NIEUWS ^SLEUTELSTAD Perk in buiten De Sitterlaan onderhoud Vlotte ledenvergadering Kamer van Koophandel Leiden Groots galafestijn in de Koninklijke Opera Beginsel moet verenigen wat belang scheidt Voor meisjes Ook gevraagd gehuwde vrouwen. JUFFROUW LEERLING (Vrl.) muiiii/nif'iTifimi NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 23 MEI 1957 Ze mogen het dan wat provisorisch hebben gedaan, maar wij vermoeden zo, dat de gemeentelijke plantsoenendienst het graag deskundig óver wil doen. Het ls nu maar te hopen, dat de bewo- Bondsdag Geref. Vrouwen Teveel getob over wat mag en niet mag (Van een onzer verslaggeefsters) "W^U TOBBEN eigenlijk nog veel te veel over de vraag wat wél en wat niet mag. Wij zouden veel meer en vaker vrolijk moeten zijn in de Here. De aarde is immers vol van Zijn goedertierenheid. De gelovige heeft het recht Hem te loven en te prijzen, zei gisteren mevrouw M. van Bekkum-Velders, presidente van de Bond van Verenigingen van Ge reformeerde Vrouwen (art. 31 K.O.) toen zij de 12e bondsdag, die in de glazen zaal van het Ahoy-gebouw te Rotterdam gehouden werd, opende. Er was voor deze bondsdag belangstelling. Uit het aardige (berijmde) jaarverslag van de secretaresse, mejuf- I. Sennema, bleek de bond bijna 5000 leden verdeeld over 232 verenigingen te hebben. Het vorig jaar zijn er 9 vereni gingen bijgekomen. Mevrouw A. van Houdt-Visser, die 1 januari het penningmeesteresseschap heeft overgenomen van mevrouw Huij- sen-v. d. Krake bracht het financieel ver slag uit. Met enige hartelijke woorden werd afscheid genomen van mevrouw Huijsen. Het voorstel om het volgend jaar in Amsterdam de bondsdag te houden werd met algemene stemmen aanvaard. In het bestuur werd als nieuw lid gekozen me juffrouw L. de Hoog (de vroegere presi dente) terwijl de secretaresse mejuffrouw Sennema herkozen werd. Als lid van de redactie „Rondom het Woord" werd me juffrouw J. van der Meulen gekozen, In de middagvergadering, die gedeel telijk door de NCRV werd uitgezonden, hield ds. M. J, C. Blok te Utrecht een referaat over het onderwerp „De gere formeerde zede en ontspanning". De predikant stelde vasf, dat de zede van gereformeerde mensen nog geen ge reformeerde zede ls. Maar toch is dat wat in de loop der Jaren gegroeid is. meer dan gewoonte of dorre traditie. De vraag is of deze zede op bepaalde punten wel met de Schrift in overeenstemming is. De tijden veranderen en wij met hen, maar dat mag geen modeterm worden om te doen waar men maar zin in heeft. Verandering der zeden moet refor matie der zeden zijn, aldus spr.. Wij denken vaak te gemakkelijk over de enorme besmetting6kracht van de zon de. De bioscoop is een vergif voor ocm; wij behoeven ook niet te proberen de film te verchristelijken, want het ls al bewezen dat daarmee het voorpor taal van de bioscoop binnengegaan wordt. Wij moeten ook met het vraag stuk van de ontspanning tot Christus durven gaan. Onze ontspanning is goed, zolang we ze maar mét de Heiland beleven kunnen. On6 richt«ioer moet daarbij zijn: waar Hij niet is, wil ik ook niet zijn. gezamenlijk optrekken om hun kin deren en eventueel kinderen van ande- /oor te houden, hoe zij de straat moe ten gebruiken en dat het groen er is „tot ;erdere levensvreugde van de stads- tns". Die toch al heel veel moet ont beren van wat de natuur een mens biedt. Jeugd gaf gisteravond blijk van veranderd inzicht ENIGE DAGEN GELEDEN hebben de bewoners van de De Sitterlaan tussen de Van der Waalstraat en de Van 't Hoffstraat een schriftelijke reprimande van het gemeentebestuur gekregen over de vernielingen aan de openbare groenstroken in het midden van deze laan. Die vernielingen namen gaandeweg zodanige afmetingen aan, dat de gemeente zich voor de instandhouding van het groen op deze plaats genoodzaakt zag, belangrijk meer geld uit te trekken dan een normaal onderhoud zou hebben gevraagd. En nog werd het gras door voetballende jongens vertrapt en werden rozen struiken vernield. Ten einde raad heeft het gemeentebe stuur de bewoners meegedeeld, dat het de verantwoordelijkheid voor de groen strook tussen de beide genoemde straten niet meer aanvaardt. Dat betekent dus. dat deze perken nu geheel aan de ver nieling zijn overgegeven en dat de De Sitterlaan wat de groenvoorziening be treft twee aspecten gaat vertonen, name lijk verzorgd groen tussen de brug bij de Lorentzkade en de Van 't Hoffstraat en de Van der Waalstraat en de Kamerlingh Onneslaan en een stuk ontredderd schoon in de rest van de laan. De gemeente heeft dit besluit enerzijds met overtuiging genomen, anderzijds met tegenzin. Met overtuiging omdat het ge meentebestuur verwacht, dat deze maat regel in dit deel van de stad niet zonder effect zal blijven, met tegenzin omdat een aan het onderhoud onttrokken stuk groen een wijk nu eenmaal niet ver fraait Wie echter kennisneemt van de extra bedragen, die yoor het onderhoud van het bedoelde stuk moesten worden gevoteerd, zal begrijpen, dat het geduld van het gemeentebestuur ten einde moést lopen. Uit verschillende reacties hebben wij kunnen opmaken, dat de betrokken be woners van de De Sitterlaan zich er wel voor schamen, dat het zo ver gekomen is. De bestraffing geldt uiteraard in de eer ste plaats degenen die de vernielingen hebben aangericht, maar richt zich on getwijfeld ook tot de ouderen, die toch blijkbaar niet hebben kunnen voorkomen, dat dit gebeurde en zich zo lange tijd kon handhaven. Eris echter een onsmiskenbare verbe tering in de mentaliteit van de jeugd in getreden. We constateren dit met vreugde en hopen, dat het voor het gemeentebe stuur aanleiding zal zijn, zijn zorgen aan deze perken opnieuw te gaan wijden. Gisteravond omstreeks half 6 zijn een stuk of 12 jongens met grasmachines, grasharken en nog meer van dat spul de gevolgen van het „spel" der jeugd te lijf gegaan om het groen weer wat op orde te brengen. Dat laatste is be langrijk. want voor het uitzicht op een verwaarloosd tuintje heeft per slot niemand wat over. Maar van gro ter gewicht is, dat door deze knapen een demonstratie werd gegeven óf van een veranderd inzicht óf van een goed voorbeeld voor hen, die schuldig staan aan deze betreurenswaardige gang van Mr. Knibbe naar Zuid'Afrika Mr. Branderhorst secretaris K. v. K. In de hedenmorgen gehouden huishou delijke ledenvergadering van de Kamer van Koophandel voor Rijnland is mr. H. A. C. Brandenhorst benoemd tot secreta- i de vacature ontstaan door het ver trek van mr. dr. P. G. Knibbe, die 35 jaar als secretaris der Kamer van Koophandel heeftg ediend. Als sluitstuk van zijn car rière bij de K.v.K. zal mr. Knibbe een i aken naar Zuid-Afrika waar hij de belangen van verschillende industrieën uit Rijnland zal behartigen. Vrienden van de heer Knibbe zullen het financieel mogelijk maken dat hij op deze reis door zijn echtgenote zal worden vergezeld. Dulles waarschuwt De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Foster Dulles, heeft de Senaatscommissie voor buitenlandse be trekkingen gewaarschuwd op het pro gramma voor de buitenlandse hulp van bijna vier miljard dollar niet te be en, daar dit een roekeloos spel met vrede en vrijheid zou zijn. Hedenmorgen vond in het gebouw aan de Stationsweg de ledenvergade ring plaats van de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Voorzitter T. M. H. van Waveren opende de vergadering met enkele woorden te wijden aan het overleden lid van de Kamer, de heer van Merwaarden, die de voorzitter herdacht als. een succesvol zakenman, die twintig jaren een initiatiefvol lid van de Kamer is geweest. Na besprekingen over bestedingsbeper king, maximum snelheid motorvoertui gen en de te kleine cijfertjes in de Leid- se telefoongids besprak men de bestrij ding der waterverontreiniging in Rijn land. Vice-voorzitter ir. J. J. G. van Hoek verklaarde, dat de kosten van deze be strijding evenderlg over agrariërs en industriëlen moeten worden verdeeld. Stemmen uit de vergadering meldden een grote progressie der bijdragen voor de agrariërs. Mr, dr. P, G- Knibbe, se cretaris der kamer, zette uiteen, dat het Hoogheemraadschap Rijnland in zijn be stuur een agrarische meerderheid wil handhaven, hetgeen in de kostenbijdra- gen tot uiting moet 'komen. De water verontreiniging is geen probleem, dat in deze tijd is gaan klemmen, hetgeen bleek uit een courantenartikeltje, voorgelezen door vice-voorzitter Van Block, dat in- 1857 was geschreven. De besprekingen over wegen en wa terwegen rond Lelden groepeerden zich rond Rijksweg 4; de aanleg van deze weg zal bij de Haagse Schouw een brug over de RU" noodzakelijk maken. Wordt dit een vaste brug, hetgeen in vele opzichten te verkie zen ls boven een draaibrug, dan Im pliceert dit de noodzaak van een zeehaven voor Katwijk. De kamer machtigde haar desbetreffende com missie contact op te nemen met het ministerie van verkeer en waterstaat. De verhoging vervoerstarleven N.S. had enkele leden teleurgesteld, omdat vooral de omvangrijke goederen door deze ver hoging extra zwaar worden belast. De heer Pruis verklaarde, dat deze progres sie een rechttrekking is van vroegere landverhoudingen. De rekening en ver antwoording 1956 gingen met enkele op merkingen onder de hamer door; tijdens de vaststelling subsidies 1957 brak een der leden een lans voor de diverse plaait- lijke V.V.V.'s en tijdens de rondvraag werd kritiek uitgeoefend op de wijzen, waarop de Kamer advies had gegeven in- ;ake vakantieregeling winkelbedrijf. Na een huishoudelijke vergadering lunch werd door de leden der Kamer de middag een bezoek gebracht aan 1 Nederlands Instituut voor preventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg. President Coty wil haast maken Binnen twee dagen wil president Coty en opvolger hebben gevonden voo afgetreden premier Güy Mollet Voordat hij per vliegtuig naar de Verenigde Sta ten vertrekt, waar hij op 3 juni moet aankomen, hoopt hij dat het parlement de ieuwe premier aanvaard heeft. Gisteravond is de regering van Tunesi -van op de hoogte gesteld, dat Frankrijk de hulpverlening aan dit land geblok keerd heeft wegens de steun, die de nesische regering verleent aan de opstan delingen in Algerije. VlssertJberichten r 200 gr.) 65, bl. 50. B 22—30, C 10—17, sla 4.30—11.50, >645. andijvie 21" ikocH 24—26, se 8.40—8.60, prei 10—25, nazie 19—21. raapstelen 2.60—2.90. kervel 12. stoofsla 9—11. ROELOFARENDSVEEN. 22 mei. Bloe veiling: Pvrethrum I 53—90. I 35—62, Bruidsa 22—31. Margarieten 12—10. Anemonen 16 Rhodondentron 3257, Ixia's 4150, Dui schoon 55-69. Lathyrus 24—52, Colvillei 250. Esther Read 60—67, Papavers 43-,112. pen 80—82, Scilla 13—28. Violieren 100—12- veel bos. Am. Anjers: Brermers 1623, Sim rood 6—9. II nazie 2224. bloemkool 3068. bospeen peulen 190—3QOO. snijbonen 330—340. radijs 611, peterselie 14—17. selderij 12 ipeen 27. AAR, 22 mei. Groenteveiling: peulen B 130, doppers 100, kassnijbonen 260 50. stek 150—210, spinazie 20—28. B 12— ;lein 20—34, B 6—17. glasandijvie 30— aardbeien 50 10—140, B 150. elen 10—11, rab 2, alles per kg; 28—32. radijs 75. klein 40 VL~ 121 besomde De zestien Vlaardingse schepen vingen totaal 12 kantjes. Geen enkel schip komt naar hui*. IJMUIDEN. 22 mei. Prijzen van gisteren heilbot 320—270. gr. tong 320—280. grm. 320- 280, kim. 310—280. kl. I 275—255. II 230—210 tarbot I 270—180 per kg; tarbot II 130—116 tongschar 82. grm. schol 5646, kim. 61—46. Id makreel 22. 50—23. kim. 42—17. wijting 30—10. gul 49—36. rrridd. 35- 7—20. kl. haai 26-21 lakreel 8. k! kool vis zwart 27—18, wit 2823, II 20 per 50 kg; gr. kabeljauw 248—120. koolvis rwart 6049. wit 61—51, gr. leng 51 wolf 82—68 per 125 kg. Aanvoe IJMUIDEN. 23 Besommli VL 27—15.500; loggers: IJN SCH 27—1520; kotters: KW 128—21< 88—2190. IJM 78—2580, RO 29—670, HD 125— 1600. IJM 40—1080. IJMUIDEN. 23 mei. Prijzen per kg: heilbot 320—270, gr tong 32(3—280. grm. 320—280. kim. 320—280, I 275—260, II 225—200. tarbot I 220— 160; per 50 kg: tarbot II 116, gr. griet 70, gr. schol 49. ~rm. 46. kkn. 46—46. kl. I 48—43. II 9.50—23. schar 22—8, bot 24^-18. verse haring 24.40-17,20. makieet 20—13.80. gr. schelvis 3925, grm. 38 25. makreel 2013.80, gr. schelvis 3925. grm. 38—25. kim. 31—20. ld. I 30—17. II 26—11. wij ting 2t12. gr. gul 46—41, midd. 3732. ld. 2019. kl. leng 27—24. ld. haai 22—20. kl. wolf lpoontjes 20—8. pieterman 80. kl. koolvis rw. (VERVOLG VAN PAGINA I) het rijk bevlagde Stadhuis, dat zijn rode baksteengevels in het water weerspie gelde. Het stadsbestuur had aan de lunch 375 gasten uit alle geledingen van de Stock- hoimse gemeenschap genodigd. De maai tijd werd gebruikt in de Gouden Zaal, een vertrek van enorme afmetingen, waar van de wanden geheel met goudkleurig mozaïek belegd zijn. Het zangkoor van de Stockholmse stu denten marcheerde zingend binnen. Een ensemble van het Zweedse radio-orkest speelde en d eZweedse operazanger Carl- Axcel Hallgren vervolmaakte de muzi kale entourage met een aubade Na de lunch bracht koningin Juliana »n bezoek aan de historische Ridder- holmkerk, waar de graftomben van het Zweedse koningshuis staan. Zij legde een krans met een witte band, waarop de letters J. en B. op de tombe van de voor en'kele jaren op zo droevige wijze om het leven gekomen kroonprins Gustaaf Adolf. De Prins moest van dit program ma-onderdeel afzien, daar hij zich we gens een lichte keelontsteking naar een arts moest begeven. ONTVANGST De Koningin had de wens uitge sproken, dat alle leden van de Neder landse kolonie in Stockholm aan haar zouden worden voorgesteld. Dit ge schiedde gistermiddag op een ont vangst in het restaurant Solliden op de Hoge Skanson, vanwaar men een uniek uitzicht op de stad heeft. In de warme meizon speelde de Ma rinierskapel, opgesteld in een kiosk in de tuin van het restaurant, vaderlandse liederen terwijl de 400 in Stockholm wo nende Nederlanders zich binnen verza melden. In een met bloemstukken versierde ronde ontvangstzaal mocht ende kleine Kees en Carolien Collot d'Escury, een zoontje en dochtertje van de eerste am bassade-secretaris. tuiltjes bloemen aan bieden Nadat alleen waren voorgesteld, ble ven de koninklijke gasten en hun gevolg zich nog een half uur met de „Zweedse" Nederlanders onderhouden. Er werden verversingen geschonken en er heerste een echt vaderlandse stemming. Spon taan zongen allen ten besluite het Wil helmus. Tegen zes uur verlieten koningin Ju liana en prinS Bernhard onder hartelijke toejuichingen het gebouw om zich weer naar het koninklijk paleis te begeven, waar zij „en familie" met de Zweedse koningsfamilie dineerden om zich ver volgens gereed te maken voor de gala voorstelling. BELANGSTELLING Vanrporgen is koningin Juliana de laatste dag vdn haar bezoek Stockholm begonnen met een tocht naar de voorstd Soedertalje, waar zij de automobielfabriek Scania- Vabis heeft bezichtigd. Scania Vabis is een van de oudste auto- fabrieken ter wereld, die er onder meer op kan bogen, dat zij in 1909 de eerste wagen met wielen op kogellagers heefl vervaardigd. Prins Bernhard heeft in de ochtend uren het Zweedse laboratorium voor bosbouwonderzoek bezocht. Hij werd daarbij vergezeld door prins Bertil, de hertog van Halland. Hij werd omtrent het werk van het laboratorium ingelicht door de directeur, professor Kleman, en door technici van het laboratorium van de papierindustrie. Onderweg naar het laboratorium heeft prins Bernhard in het stadsdeel Humle- garden gestopt om daar een krans te leggen bij het Linnaues-monument De krans had een lint van rood-wit-blauw. Hare Majesteit, die werd vergezeld door koning Gustaaf, leden van haar gevolg, minister Luns en de Nederlandse am bassadeur, dr. Visser, verbleef ruim een uur in de fabriek. Nadat zij door de directie was ontvangen en deze in het hoofdkantoor een algemeen overzicht over de produktie had gegeven, werden achtereenvolgens de motorwerkplaats, de chassismontage, de centrale voorraadhal en de werkplaats voor het monteren van versnellingsbakken bezichtigd. Overal toonde de Koningin een zeer grote be langstelling voor het zeer gemoderni seerde produktieproces. Voor zij vertrok defileerde een lange reeks van auto modellen, die door deze fabriek worden gemaakt. Zwitsers in paniek na goede raad van regering doende bloem, suiker, voorraad te hebben voi twee maanden. Dit mei lijkheden in de aanvoe bevolking is in paniek ge- n advies van de regering te zorgen r een periode het oog op n bij een noodtoe- Onmiddellijk snelden alle huisvrouwen met tassen en manden naar de winkels en in een ogowenk hadden de kruideniers geen korrel meel, suiker of rijst en geen druppel olie meer in hun zaken. Toen de vrouwen weer bij de radiotoe stellen terugkwamen konden ze horen, dat de regering het wat anders bedoeld had, nl. dat het goed is iets extra's in huis te hebben „als er eens wat gebeuren zou". Finse regering is wéér afgetreden Terwijl premier Fagerholm nog slechts een week geleden het ontslag van zijn kabinet had ingetrokken, heeft, hij gis teren wegens het verschil dat tussen socialisten en agrariërs bestaat over de loonpolitiek; zijn portefeuille ter be schikking gesteld. Socialisten en agra riërs vormen tezamen het kabinet./Pre sident Kekkonen heeft de partijleiders ontboden voor overleg. Prof. dr. J. Zijlstra over ondernemer T~\E ONDERNEMER moet vertrouwd zijn met verandering, zijn wezen- lijke functie hangt onverbrekelijk samen met de onzekerheden der produktie in de vrije maatschappij en hij moet zich zo doeltreffend moge lijk weten aan te passen, aldus de minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heden op de jaarvergadering van het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers te Scheveningen in een rede over „De onder nemer in deze tijd". (Vervolg van pagina 5) Thans moeten na jaren van experimen teren de teugels worden aangehaald, doch er zijn veel moeilijker situaties denkbaar dan thans. Hoewel de regering vertrouwt, dat de huidige maatregelen voldoende zijn, blijven er altijd de onzekerheden van de toekomst. Dit is niet erg, wanneer wij klaar staan om te handelen. Het prijspeil ls tot heden vrij rustig gebleven. Het in dexcijfer van de levenskosten is voor de vijfde maal achtereen 110. De invoer liep in april fors erug, de uitvoer in mindere mate, zodat het dekkingspercentage ver beterde. Hier en daar zijn enige lichte tekenen van ontspanning op de arbeids markt. De algemene financiële toestand blijft gespannen. Wij moeten echter nieti „hei" roepen, \>oordat wij over de hrugl zijn en dit is zeer bepaald niet het geval. Als de Euromarkt tot stand komt en een goede vrijhandelszone daaromheen wordt opgebouwd, komen er nieuwe mo-' gelijkheden en moeilijkheden, een nieuw concurrentiepatroan voor vele bedrijfs takken. Het zal niet in de laatste plaats afhangen van de Nederlandse ondernemer van zijn inziciht, en daadkracht of wij daar een goede plaats zullen vinden. Het be drijfsleven zal er goed aan doen, vooral ook bedrijfstaksgewijze na te gaan, wel ke de vermoedelijke consequenties zullen zijn van het samentreffen van gemeen schappelijke markt en vrijhandelszone. Een goed samenspel tussen overheid en bedrijfsleven is hier gewenst, aldus spre ker. Dar behandelde spreker de plaats Hevige brand in hotel te Oslo Maar een Brit liet zich niet afschepen Het vreemdelingenverkeer in Oslo heeft gisteren een zware slag gekregen door een hevige hotelbrand. Een groot ge deelte van het luxueuze Grand-hotel brandde uit. Alle gasten moesten het ge bouw verlaten. Alle. behalve één: een Engelsman. Toen de brandweer nog in volle actie was, arriveerde hij bij het hotel en infor meerde naar de kamer, die hij had be sproken. „Het spijt ons, maar uw kamer staat in brand", was het antwoord. Doch de Brit wenste niet te worden afge scheept. Iedere kamer was hem goed, wa ter en brandlucht deerden hem niet. Tenslotte kreeg hij zijn kamer in het grotendeels onbewoonbare hotel en on verstoorbaar stapte hij met een klein kof fertje in de hand door de rook in de hal naaf* zijn kamer. De Belgische Kamer heeft het wets ontwerp houdende goedkeuring van het compromis om het verschil van mening over de soevereiniteit in de enclaves aan de Belgisch-Nederlandse grens aan het Internationaal hof voor te leggen, goed gekeurd. Dubbel gekamde boter voor de winter Uit de strop met de 15 miljoen kilo op gehoopte koelhuisboter heeft de zuivel industrie de consequentie getrokken „dat er iets op gevonden moet worden". Zo wordt dit jaar duizend kilo boter van de zomerproduktie afgescheiden. Deze boter wordt bereid uit ongezuurde room en heet daarom „zoete boter", welke in pakhuizen zeer lang houdbaar is. Is er in de winter dan gebrek aan verse boter, dan kan de „zoete" gemengd worden met room en daarna gekarnd. Het besluit tot deze nieu we regeling is gisteren in de vergadering van het produktschap zuivel In Den Haag genomen. van de ondernemer in een bestel met meer bindingen dan vroeger, waarbij de invloed van de overheid belangrijk ls en ook de groepen in de samenleving zich hebben georganiseerd, zioh kunnen laten voelen en aan de bel rukken. Hier is he rtisi- co groot, dat de grootste groep het ge willigst oor krijgt. Alleen principiële be zinning kan onze maatschappij doen ont snappen aan een strijd van allen tegen allen. Daarom is het bestaansrecht van christelijke organisatie thans duidelijker dan ooit, anders kunnen wel eens alle be langengroepen tegelijk oorverdovend aan de inflatieklok trekken. Willen wij ons volk duidelijk maken dat christelijke par tijen en organisaties steunen op de ge dachte dat het Evangelie reformerende kracht hefet, dan moet op belangrijke ogenblikken blijken dat het beginsel meer verenigt dan het belang scheidt. Daarom betreurde spreker het dat de protstants- christelijke organisaties niet tot één stand punt konden komen in de stichting van de arbeid, omdat hij onder de indruk is van de ernstige dingen, die op het spel ZUID-AFRIKA Land van mogelijkheden DOOR GERARD H. HOEK Ie druk met veel foto's PRIJS GEBONDEN f 8.90 In elke boekhandel verkrijgbaar GEBR. ZOMER* KEUNINGS UITGEVERSMAATSCHAPPIJ WAGENINGEN een prettige en aantrekkelijke werkkring aangebo den in de afdeling Spoelerij van J. J. Krant* en Zn N.V. Wollenstoffen fabriek, Leiden. Event, voor halve diagen. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden Langegracht 7. Wy vragen voor onze afdeling ADMINISTRATIE EN CONTROLE Persoonlijke sollicitaties dagelijks of brieven met volledige inlichtingen aan de afd. Perso neelszaken ■iOVEhThbRT in de Nieuwe Leidsche Courant Op de Stichting 's Heeren Loo-Lozenoord te ERMELO (Chr. Inrichting va worden gevraagd Geesteszwakken) TWEE KEUKENMEISJES in het modern ingerichte keukenbedrijf en TWEE VERSTELNAAISTERS op de met moderne Prettige werkkring vergoeding van reiskosten. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. :hines ingerichte naaikamer, gunstige salarisregeling, met Ga wel overwogen Ie weiic en bekijk eeist de advertenties

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 4