VOOR ADVERTENTIES: TELEFOON 31441 I IDM.IU COl RAM WOENSDAG 12 JU «I 1957 TOUTENHOOFD ZWEEFVLIEG- KAMPIOEN VAN NEDERLAND De nationale zweetkamploenschappen 1957 *Un afgesloten met een vlucht langs eei verplichte koersen. Daarbij werd het opgestelde totaal klassement, waarin Touten hoofd de leiding had in zowel de open klasse als in de kampioensklasse, grondii gewijzigd. De koers die van Teriet over het vliegveld Eclde tot de Waddenkust liep was door de zuidelijke windrichting niet moeilijk te volgen, maar onwecrsbuiei speelden de vliegers parten, zodat het toch nog een zware opgave werd. De Franse nationale kampioen Lacheny, die tot nu toe met de tweede plaats ach ter Tcutenhoofd genoegen móest nemen en nog slechts 105 punten achterstand had, wist hem te passeren. Hij legde 152 kilo meter af tot Stedum in het noordelijkste puntje van de provincie Groningen Tou- tenhoofd had reeds bij Beilen na 90 kilo meter vliegen geen termiek meer kunnen vinden Daarmee was het pleit ten gunste van Lacheny beslist. Hij werd hiermee winnaar in de open klasse, waarin alle vliegers ongeacht nationaliteit of type vliegtuig meedingen en behaald* 7498 punten tegen Toutenhoofd 7195 punten In de nationale kampioenschapsklasse werd Toutenhoofd echter onbedreigd nummer één, zodat hij dut de kampioens titel van Nederland mag dragen. Hij wordt gevolgd door K.L.M.-vlieger Koch, die na aanvankelijk veel pech te hebben gehad, de laatste dagen ztjn achterstand snel inliep, waarbij de super-constella- fion gezagvoerder vooral in de snelheids wedstrijden uitblonk. Koch werd met 125 kilometer tweede bij de koersvlucht. De derde plaats was die dag voor He jonge Teugenaar Rikkengaa met 112 kilometer. De verrassing van de wedstrijd was luitenant Kaav van de luchtmachtzweef- vliegclub ..Volkel" Hij werd derde in het eindklassement van de open klasse Tijdens deze zweefvhegwedstrijd over troffen vier vliegers het Nederlandse af standsrecord en één het doelvluchtrecord. Deze records staan thans met 561 respec tievelijk 498 kilometer op naam van Tou tenhoofd en Dekkers. Lacheny maakte met 764 kilometer de grootste zweefvlucht ooit in West-Europa uitgevoerd en de op twee na langste ter wereld. Drie Nederlandse deelnemers, ir. Lu- cassen van de Amsterdamse zweefvlieg- club, Dekkers van de Gooise zwcefvlieg- club en Rikkcngaa uit Tcuge, behaalden In de wedstrijd hun gouden brevetten. Tou tenhoofd schaarde zich door het behalen Ier wereld die zweefvliegspo vjjfti het luder eefvlie- hoogste brevet bezitten. Succes voor De Spartaan Zaterdag heeft De Spartaan onder lei ding van de heer Th. Brandt op een fn- .ernationale worstel- en gewichtwedstrijd Den Haag—Leiden—Paddepborn (Duits land! een eerste prijs weten te behalen in het gewichtheffen. Aan deze wedstrijd Tarnen de volgende Leidse heffers deel' P. Koolhoven, 200 kg., Th. Brandt, 245 kg A. J. Koppe, 265 kg., en M, Anneeze, 290 kg. Koppe en Anneeze verbeterden hun persoonlijke prestaties. De uitslag was verder: De Spartaan ge middeld 3.62, Padderborn gemiddeld 3.01. Na de vakantie gaat De Spartaan ook aan het worstelen deelnemen. ff at er pol o van De Zijl Winst voor de lieren dames verloren heeft De Zijl 1 i De tweede 1 ?lft bracht eenzelfde spel- beeld. Het spel werd ruw en twee spelers moesten het droge opzoeken. In de laatste minuten kwam F. Snik goed vrij. Hij joeg de bal keihard in het net: 10. Even later bracht dezelfde speler de eindstand Tweede zevental De wedstrijd tussen De Zijl 2 en SVH 3 is geëindigd in een 4—2 overwin ning voor de Leidenaars. H. van der Molen scoorde het eerste doelpunt (1-0), doch kort hierna werd een fout in de achterhoede van De Zijl afgestraft: 1-1. J. de Haas gaf zijn club opnieuw de lei ding (2—1), waarop een SVH-speler naar de kant werd verwezen. Toch bleef de stand tot de rust* onveranderd. Na het wisselen maakte Van Wijngaar den er 31 van. SVH slaagde.er nog maals in de achterstand in te lopen (3-2), maar Van Wijngaarden stelde de zege veilig: 4-2. Tegen De Gouwe In de ontmoeting lussen De Gouwe 2 en De Zijl 2 slaagden de Leidenaars erin voor de rust een voorsprong te nemen: 0—1. Via 1—1 won De Zijl met 1—2. Dames De waterpolo-wedstrijd tussen De Zijl en HPC (dames) is door De Zijl met 01 verloren. Er waren weinig hoogtepunten. Na de rust scoorde HPC en slecht door stug verdedigen slaagden de Leidse da mes erin meerdere punten te voorkomen. Casa-Cara-toernooi begonnen Gisteravond is het Casa-Cara-schaak- loernooi. dat dit jaar wordt gespeeld in hotel De Roskam, begonnen. Aan het toefnooi nemen 8 spelers deel, namelij): de heren J. Bey uit Leiden (houder van de Casa-Cara-beker en winnaar van he ioernooi 1956). C. Barnhoorn en D. Hoel. uit Katwijk aan Zee. Th. van der Oord Jr.. F. Teleng en W. G. Demmendal ui' Leiden. J. Turk Jr. uit Noordwijk en M. J. Goudriaan uit Rijnsburg. Gedurende drie schtereerrvolger.de weken op de dinsdag-, woensdag- en vrijdagavond zul len deze spelers elkaar ontmoeten. An dere schakers uit Katwijk en omliggende plaatsen zullen elkaar op de woensdag avonden bestrijden in een bij toernooi. De eerste wedstrijdavond werd geopend door de voorzitter van de schaakclub Katwijk, de heer J. de Jong. Hij heette de acht spelers welkom, in het bijzonder de heer Bey uit Leiden, die de beker zal moeten verdedigen en wenste de heren een prettige strijd toe. De heer De Jong verrichtte de eerste zet van de partij tus sen de heren C. Barnhoorn en F. Teleng. De uitslag van de eerste ronde is als volgt: J. Tu-k Jr.Th. van der Oord Jr. 14Vs'. C. BarnhoornF. Teleng 1414; W. G. Demmendal—D. Hoek 1—0; J. Bey— M. J. Goudriaan 1—0. Zwemreeord verbeterd De estafette-zwemploeg van de L.Z.O. uit Leeuwarden, bestaande uit Coos de Jong. Piet ten Thye. Jaap de Jong en Jan Osinga zijn er gisteravond in Leeu warden in geslaagd het Ned. record vier maal 100 meter vrije slag heren te ver beteren en te brengen op 3 min. 56.3 sec. Het oude record stond op naam van H.P.C. (Heemstede) met 3 min. 58.4 sec. Concours hippique in Dordrecht Op tweede Pinksterdag is in Dordrecht in het sportpark aldaar het jaarlijkse concours hippique gehouden. In het springconcours voor landelijke ruiters werd winnaar mej. P. N. Ruigrok uit Zevenhuizen. Tweede werd A. P. Char- don van de Maasruiters uit Maasland en derde J. den Haan van de Delflandruiters uit Wateringen. In het handicap-springconcours voor landelijke ruiters werd J. v. d. Eyk van de Delflandruiters uit Wateringen win naar. W. L. Duyvenstein van de Loos- duinse ruiters uit Loosduinen werd tweede. In het springconcours M.Adat een lengte van 500 meter had en waarin 12 hindernissen stonden opgesteld, werd W. G. Hendrickx uit Grathem winnaar. Het springconcours „Take your own line", waarbij de volgorde van de 14 hin dernissen aan de ruiters werd overgelaten, werd eveneens gewonnen door W. G. Hen drickx uit Grathem. Tweede werd A. Wolf uit Den Haag en derde jhr. A. Lou don uit Wassenaar. In het Parijs springconcours ten slotte werden drie ruiters ex aequo geklasseerd, namelijk J. L. van Wingerden uit Scheve- ningen, A. Wolf uit Den Haag en H. Wou ters van den Oudenweyer uit Eist Waterpolo L.Z.C. De LZC-adspiranten hebben het in het Spaardersbad tegen GZC opgenomen. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 2-2. De wedstrijd DWT 3 tegen LZC 2 is met 24 door LZC gewonnen. Aanvankelijk was de thuisclub flink in de meerderheid, zodat het al spoedig 2-0 stond. De Leidenaars herstelden zich ech- ter en Colpa (2—1) en Pouw (strafworp) maakten de stand gelijk. Door goede doelpunten van Beverwijk en Colpa werd het zelfs 2—4. R.D.G. dambeker Boer winnaar van Coca Cola-dambeker In het toernooi om de Coca-Cola-daro- 'ïeker dat door hei Residentie Danige- nootschap wordt georganiseerd, is hel ■y onverwacht tot een be- Huisman speelde scherp op winst om- ;1at hij slechts door een overwinning met 3e Zuidhollandse kampioen Siem Boer gelijk zou kunmen komen. Hoewel de Lei- denaair geruime tijd een gunstige stelliing vad, bereikte hij een moaizame remise nadat hij in het gevorderde middenspel een steek had laten vallen. Boer heeft niet voor niets iedere week de reis van Aiblasserdam naar Den Haag gemaakt. Hij komt nu voor een jaar in het bezit van de wtëselprijs. die hij met 14 punten heeft veroverd. Huisman be zet de tweede plaats met 13 punten. Vlootschouw bij overdracht van Groene Draeck Ter gelegenheid van de overdracht van iet Lemsterjacht de Groene Draeck op zaterdag 15 juni te Muiden zullen de Koninklijke verbonden van Nederlandse :te'SDovtvereniaingen een vlootschou v houden in de havenmond van Muiden. ,.;:.:rdogin;ddag om iiaif twee zal hel acht door het comité Varend Nederland lan prinses Beatrix worden overgedragen. Ue koninklijke familie zal daarna aan Voord gaan van de Groene Draeck om het jacht te bezichtigen. Na deze bezicn- tiging zullen koningin Juliana en prins Bernhard aan boord gaan van de Piet Hein en zullen de beide schepen, gevolgd door de motorjachten Carla, Louise II en Kon Tiki afvaren en het IJsselmeer op- Autorace Zandvoort kost Friese arts het leven die zondag in Zandvoort ij gehouden, heeft de 45-jarige arts J. A Gerlach uit Appelscha het leven gekost. Hij trachtte met zijn racewagen (een Por sche) in de baan te blijven doch kwam la de berm terecht, waar hij over de vloog. Dokter Gerlach overleed in nacht van zondag op maandag in Haarlems ziekenhuis. Een andere rijder P, H. J. op 't Rood slipte met zijn motorfietj en werd ernstig gewond. Hij verkeert ech- ter niet in levensgevaar. Bondsdag Chr. Ger. mets jesclubs De twee dagen na Pinksteren waren door de Bond van Chr. Geref. jonge rr jesverenigingen uitgekozen voor de j lijkse bondsdaig. Gisteren waren een honderd meisjes met hun leidsters, e aanwezigheid van het bondsbestuur, bij elkaar in de kerk aan de Snoekstraat in Den Haag. Morgen zaïl er in Emmen, voor het oostelijk deel van het land bondsdag worden gehouden De bondspresidente, mejuffrouw Braaksma verwelkomde de grote schaar jonge meisjes, waarna ds. J. W. var Gronden uit Enschede sprak over de tekenis van Pinksteren voor de jeugd. Pinksteren en de Heilige Geest is i iedereen, maar voor kinderen in het bij zonder", zo zei hij. 's Middags trokken de eilubs naar Sche- veningen. De J.M.V. uit Middelharnis liet zich nog horen in enkele declamaties. De slui ting werd verzorgd door ds. H. Toorman uit Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 6