Pinkster-nieuws Veilig Verkeersdag Noordwijk laatste in Zuid-Holland Kousen Bleichrodt Himrdebat Christen-vrouwen kwamen voor het laatst bijeen dit seizoen Zomer-handschoenen Modeshawls 0,9 Herenoverhemden h Stretch nylon ankiets Dassen Rokken en blouses Italiaanse zomerbuitjes M 15.75 Nylons Wat COEMAAT doet is wel zo goed! VISSERIJGOLFIES Jubileum Nederlandse Spaarbankbond FALCON REGENJASSEN FLINK WINKELMEISJE NETTE HULP IN DE NIEUWE LEIDSCHE UOURAJNT 7 VRIJDAG 7 JUNI 1957 DE VEILIG-VERKEERSDAG die gisteren te Noordwijk werd gehouden is zeer goed geslaagd. De toerneeleider van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer H. F. Ziekemeyer, deelde gisteravond in het Lido- theater mee dat deze dag de laatste was die in de provincie Zuid-Holland werd gehouden. Spreker - roemde de medewerking, die gedurende de vier en een half jaar die het Verbond op toemee is, van allerlei instanties en van het publiek werd ont vangen. Vooral in de provincie Zuid- Holland was deze voorbeeldig te noemen. De burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel, zei in zijn inleidend woord, dat, hoewel we in Noordwijk wel wat gewend Advertentie uit onze Juwelenserie een sieraad ook voor Uw been Saffier 30 denƒ2.65 Jade 15 den. (naadloos) 2.95 Smaragd 30 den3.50 Onix 15 den. (kristal) ƒ3.75 Agaat 30 den3.95 Parel 30 den4.25 Denkt n vooral op uw kousen- kaart, dat geeft a extra voordeel. RIJNSBURG NOORDWIJK AAN ZEE Bourguiba eist van Frankrijk: „Troepen terug" Premier Bourguiba van Tunesië heeft gedreigd met „een verandering van het Tunesische standpunt tot schade van de Franse belangen" indien Frankrijk de onderhandelingen over het terugtrekken van de Franse troepen opnienw vertraagd. De premier zei in een radiotoespraak, dat zijn regering wil beginnen met onder handelingen zodra er een nieuw Frans kabinet is. Hij verklaarde verder, dat er geen bondgenootschap tussen zijn land en Frankrijk zal worden gesloten zolang er nog Franse troepen gelegerd zijn, behou dens in de omgeving van het marinesteun punt Bizerta. Een gemengde Frans-Marokkaanse com missie stelt aan de Marokkaans-Algerijnse grens een onderzoek in naar het incident, waarbij vier Marokkanen door de Fransen zouden zijn gedood. zijn wat drukte betreft, deze dag toch wel uniek was. Spreker zag deze demonstratie als een goede ondersteuning van de, door de politie met zoveel enthousiasme gege ven verkeerslessen op de scholen. Veelal wordt het verkeer als onze grootste vijand gezien, maar dit is onjuist want het toenemend verkeer is een teken van gezond maatschappelijk leven en een symptoom van de groei en bloei van de gemeenschap. Het is duidelijk, aldus de burgemeester, dat niet het egoïsme, maar saamhorigheid en eerbied voor de mede mens het criterium moet zijn. Als iedere weggebruiker doordrongen is van het besef dat hij door zijn gedrag verantwoor delijk is voor het heil van zijn medemen sen, zal het aantal ongelukken tot een klein minimum kunnen worden terugge bracht. Er werden voorts enkele instructieve films vertoond en na de pauze brachten Julia van Laer en Jan de Kleyn een zeer verzorgd cabaretprogramma, met zeer leerzame tendensen. De hele dag reden auto's van het Ver bond door Noordwijk, hier en daar wijze lessen gevend, 's Middags was er een filmvoorstelling voor de jeugd en 's avonds verleenden ook enkele muziek korpsen medewerking om de Veilig Ver keersdag te doen slagen. Zilveren jubilaris Plug gehuldigd De heer E. Plug, haltechef b(j de NZH- VM te Noordwijk werd gehuldigd ter gelegenheid van z(jn 25-jarlg jubileum. De -heer Plug begon zijn loopbaan bij de firma Heemskerk die een autobuson derneming exploiteerde van Haarlem naar Noordwijk. Later was hij in dienst bij de Duinlander en via de Ned. Spoorwegen werd dit de NZHVM bij welke maat schappij de jubilaris opklom tot haltechef. Te zijnen huize werd de jubilaris harte lijk toegesproken door de heren H. J. Kapteyn en Th. Heten, resp. onderdirec teur en chef van de vervoersdienst van de NZH, waarbij de gebruikelijke en veloppe met inhoud werd overhandigd. De collega's boden een fraai schilderij aan. Van de directeur, de heer Jurriseen, kwam telegrafische gelukwens binnen. Ook werd de heer Plug de zilveren legpenning van de Ned. Mij. van Nijverheid en Han del overhandigd. (Advertentie) Goederen trcht Slaapt U slecht door rheumatlek spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen neemt dan Togal. Verdrijft in ai die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat Zuivert door de nieren en is on schadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 10.95, 12.40, f 8.88 (VERVOLG VAN PAGINA 1) uiteren, omdat ook in dit opzicht de hu ren moeten stijgen tot het peil, dat se in de vrije markt zullen halen. De bewindsman noemde de blokkering een brug over een kloof, die gaapt tussen twee opvattingen over de bestemming van de huurverhoging. Het zou niet juist zijn om deze brug voor de volgende huurver hogingen af te breken, voordat het doel (vrije huren op een vrije markt) bereikt ls. Breekt men die brug wel af en hand haaft men dus de blokkering niet voor de volgende huurverhogingen, dan kan men erop rekenen, dat elke komende huurver hoging even moeizaam tot stand zal ko men als tot dusverre het geval geweest is Minister Wdtte begon met een uitvoerig betoog over de noodzaak van een huur verhoging. De te lage huren van de voor oorlogse woningen, zo zei hij, leiden tot een onderwaardering van het woongenot. Ze vormen een aantasting van de volks huisvesting en leiden tot grote sociale on rechtvaardigheid. Er is geen land, waar de lage huren lange tijd zijn gecontinueerd en waar de volkshuisvesting niettemin is opgebloeid. Wij trachten, aldus de be windsman, nu door successievelijke huur verhogingen het huurpeil. zoals dat straks op de vrije markt zal zijn, te benaderen De minister vond het onjuist te stellen, dat de huurverhoging voor bedrijfspan den iets lager moet zijn dan de huurwaar de van de woningen, wanneer men althans deze stelling baseert op het argument, dat op bedrijfspanden dezelfde verplichting Ingaand op de door de Kamer geuite wensen met betrekking tot een differen tiatie van de huurverhoging naar gemeen teklasse, wees minister Witte er nogmaals op, dat het doel van de huurverhoging een zo goed mogelijk evenwicht te krijgen tussen de huren van oude en van nieuwe woningen. Dit evenwicht nu is meer «toord in de grote stad dan op het platte land. Het is dan ook irrationeel om t< weren, dat ln de grote stad een minder grote huurverhoging dient plaats te heb ben dan op het platteland Toch verklaarde de minister zich be reid een onderzoek in te stellen naar d« mogelijkheden tot differentiatie naar ge- meenteklassen. Het resultaat van het on derzoek zal dan bij een volgende huur verhoging ter kennis van de Kamer wor den gebracht. Ook zal bfj dit onderzoek aandacht worden besteed aan differen tiatie volgens de kwaliteit van de woning- Wat de mode betreft is het maandag al zomer speciale Pinkster aanbieding heerlijk lichte zomerkostuums i zuiver wollen kamgaren. F 89.- F 109.- F 129.- 't zit goed bij t^^^C/Heren- en Jongenskleding rote Markt 19, Den Haag Breestraat (t.o. Stadhuis), Leid RIJNSBURG De Rijnsburgse Ghrlsten-vrouwen zijn in de Voorhouterwegkerk gisteravond voor het laatst in dit seizoen bijeen ge weest. Een bijzonder woord van welkom werd door de presidente, mevrouw Van der Vijver, gericht tot ds. Cupédo uit Noordwijk, die sprak over „Het eeuwige leven". Ds. Cupédo noemde zijn onderwerp van de allergrootste betekenis. Leven en dood staan lijnrecht tegenover elkaar. Wie leeft huivert voor de dood en probeert daaraan te ontkomen. Het eeuwige leven lokt de mens en om het te verwerven ontzegt hij zich van alles en doet hij grote moeite. Dat begrip „eeuwig leven" vindt men genoemd in het Oude Testament. Door heel dit Testament loopt de lijn van dit begrip omhoog. Hoe diohter men bij Christus komt hoe meer het besef groeit, dat het de rechtvaardige is, die het eeuwige leven zal beërven. Christus zegt, Ik ben de opstanding en het eeuwige leven. Het begrip roept vragen op. Op sommige valt geen antwoord te geven. Maar het geloof kan ons doen zeggen, dat wij het eeuwige leven hebben als gave Gods. Ds. Cupédo behandelde enkele Tentoonstelling en bloemenfeest in Noordwijk r\P EEN VERGADERING van het be- stuur van de speeltuinvereniging .Noordwyk" met vertegenwoordigers van de middenstand en van grote bedrijven is gesproken over het plan deze zomer een grote show te houden. tyervoor bestond aanvankelijk zeer veel belangstelling, maar vooral in midden- standskringen rezen nogal bezwaren tegen het tijdstip waarop deze show zou worden gehouden. Wegen6 personeelsschaarete was de zomer voor hen niet de geschikt ste tijd. Bovendien wilde men de show zodanig opzetten, dat de tijd van voor bereiding eigenlijk te kort was om deze het komende seizoen nog te houden. Inmiddels is de zaak heel anders komen komen te liggen en- is een gans andere opzet gekozen. Met medewerking van de heer Jos van Driel, een bekende figuur jrso-kringen, is een plan ontworpen >en grote tentoonstelling met attrac ties te organiseren, zulks gecombineerd een bloemenfeest. de bloemenbad- s waardig. Het is de bedoeling in het vroege voorjaar een dergelijk evene ment te houden ten behoeve vooral van de vele bezoekers die dan worden ver- Een comité zal gevormd worden, be staande uit diverse prominente ingezete nen, met medewerking van de heer Van Driel. We twijfelen er niet aan af dit ini tiatief zal, met aller medewerking, zeer zeker tot een goed resultaat voeren! NOORD WIJKERHOUT Het jeugdorkest De Notenzaaiers, een onderafdeling van De Harpe Davids, hoopl maandag naar Oud-Beijerland te gaan voor een concours, dat wordt gehouden door de Unie voor Muziekverenigingen De jeugd komt uit in een speciale jeugd orkest-afdeling en zal twee vrije nummer? 6pelen. De heer G. v. d. Meulen zal De Notenzaaiers op het concours leiden. Saoedi-Arabië heeft zich bij de secre taris-generaal van de V.N. en de Veilig heidsraad beklaagd over het vuren Israëlische marinevaartuigen op Arabisch grondgebied aan de Golf van Akaba ge durende de vorige week. De presidente deelde mee, dat de leden, die volgende week woensdag deelnemen aan de driedaagse tocht naar Heerlen kwart over zeven worden verwacht bij de toren. Daar zal de tocht om half acht beginnen. Op dezelfde tijd en dezelfde plaats worden de leden verwacht, die het dagreisje mee willen maken naar Rotter dam op 10 juli. De eerstvolgende verga dering wordt gehouden op 13 september. Spreker zal dan zijn Wim Dussel. Hij zal vertellen over zijn reizen en lichtbeelden vertonen. De presidente wekte de leden ertoe op die avond vrij te houden. Hierna sloot ds. Cupédo de bijeenkomst. Burgerlijke stand GEBOREN: Antonia B. dr v Th. W. H. Turnhout en C. A. van Steijn; Wilhelmana M. dr v G. van Egmond en M. van Tijster- Sara L. dr v P. J. Houwaart en E Kagenaar. ONDERTROUWD: P. v. Iterson, 18 jr i P. J. Heemskerk, 22 jr.; H. C. Roodber. gen 26 jr. en A. Hogewoning, 27 jr. GEHUWD: Cornells v. d. Vijver en Cor nelia de Koning; Jbhannes T. v. Dijk er Anna NoorL Ongewenst uitstel van C.A.O.-bouwbedrijf De bondsraad van de Algemene Neder landse bouwbedrijfsbqnd heeft een drin gend beroep gedaan op de Stichting den Arbeid en het College van rijksbemid delaars de ontwerp-c.a.o. voor het bouw bedrijf op zo kort mogelijke termijn goed te keuren. Het ontwerp is medio decembe: het college gezonden en nog is de goedkeuring niet ontvangen. De bondsraad acht dit hoogst ongewenst, daar hierdoor de loonchaos in )iet bouwbedrijf wordt ge handhaafd. VERZENDING ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam a het schip vermeld. Argentinië: ss Highland Brigade juni); Canada: ss Rijndam (12 juni); Waterman (12 juni); ss Statendam (15 juni) Chili: via New York (13 juni); Ned. Antil len: via Engeland (15 juni); Suriname: ms Stentor (13 juni); Unie van Zuid-Afrika en Z. W.-Afrika: ms Arundel Castle (15 juni); Brits-Oost-Afrikavia Frankrijk (15 juni). Prinses Margriet zal in Zwolle de naar haar genoemde schipperschool officieel openen. Naar alle waarschijnlijkheid ge beurt dit zaterdag 22 juni. voor zonnige mensen Handwerk crochet van fijn glansgaren ln fraai blad- y -JC motief, 'n beschaafde handschoen in wit, zwart, grijs &.A.J Ajour nylon, klassiek glad mod. in wit, zwart en modekl 1*50 Gavroches. fleurig bedrukte pongé-zijde u,°7 Carré's van nylon, in effen, met flock-print en in multi- 2.75 coleur druk Speciale West-End overhemden, prachtige Egyptische sanfor poplin in wit en 3 kleuren, 2 mouwlengten. 2 boordmodellen en gevoerde borst. Zowel dubbele als 1 .95 enkele Amerikaanse manchetten 9-45 «a No-iron, niet strijken Een sterk staaltje! Zitten als een tweede huid. Grote y CQ collectie dessins en kleuren heeft u nooit, voldoende. Enorme keuze, nieuwe Italiaanse 1 QQ dessins en tinten 4.95 - 2.95 Sportieve vakantierok met een brede slankmakende door- 1 O yr knoop ceintuur, in zwart-wit. grljs-wlt en marine-wit Fil d'écosse, leuke, vlotte modellen, m wit, beige en blue Succes nylons, zomertinten, nu ARMSTRONG - onze bekende merknylons y CQ JOVANDA nylons 4 KATWIJK - RIINSBURG Ventje Sumual wordt over geplaatst Overste Ventje Sumual, de opstandige militaire bevelhebber van Oost-Indoneslë. is volgens berichten In Djakarta akkoord gegaan met zün door de chef-staf, gene raal-majoor Nasution, bevolen overplaat. slng. Nasution vertoeft te Makassar, de hoofdstad van Celebes. Een woordvoerder van het Indonesische leger zon gezegd hebben, dat Sumual heeft ingestemd met de verdeling van Celebes ln vier militaire afdelingen. Sumual en Nasution zouden tot overeenstemming zijn gekomen de oplossing van financiële en ec mische vraagstukken. Voor de exportmarkt De export nam hiervan de regels ka beljauwen af en betaalde voor België de grote per rij met f 78—98, terwijl de kleine f 4150 deden en de kisten f 8569. Grote schelvis ging dit keer ook de grens en haalde f 25—32, terwijl voc grootaniddel f 18—23 kwam. De tarbot ging weg tegen f 22.20 en de schollen, die de Engelse tafel zullen sieren, haal den gisteren van f 42 voor de grote de zeischol tot f 37 en f 38 voor de klei nere soorten. De zuidelijke markten haalden de tongsoorten weg tegen f 3.70— 4.10 voor de lappen en eenzelfde prijs voor de grootmiddeltong, terwijl de en en de tweeën rond de f 2.903.50 zat. Binnenlandse afzet De binnenlandse handel nam de hari gisteren af tegen f 17—27 en betaalde de makreel met f 2014. Voor de grote gul kwam van f 3526 en voor de middel f 2620, terwijl de torren f 17—9 haalden. De zwarte kolen maakten f 6545 en de witte koolvis ging van de hand tegen f 6568. Lengen noteerden van f 27—16 en pennen f 2614, terwijl voor de braad- jes van f 1911 i6 betaald. De wijting bracht van de f 23—19 per kist op. Voor schol II kwam van f 3135 en v« eohol Hl f 20—24. Schrale visserH De visserij blijft de laatste dagen schraal: de loggers en trawlers op 't Zand bijvoorbeeld geven magere vangsten door en ook onder de kust is het bepaald geen vetpot. De 120 tot 150 manden makreel, die er gemiddeld per dag om de Noord worden buitgemaakt kunnen de schip- pere daar evenmin tot geestdrift verlok- Voor de donderdag Voor de donderdagmarkt werden 2500 kisten vis gelost, waarbij 600 schelvis, 130 kabeljauw en gul, 120 koolvis, 110 haring, 660 makreel, 150 stokkebit, 5000 kg tong, 500 kisten schol en 400 stuks stijve kabel jauwen. De KW 81 was hierbij met 500 kisten, waarbij 140 schelvis, 160 makreel. 90 kabel, jauw en gul, 10 wijting, 80 haring, 20 wolf Zorg dat het sparen de moeite waard zal blijven (Van een onzer redacteuren) WOORDEN werden gisteren niet gespaard om het belang van het sparen voor onze nationale economie tot uitdrukking te brengen. Die woorden werden gesproken in de Rivièrahal te Rotterdam op de feestelijke jubileumvergadering van de 50-jarige Nederlandse Spaarbank- bond, bijgewoond door enkele honderden bestuurders uit binnen- en buitenland. Min.-pres. dr. W. Drees bracht de erken telijkheid van de regering voor de arbeid van de bond naar voren. Deze wordt onder streept door het aanvaarden van het be schermvrouwschap door H.M. de Konin gin, waarvan dr. Drees mededeling deed. In regeringskring wordt, volgens dr. Drees, overwogen spaarpremies uit te lo ven voor jonge spaarders. Inzet vormt het langst aangehouden tegoed. Voor de uitbreiding van het produktie- apparaat is volgens dr. Drees, geld nodig en de investeringen worden voor eer groot gedeelte mogelijk gemaakt door d< spaarbanken. Nederland is het dichtstbevolkte land ter wereld, wat een verhoging van de pro- dukbicapaciteit met zich brengt. Van het nationale inkomen moet daardoor gereserveerd worden. De minister van financiën, de heer H. J. Hofstra. was door beraadslagingen in de Tweede Kamer verhinderd en zond een telegrafische gelukwens. De voorzitter, prof. mr. J J. C. R. van der Bilt belicht te in zijn jubileumrede de verdiensten de bond. Spr. zei, dat het de spaarbanken in de eerste plaats niet te doen is om gro te totalen maar om verlening van hulp aan de medemens. Hoe groot de groei van de spaarbanken in de vijftig jaren ls geweest, blijkt uit de toeneming van het aantal spaarders van 400.000 in 1907 tot 3 miljoen in 1957. terwijl het totale spaartegoed steeg var 91 miljoen tot 2 miljard gulden. Wat wü vragen, zeide spr. is niet sub sidiering WU vragen geen spaarschema'f cn geen premies, maar: zorgt gjj vooi dat het sparen niet ten gevolge van d< fiscale maatregelen verslapt. Dc Nederlan der Is gaarne bereid een extraatje naar de ;paarhank te brengen, maar zjjn animo >m extra te werken vermindert ziender ogen. wanneer hef reële bedrag, dat h|j hiervoor In handen krijgt, niet evenredig et de extra-arbeid. En voorts: zorgt rvoor da( ons ruilmiddel stabiel In koopkracht blijft, zodat men niet zal zeggen: Wat ik nu op zt) leg is straks zo veel minder waard. Hij besloot met de zinspreuk: Sparen ls m bron van volkskracht. In de middagvergadering bestreed prof. dr. P. J Bouman dat door verhoging van de levensstandaard de oud vaderlandse deugd van zuinigheid verloren ls gegaan Speciaal in kringen van de gegoede mid denstand verneemt men meermalen de opvatting dat de arbeiders tegenwoordig de hand in de tand leven. De cijfers bewijzen dat deze mening ongegrond is Vijftig jaar bij het Hol 1 a n dia-concern In restaurant Het Schuttershof reci pieerde vanmorgen de heer J. Klinken berg, directeur van het Hollandia-concern te Vlaardingen. die 50 jaar geleden als jongste bediende zijn loopbaan bij het zuivelconcern begon Ruim 300 melkleve- ranclers en melkrijders die vaste bezoe kers zijn van het melk-ontvangst-statlon Hazerswoude. kwamen de heer Klin kenberg gelukwensen. Ook de belangetel- van officiële zijde was aanzienlijk. Vtrtegenwoordigers van het rijkszulvel- eonsulentschap Gouda, het melkcontrole- station V.V.I.M. benevens het Vebo-be- en de colleges van Hazerswoude en Koudekerk waren op de receptie aanwe zig. Namen: de melkrijders voerde de heer Bletnond uit Abbenes het woord. Hij prees de goede samenwerking die door de heen tussen Hollanóia en melkrij ders is gegroeid. De spaarzin is aangemoedigd. Het inleg gerstegoed steeg van 1920 tot 1950 bij de rijkspostspaarbank van 273 miljoen tot 1.365.000.000. Griep grijpt om zich heen Ook in Australië vele zieken Luchtreizigers hebben, volgens berich ten uit Melbourne, de Aziatische griep overgebracht naar Australië. In het mijn centrum Lithgow in Nieuw Zuid Wales zouden meer dan 1500 mensen door de ziekte zijn aangetast Australische geleerden zijn met mi macht bezig om voldoende vaccin te pro duceren ter bestrijding van de epidemie. India ls een grootscheepse campagne tegen de griep begonnen. Alle scholen, colleges, zwembaden en bioscopen in New Delhi zijn gesloten. In die stad wer den gisteren 3000 nieuwe gevallen gemeld. Het merendeel van de patiënte woont in de sloppen van overbevolkte wijken. Geen beslissing inzake uitzetting De Wit Uit welingelichte bron te Willemstad wordt vernomen, dat voorshands geen nieuwe gebeurtenissen ln de moeilijkhe den rondom de procureur-generaal t journalist A. de Wit te verwachten zijn met het oog op mogelijk overleg met de Nederlandse regering. De gouverneur der Nederlandse Antillen, drs. A. B. Speeken brink, ls gisteren voor een verblijf vi dagen naar Washington vertrokken. (Advertentie) vanaf f 39.75 tof f 135.- MET PINKSTEREN een nieuwe hoed overhemd das of jas NAAR NOLETS Heren Modemagazijnen Haarlemmerstraat 205. Botermarkt 8-9 Fablo en Kerko overhemden 10.90—12.90 enz. F. van t Sandt raadadviseur huis Koningin det ingang van 1 Juni te de heer F. van 't Sant, wonende te Londen, benoemd tot raad-adviseur van het huis van H.M. de Koningin De heer Van 't Sant is de opvolger van de heer A. van Veen, die ongeveer an derhalf Jaar geleden overleden te. Carol, de jongste van de vierling, die aandag te Londen geboren is, is woens dagmiddag overleden. De drie andere meisjes maken het goed. en 300 stuks stijve kabeljauwen; de Java, KW 159, met 605 kisten, waarbij 150 schel vis, 410 makreel, 30 kabeljauw en gul en 15 diversen; de SCH 117 met 320 kisten, waarbij 60 schelvis. 40 kabeljauw en gul, 10 wijting, 150 makreel en 60 haring en de kotter „Swift" met 290 kisten, waarbij 100 schelvis, 140 makreel, 50 gul en 50 stuks stijve kabeljauwen. Vanmorgen aan de markt Voor de vrijdag zijn drie boten bekend: de HD 79 met 430 kisten, waarbij 170 schelvis, 230 makreel, 30 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen; de VL 121 met 330 kisten vis en de trawler „Postboy" met 840 kisten, waarbij 360 koolvis, 100 dichte makreel, 110 gestripte makreel, 100 gul en kabeljauw, 120 haring, 50 diversen, voorts 150 kleine kisten haring en 100 stuks stijve kabeljauwen. Alle schepen melden een schrale vis serij. De loggers en kotters op de kust vingen per dag 50 tot 80 kg tong en 10 tot 15 mandjes vis en op 't Zand waren de dagvangsten 60 tot 80 manden hoops en 25 tot 50 stuks kabeljauwen. Ook om de Noord was het gisteren nog schraler dan woensdag. De dagvangsten liepen van 80 tot 120 manden hoops. Voor dc export De export kocht gisteren kabeljauw, schol, tong en tarbot. De tarbot noteerde f 1.80 tot f 2, grote tong f 3.60 tot f 3.80, grootmiddeltong f 3.60 tot f 3.90. klein- middel f 3.70 tot f 3.20, tong I f 2.75 tot f 3.10 en tong II f 2.20 tot f 2.25. Regels grote kabeljauw brachten op f 88f 108, kleine f 43—f 54 en kisten kabeljauw f 88 f 102. De grote schol, grootmiddel en zetschol noteerde f 38f 44 en schol I f 37—f 42. Het binnenland in De haring leverde donderdag f 20f 30 op, de makreel f 14f 20. Grote gul haalde f 35—f 31, middel f 29—f 22. torgullen f 12—f 19. Zwarte koolvis deed f 58f 53, witte f 70, leng f 56—f 60. De grote schel vis maakte f 23—f 17, grootmiddel f 26— f 24, kleinmiddel f 24—f 31. pennen f 25— f 35 en braadschelvis f 18f 11. Wijting bracht f 21f 24 op, schol III f 34f 20.50 en schol II f 37—f 44. KATWIJK Internationale wedstrijd Morgenmiddag om vier uur speelt Quick Boys op het sportpark Nieuw Zuid een voetbalwedstrijd tegen een Londense club. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd De heer J. E. Koning is te 's-Graven- hage geslaagd voor het examen gemeente administratie I. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag Zaterdag: hoog water 11.53 uur; laag water 7.19 en 20.04 uur. Bewonder Ore ff dit jaar In ién van 's werelds nu ft modieuze A. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk a. Zee Alles op het gebied van badkleding Boekhandel v. d. Lee, Katwijk aan Zee vraagt Aanm. Voorstraat 17 BROMFI ETSEN Kapteln Mobylette - NSU - Quikly Magneet - Union - H.M.W. Bromfiets- en Rijwielhandel P. ZUYDERDUYN Zee Gevraagd zelfst. kunnende werken. Zaterdagmid dag en zondag vrij. Tevens kunnen ge plaatst worden enige nette verkoop sters en hnlpverkoopsters voor de sei zoenmaanden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7