitvoerige verkla ring zal geven van het Amerikaanse standpunt in de ontwapeningskwestie. Inmiddels dreigen de besprekingen in Londen weer vast te lopen. Het Britse plan om een aantal werkgroepen te vor men i6 door de Russen koel ontvangen. Naar in conferentiekringen verluidt voelt Zorin er niets voor. Over het plan van de Amerikaan Stas- sen, om in een eerste fase van ontwape ning de troepen van Rusland en Amerika te beperken tot twee en een half miljoen man, zou Zorin hebben gezegd, dat dit voordelig voor de Amerikanen zou zijn, omdat de Sowjetunie langere grenzen heeft. Toch zou Rusland wel bereid zijn de vermindering van troepensterkte in overweging te nemen, mits een en ander niet afhankelijk wordt gesteld van vor deringen bij het oplossen van politieke geschillen Weer executie in Engeland Dinsdagmorgen zal de 22-jarige arbei der John Vickers in de gevangenis van Durham zijn leven door de strop ein digen. Sinds twee jaar ls er niemand in Engeland terechtgesteld. De mi nister van binnenlandse zaken heeft ech- an John Vickers gratie geweigerd. Vickers is ter dood veroordeeld wegens roofmoord op een oude winkelier- Sjepilof is geschrapt Sjepilof komt niet voor in de zo juist erschenen aflevering van de grote Sow- jet-encyclopedie, die de S behandelt. Het deel waarin de naam Stalin zou passen, nog steeds niet verschenen. Toen Beria is weggezuiverd, kregen de abonnees ige losse vellen met verhalen over dc Beringzee met het verzoek deze in de plaats te doen komen van de bladzijden, ie aan Beria gewijd waren. Zandspiering nu bespoten De Nederlandse vlsmeelfabrieken heb ben het conserveren van de zandspiering aan boord van de kotters verplicht ge steld, zulks met het oog op oogontsteking bij het lossen. De vangst wordt nu in de visruimen bespoten met natriumnitriet. Men verwacht hiermee de stank te ver minderen en eventuele oogontstekingen te voorkomen. WIE MOET KONING WORDEN Handhaving der dictatuur is voor Don Juan onaanvaardbaar ngifte. Er is direct in de omgeving het schip gedregd. De laatste gegevens, die men van de schipper binnen kreeg, was dat hij ge zegd zou hebben naar Brussel te gaan hij gescheiden leefde, woonde. Schipper Bliek is een Nederlander, die was ingeschreven in het bevolkingsregister van Geut De eigenaar van het sleepschip kon de verdwijning van de schipper geen v klaring vinden. De heer Bliek was reeds vijfentwintig jaar in dienst bij hem en ;tond uitstekend bekend. De politie kwam op dood spoor, toen )ij navraag bleek dat schipper Bliek niet n Brussel was geweest. Na het café in Dordt te hebben verlaten heeft niemand jan Bourbon, de 44-jarige i van wijlen koning Alfonso heeft in een interview gezegd: „Als hoofd van de Spaanse tak van het huis Bourbon, blijf ik pretendent op de Spaanse troon. Er is niet gesproken over mijn troons afstand ten gunste van mijn zoon, Juan Carlos. Alles hangt er nu uan af wat de Cortes verder doet". Bijzonderheden over het formeel her stel van de Spaanse monarchie zullen vastgesteld moeten worden door de Cor tes op basis van de opvolgingswet van 1947. aldus Don Juan. De wet, goedgekeurd in een referendum dat in het hele land gehouden werd, heeft theoretisch de monarchie hersteld, maar slaagde er niet in de bijzonderheden tot oplossing te brengen van de overdracht door het autoritaire huidige regiem aan de monarchie. In de wet werd niet ge zegd welk lid van de koninklijke familie in ballingschap troonopvolger zal worden en evenmin werd de kwestie van de toe komstige betrekkingen tussen de troon en het regiem geregeld. Don Juan legde er in dit gesprek nog de nadruk op, dat volgens hem de rede door de minister van staat Blanco in de Cortes gehouden en speciaal de opmer king, dat de toekomstige monarchie „loyaal de principes van het regiem zal moeten dienen" inhoudt, dat de dicta tuur gehandhaafd blijft. Deze voorwaar de zou Don Juan onaanvaardbaar achten Franco en Don Juan zullen elkaar waarschijnlijk binnenkort ontmoeten op het jacht van Don Juan. Dit wordt de nieuwe brug over de Rijn bij Rhenen. Ze wordt 530 meter lang. Voor de oorlog lag hier een boogbrug, die ver woest werd. De nieuwe brug wordt geheel van staal en zal geen boog hebben. Broodprijs perikelen Bakkers niet opzij voor minister (Van onze sociale redacteur) Nadat de Nederlandse Bakkcrljstichting ;istcrmlddag voor dc tweede maal had be- -aadslaagd over het verzoek van minister Zijlstra de prijs van witbrood per brood in 800 gram met 1 cent te verlagen, heeft >en besloten een afwijzend advies aan de igering uit te brengen. De stichting is imelyk van mening dat de dalende meel- rtjzcn thans nog geen voldoende aanlei ding zijn dc witbroodprljs te verlagen. Over enkele maanden (per 15 september) zal dit echter wel het geval zijn. De Stichting heeft nog gisteravond haar beslissing aan de minister van economische zaken, die vandaag met vakantie zou gaan, laten weten. Hedenmorgen was nog geen nadere beslissing van de minister bekend. Het verzoek van het departement tot verlaging van de broodprijs was gesteld in >rm van een eis. De minister zinspeel de in zijn verzoek dan ook reeds op het afkondigen van een prijzenbeschikking, leer de Stichting geen advies tot prijs verlaging aan de bakkers wilde geven. De ziekenfondsorganisaties, verenigd in het Gemeenschappelijk Overleg van Ziekenfondsorganisaties (G.O.Z.), hebben na ontvangst van dc brief van de minis ter van sociale zaken en volksgezondheid zich over een en ander beraden en kwa men, na ampele overweging tot de clusic, dat de verlening van tandheelkun dige hulp aan dc ziekenfondsverzekerd) zo spoedig mogelijk dient te worden De verzekerden zijn door het besluit van de Mij tot bevordering van de tand heelkunde. inhoudende verbreking var de overeenkomst ziekenfondsen-tandart sen, nu reeds meer dan drie maanden van hulp voor rekening van het zieken fonds verstoken. Het gemeenschappelijk overleg nan besluit de minister mee te delen, dat het zonder opnieuw in discussie te willen treden over details, onvoorwaardelijk akkoord gaat met de door de minister ge dane voorstellen voor wat betreft arbi trage. De ziekenfondsorganisaties ver trouwen, dat door het aanvaarden van dc arbitrage de tandartsen spoedig de werk zaamheden zullen hervatten. HET WEER IN EUROPA Vermiste student niet gevonden De hoop is vrijwel opgegeven de uit Den Bosch afkomstige 23-jarige student in de geologie aan de Utrechtse univer siteit, J. F Smoor, die sedert het begin van deze maand, zoals gemeld is, in Spanje wordt vermist te vinden. De vader, die direct nadat hij van de irmissing op de hoogte was gesteld, per vliegtuig naar Spanje vertrok, om zelf ook nasporingen In het eenzame en woeste bergplateau op de Frans-Spaanse grens te doen, ls onverrlchterzake in zijn woonplaats teruggekeerd. Kopenh. Munches ZO rich Genève WEERBERICHT Enkele buien De Bilt verwacht tot morgen avond: Veel bewolking met enkele buien en kans op on- Aanvankelijk zwakke tot matige wind uit zuide lijke, later matige tot vrij krachtige wind uit w^telijke richtingen. (OpgemaAct om 11.15 uur). Zon en Maan Zondag 21 juli: zon op 4.47 uur. zon onder 20.49 uur. Maan op maan onder 15.09 uur. Maandag 22 juli: zon op onder 20.48 uur. Maan op n onder 16.15 uur. Op 27 'juli nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1