Jlicuiuc £dhsrf)c GTmiranl w Euromarkt is politieke en economische noodzaak Nationale Vergadering aanvaardt verdragen Overleg SpanjePortugal over herstel monarchie Nieuw gesprek nodig van Nederland en Indonesië Beruchte bejaarde wilde huisgenoot vergiftigen „Zwarte schapen zijn eruit gegooid" V utiixSUAG 10 JULI 1957 BUREAUS; Steenstraat 3 ADVERTENTIES; 0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). Postrekening 58936. Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMEB Chef-red.: H. W. J. ENSEBINK CHRJSTELIJK-N ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken i is ahebleuen "myn in legijensptiet" Dertig miljoen gevangenen ZIE PAGINA 5 Ondanks bezwaren meent regering: Loonsom zal ongeveer 7 pet. stijgen (Van onze parlementsredactie.) TJ UIM DRIE MAANDEN NA HUN ONDERTEKENING te Rome heeft de Ak Nederlandse regering de verdragen tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap en de Europese Gemeenschap voor Atoom energie (Euromarkt en Euratom) aan de Tweede Kamer ter goedkeuring voorgelegd. Uit de uitvoerige memorie van toelichting bij het wetsontwerp tot ratificatie van het Euromarkt-verdrag blijkt, dat de regering, ondanks een aantal bezwaren tegen de totstandgekomen regeling, de toekomstige ontwikkeling van de E.E.G. met vertrouwen tegemoet ziet. Zij meent, dat aanvaarding van het verdrag alleen reeds om politieke redenen van het grootste belang is voor ons land. In economisch opzicht beschouwt zij het als een positieve bedrage aan de Europese en zeker aan de Nederlandse welvaart. Zij is er zich van bewust, dat een sterke drang zal worden uitgeoefend om de lonen, arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen op te trekken naar het hoogste peil, dat in de gemeenschap bestaat. Dit kan moeilijkheden (prijsstij gingen e.d.) veroorzaken, maar gezien het beleid der werknemersorganisaties en het overleg tussen werknemers- en werkge versorganisaties in de afgelopen tien jaar vindt de regering geen aanleiding juist op dit punt bijzonder pessimistisch te zijn. De betekenis van de Euromarkt, aldus de regering, ligt vooral in de bijdrage, die ze kan leveren voor de verdere verster king van de Europese eenheid. Deze een heid is van wezenlijk politiek belang. Het is b.v. voor West-Europa een levensvoor waarde, dat een einde wordt gemaakt aan de reeds zo vaak rampzalig gebleken rivaliteit tussen Frankrijk en Duitsland. Het meest sprekende economische voor deel, dat ons land van de Euromarkt kan verwachten, acht de regening de grotere afzetmogelijkheid, die ons bedrijfs leven geleidelijk zal krijgen als gevolg van de afbraak van de vele handelsbar- De Euromarkt- en Euratom-verdragen zijn compromisverdragen en zij bevatten als zodanig bepalingen, die de regering gaarne anders had gezien. Het „Europese" karakter van de gemeenschappen het algemeen niet zo sterk als de regering zou hebben gewenst. Verschillende prin cipiële beslissingen zijn voorts naar d< toekomst versohoven en wel naar d< periode, waarin de verdragen reeds in werking zijn. De eigen beslissende be voegdheden van de Europese in de E.E.G. zijn beperkt. Bezivaren Enkele tegen het verdrag geuite be zwaren behandelend, zegt de regering zich bewust te zijn van het risico, dat de vorming van de gemeenschap inhoudt voor het Nederlandse kostenpeil. Zij er kent het gevaar, dat bepaalde prijzen de neiging zullen vertonen zich in de loop van de jaren op te trekken aan het peil der partnerlahden. Behalve d.e lonen, verdere arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen kan ook de rentestand stijgen. Voorzover een dergelijk proces zich te snel zou voltrekken en met name loonsverhogingen tot stand zouden komen, die niet worden gecompenseerd door een evenredige verhoging van de produktivi- teit houdt dit het gevaar in van prijs stijgingen en een verzwakking van onz< internationale concurrentiepositie. D< regering is echter op dit punt niet pessi mistisch, omdat ze, zoals gezegd, vertrou- E.E.G. en Euratom OP DE DAG dat onze regering de Europese verdragen bij de Tweede Kamer heeft ingediend, heeft de Franse Nationale Vergadering haar goedkeuring gehecht aan deze verdragen tot instelling van een Europese economische gemeenschap en een Europese atoomgemeenschap. De stemverhouding was 341 voor en 235 tegen by de stemming over het verdrag voor de E.E.G. en 337 voor en 243 tegen by de stem ming over Euratom. Het wetsontwerp tot bekrachtiging van de beide verdragen en instelling van een gemeenschappelijke asscmblée voor de E.E.G., Euratom en E.K. G.S. werd daarna als geheel met 346 tegen 210 stemmen aanvaard. Met 342 tegen 239 stemmen werd het door de regering overgenomen amende ment aanvaard, jaarlijks een rapport in te dienen over de vooruitgang door de toetreding van de Europese Markt tot de gemeenschappelijke markt. Bovendien zal de regering nog dit jaar een wetsvoorstel indienen tot bevordering van de Franse positie in de gemeenschappelijke markt. Bij de eindstemming stemden de com munisten, de radicale aanhangers van Mendès-France en Mendès-France zelf met de Gaullisten tegen. Tevoren hadden premier Bourgès-Mau- noury en drie van zijn voorgangers de radicaalgezinde René Pleven, de conser vatieve, Paul Reynaud en de volksrepu blikein, Robert Schuman gepleit voor aanvaarding van de verdragen. Bourgès-Maunoury had verklaard, dat aanvaarding van de verdragen de conti nuïteit van de Franse buitenlandse poli tiek zou waarborgen. Deelneming aan de twee projecten betekende niet, dat Frank rijk zijn lot geheel toevertrouwde aan internationale organen. Men moest in tegendeel uitgaan van een voortdurende versterking van de nationale inspannin gen op alle gebieden. Zy, die vrezen voor de macht van Duitsland naast Frankryk binnen de voor gestelde gemeenschappen, gaf de premier de raad, te overwegen welk een macht Duitsland eventueel zou hebben buiten de organisaties of tegen Frankrijk. Pleven verklaarde, dat de gemeen schappelijke markt de beste manier vorm de om Engeland uit zijn eilandpositie te halen. Reynaud was van oordeel, dat de Advertentie f 349,50 Zeer aantrekkelijke krediet-service Fa. H. Walenkamp Zonen TURFMARKT 5 - LEIDEN Wereldbank leent van Duitsland De Wereldbank wil 100 miljoen dollar of f 380 miljoen opnemen by de 1 Deutscher LSnder. Zy zal namciyk by de bank W\ promessen plaatsen gedagte kend 11 juli en vervallend op 11 juli 1958. 11 juli 1959 en 11 juli 1960. De Sabena heeft de aOCOste vlucht Brussel-Kongo ondernomen. De eerste was op 23 februari 1935. gemeenschappelijke markt o.m. tot voor deel zal hebben, dat de economische fou ten, die Frankrijk de laatste tijd heeft gemaakt door zijn deficit op de handels balans te laten vergroten, voortaan kun nen worden vermeden. Op 18 juli zal het ontwerp in de Raad van de Republiek (Eerste Kamer) in be handeling komen, waarna het waar schijnlijk op 24 juli in tweede lezing in de nationale vergadering komt. Men verwacht niet dat de Raad bezwaren zal maken. wen heeft in de werknemers en werk- Zij is ervan overtuigd, dat het georga niseerde bedrijfsleven zeer goed inziet, dat de vorming van een gemeenschappe lijke markt volstrekt niet betekent, dat ons land zich een bestedingsniveau en in het bijzonder een loonpeil kan veroorloven, dat ons inkomen te boven gaat. Zij ver trouwt er bovendien op, dat alle gele dingen van ons bedrijfsleven zich goed bewust zijn van het belang, dat prijspeil en onze concurrentiepositie heb ben voor onze export en daarmee de welvaart van ons land. Wel zal de vorming van de Euromarkt met zich brengen, dat elke regering, zowel op het punt van het loon- en prijsbeleid als me betrekking tot het algemene conjunctuur- beleid, de grootst mogelijke voorzichtig heid moet betrachten. Men moet zich overigens hoeden overdryving voor wat betreft de c< quenties van de Euromarkt voor prysnivcau. Het aantal verdragsverplich tingen met een direct prysverhogend effect is naraeiyk uitermate beperkt. Een directe prysverhogende verplichting is b.v. de verplichting tot geiyktrekking mannen- en vrouwenionen. Op het loon voor overuren, die boven de 40 uren gemaakt, zal een percentuele toeslag komen, geiyk aan de toeslag, die menteel in Frankryk bestaat. Indien de sociale eisen van het verdrag tot een maximum zouden worden uitge voerd, worden de hieruit voortvloeiende kosten ruimschoots gefinancierd zonder dat er sprake behoeft te zyn van prys- stüging. (ZIE VERVOLG PAGINA 4) Vier doden Vuurgevecht tussen Syrië en Israël Een vuurgevcht, dat tien uur duurde, ondanks hcrhaaldeiyk ingrypen van de bestandscommissie van de V.N., heeft gis- i aan de Israëlisch-Syrische grens gewoed. Om twaalf uur des middags werd van uit Syrische stellingen een Israëlische patrouille beschoten, aldus wordt in. Je rusalem verklaard. Hierbij werd een Is raëliër zwaar gewond. Toen de politie patrouille het vuur beantwoordde, be gonnen de Syriërs met mortieren. Eerst et vierde bevel van de V.N.-autori- teiten het vuren te staken, zwegen om t voor tien 's avonds de vuurwape- Van Israëlische zijde worden als verliezen opgegeven: een dode (een schaapherder) en vijf gewonden. In Da- us wordt medegedeeld, dat twee ven en een kind het leven hebben verloren. EDAM 600 JAAR STAD Meer dan 3000 burgers van Edam heb ben thans de middeleeuwse kostuums ge reed, die van 12 tot 21 juli worden ge dragen ter gelegenheid van de feestelijk heden bij het zeshonderdjarig bestaan van de kaasstad. De schilderachtige stra ten zijn versierd en verlicht. Op het feestprogramma staan middeleeuwse kluchten, wagenspelen, volksdansuitvoe- ringen, volksspelen, sportwedstrijden, concerten, een reünie voor oud-Edam mers, tentoonstellingen en een ouderwet se kaasmarkt, waarbij boeren uit de om geving hun produkten met jollen zullen In Spanje verwachten velen, dat gene raal Franco op de nationale feestdag, 18 juli, het herstel van de monarchie in Spanje zal afkondigen. De Spaanse kroonpretendent, don Juan Carlos, is reeds in Madrid aangekomen, na in Sa- ragossa zyn officiersopleiding voltooid te hebben. Franco verklaarde 31 maart 1947, dat Spanje weer een monarchie zou worden met een regentschapsraad en hemzelf als staatshoofd. Vermoedelijk zal Franco 18 juli ook mededelingen doen over de rol, die don Juan Carlos in de toekomst van Spanje zou moeten spelen. Aangenomen wordt, dat bij de ontmoe ting tussen Franco en Salazar,, de Portu gese premier, gisteren aan de Spaans- Porfcugese grens in Ciudad Rodrigo ge sproken is over het herstel van de mo narchie in Spanje en Portugal. In het communiqué, dat na afloop van de be sprekingen is uitgegeven, wordt echter niets over deze kwestie gezegd. Wel wordt meegedeeld, dat de staats- Op Schiphol bijna half miljoen passagiers De directie van de gemeenteiyke lucht haven Amsterdam verwacht omstreeks 20 juli de 500 000ste passagier op Schip hol Dit betekent, dat ten opzichte van de overeenkomstige periode in 1956 een vooruitgang van meer dan 60.000 passa giers of 16 procent is geboekt. De groot ste stijging bij de boekingen was te zien in het geregelde intercontinentale ver voer. Het is niet onmogelijk dat Schip hol dit jaar nog een miljoen passagiers afgehandeld zal hebben. hoofden de voorwaarden hebben bestu deerd van een uitbreiding van de Iberi sche alliantie en hieraan economische be tekenis geven. Tussen Spanje en Por tugal bestaan alleen militaire afspraken, maar reeds lang wordt gesproken over de mogeiykhcid de militaire alliantie uit te breiden tot een economisch en politiek blok. Hendrika van Deurssen uit Scheveningen in allerchar- mantst kostuum nam gisteren in hotel De Wittebrug in Den Haag stralend de prijs in ont vangst, die premier Nehroe van India beschikbaar had gesteld voor de wereld-teken- en op stelwedstrijd. Premier Nehroe in Den Daag: (Van een onzer redacteuren.) PREMIER NEHROE heeft gisteren tijdens zijn korte bezoek aan Neder land een uur gegeven aan de pers en daarbij een hoeveelheid vragen beantwoord, die heel het wereldgebeuren omspande. Wat zachtjes spre kend, zijn woorden wikkend, voorzichtig de klippen van de internationale politiek omzeilend en alleen fel beschuldigend tegen Pakistan even sneller sprekend, gaf premier Nehroe voor dit forum zijn mening. Allereerst echter zeide hij wat vriendelijke woorden ten opzichte van Nederland, waar hij in het bijzonder geïnteresseerd bleek in de coöperatieve samenwerking der kleine boeren. Nadrukkelijk daaraan toevoegend, dat hij hiermede niet de staatscoöperatie bedoelde, maar die, welke voortgekomen is uit het parti culier initiatief. oordeel in het ste gedeelte van de resolutie is voldaan. Voor het overige achtte hij Kasjmir geo- Nehroe werd gisteren op het paleis Soestdijk door koningin Juliana ontvangen. Ontwapening Gesprek te Londen niet vastgelopen Het afwijzen door Zorin van de wes telijke ontwapeningsvoorstellen bete kent beslist niet, dat het gesprek in Lon- is vastgelopen. Rusland is even be reid als altijd om een ontwapeningsver te tekenen, heeft gisteren een com mentator voor radio-Moskou gezegd. Rus land koestert nog steeds hoop een over eenkomst te bereiken. Ook bij de Amerikaanse delegatie over heerst de mening, dat na de gisteren door Zorin gehouden rede, de deur voor een compromis nog steeds open staat Kapitein ter zee H. M. L. F. E. van Oostrom Soede, tot 5 juli commandant van de onderzeedienst in Rotterdam, is belast met het bevel over Hr. Ms vlieg kampschip Karei Doorman. Kapitein luitenant ter zee N. J. H. Gregory i6 be last met de waarneming van het bevel over de onderzeedienst. Eerste officier op de Karei Doorman wordt kapitein luitenant ter zee H. C. van de Stadt. Duidelijk gaf hij zijn algemeen over de vrijheidsdrang der nog niet onafhankelijke volken. Deze vrij heidsdrang noemde hij natuurlijk en rechtvaardig. Voor de viossing vin jLe daardoor gerezen problemen beval hij de weg vail overlég en evolutie aan. Dit betrof zowel het probleem Frank- rijk-Aigerije als Nederlands Nieuw-Gui- nea. Premier Nehroe weerde de gedachte af, dat het aan hem zou zijn een oor deel te geven over de uitlating van se nator Kennedy en de daaropvolgende reacties van president Eisenhower en minister Dulles. Hij wenste slechts dat in vriendschap en samenwerking de op lossing gevonden en dus de strijd ge staakt zou worden. Betreffende Nieuw-Guinea bleef hy aan ditzelfde principe vasthouden: de inheemse bevolking voorbereiden op een uitcindeiyk te verkrygen zelfstandigheid. Dat Nieuw. Guinea nog een strydpunt tussen Nederland en Indonesië vormt be treurde Nehroe en het leek hem nuttig wanneer Nederland en Indonesië elkaar weer rond de vergadertafel zouden ont moeten, niet alleen om de kwestie Nieuw- Guinea onder de loep te nemen, maar ook voor andere kwesties, die de lan den vcrwyderd van elkaar houden. Naar de Ver. Naties Intussen bleek, dat tijdens de confe rentie der premiers van het Britse ge menebest te Londen, dit rondetafelge sprek over heersende problemen tussen de landen van dit Gemenebest wel ver meden is. „Wij waren daar om gemeenschappe lijke belangen te bespreken, niet om controversen tussen twee leden ter tafel te brengen, die behoren in de Verenigde Naties thuis," aldus Nehroe. Wat intussen het verschil van mening tussen Pakistan en India, het omstre den gebied Kasjmir betreft, hier werd Nehroe even sneller in zyn spreken en herinnerde aan de resolutie van de V.N., waarin geëist werd dat Pakistan zijn troepen zou terugtrekken, terwijl India een gedeelte zou terugtrekken. (In de resolutie staat, dat India zyn „plot", hoofdmacht, moet terugtrekken). Pakistan zou zün troepen nimmer heb ben verwijderd en dus achtte India zich niet verplicht dit wel te doen. Vrije ver- i kiezingen kunnen, aldus Nehroe, pas ge- sobieden, als door Pakistan aan het eei grafisch en historisch e Ontspanning De jongste gebeurtenissen in de SowjeU ithie beschouwt Nehroe als het teken van humanisering en liberalisering van het regimemet als gevolg een ontspanning zowel geldend voor binnen- als buiten land. De omwenteling, gemanifesteerd op het 20ste partijcongres, zag hij niet als een op zichzelf staand feit, maar als het resultaat van een evolutie, die nog wordt voortgezet. Even optimistisch toonde de staatsman zich ten opzichte van China, waarmede India, zoals hij zeide, tien eeuwen van gemeenschappelijke cultuur gekend had en waarmede het land nu een intense uitwisseling van ervaringen heeft by de ontwikkeling, speciaal in de land- Op een vraag of hij de stopzetting van do proeven met de atoombommen wel of niet gekoppeld wilde zien aan andere politieke oplossingen, toonde Nehroe dui delijk zijn afkeer van geweld. Even trok hij zijn neus op toen hij over de atoom bom sprak en zijn mening was: laat men toch in ieder geval ergens een begin maken, hoe gering ook. Iets is beter dan Tandartsen menen: Ziekenfondsleden opnieuw de dupe Het hoofdbestuur van de Nederland se maatschappy tot bevordering der tandheelkunde heeft de minister van so ciale zaken en volksgezondheid verzocht te bevorderen, dat aan de ziekenfonds verzekerden restitutie wordt verleend voor gedane betalingen ter zake van tandheelkundige hulp, omdat niet Is t« beoordelen hoeveel tyd de besprekingen nog in beslag zullen nemen cn dc tand heelkundige belangen der verzekerden op de ernstigste wyze worden geschaad. Intussen doen zich meer en meer ge vallen voor waaruit blykt, dat men zich te laat voor hulpverlening tot de tand arts heeft gewend, aldus het hoofdbe stuur nog. Mede gezien de onenigheid in zieken fondskringen, meent het hoofdbestuur der tandartsenorganisatie, dat arbitrage de enige mogelijkheid biedt om uit de impasse te geraken. Het zegt onder meer: door de verdeeldheid worden verzeker den opnieuw gedupeerd. Zij zullen voor lopig nog moeten voortgaan premie te betalen, zonder dat hier de gegarandeer de tandheelkundige behandeling tegen over kan staan. Internat, congres verkeerspolitie Autoriteiten der verkeerspolitie uit vrij wel alle Westeuropese landen zullen van 8 tot en met 11 oktober in Eindhoven bijeenkomen voor het eerste internatio naal verkeerspolitlecongres, dat door de verkeerspolitie-commissde in Nederland wordt georganiseerd in samenwerking met de A.N.W.B., de internationale federatie van hogere politie-ambtenaren en de wereldorganisatie van toeristenbonden en automobielclubs. Op internationaal niveau zullen belangrijke verkeersvraagstukken in georganiseerd verband worden bespro ken om zo mogelijk tot een gecoördineerd beleid te komen. Mr. J. F. C. Hopman, commissaris van de Haagse verkeerspoli tie, presideert het congres, dat door minis ter Struycken zal worden geopend. Het Hollandse klimaat schijnt Nehroe lelijke parten te hebben gespeeld. Een grote witte zakdoek tn de hand geklemd, beantwoordde hij gisteren op de persconferentie in de Haagse Rolzaal de vele vragen, en menigmaal moest hij even wachten om een opkomende niesbui te bezweren. Rattenkruit op zijn boterham RODE LEIDERS IN TSJECHO-SLOWAKIJE ME VLAGGEN, bloemen en vooral veel goede woorden zijn de Russische leiders, Boelganin en Kroesjtsjef in Tsjechoslowakije ont vangen. Vooral de Stalenist Novotny deed zijn best om een goede beurt te maken en prees de Russische gasten voor de wijze waarop zij Molotof, Ma lenkof en Kaganowïtsj hebben uitge rangeerd. In Praag werden zij onder bloemen bedolven door een jubelende menigte. Kroesjtsjef was reeds tijdens de luis terrijke ontvangst In de grensplaats Cier- na erg vriendelijk. „Wij zijn hier niet gekomen om meningsverschillen uit de weg te ruimen," zei hij, „want die zyn er niet, maar om gezamenlijk voor het communisme te vechten." Maar toch liet Kroestsjef een kleine de partij van Gottwald met ons is, dan kan geen storm ons deren." Over de zuiveringen in Moskou merkte Kroesjtsjef nog op: „Rusland had wat zwarte schapen in een goede kudde. Maar wij hebben de zwarte schapen bij hun staart gepakt en eruit gegooid." Boelganin Toch schynt dat uitgooien niet zo een voudig te zyn geweest. De medewerker Salisbury van dc New York Times, die vroeger in Moskou correspondent was, schryft, dat zowel Boelganin als presi dent Worosjilof op het kritieke ogenblik tegen Kroesjtsjef waren. De algemene opinie is, dat de dagen van Boelganin geteld zyn. Zyn opvolger als premier zou dan de nieuwe ster, de huidige minister van defensie, maarschalk Zjoekof, zyn. Hel enige wat het politieke leven van Boelganin verlengt, zou volgens dc New York Times zyn, dat Kroesjtsjef waarschuwing horen, toen hij zei: „Als geen behoefte aan heeft, wereldkundig Russische regiem. te maken, dat de oppositie zo sterk is De stemmen om Molotof c.s, uit de communistische partij te stoten worden in de Sowjetunle steeds sterker, omdat hun „activiteiten tot de diepste diepte van laagheid" waren gezonken. Kaganowitsj wordt ervan beschuldigd de spoorwegen in de war te hebben ge stuurd, Molotof dat hij hongersnood voor de bevolking riskeerde. Asiel geweigerd Walter Farr schryft in de Daily Mail. dat reeds tweemaal aan Malenkof asiel in Engeland is aangeboden. Door wie, zeide hy niet. De eerste keer zou in 1956 zyn geweest, enige maanden geleden werd het aanbod herhaald. Het aanbod was niet gedaan uit sym pathie met Malenkof, doch omdat zijn overlopen naar het westen een ernstige ondermyning zou zijn geweest voor het VERDACHT van een poging tot moord op de minder-valide medebewoner van het gemeentelijk bejaardentehuis in Weidum (Fries land), heeft gisteren de rijkspolitie (laar de 73-jarige W. K. v. d. M. ge arresteerd. De enigszins debiele Sterkenburg werkt in een inrichting te Leeuwarden, waar heen hij dagelijks met de bus gaat. Hij neemt zijn boterihammen. 's avonds door het personeel van het tehuis klaarge maakt. mee naar zijn werk. De laatste weken klaagde de man over onpasselijkheid. De boterhammen werden onderzocht en de directie ontdekte rat tenkruit tussen de sneetjes. De politie werd gewaarschuwd en een verdekt op gestelde agent zag V. d. M. gisteravond de keuken binnengaan en een trommeltje meenemen naar zijn kamer. De man rook echter onraad en bracht het trommeltje terug zonder iets te hebben gedaan. De politie doorzocht daarop zijn kamer en vond een busje rattenkruit. Dat was vol doende de man aan te houden. De gearresteerde is een berucht man. In 1946 werd hy uit de Leeuwarder straf- K.L.M. brengt entstof naar Boedapest Morgen wordt in Boedapest een K.L.M. vliegtuig verwacht uit Canada met 250.000 cc Salk-vaccin aan boord, voldoende om 400.000 kinderen in te enten. Het vliegtuig heeft een speciale koelinrichting. Er zijn in Hongarije op het ogenblik 730 gevallen van kinderverlamming officieel bekend. gevangenis ontslagen. Hij had daar 16 jaar gezeten voor een roofmoord in 1930 aan het Haagse Bezuidenhout gepleegd. De politie houdt rekening met de moge- lijkheid dat v. d. M. in een onevenwich tige toestand verkeert, omdat hij een dag of tien geleden zijn vrouw verloor. HET WEER IN EUROPA ,5 P Enkele buien De Bilt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke be wolking met plaatselijk en kele buiten. ZwakKe tot ma tige wind uit westelijke rich tingen. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt om 11.15 uur). ig 11 juli: zon op 4.35 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 1