IJmuiden vierdeVlaggetjesda^ in gestaag vallende regen Aanvoer- en afzetcoördinatie moet verbeteren EXAMENS AAN VISSERIJSCHOOL VLAK VOOR DE UITVAART SCHEPEN~= NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 MAANDAG 20 MEI 1957 Volgend jaar geen feest Minister Mansholt opende nieuwe centrale vissen jlaboratorium "l/XAGGETJESDAG IN IJMUIDEN? Wel, 't was niet om er over naar „huis", naar Katwijk te schrijven, 't Is dat minister Mansholt er was en de commissaris der Koningin in Noord-Holland en de voorzitter van het produktschap voor vis en visprodukten, drs. D. J. van Dijk, maar het was een mat feest en dat kwam niet alleen door de regen, die bij tijd en wijle uit een sombere hemel viel. Naar wij vernamen was de bijdrage van het visserijbedrijf in de toch al niet hoge feestkosten de 1000 niet te boven gegaan hetgeen bedroevend weinig is maar de vraag is het natuur lijk of men hier Katwijk een verwijt kan maken. De niet-rendabele kosten, die het ontbreken van de lang verwachte maar nooit gekregen haven mee brengt, zal de Katwijkse reders er vanzelfsprekend nu niet en ook in de toekomst niet toe kunnen brengen eveneens financieel deel te nemen aan een feest, dat noch het hunne, noch dat van hun werknemers is. Hoe weinig deel Katwijk heeft Vlaggetjesdag in IJmuiden, waar toch al tijd nog juist de Katwijkse vloot versierd voor de kant en de uitvaart ligt, dat ii zaterdag weer gebleken. Alleen bij de uitvaart zelf komen de Katwijkers. Op Vlaggetjesdag zijn er buiten de wachts- mannen op de schepen weinig „Katti- kers" aan de IJ-mond te vinden. Wetenschap nodig De zaterdag was begonnen met een het visserijbedrijf belangrijke plechtig heid, de opening van het Centraal labora torium voor visserij-onderzoek. Hierin zijn bij elkaar ondergebracht het Rijksin stituut voor visserij-onderzoek en de af- MINISTER MANSHOLT Foto D. Kruyt deling visprodukten van het Centraal in stituut voor voedingsonderzoek T.N.O. De opening werd verricht door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening zelf. de heer S. L. Mansholt. Hij bracht bij de ingang van het laborato rium, dat in een bocht va^ de Haring kade staat, een gedenkplaat aan ter her innering aan deze gebeurtenis. Hij voer de het woord op de binnenplaats van het gebouw, waar vele hoog geplaatsten uit de visserij wereld, o.a. ir. G. J. Lienesch, de directeur der Visserijen en drs. Van Dijk (hierboven genoemd) zich onder zijn gehoor bevonden. De minister kon na tuurlijk niet anders dan ook even aan dacht wijden aan het feit. dat het labo- ratorum al lange tijd in gebruik is. „Deze officiële ingebruikstelling", zei de mi nister, „dient ter onderstreping van het belang, dat de wetenschap heeft voorbij de visserij". „Aan het wetenschappelijk onderzoek in dienst van de visserij is heel lang onvol doende aandacht besteed", zo ging hij verder, „maar nu hebben we in IJmui den dan ook een hypermoderne outil lage". Overigens lag de oorzaak van het feit dat het onderzoek zo lang niet werd ontplooid volgens de minister, niet aan de onderzoekers zelf. „Tussen de beide wereldoorlogen wer den hun de middelen niet verstrekt. Toch kan de visserij zonder research niet bestaan. Gelukkig neemt de be langstelling ervoor de laatste jaren overal toe. ook in bedrUfskrlngen. a) kan niet worden gezegd, dat die be langstelling overweldigend is. En dat terwijl research niet alleen een taak van de overheid is, maar ook van het bedrijfsleven". Geen gejuich De plechtigheid in het laboratorium stond eigenlijk buiten het Vlaggetjesdag- programma. Dat programma begon pas 's middags met een grote optocht van IJmuidense sport- en jeugdverenigingen en van folkloristische damesgroepen door het dorp en naar de Tegeltjesmarkt. Re den om te juichen over de verblindende luister daarvan was er niet. Het lag alle maal in de jongensachtige sfeer van „Ha ring in 't land, alle ziekten aan de kant". Wat er nog aan feestvreugde had kunnen heersen, werd in de kiem gesmoord door een miezerige regen. Boven op het dek van het hospitaal kerkschip „De Hoop" keken minister Mansholt en drs. Van Dijk en ir. Lienesch en zóveel andere van een witte toegangs kaart voorziene genodigden toe, dat „De Hoop" een weinig slagzij maakte, waarin men waarschijnlijk geen symbolische be tekenis voor het visserijbedrijf moet zien. Toen de muziek was verklonken en alle optocht-deelnemers op de plaats rust stonden kondigde de voorzitter van het Vlaggetjescomité, de heer J. Kolkman, met stentorstem aan, dat zijne excellen tie de minister meer glans aan het feest zou verlenen door een enkel woord te spreken. Maar eerst voerde'nog de bur gemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, het woord. Van zijn toespraak is vermel denswaard de opmerking, dat IJmuiden groot werd dank zij de visserij. De minister deed de van idealisme getuigende uitspraak, dat Vlaggetjes dag het feest moet z(jn van het hele Nederlandse volk en dat met bet „feest" langs de kust heel Nederland moet meefeesten. Verder zei minister Mansholt, dat de visserij weet (en ze handelt naar die wetenschap) dat het produkt in de beste kwaliteit en op de snelste wijze moet worden afgele- Aan het slot van zijn toespraak kwam de minister nog eens terug op wat hij 's morgens in het laboratorium voor vis serij-onderzoek had gezegd: dat het we tenschappelijk onderzoek bij de visserij moet worden betrokken om het bedrijf omhoog t« helpen. Toespraak zonder woorden De microfoon werd hierna „overgescha keld" naar de IJm. 72, de „Beatrice", die naast het hospitaalkerkschip lag. Op de „Beatrice" had drs. D. J. van Dijk zich op het dak ,van de brug opgesteld or wimpel te hijsen, die schipper N. Korbee en zijn mannen het vorig jaar verdienden, door in IJmuiden de best verzorgde ha ring van de Katwijks-IJmuidense vloot Van de toespraak, die drs. Van Dijk hield, heeft op de Tegeltjesmarkt niemand iets gehoord, daar de geluidsinstallatie, die al enige tijd sputterende geluiden had doen horen, plotseling bleek te zijn uit gevallen. Men kon vanaf de kant zien, dat de voorzitter van het produktschap voor vis en visprodukten aan het woord was, maar te horen daarvan was er niets. Overigens kwam ook de voorzitter van IJmuidens Bloei, de heer M. Roos, in deze pijnlijke situatie te verkeren. Slechts zij. die de kunst van het liplezen vers zullen aan de toespraken iets hebben ge had. Weinig enthousiasme Naar drs. Van Dijk later zelf verzeker de. had hij gezegd, dat hij de aanvoer i een goede kwaliteit haring verwacht dat hij voor wat het heffen van de wi pel betrof schipper Korbee had willen huldigen en in hem de bemanning. En de heer Roos bleek te hebben ge zegd. dat er voor de viering Vlagge tjesdag maar weinig enthousiasme was geweest. „We kunnen Vlagge tjesdag In de jaren, dat het accent niet op IJmuiden valt, beter niet houden", zei de voorzitter van IJmui dens Bloei. „Laten we er evenwel aan denken, dat er van al het feest- vertoon zoveel reclame voor het be drijf kan uitgaan". Om de moed erin te houden las hij ee „telegram" voor van koning aring, die de ontroerende aankondiging deed, dat hij juist was „gehuwd" en dat hij ei vrouw zich verheugden op de bruiloft, die 's avonds in IJmuiden zou worden vierd en waarover men hiernaast n kan lezen. Het middagprogramma werd besloten met een optreden van Twer en Schermer dansers, vendelzwaaiers van de Bergkapel van de domaniale mijn te Kerkrade. Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het produktschap voor vis en vis produkten hijst de wimpel voor de in 1956 aangevoerde best verzorgde haring van de Katwijks-IJmuidense vloot. Foto D. Kruyt De regen viel rijkelijk Bruiloft koning haring geen onvergetelijk feest (Van een onzer verslaggevers.) BRUILOFT van koning haring" werd „gevierd", terwijl uit de wolken boven IJmuiden rijkelijk regen viel, hetgeen temeer onver kwikkelijk was, omdat de koning de gemoederen van zijn gasten niet ver warmde met een teug edel vocht. Maar wie kan een dergelijke staatsie nog vieren in deze tijd? Zelfs de koning der Noordzee-haringen niet. Of liever juist hij niet, nu de rijen van zij onderdanen de volgende week zo sterk zullen worden gedund. De honderden toeschouwers hebben het moeten stellen met de eer, die de koning hen aandeed, door zijn bruiloft in hun midden te vieren. Visserijgolf SINDS VRIJDAG is er een kleinigheid ten goede veranderd in de IJmuidense hallen: haring en makreel worden na aandrang van reders en handelaren niet meer per halve gulden afgeslagen maar met stuivers tegelijk, hetgeen een veel overzichtelijker en juistere wijze van veilen bevordert. Maar voor het overige bleven de exploitatie-uitkomsten slecht en bleven de berichten over-de grote loggers, die plotseling met massa's vis aan de afslag verschenen, uit. Men zou op het eerste gezicht, gehoor en geheugen tegen die minder mooie re sultaten weer kunnen stellen, dat er dan toch maar reizen van een goede f 20.000 zijn gekomen uit de Abraham en de Haarlem en dit is niet te ontkennen. Maar de exploitatiecijfers van de rederijen zul len wel uitwijzen, dat er niettemin geen eer aan te behalen is en dat, mochten deze beide uitschieters naar de normen van de afgelopen weken gerekend, dan ook al op een vriendelijke vetpot wijzen, de praktijk van het jaar 1957 toch nog steeds vrij droef blijft. Er waren dan ook maar weinig traw lers present de afgelopen week. maar wel grote loggers, die opduiken als schim men in de nacht, zonder dat er ook maar een poging ondernomen Is. om de kant op de hoogte te stellen van de verwachte aanvoeren. Er was dan ook overvloed en zaterdag gingen de kisten leng weg voor een f 30 en betaalde meni de kisten ka beljauwen met een f 65. Terwijl er schelvis te kust en te keur te bekomen was voor f 13 tot t 18. Het zou een zaak van wijs be leid zijn. als er eindelijk eens een ge ringe coördinatie kwam tussen aan voer en afzet over de kwantums, die er te verwachten zijn, want men koopt en verkoopt zich op het hui dige systeem nog eens een dikke Weinig verandering, ook in tongen Hoewel dit laatste tot ieders verwonde ring geschiedde onder de vigeur van dichte Franse grenzen het contingent voor Marianne is uitgeput en een zwa re concurrentie van Denemarken op de Zwitserse en Italiaanse markt. Bij zulk een stand van zaken zou men verwach ten, dat de IJmuidense tongen nu ein delijk wel eens een toontje lager zouden gaan zingen. Maar dit is niet geschied, bij een zaterdagse aanvoer van een 40 000 kilo zakte de koers nauwelijks en bleven de lappen genoteerd voor f 3. de groot- middel voor f 2.70 en de kleinmiddel voor f 2.60, met slips even in de f 2. Nu Enge land ook geen interesse voor tongen heeft en België zelf een „groot pak" fijn- vis aan de markt van vandaag verwachtte lijkt het haast mysterieus, hoe die prijzen toch zo stevig willen blijven. Zouden de Verenigde Staten er met een paar fikse orders achterzltten? Men zou het bijna wel zeggen bij het aanschouwen van het fileren-op-grote-schaal. dat dag in dag uit wordt verricht Het was overigens wel een omvangrijk feest In de gestaag vallende regen had de gymnastiekvereniging „IJmuiden" op het Stationsplein waar later de bruiloft werd gevierd een demonstratie gegeven, die was aangekondigd als „spe ciaal visserij-nummer". De enige special!- Iteit was de vorming door de gymnasten van het woord „haring". Voor de intocht van het koninklijk bruidspaar bestond veel belangstelling. De IJmuider Harmonie, in oliekleding en de zuidwester op en dat was geen weelde of enkel feestvertoon blies muziek door de regen, toen koning haring, die met zijn gemalin in een auto had plaats genomen, het Stationsplein op kwam en het daar opgerichte podium van haringvaten besteeg. Jules de Corte heeft aan he<t programma niet meegewerkt. Voor hem in de plaats kwam de pantomime-speler Rob van Rijn, eerder lid van het gezelschap van de beroemde Franse pantomimist Marcel Marceau, die op het ogenblik met zijn gezelschap een tournee maakt door ons land. Voor Goed-Zo Grote feestavond in Houtrusthallen 't Feest van vlaggetjesdag te Schevenin- gen werd besloten met 'n grote goed-zo feestavond dn Houtrust (door 't ongunstige kon de fakkeloptocht langs de haven niet doorgaan). Het was 't besluit van de N.C.R.V.-toertocht die 's middags was ge houden. Johan Bodegraven was zélf aan wezig om de winnaars van de rit be kend te maken en hoe kan het anders geld in te zamelen voor de actie. Hij werd daarbij ingeleid door de heer B. Bol. Nu. het geld is er gekomen, btf stromen. In totaal heeft de avond, die werd opge luisterd door de Koninklijke Militaire Kapel, ruim twintigduizend gulden opge leverd. Steeds wanneer de kapel een num mer had gespeeld, kwamen er nieuwe ge vers op het podium. Zo kwam een deputatie lïjke Technisch School v 700, de Ohr. wandelsportvereniging Door eendracht Sterk had ruim 90 ingeza meld, de heer Ouwendijk, ne6tor van de schoolhoofden van de Haagse Hervormde scholen bood namens zestien lagere en veertien kleuterscholen f 1600 aan en zo waren er vele giften. Giften die samen eep flink bedrag vormden. Het hoogtepunt de avond was de bekendmaking van innaars van de loterij, waarvoor ruim 7800 loten waren uitgegeven. Een bekende automobielimporteur had hiervoor tien duizend gulden aan prijzen beschikbaar gesteld: een auto, een motor, een scooter en een bromfiets. De gelukkige winnaar van de auto werd de heer J. Kempenaar (Sonoystraat 109), die onder een enthou siast applaus met zijn echtgenote op het podium door Johan Bodegraven werd ge feliciteerd. De andere drie prijswinnaars (de nummers 1818, 204 en 726 waren helaas niet in de zaal, maar zij hebben nog een half jaar de tijd de prijzen in ontvangst in de Christe- het Veluwe- BehaQve de (niet nodige) regen vielen ook de op een bruiloft wel nodige woor den. De heer Kolkman sprak en de koning sprak. „Dat ik hier drie jaar geleden al een bruid uitzocht en nu pas in het huwe lijk treed, is een gevolg van de omstan digheid, dat ook op de Doggersbank woningnood heerst", aldus de koning. „Voor inwoning voel ik niet veel. Stel je voor, dat je met een zeewolf op de derde etage komt te zitten De koning en zijn gade kregen na deze toespraak geschen ken, o.a. van enkele Katwijkse dames. Het begon nog harder te regenen. Toen de bruiloft in die onophoudelijke nattig heid koning haring had gerust in IJmuiden kunnen blijven ten einde was gelopen, trok het bruidspaar onder ge ringe belangstelling naar de haven, waar het zich inscheepte op een sleper van Wijsmuller. De IJmuider Harmonie gaf daarna nog een taptoe op de Tegeltjesmarkt Met maar weinig toehoorders. En in de hal- starrige regen. KATWIJK AAK ZEE DE DRUKTE voor de uitvaart van d< aringvloot weerspiegelde zich zater dagmorgen in de gangen van de visserij- school alhier, waar een 40-tal kandidater (een recordaantal) wachtte op de exa mens, die door de rijkscommissie voor dc stuurliedenexamens, gevestigd te 's-Gra- venhagc, aan de school zouden worder Voor het examen in kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daar van zijn geslaagd: Dirk van Rijn Czn KW 127; IJsbr. Zuyderduyn Czn.. WR 50: Jacob Zwaan Nzn., KW 41: Jacob Dulfer Mzn„ in militaire dienst; Corn, van der Plas Czn., KW 44; Gijs van Duyvenvoor- de Azn., KW 37; Dirk van Beelen Hzn. KW 48; Maart Kraayenoord Czn.. KW 48; Maarten Kuyt Hzn., KW 127: Jacob van Duyn Hzn., KW 23. Dirk van der Plas Jzn., KW 170; Jan de Jong Hzn.. KW 67; Com. Sip Hzn., KW 16: Jac. Hoek Pzn.. KATWIJK Burgerlijke stand GEBOREN: Matthijs P. M. zn v H. W v. Paridon en J. E. Grimbergen; Jan- letje M. dr v G. Ouwehand en M. Kor- pershoek; Gerrit zn v G J. v. d. Eijkel den Hollander; Clara dr v L. Rhijn en L. Veldhuijzen; Charles P. Ch. Groeneweg en P. Teeuw; Janny d A. v. d. Oever en A. Guijt; Ditta dr L. C. de Vries en J. G. v Egmond; Wil lem W. J. zn v J. W. de Graaf en A. A. Zoetemelk: Paul A. zn v J. D. Smaling J. J. Daniëls: Michael zn v E. Dree- s en D. G Pfaff; Gerrit zn v K. de :t en J. Haasnoot; Andreas, zn v M. Parlevliet en T. R. Mobach. ONDERTROUWD: W. Schonenberg C. G. van Neerbos; G. Postema en H. Mul ders; M. Hortensius en H. Postema; Schaap en G. Jong. GETROUWD: J. E. v. Leeuwen en M. H. v. Paridon; C. J. v. d. Oever Duij venbode F. v. Egmond en Paap; M. v. d. Plas en P. v. Duijn; P. d. Bent en M. Krijgsman; J. P. v. Dijken M. W. Fennes; T. Remmelzwaal en J de Jong; M. J. Vooijs en J. v. Rijn; G. Overbeke en A. v. d. Eijkel; C. de Wit W C. Kleijn; A. v. Beelen en Krijgsman; J. Krannenburg en G. v. Eg- OVERLEDEN: C. H. Rooijakkers 87 ;r., wed. van N. Koek. KATWIJK AAN DEN RIJN Geref. kekr Bij verkiezingen in de Geref. kerk wer den tot ouderling gekozen de heren C der Spijk en Jac. Zuyderduyn en tot diaken de heer A. Durieux Dzn. Duizend Nederlandse padvinders naar Jamboree Op dinsdag 30 Juli zal te Hoek van Holland het Nederlandse contingent naar de J.I.M. (Jamboree Indaba en Rover- Moot) scheepgaan. De J.I.M. zal van 1 tot en met 12 augustus worden gehouden in Sutton Park, Sutton Coldfield, Warwick shire bij Birmingham in Engeland. Het Nedertandse contingent zal op woensdag avond 14 aug. weer in ons land terug- De Nederlandse groep telt ongeveer 00 man. Op een speciaal schip zullen verkenners (voor de Jamboree), leiders en leidsters (voor de Indaba) en voortrekkers (voor de Rover-Moot) en verder een vol ledig uitgeruste verkennersdrumband, ma teriaal voor een groot Nederlands lcamp- vuurspel en een kampstaf met aalmoeze- ters, predikanten en een arts worden Voor het evenement in Sutton Park worden 33.750 deelnemers verwacht uit Sao Paolo. Onderhandelingen Inzake guldenslening 1921 hebben nog niet tot resultaat geleid. Besprekingen worden door tussenkomst van de Nederlandse regering voortgezet. Koning Haring is zaterdagavond laat na een verregende bruiloft in IJmuiden scheep gegaan naar de Doggersbank. Met zijn gade, die er zo jong en fleurig uitziet, dat onwillekeurig zich het spreekwoord over dat groene blaadje enz. bij de beschouwer naar voren dringt. KW 53; Gerrit Kuyt Kzn.. KW 15: Arie Bruin Azn., KW 44, Zegert de Mol Jzn.. KW 39; H. J. van der Plas HJzn.. in militaire dienst; Gljs Zandbergen Gzn., KW 37; Maart van Beelen Jzn.. KW 37; Arend Varkevisser Czn.. KW 50. Voor het aanvullend examen van stuur man bij de verre visserij slaagde J. Guyt Czn. van de KW 52. Al deze geslaagden werden opgeleid aan de vlsserijsthool en zijn alhier woonachtig. Voor het laatstgenoemde examen slaag de verder M. Mos te Scheveningen. Ten slotte slaagden nog voor het eerste gedeelte van het examen voor stuurman bij de zeevisserij (herexamen van een of twee vakken) P. Vrolijk van de SCH 175 en L. Rog van de SCH 332, beiden wonende te Scheveningen en opgeleid aan de visserijschool aldaar. Geref. kerk Bij verkiezingen Jn de Geref. kerk wer den tot ouderling gekozen de heren J Baalbergen, W. van Egmond. A. Ouwe hand, D. Ouwehand en W. H. Polet en tot diaken de heer S. van der Mey. Geref. Gemeente Morgenavond om half 8 hoopt voor de Geref. Gemeente in het gebouw aan de Remisestraat voor te gaan ds. Van Gilst in Dirksland. Woensdagavond om 8 uur vergadert in de Oranjezaal de plaatselijke afdeling van de Ned. christen-vrouwenbond. De decla mator J. de Graaf zal spreken over de dichters B. ter Haar en Nic. Beets. Hoog en laag water Dinsdag 21 mei: hoog water 8.19 en 20.47; laag water 3.48 en 16.08. De schorsing van de investeringsaftrek (Van onze parlementsredactie) Met het in het kader van de beste dingsbeperking ingediende— wetsontwerp tot schorsing van de investeringsaftrek kan de overgrote meerderheid zich blij kens het voorlopig verslag wel verenigen. Vele leden achten met het oog op de nood zaak van bezuiniging de schorsing logisch en aanvaardbaar. Zij vragen zich echter wel af, of het juist is de maatregel aan een termijn te binden (tot 1 januari 1958). Dit beperkt immers de regering in de mo gelijkheid om fiscale maatregelen te han teren als conjunctuur-politieke Instru menten. Vele andere leden achten het tijdelijk karakter van de voorgestelde maatregel juist essentieel voor hun houding ertegen over. Zij verklaren zich niet tegen de schorsing, maar zij delen niet de optimis tische verwachtingen van de regering met betrekking tot de gevolgen van de Verschillende leden zouden er verre de voorkeur aan geven, indien de lnveste- ingsaftrek voor de toekomst geheel zou worden afgeschaft en vervangen zou wor den door een aantal maatregelen, die so- 'ide financiering bevorderen en in hun toepassing meer soepelheid bezitten. Een (root aantal bepleit voorts de scheep vaartmaatschappijen en de binnenscheep vaart van de schorsing uit te zonderen. Maarschalk Tsjlang Kal Sjek heeft besloten een persoonlijke afgezant naar de Ver. Staten te zenden, die tot taak zal hebben de leiders van de Chinese gemeenschappen in de Ver. Staten er van te overtuigen, dat er geen com promis tussen de regering-Tsjang Kal Sjek en communistisch China gesloten zal worden. Klenes Suikerwerken. Dividendvooretel REILEN EN ZEILEN AARD IJK IT I AMSTELBRUG bans n Europa ALPHERAT IT V Willemstad AMSTELLAND 17 AMSTELVT.IET 17 ANGOLA KITST 1 ANNENKERK ssrr,\ ARNOtTDSPOLDER 1 B ALONG 17 Chltlafong BARENDSZ 1 BLOEMGRACHT I BLIJDENDUK 18 v R'da BOSCHKERK 1? p Glbra BLOEMENDAEL 17 80 m CALTEX "ROTTERDAM CALTEX DELFT 1« 950 I CALTEX THE HAGUE CALTEX UTRECHT 17 S CAMEROUNKUST 17 123 CABAMANCE 17 190 m ESSO AM3TERD AM rLEVO 17 Straat FLEVOLAND 17 Caitharlna point i t Yeraey n Grim» GAASTERKERK GRAMSBERGEN HAAKSBERGEN HAULERWIJK 17 Padans n Colombo KOTA GEDE 1 LOOSDRECHT LEOPOLDSKERK 1 MAASDAM 17 v Southampton MEL IS KERK OMMXNKERK OVERIJSEL PAPEVDRECHT PEPERKUST 7 dw Texel n Gothen- PRIN3 ALEXANDH Wh It by n R'dam SrLVAPLANA 1« "fCopenhafen I ROTTERDAM 1 STRAAT BALI 1 MOZAMBIQUE TROMPENBERG TJIBADAK IS Dai TJITJ ALENGKA VAN WAERWIJCK 1 VLIESTROOM 17 SO I VOLHARDING WESTERTOREN 1 WICKENBURGH ZAANLAND EMIGRANTEN J A GERS FONTErN

Nieuwe Leidsche Courant | 1957 | | pagina 7