Sport shirts Leiden viert in juli zijn eigen Holland Festival Agenda voor Leiden Sempre Crescendo gaf concert in de Lakenhal PeektCloppenburg De heer De Greef nam afscheid als voorzitter Eerste steen voor de zevende Gereformeerde school gelegd NIEUWE LEÏDSCHE COURANT VRIJDAG 31 MEI 1957 Kunstmanifestatie 1957 Laat in het seizoen door de Leidse Cambridge-week ENKELE JAREN GELEDEN is, geïnspireerd door het Holland Festival, in Leiden een Kunstmanifestatie tot stand gekomen, die een afspiege ling wilde zijn van de scala kunsten, die op het Festival tot uiting komen. In 1955 was deze Kunstmanifestatie een gewaagd experiment; „in de goeie ouwe tijd" pleegde het schouwburgseizoen nu eenmaal bij de komst van de lente een einde te vinden. Maar de twee laatste jaren heeft Leiden bewezen, dat het, althans wat dit betreft, de traditie wil prijsgeven. De uitvoering van Lucifer was vorig jaar volledig uitverkocht, en ook dit jaar had het bestuur gehoopt met een briljante afstraling van het Holland Festival te komen door Moortje van Bredero in de Leidse schouwburg te brengen. De selecte groep spelers, afkomstig van de vier grote Nederlandse gezelschappen, was bereid naar de Sleutelstad te komen, maar het toneel van de Leidse schouw burg is te klein voor de coulissen van het stuk, zodat deze zeldzame opvoe ring niet in Leiden zal kunnen plaats hebben. In plaats daarvan zal echter een niet minder unieke schouwburg-avond wor den geboden. Het Spaanse ballet onder leiding van Maria del Carmen Carreras, met als sterdansers Roberto Ximenez en Manoio Vargas, zal donderdag 11 juli een programma brengen van solodansen en groepsdansen. afgewisseld met zang van Fma Vivo en Manoio Leiva. Deze uit tien dansers en danseressen opgebouwde bal letgroep, zal in grote lijnen een indruk geven van het rijke patroon der Spaanse dansen. Koorconcert De datum van deze avond ls vrij laat, maar dit wordt veroorzaakt door de Cam bridge-week te Leiden, die de organisa toren van de Leidse Kunstmanifestatie vele hoofdbrekens heeft bezorgd. Maar 11 juli is dan ook het slot van de week, die zaterdag 6 juli wordt geopend met een koorconcert. Het Gemengd Toonkunst koor en het Residentie Orkest zullen on der leiding van dirigent Iskar Aribo een klassiek programma brengen, dat wordt Lodewijkskerk op 18 juni open Naar wij vernemen, zal de Rooms-Ka- tholieke Lodewijkskerk aan de Steen- schuur op 18 juni aanstaande worden her- Ingewijd. Dit geschiedt na een uitgebrei de restauratie, die enkele jaren heeft ge duurd en ook de uitbreiding van de kerk aan de achterzijde omvatte. Naast de kerk. aan de kant yan het gebouw van sociale zaken, is een grote pastorie gebouwd. De herinwijding zal geschieden door de bis schop van Rotterdam, monseigneur M. A. Jansen, die vóór zijn benoeming tot bis schop bouwpastoor in Leiden was. Morgenmiddag reeds wordt vanwege K. en O. een excursie naar de gerestaureerde kerk gehouden. geopend met 't aantrekkelijke Jephte van Carissimi. Evenals in deze tijd nieuwe vormen van kunstuiting worden gezocht en bekritiseerd. leefde Carissimi (1604 1675) tijdens een kunstrijdtijdvak. De avantgardisten van die tyd wilden de aloude koormuziek verlaten en zich toeleggen op solozang met sobere be geleiding. Het resultaat van deze strijd was de opera en als voorloper van de opera-componist kan Carissi mi worden beschouwd. Hij legde de grondslag voor het Oratorium, dus voor een samengang van koor- en solozang. Na de Cantate no. 147 van J. S. Bach wordt het programma besloten met de Mis in D. gr. t. van A. Bruckner. De vier solisten Elly Ameling, Annie Hermes, George Ma ran en David Hollestelle zullen in alle drie de werken optreden. Bach-avond Het centrum van de Kunstweek bestaat uit-een Bachconcert in de Pieterskerk op woensdag 10 Juli. Szymon Goldberg van het Ned. Kamerorkest, zal viool-solospel ten beste geven en de organist van Mechelen, die reeds meer dan 700 con certen op zijn naam heeft, Flor Peeters, zal het orgel bespelen. De solo-violist zal onder meer uitvoeren partita's in d kl. t. en E. gr. t., Flor Peeters brengt Passa- caglia en fuga in c. kl. t. en het Prelu dium benevens fuga in b. kl. t. Het zal een zuivere Bachavond worden, want in dit programma hebben het mach tigste en het nietigste instrument elkaar gevonden. De soloviool zal de muziek spelen, die Max Reger uitgezonderd alleen Bach kon componeren, daar buiten deze beiden nooit een componist in staat is geweest een partituur te schrijven, die slechts de viool als vertolker nodig heeft. De kaartverkoop voor deze veelbelo vende Kunstweek begint 15 juni schrifte lijk aan de schouwburg en bij de fa. C. C. Bender. Hogewoerd. Van 24 juni af kan ook mondeling worden besproken. Feestavond van A.S.C. In dc Stadsgehoorzaal heeft de voetbal vereniging ASC woensdagavond de fes tiviteiten. die gehouden zjjn ter gelegen heid van het 65-jarig bestaan, besloten ■net ccn grote feestavond, waaraan mede werking werd verleend door de cabaret groep van de ambtenaren van het mini sterie van justitie. De zitter ASC. de heer G. J toonde zich verheugd over de vele blijken van waardering, die het bestuur niet alleen van eigen leden, maar uit de gehele voetbalwereld heeft ontvangen. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de ere-voorzitter van de LVB, de heer Caro, de voorzitter van de Leidse sportstichting, de heer J. C. F. Coers en de vele afgevaardigden van zustervereni- De Haagse ambtenaren kwamen met een vlot programma, waarin het muzikale ge deelte de voorrang had. Met een praatje schetsje en liedjes van Annae Schmidt werd de aanwezigen een gezellige geboden. Vrijdag Eerste Groenesteeg 16, 8 uur: evangell- satiebijeenkomst Baptisten Gemeente, evang. W. C. Malgo uit Zwitserland. Rehoboth, 8 uur: afdeling Leiden Ned. Christen-vrouwenbond, J. Vink te Kat wijk aan Zee over de Ned. balladen. Zaterdag Eerste Groene steeg 16, 8 uur: evangeli satiebijeenkomst Baptisten Gemeente, evang. W. C. Malgo uit Zwitserland. Antoniusclubhuis Mare, 7.45 uur: gym nastiek - en schermvereniging Excelsior, feestavond 55-jarig bestaan. Antoniusclubhuis Mare, 3.30 tot 5.30 uur: gymnastiek- en schermvereniging Excel- Tweede toneelavond in „Prediker" Voor de tweede maal werd woensdag ir het gebouw aan de Janvossensteeg eer toneelavond gegeven vanwege het bouw fonds-actiecomité van de Stichting „Pre diker". Ditmaal kreeg de opvoering door de Leiderdorpse toneelvereniging van hel Zijlkwartier van het spel „Deining om de dorpsdokter" de volle belangstelling. Wij hebben waardering voor de wijze waarop deze vereniging de mensen beidt keren heeft vermaakt met haar optreden De stof zat er goed in en de rollen bleken verdienstelijk verdeeld te zijn. Het B „Prediker" heeft met deze avo de ingebruikneming van de nieuwe stoelen zeer prettig gevierd. Zeer behoorlijk peil HET LEIDSE studentenmuziekgezelschap Sempre Crescendo, dat al sinds meer dan een eeuw een zeer eigen plaats heeft gehad in het Leidse muziekleven, laat elk jaar vooral van zich horen hij gelegenheid van het grote concertdat op 8 december, zijn „dies natalis", wordt gegeven. Buiten deze centrale gebeurtenis blijft de activiteit van het gezelschap gewoonlijk beperkt tot manifestaties binnen de kring van het L-S.C. Woensdagavond werd hierop evenwel weer eens een gélukkige uitzondering gemaakt; voor een geheel gevulde „Grote Pers" in „De Lakenhal" concerteerde Sempre Crescendo namelijk met een uitgebreid programma, bestaande uit werken van Telemann, Bach, Purcell, Honegger en Geminiani. Het opmerkelijke van dit concert, dat lijk hier stilistisch op een zeer behoorlijk peil stond, was het feit, dat het orkest voor het eerst in het openbaar werd gedirigeerd door de Haag se dirigent Elie Poslawsky, die als zoda nig Jaap Stotijn opvolgde^ Stotijn heeft Sempre vele jaren geleid'en daarmee in grote mate bijgedragen tot de uitstekende, traditie welke Sempre zich heeft verwor ven. De nieuwe dirigent zag zich dus ge plaatst tegenover een orkest, dat een eigen cachet heeft en beschikt over een behoor lijke orkestroutine. Anderzijds diende hij het gevestigde niveau te handhaven en zo mogelijk te verbeteren. Het concert van woensdag heeft stellig getoond, dat Sempre met Poslawsky een goede keuze heeft gedaan en de toekomst met vertrouwen kan tegemoet zien. Reeds in Telertianns suite in b. waarin de heer J. R. Floor op uitstekende wijze de fluit- 8olopartij vertolkte, waren de discipline en de speelvreugde in ruime mate aanwe zig. Hoewel deze tafelmuziek meer be doeld is als achtergrondmuziek, luisterden we er toch met genoegen naar. Bachs derde Brandenburgse concert stelde aanzienlijk hogere eisen aan de uit voerders, zowel in muzikaal als in tech nisch opzicht; het was daarom niet vreemd, dat het orkest hier van iets min der overtuigingskracht blijk gaf. Men heeft er waarschijnlijk verstandig aan ge daan de beide termate-maten van het adagio niet, zoals ongetwijfeld wel de be doeling ls geweest van de componist, met cadenzen te versieren; het ls uiterst moei- »t uit de toon te val- Het beste deel van de avond volgde on middellijk na de pauze in de uitvoering van Purcells Pavane en Chaconne in g, een werk dat nog altijd verbaast door zjjn geniale compositie. Hier was de over eenstemming tussen dirigent en orkest wellicht het grootst. Ook Honcggers „Pas torale d'été" dwong bewondering af. Deze charmante partituur eist heel wat, vooral ook van de blazers, die zich bjj deze ge legenheid goed van hun taak kweten, al vond de hoornist zjjn partij wel eens In Geminiani's concerto grosso in D. op. Ill no. 1 viel een zekere teruggang te con stateren. al viel ook hier menig detail te bewonderen. Het was hier de concert meester. de heer B F. van den Bosch, die de solistische vioolpartij als aanvoerder van het concertino op niet onverdienste lijke wijze vertolkte Natuurlijk kan men van een gezel schap, dat uit studenten bestaat, die Euterpe met veel geestdrift doch met wei nig vrije tijd dienen, geen volmaakt or- kestspel verwachten. Vooral op grotere exactheid van de inzetten zal de nieuwe dirigent zijn aandacht moeten richten. Niettemin hadden de leden van Sempre Crescendo woensdagavond alle reden te vreden te zijn met dit opwekkende con cert. waarop men zich met zoveel con centratie had voorbereid ondanks de drukke examentijd die thans zijn stem pel drukt op het academische leven. Dr. J. van der Veen. sior, receptie en huldiging bestuur ter ge legenheid van 55-jarig bestaan. Ingang Oud Poelgeest te O e g s t - geest, 2.30 uur: afdeling Leiden Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, excursie onder leiding van T. Vermande. Antoniusclubhuis, 2.30 uur: Maatschap pij voor Toonkunst te Leiden, uitvoering operetteklassen van Leiden en Oegstgeest. Jacobazaal, 8 uur: afdeling Leiden Ver eniging van Gerepatrieerden voor Leiden en omstreken, feestavond- Station, 2.15 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, vertrek per gele tram voor wandeling door Raaphorst. Steenschuur 19a, 2.30 uu naar de Lodewijkskerk. voi Ten toons tel lingei fici". Rijksmuseum voor volkenkunde, tot 1 oktober: tentoonstelling „Mens in minia tuur? De wereld van het poppenspel". Universiteitsbibliotheek Rapenburg, tot 7 juni: tentoonstelling over Linnaeus. J.J. van Oosten gehuldigd Woensdag is de heer J. J. van Oosten in café Aniba aan de Herenstraat gehuldigd in verband met zijn veertigjarig arbeids- jubileum in dienst van het Nationaal Veem N.V. Na aanvankelijk als beurt schipper te hebben gevaren, heeft de ju bilaris 28 jaar lang als chauffeur gewerkt zonder ook maar één keer brokken te Na een inleidende toespraak van de di recteur van Nationaal Veem, de heer G. J. Lolling, zwaaide de heer J. G. J. Ver- heij van Wijk de heer Van Oosten lof toe voor diens ijver en plichtsbetrachting. Hij overhandigde hem het vererend getuig schrift en de daarbij behorende zilveren ere-penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Verder werd het woord gevoerd door de heer Lolling, die een geschenk onder cou vert aanbood, de directeur van het Ned. Binnenvaartbureau, de heer F. Balhuizerr, die enkele geschenken overhandigde en de heer J. Toorens namens het personeel. Deze laatste verraste de heer Van Oosten met een rookstoel. Wereldmodecreaties P*C topprestaties Cojo Airmatic met ritssluiting op 6 manleren te dragen No-Iron Zweeds import Wandel door de wereld der mode by Beteren ycedJwfter.' LEIDEN Breestraat 78 Geref. schoolvereniging Hij volgt de heer La Lau op als administrateur DE HEER H. C. F. DE GREEF heeft woensdagavond tijdens de jaarver gadering van de Geref. schoolvereniging voor het laatst de voorzit tershamer gehanteerd. Behalve van de voorzitter, werd ook afscheid ge nomen van de administrateur der vereniging, de heer C. la Lau, die ruim 38 jaar deze functie heeft bekleed. In zijn openingswoord merkte de heer De Greef op, dat er te weinig aan wordt gedacht, hoe wij de vrije christelijke school hebben-verkregen; deze is ontstaan door de offers van velen, „God heeft ons tot nu toe dit pand gelaten". De voorzitter richtte zich in waarderen de bewoordingen tot de heer La Lau „Uw werk was correct en u hebt met grote toe wijding en bescheidenheid uw taak uit geoefend". Aangeboden werden enigt rookartikelen en voor mevrouw La Lat een boeket bloemen. Namens zijn ouders sprak dr. C. la Lau een woord van dank De heer D. de Bruin bracht als secreta ris het jaarverslag over 1956 uit. Hij her innerde onder meer aan de in dat jaar genomen besluiten en maatregelen o scholen in stand te houden en het arbeids veld uit te breiden. De vacatures konden worden vervuld. Het aantal leerlingen be droeg eind 1956 2018. een toeneming 97 leerlingen. zomervakantie wordt bekort, ni herfst- en Pinkstervakantie met drie dagen zijn verlengd, zo deelde de heer De Bruin Op 14 febr. 1957 werd toestemming verkregen voor de bouw van een school de Telderskade. waar woensdagmiddag door dokter De Bruijne de eerste steen werd gelegd. Bij de bestuursverkiezing werden eren S. J. Anes. J H de Jong en J. H C Laman herkozen. In de vacature van i De Greef werd de heer J. van di Berg gekozen, terwijl In een andere vac ture mr. dr. M. Teekens werd benoemd. Goed jaar De penningmeester, de heer J H. di Jong, bracht het financiële verslag uit. "lij zei, dat 1956 een goed jaar vot ereniging is geweest Ook bracht de heer De Jong als voorzitter van de bouw- nissie verslag uit. Ondanks de beste dingsbeperking is het nog zover geko- Morgengebed in de Lutherse kerk In de Evangelisch Lutherse kerk aai de Hooglandse Kerkgracht had gisteren het eerst het liturgisch morgenge bed plaats Op zondag 31 maart werd het vondgebed Ingevoerd. Het karakter va leze diensten brengt mee, dat er niet gi oreekt wordt. Gistermorgen werd daarvan echter afgeweken en bracht ds. Haan kele motieven uit het evangelie van Hemelvaartsdag naar voren. Hemelvaartsdag is de dag van Jezus Koning. Op deze dag besteeg de Heer Zijn n. Het tweede motief is het afscheid: wolk onttrok Hem aan hun ogen. Als derde motief zag ds. Haan het trekken door Jezus: Als Ik van de aarde verhoogd zal zijn, zal Ik hen allen tot Mij trekken. Het vierde is de verhoging, het i de rechterhand van de Vader. Luther *ft aan de blijdschap van de Hemelvaart uitdrukking door te zeggen, dat op deze dag de gevangenis gevangen is genomen De hel is voor hem verdoemd; de Hoge priester is de hemelen doorgegaan. De liturgie van deze morgen bevatte onder meer een aantal responsies door de Gemeente Bij de Telderskade in Leiden WOENSDAGMIDDAG heeft dakter J. de Bruyne op de zandvlakte bij de Telderskade de eerste steen gelegd voor een lagere school, uit gaande van de vereniging voor lager onderwijs op Gereformeerde grond slag. Dit is de zevende lagere school, die door deze vereniging in Leiden tot stand komt. De plechtigheid was vervroegd, omdat de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. C. F. de Greef, dezelfde dag wegens vertrek afscheid nam van het bestuur. In één van de direefcieketen waren oit vier uur vele genodigden met het school bestuur bijeen gekomen. Ook het perso neel van aannemer Van-Rijn kreeg e plaatsje om de toespraken aan te horen. De voorzitter van de bou' de heer J. H. de Jong, spra komstwoord. Deze meende, dat er bij de genodigden de gedachte zou leven, dat op een huisloze vlakte een school bepaald niet nodig is. De heer De Jong attendeer de echter op het Haagwegkwartier, dat binnen enkele jaren zal zijn volgebouwd met huizen. Het duurt zelfs niet lang meer en de nieuwe school is geheel met huizen omgeven. Hoewel het niet zo gebruikelijk is Met een décor van zand en steen achter zich heeft dokter J. de Bruyne woensdagmiddag bij de Telderskade in Leiden de eerste steen gelegd voor de zevende lagere school, die tot stand komt door het werk van de Vereniging voor lager onderwijs op Gereformeerde grondslag. Achter de dokter kijkt de scheidende voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. C. F. de Greef zonder hoed toe. Naast hem, links, de voorzitter van de bouwcommissiede heer J. H. dc Jong. Foto N. van der Hor., eerste steen te leggen, direct na het plaat sen van de fundamenten, was de laatste woensdagmiddag in mei gekozen door het aanstaande vertrek van de heer De Greef. De te bouwen sohool zal opleiden voor gymnasium, lyceum en ulo. Met de oplei ding voor de ambachtsschool kan men er voor alle takken van voorbereidend on derwijs terecht. Zegeningen De heer H. C, F. de Greef noemde eer eerste-steenlegging geen alledaags gebeu ren in het schoolleven. Het brengt tot na denken over de grote zegeningen, die God onverdiend heeft gegeven Het is alleen door Zijn goedheid, dat Hij ons dit ogen blik doet beleven. De heer De Greef wms blij. dat dit de zevende school voor gewoon lager onderwijs was, uitgaande van de ver eniging voor gereformeerd onderwijs. Met de beide ulo-scholen worden zo vele kinderen heengewezen naar de grote Kindervriend. Hoewel dus allee van God afhangt, wil Hij mensen tot het Werk gebruiken, z> toogde de heer De Greef, die zich daarop tot de voorzitter van de bouwcomrr richtte. Met grote volharding en geduld is het doel in het oog gehouden. De heer De Greef hoopte, dat de schoolbouw der Gods zegen voorspoedig voortgang zal hebben. De genodigden gingen daarop naar bui ten, waar dokter De Bruyne de eerste steen iegde. Leidse overwegwachter voor Haags gerechtshof In eerste instantie had een overweg- wachter uit Leiden een maand onvoor waardelijke gevangenisstraf gekregen, omdat hij zijn plicht als overwegwachter had verzaakt, waardoor bijna een auto Ier een trein reed. Hij lag toen in z'n chthuisje een roes uit te slapen. Hij scheen niet voor het Haags gerechts hof. omdat hij ergens in Nederland ver toefde voor herhalingsoefeningen in mi- e dienst Zijn zaak werd nu voor onbepaalde tijd aangehouden. Leidenaars op conferentie Morele Herbewapening Tot de Nederlandse afgevaardigden naar de conferentie van volken, die op initiatief van Morele Herbewapening te Mackinac Island (Michigan) wordt ge houden. behoren de Leidenaars prof. dr. A. Teeuw en de heer C. J. Piena, lid van de gemeenteraad. FajniJie Engel naar Leiden Donderdag 20 juni hoopt de familie Engel uit Reutte in Tirol weer naar Lei den te komen om in de stadsgehoorzaal een concert te geven. Op 11 november ir de eerete steen van het protestantse kerk je in Reutte gelegd en deze zomer denkt men de muren en het dak gereed te heb ben. De verdere afwerking moet wachten tot er weer geld i6 en daartoe maken de Engelkinderen met hun ouders dan ook een nieuwe toemee, Kaarten zijn verkrijgbaar bij muziek handel Servaas, Korenbrugsteeg 5, Leiden. Welke apotheek? De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door apotheek Boekwijt, Breestraat 74. tel. 20552. de Haven- theek. Haven 18. tel 20085 en de apotheek te Oegstgeest. Wilhelminapark 8, oon 26274. Ontsnapte Leidenaar gegrepen Enschedese politie heeft dinsdag avond een 34-jarige Leidenaar gearres teerd, die in de strafgevangenis te Gro ningen verbleef, maar sinds 4 april voort vluchtig was. Hij tyacht op 4 april, onder bewaking, een bezoek aan zijn zieke moe der in de Vestestraat te Leiden en slaag de erin te ontsnappen. t nu toe waren alle nasporingen vruchteloos De man moet nog enkele Jaren uitzitten. Dinsdagavond trof de En schedese politie de man aan toen hij Juist en huis kwam met een bromfiets. Bij fouillering kwamen uit zijn zakken inbrekerswerktuigen, een alarm pistool en f 450. De bromfiets, waarmee de gearresteerde er op uit wilde gaan, j-fl. zaterdag gestolen. Aanvankelijk gaf de Leidenaar een valse naam en adres ïaar men kwam al gauw tot de ont dekking met de ontsnapte le doen te heb ben. Vingerafdrukken leverden boven- het overtuigende bewijs. De gegrepe- ne heeft na zijn ontvluchting in verschil lende plaatsen in het westen des lands inbraken gepleegd. men, dat met de bouw van een school in het zuidwesten van de stad kan worden begonnen. De heer De Jong richtte zich vervolgens tot de heer La Lau. Hij wees erop. dat deze ruim 38 jaar dit werk heeft gedaan, waarvan 17 jaar in volledige dienst. Hij sprak ook de heer De Greef toe, die als voorzitter heen ging en de heer La Lau in diens functie 'van administrateur op volgt. Ruim dertig jaar heeft de scheiden de voorzitter zitting gehad in het bestuur. Op voorbeeldige wijze heeft hij de voor zittershamer gehanteerd. Uit erkentelijk heid bood de voorzitter een ets aan en voor mevrouw De Greef bloemen. Namens de kascontrolecommissie bracht de heer P van Weeren verslag uit. Uit naam van de hoofden sprak de heer Da Vries een enkel woord tot de heer Da Greef. Hij dankte ook de heer La Lau. In zijn afscheidswoord getuigde de heer De Greef. zijn werk met veel genoegen in het bestuur te hebben gedaan. Hij heeft de grootste medewerking en vriendschap van zijn medebestuursleden mogen erva ren Het voorzitterschap heeft zijn moei lijkheden en bezwaren, maar ongetwijfeld ook zijn prettige kant; dit wordt sterk be- invloed door hen. die het „moderamen" De heer S. Melse sloot de vergadering. Voor vervolg stads nieuws zie pag. 9 Jaar gevangenisstraf voor stelende vrouw De Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 34-jarige Leidse huisvrouw, die in een korte pe riode elf fietsen gestolen had en wasgoed van drooglijnen in Leiden en Leiderdorp ontvreemdde. Zij werd veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest cn een proeftijd van drie jaar. De eis was een jaar geweest, met af trek van preventieve hechtenis. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Hans Arnold, zn van A. Cats en J. M. Rademakers; Elisabeth Adriana Maria, dr van W. H. M. v. Om men en H. M. van Ellinckhuijzen; Jacob, zn van M. J. Oudshoorn en R. Heemskerk; Sara Louise, dr van P. J. Houwaart en E. Kagenaar; Clasina Christine, dr van'C. Padding en G. P. Bogaards; Ronald, zn van J. Stouten en H. Sasburg; Dirk Jo hannes, zn van G. Lagerweij en J. Meer- veld. ACADEMISCHE Boskoop. Geklaagd voor h« ka hear M. P. H Rocvwng Geslaagd voor hel k M. Deuchler te Zurich. C. H. van Bodegor GRONINGEN. 29 mei. Geslia doel. rechtsgeleerdheid: J. J. Spahr van i te Olterterp. Kand geneeskunde IIB Strega ie Brooklyn I.V.S.). H. A. Pc Hoogeveen, H. J. Hoekslra te Heercr Chr. Toxopeus te Nieuwe Fekela. Kand. natuurkunde: D. Zaagman ie Groningen, dema te Holwerd, P A len Thvc te Loc skundige afdeling: PROMOTIES Gepromoveerd study of problem solvi Kinderwagens C.H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 Brand bij Teekens De grote toewijding van slagerij Tee- ens aan de Mare om het spel vooral goed- doorrookt aan zijn klanten af te leveren, de paar honderd kilo spek. die gister- iddag in de rookkast lag, noodlottig ge worden. De rokerij werd tc intensief bc- ?n en walmende rookwolken kondig- •ond half zeven aan, dat het spek het rokersstadium rijkelijk had overschre- De brandweer moest er aan te pas ko nen en wist het vuur, dat achter de walm verscholen zat, te blussen. De schade, die de verzekering krijgt te dragen bedraagt 600 - aan spek en i 300.- voor de geha- 'ende rookkast Morgenavond 8 uur geeft Harmoniege- lschap Trouw en Durf o.l.v. de heer P. G. J. de Boer een concert in het van der Werfpark. Op het programma staan o m. marsen, walsen en enkele karakterstuk jes. Puzzel prominenten 1 G. Marseille, Von BönMnghau- tenlaan 10. LIsse; 2. mevr A. Wes- sel-Kwaadgras. Valdezstraat 8a, Leiden; 3 wed Den Ouden, Tol- tensatraat 18. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 3