Effatha kan nu aan nieuw internaatgebouw denken Serie-verkoop Blouses Aantal leden Leklse afdeling is iets gedaald l/3 tot 1/2 7.90 9.75 MADURODAM.. Dr. R. Frankena maakt studie van Assyrisehe kleitabletten Zuidhollandse veehandel verloopt bevredigend J MKtWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 7 JUiil i* Dank zij het halve miljoen de gN NU KAN „EFFATHA" GAAN BOUWEN. „Fantastisch" zei giste- de adjunct-directeur van deze inrichting voor doofstomme zo [kinderen, de heer van de Have, toen wij met hem spraken over het prach- -an tige resultaat ook voor „Effatha" van de Goed-Zo actie, die woens- ïe- dag zo'n prachtig slot heeft gekregen. Met de geschenken is men ten Jat zeerste verheugd, evenals uiteraard met de cheque van een half miljoen !e] gulden, waardoor een reeds heel lang gekoesterde wens binnenkort werke- uii lijkheid kan worden. Op de terreinen van „Effatha" in Voor burg staat een groot gebouw, dat geplaatst is als aula en als gymnastiekzaal. Het is Khter door ruimtegebrek reeds lang aan lijn bestemming onttrokken. Metselaars hebben er noodmuurtjes in aangebracht het als slaapzaal voor de jongens van het internaat. Van de 325 kinderen, die thans in „Effatha" op school gaan, zijn er zo'n 225 intern en voor hen moest sflaapruimte worden ingericht. Er eigenlijk maar één mogelijkheid om in het nijpende ruimtegebrek te voorzien: tweede internaatsgebouw. Doch het bestuur, dat nog voor de af lossing van een grote lening staat, ge sloten ten behoeve van de uitbreiding van het schoolgebouw, durfde niet opnieuw grote financiële verplichtingen aan te gaan. Thans mogen we het wel verklappen. Men had op een opbrengst van ongeveer 300.000 uit de Goed-Zo actie gehoopt. nen zich ernstig gaan beraden, behulp van een kleinere geld lening die lang gekoesterde wens van het tweede internaatsgebouw zou kunnen ■kelijkt. De kort geleden overleden directeur, de heer C. Timmer '.vertrouwd, dat bij een opbrenpst uan een half miljoen gulden zeker ogenblikkelijk zon besluiten plannen voor de bouw van het nieuwe internaatpeboittü te doen gereedmaken. i nu is gisteren dan de cheque van half miljoen gulden ontvangen, een bedrag waaróp niemand van het bestuur de staf van ..Effatha" had durven ho- v Een half miljoen gulden: dat be tekent zo spoedig mogelijk uitbreiding de internaatruimte, maar ook weer mogelijkheden voor vergaderen en turnen de aula, waar thans in lange rijen de bedden van de jongens langs de nood- muurtjes staan. iVas de cheque van dat halve miljoen gisteren de allergrootste verrassing, die „Effatha" had kunnen bereiden, de .„-.e geschenken waren eveneens ver- rassingsvol. juist ook, omdat zij niet ver wacht werden. Het jongste meisje van het instituut krijgt de pop. wier naam „Odette bleek U zijn doch die door niemand werd ge raden.'Maar vooral was ook het tenten- van 10 tenten met een accommodatie 34 leerlingen, geheel compleet met slaapzakken en vlag, uitermate welkom. Een der tenten werd gisteravond reeds aangeboden om een juiste indruk te ver krijgen. Want de leerlingen van „Effatha" mogen dan gehandicapt zijn, voor de pad vinderij voelen zij alles. En daarom was het voor hen ook zeer verheugend, dat er twintig nieuwe uniformen voor de wel pen komen en dat alle kabouters straks in nieuwe uniformen zullen lopen. Ook het biljart, dat toegezegd werd en waar van een miniatuur-model aanwezig was. viel zeer in de smaak. Gisteravond heb ben vijf welpen onder leiding van akela Rijks alle leerlingen van „Effatha" in het Concertgebouw in Amsterdam vertegen woordigd en toen er zo'n stroom van ge schenken kwam, was het te begrijpen, dat twee der welpen de vlag direct maar in de hoogste mast, die er te vinden was. hesen, terwijl de andere welpen stram in de houding stonden. En het was een bijzonder ontroerend moment, toen deze doofstomme leerlingen, uiteraard met veelf moeite het „dank u wel" lieten horen. „Effatha" zal deze Goed-Zo actie van de Ncd. Chr. Radio Vereniging en haar algemene leider Johan Bodegraven niet licht vergeten. Er Is weer hoop en blijd schap gekomen b\j bestuur en leerlingen. Zij zien thans uit naar de verwezenlijking van de wens. die reeds zo lang is ge koesterd en waarover al zo lang werd ge- iproken: een nieuw Internaatgebouw. Vijf jaar meisjestverk Herv. wijkgemeente „Het Centrum" De afdeling „Madeliefjes" van het meis- Jeswerk der Hervormde wijkgemeente „Het Centrum" bestond vijf jaar en dus r feesf. De leidster, mevr. Boogaarts. in haar openingswoord o.a. op de irote groei in deze vijf jaar. Van 4 naar ruim 60 leden is een flinke vooruitgang. Verheugend was de grote belangstelling oor deze feestavond. De grote zaal van „Het Centrum" was meer dan vol. Volop werd genoten van wat de meisjes >or het voeflicht brachten. Het zang groepje met „frisse liedjes", de blokfluit speelsters, het bloemenspel. de „soly", het "kreeg alles een welverdiend applaus. Het sprookje van de Varkenshoeder kreeg een goede vertolking en uit volle borst zong de zaal bij de massa-zang. Declamatie van een der leidsters en een tableau vormden het eind van het pro gramma. Een bandje van het jongenswerk „Phebe" verzorgde de muzikale omlijs ting. De avond werd gesloten door de heer Boogaarts, leider van het jongens werk. Leidsche Spaarbank In mei werd bij de Leidsche Spaarbank Ingelegd f 1.453.260 en terugbetaald f 1.250.483.58. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 252 en het aantal afbetaalde boek jes 243. Op 6382 rekeningen van deelne mers aan de afhaaldienst werd f 140.232.75 bijgeschreven. Er werden 668 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 18.951,65. Het tegoed van de T~ inleggers bedroeg aan het einde va maand f 28.117.398.99. Puzzel-Prominenten 1. W. Faas, Wilhelmlnastraat 47, Lisse. 2. C. W. de Rijk. Korevaar- straat 21, Leiden, 3. mej. W. Bak ker Baron van Wassenaerlaan 25, Katwijk aan den Rijn. Nieuwe predikant Geref. Kerk in Leiden Nadat hij op zondag 21 juli afscheid zal hebben genomen van zijn Gemeente in Deventer, zal ds. H Heule zondag 1 sep tember zijn intrede doen als predikant de Gereformeerde Kerk in Leiden. Het betreft hier de vervulling van een ,ve predikamtsplaats. Vreugde bij de leerlingen van Effatha, toen gisteren reeds de vlag voor het toegezegde nieuwe tentenkamp, geschonken uit de opbrengst van de Goed-Zo actie, op de terreinen van het instituut aanwezig was. Mutaties belastingdienst De hoofdinspecteur der belastingen te Groningen, de heer W. van Dijk, is over geplaatst naar Leiden en aangewezen als hoofd van de inspectie der belastingen, tweede afdeling alhier. De ontvanger der belastingen, de heer J. H. P. Foppen, hoofd van het ontvang kantoor der invoerrechten en accijnzen te Leiden, is benoemd tot hoofdontvanger- titulair. hoofd van het ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Roermond AGENDA VOOR LEIDEN Vrijdag Voordrachtzaal rijksmuseum van Oud heden. Rapenburg 28. 8 uur: lezing mei lichtbeelden door dr. A Klasens over De Nederlandse opgravingen in Egypte 'Aboe-Roash 19571 Zaterdag De Lakenhal. 3 uur: opening van de entoonstelling Shakespeare op het Engel se toneel door dr. J. M. Roosenschoon De heer Ronald Crichton van The British Council London houdt een inleiding Hooglandse kerk. 3 uur: excursie Vola Oegs'geest Pauluskerk. 8 uur Pinksterbijeenkomst. Leiderdorp zwembad Ericalaan, 3.3( uur: opening door de commissaris dei Maandag Papengracht. '6 morgens 7 uur: excursie afdeling Leiden N C.R.(eis)V. naar Vlaan deren. Dinsdag Zaal van Wijk, Hogewoerd 106. 2.305 uur: receptie zuster Gerritsen, die vi tig jaar kraamverpleegster is. Tentoonstellingen Prentenkabinet Leidse universiteit, mei tot 15 juni van 2 tot 5 uur: „Vier j fici" Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling ..Mens in min 'uur? De wereld van het poppenspel" Universiteitefoiblotlheek Rapenburg, tot en met 15 juni: tentoonstelling over Universiteitsbibliotheek Rapenburg, tol 7 Juni: tentoonstelling over Linnaeus. De Lakenhal, van 9 juni tot 8 juli Moderne kunst in Groningen. De Lakenhal, van 8 juni af: Shakespear op het Engelse toneel. VERHOGING VAN HET A.O.W.-PENSIOEN De A.O W -uitkeringen zullen moetei worden verhoogd in verband met di heeft de minister van sociale zaken om advies van de S.E.R. verzocht. De uitkeringen zullen waarschijnlijk komen a 1404 op 1512 gulden voor gehuwden van 846 op 930 gulden voor onge- wden. kantoormachines Demmenie Haarlemmerstraat 184 Telef 21400 Door bijzondere omstandigheden kochten wij een grote partij damesblouses die wij heden in vier series in de verkoop brengen: Algemene bond gepensioneerden DE AFDELING LEIDEN van de Algemene Ned. bond van gepensioneer den hield gistermiddag in de foyer van de Stadsgehoorzaal de jaar vergadering. De voorzitter, de heer Ant. Metz, vroeg de aanwezigen aan het begin van de middag enkele ogenblikken stilte te betrachten ter her denking van de elf leden die sinds de laatste bijeenkomst de afdeling ontvielen. tweede voorzitter en mevrouw G. H. Douma-Herberts, bestuurslid, bij accla matie herkozen. Er werd besloten dat drie bestuursleden naar de algemene ver gadering zullen worden afgevaardigd. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer G. de Noo, sprak aan het eind van de middag over „Rondom de pensioen wetten". Spreker zette de wijze van uit betaling van de pensioenen uiteen, zoals de Pensioenraad zich die voorstelt. Hij wees daarbij op de nieuwe methode die werd gevonden om de achterstallige be dragen zo spoedig mogelijk te vereffenen. Voorts vestigde hij de aandacht op de gunstige beslissing bij de berekening de gezinspensioenen. De wet. waarin optrekken van de pensioenen op het peil van 31 december 1956 is vastgesteld, heeft verbetering gebracht voor velen, maar niet tenvolle voor de iaagst-gepensio- neerden en de weduwen. De bond zal zich inzetten voor de verbetering deze wet. Uit de jaarverslagen bleek dat de afde ling in aantal iets kleiner is geworden. De secretaris wekte de aanwezigen op tot ledenwerving; er zijn nog steeds vele gepensioneerden die niet zijn georgani seerd, zei hij. Financieel gaat het de afde ling goed. Het jaarverslag van de pen ningmeester vermeldde een batig saldo van f4021. Aangezien geen tegenkandidaten wa ren gesteld, werden de aftredende be stuursleden, de heer H. Zunderman, secretaris, de heer Th. H. L. M. Meuwese, onder de normale waarde Serie 2 Serie 3 14.75 19.75 Breestraat 142-144 Lelden Tel. 25838 Kunstkring „f oor Allen is niet „in goede doen De Leidsche Kunstkring „Voor Allen" geldt vooral gaat. wat ledenaantal betreft steeds ach teruit, vernamen w|j gisteren tijdens de ledenvergadering, die gehouden werd in de Turk. Financieel ziet het er voor dc Kunstkring dan ook niet zo best uit. Over het jaar 1956-1957 werd een nadelig saldo van f 1.310 geboekt. Wél werd dit door een gemeentelijke subsidie voor het grootste deel gedekt, maar het bestuur acht de situatie waarin de Kunstkring zich bevindt niet bepaald rooskleurig. De voorzitter, mr. A. J. Sormani. zei de sterke teruggang van het ledenaantal te betreuren. Hij zocht de oorzaak in het feit. dat in onze stad op cultureel gebied zeer veel wordt gegeven, zodat men tenslotte een keus moet maken. Dit concerten. Er zijn 1 nog mensen die de Kunstkring een warm hart toedragen, zei de voor zitter; dit bleek uit een verhoging van de vrijwillige bijdrage. In de toekomst zal het bestuur zich bezinnen op een middel tot werving van nieuwe leden. De bestuursleden mr. A. J. Sormani. de heer L. Gerverdinck en deheer J. Nelsingh, die aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie herbe noemd. Het programma voor het komend sei zoen ziet er uit als volgt: 23 oktober 1957: KrebbersWeisz; 22 november 1957: Lol6 Marshall, zang; 27 december 1957: Jan Smeterlin. piano; 4 februari 1958: Jo hanna Martzy, viool; 6 maart 1958: Cor de Groot, piano. Leidse geleerde naar Istanbul Onderzoek kan voor kennis van oud Assyrië heel belangrijk zijn pelijk ambtenaar aan het Archeologisch Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden, dezer dagen naar Istanbul vertrekken, waartoe hij staat is gesteld door een subsidie van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.). Zijn onderzoekingen aldaar zullen goeddeels betrekking hebben op de kleitabletten, waarvan grote en belangrijke collectie in het archeologisch museum van Istanbul aanwezig is en die een belangrijk inzicht kunnen geven in de geschiedenis van het oude Assyrië. Deze reds kan worden beschouwd als :n voortzetbing van die, welke dr. Fran kena drie jaar geleden maakte, eveneens met financiële deze studie- tocht werkte hij niet alleen in het museum Istanbul, doch nam hij tevens deeü aan de Duitse op gravingen in de omgeving van Boghazköy. ruines bevin- hoofdstad van het oude rijk Hethieten. Deze opgravin-1 gen stonden onder leiding van prof. dr. K. Bittel, hoogleraar ln de archeologie de universiteit van Istanbul en direc teur van het Duits Archeologisch Insbi- ïut aldaar. Dr. Frankena heeft bijzondere belang stelling voor de kleitabletten, die afkom- ,ttg zijn uit de opgravingen in het oude Lssur. Toen deze tabletten de oudste der „schriftelijke historie" in het be- van iteze eeuw werden gevonden, werd deze uiterst belangrijke vondst ver- Leidse scooterrijders kwamen bijeen Na een puzzelrit te hebben uitgereden kwamen gisteren vele scooteribezitters terecht in De Grote Vink, waar de pas opgerichte afdeling Leiden van de Vespa Club Holland een contactavond belegde. Het doel van deze vereniging is: het leg en onderhouden van contacten tus- 6cooterbezitters onderling en het or ganiseren van rally'6 en behendigheids wedstrijden. Evenals onder meer in Bel gië, Frankrijk en Zwitserland, geeft men Nederland een officieel orgaan uit, Het Wespennest, waarin men de mededel in- van alle afdelingen bijeenbrengt. De Leidse afdeling mag zich sedert haar ont staan verheugen in een snel groeiend le- Op de 6amenkom6t werden op infor mele wijze tal van problemen besproken. Men beraadde zich over het embleem dat door één der leden werd ontworpen. •na ook de vertegenwoordiging van de afdeling bij de eerstvolgende inter zonale Vespa-rally, die op 22 e ,jumv in Utrecht zal worden gehouden, ter ake kwam. Onbekend ich in het Berlijnse oudheidkundig bevindende collectie is in de loop der jaren grondig bestudeerd, over welke studie talrijke publikaties zijn ver schenen. De tabletten in Istanbul waren voor het grootste deel onbekend. Wel was de tekst van vele dezer tabletten gepubli ceerd aan de hand van zich te Berlijn bevindende foto's, gemaakt vlak na de opgravingen. Deze teksten zijn evenwel nimmer met de in Istanbul aanwezige originelen vergeleken. Het ligt niet alleen ln het voorne men van dr. Frankena enkele van de ze publikaties met de oorspronkelijke teksten te vergelijken maar tevens om het nog ontbrekende materiaal uit Assur te bestuderen, hetgeen voor de kennis van het oude Assyrië van groot belang is. Er zijn allerlei soor ten van teksten: fragmenten van ver halen, hymnen, historische teksten, enzovoort. De verzameling uit Assur omvat een drieduizendtal kleitabletten. Hiervan is slechts 'n duizendtal gebakken, waardoor onderzoekingen en bestudering bruikbaar zijn geworden. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Christine, dr van T de Raad :n D E van Gorsel; Johannes, zn van W i" van der Kaay en E J van Rijn; Willem. zxi van H van Dam en W M Harland; Johannes Michiel, zn van H M de Koning S C C van Dorp; Nancy Jeantine Eli sabeth, dr van E de Heer en J B M Ha zenberg; Sylvia Catharina, dr van W A Post en C Bense; Theodorus Dirk, zn van T Overe6 en A Koster; Veronica, dr van J Zwart en G de Wolf. GEHUWD: L J de Koekkoek en J A C in Wijk; J Duindam en M Verbruggen; W J le Mair en C H Rozier; H* Slijkhuis Zwieten; J Luijendijk en P van Leeuwen; D J van Ginkel en M W Kra- P H Bonter en J' Belj; J van Es en D M van Hees; P Oostveen en H C Her- L L Cavé en P Vermeulen; H J Jonge jan en A F Schuurman; A B Faber J Middelkoop; O A Schafstadler C C Leemans; W M Hendriks en J M Offeren; J H J Mentink en H M Zandvliet; J Schouten en M Kesseboom; J G van der Oort en C M van Delft. OVERLEDEN: M van Kempen, 83 jr, weduwe van H. Nijssen; C J Heemskerk, 68 jr, echtgenote van D W Klein; C Dierks, 84 jr; H E Keemer, 55 jr; G van Hooven, 41 jr, echtgenote van P Smitte- naar; W T Langerak. 85 jr; E Kok, 85 jr, weduwe van A Vogelenzang; H W Witte- naar, 69 jr; P Mark, 2 dg. In het vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn heeft de Zuid hollandse bond van veehandelaren, o.l.v. de tweede voorzitter, de heer Joh. Karens uit Zoetermeer, gisteren zijn jaarvergadering gehouden. Het openingswoord van de vice-voorzit- ter getuigde van tevredenheid over het afgelopen Jaar. De Handel heeft een nor maal verloop gehad. De prijzen van het vee bleven stabiel, besmettelijke ziekten van belang onder het vee bicven uit, dank zU de activiteit van de gezondheids dienst voor het vee, ook de export in het algemeen, en naar Italië en Duitsland in het bijzonder, en voornamelijk uit de pro vincies Zuid-Holland en Zeeland, was goed Tot slot sprak de heer Karens het vertrouwen uit, dat de grenzen ook voor het schapenvlees weer spoedig open zul- Uit de Jaarverslagen van de secretare6- se-penningmeesteresse. mevr. D. S. Ster nerBrey6. Rotterdam, bleek, dat de bond 855 leden telt en een batig saldo heeft. Met algemene instemming van de ver gadering heeft de bond twee vooretellen voor de beschrijvingsbrief voor het con gres van de Ned. bond van veehandelaren, op 3 ên 4 juli te Valkenburg aangenomen Het eerste betreft een verzoek aan het hoofdbestuur om stappen te ondernemen om van erkende veehandelaren, die on eerlijke praktijken uitoefenen, de erken ning te doen intrekken. Hierbij wordt ge dacht aan het vaak voorkomend feit. dat koeien voor slecht worden ingekocht om daarna voor eerlijk te worden verkocht.. (Advertentie GASFORNUIZEN WASMACHINES Het tweede betreft een verzoek om f pen te ondernemen de overeenkomst de withandelaren met de gezondheids dienst te wijzigen door middel van speciaal artikel, in dier voege, dat ook wit-handelaar een a-specifieke koe op zijn bedrijf mag aanvoeren en houden Dit wenst men omdat de huidige situatie een bevoorrechting betekent van de houders boven de wit-handelaren. Tijdens de middagvergadering sprak de 74-jarige ere-voorzitter van de Neder landse bond van veehandelaren, de heer J. P. v d. Stoel uit Leiderdorp, een pro pagandistisch woord. Ook de bondspropagandist, de heer F. Lappain, besprak de noodzakelijkheid van het samengaan van belangengemeenschap vormende groepen. Hij gaf ernstig in overweging het bestaan van de bond in gevaar te brengen, door te bedan- maar sterker te maken door anderen hiervoor te winnen. LEIDERDORP Van zwembad wordt druk gebruik gemaakt Gisteravond werd in het dorpshuis te Leiderdorp een vergadering gehouden van de zwem- en polovereniging De Does. Voorzitter H. van der Horst merkte op. dat het bestuur over de exploitatie van het zwembad zeer tevreden is. Het aantal abonnementen is belangrijk hoger, dan was verwacht. Het voorstel om een nieuw artikel aan het huishoudelijk reglement toe te voe gen, werd aanvaard. De aanvulling opent de mogelijkheid tot zwemmen in- eigen groepsverband. De heer Van den Wijngaard merkte op, dat de badmeester op drukke dagen mogelijk alle zwemmers in het oog kan houden. De voorzitter antwoordde, dat men reeds op zoek is naar assistent. LEIDEN. 6 juni. Geslaa ex. N'ed. recht: de heer A. E Den Haag; geslaagd voor h Haagse politierechter .Dat valt starrige," zo nadat de off. nken bromfietser liet tegen voor zo'n hate- :ei de Haagse politierechter ran justitie f 20 boete of vijf weken voorwaardelijke ge vangenisstraf had geëist tegen arbeider uit Noordwijkerhout Deze moest terecht staan wegens het fiet sen onder drankinvloed, een feit waaraan hij zich reed6 eerder had schuldig ge maakt. De verdachte vond het ook niet méévallen, want hij had tijdens zijn es capade een gat in het hoofd gekregen, zijn fiets met hulpmotor was 6tukgeraakt en hij had de rekening gepresenteerd ge kregen voor een auto, die hij had be schadigd. „U bent een gevaar op de weg. Het i« dat de officier het vraagt, maar anders zou ik u wel een zwaardere 6traf geven zo zei de rechter en hij veroordeelde ds verdachte overeenkomstig de eis. Buurvrouw mishandeld Omdat hij op 19 maart zijn buurvrouw zodanig had geslagen dat er stukjes van haar snijtanden af waren en dat zij bloe dende verwondingen had gekregen, moe6t een 36-jarige ambtenaar bij de posterijen uit Leiden voor de Haagse politie rechter verechijnen. Hij zei niet te heb ben geslagen. „Zij heeft mij eerst geslagen en toen heb ik mij verweerd," zo merkte hij op. „Kerel, kerel, wat zielig," ant woordde de rechter. Het slachtoffer, een 50-jarige vrouw, vertelde als getuige, dat men drie jaar heel goed samen had gewoond, maar dat verleden jaar, nadat haar oudste zoon was geslagen, de verhouding slechter was geworden. De verdachte had nu de fiet sen van haar gezin uit de kelder gezet en hierover was de openigheid ontstaan. „Ik wou inderdaad de fietsen uit de kelder halen, want die i6 van mij. Ik heb een flinke klap in mijn gezicht ge had," zo zei verdachte. „Het spijt mij, dat het mij niet i6 toegestaan u er nog één te geven. Het is lafhartig een vrouw van 50 jaar zo te 6laan. Had dan de man van mevrouw genomen," zo vond de rechter. De vrouw had f 25 schade op gelopen en had 12 dagen lang niet kunnen werken. ..Zelfs al zou hij de eerste klap hebben gekregen, dan zou hij nog niet zo heb ben moeten handelen," zo meende de of ficier van justitie. Overeenkomstig de eis werd verdachte veroordeeld tot f 25 boete of vijf dagen, een week gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en be-taling van f 25 schadevergoeding. Jubilea bij N.Z.H. De heer F. Swagen, conduoteur-trein- geleider bij de NZH te Leiden, hoopt don derdag 20 juni de dag te herdenken, waarop hij veertig jaren geleden bij de NZH in dienst trad. Bij dezelfde maatschappij hoopt de heer G. Bavelaar, ambachtsman eerste klasse op de werkplaats te Rijnsburg, op dinsdag 18 juni zijn 40-jarig arbeids- jubileum te vieren. Linnaeus-tentoonstelling De Linnaeustentoonstelling in de Uni- versiteitóbiblotheek blijft open tot en met zaterdag 15 juni. VOORSCHOTEN Jeugd vierde het Pinksterfeest Gisteravond werd in het Cultureel Cen trum met een groot aantal kinderen en belangstellenden Pinksterfeest gevierd Dit feest was georganiseerd door de Ge ref. Evangelisatiecommissle. Het kinder koor De Lente Klokjes zond onder leiding van de heer Van Helsdingen een aantal liederen. Mevr. Van Helsdingen zong eveneens Mevr. Egglnk vertelde het Pink sterfeest cn de heer Van der Neut hield een vrije vertelling. Avondvierdaagse Pielcrscn en Co's Automobielbedrijf. Emissie 500.000 5"«% 20-jarige conver- De avondvierdaagse zit tcerbare obligaties geslaagd. kwart op. Ook gisteren ware vallers. Vanavond zullen de tippelaars die de tocht hebben volbracht met muziek worden ingehaald. HcnEclwcdstrUd Morgenmiddag om 3 uur wordt in de Vliet bij café De Knip een hengelwed- strljd gehouden. De baten van de wed strijd zijn bestemd voor de ouden van De premier van Suriname dr. J. Ferrier en de minister van financiën W. Smit ver trekken 10 juni naar Nederland voor over leg over financiering van het Brokopondo- De waarnemend gouverneur H. J. de Vries heeft te Paramaribo de voornaamste oppositiefiguren ontvangen na een onder houd met de leider der meerderheidspar tijen. Men ziet hierin een poging tot een betere verstandhouding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3