Belangrijke besluiten met oog op toekomstige ontwikkeling bijd rase geven G.S. willen geen voor centrum in Voorschoten Tal van kinderen in Alphen gaan te laat naar bed EK IS WEEK GKASKOTEK Hollandia-wedstrijden gisteravond ingezet 1 Wanneer u NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 25 MEI 1957 Gemeenteraad van Alphen aan den Rijn Handelsavondschool ivordt in september geopend TTOEWEL de vergadering niet zo lang heeft geduurd, nam Alphens raad •'-J- gisteravond toch nog weer tal van besluiten, die met het oog op de toekomstige ontwikkeling van de gemeente van groot belang zijn. Daar was bijvoorbeeld het voorstel tot verlening van een eenmalige subsidie van 4000 voor de met september te openen Chr. handelsavondschool, die, althans dit jaar, niet meer voor rijkssubsidie in aanmerking komt. De heer Rogaar (P.v.d.A.) had veel waardering voor de stichting van een dergelijke school in onze gemeente, maar betreurde het, dat het geen algemene school wordt. Dat er gezien de verschil lende groeperingen riohtingsscholen moe ten zijn, kon hij nog wel billijken, maar in dit geval zag hij dit niet in, temeer daar één school op dit gebied in Alphen genoeg is. De P.v.d.A.-fractie betreurde dus een en ander, maar zou toch voor stemmen. Men wilde het kindje niet met het badwater weggooien. De heer Brokaar (C.H.) zei ook blij te zijn met dit voorstel en gaf de heer Rogaar de verzekering, dat leerlingen van iedere richting welkom zullen zijn. De wethouder van onderwijs, de heer Dekker (A.R.) merkte op, dat het ge meentebestuur steeds heeft aangedrongen op de stichting van een handelsavond school, die alleen uit particulier initia tief kon voortkomen. Daarom is men verheugd over deze zaak. Wij hebben reeds een uitstekende technische school; nu zal ook aan de administratieve vor ming in onze industrialiserende gemeen te meer aandacht kunnen worden besteed. Burgemeester Bruins Slot uitte de wens, dat de rijkssubsidie waarop men hoopt ook inderdaad zal komen. Oeververbinding Het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor doortrekking van de Thorbeckestraat, deed de heer Rogaar (P.v.d.A.) opmerken, dat waar woningen worden gebouwd, ook straat- aanleg moet plaats hebben. Speciaal bet maken van een oeververbinding over de Aar, bij de Bloemhofstraat, zag hij als een prettige zaak voor Oudshoorn, dat de achterstand begint in te halen. Maar de hoek Aarkade-Bloemhofstraat Is nu reeds gevaarlijk en dit wordt nog erger, als daar een viersprong ontstaat. Is het daarom niet beter een dam, dan een brug te leggen? De heer Gesman (C.H.) merkte op, dat deze gedachte ook reeds in de desbe treffende commissie is overwogen. Maar er zal natuurlijk een doorspoeling moe- De voorzittér zei, dat het voorstel als afgerond geheel in deze vorm ter tafel moest komen. H(j was er ook nog niet van overtuigd, dat op het betrokken punt per sé een brug moet komen. Maar als men aan de ver werkelijking van deze toekomstplan nen toe is, zal uiteraard ook het waterschap in het overleg moeten worden betrokken. Het voorstel werd goedgekeurd. Het voorstel aan de fa. J. van Wierin- gen op te dragen de bouw van 54 etage woningen (waarmee intussen reeds is be gonnen) ontlokte de heer Gesman (C.H.) de opmerking, dat men niet moet blij ven doorgaan met de hoogbouw. Als over een aantal jaren weer eens normaal wo ningen kunnen worden gehuurd; zullen deze etagewoningen het eerst leeg ko men te staan. Zuinigheid met vlijt De voorzitter zei deze gedachte aan vankelijk ook te hebben gehad. Maar nu overal etagebouw plaats heeft wordt de Nederlandse bevolking wel „hoogbouw- minded" gemaakt. Men went er aan. En men moet niet vergeten, dat hier ook de zuinigheid met onze kostbare grond een woordje meespreekt. De wethouder van openbare werken, de heer J. v. d. Berg (C.H.) vertelde, dat men hier nog steeds bezig is met de uitvoering van het uitbreidingsplan, zoals de raad dat enkele jaren geleden zelf heeft vastgesteld. De grond, die voor hoogbouw beschikbaar is gesteld, is nu vrijwel uitgegeven. Er waren overigens tegen het voorstel geen bezwaren. Naar aanleiding van het voorstel tot kredietverlening 9000) voor het aanschaffen van een nieuwe bedrijfs auto voor de w. en 1. bedrijven, zei de heer Van Muiswinkel (A.R.) hier tegen geen bezwaar te hebben. Het keuringsrapport betreffende de af te danken auto (waaruit blijkbaar min der gunstige dingen over het omgaan er mee zijn gebleken) had hem teleurgesteld. Hij hoopte, dat het nu beter zal gaan. Het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een speeltuin en een speelweide te Aarlanderveen kreeg deze avond de meeste aandacht. Er is een speelweide, maar die wordt afge staan aan de speeltuinveteniging/Vreug deoord. Die speeltuin is uiteraard be stemd voor de jongste jeugd, terwijl van een speelweide eveneens de groteren ge bruik kunnen maken. Beperking Het ligt in de bedoeling van de weide t.z.t. een voetbalterrein te maken. Reeds nu werd een krediet van 26.000 ge vraagd. In de toekomst zal nog eens 16.000 nodig zijn, maar omdat men dit nu maar liet rusten, meende de voor zitter, dat men daarmee een aandeel van 40 pet levert in de investeringsbeperking. Zoals gezegd, voerden verscheidene sprekers het woord over dit onderwerp. Men vond dé te treffen voorzieningen vrij kostbaar. Maar omdat deze zaak eigenlijk al vier jaar loopt en er geen betere oplossing is te vinden, ging het voorstel er toch met 162 stemmen door. De heren Van der Meent (V.V.D.) en Slootjes (onafh. K.V.P.) bleken dermate onder de indruk van minister Hofstra's sombere woorden, dat ze niet overstag gingen. Dan was er nog een voorstel, dat niet op de agenda stond. Door be middeling van de Bank van Ned. Ge meenten is er gelegenheid een lening aan te gaan tot een bedrag van 1.630.200, rentevoet 4V* °/o, voor woningbouw. Vanzelfsprekend ging de raad hiermee akkoord. Na een besloten zitting kwam ook nog in openbare behandeling een voorstel tot verhoging met 4.200 van het krediet, beschikbaar gesteld voor verbouw van het dorpshuis te Aarlanderveen. Na gehouden aanbesteding was de laagste inschrijving namelijk nog zoveel hoger, dan de uit getrokken post. De raad vond het goed, zodat Aarlanderveen wel aan zijn trek Hamerpunten Van de met een hamerslag besliste za ken noemen we nog, dat de raad besloot medewerking te verlenen aan de bouw van een Chr. school voor ulo in West en dat de ontruimingstermijn van de onbe woonbaar verklaarde woningen Emma- laan 101 en Zuideindé 47 weer is ver lengd. Ged Staten wensen echter nu ten spoedigste een oplossing. Verder mag aan nemer Jac. van Vliet te Aarlanderveen 11 woningen bouw aan de Jacob van Dam- De heer J. Duin was in verband met zijn ziekte ook nu niet ter vergadering. De voorzitter wenste hem een voorspoedig herstel. Ouderavond van J. W. Hoornenbörgschool Gisteravond is in het schoolgebouw de ouderavond gehouden van de J. W. Hoor- nenborgsdhool. De voorzitter, de heer E van der Pol, wees in zijn openingswoord op de noodzakelijkheid van het contact tussen 6chool en ouders. Als spreker was aanwezig de heer H. G. Wijmans, hoofd van de Koningin Emmaschool voor b.l.o., die sprak over het „Afwijkende kind". Die afwijkingen kunnen zeer verechil- lend zijn en bestaan in lichamelijke, maar ook in geestelijke gebreken; zo zijn er dan ook voor het afwijkende kind 14 verschillende soorten scholen. Uit hoofde van zijn functie heeft 6pr. voornamelijk aandacht geschonken aan de kinderen met geestelijke gebreken, de debielen en imbecielen. Er zijn er ontzettend veel. Bij onder zoek van een bepaald aantal kinderen onlangs in Amsterdam, kwam aan het licht, dat 10*/» geestelijke afwijkingen ver toonde. Spr. toonde aan, dat in veel ge vallen de oudere zelf daaraan belangrijk schuldig zijn, omdat hun liefhebben geen offeren (want dat is opvoeding) genoemd kan worden De juiste levenshouding ten opzichte van het afwijkende kind leert ons de Bijbel, die zo warm spreekt over het geringe, het misdeelde, over de klei nen van geest. Wij moeten ernaar streven, bij het kind meer het hart dan het intel lect te ontdekken. In de rest van de avond waren woord en lied aan de jeugd, die onder leiding van het hoofd, de heer D. J. Schuijl, een prettig programma uitvoerde van zang en declamatie, voor blokfluiten en van schetsjes. Er waren veel uren van voor bereiding aan voorafgegaan, maar men beleefde er ook voldoening van. Op de donderdag gehouden kijkdag viel het ons op, dat de handwerkleerkrachten onder hun pupillen ook jongens hebben, die tot keurig borduur-, punnik-, haak- en zelfs naaiwerk (een schort) in 6taat zijn. KOI'DEKERK A. D. RIJN Jeugd bezon zich op het onderwerp Kerk en sekte Op een gecombineerde vergadering van de Jonge Kerk, M.V. en C.J.M.V. heeft ds. Koerselman gesproken over het onder werp: Kerk en sekte. Kerk en sekte heb ben veel gemeen. Maar er is ook veel, dat doet vragen: Kan ik degene die tot een sekte behoort, als broeder in Chris- Terwijl de Kerk midden in de wereld wil staan, trekt de sekte zich in een zeker isolement terug. De sekte is een eilandje, de Kerk is een olievlek, die alles wil door dringen. Bij de Kerk is beweging, bij de sekte afzondering van de wereld en van overheid. Dit alles gaat bovendien nog vaak gepaard met dogmatische verschil len. Bij de sekte is een ontstellend gebrek aan schuldbesef. Van alles krijgt de ander, dat is de Kerk, de schuld. Daarentegen is er dikwijls een enorme trouw Er is een sterke broederband en men offert werke lijk voor zijn geloof. Vele sekten staan een bijbeluitleg voor, die niet is te handhaven. Men zal moeten begrijpen, dat elk bijbelboek dient te wor den bestudeerd aan de hand van het tijd vak, waarin het is* geschreven. Aldus ds Koerselman. F.r volgde een geanimeerde discussie. f 'i! Altijd Kalm §j i Al 18 't nog zo druk - op is straat, of ln Uw werk - U bl(jft kalm als U kauwt. ij- Bovendien: Wrlgley P.K. (V. smaakt zo lang zo lekker. ijl Hoffelijkheid rond de zebra Een zebra-oversteekplaats is nog niet overal wettelijk beschermd maar wordt wel hoffelijk ontzien. Zelfs de weleer beruchte slagersjongen stopt voor zebra's voor passerende voet gangers en w|j zagen een gehaaste automobilist, die toch nog inhield voor een oude dame, die al 10 minuten aan de kant wachtte... Ja, het gaat goed met de verkeersetikette. Zo moeten ongevallen verminderen. Lening voor de Van den Berghstichting kan tot bijna 2 miljoen verhoogd GEDEPUTEERDE STATEN van Zuid-Holland hebben de statenleden een aantal onderwerpen doen toekomen voor de eerste gewone zitting in 1957 van de Provinciale Staten. Onder meer hébben de statenleden voorstellen bereikt over de afwijzing van subsidie voor de bouw van een Wit-Gele-Kruisgebouw in Zoeterwoude, verhoging van het krediet voor de Dr. mr. Willem van den Berghstichting in Noordwijk, alsmede om afwijzend te beschikken op de aanvraag van B. en W. van Voorschoten voor subsidie na de bouw van een cultureel centrum. Het gemeentebestuur van Voorschoten verzocht een bijdrage in de kosten voor de bouw van een verenigingshuis. Dit cen trum was echter al gereed gekomen ten tijde van de subsidieaanvrage. Voor der gelijke gevallen bestond gelegenheid om bij het provinciale bestuur subsidie aan te vragen, echter vóór 1 januari 1957. Het gemeentebestuur verzond het verzoek- schrijven eerst op 7 februari, zodat de Stichting voor maatschappelijk werk id Zuid-Holland adviseert, de aanvrage af te wijzen. Op 6 mei 1954 besloot de gemeenteraad van Voorschoten tot uitvoering van do Mi-lock socks of standing Textielfabrieken Emlle Lockefeer N V. Hul« (Z) Nieuws van en Overzicht veiling De veiling leverde deze week in het algemeen een opgewekt beeld. Vooral de voornaamste produkten werden vlot en tegen goede prijzen verhandeld. Kaswiijbonen zijn vooral in het laatet van de week duur geweest. De aanvoer neemt gestadig toe. De vraag van de ex- porthandel gaf een oplopende notering. De hoogste prijs was f 3.70 per kg. Ook voor de mindere sortering werd een zeer goede prijs betaald. De peulenaanvoer loopt terug. De prijzen zijn zeer bevre digend geweest, al bleven deze beneden de notering der vorige week. Doperwten komen in geringe hoeveel heid voor de klok. De prijs was niet best. De primeur van de wek was de aanvoer van de eerete 6tamprinsessebonen. Bloem kool i6 er veel aangevoerd tegen goede prijs. Dit produkt is nu weer over het hoogtepunt heen omdat de kassen leeg raken. Door verechil in grootte en kwa- C.V.K. hield jaarvergadering Reeds bijna 25 jaar doet de vereniging tot uitzending van kinderen naar Christe lijke vakantiekolonies (V.C.K.) In alle stilte in onze gemeente haar werk. Ook dit jubileum zal zonder feestgedruis voor bijgaan. Op de jaarvergadering was aan wezig de administrateur van de lande lijke bond, de heer K. Scharten uit Zeist. In deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer W. J. v. d. Brink, werd besloten om de vereni ging om te zetten in een afdeling van de landelijke bond C.V.K. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Klugkist. bleek, dat 28 kinderen voor zes weken zijn uitgezonden naar een vakantiekolonie en 2 kinderen voor twaalf weken. De penningmeester, de heer Kar- reman, deelde mee dat de financiële po sitie zeer gunstig is en het batig saldo met 200 is toegenomen. In verband met zijn werkzaamheden be dankte de heer Karreman. Als zijn op volger werd aangewezen de heer P. J extiA, Poblikni Hei Nederliodi ZuWelbmen VGriwAi|, Schuijl. In de vacature wegens het ver trek van mevrouw Spreij-Kouwenhoven. e het bestuur een trouwe medewerk ster verliest, werd nog niet voorzien. Me- v N. Samsom werd als bestuurslid herkozen. Het damescomité werd aange- Uiteraard ontvangt het bestuur van de vakantiekolonies rapporten over de kinderen. Hierin wordt erop gewezen dat in veie gevallen een ondoelmatige voeding aan de dag treedt, dat wil zeggen, een teveel aan snoeperij etc. Verder dat de kinderen te weinig rust krijgen, met name nachtrust. Veel kin deren gaan regelmatig te laat naar bed. Zondagsdienst De dienst der huisartsen wordt waarge- omen door dokter P. Stehouwer, Wilhel- minalaan 41, tel. 2170. Burgerlijke stand GEBOREN: Nicolaas zn v N. Bouman en K. Christiaanse; Willem zn v C. E. Ro denburg en A. v. Dijk; Maria J. C. dr v J. A Hoogeveen en G. Kuijf; Yvonne M. A. dr v H. de Boer en E. M. H. Lommerse: Magcheltje dr v L. Hofland en J. Beze- ONDERTROUWD: M. de Visser, 47 jr. 1 E. A. Hitz, 49 Jr.; C. H. Lagerweij, 22 J. 1 H. Lage, 23 jr.; A. Boekhout, 24 jr. en J. H. Klomp, 24 jr. GETROUWD: J. G. Vis en G. Hoogen- doorn; J. van Klaveren en C. M. P. van Frankfoort; F. W. Bruné en B. v. d. Le de; L. A. van Zljll en C. H. H. Stigter; M. Verschuur en M. v. d. Spek; A. Ro- meijn en Jeanne de Klerk. OVERLEDEN: E. J. Bogerman, 8 mnd. voor Ter Aar liteit varleerden de prijzen vrij sterk. Met de 6la is het goed blijven gaan. De spinazie begint naar het einde te gaan. Er is nogal veel kwaliteitsverschil en dus ook prijsverschil. Postelein is, wat de prijs betreft, tegengevallen. Andijvie is wel goedkoper geworden maar voor de goede kwaliteit geeft men toch altijd nog een goede prijs. De aanvoer wordt iets minder. Rabarber is deze week weer te gen vrij hoge prijzen verhandeld. Prei is goedkoper geweest dan, vorige week. De aanvoer van tomaten is hier niet groot. De prijzen waren enigszins dalende. Voor de komkommers is er goed betaald. Bospeen liep vrij sterk ln prijs uiteen Radijs varieerde eveneens in prijs en kwaliteit. Zo was het ook met 6toofela. Voor aardbeien van goede kwaliteit was de prijs weer zeer redelijk. Soepgroen ten als selderij en peterselie gaven uiteenlopend prijsbeeld. Vroedschap vergadert De Ter Aarse gemeenteraad komt dins dagavond om 8 uur bijeen. Er staan acht punten op de agenda, o.a. wijziging van de gemeenschappelijke regeling tot vor ming van de keuringskring Alphen aan den Rijn; medewerking aan de school voor Chr. nat. onderwijs idem aan de R.K. kleuterschool; aangaan van een geldle ning; vaststelling gemeenterekening 1955; krediet voor het aanbrengen van douches en boilers in woningwetwoningen. Veilingdagen In vebband met Hemelvaartsdag is er volgende week maandag om half elf. dinsdagmiddag om half drie en vrijdag half elf groenteveiling. De veiling van kassnijbonen blijft op maandag, woensdag vrijdag om half tien. Stamprinsessebonen Door de tuinder Th. Hoogervorst te ieuwveen werden gisteren de eerste stamprinsessebonen aangevoerd aan de coop, tuinbouwveiling. Koper was de Al- phense groentehandel C. Hulscher voor de prijs van 4,69 per kg. HAZERSWOUDE Kerknieuws In de Geref. Kerk zijn door de kerke- raad tot ouderling benoemd de heren C. v. Veen en J. v. 't Wout; tot diaken is benoemd de heer B. G. Jansen De extra collecte, die zondag ten bate van het Hervormd sanatorium „Zonne gloren" in de Herv. kerk is gehouden, heeft f 130,84 opgebracht. Kicvitenmars Zaterdag 1 juni houdt de wandelsport- vereniging „De Kievit" afstandmarsen over 10,15 en 25 km. De start vindt plaats bij het gymnastieklokaal aan de Dorps straat tussen 14 en 15 uur. Voor groepen van minstens 11 personen zijn prijzen be schikbaar, terwijl een speciale jury de prestaties voor extra prijzen zal beoor- Raadsverslag In het raadsverslag van gisteren meld den we dat de aanleg van een elektrici teitskabel f 4000 zou kosten. Vanzelfspre kend is hiermee het bedrag gemoeid, dat de gemeente zou moeten betalen. De tota le aanlegkosten zijn het drievoudige, na melijk f 11.700. plannen voor de bouw van een grote en goed-geoutilleerde toneelzaal. Half no vember 1956 werd deze geopend. De bouw werd vergemakkelijkt daar deze in com binatie geschiedde met de bouw van een zesklassige Ulo-school. De kosten van uit voering waren in totaal (grondkosten. bouwkosten, inventaris en verwarming) 306.451,20. Er worden echter nog enkele uitgaven verwacht. Het verenigingsleven heeft zich de laatste tijd behoorlijk ontwik keld. Naar de mening van de burgemeester zal het gebouw te zijner tijd in handen worden gesteld van een Stichting, gevormd door verschillende bevolkingsgroeperin gen. Thans acht het gemeentebestuur hier voor de tijd niet rijp. Aangezien de aanvrage echter te laat binnenkwam, adviseren Gedeputeerde Staten afwijzend op de subsidie-aanvrage te beschikken. Van den Berghstichting Eind 1955 machtigden de statenleden van Zuid-Holland G.S. met de vereniging tot opvoeding en verpleging van geesteszwak ke kinderen een geldlening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 1.500.009 ten behoeve van de uitbreiding van de Dr. mr. Willem van den Berghstichting 'e Noordwijk met enige paviljoens, een zus terhuis en twee beambtewoningen. Er heb ben zich omstandigheden voorgedaan, die verhoging van deze lening noodzakelijk maken. Het bestuur meent namelijk, dat de bouw van een viertal woningen voor tech nisch personeel noodzakelijk is, want bij storingen van water, elektriciteit en ver warming is de aanwezigheid van een des kundige ook 's nachts onmiddellijk ver eist. De boerderij, nodig bij de" arbeids- therapie, is nog niet voltooid, terwijl er tevens een nieuwe schuur, te gebruiken als wagenloods en varkensstal, noodzake lijk is. De Heidemaatschappij beraamt de kosten hiervoor op ƒ45.000. Tenslotte zijn er gerechtvaardigde klachten, zo schrijven G.S., over de vervuiling van poldersloten als gevolg van de lozing van rioolwater Op de Oude Rijn in Alphen Njord had al gauw pechFjörgyn door motorboot overvaren TER GELEGENHEID van het 75-jarig bestaan van Hollandia is gister avond een begin gemaakt met een groot roeifeest. Het was wel een beetje koud toen de overnaadse vieren over de Rijn gleden, maar de regen buien bleven gelukkig uit en zo konden de roeiers ongestoord hun vier duizend meter trekken. Er hadden vijf verenigingen met dertien ploegen minder ingeschreven dan vorig jaar, maar de belangstelling van het publiek was groter dan de laatste jaren het gevalxis geweest. En dat is een ver heugend teken. Voor het eerste nummer, de le heat v de Jonge Acht B, wa6 Laga te laat aan start. Toen het schot echter eenmaal v gevallen, zagen we Argo aanvankelijk een kleine voorsprong nemen. Laga spurt te evenwel bij, liep geleidelijk iets uit er kwam steeds meer naar voren. Eenmaal goed aan de leiding, nam de Delftse ploeg het wat gemakkelijker op. Kalm roeiend slaagde Laga er in zijn voorsprong nog iet6 te vergroten. Uitslag: 1. Laga 1 min. 52 sec.; 2. Argo 7 min. 7 sec. In de 2e heat tussen Njord en Nereus was de strijd vol spanning. Beide ploe gen maakten een enigszins nerveuze in druk. Nereus wa6 daar het eerst over heen en nam een halve lengte voorsprong. Beide ploegen sloegen een hoog tempo, hetgeen de rust niet ten goede kwam. De Njord-ploeg hervond daarna haar evenwicht en slaagde erin gelijk te ko Het bleef een wedstrijd tureen gelijk waardige ploegen, die elkaar niets toe gaven. Njord sloeg nog een tussenspurt, die het gelijk bracht. De Leidenaare slaag den er daarna in de leiding te nemen. Njord won in 6 min. 51 8 6ec.; 2. Nereus B|j het uitlopen van de Njord-boot, de Fjörgyn, die pas onlangs door de oud-Njordleden is aangeboden, kwam een motorboot, die het gat naar de 's Moienaarsbrug wilde ingaan, over de taf heengevaren, die natuurlijk werd gekraakt. Een zware handicap voor de Njord-acht. skiff-eeniores tussen van de stichting, raadschap Rijnland een voorziening ver- Als gevolg van dit alles menen G.S., dal verhoging van de lening tot 1.960.00C alleszins gerechtvaardigd is. De staten leden heeft een overeenkomstig deze ziens wijze omschreven voorstel bereikt. Wijkcentrum Gedeputeerde Staten stellen verder voor, afwijzend te beschikken op een zoek van het bestuur van de vereniging Wit-Gele Kruis te Zoeterwoude. Men heeft daar namelijk plannen voor de bouw v een consultatiebureau voor zuigelingen kleuters. Het provinciale bestuur mei echter, dat, nu in het verleden zoveel vi enigingen wijkgebouwen gesticht hebben zonder overheidssteun, afwijzend op dez< aanvrage te moeten adviseren, mede ge zien ook de noodzakelijkheid tot het be perken van de investeringen. Kerkdiensten Herv. Gemeente: dorpskerk 10 u., ds. Saraber, 7 u. wika Dorland van Heem stede; Rijndijk 10 u. ds. Meyering; inrich tingen Hulp en Heil 10 u. ds. Bakker Voorburg. Zondagsdienst De zondagsdienst, der huisartsen wordt waargenomen door dokter Swen, Veurse- weg 20. Voor wijkverpleegster: gezond heidscentrum. Door met 3—0 te winnen van Prof. Wijk 3 is het tweede team van de damesvolleybalvereniging Nieuw-Brunhilde kampioen van de tweede klasse geworden. Naast dit succes hebben ook de andere afdelingen van Nieuw-Brunhilde de eer hoog gehouden. Het eerste team werd derde in de eerste klasse en moest alleen in Prof. Wijk 1 en Aigos 1 die vorig jaar nog in de hoofdklasse speelden zijn meerdere erkennen. Het derde team, samengesteld uit nieuwelingen, werd 2de in de derde klasse. Op de foto van links naar rechts: zittend de dames A. v. d. Lugt en W. Wolterink-Schoonwater; staande de dames B. Clements (aanvoer ster), W. van Amerongen, A. Noordenbos-Wezenkamp, A. van Woerkom-Den Hertog. Dordt en De Maas I werd een vrij ge makkelijke zege voor de Rotterdammer P. J. Bakker, die een tijd noteerde van 8 min. 26.2 sec 2. Dordt (A. C. Redelé) in 8 min. 42 9 sec. Door het uitvallen van Dudok en Njord in de overnaadse twee, konden de heats in dit nummer vervallen, zodat Adel borsten, Nereus en Triton direct in de finale kwamen. Hou je roer recht De skiff-roeiers, die hierna aan de beurt waren, stuurden heel 6leaht. In de le heat was het Tromp-skiffeur J. Doets, die hiervan bijna het slachtoffer werd. Hij had een aardige voorsprong veroverd, maar zijn slechte 6turen veroorzaakte dat 000000000000000 O o O o q hoofdpijn heeft, verkouden of q 0 grieperig bent, neem dan het Q middel, waarvan U de zeker- q q heid hebt dat het U een q q maximum aan pijnstillende, q q heilzame werking biedt zoo- q der nadelige invloed, nl. Q Q Aspirin*). Aspirin*) bestaat t één enkelvoudige stof (Aspirin*) en niets anders) gecompri meerd tot een gemakkelijk en snel uiteenvallend tablet. Het Baycrkruis op ieder tablet is een garantie voor echtheid, zuiverheid en con stante samenstelling. gedeponeerd handelsmerk O OOOOOOOO OOOOOO hij haast op de wal liep. Hij won ten slotte op het nippertje. Uitslag: 1 Tromp 9 min. 16 6ec.; 2. Skadi 9 min- 16.2 sec. Nog slechtere stuurtechoiek zagen w® van de Laga-skiffeur H. F. Bartels en A. A. G. Petere van Njord. Toen zij na 1500 meter door de bocht kwamen, lagen ze beiden aan de zuidwal, even later voeren ze aan de noordwal. Laga won gemak kelijk; Van der Slui6 stuurde zó 6ledht, dat hij voor de finish moest laten lopen. Uitslag: 1. Laga 9 min. 48 sec.; 2. Njord I 10 min. 6 sec. Beter ging het ln de 3e heat tussen Naarden (C. L. Rijke) en Maas (J. R. Bu- zeman). Eerstgenoemde won in 9 min. 20 4 sec.; 2. Maas 9 min. 40.4 sec. Daarna volgden drie heats van de lichte vier. In de le heat won Njord in 8 min. 20 sec.; 2. Proteus in 8 min. 25 6ec. De 2e heat wa6 voor Laga in 8 min. 22 6ec.; 2. Proteus II 8 min. 25 sec.; 3. Phocus. De 3e heat werd door Nereus met vele leng ten gewonnen in 8 min 26.5 sec.; 2. Dudok in 9 min. 30 6ec. In de Jonge Vier A won nen Triton in 8.10,2, De Hoop in 8.07,4 en Viking in 8.25.6. Eerste finale eerste finale van het roeifeest werd overwinning voor Dordt, dat in de Jonge Skiff B zegevierde over Njord in 9 min. 16.9 sec. Willem III won ln de tweede finale. De Jonge Twee B had een ruime voorsprong op Ondine en Laga. De tijden van de eerste twee waren 9 28,9 en 9 50.6. De Jonge Vier B gaf twee heats te zien. 'aarbij Njord en Skadi winnaar werden, resp. in 8.05.3 en 8.20,7. Triton kwam als snelste tweede in de finale. Tot slot van de eerste dag ging de race van de overnaadse vieren over een afstand van 4000 meter, waarbij om de tien sec. werd gestart. De Hoop. Adelborsten en Nautilus lieten hlerbil verstek gaan. maar er bleven toch alt|jd nog 18 ploegen in de str|jd. Win naar werd Nereus III ln 16 min. 27 •ec.; 2. en 3. DD8 en Triton 16.32,4; Skadi II 16.33,5; Dudok 16.34. Als laatste ploeg kwam Galjoen bin- en, toen de wedstrijd reeds was afge schoten. Deze ploeg was kort na de start wal gevaren, waarbij een van de dollen onklaar was geraakt. Arts veroordeeld. De Utrechtse recht bank heeft gisteren de 45-jarige arts L. D. uit Leersum, die grote hoeveelheden opiumhoudende middelen voor eigen ge bruik in voorraad hield, veroordeeld tot maanden gevangenisstraf, mnd. voorw. met opneming in e voor het ondergaan van ee TVOVBRVGGE Geslaagd Onze plaatsgenote mej. J. Schijf be haalde ln Alphen aan den Rijn het diplo ma typiste. Raadsagenda De gemeenteraad komt op maandag 27 mei om half acht in openbare zitting bij een. Het enige agendapunt luidt: woning bouwlening 1957.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 9