Nescafé BIER: groot probleem in de maatschappij der Papoea's ie? w Beeldroman over de gevaren maakte veel indruk SENSATIONEEL BEGIN VAN ZWEEFVLIEGWEDSTRIJD Oppassendat ik niet val... Na bijna zeventig jaar premier der republiek Italië SPRINGBOK ER IS WEER GRAS BOTER DESSDAG 28 MEI 1957 iel Het verhaal van Josef, de drinker (Van een medewerker) !S waren eens Batavieren dat wij het tot ons grootste genoegen rekenden om bier te drinken uit de schedels van onze verslagen vijanden. Wat dat bierdrinken betreft, dat doen wij nog steeds gaarne en met overtuiging. Er. is wel eens iemadd geweest, die zei: „Papoea's zijn net Hollanders soms zijn het echte kruideniers, en soms zijn ze óók in staat tot een groots idealisme." Hoe dit zij, mèt de Batavieren van vroeger en nu hebben ze gemeen, dat ze, als ze met het schedelverzamelen afgedaan hebben, zich met verve op de consumptie van bier toeleggen. Dat bier is in de moderne maatschap pij van de Papoea's vaak een probleem. Zo'n groot probleem, dat verschillende vooraanstaande Papoea's een tjjd lang ge pleit hebben voor een verbod van alco holica. dat moest gelden voor alle Papoea's met uitzondering van degenen, die er een speciale toestemming voor ver krijgen. Zulks in tegenstelling dus tot de andere bevolkingsgroepen in Nleuw- Guinea: Europeanen of Aziaten. Dat pleidooi begon in 1950. In dat jaar trokken een tweetal Papoease ambtenaren naar Port Moresby, Maar die aparte toonbank is toch wel griezelig. Daar zit toch een gevaar lijke kern in voor later. De Nederlandse regering is dan ook bepaald huiverig om dit soort onder- scheidmakende maatregelen te tref fen. Ten slotte ligt aan iedere moder ne bewindsvoering, ook die in onze overzeese gebiedsdelen, ten grond slag een diepgaande en overheersen de eerbied voor de individuele vrij heid. Wat de wet betreft, ook in N.- Guinea straft de overheid openbare dronkenschap, burengerucht en an- den en ook niet veel aanleg daarvoor. Zuster Wiertsema komt van een grote boerderij bij Roodeschool. Zij brengt haai tjjd door met het bezoeken van Papoea dorpen. waar ze heen trekt tezamen mei een drie- of viertal inheemse meisjes. di< bij haar in opleiding zijn. Het werk dat zij doet, heet: bestrijding van de kinder sterfte. Er sterven veel Papoeakinderen op Nieuw-Guinea. Ht is een hard land; malaria, framboesia. ondervoeding, t.b.c. sleuren bijna de helft van alle kinderen beneden de twee jaar ten grave. Dat is altijd al zo geweest, maar de Papoea is er nog steeds niet aan gewend. De Papoeamoeders zijn op hun weinig demonstratieve wijze ontzettend blij en trots met hun sprui ten en hun leed bij zoveel sterfgeval len is groot. Tine Wiertsema vertelt die moeders wat ze daaraan kunnen doen. Ze vertelt hun van vitaminen en prenatale zorg en postnatale zorg en reinheid en hygiëne en ze vertelt niet alleen, maar ze demonstreert en ze onderzoekt de zieke kindertjes en ze geeft kooklessen met inheemse in grediënten en ze naait klamboes voor en ze vecht tegen nonchalance en on gezonde verwennerij en iedere dag zit ze in een ander dorp en dat doet ze nu twee jaar lang, iedere week van iedere maand, weer of geen weer, vier dagen in de week en in de dorpen van yc DOE MEE AAN DE GROTE PRIJSVRAAG WIE... WENST... WAT? VRAAG UW WINKELIER 'T WEDSTRIJDFORMULIER Coffefnevnj Normale bus f 2.90 Familie bus f 10.45 MEER DAN 1000 PRIJZEN - WAARDE F 40.000.- \ederlands record vier keer overtroffen zweef vliegwedstrijd van vïiegcentrum Teriet af, heeft een sen sationeel begin gehad. De Nederlan ders leverden ongekende prestaties. Van de eenentwintig vliegers, die met de opdracht voor maximale afstand waren gestart, bereikten er liefst veertien Frankrijk Bovefidien werd het Nederlandse afstandsrecord (440 km) door vier vliegers overtroffen. De Franse kampioen Lacheny, die als ga6t deelnam, leverde de grootste pres tatie. Hij voerde met zijn Breguet-zweef- vliegtuig de grootste zweefvlucht uit. die ooit in West-Europa is gemaakt. In en een half uur vloog hij de haast looflijke afstand van 730 km naar Nante$. Hiermee veroverde hij voor de tweede maal in zijn leven het Franse afstands record. De grootste in Europa uitgevoer de vlucht i6 het vroegere wereldrecord mej. Klepikova van 749 km. Het reldrecord is sinds enige jaren in Ame rikaanse handen met 861 km. De eerste Nederlander, die het af standsrecord verbeterde was Dekkers uit Utrecht, die 500 km naar het vliegveld van Le Havre aflegde. HiJ had dit vlieg veld als doel opgegeven, zodat hU ook het doelvluchtrecord van 315 tot 500 km verbeterde. Als tweede landde de Delftse student Andreae op hetzelfde vliegveld. Vlak bU dit vliegveld kwam de Venlonaar Selen terecht. SIGNOR ADONE ZOLI 55 (Van een onzer redacteuren) A AN HET POLITIEKE FIRMAMENT van zonnig Italië schittert sinds korte tijd een nieuwe ster: signor Adone Zoli. Een man, die toch waarlijk niet zo jong is, maar eerst de laatste jaren bekendheid kreeg als minister van financiën, van justitie, als kandidaat voor het president schap men gaf toen de voorkeur aan Gronchi en als voorzitter van de nationale raad der Christen Democratische Partij. Op de pensioen gerechtigde leeftijd van 69 jaar is Zoli nu de nieuwe leider der Itali aanse regering. „Je moet leren wachten," placht hij vroeger, als jong rechtsgeleerde tegen zijn ongeduldigde cliënten te zeggen. Zelf bleek hij een meester in deze bezigheid: het duurde tientallen jaren voordat de Italianen hem werkelijk leerden kennen. Sydney en de Fidji-eilanden en zowel in Australisch Nieuw-Guinea als op de Brit se en Franse eilanden in de Pacific gold een dergelijke regeling. Een van heette Nicolaas Jouwe. Nic. zeir Mjjn volk kan nog lang niet tegen die sterke alcoholica. Als een peling in de stad komt en hjj slaat het drinken, dan weet hü van geen op houden. De andere, meer ontwikkelde groepen weten het by een of twee glaasjes te laten. Maar myn mensen niet. En als moscatel een zoete kaapse wijn graag geschonken met smaak gedronken ze dronken zyn, dan zUn ze het hevig, dan worden ze vaak helemaal woest. Het Is een onderdeel van de opvoeding van ons volk, dat de regering hiervoor be perkingen oplegt. En dan alleen aan Papoea's. Geen apartheid De regering voelde echter niet veel voor een dergelijke regeling. Je weet met dat soort maatregelen altijd wel, waar je be gint, maar niet waar je terecht komt. Ook al zou men bereid zijn tot het maken van onderscheid in de behandeling van ver schillende bevolkingsgroepen, dan moet men er toch wel heel zeker van zijn, dat dit uitsluitend gebeurt in het belang van de betrokken groep zelve. Anders zit een regering, voor ze het weet, vast in rare, verbittering wekkende apartheidspolitiekerij. Dat gevaar kan men in allerlei andere gebieden consta teren. Men hoeft in de eilanden van de Pacific niet zo ver te zoeken, om daar voorbeelden van te vinden. Als men daar in sommige steden in de winkels komt dan kan de inboorling daar niet alleen geen alcohol kopen, maar hij moet ook al zijn gewone inkopen aan een aparte toonbank doen. Een aparte toonbank voor inheem sen en een aparte toonbank voor de an dere burgers: Europeanen en Aziaten. Aparte ziekenhuizen voor Inheemsen en aparte voor Aziaten en Europeanen. Id sommige steden mogen na 9 uur 's avonds geen inheemsen meer op straat en een „native" mag daar niet naar de bioscoop. Nu kan men beslist niet beweren, dat de regeringen van d' bewuste gebieden de bevolkingsbelangen verwaarlozen. Het is vaak enorm, wat daar gedaan is voor de bevordering van het coöperatiewezen onder de Inheemse bevolking. Opvoe ding, ook die van vrouwen en meisjes wordt veelal met voortvarendheid en gezonde fantasie aangepakt. ixcessen van het glaasje bier. Die wet geldt voor iedereen. Het lijkt dan ook wel beter om zich maar uit sluitend aan die wet te houden. Ten slotte is ook de Europeaan en de Aziaat wel eens dronken. Niet zo lang geleden was er in Hollandia nog een ernstige aanrijding het gevolg van dronkenschap van de Hollandse be stuurder van een auto. Ook deze man verdween in de boei het enigszins liefkozende woord waarmee men daar de strafgevangenis aanduidt. En wat de dronkenschap binnenskamers be treft: zoals overal ter wereld bemoeit de overheid zich daar niet mee, zolang er geen strafbare feiten zoals buren gerucht, belediging of mishandeling door ontstaan. En als wij het nu niet alleen va uit het juridische vlak bezien maar oo uit het gewoon menselijke: ook de Papoea houdt van zijn- borreltje. Als een feestelijke gebeurtenis is, een salaris verhoging of een baby of bezoek van de ouwelui uit het dorp of Koninginnever- jaardag, dan mag hij dat graag vieren onder het genot van een slokje. Moet hem dat verboden worden, omdat er onder zijn mensen nogal eens excessen plaats vinden? Wij zitten hier in Nederland ook een beetje met dat probleem. U kent die advertenties wel: „Een verstandig i in zijn vrijheid waard". Er zijn ei zeggen: Weg met alle alcohol. Die i sen zijn er in Nieuw-Guinea ook. Een verbod van invoer voor alle alcohol, voor iedereen, elke burger van Nieuw-Guinea, van welke landsaard dan ook. En men noemt India als voorbeeld van een land, waar dat kan en werkt en goed werkt. Een boekje Er is aan die drankbusiness van in heemsen iets positiefs gedaan en het is de moeite waard eens na te gaan, hoe dat heeft gewerkt. De afdeling bevolkings voorlichting schreef er een boekje i Dat boekje is eigenlijk een beeldroman: ook een analfabeet kan het begrijpen. In pakkende platen, die elk een hele bladzij beslaan, ziet hij daar het droef verhaal van Josef, een brave visser uit een dorp, die door zijn verlopen vriendje uit de stad meegetroond wordt naar een bier feest. Dat vriendje is het om Josefs ce te doen en vrouw en kinderen thuislatend werpen ze zich in de feestvreugde een heftig versierde zaal. Enfin u weet al wat er komt. Josef wordt gevoerd, hij drinkt te veel, raakt aan het vechten, zijn vriend trekt een mes. Josef slaat er op met een bierfles, die stukbreekt op de harde schedel van de stadsvriend en de politie neemt Josef mee naar de boei. Daar zit le dan te piekeren en voor hem verrijst het beeld van zijn huisje aan het grote meer, zijn vrouw en zijn keinders. .SADARKANLAH BATASNJA" heet dat boekje - „KENT U DE GRENS" en het op grote schaal verkocht op bazaars en andere centrale levendigheden. Inderdaad u leest het goed „verkocht". Iets. dat men gratis verkrijgt, heeft min der invloed dan wat men heeft moeten betalen. Dat geldt ook voor de moderne Papoea, die ook al net als u en ik drommels moet rekenen om met zijn geld komen, want ook hij betaalt be lasting. Dat boekje werd op ruime schaal dus verspreid. Zijn boodschap was: als u drinkt, doe het dan beheerst. Ken uw Grens. Heel veel later hoorden de uit gevers. dat het hard bezig was bijzonder populair te worden. Dat kwam door zus ter Wiertsema. Ik vind het prettig om die naam bier te noemen, want haast niemand heeft ooit van zuster Wiertsema gehoord. Ze treedt niet erg op de voorgrond. Integendeel, ze blijft nogal op de achtergrond. Ze beeft niet veel tijd om op de voorgrond te tre in de paalwoningen van Kajoe Poeloc bij Hollandia ziet men de kisten met bier, die een bedreiging van het Nieuwguinese volk vormen. Ook ziet men er echter de modernste naai machines en fonkelnieuwe fietsen: Tegenstelling tussen de toestanden van het stenen tijdperk en de twintigste eeuw, maar ook tegenstelling tussen de naar vooruitgang, dat de Nieuw-Gui- neërs kenmerkt. Op, de kust van het eiland het Christelijke kerkje, dat de bevolking zelf gebouwd heeft. de Jotefabaai, waar de kindersterfte vroeger 43 procent bedroeg, bedraagt die thans door haar werk 7 procent. In het begin kon ze maar vier dorpen bereiken, maar nu ze Papoeaverpleeg sters heeft opgeleid, kan ze er al tien bereiken en volgend jaar twintig en zo voorts. Ik vind dat werk prachtig. En om nu op dat Josef-boekje terug te komen: Tine Wiertsema kwam onlangs weer eens in het dorp Enggros en daar waren ze aan het feestvieren en bij dat feest werd tot haar verbazing een toneel stuk opgevoerd. Het ging er nogal ruw toe in dat toneelstuk, er werd een mes getrokken en met een bierfles geslagen, allerlei spelers waren aan het lallen en toen kwam de politie en die voerde een van de vechters weg. Die heette Josef en hij verdween in de boei. De hilariteit onder de toeschouwers was groot. Enggros stond nogal bekend als een drinkkampong. Ook nu kunt u er nog bier genoeg krij gen. Het plezierige is, dat er op dat be wuste feest wel gedronken werd, maar dat er geen dronkenschap voorkwam. Het boekje heeft indruk gemaakt. Het heeft die snaar geraakt, die zo geweldig be langrijk is: het persoonlijke schaamte gevoel, het ten koste van alles nooit be lachelijk willen zijn. Men heeft er op eigen houtje, zonder dat de uitgevers er iets van wisten, een toneelstuk van ge maakt. Dat voert mer op tijdens feesten. Die gezonde reactie doet mij deugd. Daar zit niets brave-hendrikachtigs in. Ik heb het ook elders gemerkt. Toen ik met verlof ging deze keer, dronken wij met onze inheemse vrienden ook ee: scheidsglaasje. Vroeger ging dat z heft het glas en dan roept u 5 of 6 keer proos proos proos proos proos! Dat was nu anders. Wij hieven het glas en plotsklaps riep ieder: Josef!! Een goede toast! Er zit een waarschu wing in. Sadarkanlah Batasnja Ken uw Grens! Die wijsheid moet de moderne Papoea, de man die in de steden woont met hun overvloed aan winkels, leren kennen. Het kan haast niet anders, of dat gebeurt door schade en schande. In januari van dit jaar kwam er een oude krijgsman uit een van de dorpen zijn kinderen opzoeken In Hol landia. Ook in zijn dorp dronk hij zijn inheemse brouwsel. Hij ging er prat op daar goed tegen te kunnen. Waarom hij drie flessen oude klare kocht, weet ik it. Hij nam 's avonds, toen hij ergens zijn eentje zat, een gewoon drinkglas dronk drie liter jenever. Hij viel in slaap en de volgende morgen kwamen zijn verschrikte huisgenoten bij de politie: Dia punja badan dingin Zijn lichaam is al koud. Daar word je dan weer zo bitter van. Ik wek u op, lezers, aan Nieuw- Guinea veel te denken. Die moderne Papoea heeft het niet makkelijk. Hij staat verbaasd in een nieuwe, won derlijke wereld. Wij mogen hem daarbij leiding geven. Dat moeten wij goed doen en met alle kracht. Daar leeft u ook mee mee. Die taak nog niet af. Sinds 19 mei staat hij nu op de hoogste sport van de vrij wankele ladder van het Italiaanse kabinet. Toen hij als kerevers premier de kamer van presi dent Giovanni Gronchi. in het Quirinaal, verliet en de glimmende marmeren vloer van de hal voor zich zag, moet hij ge zegd hebben: „Mmlaten we oppas sen niet direct te vallen Voor een minister-president is dit misschien een wat wonderlijke op- merfcing. In ieder geval blijkt eruit, dat prëmier Zoli over een flinke do sis humor beschikt. Humor en sar casme. Hij houdt ervan de spot te drijven met zichzelf. Vooral zijn voor-naam is daarvoor een gewild object. Adone is namelijk de Itali aanse versie op Adonis, de schone Jongeling uit de Griekse mythologie. Nu is signor Zoli een innemende man met een donker gerande bril; wel licht paste de wonderlijke naam ln vroeger jaren uitstekend bij hem. Éénmaal dreigde die naam echter een bespotting te worden. De fas cisten. die Adone Zoli hadden gearres teerd. stonden op punt hem de tan den uit de mond te slaan. Hij was hen echter voor: „Dat zal je niet meevallen, ze zijn vals!'' Advocaat in 'Florence Zoli is geboren in Cesenna. een plaatsje iet ver van de Ariatische Zee. Kort Adones geboorte werd zijn vader be noemd tot ontvanger der belastingen in het stadje Predappio. In datzelfde stadje groeide zijn latere vijand Mussolini op. Mussolini was vier jaar jonger dan Ado- Zoli, die Predappio reeds vrij jong verliet. Aan de universiteit van Bologna behaalde hij z'n meesterstitel. Hij opende tezamen met een broer een advocaten kantoor in Florence. Toen het fascisme extta, I aan de macht kwam. ergerde hij zich openlijk aan dit bewind, dat men hem gevangen nam. Na zijn bevrijding ging Zoli actief deel nemen aan de politiek. De Democrazia Cristiana zond hem als afgevaardigde naar het parlement. Onopvallend Adone Zoli heeft zes kinderen, woont, hoewel zijn werk hem steeds Rome voert, in Florencede plaats i vroeger zijn advocatenkantoor was geves tigd. Hij zal nooit langer dan nodig is in Rome verblijven. Bij de kabinetsformatii van de vorige week moest hij noodge dwongen enkele dagen in de hoofdstad blijven. Na het indienen van zijn lijst ministers nam h\j echter de eerste trein naar Florence. Als politicus trad Zoli tot dusver niet veel naar buiten op. Hij was een onop vallend minister van financiën. Hij deed zijn werk degelijk en precies. Misschien is dit vanzelfsprekend: de nieuwe pre mier is een formidabel schaakspeler. Indien hij tijdens zijn ministerschap enige bekendheid heeft gekregen, was dat in de eerste plaats door de diepge meende en overduidelijke manier, waar op hij „nee" zei, als men hem om een bijdrage van de staat kwam vragen. In opdracht van president Gronchi heeft Zoli een kabinet geformeerd, be staande uit louter christen-democraten. Toutenhoofd De beste Nederlander wa6 echter de Hagenaar W. Toutenhoofd. die het Ne derlandse record opvoerde tot 560 km. Na minder dan zes uur vliegen paseeerde hij het bekende Caen in Normandlë. deze bijzondere prestatie heeft Toutenhoofd als eerste Nederlander het gouden brevet met de drie diamanten be haald. Slechts 45 zweefvliegers in de wereld bezitten deze onderscheiding. De vlucht met 5000 meter hoogtewinet en de doelvlucht van 300 km, die eveneens voor dit brevet vereist zijn, had hij reeds verleden jaar volbracht. Bepaald pech hadden gisteren de cracks Koch en Eikel boom. die zich het afstandsrecord en het doelvluchtrecord zagen afgesnoept en nog op de koop toe in Brabant, op slechts 80 km afstand, in een sterke daalwind kwa men. waardoor zij ontijdig moesten lan den. Voor kinderen Hoe worden wij geregeerd Veel Nederlanders weten te weinig hoe zij geregeerd worden. Dit is een misstand in een democratisch land, waar elke Ne derlander zijn invloed op het landsbeledd kan uitoefenen en dus tevens een verant woordelijkheid draagt. Mejuffrouw M. J. H. van der Veen uit Den Haag heeft daarom de goede gedachte gehad dit voor kinderen van de lagere school en het V.G.L.O. uiteen te zetten in een zeer kin derlijke stijl in een boekje van 32 blad zijden met enkele foto's. Zü vertelt van ons Koningshuis en het verschil tussen een koninkrijk en een republiek, het verschil tussen een demo cratische en een niet-democratische rege ring. Voorts geeft zij bijzonderheden over de totstandkoming van een wet. de taak van de uitvoerende macht van de rech ters, «in de volksvertegenwoordiging en de lagere overheid, ook van de rol der partijen. Heel in het kort wordt ook iets medegedeeld over de rijksdelen over zee. Staatsinrichting is geen verplicht vak op de lag-re school het is echter wel vak dat onderwezen mag worden. Wij vermoeden dat het boekje van mejuf frouw Van dor Veen een goede leidraad zijn. Het is uitgegeven door Thieme te Zutphen. Voor het bureau van president Gronchi (rechts) leest de nieuwe minister-president Adone Zoli de eed. Toch is liet zo .BUIZENSTELSEL" IN EEN INSECT die echter zowel In de Kamer als in de Senaat een minderheid hebben. Toch kent men er wel op, dat de nieuwe rege- ng de goedkeuring van het parlement zal krügen. De monarchisten en de Neunl socialisten zullen zeer waarschyniyk niet tegenstemmen, omdat ze bang zijn, dat b(j de val van hel kabinel-Zoli, mogelijk coalitie-regering van de centrum partijen wordt gevormd. Bovcndii len zy rekening houden met de vele za ken. die op afdoening door de regering :hten. Daar zyn de Europese verdra- die binnenkort moeten worden ge ratificeerd. er is een grondwetswyziging komst, met grote spoed moeten de begrotingen worden behandeld, d al op 1 juni door het parlement moeti zyn goedgekeurd. Bovendien is er h probleem van de pachtwet, dat om a doening vraagt. Minister Struycken over crematie parlementsredactie) (Van or De Commi: algehele herziening van de Begrafeni (thans Wet op de lijkbezorging) is met werkzaamheden zover gevorderd, dat haar rapport naar alle waarschijnlijkheid loop van dit jaar kan worden tegemoet gezien, zo heeft minister Struycken gedeeld in antwoord op schriftelijke gen van het Tweede-Kamerlid Scheps (soc.). Naar aanleiding bij de toepassing van bepalingen betref fende de lijkverbranding, heeft de minis ter de commissie verzocht over de vraag of deze bezwaren zouden kunnen worden ondervangen met behoud van de uitgang punten der wet, een interimrapport uit t. brengen. Na ontvangst hoopt de minister te kunnen bevorderen, dat een desbetref fend wetsontwerp de Tweede Kamer spoe dig zal bereiken. een desbetreffende vraag van de heer Scheps merkt de minister voorts op. nu de tekst geheel duidelijk is ten en van de eisen, waaraan moet wor den voldaan, niet gesproken kan worden -an handelingen in strijd met de geest 'an het destijds bereikte compromis, wan- ïeer verlof tot crematie- geweigerd wordt 'P grond van het feit. dat geen codicil of testament kan worden overgelegd. P.C.B. telt thans 8900 leden (Van een onzer redacteuren) De Protestants-christeiyke bond van ervoerspersoneel telt thans meer dan 8900 leden! Dit feit kon de voorzitter, mr. T. J. den Hartog, gisteren op de 46ste alge- vergadering. die in de Haagse dle- n werd gehouden, mededelen. De aanbrenger, de heer R. Bartels uit Am sterdam en het 8900ste lid, de heer L. Kloosterman, eveneens uit de hoofdstad, werden op het podium geroepen en kre gen een aandenken, de eerste een geschenk onder couvert, de tweede een vulpen. De heer Bartels, voor wie de heer Kloos terman een van de 75 door hem aange brachte leden is, beantwoordde de harte lijke toespraak van de voorzitter met een enkel woord en met de overhandiging van •n lijstje met nog meer namen. Verder hoorde de vergadering de ope ningsrede van mr. Den Hartog aan (giste- reeds in ons blad gepubliceerd), keurde de jaarstukken goed, herkoos de aftre dende hoofdbestuursleden en bepaalde de 47ste vergadering: Enschede. Ook luisterde men naar de heer P. A Tjeerdsma, die namens het C.N.V. een Aavles inzake de korte toespraak hield. Vanmorgen zette men zich aan de behan deling van een groot aantal voorstellen, afkomstig van hoofdbestuur en afdelingen. Minister laat zich niet door Kanier overtuigen (Van onze parlementsredactie) Tijdens de op 4 juni a.s. te houden ver gadering van de Tweede Kamer zal naar alle waarschijnlijkheid worden beslist over de vraag, of het ontwerp-wet op de genees middelenvoorziening al of niet spoedig in openbare behandeling zal komen. In een schrijven aan de voorzitter der Tweede Kamer heeft minister Suurhoff gereageerd op de brief, die de Kamercommissie van voorbereiding van het wetsontwerp vorige week heeft gepubliceerd. Met klem wijst de bewindsman er nogmaals op. dat het '■rband, dat de commissie ziet tussen het door minister Zijlstra te voeren kartel- estigingsbeleld en de inhoud van de Wet op de Geneesmiddelenvoorziening geen motief mag zyn om de openbare be handeling voor zeer geruime tijd uit te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5