Alphen krijgt een zwembad, dat zijn weerga niet heeft Gemeente Zevenhoven telt nu 31 woningzoekenden ptr i J NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 12 JUNI 1957 Rechtstreekse verbinding met Avifauna Gemengd zwemmen, als kleding maar „welvoeglijk'' is OPNIEUW zal deze week een belangrijk bezit voor de gemeente Alphen, juist ontkomen aan de bestedingsbeperking, in gebruik worden geno men. Hoewel het nog niet helemaal klaar is de zonnebaders moeten nog een jaartje geduld hebben wordt het fraaie zwembad aan de Foreestlaan dan voor zwemmend Alphen opengesteld. Chef-badmeester G. Kaltenecker heeft ons rondgeleid en een aantal bijzonderheden over Alphens nieuwste aanwinst verteld. Er is een dubbele entree, waartussen de kassa is gebouwd. Dit vergemakkelijkt de kaartencontrole. Links en rechts van de ingang zijn twee ruime kleedgelegen heden, die door schoolklassen kunnen worden gebruikt. Verder zijn er dan nog 48 éénpersoonshokjes, 24 voor de dames en 24 voor de heren, want in het nieuwe bad is gemengd zwemmen toegestaan. Als de zwemkleding maar „welvoeglijk" is. De hokjes zijn geen privé-eigendom van Men neemt een hanger Het nationale zwemprogramma was al volgeboekt en zo wordt ook zaterdag ver schillende nationale wedstrijden gehouden, die het voor de AZC onmogelijk gemaakt hebben, een sterren-programma samen te stellen. Maar er komt toch nog wel wat aan trekkelijks De Leidse vereniging „De Sleutelstad" komt met een flinke groep, ïen hoopt, dat ook de nationale Peter Bekkering er deel van zal uitmaken. trainingsdemonstraties Op de voorgrond deel van het diepe had met startblokken. Links achter het instructiehad en geheel rechts de machinekamer met de balustrade van het terras. Foto Laros. geven. Voorts de dames van de vereni ging „De vrije zwemmers" uit Den Haag met figuurzwemmen. Bij het schoonsprin gen zal waarschijnlijk van de partij zijn mevr. Leny Lanting-Keller, die zaterdag te Leiderdorp veler bewondering afdwong En de herenkampioen De Haas komt met enkele leden van de vereniging „Joop Stotijn" uit Den Haag. Dit zwemfeest, dat van ongeveer 4 tot 6 uur zal duren, wordt besloten met twee polowedstrijden, nl. AZC 1—WZC 1 Woerden en DZV 1 Delft en GZC Gouda Jaarlijks uitstapje van Noorderkwartier De leden van de bij de Chr. Jeugdbe weging Noorderkwartier aangesloten C.J.M.V.-afdeling en Jongensclubs hebben gisteren hun jaarlijkse uitstapje gemaakt Reialeider W. Koppe heeft ervoor gezorgd, dat de jongeren veel te zien, maar ooi veel te genieten kregen. Het uitstapje werd gemaakt met eer touringcar van de fa. Langhout. 's Mor gens om half acht vertrok het gezelschap bij het wijkgebouw Bethel. Via Lelden ging het naar Noordwijk en vervolgens naar Zandvoort. In' beide badplaatsen werd over de boulevard gereden. Na een rondrit door IJmuiden vooral de haven aller aandacht had, ging de bus met de Velzerpont en het gezel schap via de sluizen naar de andere zijde van het kanaal. De reis werd toen v~ gezet naar Schoort. In de uitspanning „De Rode Leeuw" viel heel wat te bele- Verder werd nog een bezoek gebracht aan het diepzeeaquarium te Bergen er Volendam. Om omstreeks half zeven werd de thuisreis aanvaard, via Amsterdam en Schiphol. Concourssuccessen De harmonievereniging „Crescendo" alhier heeft tweede Pinksterdag deelge nomen aan het concours dat werd geor ganiseerd ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de Koninklijke Harmo nievereniging „Broederband" te Rijke- vorsel bij Antwerpen. Er was een inter nationale jury. Dirigent J. Boerman be haalde met „Crescendo" in de eerste af deling een eerste prijs met 310 punten: in de marswedstrijd, waaraan ook het tamhoerkorps deelnam, behaalde men met 188 punten een tweede prijs. on eelsvereni ging naar Alph en dat de inwendige mens gesterkt wordt, en „Arti et Religdone" plus „Crescendo" zul len het oor van de gasten strelen. In de morgenuren worden enkele be drijven bezichtigd en des avonds zal in de kantine van Boot een gezellige avond worden aangeboden. Veertig jaren bij Samsoni Gisteren was het veertig Jaar geleden, dat de heer J. C. Oskam op de admini stratie van de fa. Samson In dienst trad. en 's morgens werd een intieme bijeen komst gehouden in de kantine van het bedrijf, daar de jubilaris in verband met de gezondheid van zijn echtgenote had verzocht de feestelijkheden te beperken. De oudste directeur, de heer N. Samson, prees de toewijding en accuratesse van de jubilaris, die zijn gehele loopbaan op de orderafdeling hebben gekenmerkt. Naast deze woordelijke waardering ont ving de jubilaris een stoffelijke gedach tenis aan deze dag, benevens het gouden insigne „Nauta sequitur astra", versierd met twee diamanten. Voordat verversingen werden rondge diend. sprak de heer Oskam, mede namens zijn vrouw, een kort dankwoord. Vanmorgen werd de jubilaris door zijn ohefs en collega's gehuldigd. OUDE WETERING Jeugdtoernooi SVOW vlot verlopen Het tweede Jeugdtoernooi van SVOW te Oude Wetering, dat Pinkstermaai werd gehouden, is vlot verlopen, 's Mor gens om tien uur begon de eerste wed strijd en het laatste fluitsignaal klonk Voordat werd afgetrapt, overhandigde jeugdleider C. Vis de aanvoerder Woubrugge een ruiker bloemen in i band met het door deze vereniging be haalde kampioenschap. Bekerhouder Lisser Boys moest dit maal zijn meerdere erkennen in Ter Leede, dat op de eerste plaats eindigde. Bij de adspiranten was SVOW het sterkst. Ongeslagen werden de Oude We- teringse voetballers nummer één. De wedstrijden werden goed geleid door de scheidsrechters Hogervegt, gebroeders Lankhaar en Keyzer. De uitslagen luiden: junioren: 1. Ter Leede; 2. SVOW; 3. Lisser Boys. Adspi ranten: 1. SVOW; 2. Lisser Boys; 3. Ter Nieuws van en voor Katwijk Loop der bevolking. Op 1 juni bedroeg het aantal van Katwijk 27.345 tegen 27.294 op 1 mei. Door geboorte en vestiging ontstond een bevolkinsaanwas van respectievelijk 69 en 165. Door overlijden en vertrek minderde het zielental met respectievelijk 173. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmina P. dr v Duijvenvoorde en L. v. Rijn; Johannes zn v J. v. Vliet en J. Blankere; Hermanus P. A. M. J. zn v H. P. Lefferts en A. Th. v. d. Zee; Helena Ariea dr v G. Schaap en W. H. v. Duijn; Cornelis D. zn Kuijt en C. v. Beelen; Jacob zn v 1 Beelen en M. J. v. d. Plas; Arendje Pie tje dr v A. de Roode en C. Koppe.Ariea E. dr v D. Aandewiel'en A. A. v. Duijven voorde; Cornelis zn v D. Kruijnt en M. Hoek. ONDERTROUWD: W. Guijt en J. M Haasnoot; W. L. v. d. Burg en T. v. d. Holst; C. Jonker en H. Guijt. GETROUWD: A. A. Wattimena en H. A. M. Pronk; P. de Best en A. v. Duij- venbode; J. van Delft en E. Ouwehand; G. Postema en H. Mulders; Ch. A. Wie- lema en T. de Groot; P. Kaak en D. Mes- semaker; D. de Jager en W. v. d. Meij. OVERLEDEN: Gerrit Haasnoot, 70 jr., eohtgen. v. P. de Jong; Maarten v. d. Oever, 65 jr., echtgen. v. J. Minnee. KATWIJK AAN DEN RIJN W. Haasnoot overleden Het afgelopen weekeinde is overleden de heer W. Haasnoot, die de Hervormde gemeente van Katwijk aan den Rijn enige jaren als diaken heeft gediend. De over ledene was tevens bestuurslid van de plaatselijke afdeling van de C.H.V. Reeds geruime tijd geleden moest de heer Haas noot zijn werkzaamheden voor de veiling om gezondheidsredenen staken. Vanmiddag is in de Hervormde kerk een rouwdienst gehouden, waarna het stoffelijk overschot ter aarde is besteld. KATWIJK AAN ZEE De avondvierdaagse start volgende week Te Katwijk zal volgende week voor de tweede maal de avondvierdaagse starten. Op 19, 20, 21 en 22 juni zullen de groepen wederom van het gemeentelijk sport park vertrekken, en men hoopt, dat de belangstelling die van het vorig jaar (650 Nieuws van en voor Ter Aar wandellustlgen) nog zal overtreffen. Koninklijke personeelsvereniging van Soestdijk naar Alphen ONDERTROUWD: W. Guijt en J. M Haasnoot; W. L. v. d. Burg en T. Holst; C. Jonker en H. Guijt. GETROUWD: A. A. Wattimena ei A. M. Pronk; P. de Best en A. v. Duij- venbode; J. van Delft en E. Ouwehand; G. Postema en H. Mulders; Ch. A. Wie- lema en T. de Groot; P. Kaak en D. Mes- VISSERITGOLFTES mee naar binnen, de kleren worden daar aan gehangen en het hele geval kan men zo bij de garderobe in bewaring geven. De hokjes kunnen dus voortdurend worden gebruikt. Glashelder Het water van het bad is zo glashelder, dat men op de blauwgroene ondergrond van de vier meter diepe duikput een cent kan zien liggen. Het zwembassin is 50 meter lang, 20 meter breed en de diepte va rieert van 1.20 tot 2 meter. Er zijn een hoge en een lage dulkplank. Verder heeft men een apart instructie- bad aangelegd: een ruime bak. waarin honderd jonge Alphenaren straks les kun nen krijgen en een kleuterbad compleet met zandbak. De mqeders kunnen van het verhoogde terras af eventueel een oogje in het zeil houden. De kantine wordt be heerd door de firma Van der Bijl. Vóór het zwembad Is een ruime par keerplaats voor fietsen. Rechts van de ingang is de machinekamer met pom pen en filter. Behalve de chef-bad meester zullen twee badmeesters en vier dames als personeel aan het bad. dat een capaciteit heeft van 2000 per sonen, zijn verbonden. De nieuwe zweminrichting zal ook 's zondags van 12 tot 5 uur zijn ge opend. Men wil op deze wijze bepaalde uitwassen voorkomen en stellig speelt hier ook een vriendelijkheidje tegenover de bezoekers van Avifauna doorheen. Men heeft een rechtstreekse verbinding met het vogelparic gemaakt en aan de kassa van het zwembad kan men tevens kaarten voor Avifauna krijgen. Volgens politieverordening is het zwem men in water binnen een bepaalde af stand van de openbare weg verboden. In verband met de onvoldoende capaciteit van het oude bad heeft de politie deze verordening soepel toegepast. Het ligt voor de hand, dat dit nu anders gaat worden. Het bad is er niet voor niets en het zal tooh al een hele toer zijn een sluitende exploitatie te krijgen. De opening van het zwembad Burgemeester Z. Bruins Slot, die zater dagmiddag het nieuwe zwembad opent, zal dit dan in beheer overdragen aan de vereniging Alphens Zwembad, die ook het oude bad exploiteerde. Na de officiële, handelingen wordt onder auspiciën van AZC een zwemprogramima verwerkt. Bij de samenstelling daarvan is men gehandi capt geweest, doordat men zo laat zeker heid had over de openingsdatum. Onder leiding van burgemeester J. A. Dctmcrs kwam de raad van Zevenhoven In openbare vergadering bijeen. Nadat een flink aantal punten onder de hamer was doorgegaan en de vergoedingen over 1956 voor de scholen waren vastgesteld, deelde de voorzitter mee. dat van de Bank voor Nederlandse Gemeenten 56.200 kan worden geleend voor wo ningbouw. De raadsleden waren van mening, dat dit bedrag veel te laag is, aangezien met de financiering van de bouwplannen voor zestien woningen minstens een bedrag van f 225.000 is gemoeid. Het voorstel van B. en W. het college te machtigen tot het aangaan van kasgeldleningen tot een maximum-bedrag van f 200.000, werd dan ook direct aanvaard. De gemeente-rekening 1955 werd zonder hoofdelijke stemmen vastgesteld met een Zaterdag 22 juni a.s. zal op het terrein van de voetbalvereniging „Alphen" een koninklijke wedstrijd gespeeld worden, als 's middags half vier de personeelsver enigingen van paleis Soestdijk en van de N.V. D. en Joh. Boot elkaar op de groene raat zullen ontmoeten. Dit is het resultaat van een contact dat onlangs tussen de beide verenigingen tot stand is gekomen. In de naaste toekomst zal het personeel van Boot een tegenbe zoek aan het paleis brengen. De baten van de voetbalwedstrijd zijn bestemd voor het Koningin Wilhelmina- fonds en voor de winnaar heeft „het pa leis" een beker beschikbaar gesteld. De adjudant van prins Bernhard, de l.t.z. 1ste klasse W. van Rossum, zal de wedstrijd bijwonen. De ongeveer veertig gasten uit Soestdijk zullen om tien uur 's morgens te Alphen aankomen, waar zij in de kantine van Boot worden ontvangen. Leerlingen van de Koningin Juldana-huishoudschool zul len er gedurende het bezoek voor zorgen. HAARLEMMERMEER Oranjefeest Burgerveen De buurtschap Burgerveen staat weer voor de Oranjefeesten, die a.s. vrijdag en zaterdag zullen worden gevierd. Het pro gramma luidt als volgt. Vrijdag 2 uur kin derepelen; deze worden gevolgd door een cabaretprogramma. '6 Avonds 7 uur wordt de „Ronde van Burgerveen" verreden, waaraan naast'nleuwelingen alle bekende rijders uit de omgeving deelnemen. Zater dag zullen de volwassenen elkaar in volks spelen bestrijden. HAZERSWOUDE Presentjes voor bejaarden In het kader van de Vaderdag-actie zal morgenavond aan iedere mannelijke in woner van Hazerswoude geboren in 1877 of daarvoor een geschenk worden aan geboden. De muziekvereniging zal deze actie bij elk huis opluisteren. Ds. Van der Hout op bezoek De beroepen Gereformeerde predikant Van der Hout zal morgenmiddag een be zoek aan Hazerswoude brengen. In één der lokalen achter de kerk bestaat 's avonds om 8 uur gelegenheid om met de predikant kennis te maken. batig saldo van f 29.909,45 voor de ge wone dienst en een saldo van f 14 260,25 voor de kapitaaldlenst. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de wegen in de Noordsebuurter- polder inmiddels zijn aangelegd. In dit verband werd gesproken over de nieuwe tuinderijen, waar te zijner tijd nog tal van tuinders zullen kunnen worden geplaatst De weg lopend naar de boerderij van de heer Smoorenburg kreeg de naam Zeven- hovensebuurtweg en de hierop uitkomen de dwarsweg zal in het vervolg Veenweg worden genoemd. Bij de rondvraag werd meegedeeld, dat dat lijst van woningzoekenden twintig namen telt, waarbij nog elf gezinnen ko men. die hoognodig een nieuw huls moe ten hebben. Er blijkt verder grote belang stelling te bestaan voor zogenaamde weekend-huisjes. Voor de bouw hiervan worden plannen gemaakt. Overzicht veiling De aanvoeren van groenten zijn in de afgelopen week groot geweest. Desondanks konden de prijzen zich op behoorlijk peil handhaven. Kassnijbonen begonnen maan dag uitstekend, in het midden van de week was er een kleine inzinking, doch vrijdag trad er weer een verbetering in. De hoog ste notering van kassnijbonen was f2,59 per kg. Ook de wat mindere soorten en zelfs het stek werden nog duur betaald. Dit produkt is in hoofdzaak gekocht voor export. Stamprinsessebonen werden nog weinig aangevoerd, maar goed betaald. Peulen brachten meestal goede prijzen op. In het begin en midden van de week handhaafdede notering zich uitstekend. Vrijdag echter was er een goed begin, doen tijdens de veiling begon de prijs terug te lopen. Aanvoer tamelijk groot. Doppers komen er weinig en zijn niet duur. Tuin bonen waren nog van geringe betekenis. De prijs varieerde nogal. Andijvie bracht behoorlijke, maar geen hoge prijzen op. Vrijdag was andijvie goedkoper dan op de voorgaande dagen. Bloemkool kwam er tamelijk veel ter veiling. Het zette maan dag flauwer in, maar woensdag was er enige verbetering, die echter vrijdag weer verloren ging. Als gewoonlijk varieerde de prijs naar kwaliteit. Rabarber bracht uitstekende prijzen op. Tomaten waren weer meer gevraagd. In doorsnee was de prijs hoger. Spinazie bracht zeer verschillende prijzen op. Dit produkt is momenteel van weinig beteke nis. Postelein is te rangschikken onder de goedkope groenten. Het begin van de week KOUDEKERK A. D. RIJN Onvoorzichtig overgestoken Zaterdagmorgen stak de 80-jarige heer A. v. Elswijk uit 't verpleeghuis alhier de Rijndijk nabij de Bruggestraat over toen hij werd aangereden door een uit de rich ting Alphen komende motor. De rijder, de R. uit Utrecht, werd van zijn voertuig af- geslingerd. Beiden werden naar een zie kenhuis in Leiden vervoerd. De heer Van Elswijk bleek een hersenschudding en enige verwondingen te hebben opgelopen. De heer R. kon naar huis gaan. NIEUWVEEN Postverzending Bij wijze van proef zal de postauto voorlopig 's morgens een half uur eerder rijden. De poststukken dienen dan uiter lijk kwart over 6 te zijn gepost, aangezien de auto half zeven aankomt. Spaarnieuws In mei werd door 81 personen f 6010 bij de rijkspostspaarbank ingelegd, terwijl aan 18 personen f 1650 werd terugbetaald. Er werden 6 nieuwe boekjes uitgegeven. was nog het beste. Bospeen en waspeen brengen goede prijzen op. De kwaliteit is zeer verschillend. In de prijzen komt dit tot uitdrukking. Spitskool ging in het be gin van de week voor goede prijs van de hand, vrijdag was het minder. Reeds kwam ook groene kool voor de klok. Sla deed het in het begin en midden nog uitstekend. Voor hoge prijzen werd vlot verkocht. Vrijdag was het minder, en wel in belangrijke mate. Stoofsla gaf hetzelfde beeld. Komkommers vertoonden zeer wei nig schommeling. De prijs bleef op uitste kend niveau. Selderij en peterselie brach ten prijzen op naar kwaliteit. Ook bosprei en radijs. Aardbeien bleven eveneens naar kwaliteit goed betaald. WOUBRUGGE Weer een ongeval op het kruispunt Gistermiddag had op het kruispunt Kruisweg-Hereweg het derde verkeers ongeluk plaats binnen zes weken. Uit de richting Woubrugge naderde een motor rijder uit Leiden, die op de duo vrouw en kind meevoerde. Omdat hij door het stopbord heenreed, moest de Alphenaar J. van der E. met zijn auto zo krachtig remmen, dat de wagen slipte en over de kop sloeg. De motorrijder voorkwam door vol gas te geven een botsing. De auto werd vernield en moest door een kraanwagen worden weggesleept. Uitstapje Zaterdag kreeg het personeel van het aannemers- en transportbedrijf C. West- dijk en Zn. een gezellige dag aangeboden Men ging naar Zeist en Doorn, de Hoge Veluwe, Apeldoorn en hotel „De Kamp poort" te Amersfoort. West-Duitsland. Invoervergunning voor jonge planten en kasplanten uit Neder land met 500.000 tot 3 min D.M. verhoogd, tevens invoer uit Nederland zonder ver gunning van linnen garens, vlas en vlas garens tot een bepaald bedrag vrijgela ten. Gisteren versohenen er liefst 88 scheper aan de IJmuidense markt: vijf trawlers en trawlloggers en een hele vloot loggers en kotters uit de Noord en van de kust tornden voor 7.000 kisten vis. waarvan 1425 met schelvis. 150 wijting. 625 gul en kabeljauwen. 880 koolvis. 400 haring en 1000 makreel, 1000 schol en 260 stokkebit 12.000 kilo tong, 1800 stuks stijve kabel- lauwen alsmede 265 kleine k-sten haring. De Dirkje had hiervan 1165 kisten en 100 stijve, de Nestor 520 kisten en 650 stijve de SCH 171 „Cornelis Vroliik" 740 kisten kisten en 250 stijve en de VL 27 was er met 4«0 kisten plus 300 stijve, terwijl de Francina KW 153 865 kisten aanbracht olus 100 stuks stijve kabeljauwen. Voor buitenland De export nam de regels grote kabel- lauw af tegen 108 ft f 90 en betaalde voor de kleine/ 55 tot 42 de kisten ka beljauw deden 102 ft 92 en de kisten kleine kabeljauwen 92 ft 72. Grote tong haalde 3 40 ft f 3 50 en grootmiddel 3.10 tot f 3 20 Kleinmiddel- •ong is met f 3 10 ft f 3.15 betaald en de tong I haalde f 2.80 ft f 2.90 met f 2.25 ,roor de tong II. Binnenlandse handel De binnenlandse handel nam de grote schelvis af voor 16 ft f 32. betaalde de grootmiddeQ met 17 it 35 en de klein- middel met 11,50 tot 36, terwijl de oenncn varieerden van 10 tot 33 en de braadjes van 12.50 tot 27. waaruit wel de uiteenlopende kwalateit van de och el visaanvoer spreekt. Wijting haalde 20 ft 23 en gul 24 ft 17. voor de zwarte kolen kwam f 51 ft 40 en voor de grote en kleine gullen- Er zal in twee afdelingen gewandeld worden: van 10 t/m 13 jaar viermaal tien kilometer; boven de veertien jaar drie maal vijftien en eenmaal twintig kilo- Voor hen, die zaïterdag 22 juni niet kun nen lopen, zal gelegenheid bestaan een dag eerder te starten. Gelegenheid tot Inschrijving: de heer Chr. Verplancke, Voorstraat 14. Hoog en laag water Donderdag 13 juni: hoog water 3.40 en 16.09, laag water 11.53. Nieuivs van en Burgemeester met vrouw en familie B(j Sliedrecht Is de personenauto, waarmee burgemeester Smolders, diens vrouw en twee broers van mevrouw Smolders, op weg naar Zwitserland wa ren, door een autobus aangereden. Me vrouw Smolders werd gewond aan één van haar bovenarmen, haar broers He pen schaafwonden op en de burgemeester kwam met de schrik vrö. De auto werd totaal vernield. Ter hoogte van Sliedrecht moest de auto, die door een broer van mevrouw Smolders werd bestuurd, plotseling stop pen voor een afremmende vrachtwagen. RIJNSBURG Opening groepshnls Vrijdagavond om kwart voor acht zal het groepshuis van de verkenners offi cieel worden geopend. Dit tehuis deed vroeger dienst als kleedgelegenheid van de Rijnsburgse Boys. Uitstapje bejaarden De bejaarden gaan op dinsdag 2 juli hun jaarlijkse uitstapje maken. Ook krij gen zij een rondvaart over de meren aangeboden. Eind van deze week zal een financieel beroep op de Rijnsburgers worden gedaan. Spreekbeurt Donderdagavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afdeling van de Geref. bond da. A. J. Wijnmalen te Maartensdijk (U.). LEIDERDORP De duiven vlogen De postduivenvereniging Het Oosten heeft zaterdag deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Noyon. De duiven werden om half elf met zuidwestelijke wind ge lost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.19.58 uur. Gemiddelde snelheid 1327,93 meter per minuut, De laatste prijswinnaar arriveerde om 14.46.25 uur. Gemiddelde snelheid 1198,88 meter per minuut. De uitslagen lulden: J. G. R. Langhout 1, 3. 17; H. v. d. Vecht 2, 4. 8. 9; S. Schoeman 5, 10, 20; J. v. Wezel 6, 14; J. Faas 7; Ch. Seller 11; J. Roest 12, 15. 21; A v. d Reijde 13; K. v. d. Berg 16; L. Burgers 18; Kniest en De Haas 19; B. Singeling 22. maat kool 12 kf 9. Leng deed deze och tend 42 ft 44 en witte koolvis 56 66 met 15 tot 23 voor de makreeler 19 ft 25 voor de haring. Vandaag De IJM 14 Annie. IJM 72 Beatrice. KW 99 en KW 170 losten vanmorgen met de IJM 221 een 2500 kisten vis plus 400 kleine kisten haring en 550 stuks stijve kabel- NOORDWIJK Spreekbeurt Hedenavond half 8 spreekt voor de Herv. evangelisatie dis. Monster van Gou da. NOORDWIJKERHOUT Aquariumvereniging De heer Laroo uit Amsterdam heeft voor de aquariumvereniging een interes sante lezing gehouden over de flora en fauna van het Amazone-stroomgebied. Na de pauze werd meegedeeld, dat op 18 juli een tentoonstelling in Leiden zal worden bezocht. Concourssucces Het Jeugdorkest De Notenzaaiers be haalde op het concours van muziekvereni gingen te Oud-Beljerland met 297 punten een eerste prijs in de jeugdafdeling. Deze eerste plaats onder de jeugd is te meer indrukwekkend als men weet, dat De No tenzaaiers de grootste jeugdvereniging was. die In dit concours uitkwam. OEGSTGEEST Veertig jaar hij de padvinderij Volgende week maandag zal de heer A. Beekes, districtscommissaris van het dis trict Rijnland van de Nederlandse pad vinders zijn 40-jarig jubileum in deze or ganisatie vieren, 's Avonds van 7 tot 9 uur zal er in hotel Het Witte Huis aan de En- degeesterlaan gelegenheid zijn hem met deze belangrijke dag geluk te wensen. N.V. Ingenieursbureau Met Ingang van 1 juli aanstaande zijn de procuratiehouders van de N.V. Inge nieursbureau voor Bouwnijverheid Oegstgeest de heren ir. H. W. L. Heyning en ir. W. C. M. Rombouts benoemd tot adjunct-directeur van de N.V., terwijl aan de bedrijfsingenieurs de heren ir. R. J. Dijkerman en ir. W. J. Ree procuratie werd verleend. voor Voorhout Onmiddellijk daarop werd men van ach teren door een autobus aangereden, waarvan het linkervoorwiel in het ach terste gedeelte van de personenauto drong, die tegen de vrachtauto werd ge duwd. De koffers achterop de auto vin gen de stoot voor een deel op. Na in een ziekenhuis te Rotterdam te zijn verbonden, is mevrouw Smolders raar haar woning vervoerd. De burge meester vergezelde haar. Voorbereidingen bazaar Morgenavond om acht uur worden de protestantse vrouwen van Voorhout in de Hervormde pastorie verwacht om voor bereidingen te treffen voor de bazaar voor de kerkvoogdij. Oost-Indonesië weer onder Djakarta De chef-staf van het Indonesische leger, gene raai-majoor Nasutlon, heeft thans tc Makassar officieel het militaire comman do in Oost-Indonesië ontbonden en het militair bestuur rechtstreeks onder zich geplaatst, aldus werd gisteren te Djakarta bekend gemaakt door de legervoorlich- tingsdienst. Voorts werd medegedeeld, dat de voormalige commandant, overste Ventje Sumual, overgeplaatst is naar Djakarta, waar h(J onder het hevel van Nasutlon te werk wordt gesteld. Onder voorzitterschap van Sumual Is een commissie benoemd, die de administratieve zaken In verband met de vorming van vier nieuwe militaire dis tricten In Oost-Indonesië zal regelen. Overste Ventje Sumual heeft verklaard dat zijn overplaatsing niet de mislukking betekent van zijn proclamatie van 2 maart, waarbij Oost-Indonesië zich afscheidde van Djakarta, daar deze gericht was op verbetering der toestanden. Zijn overplaat sing zou volgens Sumual van groot belang- zijn voor de uitvoering van zijn program. De regeringsgetrouwe commandant van Noord-Sumatra, Djaman Ginting, heeft verklaard, dat uit zijn gebied grote voor raden rubber worden gesmokkeld naar het opstandige Midden-Sumatra en vandaar uit naar Singapore Le Mayeur. Belgisch schilder, heeft zijn beroemde woning op Bali aan de In donesische regering afgestaan als museum. Anak Agung Gde Agung. Zijn benoe ming tot ambassadeur in Zweden, is vol gens Suluh Indonesia door Sukarno ge weigerd, omdat in dit land met zijn onaf hankelijke buitenlandse politiek slechts een Indonesisch leider met onberispelijke reputatie In de onafhankelijkheidsstrijd kan worden benoemd. De Anak Agung was indertijd premier van Oost-Indonesië. Internationale rubberconferentie van 20 landen wordt 24 Juni te Djokja ge opend. Zij duurt 12 dagen onder leiding van de sultan van Djokja. LISSE Concours hippique bij de Keukenhof Tweede Pinksterdag Is op het parkeer terrein van de Keukenhof een conconre hippique gehouden, waaraan vele miter- verenigingen van Zuid-Holland hebben deelgenomen. Nadat In de ochtenduren enkele nummers verreden waren, begon het middagprogramma met een défilé voor het gemeentehuis, waar burgemees ter mr. Th. M. J. de Graaf het erebetoon in ontvangst nam. Voorafgegaan door de hoornblazer» van ,,St. Hubertus", welke vereniging het concours organiseerde, trokken de ama zones en ruiters in parade langs de burge meester en de horen Saasse en Koster- De burgemeester hield na de paTade een korte toespraak, waarin hij de verdwij ning van het paard uit de samenleving besprak. De heer De Graaf waardeerde het bijzonder, dat vooral boerendochter» en -zoons tijd en gelegenheid wisten te vinden de ridderlijke paardensport in era te houden. Enkele uitslagen luiden: Klasse L. M en Z: -. „Jeanne d'Arc. Zo«- terwoude (101 pnt.); 3. „St Hubertus". Lisse (83 pnt.). Viertallen2. „St. Hubertus'*. Lissé. (102 pret.). Individuele dressiuur, klasse L: 2. A. Duineveld, „St. Hubertus", Lisse (89.5 pnt). Individuele dressuur, klasse L, ring 2: 1. J. Versteegen. „Jeamie d' Are". Zoeter- woude (91,5 pnt.). GToepssprlngen: 2. M. en A. Duineveld. „St. Hubertus", Lisse (27 pnt.). Vrije dressuur: 2. M. Duineveld, „St. Hu bertus", Lisse. Sport In het kader van het toernooi om de Graficus-wisselbeker, dat wordt georga niseerd door de voetbalvereniging Lisser Boys, worden in het gemeentelijk sport park te Lisse de volgende wedstrijden ge speeld: hedenavond 7 uur Ter Leede 1— Teylingen 1; donderdagavond 7 uur Lis ser Boys 1—Rijnsb. Boys 1. Bijeenkomsten Woensdagavond wordt in „De Witte Zwaan" een ev angelisatiebijeerekomst ge houden. Spreker zal zijn de heer J. Klein Haneveld uit Bodegraven. Vrijdag half acht zal ds. B. Toe« van Kinderdijk de Oud-Geref. Gemeente voorgaan. Burgerlijke stand GEBOREN: Anna M. dr v Th. J. Korte- kaas en E. J. v. Steijn; Frederikus M. zn v N. Geerlirega en M. Th. de Groot; Theo- dorus J. zn v C. B. v. Woerden en W. Klaassen. ONDERTROUWD: C. Heijrw, Sassen- heim J P. Westerlaken; J. J. F. Hooger- vorst, Utrecht en M. L. Doeswijk. GEHUWD: H. J. Hogervorst en J. M. Kozijn; N. M. A. van Sttjn en Th. F. C. Tullemans. Maastricht; T. W. de Haan en A. Quartel, Hillegom; W. J. Kooij en A. Jroense; A. Manuëls. 's-Gravenzande en H. M. Mlefloo. VALKENBURG Graven voor de Harmonie Vorige week ontvingen alle inge zetenen een circulaire, waardoor zij op de hoogte gebracht werden van de plannen om aan de leden van „Val- kereburgs Harmonie" uniformen te verstrekken. Dat de leden zelf hier voor niet stil zitten, werd duidelijk, toen men vrijdagavond in de „laan van Barnhoorn" een kijkje ging ne men. Daar waren ze nl. aan het gra ven. Burgemeester Van der Have en wethouder Ouwersloot lieten zich ook niet onbetuigd. Het college van B. en W. had het aanbod gedaan om een loden kabel van ruim honderd meter voor het unifarmfonds ter beschik king te stellen, mits de leden er voor zorgden, dat deze kabel zou worden opgegraven. Dit was niet aan dove mansoren gezegd en ijverig toog men aan de gang. Ruim een derde deel kwam reeds voor de dag en de rest zal in de loop van deze week wel vol gen. Als er nog meer van dergelijke werkobjecten aangewezen kunnen worden, dan houdt men zich aan bevolen. Verkiezing ambtsdragers Maandag na afloop van de morgendienst had in de Gereformeerde keric de verkie zing van ambtsdrager» plaats. De heer J. A. van der Meij weid tot ouderling en de heer C. Schoneveld tot diaken gekozen. Een klein overschot Bij de rijkspostspaarbank werd in de af gelopen maand een bedrag van f 6675,70 ingelegd; de som van f 6172,37 werd te rugbetaald. Spreekbeurt Voor de Herv.-Geref. evangelisatie hoopt morgen te «preken ds. Lamens van Kamerik. VOORSCHOTEN Inbreker gegrepen Dank zij de vasthoudendheid van een wachtmeester van de rijkspolitie alhier is het gelukt, de hand te leggen op een Inbreker die letterlijk en figuurlijk ver van huis was. In betrekkelijk korte tijd is to*, driemaal toa Ingebroken bij de wijnhandel fa. Verstegen. Beide voor gaande keren was het niet gelukt, de dader te grijpen. Gedurende 10 avonden heeft de wachtmeester enige uren gedul dig verdekt opgesteld zitten wach ten of er weer een kans gewaagd zou worden. De moeite werd Inderdaad be loond. De inbreker verschafte zich door het W.C.-raam toegang tot de woning onder toezicht van de politieHet bleek een 23-jarige Duitser tc zijn. Zijn papieren had hij niet bij zich. Een bedrag van ƒ500 alsmede enige kleding werden vermist AanrtJdlng Gistermorgen om 11.20 uur had aan de Haagse Schouw een aanrijding plaats. Een personenauto bestuurd door J. A. F. D. uit Dordrecht komende uit de richting Amsterdam wilde linksaf de Rijndijk oprijden. Alhoewel hij richting aangaf en voorsorteerde werd hij door een hem dicht achteroprijdende vrachtauto, be stuurd door J. K. uit Oudewater aange reden. Er was alleen materiële schade. Raad besprak financiering huizenbouw Als de teelt ixjorb\j is, komen de Katwijkse loggers door de binnen wateren naar huis om te worden opgeknapt voor de volgende trek. Op het gebied van het herstellen heeft Katwijk beslist ook naam. En niet alleen Katwijk zelf plukt daarvan de vruchten. Wc zagen in de Berghaven de IJM 59 liggen voor het ondergaan van bepaalde herstel lingen, wat erop duidtdat Katwijks naam ook elders erkenning vindt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7