Bedoeïenen invasie op koninklijk paleis Koning Hoessein werkt harder dan ooit Nederlandse beiaard op de wereldshow Het wonder van Benny Hoopers redding Forse regeling nodig voor afbetaling Invoer van leer en schoenen in laatste jaren verdubbeld DINSDAG 21 MEI 1957 (Van onze speciale verslaggever Alfred van Sprang) AMMAN, mei 1957 TAE STEMMIGE koninklijke werkkamer in het, op een kale heuvel even buiten Amman gelegen, Basman paleis is nog nooit zoveel in gebruik geweest als de laatste weken. Het is namelijk in deze kamer dat de een entwintigjarige koning Hoessein ibn Talal ibn Abdullah el Hasjim van Jordanië zich met volle overgave wijdt aan de consolidatie van zijn specta culaire manoeuvre tot redding van de op wankelen staande troon. Het van natuursteen opgetrokken paleis zoemt eenvoudig van activiteit. In de ochtenduren vooral heeft het meer weg van de hal in een druk hotel dan van een hof naar westerse begrippen. Het is dan een voortdurend komen en gaan van bezoekers, die de koning om de een of andere reden willen spreken. En het parkeerterrein voor het paleis staat dan vol met allerlei auto's, van dure Amerikaanse limousines tot verveloze jeeps toe. De toegang tot het paleis wordt welis waar streng bewaakt door betrouwbare militairen van het Arabische Legioen en achterdochtige politieagenten (die het in terieur van de auto's der bezoekers scherp inspecteren op gevaarlijke voorwerpen terwijl ze naar naam en doel van het be zoek vragen), maar het is toch niet veel moeilijker om langs hen en de twee aan weerskanten van de poort opgestelde pantserwagens te komen, dan het betre den van het Ministerie van Oortog' in Den Haag. Een paar dagen geleden heb ik een halve dag op het paleis doorgebracht om een en ander eens te bekijken. Een tele foontje nhar de perschef van de koning (zelfs in Jordanië heeft men die) met de mededeling dat ik iets met hem moest bespreken, was voldoende om mij zonder moeilijkheden binnen de met prikkel draad omgeven muren van het paleis te brengen. In het kantoor van de perschef heb ik toen eerst wat zitten praten. Daar na heb ik met mijn camera door het pa leis gezworven zonder dat iemand zich eigenlijk met me bemoeid heeft. De werkkamer van de koning ligt recht tegenover de ingang. Een grote, goud kleurige kroon boven de deur en twee martiale paleiswachters in kozakken- achtige, zwarte uniformen met Russische laarzen en astrakan mutsen met een klein kroontje aan weerszijden van die deur laten er weinig twijfel over. De deur In de straten van Amman herinneren zandzakken aan de rumoerige dagen. Het leven is nu echter weer praktisch normaal. gaat om de haverklap open en dicht om leden van de paleisstaf, officieren van het Arabische Legioen, ministers, sheiks en bedoeïenen door te laten. Even nadat er een bezoeker binnen gegaan is volgt er meestal een bediende in een beige uniform met een zilveren blad met de traditionele kopjes Turkse koffie en kleine glaasjes thee, teneinde aan de eisen van de oos terse gastvrijheid te voldoen. Nu en dan komt de koning zelf naar buiten om zich naar een van de aangren zende kamers te begeven waar een dele gatie van het leger of van de bedoeïenen ait te wachten om hem de verzekering van hun trouw te geven. Soms zijn er zoveel dat men een van de grote zalen in gebruik moet nemen om hen een plaatsje te kunnen geven. Het wordt dan-allemaal een beetje officieel met de koning en zijn gevolg aan het ene einde van de zaal en de bezoekers aan het andere. En met het houden van emotionele toespraken. Het is min of meer een publiek geheim dat koning Hoessein langzamerhand meer dan genoeg van al dat bezoek heeftHet lijkt wel of iedereen in Jordanië die de koning een goed hart toedraagt, hem per- nlijk wil ontmoeten. Vooral de bedoe- en (door wiens steun de koning erin geslaagd is zijn troon te behouden) komen bij honderden tegelijk naar Amman om de lan te zien. die zij (tegen een redelijke ergoeding overigens) in bescherming enomen hebben. En dikuMjls maken zi) m de gelegenheid gebruik om enkele liver persoonlijke belangen ten paleize behartigen. Het is onder de heersende omstandig heden voor de koning moeilijk om te weigeren hen te ontvangen Zij zouden dat licht als een belediging kunnen opvatten. En vijanden heeft de koning nog zoveel dat hij zich de luxe van nieuwe nu zeker niet kan veroorloven. Daarom is het ko ninklijke paleis in Amman nog steeds een fpunt van de natie. En daarom zitten de kamers van de verschillende paleis- functionarissen altijd vol mensen, die nder het genot van een kopje koffie en en praatje urenlang geduldig wachten •p een kans bij de koning binnengelaten te worden. De Jongeman Het is overigens nog niet zo lang gele den dat koning Hoessein bekend stond als jongeman, wiens belangstelling naar niet veel anders uitging dan naar snelle auto's, moderne vliegtuigen, wilde Zuid- Amerikaanse gazellen en als het meest serieuze het leger. De gebeurtenissen van de laatste weken hebben hem echter vol komen veranderd. Hjj is plotseling een ernstig staatsman geworden, die zich met volle overgave wijdt aan de moeilijke taak stabiliteit in het land te vestigen door enerzijds met het westen (waarvan hU eenmaal financiële steun nodig heeft) men te werken en anderzijds het Arabisch sentiment te eerbiedigen. Het is een dat grote koelbloedigheid eist. maar dat is juist iets waar de koning van houdt. Het gevaarlijke spel met zijn kroon moet hem in zekere zin dezelfde sensatie gegeven hebben als een vlucht in een Vampire straaljager of een rit In een van z(jn vele racewagens over de weg van Amman naar Damascus. De recente crisis heeft echter nog meer veranderd en wel de bewegingsvrijheid yan de koning.-Vroeger reed hij dikwijls zijn eentje dwars door Amman naar het paleis van zijn moeder, waarbij hij tiet als de andere weggebruikers aan de aanwijzingen van de verkeersagenten hield. Het was verder geen uitzondering ?n van de bioscopen in Amman vlak de voorstelling een telefoontje van het paleis kregen met de boodschap dat de koning en enkeQe van zijn vrienden onderweg waren en dat er zoveel plaatsen vrijgehouden moesten worden. En een bezoek aan kennissen buiten het paleis ook niets bijzonders. Dat kan nu echter allemaal niet meer. Koning Hoes- vitaal belang voor het land is. Als hij (evenals zijn grootvader in 1951) een ge welddadige dood sterft zou dat niet al leen het einde van de monarchie in Jor danië kunnen betekenen maar tevens he' verdwijnen van Jordanië als een souve- Er z(jn namelijk velen, die vcrwachtei dat in dat geval Israël. Saoedi-Arabië ei Irak onmiddellijk Jordanië binnen zullen trekken om er een zo groot mogelijk deel van voor zichzelf op te eisen. En daa zouden de poppen In het Midden-Oosten eerst goed aan het dansen zijn. In Brussel OP EEN CENTRALE PLAATS op de Wereldtentoonstelling 1958 te Brussel zal een 32 m hoge Nederlandse beiaard- toren de aandacht van iedere bezoeker trekken. De moderne vieroctaafs beiaard, bestaande uit 47 klokken, krijgt een plaats bij de hoofdingang van de Nederlandse afdeling, juist op de weg leidt van het Atomium, de olou van de expositie, naar de paviljoens van de Verenigde Staten en de Sowjetunie. Deze dominerende plaats is alleszins ge rechtvaardigd, niet alleen omdat zij ge heel in overeenstemming is met de be langstelling, die de buitenlanders in het algemeen koesteren voor onze carillons en de goede reputatie van onze klokken gieters en beiaardiers in het buitenland, maar vooral ook omdat daardoor tot uit drukking wordt gebracht hoezeer juist, de laatste tientallen jaren de beiaardkunst in Nederland opnieuw tot grote bloei is gekomen. De beiaard zal op akoestisch verant woorde en toch voor het publiek zicht bare wijze worden bespeeld door alle Ne derlandse bedaardiers. die daarvoor om beurten naar Brussel gaan. Een klank bord zal het geluid van de klokken in Commissie adviseert: Toeslagen voor mijnwerkers De Mijnindustrieraad heeft zich in prin cipe verenigd met een advies aan onder grondse mijnwerkers een premie van 1.50 toe te kennen voor elke normaal verrichte ondergrondse dienst. Aan bo vengrondse arbeiders zou voor elke dienst een premie van 1 moeten worden toegekend. Men stelt voor, voor de be ambten een evenredige verbetering tot atand te brengen. Men hoopt door deze maatregelen het verloop in de mijnindu strie tegen te gaan en het werk im de mijnen aantrekkelijker te maken. schuine richting naar beneden terugkaat- De kabine. waarin de beiaardier zit. van glas zijn, zodat de bezoeker hem zien spelen. De grootste klok met diameter van 156 cm en een gewicht 2340 kg geeft als slagtoon een lage c. de kleinste klok met een diameter van 11,5 cm en een gewicht van 20.5 kg geeft ook een c, maar vier octaven hoger. De kunstenaar Daan Wildschut zal de ontvangstruimte van de Nederlandse afde ling op de tentoonstelling van glas-dn-be- tonramen voorzien. Een dergelijk raam vervaardigde hij ook al voor de T.H. te Delft en voor de E. 55 in Rotterdam. Het raam krijgt een oppervlakte van 54 m2 zal ook aan de buitenkant „spreken". Geruchten te Djakarta De Indonesische minister van financiën, Sutikno Slamet, heeft vandaag de krach tige te Djakarta lopende geruchten als zouden de deposito's bij de banken wor den bevroren, tegengesproken. Deze ge- rucihtx hadden maandag tot een kleine stormloop op de banken geleid. Sutikno zeide dit na een buitengewone zitting van de geldraad in verband met de onrust barende finanoiële toestand. Welingelich te kringen achten het niet onmogelijk, dat de raad verhoging van de accijnzen op bier, suiker en sigaretten zou overwegen. Zij spraken echter tegen dat de regering de bankbiljetten van 1000 roepiah kunnen verbeurd verklaren. Zwitserse Alpenpassen door sneeuw versperd In vele delen van de Zwitserse Alpen heeft het gisteren gesneeuwd, waardoor de Simplon- en Gotthardpas voor verkeer gesloten zijn. Op de overige gen moet de automobilisten kettingen ge bruiken. HANSW ORSTEN. APEN EN EX-KONING FAROEK Faroek kreeg in 1950 hij was toen nog koning van Egypte een telegram van de bekende Ameri kaanse societyfiguur Elsa Maxwell. waarin zij een uitnodiging van de koning afsloeg met de mededeling, dat zi; zich niet ophield met „hans wichten". Elsa heeft dit telegram gepubli ceerd in haar memoires, die zijn verschenen onder de titel married the World". Een aanklacht van Faroek had tot gevolg, dat ze gis teren voor een Parijse rechtbank moest verschijnen. „Wanneer Elsa deze woorden niet had gebruikt, was Faroek niet ten val gebracht, Nasser niet aan de macht gekomen, het Suezkanaal niet genationaliseerd en de wereld een hoop ellende bespaard gebleven", beweerden Faroeks advo caten Over veertien dagen is de uitspraak. Kankeronderzoek in wereldverband De Wereldgezondheids Organisatie zal een wereldomvattend ondersoek naar kanker instellen. Dit besluit Is genomen naar aanleiding van een voorstel van acht landen waar onder Nederland. De Russische gedelegeerde T. Boldyrev, die professor is aan het medisch instituut te Moskou, verklaarde, dat Russische on derzoekers ontdekt hebben, dat de oorzaak en verspreiding van kanker vaak verband houden met luchtverontreiniging in steden door rook, gas en andere kankerbegun- stdgende stoffen en met verontreiniging van drinkwater door industriële afvalpro- dukten. De assemblee van de Wereldgezond heids Organisatie heeft voorts te Genève de begroting voor 1958 van 13.5 miljard dollar goedgekeurd. BIJNA EEN ETMAAL zat de zeven-jarige Benny Hooper uit Manor- ville in de staat New York in een diepe put van slechts dertig centimeter doorsnede opgesloten en de krampachtige reddingspogingen zijn door heel de wereld met angstige spanning gevolgd. Het kind was in de zeven meter diepe put, die zijn vader gegraven had in de tuin bij hun huis, gevallen tijdens het spel. „Maar dan is het geen kwaad' HET MET VERSTAND kopen op afbetaling is geen kwaad, maar een goed, aldus dr. W. Schoonderbeek, hoofd van de afdeling maatschappe lijke zorg van het ministerie van maatschappelijk werk, op het jubileum congres van de Nederlandse vereniging voor volkscredietwezen en woeker bestrijding, gisteren te Enschede, waar hij als particulier sprak. HU stelde daarbij echter als voorwaar de, dat dit geleid moet worden door een verstandige wet. Spreker merkte op, dat het rapport-Lichtenauer over dit onder werp dezelfde pijlers aangeeft, als die. waarop de geldschleterswet berust, na melijk: concesslestelscl. administratief toezicht, scherpe prijsvaststelling, admini stratieve sancties en straffen. Het rap port van de Sociaal-economische raad be vat deze niet. Ook al aanvaardt men. dat deze pijlers niet deugen voor de af betalingsregeling. dan nog geeft de S.E.R. geen deugdelijke andere pijlers en de door de S.E.R. aanbevolen maatregelen zijn ontoereikend, aldus spr., die de vol gende nodige forse middelen opnoemde: 1. verbod van eigendomsvoorbehoud, due verbod van huurkoop; 2. verbod van colportage met zware straffen; 3. verbod aan verkoper om hoe dan ook op te tre den als verzekeringsagent cn enig finan cieel voordeel te genieten: 4. verbod van looncessie; 5. verbod van alles wat de commerciële geldschieter verboden is. De afbetalingsverkoper mag niets an ders ter beschikking staan dan de civiele vordering. Ook de betaalzegelkassen zijn in gelijke positie tot grote bloei gekomen. Door onnodige extra-bescherming werkt men lichtvaardigheid in de hand. Ook de geldschietbank moet terdege uitkijken, anders gaat zij te gronde. Er is trouwens een aparte strafbepaling tegen het veel vuldig kopen op afbetaling. Als centrale instantie, waar de een voudige man zijn klachten kwijt zou kunnen gaf spreker in overweging plaat selijke en regionale afbetalingsadvies commissies als schakels tussen cliënt en Op het bordes van het Basmanpaleis kijkt een paleiswachter in zijn kozak- kenachtip uniform uit over een van de zeven heuvels, waarop Amman gebouwd Is. afbetallngsverkoper, en tussen cliënt en rechter. Spreker heeft bezwaren tegen verplichte kassa-storting, die onsociaal kan werken. De loontrekker heeft volgens spreker recht op zo veel mogelijk duur zame gebruiksgoederen. De vereniging moet medewerken aan een goede regeling. Spreker verklaarde nog, dat de geld- schieterswet de woeker radicaal heeft uitgesneden en dat bij afschaffing de schrik om het hart zou slaan van bona fide geldschietbanken en betaalzegelkas- In zjjn openingswoord zeide mr. T. A. Fruin dat er thans 53 gemeentelijke volks kredietbanken zjjn als een net over het gehele land maar met grote mazen. Het aantal is enigszins ten achter gebleven bij de groei der bevolking of haar acti viteit staat stil. o.a. doordat vele banken wel koopkrediet geven, maar niet kre diet voor de noodzakelijkste goederen, en doordat de financieringsmaatschappijen ernstige concurrentie uitoefenen. De taak van de volkskredietbanken moet onver kort in stand blijven, omdat het euvel van overkreditering blijft bestaan, aldus Prof. Veiling Meinesz commandeur in Orde van Oranje Nassau Bij Koninklijk besluit van 18 mei 1057 is prof. dr. Ir. F. A. Vening Meinesz bij bevordering benoemd tot commandeur In de Orde van Oranje-Nassau. Professor Vening Meinesz is buitengewoon hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht en de technische hogeschool te Delft en voorzitter van de rijkscommissie voor geodesie. Hij woont in Amersfoort. Wervelstorm. De Amerikaanse stad Kansas en omgeving zijn de afgelopen nacht getroffen door een wervelstorm, waardoor minstens 28 person énom het leven zijn gekomen en ruim tweehonderd ijn gewond. Havilland, de Britse vliegtuigfabriek, gaat een nieuw passagiersvliegtuig met straalaandrijving voor de korte afstand, de Cornet 4b, bouwen. Alles werd gedaan om het In de put gepompt, maar instorting van het zand. Li beschermd werd, zodat Voorzichtig we afschuwelijke ,n het kind doo hem niet dire Heel de nacht, dat de redders trachtten naar hem te graven, hield de vader de wi toeroepend en dan weer luisterend of diepte k de jongen te bevrijden door een tunnel icht boven de kuil, zijn kind steeds weer er nog een teken van leven uit de Zorgvuldig wl om Benny te bereiken. Vier meter de put. waar Benny op de bodem I groef men een kuil en vandaar •tunnel naar de plek waar de Jon| tenslotte gevonden werd. (Van een onzer verslaggeefsters) WTANNEER het omzetcijfer in schoen- en lederbranche van vergeleken wordt met dat van 1952, valt een toeneming van ruim 20 pet te stateren. Op zichzelf een verheugend verschijnsel, aldus drs. J. H. D. van d( Kwast, toen hU gisteren de zesde Intei ledcrbeurs In Utrecht opende. Maar wanneer men ln aanmerking neemt, dat in hetzelfde tijdvak de invoer van leder en schoenen toenam met bijna 100 pet., moet men tot de concdusie ko men, dat de positie van de Nederlandse schoenen- en lederindustrie op de binnen- Toch is het zo Gewichtseenheden van 1 tot en met 120 kilo re. dan Dat z(jn dus welgeteld 120 eenheden die die ons daurhlj kwelt luidt: met hoeves! gewichten kunnen we volstaan om 1 kg. 2 kg, 3 kg. enz. tot en met 120 kg te Nu weet ledereen, «lat je met twes ge wichten van 1 kg en 3 kg, in het totaal 4 gewichtseenheden kunt afwegen, Lw. 1 en 3 kg, maar ook 4 kg (door beide ge wichten in óén schaal te plaatsen) en 2 kg (door ieder der gewichten in een andere schaal te zetten). Door deze twer gewichten te gebruiken, hebben we de serie 1, 2, 3 en 4 dus alvast b\j elkaar Maar nu de rest nog. Om 5 kg te kun nen wegen, souden we natuurlijk een gewicht van 5 kg kunnen gebruiken meer det lijkt weinig economisch, omdei we op deze wijze bqv. de gewichteeen heid 4 op twee manieren kunnen verkrjj gen. En het gaat er ons niet om, een zr groot mogelijk aantal doubletten te be halen, maar om zo min mogelijk ge wichten te gebruiken tot wa het getal 120 hebben bereikt. Een gewicht van 6 kg levert hetzelfde bezwaar op, evenals 7 en 8 kg. waarmee we steeds óón of meer doubletten hereiken. beschikbare' hn 3 kg in de kunnen we 5 kg afwegen, juist het ge wicht dat in onze reeks 1, 2, 3, 4 ontbrak We komen dus met onze 1, 3 en 9 kilo tot de mogelijkheden: 1, 2, 3, 4. 5, maar ook tot 6 (9 3), 7 (9 -f 1 3), 8 (9 1), 10 (9 1), 11 (9 -f S 1). 12 (9 -f SI en 13 (9 3 -f- 1). ;zien hebben, dat de gunstigste resul- iten te voorschijn kwamen, door te pro eren de eerstvolgende gewichtseenheid i verkrijgen door alle beschikbare ge- wlchter schaal I de dubbele gewicl.tshoeveelheid plu. tegenover te stellen, kunnen we datz< kunstje nóg eens proberen. We me 14 kilo kunnen wegen en hebben da de gewichten 1, 3 en 9 kilo ter hes. king. Daarom zullen we in de an schaal X '1 J 9) 1 W m» zetten, ofwel 27 kilo. Nu kui allee kg afwegen, maar óók alle gewichtsee heden tot 27 kg en zelfs tot 40 kg, ee voudig door, al naar behoefte, de t besehikkin ander schaal I (Ieder i dit De drie gewichten 1, 3 en 9 kg leveren dus aardig wat mogelijkheden op en we mogen de hoop koesteren, dat dit ook bi) het verdere verloop het geval zal zijn. een gewicht van 9 leg verloopt de mits we onie keuze maar zo economisch runstiger. Plaatsen we dit gewicht mogelijk inkleden. En omdat we zojuist ^■len.) formule doorziende, wordt het nu rg gemakkelijk, want 2 X 1 het volgende gewicht, det ona ln stelt alle eenheden lot en met 121 te wegen. Met 6 gewichten hebben ize taak dus kunnen volbrengen. dat en volgende keer. (NADRUK VERBODEN) landse markt is aohteruitgeggaan. Het aandeel in deze verzorging daalde van 92 pet in 1952 tot 88 pot in 1956. Ook de export is niet helemaal bevre digend. Veel noviteiten, althans opzienbarende zaken, zijn er op de beurs niet te zien. Voor voetballers is het wel interessant te weten, dat er nu ook voetbalschoenen zijn, voorzien van een rubberzooi met aangegoten noppen. Deze zool schijnt zowel voor natte als harde en droge vel den geschikt te zijn. Voorts wordt er in de zg. dressing (schoonmaakmiddel) voor witte dames schoenen een optisch bleekmiddel ver werkt, waardoor gelige Verkleuringen tot het verleden behoren. De beuns is tot donderdag open. Werk onder CH-jeugd Bij rondschrijven van het bureau der Christelijk-historische unlè wordt de C.H.-kiesvereniging met warme belang stelling aanbevolen in een resolutie, aan genomen op de laatste algemene vergade ring van de unie. Daarin wordt gesteld, dat het werk onder de jongeren met kracht dient te worden aangevat, waarbij het als een eerste vereiste wordt gezien dat de kies verenigingen daadwerkelijk hun steun verlenen bij het oprichten en in stand houden van plaatselijke jongerengroepen. Hier immers kan de jeugd in eigen om geving in contact worden gebracht met de C.H. beginselen en belangstelling krij gen voor het politieke leven. Gezien het feit dat op de algemene ver gadering is goedgekeurd een voorstel uit Heemstede om de leeftijdsgrens voor be stuursleden van kiesverenigingen op 70 Jaar te stellen, wordt door het bureau ln overweging gegeven de betrokken be stuurders te adviseren zich bij een eerst volgende verkiezing niet meer beschik baar te stellen. Medegedeeld wordt dat de ledenwerfactie voor het 50-jarige Ju bileum van de C.H.U. nog in volle gang is. Honderden nieuwe leden konden wor den ingeschreven en kregen een wel komstgroet en een beginselprogram toe gezonden. Het doel is en blijft om op de jubileumvergadering ln februari 1958 10.000 nieuwe leden te hebben geboekt. Op veler verzoek is de sluitingsdatum van de werfactle verlengd tot 1 juni a.s. Sam Woodson, een 39-jarige neger, bereikte Benny het eerst. Voorzichtig verwijderde hU het sand van het Jasje over Benny's hoofd en toen hU de Jon gen hoorde ademen, wreef hU het hoofd eens stevig, waarop Benny een schreeuw gaf. Woodson zegt van dit ogenblik: „Ik kon niet tegen hem spreken, maar ik sprak tot God." En dit is Benny. H(j ligt nu nog in een ziekenhuis met een lichte longont steking, maar de doktoren zijn tevre den. En allen, die aan zijn wonder baarlijke redding hebben medegewerkt en ook zj), die deze slechts van een afstand volgden, zijn vervuld van dankbaarheid. Wij ontvingen deze fotoreportage van United Press uit Amerika ex clusief voor ons blad. Zomer conferentie CHU De zomerconferentie der Christelljk- historiache unie wordt gehouden op 1, 2 en 3 augustus in Woudsohoten te Zeist. Sprekers zijn de heer H. W. Til anus, voorzitter van de C.H.-Tweede-Kamer fractie met een politiek overzicht, ir. M. A. Geuze te Poortvliet, lid van de Eerste Kamer over de landbouwpolitiek, mr. H. Mulderije te Amsterdam, oud-minister van justitie, over subsidiëring van kerk bouw en drs. D. F. van der Mei te Lei den, lid van de Tweede Kamer over de Euromarkt. Vrijdagsmiddags zal een excursie wor den gemaakt naar Lelystad met bezich tiging van de werkzaamheden aan de Marker waard. De geestelijke verzorging is in handen gelegd van ds. Kooit tra te Welsrijp. (Opgave voor deelneming kan geschie den bij het bureau der C.H.U., Wassenaar- seweg 7 te Den Haag).

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 5