Noordwijks te geven raad besloot voor zo ndag geld ssport Molen zal nog voor de winter worden hersteld Katwijkse volleybalclub gaat goed vooruit Warmonds raad heeft grote plannen voor huizenbouw TOCHT VAN OUDEN VAN DAGEN KON WORDEN GEPREZEN „Meester Dool" gaat onderwijs verlaten Radio- en televisie in V.S. en Rusland NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 26 JUNI 1957 Kredieten voor Langevelder- Lange zitting over geldzaken herstel van de en Duinweg gronden kon overeenstemming worden bereikt over de te betalen vergoeding, met anderen echter niet. Gepoogd zal worden alsnog tot overeenstemming te komen, zo niet, dan zal een prijs worden vastgesteld door de Kroon. De raad ging ook hiermee akkoord. Hierna volgden een zestal onderwijs zaken, die zonder meer onder de hamer doorgingen. Het betrof hier beschikbaar stelling van grond voor uitbreiding van de R.K. school te Noordwijk aan Zee; medewerking aanschaffing van olie kachels en vernieuwing van vloeren in de Geertruidakleuterschool; voor di\ voorzieningen in de Hervormde Kleuter school en van de Neutrale Kleuterschool een verzoek van de Hervormde School vereniging voor aanvulling van leermid delen, dat niet ontvankelijk werd ver klaard en medewerking voor vervanging van een houten bergplaats door een ste nen ten behoeve van de Wilhelmina- school. KATWIJK ONDER LEIDING van burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, verga derde gisteravond de gemeenteraad van Noordwijk. De heer Sedelaar was afwezig. Er was een zeer groot aantal ingekomen stukken ter tafel. De voorzitter deelde mede, namens de raad een blijk van belangstelling te hebben gezonden aan het echtpaar Rippen-Marijt ter gelegenheid van hun 5O-jarige echtvereniging. De heer Kippen dankte het college en de raad voor deze blijken van belangstelling. Het pand Plckéstraat 55, tot voor kort in gebruik bij het G.E.B., is ontruimd, door de ingebruikneming van de nieuwe bedrijfsgebouwen. B. en W. stelden voor deze woning thans te verhuren tegen f 8.23 per week. De raad ging akkoord. Tot voorzitter van de huurcommissie werd in de vakature B. H. Schurink, be noemd de heer H. C. v. d. Werf. De reke ning van het Gasthuis over 1956 werd goedgekeurd. Tot onderwijzeres bij de openbare lagere school werd in vaste dienst benoemd mejuffrouw J. E. F. G. Wlllems. nu in tijdelijke dienst. In verband met de heersende schaarste aan geldmiddelen achtten B. en W. het gewenst een overzicht te geven huidige kasgeldpositie van de gemeente. In totaal kan, Ingevolge een tweetal raadsbesluiten, f 3.500.000,— worden op genomen. Hiervan is per heden opgeno men f3.238.000,—. Bovendien is het totaal der vaste schulden f 8.121.000.—. Sedert juli 1956 is het 'niet meer mogelijk ge bleken geldleningen op lange termijn aai te gaan. Somber De heren De Geus en Van Riemsdijk vonden de schatkistpositie van de ge meente zeer somber. De laatste infor meerde naar eventuele richtlijnen van Ged. Staten inzake investeringen, die op het program staan. Deze richt lijnen bleken er niet te zijn; zij zullen ook niet gemakkelijk worden gege ven, aldus de voorzitter. „Wat de fi nanciering van diverse projecten be treft, tasten wc dus volkomen in het duister." De heer Van Riemsdijk vond het grie zelig steeds maar gelden te voteren zon der te weten of er kapitaal voor be schikbaar is. Wethouder Vogelaar zei dat alleen in de raad gebracht worden voor stellen, die urgent zijn en niet kunnen wachten Bij de woningbouw zal er wel licht ook geen kapitaal beschikbaar zijn; toch zal die moeten doorgaan. De heer Passchier vreesde dat de ge meente binnenkort grote bedragen extra zou moeten betalen aan meerdere rente. De burgemeester en ook wethouder Van Leeuwen wezen erop dat, als de gemeente door het stoppen van het ene gat met het andere, wat toch in feite het flnanclëren met kasgeldleningen bete kent, de financierlngspolltiek van het Rijk op de achtergrond staat. Overigens is, behoudens deze tijdelijke moeilijkhe den waarin elke gemeente verkeert, de financiële positie van Noordwijk gezond. Tenniswedstrijden Naar aanleiding van een voorstel B. en W. om een garantie te verlenen op een eventueel tekort op internationale tenniswedstrijden, merkte de heer Pas schier op dat dit hem onverantwoord voorkomt. Bovendien is bij dergelijke wedstrijden altijd de zondag gemoeid en als christenen moet men voor de rust op die dag ijveren. Ook de heer De Geus voelde weinig voor deze garantie, omdat er geen controle is op de grootte bedrag. De burgemeester wees op het grote belang dat de badplaats heeft bij der gelijke wedstrijden. Spr.'s opvatting van sondagsrust Is een andere dan die van de heer Passcbler, hi) zag geen bezwaar hiertegen. Wethouder Vogelaar onderstreepte het belang van het behoud van d ment, dat Noordwijk bekendheid geeft over de hele wereld. Er volgde nog een zeer uitgebreide dis cussla hierover, waarna het voorstel genomen werd met de stem van de heer Passchier tegen. Van de Noordzijderpol- der werd, ten behoeve van het leggen van een duiker in de Woensdagse Wate ring, een stuk grond aangekocht 265 m2 tegen f 0,25 per m2. Langdurige onderhandelingen v gevoerd, ten einde te komen tot een her verkaveling van gronden voor de realise ring van een bepaalde zone va wederopbouwplan bij de Pickéweg Koningin Astrid Boulevard. De ruiling, aankoop en verkoop kwamen n< investering van ongeveer f30.000, waar tegenover staat dat de gemeente Pickéweg enkele percelen bouwgrond verkrijgt, die een zeer hoge waarde be zitten. Naar het zich laat aanzien zal binnen enkele maanden begonnen worden met de bouw van de flatwoningen in het bad- centrum Vuurtoren. In verband hiermede is het noodzakelijk gebleken de hoofd riolen, alsmede de kabels en bulzen waterleiding, gas en elektriciteit te gaan verleggen en op de definitieve plaats brengen. Een en ander vergt een bedrag van totaal f 19.900, dat de raad vlot voteerde. Voorts werd een krediet vafl f 2500, beschikbaar gesteld voor het afscheiden van de duinstrook naast de Koningin Astrid Boulevard, omdat deze op drukke selzocndagen gebruikt wordt parkeren van auto's. Door het plaatsen van betonnen paaltjes met een stevige draad hoopt men hiertegen een doeltref fende oplossing te verkrijgen. Voorts bevatte de agenda nog een tweetal „kapitale" punten, n.l. een krediet voor reconstructie van Langevelderweg en de Duinweg een krediet voor verbetering van de Schiestraat en de Lageweg. Het eer ste voorstel omvatte een bedrag van f219 000 en het tweede f370.000. Het eerste voorstel beoogt de Duinwi in af de Ingang van het pompstation der waterleiding tot aan de boerderij v; Hogervorst, te reconstueren. In verband met de te verwachten ontwikkeling var het Langeveld is dit dringend nodig. D< raad bleek van hetzelfde gevoelen, wan zonder meer werd de gevraagde f 219.000 toegestaan. Ook het andere plan had blijkbaar alli instemming, want f 370.000,— werd vlot gevoteerd. Dit bedrag is nodig voor 'n gehele reconstructie van de Lageweg de Schiestraat, waarbij dient opgemerkt dat door de Provincie in de totale kosten een subsidie van 50 '/o wordt verleend. Rondvraag Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken aan de orde, zoals verharding de achteruitgangen van de gemeentewo ningen in het golfplan, wat nader zal worden bezien en de herbestrating var de Nieuwe Zeeweg, die op een ongeluk kig moment blijkt te zijn begonnen. Dit bleek echter niet anders te kunnen, doch voor herhaling zal gewaakt worden. Er volgde een geheime zitting. RlJNSBl'RG Agenda gemeenteraad Vrijdagavond om half acht komt de ge meenteraad van Rijnsburg in openbare ;rgadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de vol gende punten: aanvraag om medewerking tot het aanschaffen van leer- en hulp iddelen voor de Prinses Irenesehool; inschatting filmprojector ten behoeve in alle söholen; vaststelling kosten open baar lager onderwijs over 1956, alsmede •aststelling van de exploitatie-vergoeding bijzondere scholen over 1956 en vai voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven; vaststelling verordening i lende de voorwaarden en tarieven het gebruik van het gemeentelijk gym nastieklokaal; idem instructie schoonma ker en stoker openbare lagere school gymnastieklokaal; vaststelling tarieven voor het deponeren van bedrijfsvuil op de stortplaats. Spreekbeurt Morgenavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afde ling van de Geref. bond de heer A. de Re delijkheid van Ouderkerk aan den IJssel. (Advertentie) Wegens sterfgeval is onze zaak VRIJDAG 28 JUNI GESLOTEN GEBR, BRITTIJN en SCHOENMAG. CINDERELLA Heereweg Rijnsburg Heilige-Geestpolder Leimuiden Nog twee agendapunten voor komende raadsvergadering de raadsvergadering tenburg" en 72 woningen en 18 garages De agenda van donderdag werd met 'n tweetal pun ten aangevuld. Allereerst is er een voorstel tot het verlenen van grond- en bouwvoorschot- ten aan de Katwijkse Bouwvereniging en aan de woningbouwvereniging „De Brit tenburg" voor het stichten van 116 wo ningen in het gebied Overdain. De gronden, die gelegen zijn ten zuiden van de Boslaan en verder omgeveri door de Willem de Zwijgerlaan, de Nachte gaallaan en de Meeuwenlaan, willen W. bestemmen, om te worden be bouwd met woningen door de pl. bouw verenigingen. Op verzoek van B. en W. hebben de bouwverenigingen de toezeg ging gedaan, dat tussen de door hen in te schakelen architecten bij het ontwer pen der plannen nauw overleg zou plaats vinden, zodat in het bedoelde gebied de bouwplannen een zodanige differentiatie vertonen, dat een uit stedebouwkundige overwegingen aanvaardbaar geheel wordt ontwikkeld. Als uitvloeisel daarvan ls ln gezamen lijke opdracht van de belde bouwvereni gingen door het architectenbureau Ver loopVan der Meij een bouwplan ont worpen. Dit plan omvat ln totaal 116 ïingen, 1 winkel en 29 garages, 44 woningen, 1 winkel en 11 garages r de woningbouwvereniging „De Brit- Gas Ten behoeve van de levering v een Noordwijk heeft Lelden in 1946 een sg. hoge druk-gasbuis gelegd. Gedeelten ven deze buis liggen ln landerijen, waar bij met de eigenaren een regeling moest worden getroffen. Een commissie had rapport samengesteld Inzake eventuele schade, welke hierdoor aan gewassen zou worden veroorzaakt. Deze 6chade bleek nihil te zijn; wel zou bij de bewerking van het land misschien hinder kunnen worden ondervonden, omdat de buis slechts 40 cm diep ligt. VISSERIJGOLFJES Zes schepen aan de dlnsdagmarkt In totaal werden gisteren door zes schepen 2200 kisten vis en haring aange voerd plus 335 stuks stijve kabeljauwen 360 kantjes haring. De Deining nam daarvan 615 kisten vis jor zijn rekening, waarbij 130 met schel- is, 125 gul en kabeljauw, 230 haring en I makreel alsmede 160 kleine kisten makreel en 170 stuks stijve. De Nestor had 370 kisten bij zich, wa ring, 35 met kabeljauw en gul, 15 schel- s en 20 wijting plus 225 stuks stijve ka beljauwen en de VL 153 was present me 30 wijting, 70 haring, 140 kleine kistjes haring en 120 eveneens kleine kisten (13 kilo) plus nog eens 170 stuks stijve. Buitenland De buitenlandse handel nam de kabel jauw en grove schelvis af en betaalde van f 98 tot f 100. voor de grote, van f 37 tot f 50 voor de kleine. De kisten kabeljauw deden f 71 de grote en f 70 tot 1 54 voor de kleine. De grote schelvis is gegaan tegen f 33 tot 35 en grootmiddel noteerde f 31 tot f 33. Binnenlandse markt Grote gul ging het binnenland ln voor f 30 tot f 23 en men betaalde de middel- f 16 k t 14 en met f 8,50 f 10.-. De zwarte kool bracht het f 58 f 47 terwijl de klelnmiddelschel- vls f 30 tot f 26 opbracht. Pennen haalden f 23 tot f 26 en braadjes f 22 tot f 29 de kist. De wijting haalde van f 17 tot f 18 de haring deed f 14 tot f 19, terwijl r de makreel tussen de f 24 en de f 32 kwam. De dagvisserij leverde wat tong: grootmiddel en kleinmlddel haalde f 3.70 tot f 3,30 en tong I deed f 3 tot f 2,80 f 2,40 f 2,50 voor de tweeën. tve en werkelijkheid te verwonderen, dat de han- laatste tijd steeds meer op windt over het volledig mislukken van de coördinatie tussen aanvoer en distri butie. Het gevolg is, dat de handel een dag tevoren niet weet. wat de volgende markt zal opleveren en dus soms voor zeer onaangename verrassingen komt ie staan. De dinsdagmarkt bijvoorbeeld volgens de „officiële opgaven" geen grote schepen behoeven te verwachten, lagen cr toch maar drie en voor d< dagmarkt was de opgaaf vannacht ook weer „niets", zodat men maar weer o een hoeveelheidje gaat rekenen. In elk geval kan men logischerwijze re kenen op de Marie van Hattem (15 juni de Wlron III en de SCH 171 (13 juni), de KW 80. 122 en de SCH 135 (17 juni). Hier van heeft de SCH 171 600 kisten voorna melijk haring. Tegen het eind van de week kan verder de Herman binnen zijn. Geen loon naar werken De Deining besomde gisteren f 12.800, de KW 64 maakte f 3820. de KW 24 f 4580, de Katwijkse Bouwvereniging. Het plan omvat in totaal 33 vierkamer- woningen voor hulsvesting van 6 perso- 83 driekamerwoningen voor huls vesting van 4 personen. De stichtingskosten zullen voor de wo ningbouwvereniging „De Brittenburg" bedragen f 710.358 (grondkosten f 90.729 bouwkosten f 619.629) en voor de Kat wijkse bouwvereniging f 1.142.992 (grond kosten f 151.844 en bouwkosten f 991.148). Voorts is er een voorstel tot het ver kopen van bouwgrond ln het gebied Overduin aan de Katwijkse bouwvereni ging en de woningbouwvereniging „Da Brittenburg" voor het stichten van de ln het vorige voorstel genoemde 116 wonin gen. Deze gronden hebben een opper vlakte van resp. 2515 m2 en 4150 m2. De koopsommen belopen resp. f71.551.75 en f 113.710. KATWIJK AAN ZEE Ondanks regen toch een kinderstrandfeest Hoewel gistermorgen de zon aanvanke lijk verstek liet gaan. en regen en hagel in de herfsttijd, is het strandfeest, dat V.V.V. had vastgesteld, doorgegaan zelfs succesvol geëindigd. Omdat het strand, door de hoge vochtigheidsgraad zich minder leende tot bezoek, was hel de vele kleuterbadgasten een uit- kombt, dat V.V.V. juist deze dag eer strandfeest had aangekondigd. velen op het parkeerter rein bij „De Zwaan", die zich beijverden genoteerd te worden bij de verschillende spelen, zoals vlaggetje ste ken, wasophangen en autopedrace. Toe gejuicht en aangemoedigd door de diver- moeders en ook wel vaders werd a ijverige en sportieve strijd gestreden konden vele prijswinnaars worden aangewezen. De anderen voelden zelf ook wel wat voor wat spel, ook al vanwege het-voch tige strand, zodat de organisatoren prompt aankondigden een kruiwagen race, die tot vermaak van deelnemers toeschouwers velen bezighield en v maakte. Geslaagd Voor het examen geneeskunde tweede gedeelte slaagde aan de gemeentelijk! Universiteit te Amsterdam onze plaate- genote mej. Tai Hak Nio Ang. Hoog en laag Donderdag: hoog water 2.30 en 14.58; laag water 10.38 en 23.04. VOORSCHOTEN ODbrengst collecte De collecte voor de vereniging „Het Zonnehuis" heeft opgebracht 331,96. Dit is ongeveer 14°/o hoger dan de opbrengst van de collecte die vorig jaar ds gehou- Postduivenwedvlucht De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van Ohateauroux, Frankrijk, afstand onge- 625 km. In concours 62 duiven. De duiven werden gelost om 7.30 uur met ZZW wind; slechts 2 duiven bereikten op dezelfde dag hun h-ok. Aankomst le prijs- duif met ruim een uur voorsprong op de 2e: H. v. d. Voort, tijd 20.10.04 uur, heid 823,42 meter per minuut. De prij zen werden als volgt behaald: H. v. d. Voort 1; P. 'd Haens 2, 5, 6, 17; C. Zwaan 3, 4, 10; F. Hendriks 7, 21. 22 G. L. Schrij vers 8 P. v. Klaveren 9, 13, 18, 20; M Wolleswinkel 11, 12, 19; P. N. v. Wissen 14. 15; A. de Graaf 16. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmina C. M. M. dr P. Waasdorp en W. C. Luiten; Teunls van Tuijl en C. v. d. Berg; Rudolph N. M. zn v Th. W. M. Sluijs en E. A. M. Lingerak; Johannes C. M. zn v J. de Kort A. C. Th. Hoffmans; Adriana J. J. en Benvenuitus A. A. resp. dr en zn v A. G. in der Meer en B. J. Bijlemeer; Abram v A. Doedijns en A. Matthijsse. ONDERTROUWD: C. M. Stapper en A. van Egmond; W. Heinsius en C. J. Stempel; A. W. Derks en J. Kuijpers, Lei den; S. C. A. van Velzen, Alkmaar A. C. M. van Veen; L. A. Uijterlinde K. Visbeen Onder leiding van de heer A. H. Straat hof kwamen de stemgerechtigde ingelan den van de grote heilige Geestpolder in jaarvergadering bijeen. De rekening dienst 1956 was nagezien en in orde be vonden. Op voorstel van de commissie werd de rekening als volgt vastgesteld: inkomsten 11.206,05, uitgaven ƒ6108,91, batig slot ƒ3097,14. De secretaris deelde mee, dait in dit batiig slot een bedrag van 2800 is be grepen, dat nog moet worden gebruikt voor de aankoop van groobboekinschrij- vingen. De rekening werd hierna met al gemene stemmen vastgesteld. Vervolgens werd de begroting 1957 puntsgewijze behandeld. De heer Van Ommering vroeg naar de reparatie van de molen, die men vorig jaar reeds had willen uitvoeren. Het bestuur antwoordde, dat het riet reeds is gekocht. Het herstel zal nog voor de winter plaats hebben, evenals het buitenschilderwerk. De heer Van Ommering drong erop aan de vergoedingen die door derden voor waterlozing worden betaald, te verhogen. De betrokken bedragen zijn sedert 1940 niet verhoogd, terwijl de eigen polder- lasten bijna zijn verdubbeld. Besloten werd de vergoedingen aan de huidige tijdsomstandigheden aan te passen. Aan de kleine heilige Gccstpolder zal worden gevraagd de bijdrage voor de overneming van het water ook te verhogen. De heer TImmers vond het hoefslagrecht dat door de polder wordt geheven, een onbillijkheid. De inge landen waren het hiermee eens en de heffing van dit recht is hiermee dus van de baan. De begroting 1957 werd ten slotte vast gesteld sluitende met 7473,56 wat de ge wone dienst betreft. De kapitaaldienst sluit met 3500 aan inkomsten en uit gaven. De lasten kunnen worden gehand haafd op 22 per hectare. Tot leden belast met de controle var de rekening over 1957 werden benoemd de heren F. Hulsebos, C. A. W. Buijkx J. Keijzer met als plaatsvervangers de Agenda gemeenteraad De gemeenteraad komt morgenavond on half negen in openbare vergadering bij »n. De agenda vermeldt onder meer: wij- ging begrotingen '56 en '57 voorstel to et verlenen van een subsidie aan di ommissle huishoudelijke voorliohtVig ten plat'telande in verband met te geven cursussen; voorstel van B. en W. oi garantie aan de Vebo te brengen vai cent op 2Vi cent per inwoner. Brandweerwedstrijden De vrijwillige brandweer heeft deelge nomen aan provinciale brandweerwed- striiden te Vlaardingen, waar men nog zestien andere korpsen in klasse 2 uitkwam. Leimuiden sleepte een zevende prijs uit het vuur. ABBENES Verbetering J. P. Heyelaan In de Haarlemmermeerse gemeente raadsvergadering. die morgenmiddag om half drie in het Hoofddorpse raadhuis be gint, zal worden voorgesteld de Dr. J. P. Heyelaan te Abbenes te verbeteren. HALERSWOUDE GEBOREN: Hilbrand zn v H. Zintel en G. v. Dam; Jacob H. zn v J. v. d. Bosch en H. v. Veen; Gijsbertus P. F. zn v P. E. v. Dijk en A. M. M. Spierenburg; ONDERTROUWD: Geert Munneke, 42 jr. en Alida M. van Leeuwen, 37 jr. GETROUWD: Simon M. Oudshoorn. 40 jr. en Maria P. Louwers, 37 jr.; Gerrlt W. Joohem, 64 jr. en Maartje Kramer, 41 jr NIEUW VEEN Opbrengst collecte De afdeling Nieuwveen van de bond van plattelandsvrouwen heeft de vorige week gecollecteerd ten behoeve va: stichting Sakor (Samenwerkende Kinder- besohermings Organisatie) te Utrecht. De opbrengst is f 57.50. Anjercollecte Deze week wordt de Anjercollecte ten bate van het Prins Bernhardfonds ge houden. DE KAAG Bejaarden hadden prettige mid Gisteren hebben de bejaarden uit Kaagdorp en Abbenes een prettig uit stapje gemaakt. Om twaalf uur werd aan de Buitenkaag gestart. In een autobus en veertien personenauto's reed men langs de Vecht met als eindpunt De Rustige Jager te Nieuw Vennep, waar werd ge- De voorzitter van het comité, de heer D. van Ndeuwkoop, bracht dairk aan alle Ingezetenen die door hun giften de tooht mogelijk hebben gemaakt. Ook de voet balwedstrijden hebben hiertoe veel bij gedragen. Nadat één van de bejaarden nog een dankwoord had gesproken, toog men huls- Thans reeds 110 leden ONDER LEIDING van de heer D. B. Schoonenberg wend in Casa Cara de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Katwijkse Volley balclub gehouden. Uit het jaarverslag van secretaris C. Parlevliet bleek, dat het aantal leden van 45 tot 110 (70 dames en 40 heren) is gestegen. De deelneming aan de competitie ging met grote moeilijkheden gepaard, doordat pas heel laat toestemming werd verkregen om de gymnastiekzaal van de Christelijke huishoudschool te gebruiken. WARMOND Met bootjes mag er voortaan niet meer geraced worden HET VOORSTEL van burgemeester en wethouders van Warmond om per 1 september 1957 enige stroken grond in het uitbreidingsplan „Oost" in bouwexploitatie te nemen, heeft de raad met vreugde begroet, doch in dit verband achtte de raad het wenselijk hieraan de voorwaarde te binden, dat de woningen die in de naaste toekomst hierop worden gebouwd op de eerste plaats worden bestemd voor de Warmondse woningzoekenden. Het voorstel van de heer Willemse, om dit te besluiten is dan ook door de raad aangenomen en dientengevolge zullen al deze gronden uitgezonderd een strook, welke gelegen is tegen het bos van Krantz in de toekomst bebouwd worden met woningwetwoningen of wel met woningen, die door gezet wordenin principe voor Warmonders worden bestemd. De heer Van Rijn achtte de beste op lossing in het langs de Leede bouwen van drie café's met aanlegplaatsen voor de boten. Daar zal men dan beter vertier kunnen zoeken. De heer Wdllemsen was van mening dat de middenstand van War mond folders moet bekostigen, aangezien het reclame voor liun zaken is. De raad kon zich niet verenigen met het voorstel an B. en W. Bij de rondvraag stelde de heer Weijers an B. en W. voor, een sproeiverbod voor de tuinen in het leven te roepen, aange zien voor al bij warme dagen tussen 18.00 uur en 21.00 uur veel tuinen besproeid worden en er dientengevolge praktisch geen druk op de waterleiding is, hetgeen schadelijk is voor de volksgezondheid. De voorzitter zegde toe, ln een volgende ver gadering met een voorstel te komen. Fanfare-concert Zaterdag zal Warmonds fanfare op de gemeentelijke muziektent een concert ge ven, dat om 8 uur aanvangt. De wedstrijdresultaten waren gunstig. KVC 1 (dames) eindigde op de tweede plaats van de tweede klasse der Nevobo- competitie met slechts 1 punt achterstand op de winnaar en 24 punten uit veertien wedstrijden. Bovendien legde dit team beslag op de derde prijs van de eerste klasse in het Nevobo-wimpeltoernooi. Het tweede damesteam verkreeg slechts 7 punten uit tien wedstrijden. KVC 1 (heren) deed het beter door met 35 punten uit achttien wedstrijden kampioen van de tweede klasse te worden. Tevens bezette dit team de eerste plaats in het jubileum- toernooi van Rouwkoop. KVC 2 (heren) werd met 30 punten uit achttien wedstrijden kampioen van de Noordwjjkse competitie. Men werd ook poule-winnaar in de tweede klasse van het Leidse wlmpeltoer- nool. De prestaties werden beloond met een wisselbekcr, een lauwertak en drie medailles. De penningmeesteresse, mejuffrouw T. Kleen, meldde een klein batig saldo. De heren D. B. Schoonenberg, voorzitter, C. Parlevliet, secretaris, mejuffrouw T. Kleen, penningmeesteresse, mejuffrouw Dubbeldam, wedstrijdleidster en de heren mr. J. J. van Rijn en W. L. Schaap werden in het bestuur herkozen. In de keuzecommissie werden benoemd mejuffrouw N. van Elk en de heren C. der Bent, W. L. Schaap en I. J. W. Schoonenberg. Mejuffrouw C. Ouwehand de heer P. L. Klesling werden in de kascommissie benoemd. Veertien leden hebben zich bereid ver klaard een scheidsrechterscursus ln Lei- te volgen. Het volgende seizoen zul len acht tot tien teams in de competitie uitkomen. Tenslotte werd besloten van de z iven wedstrijden te houden in sa werking met de V.V.V. Met enkele eigenaren bedoelde de KW 101 f 9260 en de KW 56 f 510. KATWIJK AAN DEN RIJN dè gebeurtenis van het jaar kunnen worden genoemd. En het gaat met die belangrijkheid nog steeds omhoog, want er nemen elk jaar meer ouden van dagen aan deel. Gisteren zijn 117 van hen in 36 personenauto's, welwillend ter. beschikking gesteld, de Rijnstraat uitgereden, een grote en naar ze hoopten genoeglijke tocht tegemoet. En om nu meteen even over te sprin gen naar het einde van het uitgaansfeest, er werd een diner gehouden gisteravond ln de aula van het missiecollege en daar begon burgemeester H. Duiker een toe spraak tot de tochtgenoten met de woor den „Men moet de dag nooit prijzen voor het avond Is". Wel, de dag kon worden geprezen. Had het 's morgens geregend, toen men terugkeerde was het stralend Langs de Zeeweg en de Woldringh van der Hoopbrug gleed de autoetcet naar de Boulevard en door de Zuid via het Rijndorp en Rijnsburg in de richting van Schiphol. Er werd een rondrit gemaakt over het ruime veld. En in het restau rant werd ln een drukte van belang de koffie gebruikt. In het Spanderswoud bij Hilversum werd gepicnlct. Via Weesp bewoog de auto-optocht zich naar he hotel Paardenburg ln Ouderkerk aan d< Amstel, waar alweer koffie werd gedron ken. Over Amstelveen, Hoofddorp er Groenendaal werd via Lisse en Noord wijk de thuisreis gemaakt. Op de Molentuinweg stond de harmonie ..Katwijk" klaar en omstuwd door haar muzikale klanken en een menigte be langstellenden ging het naar het missie college. Alvorens men aan tafel ging waagden velen zich nog aan een ronde dansje in de tuin, bij muziek va: Harmonie. De voorzitter van het comité, de heer H. A. van den Anker, richtte aan het be gin van de maaltijd woorden van dank tot allen, die hadden meegewerkt to welslagen van de tocht. In het bijzonder dankte hij de bevolking, die ongeveer f 1.350 had geschonken, 200 meer dar vorig jaar. Bijzondere dank werd ook ge bracht aan de rector van het missiecolle ge. pater Sylvannus van der Meer. Di heer Th. van Schie dankte namens d< reizigers. De burgemeester wees op de burgerzin, die bij de tocht steeds tot uiting komt. voornaamste motief gold hier, dat uitstekende bollengrond, thans aan de bollancultuur onttrokken, die toebe hoord heeft aan een Warmondse ingeze tene, terug moet komen aan de Warmond- gemeenschap en wel in de vorm van woningen voor de Warmonders. Tevens heeft de raad zich uitgesproken, dat het gemeentebestuur de morele plicht heeft, de gedupeerde pachter7 i.e. de heer J. v. Winsen, op een of andere manier in de toekomst te compenseren. Hoe dit zal geschieden kon men gisteren niet bepa- èn, doch de morele verplichting hiertoe verd aanvaard. Het voorstel boten de bin in B. en W. tot het vast- verordening houdende met zeer snelvarende deze gemeente gelegen KOVDEKERK A. D. RIJN „Meester Dool" van de openbare school gaat het onderwijs verlaten- Het is ruim 28 jaar geleden, dat de heer W. A. v. d. Dool als hoofd van de openbare lagere school werd geïnstalleerd. Hij heeft nu de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en op 1 juli zal hl) afscheid nemen van het onderwijs- Vrijdagavond om half aoht zegt hij zijn leerlingen vaarwel in het verenigingsge bouw. In diezelfde bijeenkomst zal het nieuwe hoofd, de heer le Clercq, kennis maken met de ouders. De loopbaan van de heer v. d. Dool als onderwijzer is begonnen ln zijn geboorte plaats De Lier, waar hij een jaar voor de klas stond. Daarna diende hij ruim 17 jaar het openbaar onderwijs te Goes. In mei 1929 kwam hij naar Koudekerk. Ai neemt hij ook afscheid van zijn school, hij blijft wonen ln het oude „meesterehuis". In dit huis is de Nutsspaarbank gevestigd, waarvan hij secretaris is. De heer v. d. Dool heeft behalve zijn onderwijaerstaak verschillende functies vervuld en daarmee heeft hij getoond, dat de wereld van de onderwijzer niet bij de schooldeur behoeft te eindigen. Vakantieregeling bakkers Alle bakkers in Koudekerk en a; Rijndijk hebben besloten een gezamenlijke vakantieregeling te treffen. Ze zullen sen 1 en 20 juli met vakantie gaan. wateren te bevaren heeft nogal kritiek bloot gestaan. Vooral de heer Schepers was hier fel tegen gekant. HU edeneerde dat men de klok niet terug noebt zetten. De race-boten maken eenmaal een onderdeel uit van de tersport en moet men dit nu in Warmond gaan verbieden? De heer Van Schie was het echter eens met het voorstel van B. en W. Hij acht alle wateren in Warmond ongeschikt om ■boten te bevaren. De burge meester verdedigde dit voorstel echter hand en tand, aangezien hem schillende gegronde klachten bekend ren. Bovendien wordt de watersport hoofdzakelijk door zeilers beoefend die hebben er juist het meeste last t De heer Van Vliet diende een voorstel ln, om een bepaald gedeelte, 1 Zweiland, aan te wijzen alwaar kan racen en waterskiën. Dit voorstel werd met 6 voor en 4 tegen aangenomen. Daarna kwam het principe-besluit aan de orde en dit werd aangenomen met 8 stemmen voor en 2 tegen, zodat het vanaf heden (de verordening treedt terstond werking) in de Warmondse wateren v< boden is met race-boten te varen (uitge zonderd het Zweiland), zonder vergun ning van burgemeester en wethouders. Folders Met het voorstel van burgemeester er wethouders tot het verstrekken van eer renteloze geldlening en tot verhoging var het gemeentelijke subsidie aan de plaat selijke afdeling van de V.V.V: kon de Raad zich niet verenigen. De raad achtte de financierlngsvorn namelijk het verstrekken van een rente loze geldlening niet juist, om daaruit de kosten van een reclame-campagne door middel van folders te bestrijden. Tevens was de raad van mening, dat het doel waarvoor thans f 2.000 beschikbaar zbu moeten worden gesteld, niet kan beant woorden aan de wens om de vreemdelin gen, door het scheppen van diverse ont spanningsmogelijkheden binnen de kom der gemeente, beter dan Warmond te binden. Ten slotte miste de raad de stimulans om de eigen inkomsten van het V.V.V. tot een redelijk peil op te voeren en te hand- De raad was van mening dat het voor stel elementen bevat om de eigen activi teiten te doen verslappen. De heer Van Vliet was van mening, dat de binding tussen de vreemdelingen en Warmond bevorderd moet worden. Dit kan niet geschieden door een folder, want als de vreemdelingen door folders naar Warmond komen, dan worden zij teleur gesteld, aangezien er niets te doen is Er moeten b.v. concerten worden gegeven in het park. Uitwisseling In een memorandum aan de Sowjetunie stellen de Verenigde Staten een regelma tige uitwisseling van ongecensueerde ra dio- en televisieuitzendingen voor, waar door men tot een vrijere uitwisseling van nieuwe ideeën over belangrijke ontwikke lingen in de wereld zou kunnen komen. Amerika heeft in deze met zijn bond genoten overleg gepleegd. ALPHEN AAN DEN RIJN Puzzelrit Rijnland De bromtfietsafdeling van de Alphense motor- en autoclub „Rijnland" heeft dins dagavond haar derde puzzelrit georgani seerd. De rouite bedroeg pkn. 35 km, liep van Alphen over Boskoop en over Zwam- merdam terug naar Alphen en was uit gezet door de heren J. B. Cats en J. Spek, beiden te Ter Aar. Ofschoon er zidh meer deelnemers heb ben aangemeld mochten er maximaal slechts 50 starten. De start en finish had den plaats bij hotel „Toor", waar na loop de fheer A. Verbree, voorzitter „Rijnland", de prijzen uitreikte. 1. F. Ketel, Alphen aan den Rijn 14 strafpunten; 2. J. Roodenburg, Aarlander- veen 16 p.; 3. J. Eikelenboom, Aarlander- veen, 17 p.; 4. O. Kerkhoven, Ter Aar, 23 p.; 5. J. de Bruin, Alphen aan den Rijn, 23 p.; 6. L. v. Gemeren, Boskoop, 24 p.; 7. G. W. Snel, Alphen aan den Rijn, 24 p.; 8. N. v. Vliet, Ter Aar, 29 p. De volgende rit is vastgesteld op 23 juli, start eveneens bij „Toor". Vissen voor de oudjes Volgende week woensdag is de uitgaans dag voor de Alphense ouden van dagen, die georganiseerd wordt door het alge mene comité. De animo is dit jaar groot. Er zijn bijna 100 gegadigden dan vorig jaar, wat de financiële kant niet vereenvoudigt. Met erkentelijkheid is men Ingegaan op een aanbod van de hengelaarsvereniging „Tijdverdrijf" om een viswedstrijd het goede doel te houden. Deze zal plaats hebben a.s. zaterdagmiddag, half vier, in het Aarkanaal. Men kan zich opgeven bij de heer P. Dongelmans, Raadhulsstr. 85. Het comité hoopt, dat er honderden deel nemers zijn. Meisje aangereden Gistermorgen om even voor negen t werd de 10-jarige Geertruida A. Huik, die uit de Emmalaan per fiets n: het centrum van Alphen reed, aangere den door een autobus. Zij liep ver dingen op aan haar rechterbeen en hoofd. Dokter J. H. J. Pilon verleende de eerste hulp. De bestuurder van de autobus moest plotseling sterk naar rechts uitwijken omdat een hond de rijbaan opliep. Klompenfluters naar concours De lmitatie-boerenkapel uit onze ge meente, de populaire „Klompenfluters", gaat zaterdag naar Almelo. Daar wordt een internationaal concours van boeren- kapels gehouden, met deelneming o.a. België en Duitsland. We zijn benieuwd hoe Jan Noordermeer en zijn manne eraf brengen. Schooljeugd ging uit De jeugd van de laagste klassen v Bethlehemschool, hoofd de heer P. Stout- kamer, heeft haar jaarlijkse schoolreisje gehad. Ditmaal naar het dierenpark „Was senaar", „Madurodam" en een speeltuin. Een dag, waarvan allen veel hebben ge- Gcslaagdcn De volgende leerlingen van de Da Costa- school zijn geslaagd voor het toelatings examen van het Christelijk lyceum te Al phen aan den Rijn: Rlen van der Noordt, Gradda Oosthoek, Wlm Sol, Eddy Sprayt, Betty van der Valk, Wim Verhagen, Nelly Verkade en Ilka Warnaars.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6