Zwembad Leiderdorp ontsloot zaterdag zijn poorten Heilige Geest doet ons Jezus' overwinning zien Prof. dr. F. maand D. K. Bosch deze zeventig jaar VISSERIJ# EN MABKTNIEUWS 9 DINSDAG II JUNI 1957 Meer feestelijk, dan officieel Beste zwemmers en zwemsters gingen van start HET WAS ZATERDAG feest in Leiderdorp. Bijna de gehele gemeente was uitgelopen om toch maar vooral niets te missen van de luister rijke opening van het nieuwe zwembad, waartoe tal van prominenten de weg naar de Ericalaan hadden weten te vinden. Alleen burgemeester K. van Diepeningen moest verstek laten gaan. Hoewel hij van het ogenblik af, dat het zwembad gereed was gekomen, dagelijks een paar baantjes trok, bleek hij toch nog niet voldoende gehard om de griepvirus geen schijn van kans te geven. En zo werd de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, bij de ingang van het zwembad opgewacht door loco burgemeester L. C. Snel, mevrouw Van Diepeningen en haar zoon, en enkele burgemeesters uit de omliggende gemeenten. Voor Attde van Ingen Schenau was het ook een gewichtige dag. Zij mocht de vrouw van de commissaris een ruiker bloemen aanbieden. En toen dit was ge beurd, begaf het gezelschap zich naar binnen, waar Leiderdorp zich rondom het bad had geschaard, vol ongeduld het ogenblik afwachtend, waarop de zwem sterren water zouden kiezen. De handtekeningenjagertjes konden het Intussen haast niet bijhouden. Mary Kok, Lenie de Nijs, Atie Voorbij en Cocky Gas telaars werden omzoomd door opgescho ten knaapjes, die bewonderend toekeken, hoe de meisjes hun beroemde namen voor hen opschreven. Gezond Na een inleidend woord van loco-bur gemeester Snel, hield mr. Klaasesz een openhartig en rijk van milde humor voor ziene speech. Hij vond het fijn, dat hij nu eens een zwembad moch openen; in de af gelopen weken had hij zes bejaardencen tra een goede exploitatie toegewenst. En om deze wens in vervulling te doen gaan, moeten er veel zwembaden zijn. Want AGENDA VOOR LEIDEN Dinsdag Zaal Van Wijk, Hogewoerd 106, tot 5 uur: receptie zuster Gerritsen, die veer tig jaar kraamverpleegster is. Anthpniusdubhuis, 's middags: biertap- wedstrijd. Woensdag Levendaal, 8 uur: excursie van K. en O. naar de synagoge. Oud-Hortuszlcht, 8 uur: Concert Leids Politie Muziekgezelschap Hooglandse kerk, 7.30-8 uur: avondge bed. Steensohuur 6, 8 uur: ledenvergadering De Natuurvriend. Recreatiezaal H.C.W., Zoeterwoudse- weg, 8 uur: E.H.B.O.-dienst Leiden, diploma-uitreiki ng. Trompstraat-Munnikenstraat, 8 uur: openluchtsamenkomst Baptisten Gemeen te. Donderdag Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden Veron, praatavond i.v.m. geophysisch jaar. Tentoonstellingen Prentenkabinet Leldse universiteit, 13 mei tot 15 juni van 2 tot 5 uur: „Vier gra fici". Rijksmuseum voor volkenkunde, tot I oktober: tentoonstelling „Mens in minia tuur? De wereld van het poppenspel". Universiteitsbibliotheek Rapenburg tol en met 15 juni: tentoonstelling over Lin- De Lakenhal, van 9 Juni tot 8 Juli. Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, van 8 juni af: Shakespeare op het Engelse toneel. Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Jacob, z v J Zoetemelk en J de Mol; Grietje M, d v E Roukema en A Kloosterman; Maria S, d v A Kluivers en M van Loef Petronella G C M. d v P T M van Galen en M Pieterse; Hendrika J, d v C Brandwijk en W van den Toren; Susanna P, d v I J Gijzenij en S E Be- kooij; Jacob, z v D L van der Plas en F van der Plas; Geurt F M, z v G F M Schimmel en C Wagenaar; Theodorus M J, z v T A P van Rijn en M J H O Lom- merse; Wietske M, d v P H Gaarman W Goes; Adrianus R, z v A R Stijlaart G R Noort; Alexander, z v A le Maitre M W van Oosten Josephus M, z v A M Hendriks en M C Goedemondt; Ronald, i v A Eradus en J Beij. Gehuwd: E H M Greuell en J F Voor- is gezond, en als je gezond bent, is er een grotere kans om oud te worden. Zo opent de opening van het Leiderdorp- se zwembad dus wijde perspectieven voor de bejaardenhuizen. Terwyl de commissaris zfln toe spraak hield, stond op de springplank een groepje jongelui gereed om op het sein van mr. Klaasesz naar beneden te springen. Dat gebeurde ook, som migen zelfs voorzien van een para- pluie om de val te breken De loco-burgemeester vertelde iets van de voorgeschiedenis van het zwembad, Restauratie grote zaal „Staalwijk" De grote zaal van het Hervormde wijk- gebouw „Staalwijk" zal deze zomer den gerestaureerd. Deze restauratie volgt op de vernieuwing van de .kleine bene denzaal en de bestuurskamer boven. De heer C. van der Hart, architect, werd opgedragen een plan te ontwerpen. Aan besteding en gunning volgen binnenkort. Het is de bedoeling, dat de werkzaam heden reeds deze maand beginnen en dal het winterwerk in het najaar wordt be gonnen in een gerestaureerde zaal. De kerkeraad en de kerkvoogdij de wijkgemeente „Staalwijk" menen. de vernieuwing van de grote zaal. ir Bijbellezingen, Gemeente-avonden andere grotere bijeenkomsten den gehouden, niet kan worden ontko- vooral niet nu er steeds meer naa wordt gestreefd, ook de kerkelijke een laten voldoen aan de eisen van eei lichte, frisse stijl. Staantribune sportterrein De accommodatie van het sportterrein aan de Haarlemmertrekvaart, dat bij de voetbalvereniging Lugdunum in gebruik' is. voldoet niet aan de eisen. Vooral het ontbreken van een behoorlijke st tribune wordt sterk gevoeld. B. er achten het nodig, dat een eenvoudige tribune wordt aangebracht. De leden er donateurs van Lugdunum zullen de daar aan verbonden werkzaamheden verrich ten. Ten laste van de gemeente komen dan alleen de kosten van het nodige ma teriaal, die naar raming f3700 bedragen. Zand voor ophogen van bouwterreinen Van de aannemingsmaatschappij Dik- kerboom en Sybrandi N.V. te Óudehaske hebben B. en W. van Leiden een aanbie ding ontvangen voor het leveren van 1.150.000 kubieke meter zand, afkomstig uit het Zweiland, in verband met het ophogen van bouwterreinen in de Bos- en Gasthuispolder, de Maredijksepolder en de Stadspolder. De in het Zweiland te maken zandput zal worden opgevuld met diepspecle uit de Ringvaart van de Haarlemmermeer polder, daar het hoogheemraadschap van Rijnland van plan is een gedeelte van deze vaart te doen uitdiepen, welke werk zaamheden eveneens door genoemde maatschappij zullen worden verricht Met inbegrip van de domeinrechten zal de gemiddelde prijs van het zand f2.45 per kubieke meter bedragen. Naar raming is in totaal een bedrag van f3.200.000 nodig. Bouw rotatiehal van Rotogravure Het architectenbureau Buurman en Schutte te Leiden heeft namens de Ned. Rotogravure-Maatschappij het bouwen van een rotatiehal aan het Galgewater en de Valkensteeg gegund aan H. Kors- Wjk; G A Kappée en E Schuilenburg. wagen en Zoon te Leiden. Dat de opening van het Lei- derdorpse zwembad zaterdag middag niet van attractiviteit was ontblootblijkt wel uit deze foto, die een van de geestige momenten in deze feestelijke gebeurtenis weergeeft. V. de heer H. van der Horst, voorzitter van de zwemvereniging De Does, bracht dank voor alle medewerking en deelde mee, dat er ai meer dan zestienhonderd zwem abonnementen zijn uitgereikt, waarna door een vertegenwoordiger van de E.H.B.O. een verbandtrommel werd aan geboden. Van start Op een teken van Jan Stender gingen de zwemmers van start. Heel spannend was de finish tussen Cocky Gastelaars en Greetje Kraan op de honderd meter borst- crawl, waaraan ook een buitenlands meis je meedeed. Cooky won met zeer gering verschil. De honderd meter schoolslag heren was een Leidse aangelegenheid. Peter Bekkering, Wim van Zijl en A. Ka- paan eindigden in deze volgorde op de eerste drie plaatsen. De honderd meter vlinderslag dames was natuurlijk voor Atie Voorbij, die met grote voorsprong als nummer één aan tikte en even gemakkelijk had de kam pioen van Nederland, Willemse, het op zijn nummer honderd meter borstcrawl. Met kop en schouder stak hij boven de anderen uit Toen het geroep „hup Lenie, hup Mary, hup Atie" was verklonken, gaf mevrouw L. Lanting-Keller een prachtige serie sprongen ten beste. Dit werk vereist grote concentratie en het duurde in de regel dan ook wel even, voordat mevrouw Lan- ting afsprong. Eén van de kleuters ach ter ons bad dat spelletje wel door. Op het moment, dat de schoonsprongster op het puntje van de plank stond en je een speld kon horen vallen, riep hjj luidkeels: O, ze durft niet. Toen werd er gelachen. Nadat mr. Klaasesz de prijzen had uit gereikt en alle deelnemers een herinne ringstegel hadden ontvangen, werden twee polowedstrijden gespeeld. De Rob- ben-dames wonnen met 10 van een Haagse combinatie. De ontmoeting Zlan- HPC eindigde in een 1—1 gelijk spel. Uitslagen De verdere uitslagen luiden: 100 m. schoolslag dames: 1. H J J Sijbrands, Shell, 1.24.2 min.; 2. R Kroon, Robben, 1.24. 100 m. schoolslag heren: 1. P Bek kering, Sleutelstad, 1.17.1; 2. W van Zijl, Sleutelstad, 1.17.2; 3. A Kapaan, Sleutel stad 1.18. 100 m. rugslag dames: 1. L de Nijs, Robben, 1.15.17, 2. R van Velzen, Zian 1.17.3. Judith de Nijs 1.19.16; 10 meter rugslag heren: 1. J Jiskoot, Merwede, 1.11.3. 2. A Leenards. Zian, 1.11.7, 3. J de Haas. Zijl. 1.12.6. 100 m. vlinderslag dames: 1. Atie Voorbij, Robben 1.12.2, T van Oostrom. Robben. 1.18.3, 3. R Dobber, HDZ, 1.24.8. 100 m. vlinderslag heren: 1. Bert Sitters, Het IJ, 1.10.5, 2. C CÓlpa. LZC 1.18.8, 3. P Bekkering, Sleutelstad, 1.20.9. 100 m. borstcrawl dames: 1. Cocky Gas telaars, SZC, 1.5.04, 2. G Kraan, Robben, 1.5.09, 3. J Tenkink. HDZ, 1.8. 100 m. borst crawl heren: 1. H Willemse, Robben, 0.58.4, 2. D Timmermans. LZC 1.4, 3. F Thijssen, Sleutelstad, 1.5.3 4 x 50 m. wis selslag estafette dames: 1. Robben, 2.19.5 min.; 4 x 50 m. wisselslag estafette heren: 1. Sleutelstad, 2.14.7 min. Mooi resultaat voor Het Leidse mondaccordeonorkest Cres cendo heeft op tweede Pinksterdag met succes deelgenomen aan een groot natio naal muziekconcours te Maarssen. Uitko mende in de eerste afdeling behaalde men met 338 punten een eerste prijs. Een mooi succes voor dirigent W. van Strien en zijn orkestleden. Hiermee is Crescendo gepro moveerd naar de klasse uitmuntendheid Herziening plan tot stadsuitbreiding B. en W. van Leiden stellen de raad voor, met intrekking van het uitbreidings plan vastgesteld bjj raadsbesluit van 6 november 1933, zoals dit sedert is gewij zigd, voorzoveel betreft het gebied, ge legen ten oosten van de Zijlsingel (De Waard) een partieel uitbreidingsplan vast te stellen. Teneinde een uit stedebouwkundig oog punt goed geheel te verkrijgen, verdient het aanbeveling het aangrenzende gebied, waarvoor geen uitbreidingsplan geldt, mede in het partiële uitbreidingsplan op te nemen. Bedoeld plan zal dan worden begrensd door de Hoge Rijndijk, de Zijl singel, de Lage Rijndijk en het Rijn-Schie- kanaal. Aangezien de voorbereiding van het ontwerp-plan enige tijd vordert, komt het teneinde ongewenste bouw te kunnen tegengaan B. en W. noodzakelijk voor, dat de raad bepaalt, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan en een herzie ning van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933. wordt voorbereid. Begrotingswijzigingen B. en W. van Leiden stellen de raad voor enkele wijzigingen aan te brengen in de begrotingen voor de dienstjaren 1956 en 1957. De herziening heeft betrek king op de raming wegens personeels uitgaven, kapitaalslasten en overige ma teriële uitgaven, zoals grond- en polder- lasten en brandverzekering. Verder moeten in de begroting voor het dienstjaar 1957 nog worden geraamd verscheidene op de dienst 1956 onver werkt en ongebruikt gebleven kredieten en daarmee verband houdende ontvang sten, waardoor tevens een wijziging van de begroting 1956 noodzakelijk is. Plannen tot bouwrijp maken van terreinen Ter verkrijging van bouwrijpe terrei nen in het plan Noord VI, tussen de Ring- kade-Timorstraat en de Willem de Zwij gerlaan, hebben B. en W. een plan laten ontwerpen. De bedoelde terreinen zijn bestemd voor de bouw van woningen, winkels, kleine bedrijfsgebouwen met bo venwoningen, openbare gebouwen en een speelterrein. In het plan is bovendien opgenomen de aanleg van een gedeelte van de weg door noord, van 't verlende van de Kooilaan tot de Sumatrastraat. Voor de aanleg van het gedeelte weg door noord en van het speelterrein moet grond uit het grondbedrijf worden geno men, waarvoor 33.640 aan het bedrijf behoor'. te worden vergoed. Met inbegrip van dit bedrag worden de kos ten van uitvoering van het plan in totaal geraamd" op 2^95i€40:" Hierin is begre pen 383.420 voor "bedoeld weggedeelte en 73.720 voor het speelterrein. De ove rige kosten bedragen 2.236.500. Ten las te van het grondbedrijf komt 1.639.820. In het plan zijn werken opgenomen, waarvoor de raad reeds kredieten heeft verleend. Deze besluiten moeten thans worden ingetrokken. Oegstgeest Wijdingsdienst in Pauluskerk Oegstgeest In de Pauluskerk werd zaterdagavond een wijdingsdienst ter voorbereiding va het Pinksterfeest gehouden. Deze dien' ging uit van de zendingscommissies va de Gereformeerde Kerk en Hervormde Gemeente te Oegstgeest. Prof. dr. H. Bergema hield een medita tie over Hand. 1 6-8. Spr. wees erop, dat wij tot taak hebben om te getuigen van Jezus' overwinning op de zonde. Soms zien we zelf niet, dat onze zonden overwonnen zijn, maar Jezus zal ons stromen van kracht geven. Wanneer wij deze kracht niet voelen; moeten wij bid den om de Heilige Geest, die deze kracht over ons zal doen komen. Het is moeilijk, in deze wereld, waar de vruchten van de overwinning op de zonden, liefde, blijd schap en vrede, niet te zien zijn, te ge tuigen van Jezus' overwinning op de dood. Daarom roept Hij ons ter voorbe reiding van het Pinksterfeest op tot gebed. Wanneer wij God bidden om kracht, dan zullen wij zien, dat Jezus overwonnen heeft; dan zal het einde der aarde tot Zijn eer mogen juichen. De liturgie in deze dienst werd geleid door dr. G. P. H. Locher. Voorts werk ten mede mevrouw A. Siljee-Den Ouden, die een gedeelte uit „Des Heilands Tuin van M. Nijhoff declameerde en de heer B. van Luyn, die enige gezangen zong. Het orgel werd bespeeld door de heer Onderzoek naar schoolrijpheid B. en W. stellen de raad voor gelden uit te trekken voor het instellen van schoolrijpheidsonderzoek op de openbare lagere school aan de Haverstraat. Met dit wetenschappelijke onderzoek wordt be oogd een duidelijk inzicht te krijgen in de oorzaken van de onvoldoende sctiool- rijpheid van de leerlingen, welk inzicht onontbeerlijk is om de lijnen te kunnen bepalen, waarlangs de verdere ontwik keling van het experiment zal geschie den, een experiment, dat ten doel heeft te zoeken naar nieuwe mogelijkheden om de onderwijsresultaten te verbeteren op die scholen, die worden bezocht door kinderen, die in bijzondere mate behoef te hebben aan een harmonieuze ontwik keling. Het onderzoek vraagt een bedrag van f 6000, waarvan f 2000 ten laste van dit jaar komt. Stoomafstandsleiding De stoomafstandsleiding van het traal ketelhuis naar de centrale keuken op het terrein van de psychiatrische In richtingen Endegeest c.a. verkeert een dermate slechte tóestand, dat alge hele vernieuwing dringend noodzakelijk is. De kosten worden op f 32.000 geraamd. Avondgebed nu in de Hooglandse kerk Met ingang van morgen wordt het wekelijkse avondgebed van de. Hervormde Gemeente weer in de Hooglandse kerk gehouden. Het begint om half 8 en duurt half uur Nieuwe manier van theezetten De nieuwe, groot formaat theezakjes, die Douwe Egberts thans in de handel brengt, blijken veel opgang te maken. Naar de oorzaken behoeft men niet ver te zoeken. Theezetten met deze zakjes is niet alleen keurig en handig, maar er zijn ook wer kelijke voordelen aan verbonden. (Advertentie) Zo heeft men nooit theebladeren tn theepot of kopjes, dus geen theezeefje Het theezakje blijft bovenin de pot drijvenwaar het water het heetst is. Daardoor trekt de thee veel beter af. De thee is altijd van precies dezelfde sterkte door de nauwkeurig afgepaste hoeveelheid. Na 5 a zes minuten, als de thee vol doende getrokken is, kan het theezakje gemakkelijk verwijderd worden. De thee blijft dan haar fijne geur en volle smaak behouden. Men mag dan ook aannemen, dat deze groot formaat theezakjes (een doosje kost 1.08) wefl zeer snel populair zullen worden! Hoogleraar in Leiden in archeologie van Z.-O.-Azië Aan het eind van dit cursusjaar zal prof. dr. F. D. K. Bosch, hoogleraar in de archeologie en oude geschiede nis van Z.O.-Azië aan de rijksuni versiteit te Leiden, wegens zijn ze ventigjarige leeftijd met emeritaat gaan. Deze leeftijd bereikt hij n.l. de 17de dezer. Zaterdagmiddag heeft de commissaris van de Koningin in Zuid-Hol land het zwembad in Leiderdorp officieel geopend. De belangstelling voor dit gebeuren was zeer groot. Foto N. van der Hors Frederik David Kan Bosch werd in Pot- chefstroom (Transvaal) geboren en door liep de gemeentelijke HBS van Amster dam. Om letteren te kunnen studeren, be kwaamde hij zich hierna voor het staats examen, waarna de poort van de Leidse Universiteit voor hem als student in de Nederlandse letteren openstond. In 1914 promoveerde hij met lof op een proef schrift, da* tot titel droeg: „De legende van Jdmutavahana In de Sanskrit-ldtera- tuur' Nog datzelfde jaar vertrok hij naar Nedenlands-Indië, waar hij aOs adjunct- oudheidkundige te werk gesteld werd bij de oudheidkundige dienst aldaar. Reeds twee jaar later werd hij hoofd van deze dienst, een functie, die h>j tot 1936 vulde. In 1938 volgde zijn benoeming tot bij zonder hoogleraar, vanwege het fonds bate van Indologisehe studiën, in de chaelogie en de oude geschiedenis van deriands-Indië aan de rijksuniversiteit Utrecht. In 1945 kwam zijn benoeming af van hoogleraar in de archeologie en oude geschiedenis van Z.O. Azië aan de rijks universiteit te Leiden. De verdiensten van deze eminente ge leerde werden op velerlei wijze erkend, o.m. door de Koninklijke Akademie van Wetenschappen, die hem benoemde tot lid en door het Leidse Instituut Kern (ter bevordering van de beoefening der Indi sche archeologie), dat hem tot voorzitter koos. evenals het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde. Behalve de hierboven genoemde dis sertatie, verschenen van zijn hand: ,.De Gouden Kiem" (1948) en talrijke artikelen in wetenschappelijke binnen- en buiten landse tijdschriften- Korfbalsuccessen. Op de zaterdag gehouden schoolkorfbal- wedstrijden voor Leiden en omgeving hebben twee Oegstgeester lagere scholen een uitstekende prestatie geleverd. Uit de 32 deelnemende twaalftallen kwamen het team van de Koningin Julianaschool en dat van de Terweewegschool als fina listen te voorschijn. Dq Julianaschool won deze wedstrijd met 10 en werd dus kampioen, terwijl de Terweewegschool beslag kon leggen op de tweede prijs. Visclub van Zaalberg vierde bet tweede lustrumfeest De visclub „Zaalberg" vierde zaterdag haar tweede lustrumfeest en dat de afge lopen tien jaren niet in ledigheid zijr doorgebrachtbleek uit de welgevulde prgzenkast, die aan de ingang van d< feestzaal was opgesteld. De voorzitte\ van het feestcomité, de heer Leppers, kon tot een rotaat gevulde zaal, Hogewoerd 106, het welkomstwoord richten, en natuurlijk verdiepte de feest-voorzitter zich in de korte maar rijke historie van de visclub. Namens de dames van de leden bood hij het bestuur een herinneringszuil aan, die een waardige plaats kreeg tussen de prij zen; de dames van de bestuursleden wer den in de bloemetjes gezet. De heer Schrandt. zelf een actief hen gelaar, sprak hartelijke woorden van ge lukwens en prees de vitaliteit, die een kenmerk is van de jubilerende club. Met de beste wensen voor de toekomst sli de heer Schrandt zijn gelukwens om plaats te maken voor de heer De Gunst, die na mens de klaverjasclub „Zaalberg" felici taties aanbood. De heer De Gunst prees de goede samenwerking, die er tusse visclub en andere ontspanningsverenigin gen van Zaalberg bestaat. Ook de heer Bavelaar, voorzitter de ondernemingsraad, prees deze goede samenwerking en herinnerde aan de vele acties voor het gehele personeel, die mede door de hulp van de visclub tot een goed einde zijn gebracht. Als sprekend voor beeld noemde hij de grote algemene vis dag voor Zaalberg, die a.s. zaterdag in het Aarkanaal zal worden gehouden. Voordat het programma werd overge geven aan het duo Denny en Jerry Bey, sprak de voorzitter van de visclub, de heer C. v. d. Burg, een dankwoord tot alle sprekers. Bijzondere waardering had de voorzitter voor de hulp, die de visclub altijd van de directie mocht ontvangen. Pensioen ambtenaren Als gevolg van de inwerkingtreding van de alg. ouderdomswet zijn met betrek king tot de pensioenen van gepensioneer de en nog te pensioneren ambtenaren en hun weduwen en wezen enige wettelijke maatregelen getroffen, welke maatrege len ook voor de gepensioneerden, die een pensioen ten laste van de gemeente genie ten of zullen gaan genieten, gevolgen moeten hebben. Aangezien de gemeente zowel in 1920 als in 1947 en de jaren daarna aan haar ge pensioneerden boven het pensioen de wettelijke toeslagen heeft toegekend, stellen B. en W. de raad voor de betrok ken wettelijke maatregelen op de ge meentelijke pensioenen van toepassing te verklaren, hetgeen vanzelfsprekend ge paard moet gaan met Intrekking van de in 1920 en daarna toegekende toeslagen. Spreekbeurt Donderdagavond half acht zal ds. H Ligtenberg van de Geref. Gemeenten in Nederland in het gebouw Hoge Rijndijk 24 een predikbeurt vervullen. GOUDEN Donderdag 13 juni zijn. d«t prof. dr. R. Rotterdam en thans hoogleraar in de Bal Rijksuniversiteit te Lc LISSE Botsing kostte zes gewonden Zondagavond half zes reed een personenwagen met zeven inzitten den door nog onbekende oorzaak op de Stationsstraat tussen de Keuken hof en het station tegen een boom. Dc gevolgen waren vrij ernstig, want behalve dc bestuurder liepen alle in zittenden letsel op. De echtgenote van de Beverwijkse bestuurder, zijn vader en zijn vier kinderen moesten allen met ziekenauto's naar een Beverwijks ziekenhuis worden ver voerd. De dokters Haase en Bet, die met de E.H.B.O.-er Tanis zeeT spoedig op de plaats van het ongeval waren, achtten de toestand van een der kinderen zorgwed kend. De bestuurder, die zonder letsel uit het wrak van zijn wagen kon worden bevrijd, was totaal overstuur. RIJ1SSBVRG Opening Irenescliool Morgenmiddag om half vier zal de Irene-school, gebouwd ter vervanging van de Vlietschool, in tegenwoordigheid van een aantal genodigden officieel wor den geopend. Tussen half acht en half tien 's avonds is er voor belangstellenden gelegenheid het gebouw te bezichtigen. De ingang is aan de Tulpenstraat. Chr. middenstandsvereniging Morgenavond houdt de Chr. midden standsvereniging „Belang en Beginsel" een vergadering in de zaal achter Avond rust. De voorzitter van de Chr. midden standsbond, de heer H. de Mooy, zal spreken over: „Kans om te verdrinken groot". Hedenavond zal de schaakclub NZH geen clubavond houden. (Advertentie) Aangifte van leerlingen voor de Hervormde School „Prinses Irene", Talpenstraat, Rijnsburg op don derdag 13 juni, 's avonds te 8 uur. De leerlingen moeten op 1 oktober 6 jaar oud zijn. Trouwboekje meebrengen. vijftig jaar geleden T Meulen, geb. te te Leiden, oud- Spreekbeurt Donderdagavond om acht upr spreekt de heer P. van der Woude uit Rotterdam in gebouw Prediker. WARMOND Zuster Terlingen vertrekt voorgoed Aanvankelijk was na een bespreking tussen het bestuur van het Wit Gele Kruis en zuster Terlingen overeengekomen, dat de zuster wegens familie-omstandigheden zes tot negen maanden verlof zou krijgen. Deze familie-omstandigheden dwongen zuster Terlingen echter vorige week eea definitieve ontslagaanvraag in te dienen. Het bestuur is van plan een afscheids receptie te houden en zuster Terlingen een geschenk aan te bieden. Enorme Pinksterdrukte Dank zij het goede zeilweer is de Pink sterdrukte enorm geweest. De hotels wa ren overvol, zodat vele gasten bij particu lieren moesten overnachten. Er waren vooral veel Duitsers en Belgen. De duiven vlogen De uitslagen van de wedvlucht voor oude duiven van Orleans af (512 km) lui den: Jac. van Niekerk 1, 10 en 23; P. Vogelenzang 2 en 5; Th. Verwoerd 3 en 15; dokter J. Venker 4, 6 en 12; J. de Weerd 9, 16 en 21; D. Sonnega 11; Q. Beugelsdijk 13; J. Kortekaas 14 en 22; P. van der Drift 17; J. Diemei 18; J. Smects 19; B. ter Beek 20. De duiven werden om 7.45 gelost. De eerste duif kwam om 13.59.06 binnen. De laatste vogel arriveerde om 14.31.11 u. Vissen beten slecht De hengelvereniging De Leede heeft onder grote belangstelling haar eerste viswedstrijd gehouden. Er werd in totaal slechts 2100 gram gevangen. De uitslagen luiden: 1, P. Lagas; 2. T. Lagas; 3. W. J. Wassing; 4. P. van Putten. B. J. F. Sulman Meyer, sinds 1924 bur gemeester van Heerhugowaard is, 59 jaar oud, overleden. tensmarVt. Aan kilogram levend gewich 172. slagersvarkens 172- handel redelijk, afloop BODEGRAVEN. 11 ji ROTTERDAM. M Juni vkalveren. 603 nuchlcre kalveren, biggen. 67 paarden. 43 schapen weidelammeren. 20 bokken en i per kg: vette koeien 3 10—3.35. —2.70. varken 1.72. slacbtpaardcn i 2,702.40, 2.50— stuk: graskalveren 120. 110. 75. 65. 55, kalf- en melkkoeiei varekoeicn 900, 800. 670. vaarz. pinken 625 525 4O0. Overziet TER AAR, 7 juni Groenteveiling: kassnij- bonen 195—215. B 175—190. stek 110—170. slam- prinsessenbonen 235—245. peulen 80—155. B 30— 75, doppers 7590. tuinbonen 4090. andijvie 14—25. B 7—10. rabarber 36—53, tomaten A 170 —180, C 80-150. CC 60. spinazie 11-30. 9. alles per kg; bloemkool A 20?9, R II20. C 10—12. komkommers A 48—51. B 34—41. C 24—34, alles per kg: aio A 520—940, B 300—490 per 100 stuks; bospccn 34—48. B 21—36. stek 10—16, selderij 4—9. bossjalotteo 4-5, radijs 4. peiersclie 12. alles per bos; sloofsla 40—50 per kist; aardbeien 50—80, klein 45 per doosje; 3 ."andijvie aten A 100 A 213—0. B 1316. C 1012. komkommen A 38—42. B 21—36, C 18—22. Hek 10—11. alle* per «uk; bospeen 38—37. B 19—26. radijs 4—8. alles per bos; aardbeien 8590 per doosje. Dupa: KW 48—16. 67—11. 68—14, 37—6, 85—9. Atslagberichl: KW 19—352 van vijf schepen groep Hapas; KW 29—327; groep Kennemerland: KW 153—7. 101—44. 176—60, 99—148. Maatjesharing jong 108150, klein 55—89, groot 56,5062. trekharing: maatjes jong 139167, VLAARDINGEN. 11 mei. Visserijberlchten. linnen te Vlaardingen: VL 97-37 last van zee last van 8 schepen, 2789 kantje* voerde te IJmulden nog ten vene vis aan. De trawler VL 121 bc- taterdag in IJmuiden 10 200 aan vers evis. 56—4, 61—15 83—6. 166—8, 89—30, 132—3. 11 Juni. - Bes 1607. 74—1001, 101—1400, SCH 7—5000. KW 107—2200, 166—1700. 10—1890, 125—2020. 26— 2500, AM 26—3100, 17—2250; kotters: KW 33— 900. 962390. 98— 2500. 160—219 3—580. WR 88—

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9