Raad van Voorhout houdt graag een vinger in de pap Haringvloot ving heel weinig vannacht Dankbaarheid overheersthet financiële tekort ten spijt Zoeterwoude vecht voor nieuwe zweminrichting Rijnsburgse afdeling telt nu reeds meer dan 300 leden MEliWE LEIDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 23 MEI 1957 Ook bij benoemingen Sommige punten gaven ruime stof tot discussie TAE GEMEENTERAAD van Voorhout heeft gisteravond een lange agenda afgewerkt. Er werd geruime tijd gediscussieerd en voor het eerst sedert de benoeming van burgemeester Smolders hoofdelijk gestemd. .Voordat de zitting begon, werd voor het gemeentehuis een demonstratie gegeven met de nieuwe vuilniswagen. lege er geen bezwaar tegen heeft alsnog gegadigden voor de betrekking op te roepen. De heer Weve vond dit evenwel niet juist met betrekking tot de heer Van Werkhoven. Hierna kwam het voorstel van de heer v. d Lans in stemming. Het werd met zeven tegen drie stemmen verworpen Het voorstel om tot benoeming van de heer Werkhoven over te gaan. werd met reven tegen drie blanco stemmen aange Nadat de verlenging van de termijn tot ontruiming van drie onbewoonbaar ver klaarde percelen en de beschikbaarstelling van 2 000 voor de straatverlichting in de Beatrixstraat en een kleine 400 in gevolge de premieregeling woningverbe tering voor de percelen Herenstraat 18 en 20 onder de hamer waren doorgegaan kwam het voorstel ter tafel, waarover uit eindelijk twee maal moest worden ge stemd. namelijk het benoemen van de heer J W. C. van Werkhoven tot werk man eerste klasse, die onder meer als chauffeur van de nieuwe vuilniswagen zal fungeren. De heer v. d. Lans vond het bijzonder onprettig, dat B. en W. eerst geen oproep hadden geplaatst. Bij een vorige benoe ming had men dit evenmin gedaan en toen heeft de raad met meerderheid van stemmen bepaald, dat dit niet meer voor mocht vallen. De heren Van der Ploeg en Warmenhoven vielen de heer v. d. Lans bi). Tijdnood De voorzitter antwoordde, dat B. en W in tijdnood waren geraakt, omdat de vuil niswagen per 1 mei in dienst moest wor den gesteld. Hij verklaarde, dat het col- LISSE Uitstapje De firma D. Schouten en het personeel, dat daar werkt, waarbij zich ook nog de dames der heren personeelsleden voegden, in totaal een gezelschap van 50 man, heeft weer een dagreisje gemaakt. Het voerde naar een zilverfabriek in Zeist en via Austerlitz en de gezellige speeltuin van Haastrecht naar Rotterdam. Na een fijne rondvaart door de havens werd de afvaart van de „Nieuw Amsterdam" ga degeslagen. In Blijdorp werd gedineerd, waarbij men werd geamuseerd door een gezelschap. „Lekkere" avond Stampvol wa6 „Rehotooth" gisteren, toen de Prot. coöp. „Ons Belang" de jaarlijkse vrouwenavond gaf. De avond werd verzorgd door een Delftse industrie De kooklerare6 mej. Ter Molen gaf een zeer interessante demonstratie over het goede gebruik van de produkten van de Delftse fabriek. De dames kregen ook ruimschoots gelegenheid te proeven. Lek kere muziek werd gemaakt door een stel vriendelijke jongens uit Den Haag, zich noemende „De Mayonaise Boys". Een wijnfirma kwam ook nog reclame maken en dat ging niet op een droogje. Stand tafeltennis S. Mieko Kv. Verwer P Mens Th Reewijk A de KreiJ G Kuiper A Snel J Maarsen M Molenaar P Scheepmaker H. d. Pol 10 9 1 18 19—4 11 9 2 18 20—5 9 8 0 16 16—2 8 8 0 16 16—3 10 8 2 16 16—6 11 t 4 14 17—9 13 7 6 14 14—13 11 6 5 12 15—11 8 2 6 4 6—13 9 2 7 4 6—14 3—17 2—19 3—21 1—16 10 1 9 10 1 9 11 1 10 8 0 8 Donor-filmavond Vanavond wordt in de veilingzaal van de Hobaho een Rode Kruis-avond gehou den voor de donors, aan wie de bekende Landsteinerpenntng zal worden uitgereikt Er zullen ook enkele films worden ver- Geslaagd Onze plaatsgenote mej. Janny Ligten- berg slaagde voor het examen Fröbelon derwijzeres. Bloedtransfusie De afdeling Llsse van het Rode Kruis houdt op 5 en 6 Juni weer de bekende bloedtran9fuale-avonden. Kamer van officier van justitie binnengedrongen „Ik was door het dolle heen", gaf een 39-jarige havenarbeider A. H uit Rotter dam toe voor het Haags gerechtehof. waar bevestiging werd gevorderd van twee maanden gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Zo driest als ver dachte op 13 december had gehandeld In het rechtbankgebouw te Rotterdam, zo ti mide was hij nu. Op die decemberdag had hij een bezoek willen brengen aan zijn zwager, die ge detineerd was in het huls van bewaring. Daartoe moest een bezoekbriefje worden gewijzigd door de officier van justitie. Gezegd werd dat de officier van Justitie niet aanwezig was, maar verdachte ge loofde dit niet en ondanks waarschuwin gen was hij de kamer van de officier bin nengedrongen. De officier was er niet Verdachte vertelde dat hij was geprik keld door een opmerking van een politie man over hem tegenover zijn vrouw. Deze politieman had hij overigens ook nog be dreigd met woorden als „Ik sla je in el- De procureur-generaal meende dat ver dachte met zijn 23 veroordelingen nog blij mocht zijn er zo af te komen. Arrest 5 juni Eisenhower doctrine Kabinet van Israël is verdeeld De regering van Israël heeft zich dezer dagen achter de Eisenhowerdoctrine ge schaard, waarbij echter de ministers van de links-socialistische partijen, de Ma- pam en de Achdut Avoda, tegen stem den. Maandag zal de kwestie in het par lement, de Knessuth, worden behandeld. Het volgende punt handelde over het delegeren van de bevoegdheid tot benoeming en ontslag van gemeente werklieden aan het college van B. en W. Nadat de heren v. d. Lans en Prins zich tegen dit voorstel hadden ver klaard, werd het door B. en W. terug genomen. Wethouder Derksen merkte op. dat men eigenlijk dankbaar moet zijn voor deze houding van de raad. In tal van plaatsen klaagt men over de geringe belangstelling voor derge lijke zaken. In Voorhout ligt dit ech ter geheel anders. Het bestuur van de Ohr. school kreeg medewerking om verduisteringsgordijnen aan te schaffen. Voor wegverbetering werd een stuk grond gekocht van de heer B. P. Schulte. De heer Van der Ploeg juichte een wijziging van de verordening op de hef fing van de vermakelijkheidsbelasting toe. Het betrof de ontheffing van belas ting voor jeugd avonden, behalve sport en dansen. Een twaalfde wijziging van de alge mene politieverordening behelsde onder meer het ingrijpen van de politie bij "het wegwerken van huisvuil op andere wijze dan via de voorgeschreven vuilnisem mers. De voorzitter meende, dat ook dit stelsel nog moet groeien, zoals vroeger gas en elektriciteit, en dat eigenlijk nie mand voor 12 cent in de week wil ach terblijven. Er zal eohter nauwlettend op het wegwerken van huisvuil worden toe gezien. Het bouwvoorschot aan de woning bouwvereniging Voorhout ten behoeve van de bouw van 20 woningen ging zon der hoofdelijke stemming onder de ha mer door, evenals het beschikbaar stel len van een krediet voor het toepassen van grondverbetering. Het gemeentebe stuur wil, na voldoende deskundig on derzoek, een stuk weiland verbeteren er er bloembollenland van maken. Dit wordt dan afgestaan aan iemand, wiens land in het uitbreidingsplan ligt. De heer War menhoven hoopte, dat men over 15 of 20 jaar ook dit stuk grond niet zal moeten onteigenen. In dit verband zei de voor zitter dat het tegenwoordige uitbrei dingsplan een afronding ondergaat en dal B. en W. binnenkort met een desbetref fend voorste] in de raad komen; er wordt namelijk sterk aan etagebouw ge dacht. De heer Eigenbrood verzocht het ge meentebestuur ernstig het verstrekken van schoolmelk te overwegen; dit is vroeger wel het geval geweest in Voor hout, maar na de oorlog nooit meer voerd om nog onbekende redenen. De zelfde spreker brak een lans voor eer beschutting bij de stopplaats voor Noord wijkerhout. Het derde wat de heer Eigenbrood naa: voren bracht, achtte hij pijnlijker, name lijk de vordering op Demavo. Spr. hoop te dat het hier geen olifantsdracht worden, maar de voorzitter was daar niet bang voor. Binnenkort zal hierover iets naders vernemen. De heer Van der Ploeg wees er op. dat de uit- bakening van de Jacoba van Beieren- weg spoedig ter hand genomen zal moe ten worden. Ook dit zegden B. en W. toe Nog binnen enkele maanden zal met de bouw van het postkantoor worden begon- Burgeriyke stand GEBOREN: Gerardus H. M., zn vi W. Turenhout en P. A. Th. Berkhout; Fidelis J. W. M., zn van J. C. Kortekaas en D. Jonker; Leonardus A. M., zn van G. van Loon en A. C. Waasdorp; Joan nes M. A., zn van A. C. van Kampen en C. Houtenbos. ONDERTROUWD: K. Leeker, 22 Jr (Den Haag) en N. de Bruin, 19 jr; J. Th. van Steijn, 25 jr en J. M. M. van Leeu wen, 25 jr; J. B. van Gijlswijk, 20 jr (Noordwijkerhout) en C. J. Kraakman. 21 jr. GETROUWD: A. J. C. de Ridder, 23 jr (Noordwijk) en C. E. van Wouw. 25 jr; C. W. van Emmerik, 23 jr en E. J. Wei- boren. 22 jr; J. H. Kaptein, 23 jr (Noord, hout) en W. C. Bel. 22 jr; J. A. Niël. 25 jr (Den Haag) en E. C. van Schie. 31 jr; A. van Loon, 28 jr en J. R. van Velzen. 24 jr; P. C. Bel, 23 jr en C. C. H. van Kempen, 22 Jr; J. B. de Haas. 29 Jr (Noordwijk) en C. M. Bakker, 27 jr. OVERLEDEN: Cornelis A. van Steijn. 60 jaar. (Advertentie) Wie WALENKAMP zegt, denkt- aan een fijne sigaar Prinsessekade hoek Haarlemmerstraat Telefoon 21126 SCH. 171 met 50 kantjes naar huis Visserijbedrijf zal de race beter moeten regelen DE HARINGVLOOT heeft slecht gevangen vannacht. Van alle kar op de nog veel te zuidelijke visgronden werd bericht ontvangen „geen vangst, geen vangst". Van de hele Katwijkse vloot waren er twee schippers maar, die iets hadden te melden. Die van de KW 1§, groep Hapa, had 1 kantje scheep gekregen en die van de KW 20, groep Kennemerland, had het beste schot van heel de vloot gedaan; 2 kantjes. Dat was al. Zo'n wonder was het rigens niet, -dat de druipende vleten leeg weer gehaald werden. Ze wart zeer zuidelijk geschoten, omtrent de 55 graden en 30 minuten en de 56 graden. Bij de kopwind van de uitvaartdag, die heel de troep schepen vertraagde, hadden weinige de goeie ronden kunnen halen, de gronden bij de 56 graden en 50 minu ten en nog verder Zelfs niet. al werd hier en daar de vleet laat. heel laat erboord gezet, al was zolang mogelijk gestoomd. Ate alle «chepen alle vleetschepen hun vangst naar waarheid hebben opge geven, dan Ie de kans, dat een van hen gaat meedingen in de haringrace, ver- Schipper Korving van de SCH 171. een van de drie trawlerschippers, die het niet kunnen laten de vleetvissers het gras voor de voeten wet te maaien Is namelijk onderwee naar IJmulden met 50 kantjes aan boord. Hoe zijn positie op dit ogenblik is. Is ons niet precies bekend, maar het sal niet lang na middernacht wbrden, dat dtt schip, dat w|j sonder enig pletter sullen slen binnenkomen, aan de noordzij aal af meren. Het wordt na dete trieste gang Arbitrage in geschil over min. prijzen tomaten en sla Ter oplossing van een geschil tussen Nederland en België over de minimum prijzen van tomaten, sla e.d.. voor het Jaar 1957, zal, voor het eerst in de ge schiedenis van de Benelux, de In het landbouwprotocol opgenomen arbitrage- clausule worden toegepast. Arbitrage is nodig geworden, omdat de belde ministers van landbouw niet tot een overeenstemming konden komen Mi nister. Mansholt. die bij de besprekingen In Brussel werd geassisteerd door de voorzitter van het bedrijfschap voor groenten en fruit, dr Ir. H. J. Mathot, is van mening, dat de Belgische voor stellen niet in overeenstemming zijn de Benelux-overeenkomsten België wil de minimumprijzen aanzienlijk verhogen van zaken werkelijk t(jd, dat het vis serijbedrijf de maatregelen gaat ne men, die de reders C. Vrolijk te IJmulden en Kwakkelstein te Vlaar- dlngen volgend Jaar sullen beletten om weer de haringracc van begin af aan In de war te sturen. De huidige gang van saken moet de een of an dere keer het visserijbedrijf schade Het argument van Vrolijk in IJmuiden. dat de SCH 171 en 117 voor het haring- trekken zijn gebouwd, kan haast geen hout «lijden. want vorig jaar maakte de 171 ook eleohte één reis en dat die reis bedoeld was om vlug even de eerste vette besomming af te romen, dat gaat men al gauw denken en die gedachte ligt waarschijnlijk heel dicht bij de waarheid Vanavond stoomt de vloot hoger op, naar de gronden, waar de haring vermoe delijk wél zit. Tijdens de opstoom zullen de groepen, die gisteren ver verstrooid waren, zich meer aaneensluiten. Het feit, dat vannacht ledereen met lege krebbes heeft moeten varen kan tot gevolg heb ben, dat morgen toch nog een interessan te 6trljd tussen dj jagers van de met de vleet vissende vloot ontbrandt Inmid dels is het Jammer, dat de publiciteit zich vannacht vermoedelijk tóch hele maal op de SCH 171 gaat richten. Heel jammer. Ziekenfondsen bereid tot arbitrage De organisaties van algemene zieken fondsen hebben gistermiddag telegrafisch aan de minister van soctaüe zaken en volksgezondheid bericht, dat zij het mi nisteriële voorstel tot arbitrage omtrent de tussen de Ned. Maatschappij tot be vordering der tandheelkunde en de or ganisaties van algemene ziekenfondsen gerezen geschilpunten, aanvaarden. Zij stellen het op prijs. Indien de mi nister overeenkomstig zijn aanbod hun hierbij terzijde wil staan. Vorstelijk bezoek aan Kopenhagen Koningin Elizabeth II van Engeland en prins Philip zijn gistermorgen door een jubelend Kopenhagen ontvangen De eni ge. die er betrokken uitzag, was koning Frederik, die geplaagd wordt door een jichtaanval. maar desondanks in een open koets met koningin Elizabeth naar het paleis reed. In het tweede rijtuig zaten koningin Ingrid met prins Philip de kroonprinses Margrethe. die voor eerst een dergelijke officiële plech tigheid meemaakte. Plan-Erhard verva allen De Westduitse regering heeft Erhards plan tot een lineaire verlaging der in voerrechten met 30°/o laten varen en wil in plaats daarvan tot 31 december mach tiging vragen om zonder toestemming van het parlement invoerrechten te ver iagen voor industriële invoergoederen met uitzondering van kolen en staal uit de Kolen- en Staal Gemeenschap, boven dien landbouwprodukten en artikelen, waarvoor financiële heffingen gelden, zoals koffie, thee en minerale oliën. Het ontwerp machtigt de regering voorts rechten voor bepaalde categorieën niet of weinig te verlagen en voor andere aan zienlijke verlagingen toe te passen. Jordaanse spionnen in openbaar opgehangen In de Jordaanse steden Amman, Nabloes, Hebron en Tilkarem zijn gister ochtend in het openbaar vier Jordaniëra opgehangen, die in september van het vorig Jaar schuldig waren bevonden aan het verstrekken van militaire geheimen aan de Israëlische autoriteiten. Sfeer in 't gezin De ..Nieuwe Leidscbe' er in Bethesda in Sassenheim De ledenvergadering van de protes tantse ziekenverpleging Bethesda, d het wUkgebouw werd gehouden, slechts door vier van de 850 leden bijge woond. Voor hen die regelmatig hun acti viteit aan deze vereniging geven is deze geringe belangstelling niet bepaald be moedigend. Twecdc-voorzHler Egberts merkte op, dat men, terugziende op hei afgelopen jaar, niet anders dan dankbaai kan a(jn. Een geringe verbetering in d< financiële toestand Is echter wenselijk. In zijn jaarverslag bracht secretaris Van Breda hulde aan zuster Van den Beukei voor' haar ijver en jJlirtrtsbetrach- ting. De heer Van Breda constateerde, dat het ledental nog steeds groeit. Ook de zuigelingen-en kleuterbureaus verheu; zich in een toenemende belangstelling. De samenspreking met de besturen het Wlt-Gele Kruis, het Oranje-Groene Kruis en het Groene Kruis over de stich ting van een gezamenlijk wijkcentrum heeft nog niet tot resultaten geleid. Penningmeester Van der Kwaak niet optimistisch gestemd. Ondanks de contributieverhoging, sluit de exploitatie rekening met een nadelig saldo 267,46, waarbij nog komt, dat mei afgelopen jaar niets van de schuld heeft kunnen aflossen. De begroting voor sluit eveneens met een klein nadelig saldo, zodat de heer Van der Kwaak in Bevolking had bezivaar Politie verbood motorraces De motorraces, die zondag In het Oos tenrijkse plaatsje Steyr zouden worde gehouden. z(jn door de politie verbodei nadat de bevolking van de omgeving zich in petitie tegen de races had ver klaard. Het protest van de bevolking is ken nelijk een gevolg geweest van de 13 do delijke ongelukken bij de Italiaanse Mille Mlglia, die inmiddels zijn verboden. Met dit protest heeft de bevolking dus suc- •s gehad. Wederom is een ongeval gebeurd, doordat een band van een race-auto sprong. De Italiaanse coureur Alfonso Thlele deed op het circuit van Monza (Italië) een poging het internationale 96 urenrecord te verbeteren. Toen In een bocht een band sprong, vloog de wagen de weg. Thlele werd zwaar gewond »n ziekenhuis opgenomen; zijn wagen werd vernield. Aangezien zich ter plaat se geen publiek bevond, bleven verders ernstige gevolgen uit Weer harde deviezen Voor het eerst is blijkens de weekstaat der Nederlandsche Bank van 20 dezer het convertible bedrag der vorderingen en >apier in buitenlands geld en bultenland«e betaalmiddelen sterker toegenomen dan de netto-deviezenreserve, namelijk van bijna 196 miljoen tot 220 min, waar schijnlijk ten dele in verband met de afre kening in de Europese Betalingsunie. Voor de banken Is de toestand bepaald gunstl hoewel haar saldi werden belast met 105 min. voor de inschrijving op schatkistpapier en van 397,8 min. tot f 353,2 min. daalden. Het gemiddelde bleef echter ruim voldoende voor de nu afge lopen periode. De 22 mei beginnende periode laat zich niet ongunstig aanzien. Het Rijk loste f 41 min. voorschotten af en heeft nu t 24 min. creditsaldo, doch op 1 juni moet /eer 100 min. betalen op schatkist papier en aan aflossing staatsschuld. De geldmarkt Is verruimd en het daggeld andhaaft zich sinds zaterdag op 2\4 e post wissels, f 23 min. vorige week 29,2 min., betreft ln disconto gegeven andelswissels. De netto-deviezenreservc steeg 8 min. tot f 844,8 min De goud- vooraad bleef 3049 min. De bank- biljettenomloop kromp f 15 min. in tot 3922 min.. Iets onder die van 1936, het- >en in laren niet is voorgekomen Kor neiging tot stijgen acht men niet aanwezig Ondanks zuinig beheer Gemeentebestuur verzuimde extra uitkering van het rijk te vragen HET GEMEENTEBESTUUR van Zoeterwoude gooit het geld niet over de balk. Nog steeds voert men een xuinig beheer, hetgeen echter niet heeft kunnen verhinderen, dat zowel de begroting voor 1956 en 1957 een tekort van resp. 80.000,en 98.000,aangeven. In duidelijke bewoor dingen is dit tijdens een gisteren gehouden openbare zitting van de Raad van State gezegd, toen een beroep werd behandeld van het gemeente bestuur van Zoeterwoude tegen een beslissing van het college van Ged. Staten om geen goedkeuring te hechten aan het raadshesluit inzake de garantie-verlening ten behoeve van de stichting tot bevordering van he geordend zwemmen. hier de lichamelijke en geestelijke volksgezondheid boven de financiële belangen van de gemeente gesteld moesten worden, omdat er in Zoeter woude, vooral op zedelijk gebied, on duldbare toestanden zouden heersen. Onvolledig adres Mr dr. Van Haren was aanvankelijk van mening, dat er aanleiding zou zijr om het beroep van de gemeente niet ont vankelijk te verklaren, omdat dit na dc wettelijk voorgeschreven beroepstermijn bij de Kroon zou zijn binnengekomen. „Het beroep is verzonden naar de Ko ningin. maar men heeft vergeten een plaatsnaam op de enveloppe te schrijven, met als gevolg, dat de post de brief te laat heeft bezorgd.". Staatsraad mr. Cort van der Linden: „Het beroep is 29 november binnenge komen, dus binnen de wettelijke termijn". Mr. dr. Van Haren (opgelucht): „des te beter, want nu kan de zaak ten princi pale voor de gemeente worden gered". Naimena het college van Ged. Staten betoogde de heer P. Zegwaard, dat het gemeentebestuur altijd zuinig met het geld Is omgesprongen Duur verzuim Toen de begroting voor 1956 een tekort aangaf, verzuimde het gemeentebestuur een verhoogde bijdrage uit het geme* fonds aan te vragen. ..Omdat dc gen teraad In 1956 op dit punt verstek heeft laten gaan, zal men thans dc financiële consequenties van deze nalatigheid moe ten aanvaarden'', aldus de heer Zegwaard, die van mening was, dat men geen mede lijden behoeft te hebben met „die arme bewoners van Zoeterwoude. Ze hebben zelf deze gemeenteraad gekozen". Overi gens betwijfelde de heer Zegwaard het of men voor een bedrag van ƒ45.000 een behoorlijk zwembad kan laten bouwen. In dit verband vroeg Staatsraad mr. Van Angeren zich af. waarvoor men eigenlijk vecht, wanneer men nu al weet, dat het te bouwen zwembad toch niets zal zijn. Staatsraad prof. dr. Van Poelje geloof de. dq-t de Jongens uit Zoe\erjyoude. zelfs wanneer er een zwembad is gekomen, toch wei een duik in de Rijn of in de Noord-A zullen nemen, omdat ze hier gratis kunnen zwemmen. „Zijn er plan nen om door een wijziging van de alge mene politieverordening dit tegen te gaan?" vroeg prof. dr Van Poelje. Mr. dr. Van Haren zei, dat deze plan nen inderdaad bestaan. De Raad van State zal zich nog over deze zaak beraden en later advies aan de Koningin uitbrengen. Om dat geordend zwemmen ging in feite het beroep, dat de gemeenteraad bij de Kroon had ingediend. In zijn gaderinc van 26 april '56 besloot de raad aan de stichting tot bevordering van ge ordend zwemmen een garantie te gever voor rente en aflossing van een geld lening. welke de stichting had afgesloten ten behoeve van de bouw van een zwem bad in Noord-A Omdat het hoogheem raadschap van Rijnland bepaalde voor zieningen had voorgeschreven, werden de kosten van het zwembad hoger kwam de geldlening op 45.000. In zijn vergadering van 30 augustus 1956 wijzig de de gemeenteraad dienovereenkomstig zijn aanvankelijk besluit. Het college van Ged. SU ten hechtte aan deze raadsbesluiten geen goedkeu ring. omdat ze in strijd zouden zijn me» een verantwoordelijk financieel beheer Mr. dr. Ch. C. A. van Haren uit Wassenaar, die vanmorgen als ge machtigde van het gemeentebestuur optrad, onderstreepte nog eens het standpunt van de gemeenteraad, dat overweging gaf voor de aflossing va schuld van ongeveer ƒ7600 andere mid delen te zoeken. Hij dacht hierbij aan het houden van een bazaar. De aftredende voorzitter, de heer J. van Zonneveld, werd met algemene stem men herkozen. In de vacature Vis werd voorzien door de verkiezing van de heer C. Oudshoorn. Uitstapje bejaarden De uitgaansdag voor ouden van dagen, die jaarlijks door het bestuur van de Oran jevereniging wordt georganiseerd, is vast gesteld op woensdag 19 juni. Om 16 uur 's morgens wordt gestart bij de Parklaan voor een tocht naar de Loosdrechtse plas sen. De lunch zal in Valkeveen worden ge bruikt. In Treslong wordt een diner aan geboden. Men kan zich zaterdagavond 1 juni van 's avonds 7 uur af, opgevi het Bruine Paard. Postduiven vlogen De postduivenvereniging De Blanwband heeft met 80 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St, Quentin in Frankrijk. De eerstbinnenkomende duif vloog de 280 km in 2 uur 27 sec. De uitslag luidt: 1. A. P. Eist; 2. L. J. Drost; 3. H. J. Krom; 4. L. de Ridder. Ledenvergadering T.O.P. Morgenavond om half acht houdt de Chr korfbalclub T.O.P. In het Jeugdhuis een ledenvergadering. Op de agenda staat o.m. de bespreking van de plannen voor het volgend jaar te vieren 30-jarlg jubileum. OEGSTGEEST Twee inbrekers aangehouden De laatste tijd werd herhaaldelijk in gebroken in de koffietenten nabij het Rijnzichtviaduct en aan de Rijnsburger- weg. Grote hoeveelheden sigaren, siga retten. koeken en chocolade werden daar bij ontvreemd. Het is de politie gelukt de inbrekers, twee knapen van 19 en 21 jaar uit Noord wijk, te arresteren. Een gedeelte van de buit kon worden achterhaald. Het bleek, dat de jongelui ook hadden ingebroken in koffietenten te Leiden en Wassenaar en in een kantoor te Noordwijk. Macmillan wenst geen verbod van H-bom Een oorlog zal niet worden voorkomen, door het gebruik van atoomwapens te verbieden. ZU zouden hiermee 6lechta dit bereiken dat. Indien er een oorlog ion komen, wij deze vrijwel zeker zouden verliezen, aldus heeft de Britse premier Macmillan gistermiddag verklaard op een bijeenkomst van huisvrouwen in Londen. Wanneer de Britse waterstofbomproef nemingen in de Stille oceaan beëindigd zijn, zal Groot-Brittannlë In dezelfde posi tie verkeren als de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie. Het zal ons dan mogelijk zijn op voet van gelijkheid te spreken over regelingen, die kunnen worden getroffen om In de toekomst proeven met atoom wapens te beperken of deze op de een of andere wijze onder toezicht te stellen", zo zei de Britse minister-president. Er zijn er, die er bij ons op aandringen onderscheid te maken tussen atoomwapens en ander oorlogstuig. Hun leuze is: „Ver biedt de atoom(waterstof)bom." Doch lou ter hiermede alleen zal ik nooit instem men. aldus Macmillan. Overleg over Duitse zware industrie Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft edegedeeld, dat Engeland met Frank- )k en de Verenigde Staten overlegt over de voorstellen van de Westduitse rege- over een herziening van de bestaan- iti-trust-bepalingen inzake de Duits» 3 industrie NOORDWIJK De Sportvisser blijft actief Onder leiding van voorzitter A. v. d. Graaf werd gisteravond in De Beurs de jaarvergadering gehouden van De Sport visser. Uit de jaarverslagen van de heren W. Caspers en G. Grimbergen bleek, dat de vereniging thans ruim 120 leden telt. Onlangs hebben zich weer tien belang stellenden opgegeven. Zaterdag Is In de Ringvaart een flink aantal jonge snoekjes uitgezet. BIJ de bestuursverkiezing werden de heren A. v. d Graaf en Th. van Werk hoven herkozen. De heren M. van Winsen, H. v. d. Voort en P. v. d. Put werden tot leden van de kascommissie benoemd. De vereniging blijkt heel wat activitei ten te ontwikkelen. Men draait mee in de competitie van de Leidse hengelaarsbond, men it van plan een eigen competitie te beginnen, het ligt in de bedoeling een wed strijd voor bejaarden te houden en in de zomervakantie komen de jeugdige henge laars weer aan bod. Aquaria voor zieken en bejaarden Gisteravond heeft de aquariumvereni ging De Glasbaars de laatste vergadering van dit winterseizoen gehouden. Voorzit ter Joh. Zoete deelde mee, dat de vereni ging in huize Dalrust een aquarium heert laten plaatsen. Men wil nu ook de patiën ten van Sole Mio verrassen. Het benodig de geld denkt men met een verloting bijeen te krijgen. De heer Zoete vertoonde vervolgens lantaarnplaatjes, waarbij via een band opname-apparaat toelichting werd gege ven. De aquariumhouders zijn van plan binnenkort een bezoek aan de Hortus te brengen. Onze plaatsgenote mejuffrouw C Bal heeft te Rotterdam het vakdiploma krul- denlersbêdrljf behaald. Gevonden voorwerpen Op woensdag en zaterdag kan men op het politiebureau aan de Oude Zeeweg inlichtingen krijgen over de volgende voorwerpen: handschoen, brillenkoker, portefeuille, armband, dameshorloge, portemonnaie. step. trui, jongensschoe nen. bankbiljet, bril, poppenwagen, mei, bord met opschrift: verboden toegang, vulpen, want, rubberbal, nagelgarnituur, herendemi, voetbal. Dr. Adolf Scharf geïnstalleerd Dr. Adolf Schïrf Is gisteren geïnstal leerd tot derde president van Oostenrijk, na de tweede wereldoorlog. In de beroemde Rlngstrasse te Wenen werd een parade gehouden van het nieuwe Oostenrijkse leger. Scharf legde tijdens een gemeenschap pelijke zitting van de belde Kamers van het Oostenrijkse parlement de ambtseed af. Tri een korte rede beloofde hij „vriendschap te zullen onderhouden met alle landen, die onze vriendschap wensen en de neutraliteit te zullen nastreven, zon der daarmee het land bulten te sluiten van het (westelijke) ideologische kamp, waartoe wij reedi eeuwen behoren". Schart deelde mee, dat hij goede be trekkingen wenst tussen de staat en de kerk In Oostenrijk, hetgeen duldt op de mogelijkheid van een nieuw concordaat met het Vsticean. Ch risten-vrouwen vergaderden Gisteravond hield de afdeling Rflnsburglevliet-Bloot de gelukwensen ever. de Christen-vrouwenbond een goed bezochte en geanimeerde jaarvergadering. De presidente, mevrouw Van der V|Jver, prees de goede onderlinge verstandhou ding. De vereniging groeit nog steeds en k deze avond kon men weer v|jf nieuwe leden verwelkomen. an Egmond-Glasbergen bracht het jaarverslag uit. Het ledental de driehonderd overschreden. Dsar d< uningmeesteresse, mevrouw De Haam in der Vijver, met vakantie was. las me- ouw Starkenburg-Raven^bergen het fi nanciële verslag voor. Door allerlei extra uitgaven is een tekort ontstaan, is niet verontrustend. De dames Imthorn Jungerius-Vooys werden ln de kas commissie benoemd. De presidente en secretaresse kregen ;n kleine attentie voor hun activiteit. Namens de afdelingen Katwijk, Valken burg en Oegstgeest bracht ALTIJD VERS GEBAKKEN VIS! VISHANDEL P. V. d. PLAS N. VERKAIK Zeeweg 6870 Weer invoer in Indonesië Gezaghebbende kringen te Djakarta verklaren, dat de Indonesische regering haar handelsvertegenwoordigingen in het buitenland heeft opgedragen voorberei dingen te treffen voor hervatting van de •r van Industriële grondstoffen in Indonesië. De presidente deelde mee, dat men zich tot 24 mei kan opgeven voor het dagtocht- je. Over het driedaagse uitstapje zullen nog nadere mededelingen volgen. Namens ds. Van Gosllga werd een beroep op de j dames gedaan zich beschikbaar te stellen j voor de verkoop van Bijbels. Ten slotte werd door een zestal leden het toneelstuk Ons Marijke opgevoerd, j Voor het Magdalena-fonda wsren 180 pak- jes verkocht. KATWIJK AAN ZEE Groot toernooi voor I voetballende jeugd Op Hemelvaartsdag wordt In het sport park Nieuw Zuid een jeugdtoernoo! ge houden, georganiseerd door Quick Boys, - op versoek van het bestuur van de ver-1 enlging zaterdagmiddag-competitie, dis- Irlct West t van de KNVB. Het toernooi begint 's morgens om' acht uur. De volgende verenigingen ne men eraan deel: IJsselmeervogels, Sche- veningen. Zwaluwen, VVGZ, Spijkenis- se, v.v. Veen. Bolnes. RVVH, RCL, Hoog-1 vliet, Die Haghe, WE, Monster, Heer- Jansdam, ARC. Noordwijk. Oma», Ko zakken. Capelle, Pelikaan, Gravenean- de SV, Unicum, Quick Boys. Men speelt In drie afdelingen een halve competitie. Winnaar te het elftal, dat In zijn groep het hoogste aantal pun-, ten behaalt. Eindigen twee elftallen ge lijk, dan worden van elk elftal, doorj drie verschillende spelers, drie straf-, schoppen genomen. Het elftal, dat do, meeste strafschoppen benut, is winnaar. Elke wedstrijd duurt 2*10 minuten. De prijsuitreiking zal om zes uur plaats hebben. •preekbeurt Vanavond om acht uur spreekt ds. P., P. J. Monster uit Gouda in de kapel voor, de plaatselijke efdellng van de Gerefor-. meerde Bond. Vertedering P.C.O.V I Zaterdagmiddag om kwart voOr drie. wordt In de Zonnebloemschool aan de Piet Heinlaan een vergadering gehouden de afdeling Leiden van de P C O V De heer A. Scherpenzeel zal opreken overt De school en het afwijkende kind. Boog en leeg water Vrijdag 24 mei: hoog 11.38 en 23.58, laag! 42 en 19.32 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7